Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2017, 13:30 (3989 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Ialomița intră sub Cod Galben de ninsori

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Școli ÎNCHISE, luni și marți, 9-10 ianuarie 2017!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță că 5 drumuri naționale care tranzitează județul au fost redate circulației. Pe drumurile județene se circulă în continuare cu dificultate, o parte dintre acestea rămânând impracticabile. În ceea ce privește starea vremii, Administrația Națională de Meteorologie informează că Ialomița intră sub incidența Codului Galben.

Mare atenție la trafic!
Din cauza fenomenelor meteorologice, autoritățile din Ialomița au decis ca vineri, 6 ianuarie 2017, să închidă toate drumurile naționale și județene din județ. Sâmbătă... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2017, 13:00 (11700 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Cod Roșu de ninsori și viscol în Ialomița

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Viscolul a luat o viață în Ialomița. Aflată în stare de inconștiență, o femeie din Amara a fost declarată moartă de medici

Județul Ialomița este paralizat din cauza viscolului puternic. Meteolorogii au emis o avertizare de Cod Roșu, care va fi valabilă până la ora 13,00. Prima măsură luată de autorități a fost închiderea tuturor drumurilor județene și naționale din Ialomița.

Ciculație închisă în Ialomița
Potrivit meteorologilor, până la ora 13,00, în Ialomița vântul va bate cu putere și va ninge abundent, zăpada fiind viscolită. Pentru a preveni eventualele situații de urgență generate de vremea rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a închide toate drumurile naționale și județene.
... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2017, 10:30 (7834 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de viscol, care vizează și județul Ialomița. Potrivit informării, în a doua parte a nopții de 5/6 ianuarie 2017, la nivelul județului se vor înregistra căderi masive de zăpadă, iar vântul va bate cu peste 80 km/h.

Măsuri de urgență În urma avertizării emisă de Administrația Națională de Meteorologie, reprezentanții Prefecturii Ialomița au instituit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență. Întâlnirea s-a desfășurat la orele 10,30, la sediul Instituției Prefectului, fiind dispuse măsuri de protecție a populației... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2017, 12:30 (6688 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Mascații au descins la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Scandal la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în seara zilei de marți, 3 ianuarie 2017.  Supărați că nu au fost lăsați să intre cu mașinile în curtea unității medicale, apropiații unui adolescent de 17 ani din Cartierul Bora, adus la spital din cauza unor probleme medicale, au sărit bătaie. A fost nevoie de intervenția mascaților pentru a potoli spiritele.

Audieri la sediul Poliției Slobozia
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani avea probleme de sănătate, fiind diagnosticat cu diabet. Rudele sale au venit cu mai multe... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2017, 00:00 (10647 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Primele pedepse în dosarul sîngelul vîndut ca la piață

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Judecătoria Slobozia a dat primele sentințe în dosarul sîngelui vîndut ca la piață de șeful și asistentele Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, în 2014. Cristiana Stoian, medicul-șef al instituției, a fost condamnată la 11 ani și 8 luni de închisoare cu executare. Într-un singur caz, care vizează una dintre asistente, magistrații au dispus achitarea...

11 ani după gratii Ancheta la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița a început în vara anului 2014, cînd procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au descins în sediul instituției. Organele judiciare au pus-o sub... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 15:00 (19964 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Primăria Slobozia, învinsă în instanță

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Vasile Aionesei, sculptorul care a realizat statuia nereușită a lui Mihai Viteazul din Slobozia, a învins în instanță Primăria Slobozia. Potrivit unei decizii a Tribunalului Ialomița, municipalitatea trebuie să-i plătească artistului plastic 116 mii de lei, prețul de execuție al lucrării. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Curtea de Apel București.

Un singur voievod, două statui
Oficial, în momentul de față, Slobozia are două statui cu Mihai Viteazul, ambele la fel de nereușite. Prima, realizată în 2014 de artistul Vasile Aionesei, a fost criticată... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 12:40 (7737 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Cornul și Laptele» pentru elevii ialomițeni, din Semestrul II

«Cornul și Laptele» pentru elevii ialomițeni, din Semestrul II

Distribuția în Ialomița a produselor alimentare în cadrul programului guvernamental «Cornul și Laptele» se va face din Semestrul II. Oficialii Consiliului Județean Ialomița au precizat că demersul a fost întîrziat din cauza unor schimbări de ordin legislativ privind achizițiile publice, pe care ofertanții nu le-au respectat. Administrația județeană va plăti pentru distribuția produselor 5,1 milioane de lei.

