Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5324 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4651 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6653 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

Click aici

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia, a propus Consiliului Local contractarea unui împrumut de 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției din Piața Revoluției, banii fiind împrumutați de la Trezoreria Statului. Consilierii Opoziției au refuzat să susțină acest proiect, decizia beneficiind de votul exclusiv al consilierilor PSD. După 3 luni de mandat, Adrian Mocioniu decide să explice public situația financiară a administrației, justificînd atît propunerea sa, cît și oportunitatea acestui împrumut.

Un nou împrumut istoric
Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007 pentru reabilitarea sistemului de apă al orașului.... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 22:05 (31054 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Uneori se poate

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Sănătatea ialomițeană se chinuie să reziste în fața haosului din sistemul medical românesc. Din cele 4 spitale ale județului, doar unul a reușit să depășească și să gestioneze corespunzător iminentele probleme financiare. Este vorba despre Spitalul Orășenesc Țăndărei, unitate medicală care în anul 2011 a fost închisă de Ministerul Sănătății, fiind considerată neperformantă. În prezent, reprezentanții Spitalului Țăndărei au reușit să facă economii suficiente încît își pot permite să achiziționeze aparate medicale cu fonduri proprii.

Sănătate în cifre
În anul 2011, Spitalul Orășenesc... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 20:35 (7153 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Un proiect edilitar inițiat de Consiliul Județean Ialomița și Primăria Bordușani zace abandonat în sertarele celor două instituții, de 3 ani... Este vorba despre faleza pe malul Dunării, pe care atît administrația județului, cît și cea din Bordușani au promis că o vor realiza. În prezent, locul de promenadă s-a transformat într-un morman de pietroaie răspîndite pe o distanță de peste un kilometru, cu scop de protecție împotriva inundațiilor și groapă de gunoi. Actuala administrație locală din Bordușani susține oportunitatea inițiativei, însă apreciază că reluarea lucrărilor este imposibilă...

Salba de pietroaie... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 19:25 (5700 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

O hotărîre a Tribunalului Ialomița aduce din nou în atenția opiniei publice scandalul angajărilor ilegale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Concret, instanța a stabilit recunoașterea statutului de angajați a celor 200 de persoane care și-au desfășurat activitatea la cel mai mare spital din Ialomița în baza unor convenții civile. Mai mult, Spitalul Slobozia a fost obligat de judecători să achite contravaloarea asigurărilor sociale ale respectivilor angajați în perioada martie-iunie 2014, plățile fiind suspendate printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița. Între timp, procurorii care au deschis o anchetă penală în acest caz continuă să adune probe la dosar.

Angajări ilegale la spital... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 18:05 (8630 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Judecătorii din Fetești au decis să lase liberi trei inculpați cu antecedente penale, din Țăndărei, după ce polițiștii i-au prins în flagrant în timp ce se plimbau pe străzile orașului cu o mașină furată. Unul dintre infractori are 17 ani și este cercetat într-un dosar pentru furt calificat, iar ceilalți doi au fost condamnați la pedepse cu executare pentru furt și lovirea unui polițist.

Justiție pentru toată lumea
În noaptea de 18/19 septembrie 2016, cei trei infractori, pe numele lor de Edmond Ion, Cristian Ionuț Balcan și Dobrin Cristian Balcan au furat mașina unui cetățean... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 15:05 (7356 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Pericli amenință autoritățile

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Scandalul autogării NANA continuă. Administratorul Nicu Pericli amenință autoritățile cu un proces în instanța pentru că «de 6 luni se împiedică deschiderea autogării». În replică, autoritățile susțin că legalitatea acestei construcții face obiectul unui dosar anchetat de Parchetul Slobozia. O posibilă soluție administrativă în acest litigiu va fi adoptată în perioada imediat următoare, în cadrul unei întîlniri dintre reprezentanții firmei NANA și cei ai Primăriei Slobozia...

Legalizare sub amenințare
Autogara NANA este în pom! Și pomul? Ei, bine, pomul este ținut în brațe de... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2016, 11:35 (12273 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Procurorul Daniela Dediu, fosta șefă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, va ajunge să reprezinte România în cadrul Departamentului de Luptă Antifraudă (OLAF) al Comisiei Europene. Delegată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 1, aceasta a solicitat Consiliului Superior al Magistraturii aprobarea unei detașări în calitate de expert național al OLAF.

Activitate intensă Fost polițist judiciar în cadrul Direcției Naționale Anticorupție, Daniela Dediu a fost transferată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a devenit șeful acestei instituții după ce procurorul... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2016, 11:05 (10269 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întîmplă în Cartierul Slobozia Nouă

Rețeaua de canalizare a Sloboziei se prăbușește!

