Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5323 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4651 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6653 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

Click aici

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia, a propus Consiliului Local contractarea unui împrumut de 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției din Piața Revoluției, banii fiind împrumutați de la Trezoreria Statului. Consilierii Opoziției au refuzat să susțină acest proiect, decizia beneficiind de votul exclusiv al consilierilor PSD. După 3 luni de mandat, Adrian Mocioniu decide să explice public situația financiară a administrației, justificînd atît propunerea sa, cît și oportunitatea acestui împrumut.

Un nou împrumut istoric
Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007 pentru reabilitarea sistemului de apă al orașului.... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 22:05 (31054 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Uneori se poate

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Sănătatea ialomițeană se chinuie să reziste în fața haosului din sistemul medical românesc. Din cele 4 spitale ale județului, doar unul a reușit să depășească și să gestioneze corespunzător iminentele probleme financiare. Este vorba despre Spitalul Orășenesc Țăndărei, unitate medicală care în anul 2011 a fost închisă de Ministerul Sănătății, fiind considerată neperformantă. În prezent, reprezentanții Spitalului Țăndărei au reușit să facă economii suficiente încît își pot permite să achiziționeze aparate medicale cu fonduri proprii.

Sănătate în cifre
În anul 2011, Spitalul Orășenesc... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 20:35 (7153 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Un proiect edilitar inițiat de Consiliul Județean Ialomița și Primăria Bordușani zace abandonat în sertarele celor două instituții, de 3 ani... Este vorba despre faleza pe malul Dunării, pe care atît administrația județului, cît și cea din Bordușani au promis că o vor realiza. În prezent, locul de promenadă s-a transformat într-un morman de pietroaie răspîndite pe o distanță de peste un kilometru, cu scop de protecție împotriva inundațiilor și groapă de gunoi. Actuala administrație locală din Bordușani susține oportunitatea inițiativei, însă apreciază că reluarea lucrărilor este imposibilă...

Salba de pietroaie... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 19:25 (5700 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

O hotărîre a Tribunalului Ialomița aduce din nou în atenția opiniei publice scandalul angajărilor ilegale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Concret, instanța a stabilit recunoașterea statutului de angajați a celor 200 de persoane care și-au desfășurat activitatea la cel mai mare spital din Ialomița în baza unor convenții civile. Mai mult, Spitalul Slobozia a fost obligat de judecători să achite contravaloarea asigurărilor sociale ale respectivilor angajați în perioada martie-iunie 2014, plățile fiind suspendate printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița. Între timp, procurorii care au deschis o anchetă penală în acest caz continuă să adune probe la dosar.

Angajări ilegale la spital... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 18:05 (8630 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Judecătorii din Fetești au decis să lase liberi trei inculpați cu antecedente penale, din Țăndărei, după ce polițiștii i-au prins în flagrant în timp ce se plimbau pe străzile orașului cu o mașină furată. Unul dintre infractori are 17 ani și este cercetat într-un dosar pentru furt calificat, iar ceilalți doi au fost condamnați la pedepse cu executare pentru furt și lovirea unui polițist.

Justiție pentru toată lumea
În noaptea de 18/19 septembrie 2016, cei trei infractori, pe numele lor de Edmond Ion, Cristian Ionuț Balcan și Dobrin Cristian Balcan au furat mașina unui cetățean... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 15:05 (7356 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Pericli amenință autoritățile

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Scandalul autogării NANA continuă. Administratorul Nicu Pericli amenință autoritățile cu un proces în instanța pentru că «de 6 luni se împiedică deschiderea autogării». În replică, autoritățile susțin că legalitatea acestei construcții face obiectul unui dosar anchetat de Parchetul Slobozia. O posibilă soluție administrativă în acest litigiu va fi adoptată în perioada imediat următoare, în cadrul unei întîlniri dintre reprezentanții firmei NANA și cei ai Primăriei Slobozia...

Legalizare sub amenințare
Autogara NANA este în pom! Și pomul? Ei, bine, pomul este ținut în brațe de... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2016, 11:35 (12273 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Procurorul Daniela Dediu, fosta șefă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, va ajunge să reprezinte România în cadrul Departamentului de Luptă Antifraudă (OLAF) al Comisiei Europene. Delegată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 1, aceasta a solicitat Consiliului Superior al Magistraturii aprobarea unei detașări în calitate de expert național al OLAF.

Activitate intensă Fost polițist judiciar în cadrul Direcției Naționale Anticorupție, Daniela Dediu a fost transferată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a devenit șeful acestei instituții după ce procurorul... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2016, 11:05 (10268 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întîmplă în Cartierul Slobozia Nouă

Rețeaua de canalizare a Sloboziei se prăbușește!