Fără corn și lapte în școli
Potrivit prevederilor legale, de la 15 septembrie, Consiliul Județean Ialomița ar fi trebuit să înceapă distribuția în școli a produselor alimentare... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2017, 11:15 (4745 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Deși pare inutil, în condițiile în care șoselele din Ialomița sînt curate, autoritățile locale și județene sînt pregătite pentru eventualitatea unei ierni aspre. Potrivit unui raport al Instituției Prefectului Ialomița, toate localitățile județului au contracte de deszăpezire, iar autoritățile locale sînt pregătite să intervină cu maximum de eficiență.

Partea leului
Ca în fiecare an, Instituția Prefectului Ialomița a centralizat contractele de deszăpezire de la nivelul județului. Cele mai mari valori ale acestor contracte sînt înregistrate în cazul drumurilor naționale. Astfel... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2016, 10:20 (6299 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar un sfert dintre școlile județului au săli de sport

În Ialomița

Doar un sfert dintre școlile județului au săli de sport

În majoritatea școlilor din Ialomița, orele de Educație Fizică se susțin în spații improprii sau chiar sub cerul liber. O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că săli de sport există doar într-un sfert din școlile județului. Mai grav este faptul că, în unele situații, deși s-au investit fonduri pentru construcția unor astfel de obiective, lucrările au fost abandonate.

Eforturi zadarnice La nivelul județului Ialomița există 92 de unități de învățămînt cu personalitate juridică. Dintre acestea, doar 27 dispun în momentul de față de săli de sport, optime pentru... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2016, 16:40 (5575 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Șmecherul» Gâță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal cu interlopi, de Sărbători

«Șmecherul» Gîță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal într-un bar din Amara, în noaptea de 24/25 decembrie 2016. Florian Lazăr, zis și «Gîță», a intrat din nou în atenția procurorilor după ce l-a rănit cu un briceag pe paznicul localului. Lazăr este acum suspectat de comiterea infracțiunii de «tentativă la omor».

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, Florian Lazăr, zis și «Gîță», a mers în clubul din incinta Complexului Perla din Amara și ar fi încercat să-și aprindă o țigară. Paznicul localului i-a atras atenția cu privire la faptul că acest lucru este interzis prin lege, moment în care Gîță și-a ieșit din fire... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 17:00 (21372 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiune caritabilă la Grădinița «Dumbrava Minunată»

Mici, dar cu suflet mare

Acțiune caritabilă la Grădinița «Dumbrava Minunată»

În apropierea Crăciunului, preșcolarii Grădiniței «Dumbrava Minunată» Slobozia s-au gîndit să aducă zîmbete pe chipurile copiilor nevoiași din oraș. Micuții au donat jucării, hăinuțe și dulciuri pe care le-au împărțit apoi, sprijiniți fiind de părinți și doamnele educatoare...

Acțiune caritabilă în prag de sărbătoare A devenit deja o tradiție ca micuții din cadrul Grădiniței «Dumbrava Minunată» să demareze acțiuni caritabile în apropierea Crăciunului. Astfel, la începutul acestei săptămîni, mai exact, luni, 19 decembrie 2016, ei i-au vizitat pe preșcolarii Grădiniței Bora, cărora le... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 13:05 (6515 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul șef al IPJ Ialomița a cheltuit 34 mii de lei ca să-și renoveze locuința de serviciu

Noul șef al IPJ Ialomița a cheltuit 34 mii de lei ca să-și renoveze locuința de serviciu

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a cheltuit peste 34 mii de lei pentru reabilitarea locuinței de serviciu a șefului instituției, comisarul șef Valentin Condruz. Gurile rele din cadrul instituției susțin faptul că banii au fost risipiți în zadar, neexistînd oportunitatea lucrărilor executate. În replică la aceste acuzații, oficialii IPJ susțin faptul că imobilul avea nevoie de reparații. «Lucrările sînt justificate, pentru că dotările imobilului erau învechite...» ne-au declarat reprezentanții Biroului de Presă al IPJ Ialomița. Mai mult, oficialii intituției susțin faptul că demersurile în sensul reabilitării au început în urmă cu 5 ani.

