Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Firmele de pază căpușează instituțiile publice

În Ialomița

Firmele de pază căpușează instituțiile publice

Moda înființării unor firme de pază pentru obținerea unor contracte cu instituțiile publice din Ialomița pare să nu se mai termine. Însă după scandalurile publice de anii trecuți, patronii acestor firme s-au specializat. În fiecare an apar firme noi, iar contractele încheiate au valori care nu depășesc 30 mii de euro, pentru a evita organizarea licitațiilor...

Ialomița are 27 de firme de pază În ultimii ani, piața «serviciilor de pază» a fost inundată de firme no-name, care obțin contracte la prețuri extrem de mici. Înființate, de regulă, de clientela politică din jurul instituțiilor... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 13:35 (6827 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Moarte în condiții suspecte la Țăndărei

Un bărbat de 59 de ani, domiciliat la Fetești, și-a pierdut viața în timp ce lucra la construcția unei case cu etaj, la Țăndărei. Se pare că bărbatul ar fi fost angajat fără forme legale. În cauză s-a întocmit un dosar penal privind decesul în condiții suspecte al muncitorului.

A murit în brațele medicilor Victima accidentului petrecut la Țăndărei, un bărbat de 59 de ani, se afla pe o schelă, la 7 metri înălțime. Omul s-a dezechilibrat și a căzut în gol, suferind mai multe leziuni în zona capului. La fața locului au intervenit medicii Serviciului de Ambulanță al Județului Ialomița,... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 11:25 (5222 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

La mai puțin de două luni după ce a fost avansat în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, fostul comandant al IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu a trecut la comanda Direcției de Investigații Criminale. Astfel, «urmare a aprobării ministrului Afacerilor Interne, cu data de 11 noiembrie 2016, comisar-șef de poliție Viorel Ștefu a fost împuternicit să exercite, cu caracter temporar, funcția de director al Direcției de Investigații Criminale». Locul său la comanda Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase a fost preluat de comisar-șef de poliție Ivancea Tiberiu-Iulian, acesta fiind împuternicit să exercite, cu caracter temporar... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2016, 18:55 (8450 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

11 profesori, condamnați la închisoare cu executare!

Sentință definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

11 profesori, condamnați la închisoare cu executare!

Otilia Dumitru, fosta șefă a Învățămîntului ialomițean, va sta după gratii 3 ani

Curtea de Apel București a dat vineri, 11 noiembrie 2016, sentința definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012 ». Ancheta a debutat la Slobozia, în vara anului 2012, 17 profesori fiind acuzați că au cerut șpagă elevilor pentru a promova Bacalaureatul, în sesiunea iunie-iulie. Printre inculpați s-a numărat și Otilia Dumitru, fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Aceasta a fost condamnată la 3 ani de închisoare cu executare, magistrații interzicîndu-i exercitarea profesiei pentru 2 ani. De asemenea, alți 10 dascăli au primit pedepse definitive cu executare. 

Condamnări definitive la București!... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2016, 21:25 (206852 vizualizări - 213 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD și PNL, de mână la sfintele moaște electorale

PSD și PNL, de mînă la sfintele moaște electorale

Vineri, 4 noiembrie 2016, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei și peste 10000 de credincioși au întîmpinat, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia, Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mitropolia Clujului, Maramureșului și Sălajului. La procesiune au participat și liderii PSD și PNL Ialomița. Alături de Preasfințitul Vincențiu s-a aflat președintele PSD, Marian Neacșu. În rîndul următor, braț la braț, au însoțit icoana și «moaștele care străjuiesc Mînăstirea din Slobozia» președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru și deputatul PNL Cristina Pocora. Mai leneș din fire, deputatul Gheorghe Tinel s-a alăturat procesiunii... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 14:25 (9698 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia intră în procedura de reacreditare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia intră în procedura de reacreditare

Noua conducere a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a demarat procedurile privind reacreditarea celei mai mari unități medicale din Ialomița. Acreditarea este necesară pentru ca Spitalul Slobozia să poată beneficia de fondurile acordate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Medicină de calitate
Potrivit informațiilor oficiale, ultima dată Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost acreditat să funcționeze în luna mai a anului 2012. Potrivit legii, acreditarea pe care a obținut-o este valabilă 5 ani, după care ea trebuie reînnoită. Termenul la care valabilitatea... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 12:35 (14184 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infractori dovediți de un bon fiscal

File din dosare

Infractori dovediți de un bon fiscal

EXCLUSIV: Mandat de arestare și pentru doctorul Mirel Diaconu, președintele AVPS «Bendis»!