Joi, 15 septembrie 2016, la orele prînzului, o autoutiliară a firmei Polaris s-a răsturnat în rețeaua de canalizare a orașului. Incidentul a avut loc pe strada Cimitirului, din Cartierul Slobozia Nouă. Potrivit declarațiilor șoferului, autoutilitara circulă în mod curent pe drumul respectiv, dar pînă acum nu a avut probleme de acest gen. Porțiunea de drum care s-a surpat are o lungime de circa 15 metri și o lățime de o jumătate de metru, de-a lungul rețelei de canalizare care a fost îngropată acolo. Pentru eliberarea autoutilitarei din șanț, la fața locului a fost trimisă o macara. Aceasta s-a prăbușit și ea parțial în șanțul creat de-a lungul rețelei de canalizare. Autoritățile locale și reprezentanții... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 16:50 (6821 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

Semnal de alarmă la Slobozia

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

O statistică oficială realizată de administrația slobozeană confirmă că o treime dintre blocurile din oraș sînt inundate. După 25 de ani (iar în unele cazuri mai mult!), structura de rezistență a acestor imobile a fost afectată. Situația în care se află blocul V1, din Cartierul 500, este doar una dintre multele aduse la cunoștința autorităților. Ascunse în spatele unei legi perfectibile, acestea ridică din umeri și susțin că «au mîinile legate».

Dezastrul de la V1, scara E Viorica Soceanu locuiește la Blocul V1, scara E, din Cartierul 500. În urmă cu 1 an, apartamentul aflat la parter... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 10:45 (12765 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007.

Un împrumut inevitabil
Spectrul unui nou împrumut pentru finalizarea investiției «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției» planează asupra municipalității slobozene de mai bine de 1 an... Adrian Mocioniu, primarul în funcție, a invocat însă... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 20:10 (10536 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

La sfîrșitul acestei luni, Consiliul Județean Ialomița va supune aprobării plenului un proiect de hotărîre care are drept scop completarea Strategiei de Dezvoltare a județului Ialomița. Proiectul se bazează pe propunerile formulate în Strategiile Locale comandate la nivelul fiecărei comune din județ. Excluzînd sumele exorbitante cheltuite de administrațiile locale pentru realizarea acestor propuneri, documentul care urmează să fie votat de consilierii județeni cuprinde proiecte fanteziste, lipsite de substanță sau irealizabile. Ziarul nostru vă propune o succintă trecere în revistă a acestora.

Năravuri strategice vechi... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 18:25 (10879 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Ignoranți cu diplome

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Dezastru la examenul de absolvire organizat de Școala Postliceală Sanitară «Henri Coandă» Urziceni. Reprezentanții Ordinului Asistenților Medicali Generaliști Moașelor și Asistenților Medicali din România-Filiala Ialomița acuză Comisia de Evaluare de numeroase deficiențe în organizarea testării. Cea mai gravă dintre sesizări vizează suspiciunea de plagiat a unora dintre lucrările de cercetare, pe care candidații le-au prezentat în fața examinatorilor. În ciuda neregulilor descoperite, toți cei 29 de absolvenți ai promoției curente au fost declarați admiși...

S-a întîmplat la Urziceni... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 16:45 (9773 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Așa-i în Ialomița

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Ca și în anii precedenți, cornul și laptele vor lipsi de pe băncile elevilor ialomițeni la deschiderea școlilor. Cea mai mare problemă a Consiliului Județean Ialomița, instituția care asigură derularea în teritoriu a programului guvernamental, o reprezintă contestațiile depuse de firmele care au participat la licitațiile deschise pentru distribuirea produselor alimentare. Demersul face imposibilă distribuirea în timp util a alimentelor. În anul școlar precedent, programul Guvernului României s-a derulat cu deficiențe la nivelul județului.

Vești proaste pentru elevi
Pregătirile... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 18:55 (4218 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Romii din Țăndărei se dezlănțuie

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Scandal în țigănie, la Țăndărei. Două familii de romi din oraș au intrat în atenția polițiștilor după ce au fost la un pas de a se linșa în mijlocul străzii. Clanurile disputau o fată propusă pentru căsătorie, aceasta refuzîndu-și mirele în noaptea nunții. La mijloc s-ar afla și o datorie de 23 mii de euro pe care familia tînărului rămas fără mireasă a încercat să o recupereze de la apropiații fetei. Autoritățile au deschis o anchetă penală pentru viol și lipsire de libertate...

Pericol pe străzile din Țăndărei Tot week-endul trecut polițiștii au fost în alertă pentru că romii din ... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 15:40 (10868 vizualizări - 28 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5062 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4510 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7089 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5687 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...