Joi, 15 septembrie 2016, la orele prînzului, o autoutiliară a firmei Polaris s-a răsturnat în rețeaua de canalizare a orașului. Incidentul a avut loc pe strada Cimitirului, din Cartierul Slobozia Nouă. Potrivit declarațiilor șoferului, autoutilitara circulă în mod curent pe drumul respectiv, dar pînă acum nu a avut probleme de acest gen. Porțiunea de drum care s-a surpat are o lungime de circa 15 metri și o lățime de o jumătate de metru, de-a lungul rețelei de canalizare care a fost îngropată acolo. Pentru eliberarea autoutilitarei din șanț, la fața locului a fost trimisă o macara. Aceasta s-a prăbușit și ea parțial în șanțul creat de-a lungul rețelei de canalizare. Autoritățile locale și reprezentanții... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 16:50 (6821 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

Semnal de alarmă la Slobozia

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

O statistică oficială realizată de administrația slobozeană confirmă că o treime dintre blocurile din oraș sînt inundate. După 25 de ani (iar în unele cazuri mai mult!), structura de rezistență a acestor imobile a fost afectată. Situația în care se află blocul V1, din Cartierul 500, este doar una dintre multele aduse la cunoștința autorităților. Ascunse în spatele unei legi perfectibile, acestea ridică din umeri și susțin că «au mîinile legate».

Dezastrul de la V1, scara E Viorica Soceanu locuiește la Blocul V1, scara E, din Cartierul 500. În urmă cu 1 an, apartamentul aflat la parter... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 10:45 (12765 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007.

Un împrumut inevitabil
Spectrul unui nou împrumut pentru finalizarea investiției «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției» planează asupra municipalității slobozene de mai bine de 1 an... Adrian Mocioniu, primarul în funcție, a invocat însă... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 20:10 (10536 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

La sfîrșitul acestei luni, Consiliul Județean Ialomița va supune aprobării plenului un proiect de hotărîre care are drept scop completarea Strategiei de Dezvoltare a județului Ialomița. Proiectul se bazează pe propunerile formulate în Strategiile Locale comandate la nivelul fiecărei comune din județ. Excluzînd sumele exorbitante cheltuite de administrațiile locale pentru realizarea acestor propuneri, documentul care urmează să fie votat de consilierii județeni cuprinde proiecte fanteziste, lipsite de substanță sau irealizabile. Ziarul nostru vă propune o succintă trecere în revistă a acestora.

Năravuri strategice vechi... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 18:25 (10879 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Ignoranți cu diplome

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Dezastru la examenul de absolvire organizat de Școala Postliceală Sanitară «Henri Coandă» Urziceni. Reprezentanții Ordinului Asistenților Medicali Generaliști Moașelor și Asistenților Medicali din România-Filiala Ialomița acuză Comisia de Evaluare de numeroase deficiențe în organizarea testării. Cea mai gravă dintre sesizări vizează suspiciunea de plagiat a unora dintre lucrările de cercetare, pe care candidații le-au prezentat în fața examinatorilor. În ciuda neregulilor descoperite, toți cei 29 de absolvenți ai promoției curente au fost declarați admiși...

S-a întîmplat la Urziceni... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 16:45 (9773 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Așa-i în Ialomița

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Ca și în anii precedenți, cornul și laptele vor lipsi de pe băncile elevilor ialomițeni la deschiderea școlilor. Cea mai mare problemă a Consiliului Județean Ialomița, instituția care asigură derularea în teritoriu a programului guvernamental, o reprezintă contestațiile depuse de firmele care au participat la licitațiile deschise pentru distribuirea produselor alimentare. Demersul face imposibilă distribuirea în timp util a alimentelor. În anul școlar precedent, programul Guvernului României s-a derulat cu deficiențe la nivelul județului.

Vești proaste pentru elevi
Pregătirile... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 18:55 (4218 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Romii din Țăndărei se dezlănțuie

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Scandal în țigănie, la Țăndărei. Două familii de romi din oraș au intrat în atenția polițiștilor după ce au fost la un pas de a se linșa în mijlocul străzii. Clanurile disputau o fată propusă pentru căsătorie, aceasta refuzîndu-și mirele în noaptea nunții. La mijloc s-ar afla și o datorie de 23 mii de euro pe care familia tînărului rămas fără mireasă a încercat să o recupereze de la apropiații fetei. Autoritățile au deschis o anchetă penală pentru viol și lipsire de libertate...

Pericol pe străzile din Țăndărei Tot week-endul trecut polițiștii au fost în alertă pentru că romii din ... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 15:40 (10868 vizualizări - 28 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11842 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10572 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10773 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11462 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10509 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10204 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15928 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8587 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8138 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13350 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9921 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11147 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8686 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9259 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...