Cea mai recentă anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia scoate la iveală detalii uluitoare despre modul în care organele judiciare au prins persoanele care, vara trecută, au incendiat două mașini, aflate într-o parcare din Slobozia. Suspecții au intrat în atenția anchetatorilor din cauza unui bon fiscal, pe care l-au folosit ca să dea foc automobilelor. Hîrtia nu a ars în totalitate, pe aceasta rămînînd inscripționate informații prețioase care i-au ajutat pe polițiști să dea de urmă autorilor distrugerii. În acest dosar, o persoană a fost arestată preventiv, iar alte trei au fost lăsate în libertate de judecători.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 19:05 (14128 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

Vasile Zamfir, tras pe linie moartă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

De luna viitoare, controversatul jurist al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir, va împărți biroul cu încă un coleg. În perioada 23-29 noiembrie 2016, unitatea medicală organizează un concurs pentru ocuparea unui post de consilier juridic, vacant încă din 2014. De-a lungul timpului, modul în care Vasile Zamfir a asigurat asistența juridică a Spitalului Slobozia a ridicat foarte multe semne de întrebare. În ultimii 2 ani, cea mai mare unitate medicală din Ialomița a fost implicată în peste 100 de litigii, jumătate dintre acestea fiind pierdute din cauza serviciilor îndoielnice prestate din punct de vedere juridic de Vasile Zamfir. Mai mult decît atît, juristul Zamfir a implicat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 18:35 (18379 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stan Viteazu’ în locul lui Moș Crăciun

Ca la noi la nimenea

Stan Viteazu’ în locul lui Moș Crăciun

În urmă cu 2 ani, ridicarea statuii lui Mihai Viteazul în Piața Unirii din Slobozia ne făcea «celebri» în întreaga țară. Acum, administrația Sloboziei intenționează să-l înlocuiască pe voievodul supraponderal cu o versiune ecvestră și... anorexică! Deocamdată, procesul de obținere a autorizațiilor este blocat undeva la Comisia Națională pentru Monumentele de For Public. Dar autoritățile insistă, iar zilele lui Moș Crăciun pe actuala locație sînt numărate...

Istoria lui Moș Crăciun
Statuia domnitorului Mihai Viteazul a fost dezvelită la 1 decembrie 2014, după o lungă și legitimă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2016, 10:30 (9162 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA îl obligă pe latifundiarul Viorel Nica să ramburseze 1,3 milioane de euro

Firma Agrichim Fetești a încasat subvenții necuvenit

APIA îl obligă pe latifundiarul Viorel Nica să ramburseze 1,3 milioane de euro

Scandalul culturilor ecologice din Ialomița, compromise din cauza chimizării cu substanțe interzise, este departe de a se încheia. După constatarea neconformităților de către Ministerul Agriculturii, în luna mai 2016, a venit vremea ca Agenția de Plăți și Inspecție în Agricultură să adopte măsuri împotriva fermierilor care au încălcat legislația în domeniul eco-agriculturii. Potrivit procedurilor, aceștia au fost somați să returneze valoarea subvențiilor pe care le-au încasat în ultimii 4 ani pentru culturile ecologice considerate cu probleme. Într-o astfel de situație se află și latifundiarul Viorel Nica, administratorul societății Agrichim Fetești. Potrivit calculelor, acesta trebuie să ramburseze... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2016, 09:25 (12297 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmașul lui Ștefu

