Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

La mai puțin de două luni după ce a fost avansat în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, fostul comandant al IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu a trecut la comanda Direcției de Investigații Criminale. Astfel, «urmare a aprobării ministrului Afacerilor Interne, cu data de 11 noiembrie 2016, comisar-șef de poliție Viorel Ștefu a fost împuternicit să exercite, cu caracter temporar, funcția de director al Direcției de Investigații Criminale». Locul său la comanda Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase a fost preluat de comisar-șef de poliție Ivancea Tiberiu-Iulian, acesta fiind împuternicit să exercite, cu caracter temporar... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2016, 18:55 (8449 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

11 profesori, condamnați la închisoare cu executare!

Sentință definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

11 profesori, condamnați la închisoare cu executare!

Otilia Dumitru, fosta șefă a Învățămîntului ialomițean, va sta după gratii 3 ani

Curtea de Apel București a dat vineri, 11 noiembrie 2016, sentința definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012 ». Ancheta a debutat la Slobozia, în vara anului 2012, 17 profesori fiind acuzați că au cerut șpagă elevilor pentru a promova Bacalaureatul, în sesiunea iunie-iulie. Printre inculpați s-a numărat și Otilia Dumitru, fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Aceasta a fost condamnată la 3 ani de închisoare cu executare, magistrații interzicîndu-i exercitarea profesiei pentru 2 ani. De asemenea, alți 10 dascăli au primit pedepse definitive cu executare. 

Condamnări definitive la București!... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2016, 21:25 (206573 vizualizări - 213 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD și PNL, de mână la sfintele moaște electorale

PSD și PNL, de mînă la sfintele moaște electorale

Vineri, 4 noiembrie 2016, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei și peste 10000 de credincioși au întîmpinat, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia, Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mitropolia Clujului, Maramureșului și Sălajului. La procesiune au participat și liderii PSD și PNL Ialomița. Alături de Preasfințitul Vincențiu s-a aflat președintele PSD, Marian Neacșu. În rîndul următor, braț la braț, au însoțit icoana și «moaștele care străjuiesc Mînăstirea din Slobozia» președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru și deputatul PNL Cristina Pocora. Mai leneș din fire, deputatul Gheorghe Tinel s-a alăturat procesiunii... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 14:25 (9691 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia intră în procedura de reacreditare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia intră în procedura de reacreditare

Noua conducere a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a demarat procedurile privind reacreditarea celei mai mari unități medicale din Ialomița. Acreditarea este necesară pentru ca Spitalul Slobozia să poată beneficia de fondurile acordate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Medicină de calitate
Potrivit informațiilor oficiale, ultima dată Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost acreditat să funcționeze în luna mai a anului 2012. Potrivit legii, acreditarea pe care a obținut-o este valabilă 5 ani, după care ea trebuie reînnoită. Termenul la care valabilitatea... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 12:35 (14181 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infractori dovediți de un bon fiscal

File din dosare

Infractori dovediți de un bon fiscal

EXCLUSIV: Mandat de arestare și pentru doctorul Mirel Diaconu, președintele AVPS «Bendis»!

Cea mai recentă anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia scoate la iveală detalii uluitoare despre modul în care organele judiciare au prins persoanele care, vara trecută, au incendiat două mașini, aflate într-o parcare din Slobozia. Suspecții au intrat în atenția anchetatorilor din cauza unui bon fiscal, pe care l-au folosit ca să dea foc automobilelor. Hîrtia nu a ars în totalitate, pe aceasta rămînînd inscripționate informații prețioase care i-au ajutat pe polițiști să dea de urmă autorilor distrugerii. În acest dosar, o persoană a fost arestată preventiv, iar alte trei au fost lăsate în libertate de judecători.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 19:05 (14122 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

Vasile Zamfir, tras pe linie moartă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

De luna viitoare, controversatul jurist al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir, va împărți biroul cu încă un coleg. În perioada 23-29 noiembrie 2016, unitatea medicală organizează un concurs pentru ocuparea unui post de consilier juridic, vacant încă din 2014. De-a lungul timpului, modul în care Vasile Zamfir a asigurat asistența juridică a Spitalului Slobozia a ridicat foarte multe semne de întrebare. În ultimii 2 ani, cea mai mare unitate medicală din Ialomița a fost implicată în peste 100 de litigii, jumătate dintre acestea fiind pierdute din cauza serviciilor îndoielnice prestate din punct de vedere juridic de Vasile Zamfir. Mai mult decît atît, juristul Zamfir a implicat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 18:35 (18373 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stan Viteazu’ în locul lui Moș Crăciun