Demersuri nenumărate... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2016, 13:05 (10755 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvântări !


Dreptmăritori creștini,
Nașterea Domnului este sărbătoarea darului și a bucuriei de a dărui și de a putea asculta vestea cea bună că, într-o noapte îndepărtată în această istorie, însă aproape de inima fiecărui om, un înger al Domnului s-a adresat unor păstori de oi cu aceste cuvinte: „Vi S-a născut azi Mântuitor, Care este Hristos Domnul, în cetatea lui David” (Luca 2, 11). Este o veste bună și pentru noi, deoarece... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2016, 15:30 (4823 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patronii saloanelor cosmetice din Ialomița pun în pericol sănătatea clientelor

Patronii saloanelor cosmetice din Ialomița pun în pericol sănătatea clientelor

Un control efectuat de inspectorii sanitari ai Direcției de Sănătate Publică Ialomița reliefează numeroase nereguli care se petrec în saloanele cosmetice din județ. Mai exact este vorba despre aparatele de bronzat ale saloanelor dedicate doamnelor și domnișoarelor care vor să se bronzeze artificial. Considerate drept ultima fiță în materie de proceduri de înfrumusețare, aceste aparate pot fi un real pericol pentru sănătatea clientelor. Inspectorii DSP susțin faptul că solarele nu sînt omologate corespunzător, au probleme tehnice, iar personalul care le utilizează nu a fost instruit în acest sens.

Solare periculoase în Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2016, 12:25 (7260 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cămin Cultural nou la Gheorghe Doja

Cămin Cultural nou la Gheorghe Doja

Infrastructura rutieră nu reprezintă singura prioritate a administrațiilor locale din Ialomița. La Gheorghe Doja se realizează zilele acestea ultimele finisaje la Căminul Cultural din localitate. Valoarea investiției este de 1,4 milioane de lei, iar inaugurarea obiectivului se va face de Crăciun.

Un proiect demarat în 2014 După 2 ani de așteptare și 1,4 milioane de lei cheltuiți, Căminul Cultural din Gheorghe Doja poate rivaliza cu sălile de spectacole din municipiul Slobozia. Investiția a fost posibilă grație unei finanțări asigurate de Compania Națională de Investiții, iar săptămîna... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2016, 10:20 (7900 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

O ședință de Consiliu Județean de 1,8 milioane de euro

Administrația Moraru vrea să cumpere sediul BCR

O ședință de Consiliu Județean de 1,8 milioane de euro

Cu rezultatele alegerilor parlamentare în căruță, Administrația Moraru transformă actul de guvernare locală într-o formalitate. Ultima ședință de Consiliu Județean din acest an, cea de joi, 15 decembrie 2016, a statuat dictatura politică impusă de către Administrația Moraru. În mai puțin de o oră, cei 20 de consilieri PSD-ALDE au votat 16 proiecte de hotărîre de larg interes pentru public, printre acestea figurînd și cel privind arendarea unor terenuri cu destinație agricolă din suprafața privată a județului Ialomița.

PNL, în derivă politică
Desfășurată la numai 4 zile de la anunțarea... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2016, 16:50 (6036 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin pentru 850 de copii nevoiași din Ialomița

«Rețeaua Județeană VIP»

Sprijin pentru 850 de copii nevoiași din Ialomița

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au desfășurat conferința publică de închidere a Proiectului «Rețeaua Județeană VIP-Voluntariat-Inițiative-Profesionalism pentru integrarea școlară a copiilor vulnerabili». Obiectivul general al proiectului a vizat asigurarea îmbunătățirii solidarității sociale și a voluntariatului în comunitățile în care a fost implementat. Astfel, «Rețeaua Județeană VIP» a ajuns în 35 de localități ialomițene, vizînd 850 de copii nevoiași.