Valentin Dorin Condruz, noul șef al IPJ Ialomița

Urmașul lui Ștefu

Printr-o decizie a șefilor de la Interne, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are de o lună o nouă conducere. «Exportat» din Brăila, cu ordinul de numire în buzunar, comisarul șef Valentin Dorin Condruz este șeful împuternicit de mai marii Poliției Române să facă ordine în județul Ialomița. Termenul lui de încercare este de 6 luni, timp în care noul comandant al IPJ Ialomița promite să rezolve toate problemele pe care fostul șef al instituției, comisarul șef Viorel Ștefu, le-a lăsat neterminate... Mai tînărul său înlocuitor, are o carieră de 16 ani în Poliție, avînd o bogată experiență în domeniul managementului polițienesc. A fost șef al Poliției Orașului Ianca, inspector șef al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 18:30 (16550 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ionașcu riscă să piardă mandatul de consilier local

Slobozia: Ionașcu riscă să piardă mandatul de consilier local

Gabi Ionașcu are toate șansele să mai iasă o dată pe ușa din dos din politica locală. El a gafat impardonabil semnînd la depunerea candidaturii pentru Senat o declarație prin care confirmă că este membru al PMP... Vigilenți, consilierii PSD din cadrul Consiliului Local au cerut secretarului Primăriei Slobozia să înainteze Instituției Prefectului Ialomița un referat prin care să se ia act de această situație. Potrivit legii, retragerea mandatului de consilier local se face prin constatarea plenului Consiliului Local din care acesta face parte.

Ce-și face omul cu mîna lui
Potrivit... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 17:35 (7256 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local PSD a învins Slobozia

Faceți liniște! Administrația Mocioniu lucrează!

Consiliul Local PSD a învins Slobozia

Joi, 27 octombrie 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul ședinței ordinare lunare. Pe ordinea de zi au figurat 27 de proiecte de hotărîre, însă dezbaterile celor 20 de consilieri locali prezenți s-au concentrat asupra propunerilor făcute de municipalitate ulterior ședinței. Printre acestea se numără intenția de a extinde cimitirul existent, propunerea de construire a unui stadion sintetic sau raportul de audit care vizează neregulile financiare din cadrul Urban SA. Una peste alta, ședința a fost una lucrativă, care demonstrează controlul absolut al majorității PSD asupra activității administrative a Sloboziei...

Avem ce am votat!... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 16:10 (5758 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marin Constantin a rămas fără funcție. Tonița Manea, noul subprefect al județului Ialomița!

Marin Constantin a rămas fără funcție. Tonița Manea, noul subprefect al județului Ialomița!

Începînd de miercuri, 2 noiembrie 2016, județul Ialomița are un nou subprefect. Este vorba despre Tonița Manea, fost director adjunct în cadrul Casei Județene de Pensii Ialomița. Aceasta l-a înlocuit pe Marin Constantin, schimbat din funcție printr-o Hotărîre a Guvernului.

O funcție controversată
Marin Constantin a fost numit subprefect al județului Ialomița înainte de încheierea alegerilor locale din anul 2012, mai exact pe data de 1 iunie 2012, printr-un ordin emis de Guvernul Ponta I. În cei 4 ani și jumătate de mandat, Marin Constantin a fost acuzat de nenumărate ori cu privire... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 19:10 (17993 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu decapitează Direcția Economică

Cutremur la Primăria Slobozia

Mocioniu decapitează Direcția Economică

După 4 luni de mandat, primarul Adrian Mocioniu a reușit să modeleze Primăria Slobozia «după chipul și asemănarea sa». Ultima decizie, adoptată marți, 18 octombrie a.c., a vizat desființarea Direcției Economice din cadrul instituției.

Agenda datoriilor politice Eforturite administrației slobozene de reformare a direcțiilor din subordine datează din mandatul trecut. La preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu a reiterat această intenție eșuată, solicitînd regîndirea organigramei de personal. «Nu facem o organigramă nouă ca să schimbăm fișa postului sau să dăm afară din personal... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 18:25 (9119 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Obiectivul fundamental al protecției civile îl constituie «realizarea capacității de răspuns necesară și adecvată pentru asigurarea prevenirii populației, (...) precum și în cazul iminenței producerii unor dezastre naturale sau tehnologice, să asigure protecția populației în caz de dezastre sau conflict armat». Pentru îndeplinirea acestui deziderat, la nivelul Sloboziei există două puncte de comandă ISU, care în caz de necesitate ar trebui să fie deplin operative. La acest moment, ambele locații sînt ruine.