Ca la noi la nimenea

Stan Viteazu’ în locul lui Moș Crăciun

În urmă cu 2 ani, ridicarea statuii lui Mihai Viteazul în Piața Unirii din Slobozia ne făcea «celebri» în întreaga țară. Acum, administrația Sloboziei intenționează să-l înlocuiască pe voievodul supraponderal cu o versiune ecvestră și... anorexică! Deocamdată, procesul de obținere a autorizațiilor este blocat undeva la Comisia Națională pentru Monumentele de For Public. Dar autoritățile insistă, iar zilele lui Moș Crăciun pe actuala locație sînt numărate...

Istoria lui Moș Crăciun
Statuia domnitorului Mihai Viteazul a fost dezvelită la 1 decembrie 2014, după o lungă și legitimă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2016, 10:30 (9161 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

APIA îl obligă pe latifundiarul Viorel Nica să ramburseze 1,3 milioane de euro

Firma Agrichim Fetești a încasat subvenții necuvenit

APIA îl obligă pe latifundiarul Viorel Nica să ramburseze 1,3 milioane de euro

Scandalul culturilor ecologice din Ialomița, compromise din cauza chimizării cu substanțe interzise, este departe de a se încheia. După constatarea neconformităților de către Ministerul Agriculturii, în luna mai 2016, a venit vremea ca Agenția de Plăți și Inspecție în Agricultură să adopte măsuri împotriva fermierilor care au încălcat legislația în domeniul eco-agriculturii. Potrivit procedurilor, aceștia au fost somați să returneze valoarea subvențiilor pe care le-au încasat în ultimii 4 ani pentru culturile ecologice considerate cu probleme. Într-o astfel de situație se află și latifundiarul Viorel Nica, administratorul societății Agrichim Fetești. Potrivit calculelor, acesta trebuie să ramburseze... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2016, 09:25 (12292 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmașul lui Ștefu

Valentin Dorin Condruz, noul șef al IPJ Ialomița

Urmașul lui Ștefu

Printr-o decizie a șefilor de la Interne, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are de o lună o nouă conducere. «Exportat» din Brăila, cu ordinul de numire în buzunar, comisarul șef Valentin Dorin Condruz este șeful împuternicit de mai marii Poliției Române să facă ordine în județul Ialomița. Termenul lui de încercare este de 6 luni, timp în care noul comandant al IPJ Ialomița promite să rezolve toate problemele pe care fostul șef al instituției, comisarul șef Viorel Ștefu, le-a lăsat neterminate... Mai tînărul său înlocuitor, are o carieră de 16 ani în Poliție, avînd o bogată experiență în domeniul managementului polițienesc. A fost șef al Poliției Orașului Ianca, inspector șef al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 18:30 (16532 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ionașcu riscă să piardă mandatul de consilier local

Slobozia: Ionașcu riscă să piardă mandatul de consilier local

Gabi Ionașcu are toate șansele să mai iasă o dată pe ușa din dos din politica locală. El a gafat impardonabil semnînd la depunerea candidaturii pentru Senat o declarație prin care confirmă că este membru al PMP... Vigilenți, consilierii PSD din cadrul Consiliului Local au cerut secretarului Primăriei Slobozia să înainteze Instituției Prefectului Ialomița un referat prin care să se ia act de această situație. Potrivit legii, retragerea mandatului de consilier local se face prin constatarea plenului Consiliului Local din care acesta face parte.

Ce-și face omul cu mîna lui
Potrivit... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 17:35 (7253 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local PSD a învins Slobozia

Faceți liniște! Administrația Mocioniu lucrează!

Consiliul Local PSD a învins Slobozia

Joi, 27 octombrie 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul ședinței ordinare lunare. Pe ordinea de zi au figurat 27 de proiecte de hotărîre, însă dezbaterile celor 20 de consilieri locali prezenți s-au concentrat asupra propunerilor făcute de municipalitate ulterior ședinței. Printre acestea se numără intenția de a extinde cimitirul existent, propunerea de construire a unui stadion sintetic sau raportul de audit care vizează neregulile financiare din cadrul Urban SA. Una peste alta, ședința a fost una lucrativă, care demonstrează controlul absolut al majorității PSD asupra activității administrative a Sloboziei...