Investiție în viitor Direcția Generală de... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2016, 12:10 (6012 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Frații infractori din Amara pe care Legea i-a scăpat de închisoare

Prinși de polițiști și «iertați» de Noul Cod Penal

Frații infractori din Amara pe care Legea i-a scăpat de închisoare

Campioni la furturi, doi frați din orașul Amara au scăpat mereu de răspunderea penală din cauza faptului că legea a fost de partea lor. În ciuda numeroaselor antecedente ale numiților Vasile Marian și Georgian Băicoianu, organele judiciare au fost nevoite să renunțe la acuzații după ce inculpații s-au împăcat cu părțile vătămate. Această prevedere este reglementată în Noul Cod Penal, care se vrea a fi «o lege mai favorabilă infractorilor». În urmă cu o săptămînă, aceiași inculpați au încălcat, din nou, legea, fiind reținuți pentru 30 de zile. Rămîne însă de văzut cînd vor fi eliberați, dacă și de această dată se vor împăca cu părțile vătămate...

Fapte prescrise prin împăcare... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2016, 16:25 (7980 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicii rezidenți renunță la posturile din spitalele ialomițene

În fiecare an

Medicii rezidenți renunță la posturile din spitalele ialomițene

Anual, spitalele din Ialomița fac publică lista posturilor disponibile pentru medicii rezidenți. La finalul cursurilor, specialiștii care au optat pentru unul dintre aceste locuri ezită să se mai întoarcă. Cei mai mulți invocă lipsa facilităților pe care unitățile medicale le pun la dispoziție și salariile extrem de mici. Între obligația față de pacienți și unitățile sanitare care le-au plătit salariile intervine legislația care nu reglementează eficient statutul rezidenților.

O lege întortocheată În România, ca în multe alte cazuri, statutul medicilor rezidenți este legiferat într... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2016, 12:50 (5097 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Protopopiatul Slobozia: Pâinea vieții, împletită de tinerele generații

Protopopiatul Slobozia: Pâinea vieții, împletită de tinerele generații

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în ziua de 16 octombrie 2019, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Muzeul Național al Agriculturii, a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2019, 19:30
(3204 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni în zona trecerilor la nivel cu cale ferată

Acțiune a polițiștilor ialomițeni în zona trecerilor la nivel cu cale ferată

În cursul zilei de joi, 17 octombrie a.c., polițiștii rutieri, cei de Ordine Publică și Transporturi au desfășurat, timp de mai multe ore, activități atât în zona trecerilor la nivel cu calea ferată semnalizate ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2019, 19:25
(3352 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: Arestat pentru «furt calificat»

MIercuri, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2019, 19:20
(2884 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferi băuți la volan, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 16 octombrie a.c, doi șoferi au fost depistați de polițiști conducând autoturisme pe drumurile publice sub influența băuturilor alcoolice. Astfel, pe raza localității Dridu, un conducător auto ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2019, 19:15
(2885 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Pe parcursul acestei săptămâni, polițiștii ialomițeni, sub coordonarea Direcției Rutiere din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, acționează pentru prevenirea accidentelor de circulație produse ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2019, 19:10
(3703 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Și tu poți deveni polițist!»

Activitatea de selecționare a candidaților pentru concursurile de admitere în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne continuă. Până la data de 15 noiembrie 2019 candidații pot depune ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2019, 20:10
(5113 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de prevenire a delincvenței juvenile și consumului de droguri în școlile din Fetești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Luni, 14 octombrie a.c,  peste 300 de elevi din Fetești au participat ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:15
(6056 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Târgul de toamnă», în atenția polițiștilor

Fetești: «Târgul de toamnă», în atenția polițiștilor

În perioada desfășurării Târgului tradițional de toamnă din Fetești, polițiștii au acționat cu efective sporite pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:10
(2093 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit de polițiștii care au tras și focuri de avertisment, un tânăr s-a răsturnat cu mașina

Un tânăr de 20 de ani, din Hârșova, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru cumul de infracțiuni la regimul circulației rutier. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:05
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autovehiculele pentru transportul persoanelor sau mărfurilor vor fi oprite pentru control, în această săptămână, de polițiștii rutieri. Activitățile sunt desfășurate simultan în toate statele membre ale ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:20
(3671 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Persoană dispărută!

Fetești: Persoană dispărută!