Două ruine în mijlocul orașului
Punctele de comandă ale Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 14:30 (6772 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A furat banii de lumânări

Preot caterisit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

A furat banii de lumînări

Păcatele unui preot din Ialomița l-au lăsat fără parohie și hainele sfinte. Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au decis să-l caterisească după ce l-au prins furînd banii proveniți din vînzarea lumînărilor și a taxelor încasate în numele bisericii la care slujea. Mai mult, pe numele său a fost deschisă și o anchetă penală, fiind trimis în judecată pentru «delapidare».

Preot anchetat de procurori Organele judiciare din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele lui Ion Zegheru, după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au făcut o plîngere la... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 13:05 (9112 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Fără un control eficient în privința consumului de medicamente, industria farmaceutică este într-o plină dezvoltare. Statisticile arată că, lunar, în Ialomița, se cumpără medicamente de 105 mii de lei, fără ca tratamentele să fie prescrise de medici sau incluse pe liste speciale, prin Programe Naționale de Sănătate. Medicii atrag atenția cu privire la faptul că administrarea medicamentelor fără indicațiile unui specialist poate avea consecințe nefaste asupra organismului.

Peste 100 mii de rețete eliberate lunar Potrivit informațiilor publice, în Ialomița sînt eliberate în fiecare lună... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 11:25 (3081 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Descinderi ale mascaților

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Polițiștii din Ialomița efectuează 8 percheziții domiciliare în Slobozia, Urziceni și București pentru a prinde cinci suspecți, acuzați de «distrugere» și «instigare la distrugere». În august 2016, persoanele bănuite ar fi dat foc unor mașini pe raza municipiului Slobozia.

Cercetările sînt în curs
«La această oră, polițiștii din Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale a Poliției Române efectuează 8 percheziții la membrii unei grupări, bănuiți că ar fi distrus două autoturisme, prin incendiere. Acțiunea beneficiază de suportul Direcției Operațiuni Speciale și al Serviciului pentru Intervenții și Acțiuni Speciale din IGPR. La data de 1 noiembrie a.c., polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale din cadrul Poliției Române efectuează 8 percheziții domiciliare pe raza municipiului București și a județului Ialomița. Perchezițiile se desfășoară la locuințele a cinci persoane, bănuite de săvîrșirea infracțiunilor de „distrugere prin incendiere“ și „instigare“ la comiterea acestei infracțiuni. Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 30 august spre 1 septembrie 2016, cei în cauză ar fi distrus prin incendiere două autoturisme parcate pe raza municipiului Slobozia. Activitatea beneficiază de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române și al Departamentului de Informații  și Protecție Internă» se... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2016, 10:02 (6874 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

Averea proxeneților din Slobozia

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

O sentință definitivă a Curții de Apel București aduce în atenția opiniei publice organele judiciare din Ialomița. Magistrații din Capitală au admis cererea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu privire la confiscarea extinsă de bani și bunuri imobile, instituită de anchetatori într-un dosar de proxenetism. Astfel, procurorii din Slobozia au reușit să confiște de la inculpații Vasile Vlad, zis «Sana», Ștefan Barbu, zis «Mălele», Marius Nicolae Gălbează și Ionuț Daniel Gălbează sumele de 185 mii de euro și 10 mii de franci elvețieni, garsoniere, terenuri și mașini de lux. Potrivit anchetei, inculpații au obținut toate aceste bunuri după ce au exploatat în scopuri... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 20:05 (17700 vizualizări - 33 comentarii)

28 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6965 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12579 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7066 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8325 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11593 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16172 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8980 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8013 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12491 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11334 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8574 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7973 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8863 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11946 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11123 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9687 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9625 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6621 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9921 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9229 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...