Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Beznă pe străzile Cartierului «Gării Noi» din Slobozia

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Tinerii din Slobozia care și-au construit case în Cartierul «Gării Noi», de la marginea orașului, mai au de așteptat pînă cînd vor beneficia de toate facilitățile promise de autorități. După ce au reclamat în numeroase rînduri lipsa utilităților, problemele așa-zisului Cartier rezidențial nu au dispărut... Luna trecută, administrația locală ar fi trebuit să monteze pe străzi stîlpi de iluminat, însă investiția de 8,7 milioane de lei a fost blocată de o contestație făcută de una dintre firmele care au participat la licitația pentru atribuirea lucrărilor. Contestația se află în dezbatere la Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor, care se va pronunța în acest caz peste 30 de zile.
... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:40 (5534 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primarul comunei Manasia, Gelal Oprea, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au remis publicității un comunicat de presă în care anunță trimiterea în judecată, în stare de libertate, a lui Gelal Oprea, primarul comunei Manasia. Edilul, împreună cu trei funcționare din cadrul instituției, este acuzat «fals intelectual» și «delapidare». Potrivit procurorilor, la instigarea primarului, funcționarele au redactat 47 de certificate de atestare fiscală în care au precizat date necorespunzătoare adevărului. Mai mult, Gelal Oprea este acuzat de faptul că, în anul 2012, și-a însușit o sumă de bani din bugetul Primăriei Manasia. Dosarul a fost trimis spre soluționare Judecătoriei Urziceni.... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:20 (5725 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luptă politică deschisă în Consiliul Local Urziceni

Luptă politică deschisă în Consiliul Local Urziceni

Luni, 24 octombrie 2016, la Urziceni, consilierii PNL au încercat să organizeze un puci politic al cărui scop era impunerea consilierului Cristea Nicolae în funcția de «consilier cu atribuții de viceprimar» pînă la revenirea în funcție a primarului Constantin Sava. Puciul a eșuat, iar plenul a votat pentru numirea consilierului ALDE Marian Neagu în această funcție. Finalul ședinței a fost unul tensionat, marcat de amenințări și injurii.

Nu a fost pentru cine s-a pregătit
Consiliul Local Urziceni este compus din 8 consilieri PNL, 7 consilieri PSD și 2 consilieri ALDE. În lipsa... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 19:25 (8696 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Târnosire de biserică, la Slobozia

Tîrnosire de biserică, la Slobozia

Sîmbătă, 22 octombrie, Preasfințitul Vincențiu a oficiat slujba de sfințire a bisericii care poartă hramul «Sfântul Mare Mucenic Gheorghe» și «Sfîntul Ioan Botezătorul» din municipiul Slobozia. Evenimentul, de o mare încărcătură spirituală, a adunat în jurul lăcașului de cult zeci de credincioși.

Cuvinte de binecuvîntare La slujbă au participat preacuviosul părinte arhimandrit Rafail, vicar eparhial, preacucernicii părinți consilieri Daniel Florin Enașcu, Florin Ionescu, Cristi Gavrilă, Nicușor-Silviu Dascălu și Marius Gabriel Purcărea, preacucernicul părinte protopop Ionuț Butu, protopop... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 17:50 (11255 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințele sociale din Slobozia sunt ocupate până la refuz

Locuințele sociale din Slobozia sînt ocupate pînă la refuz

Chiar dacă nu dispun de condiții optime, locuințele sociale ale Primăriei Slobozia sînt la mare căutare în rîndurile persoanelor fără posibilități materiale. Din păcate însă, imobilele nu pot fi repartizate solicitanților întrucît sînt ocupate în totalitate.

Eforturi zadarnice Mame lăsate pe drumuri cu tot cu copiii bolnavi, femei abuzate și trimise de acasă sau bătrîni neputincioși se prezintă în fiecare zi de joi a săptămînii la audiențele publice susținute de primarul Adrian Mocioniu. Toți îi adresează rugămintea edilului de a le face rost de un loc într-una dintre locuințele sociale... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 17:25 (3906 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița pierde 1,8 milioane de euro alocați «cadastrului sistematic»

Administrațiile locale reclamă că nu pot cheltui banii de la Guvern

Ialomița pierde 1,8 milioane de euro alocați «cadastrului sistematic»

Administrațiile locale din Ialomița au primit peste 1,8 milioane de euro pentru realizarea «cadastrului sistematic». Cu o săptămînă înainte de termenul limită, doar 4 dintre localități au cheltuit o parte din cei 30 mii de euro oferiți de către stat. Primarii localităților reclamă faptul că procedura este greoaie și că Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița blochează acest proces. Tănase Mihalcea, directorul Oficiului, susține că instituția a asigurat toate condițiile pentru absorbția acestor fonduri.

Fiecare administrație pierde 30000 de euro
În 30 iunie 2016... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 15:50 (9455 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urmărit penal pentru pornografie infantilă

Scandal sexual la Ciochina

Urmărit penal pentru pornografie infantilă

Un tînăr de 16 ani a intrat recent în atenția procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia, după ce a răspîndit pe internet imagini cu un băiețel de 11 ani, pe care l-a obligat să se masturbeze. Faptele s-au petrecut înainte de începere școlii, pe raza localității Ciochina.

