Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5324 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4651 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6653 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

Click aici

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia, a propus Consiliului Local contractarea unui împrumut de 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției din Piața Revoluției, banii fiind împrumutați de la Trezoreria Statului. Consilierii Opoziției au refuzat să susțină acest proiect, decizia beneficiind de votul exclusiv al consilierilor PSD. După 3 luni de mandat, Adrian Mocioniu decide să explice public situația financiară a administrației, justificînd atît propunerea sa, cît și oportunitatea acestui împrumut.

Un nou împrumut istoric
Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007 pentru reabilitarea sistemului de apă al orașului.... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 22:05 (31054 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Uneori se poate

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Sănătatea ialomițeană se chinuie să reziste în fața haosului din sistemul medical românesc. Din cele 4 spitale ale județului, doar unul a reușit să depășească și să gestioneze corespunzător iminentele probleme financiare. Este vorba despre Spitalul Orășenesc Țăndărei, unitate medicală care în anul 2011 a fost închisă de Ministerul Sănătății, fiind considerată neperformantă. În prezent, reprezentanții Spitalului Țăndărei au reușit să facă economii suficiente încît își pot permite să achiziționeze aparate medicale cu fonduri proprii.

Sănătate în cifre
În anul 2011, Spitalul Orășenesc... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 20:35 (7153 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Un proiect edilitar inițiat de Consiliul Județean Ialomița și Primăria Bordușani zace abandonat în sertarele celor două instituții, de 3 ani... Este vorba despre faleza pe malul Dunării, pe care atît administrația județului, cît și cea din Bordușani au promis că o vor realiza. În prezent, locul de promenadă s-a transformat într-un morman de pietroaie răspîndite pe o distanță de peste un kilometru, cu scop de protecție împotriva inundațiilor și groapă de gunoi. Actuala administrație locală din Bordușani susține oportunitatea inițiativei, însă apreciază că reluarea lucrărilor este imposibilă...

Salba de pietroaie... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 19:25 (5700 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

O hotărîre a Tribunalului Ialomița aduce din nou în atenția opiniei publice scandalul angajărilor ilegale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Concret, instanța a stabilit recunoașterea statutului de angajați a celor 200 de persoane care și-au desfășurat activitatea la cel mai mare spital din Ialomița în baza unor convenții civile. Mai mult, Spitalul Slobozia a fost obligat de judecători să achite contravaloarea asigurărilor sociale ale respectivilor angajați în perioada martie-iunie 2014, plățile fiind suspendate printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița. Între timp, procurorii care au deschis o anchetă penală în acest caz continuă să adune probe la dosar.

Angajări ilegale la spital... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 18:05 (8630 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Judecătorii din Fetești au decis să lase liberi trei inculpați cu antecedente penale, din Țăndărei, după ce polițiștii i-au prins în flagrant în timp ce se plimbau pe străzile orașului cu o mașină furată. Unul dintre infractori are 17 ani și este cercetat într-un dosar pentru furt calificat, iar ceilalți doi au fost condamnați la pedepse cu executare pentru furt și lovirea unui polițist.

Justiție pentru toată lumea
În noaptea de 18/19 septembrie 2016, cei trei infractori, pe numele lor de Edmond Ion, Cristian Ionuț Balcan și Dobrin Cristian Balcan au furat mașina unui cetățean... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 15:05 (7356 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Pericli amenință autoritățile

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Scandalul autogării NANA continuă. Administratorul Nicu Pericli amenință autoritățile cu un proces în instanța pentru că «de 6 luni se împiedică deschiderea autogării». În replică, autoritățile susțin că legalitatea acestei construcții face obiectul unui dosar anchetat de Parchetul Slobozia. O posibilă soluție administrativă în acest litigiu va fi adoptată în perioada imediat următoare, în cadrul unei întîlniri dintre reprezentanții firmei NANA și cei ai Primăriei Slobozia...

Legalizare sub amenințare
Autogara NANA este în pom! Și pomul? Ei, bine, pomul este ținut în brațe de... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2016, 11:35 (12273 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Procurorul Daniela Dediu, fosta șefă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, va ajunge să reprezinte România în cadrul Departamentului de Luptă Antifraudă (OLAF) al Comisiei Europene. Delegată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 1, aceasta a solicitat Consiliului Superior al Magistraturii aprobarea unei detașări în calitate de expert național al OLAF.

Activitate intensă Fost polițist judiciar în cadrul Direcției Naționale Anticorupție, Daniela Dediu a fost transferată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a devenit șeful acestei instituții după ce procurorul... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2016, 11:05 (10269 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întîmplă în Cartierul Slobozia Nouă

Rețeaua de canalizare a Sloboziei se prăbușește!