Avem ce am votat!... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 16:10 (5754 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marin Constantin a rămas fără funcție. Tonița Manea, noul subprefect al județului Ialomița!

Marin Constantin a rămas fără funcție. Tonița Manea, noul subprefect al județului Ialomița!

Începînd de miercuri, 2 noiembrie 2016, județul Ialomița are un nou subprefect. Este vorba despre Tonița Manea, fost director adjunct în cadrul Casei Județene de Pensii Ialomița. Aceasta l-a înlocuit pe Marin Constantin, schimbat din funcție printr-o Hotărîre a Guvernului.

O funcție controversată
Marin Constantin a fost numit subprefect al județului Ialomița înainte de încheierea alegerilor locale din anul 2012, mai exact pe data de 1 iunie 2012, printr-un ordin emis de Guvernul Ponta I. În cei 4 ani și jumătate de mandat, Marin Constantin a fost acuzat de nenumărate ori cu privire... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 19:10 (17987 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu decapitează Direcția Economică

Cutremur la Primăria Slobozia

Mocioniu decapitează Direcția Economică

După 4 luni de mandat, primarul Adrian Mocioniu a reușit să modeleze Primăria Slobozia «după chipul și asemănarea sa». Ultima decizie, adoptată marți, 18 octombrie a.c., a vizat desființarea Direcției Economice din cadrul instituției.

Agenda datoriilor politice Eforturite administrației slobozene de reformare a direcțiilor din subordine datează din mandatul trecut. La preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu a reiterat această intenție eșuată, solicitînd regîndirea organigramei de personal. «Nu facem o organigramă nouă ca să schimbăm fișa postului sau să dăm afară din personal... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 18:25 (9118 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Obiectivul fundamental al protecției civile îl constituie «realizarea capacității de răspuns necesară și adecvată pentru asigurarea prevenirii populației, (...) precum și în cazul iminenței producerii unor dezastre naturale sau tehnologice, să asigure protecția populației în caz de dezastre sau conflict armat». Pentru îndeplinirea acestui deziderat, la nivelul Sloboziei există două puncte de comandă ISU, care în caz de necesitate ar trebui să fie deplin operative. La acest moment, ambele locații sînt ruine.

Două ruine în mijlocul orașului
Punctele de comandă ale Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 14:30 (6770 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A furat banii de lumânări

Preot caterisit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

A furat banii de lumînări

Păcatele unui preot din Ialomița l-au lăsat fără parohie și hainele sfinte. Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au decis să-l caterisească după ce l-au prins furînd banii proveniți din vînzarea lumînărilor și a taxelor încasate în numele bisericii la care slujea. Mai mult, pe numele său a fost deschisă și o anchetă penală, fiind trimis în judecată pentru «delapidare».

Preot anchetat de procurori Organele judiciare din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele lui Ion Zegheru, după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au făcut o plîngere la... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 13:05 (9054 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Fără un control eficient în privința consumului de medicamente, industria farmaceutică este într-o plină dezvoltare. Statisticile arată că, lunar, în Ialomița, se cumpără medicamente de 105 mii de lei, fără ca tratamentele să fie prescrise de medici sau incluse pe liste speciale, prin Programe Naționale de Sănătate. Medicii atrag atenția cu privire la faptul că administrarea medicamentelor fără indicațiile unui specialist poate avea consecințe nefaste asupra organismului.

Peste 100 mii de rețete eliberate lunar Potrivit informațiilor publice, în Ialomița sînt eliberate în fiecare lună... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 11:25 (3081 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Descinderi ale mascaților

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Polițiștii din Ialomița efectuează 8 percheziții domiciliare în Slobozia, Urziceni și București pentru a prinde cinci suspecți, acuzați de «distrugere» și «instigare la distrugere». În august 2016, persoanele bănuite ar fi dat foc unor mașini pe raza municipiului Slobozia.