Imagini scandaloase, difuzate pe internet Din primele informații, băiețelul de 11 ani se afla în parcul din localitatea Ciochina împreună cu mai mulți prieteni. El și-ar fi dat jos pantalonii și le-ar fi făcut cîteva gesturi obscene. La... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 13:35 (5927 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ziaristul Enciu Bobârniche a plecat dintre noi

Ziaristul Enciu Bobârniche a plecat dintre noi

Duminică, 23 octombrie 2016, ziaristul Enciu Bobârniche a fost petrecut pe ultimul drum. Avea 67 de ani și, de ceva timp, renunțase la aparițiile în spațiul public și activitatea editorială. Pentru cei care l-au cunoscut, Enciu Bobârniche reprezintă un reper al presei locale de după anii ’90. Celorlalți, inevitabil mai mulți, le rămîn cărțile sale. Printre ele, prea multe pentru a le nominaliza, «Eiffel de carton» și «De la Ceaușescu la Băsescu, 20 de ani de viață politică ialomițeană»... Înzestrat cu o memorie prodigioasă, excelent documentarist și fin observator al vieții politice locale, Enciu Bobârniche va fi, atît timp cît cei care trăiesc... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 11:10 (7602 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Achiziții directe de milioane de lei

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, după cum știți, un nou manager. Situația financiară a acestei unități medicale rămîne însă incertă, cheltuielile efectuate pînă în prezent reflectînd achiziții directe de cel puțin 1 milion de lei, la prețuri cel puțin «umflate». În cadrul unei conferințe de presă, președintele Victor Moraru a declarat că «va analiza activitatea conducerii Spitalului Județean de pînă la acest moment...», în timp ce noul manager, Mariana Iancu, a promis că «va răspunde public oricăror întrebări la sfîrșitul lunii noiembrie 2016!».

O moștenire greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 20:40 (7803 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tineri din Amara, judecați pentru viol

Tineri din Amara, judecați pentru viol

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus, în urmă cu o săptămînă, trimiterea în judecată a doi tineri din Amara acuzați de comiterea infracțiunii de viol. Aceștia au batjocorit o tînără din localitate, cunoscută cu probleme psihice.

Victimă abandonată pe cîmp Faptele reținute în cazul numiților Adrian Ionuț Jantea și Viorel Munteanu s-au petrecut în vara anului 2013. Potrivit Rechizitoriului întocmit de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cei doi inculpați au constrîns o tînără din Amara, care la momentul comiterii faptelor abia împlinise... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 17:10 (6284 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani depozitează ILEGAL deșeurile menajere

Răsturnare de situație

Vivani depozitează ILEGAL deșeurile menajere

Răsturnare de situație în scandalul majorării tarifelor de depozitare a deșeurilor menajere de către Vivani Salubritate. Conform unui punct de vedere solicitat de Primăria Slobozia Consiliului Concurenței, firma este obligată să dețină «contract de delegare a gestiunii activității de depozitare a deșeurilor municipale». În lipsa acestui contract, depozitul regional de deșeuri nu își poate prelungi licența de funcționare, nu poate majora tarifele practicate și, paradoxal, nu poate depozita legal deșeuri menajere. Conștiente de situație, autoritățile județene avansează ideea construrii unui nou depozit zonal.

Vivani, prinsă cu ocaua mică... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 15:30 (6113 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmăriți general, prinși la Slobozia

Urmăriți general, prinși la Slobozia

Urmăriți general în toată România, doi escroci de profesie au fost prinși în flagrant de polițiștii din Slobozia în parcarea unui hotel din oraș. Anchetați pentru «înșelăciune», infractorii se află în prezent în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

«Țepari» de profesie Numiții Ștefan Cioancă (50 de ani) și Mircea Brădean (61 de ani) sînt doi dintre infractorii cu ștate vechi ale căror nume se regăsesc în dosarele penale instrumentate de Poliția Română. Primul se află în atenția organelor judiciare încă din anii ’90, fiind încă de pe atunci... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 13:40 (3678 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Eleve de clasa a XII-a, «hărțuite» de profesorul de Matematică

Scandal cu tentă sexuală la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

EXCLUSIV: Eleve de clasa a XII-a, «hărțuite» de profesorul de Matematică

Profesorul Costică Strezoiu: «Este o invenție a elevilor!»

Conducerea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a demarat o anchetă internă, după ce, în urmă cu o săptămînă, mai multe eleve ale clasei a XII-a F au reclamat, printr-o petiție scrisă, faptul că sînt «hărțuite sexual» de profesorul de Matematică, Costică Strezoiu. Dascălul le-ar fi trimis fetelor mai multe SMS-uri cu conținut obscen...