Joi, 15 septembrie 2016, la orele prînzului, o autoutiliară a firmei Polaris s-a răsturnat în rețeaua de canalizare a orașului. Incidentul a avut loc pe strada Cimitirului, din Cartierul Slobozia Nouă. Potrivit declarațiilor șoferului, autoutilitara circulă în mod curent pe drumul respectiv, dar pînă acum nu a avut probleme de acest gen. Porțiunea de drum care s-a surpat are o lungime de circa 15 metri și o lățime de o jumătate de metru, de-a lungul rețelei de canalizare care a fost îngropată acolo. Pentru eliberarea autoutilitarei din șanț, la fața locului a fost trimisă o macara. Aceasta s-a prăbușit și ea parțial în șanțul creat de-a lungul rețelei de canalizare. Autoritățile locale și reprezentanții... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 16:50 (6821 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

Semnal de alarmă la Slobozia

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

O statistică oficială realizată de administrația slobozeană confirmă că o treime dintre blocurile din oraș sînt inundate. După 25 de ani (iar în unele cazuri mai mult!), structura de rezistență a acestor imobile a fost afectată. Situația în care se află blocul V1, din Cartierul 500, este doar una dintre multele aduse la cunoștința autorităților. Ascunse în spatele unei legi perfectibile, acestea ridică din umeri și susțin că «au mîinile legate».

Dezastrul de la V1, scara E Viorica Soceanu locuiește la Blocul V1, scara E, din Cartierul 500. În urmă cu 1 an, apartamentul aflat la parter... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 10:45 (12765 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007.

Un împrumut inevitabil
Spectrul unui nou împrumut pentru finalizarea investiției «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției» planează asupra municipalității slobozene de mai bine de 1 an... Adrian Mocioniu, primarul în funcție, a invocat însă... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 20:10 (10536 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

La sfîrșitul acestei luni, Consiliul Județean Ialomița va supune aprobării plenului un proiect de hotărîre care are drept scop completarea Strategiei de Dezvoltare a județului Ialomița. Proiectul se bazează pe propunerile formulate în Strategiile Locale comandate la nivelul fiecărei comune din județ. Excluzînd sumele exorbitante cheltuite de administrațiile locale pentru realizarea acestor propuneri, documentul care urmează să fie votat de consilierii județeni cuprinde proiecte fanteziste, lipsite de substanță sau irealizabile. Ziarul nostru vă propune o succintă trecere în revistă a acestora.

Năravuri strategice vechi... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 18:25 (10879 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Ignoranți cu diplome

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Dezastru la examenul de absolvire organizat de Școala Postliceală Sanitară «Henri Coandă» Urziceni. Reprezentanții Ordinului Asistenților Medicali Generaliști Moașelor și Asistenților Medicali din România-Filiala Ialomița acuză Comisia de Evaluare de numeroase deficiențe în organizarea testării. Cea mai gravă dintre sesizări vizează suspiciunea de plagiat a unora dintre lucrările de cercetare, pe care candidații le-au prezentat în fața examinatorilor. În ciuda neregulilor descoperite, toți cei 29 de absolvenți ai promoției curente au fost declarați admiși...

S-a întîmplat la Urziceni... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 16:45 (9773 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Așa-i în Ialomița

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Ca și în anii precedenți, cornul și laptele vor lipsi de pe băncile elevilor ialomițeni la deschiderea școlilor. Cea mai mare problemă a Consiliului Județean Ialomița, instituția care asigură derularea în teritoriu a programului guvernamental, o reprezintă contestațiile depuse de firmele care au participat la licitațiile deschise pentru distribuirea produselor alimentare. Demersul face imposibilă distribuirea în timp util a alimentelor. În anul școlar precedent, programul Guvernului României s-a derulat cu deficiențe la nivelul județului.

Vești proaste pentru elevi
Pregătirile... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 18:55 (4218 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Romii din Țăndărei se dezlănțuie

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Scandal în țigănie, la Țăndărei. Două familii de romi din oraș au intrat în atenția polițiștilor după ce au fost la un pas de a se linșa în mijlocul străzii. Clanurile disputau o fată propusă pentru căsătorie, aceasta refuzîndu-și mirele în noaptea nunții. La mijloc s-ar afla și o datorie de 23 mii de euro pe care familia tînărului rămas fără mireasă a încercat să o recupereze de la apropiații fetei. Autoritățile au deschis o anchetă penală pentru viol și lipsire de libertate...

Pericol pe străzile din Țăndărei Tot week-endul trecut polițiștii au fost în alertă pentru că romii din ... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 15:40 (10868 vizualizări - 28 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9743 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10348 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8864 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9885 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12151 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14750 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14028 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10269 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15285 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13181 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10143 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...