Cercetările sînt în curs
«La această oră, polițiștii din Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale a Poliției Române efectuează 8 percheziții la membrii unei grupări, bănuiți că ar fi distrus două autoturisme, prin incendiere. Acțiunea beneficiază de suportul Direcției Operațiuni Speciale și al Serviciului pentru Intervenții și Acțiuni Speciale din IGPR. La data de 1 noiembrie a.c., polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale din cadrul Poliției Române efectuează 8 percheziții domiciliare pe raza municipiului București și a județului Ialomița. Perchezițiile se desfășoară la locuințele a cinci persoane, bănuite de săvîrșirea infracțiunilor de „distrugere prin incendiere“ și „instigare“ la comiterea acestei infracțiuni. Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 30 august spre 1 septembrie 2016, cei în cauză ar fi distrus prin incendiere două autoturisme parcate pe raza municipiului Slobozia. Activitatea beneficiază de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române și al Departamentului de Informații  și Protecție Internă» se... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2016, 10:02 (6874 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

Averea proxeneților din Slobozia

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

O sentință definitivă a Curții de Apel București aduce în atenția opiniei publice organele judiciare din Ialomița. Magistrații din Capitală au admis cererea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu privire la confiscarea extinsă de bani și bunuri imobile, instituită de anchetatori într-un dosar de proxenetism. Astfel, procurorii din Slobozia au reușit să confiște de la inculpații Vasile Vlad, zis «Sana», Ștefan Barbu, zis «Mălele», Marius Nicolae Gălbează și Ionuț Daniel Gălbează sumele de 185 mii de euro și 10 mii de franci elvețieni, garsoniere, terenuri și mașini de lux. Potrivit anchetei, inculpații au obținut toate aceste bunuri după ce au exploatat în scopuri... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 20:05 (17693 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

S-a încercat blocarea concursului directorilor de școli

În Ialomița

S-a încercat blocarea concursului directorilor de școli

Potrivit planificării Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, concursul directorilor de școli și grădinițe din județ ar fi trebuit să se încheie de săptămîna trecută. Testările sînt însă în plină desfășurare, pentru că evaluarea unora dintre candidați a fost reprogramată. Situația a fost generată de faptul că unii reprezentanți ai comisiilor de examinare nu s-au prezentat în zilele programate pentru susținerea probei interviului. În această situație se află 11 candidați din județ. Veniți în teritoriu pentru a monitoriza desfășurarea concursului, oficialii Ministerului Educației susțin că totul este, de fapt, o încercare de a bloca buna desfășurare a concursului...

Un concurs controversat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 16:50 (4813 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Mediatorii sanitari, pe cale de dispariție

În 2003, Ministerul Sănătății angaja prima generație de mediatori sanitari, cu scopul de a-i integra din punct de vedere social pe romii defavorizați. La 13 ani distanță, datele arată faptul că puține persoane au fost interesate să practice această meserie. Deși se numără printre județele din sud-estul țării cu cea mai mare comunitate de romi, Ialomița are doar 5 mediatori sanitari. Autoritățile județene susțin faptul că problema este generată de lipsa unor cursuri de formare profesională, destinate celor interesați să-și ajute semenii nevoiași.

Situație incertă
Rețeaua de mediatori... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 13:35 (3789 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Joi, 24 februarie a.c., în jurul orei 15.20, pe DN2A, în comuna Ciochina s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:31
(11927 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: 15 sesizări penale depuse la Parchet de Finanțe

«În cursul lunii ianuarie 2011, organele de control din cadrul Direcției Generale de Finanțe Publice Ialomița au efectuat un număr de 171 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:29
(8313 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

În cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., în baza unui protocol de colaborare între Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 2 Slobozia, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:57
(9772 vizualizări - 0 comentarii)


TNL Slobozia vă «căsătorește» pentru o zi

De Dragobete, joi, 24 februarie a.c., TNL Slobozia vă așteaptă pe platforma «Mihai Viteazul» de pe bulevardul Unirii din Slobozia «pentru a fi cununați timp de o zi». Inițiativa tinerilor liberali slobozeni ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:48
(10815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Atelier de confecționat mărțișoare la Muzeul Județean

Vineri, 18 februarie, în cadrul Muzeului Județean Ialomița, a debutat acțiunea «Firicel de primăvară»-atelier de confecționat mărțișoare. La inițiativa Muzeului a răspuns și de această dată Școala «Sfîntul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:38
(10620 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serată muzicală și expoziție de artă platică

Miercuri, 23 februarie, la Sala Arcadia a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost vernisată «Expoziția de artă platică a artiștilor brăileni», evenimentul fiind organizat de Uniunea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:28
(11364 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10043 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9987 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10671 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8629 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8758 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9434 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8995 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12081 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11644 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8502 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...