«Vom analiza situația...» Din primele informații, se pare că profesorul de Matematică, le-ar fi trimis elevelor sale SMS-urile obscene de pe alte numere de telefon. Deocamdată, școala va face o anchetă internă pentru a vedea dacă acuzațiile... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2016, 15:15 (87854 vizualizări - 98 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect european, în pericol din cauza lipsei autorizațiilor

ADI «Lunca Dunării» riscă să piardă 6,2 milioane de euro

Proiect european, în pericol din cauza lipsei autorizațiilor

În urmă cu 5 ani, localitățile Mihail Kogălniceanu, Giurgeni și Gura Ialomiței au accesat 6,2 milioane de euro, printr-un program european, pentru realizarea unei rețele de apă și canalizare. Inițiativa celor 3 localități a fost posibilă prin crearea Asociației de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării», proiectul fiind considerat cel mai mare ca valoare demarat la nivelul județului Ialomița. La un an distanță de la finalizarea integrală, funcționarea obiectivului este pusă în pericol de lipsa autorizațiilor. Reprezentanții celor 3 administrații locale susțin că fac eforturi considerabile pentru a evita returnarea fondurilor europene...

Un proiect de succes... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 20:40 (4813 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni: Scandal sexual, terminat la spital

O bătrînă de 73 de ani din Făcăeni a ajuns la spital după ce a fost agresată de soț. Femeia le-a povestit medicilor faptul că bărbatul s-a supărat pentru că a refuzat să întrețină raporturi sexuale orale cu el.

Tratament de urgență Din informațiile cadrelor medicale, bătrîna se afla acasă cînd soțul său, un bătrîn de 75 de ani, a intrat peste ea în casă și i-ar fi propus să întrețină relații sexuale orale cu el. Femeia a refuzat propunerile indecente făcute de soțul său și ar fi declarat faptul că va suna la Poliție dacă nu este lăsată în pace. Nervos din cauza refuzului și amenințărilor... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 19:15 (5377 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tînără agresată în plină zi

O tînără de 22 de ani din comuna Valea Ciorii a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce un adolescent de 14 ani a bătut-o în plină stradă. Agresorul minor i-a furat și suma de 130 de lei pe care o avea asupra ei...

Dosar penal pentru furt Potrivit informațiilor judiciare, incidentul s-a petrecut sîmbătă, 8 octombrie, la Slobozia. Tînăra a mers la un bancomat de unde a scos bani, după care s-a deplasat la un restaurant din zona Gării Slobozia și a consumat băuturi alcoolice. După ce a părăsit localul, fata a fost acostată pe stradă de adolescentul în vîrstă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:50 (5363 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Abuzurile asupra copiilor au devenit un fenomen greu de combătut la nivelul județului. O situație statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, anul trecut, 102 copii din județ au fost victimele unei forme de abuz. Deși cifra ar trebui să ne îngrijoreze, datele arată faptul că dosarele penale deschise în astfel de cazuri sînt destul de puține, din lipsă de probatorii concludente.

Eforturi zadarnice Oficialii Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița precizează faptul că au încheiate protocoale... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:20 (4738 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

În multe dintre școlile din Ialomița condițiile în care elevii învață sînt dezastruoase. O situație similară se petrece și la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Unitatea de învățămînt are nevoie urgentă de înlocuirea pieselor de mobilier din aproape toate sălile de clasă. Reprezentanții liceului susțin faptul că ultima dată școala a beneficiat de fonduri pentru înlocuirea băncilor învechite în urmă cu 5 ani. Pe de altă parte, școala a început în urmă cu 8 ani construcția unei săli de sport, obiectiv abandonat în prezent din lipsă de fonduri.

Condiții de coșmar
... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 17:20 (5986 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

Moștenirea administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

În ultimii ani, Consiliul Județean Ialomița a contractat 2 credite bancare. Primul, finanțat de BRD, a fost rambursat în anul 2014. Cel de-al doilea, finanțat de CEC, se află în derulare. Pînă la acest moment, instituția a accesat din cele 30 milioane de lei contractate doar 5 milioane de lei.

Ialomița, înaintea modei administrative
Primul împrumut contractat de administrația județeană ialomițeană datează din 2006, cînd Silvian Ciupercă a împrumutat primele 14 milioane de lei pentru reabilitarea drumului județean Jilavele-Dridu, în lungime de 12 kilometri. În anul 2011, Consiliul... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 15:40 (3767 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Preșcolari tranformați în asistați social

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Programul inițiat de Guvern cu scopul de a-i integra pe copii în grădinițe a făcut ca numărul preșcolarilor din Ialomița înscriși la unitățile de învățămînt să crească. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că există și localități unde copiii stau înghesuiți în clase. La Bărbulești, de exemplu, a fost nevoie de identificarea unor noi spații unde copiii care primesc tichete sociale să poată frecventa cursurile...

Se întîmplă în Ialomița
În ianuarie 2016, Guvernul României, prin Ministerul Muncii, lansa proiectul «Fiecare copil în grădiniță», al cărui scop a... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 13:35 (4656 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9686 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6543 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1709 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5500 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4479 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5714 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4535 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8165 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3309 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5164 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2276 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1801 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7564 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4127 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6189 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2454 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4500 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2795 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...