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 21 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Persoanele care pot oferi informații sunt rugate să sune la numărul unic de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:15
(2553 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «conducere pe drumurile publice a unui vehicul sub influența alcoolului» și «furt calificat»

La acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni, în baza unor activități pe linia depistării persoanelor urmărite, au identificat, pe raza județului, mai multe persoane pe numele cărora instanțe de ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:10
(7515 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Surzii-creatori de frumos»

Asociația Națională a Surzilor din România aniversează 100 de ani de activitate pentru persoanele surde. Pentru promovarea și celebrarea istoriei și culturii comunității de surzi din România,  Asociația ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni donează sânge

Jandarmii ialomițeni vor participa, în perioada 21-25 octombrie 2019, la o campanie de donare de sânge. Acțiunea este inițiată de Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița, cu scopul de a crește numărul donatorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:45
(2550 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Locuință cuprinsă de flăcări

O locuință din localitatea Misleanu a fost cuprinsă de flăcări în după amiaza zilei de miercuri, 9 octombrie 2019. Focul a distrus o parte din acoperișul imobilului, dar și bunuri din incinta locuinței ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:40
(3057 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Misleanu incendiu


Fetești: «Târgul de toamnă», supravegheat de jandarmi

Efective de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura ordinea și liniștea publică în cadrul «Târgului de toamnă», eveniment desfășurat la Fetești. Manifestarea a debutat ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:35
(4552 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de prevenire a delincvenței juvenile și consumului de droguri în școlile din Fetești

Marți, 8 octombrie 2019, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune informativ-preventivă pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile, victimizării minorilor în zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2019, 21:15
(7120 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,60%-rata șomajului în luna august 2019

La sfârșitul lunii august 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 4348 șomeri (dintre care 2024 femei), rata șomajului fiind de 4,60%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:35
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Vineri, 4 octombrie a.c., polițiștii de la Biroul de Investigații Criminale Urziceni au identificat pe raza municipiului Urziceni un bărbat, de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:25
(3132 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Verificarea stării tehnice a autovehiculului


Luni, 7 octombrie a.c., polițiștii Rutieri împreună cu reprezentanții Registrului Auto Român au desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de control în trafic. Scopul acesteia a fost reducerea ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:20
(3426 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea și combaterea cerșetoriei la Fetești

Duminică, 6 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au acționat pentru depistarea cerșetorilor și minorilor lăsați fără supraveghere, predispuși la comiterea unor acte de vagabondaj. În urma activităților ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:10
(3551 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 7-11 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:55
(5474 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 65 mii de lei

Joi, 3 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat la 52 evenimente sesizate prin numărul unic pentru apeluri de urgență 112 și au constatat 6 infracțiuni. Astfel, polițiștii au reținut 17 permise ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:50
(2532 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Andrășești, beat la volan

Joi, 3 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au depistat în trafic un bărbat, de 45 de ani, din Andrășești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:45
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Tovărășia

Miercuri, 2 octombrie a.c., în jurul orelor 13,00, un incendiu a izbucnit la o anexă gospodărească din Tovărășia. La fața locului s-au deplasat 3 echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:25
(2514 vizualizări - 0 comentarii)


Filmul «Între Chin și Amin», premieră la Slobozia

Vineri, 4 octombrie a.c., începând cu orele 18,00, la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița va avea loc premiera filmului «Între Chin și Amin» . Filmul independent al lui Toma Enache este un omagiu ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:20
(3765 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice»

Cu ocazia «Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice», Protopopiatul Slobozia în colaborare cu Asociația «Samarineni în comunitate» au organizat miercuri, 2 octombrie a.c., o activitate dedicată seniorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:15
(5893 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Miercuri, 2 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. Astfel, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:10
(1927 vizualizări - 0 comentarii)


ACS Viitorul Urziceni este în primele 10 cluburi din țară la șah

ACS Viitorul Urziceni este în primele 10 cluburi din țară la șah

În perioada 20-30 Septembrie 2019, Hotelul Aurora din localitatea Mamaia a găzduit Divizia A de șah clasic pe echipe. Divizia A este eșalonul secund al Campionatului Național de șah clasic pe echipe, o ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 18:35
(5931 vizualizări - 3 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «furt calificat» și «violare de domiciliu»

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit depistarea unui bărbat, de 25 de ani, din Armășești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:30
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...