Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Se întîmplă la Slobozia

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Povestea autogării firmei Nana este una veche. Zilele acestea însă ea a devenit nou-nouță. Motivul? O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia care dorește să afle cum a fost posibil ca o construcție P+1 să se transforme într-una P+3+M. Iar pentru ca povestea să fie și mai interesantă, susțin surse autorizate din cadrul acestei instituții, în poveste apare și viceprimarul Valentin Băcanu, care ar fi semnat în locul primarului Alexandru Stoica una dintre autorizațiile de construcție necesare transformării autogării în colosul de beton care se ridică acum la intrare în oraș.

Povestea Autogării NANA... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2016, 11:30 (42738 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Amendă aplicată «după ureche» la Slobozia

Codul Rutier încurcă polițiștii

Amendă aplicată «după ureche» la Slobozia

Complicate sînt legile atunci cînd polițiștii trebuie să le aplice. Unul dintre agenții care supraveghează traficul în zona Sloboziei i-a aplicat unui șofer o sancțiune după ce a încurcat articolele din Codul Rutier. Situația este cu atît mai bizară, cu cît, potrivit aceluiași text juridic, șoferul amendat circula în deplină legalitate!

Filmul unei sancțiuni
Incredibila întîmplare s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la intersecția străzii Independenței cu șoseaua care leagă Slobozia de Cartierul Slobozia Nouă. Șoferul sancționat precizează că polițistul care l-a tras pe dreapta... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 16:05 (19639 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Iarnă supravegheată prin GPS

Iarna s-a instalat oficial și în județul Ialomița. De mai bine de 24 de ore, utilajele de deszăpezire acționează pe toate arterele de circulație. De anul acesta, autoritățile monitorizează lucrările de deszăpezire cu ajutorul unei aplicații GPS. Softul permite o verificare atentă a vitezei de deplasare a utilajelor și a punctelor în care acestea se află. Pînă la această oră, în Ialomița nu au fost semnalate evenimente semnificative.   

Ialomița deszăpezită cu 20 de utilaje
Față de anii trecuți în care iarna lua prin surprindere autoritățile, de această dată oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 13:10 (7067 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Vânzătorii de iluzii de la New Models Agency

Slobozia: Vînzătorii de iluzii de la New Models Agency

De o perioadă de timp, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le o carieră de fotomodel. Tinerii se recomandă drept «căutători de talente» și cer 100 de lei pentru a includerea «într-o bază de date» timp de un an. Deși are toate elementele unei escrocherii, administratorul societății, Ștefan Velea, susține că «este o afacere legală»...

Victime la orice vîrstă
Săptămîna trecută, cîțiva cetățeni au sesizat redacția cu privire la faptul că, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le «o carieră de fotomodel». Concret... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 10:40 (36846 vizualizări - 75 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

20 de inculpați, trimiși în judecată

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au trimis în judecată dosarul penal în care administratorii societății Klevek Factory, fostă Horticons, din Fetești, erau urmăriți penal. În aceeași speță este implicată și o altă societate din grupul Klevek, Conserv Buftea SA. În urma cercetărilor, 20 de persoane au fost trimise în judecată, fiind acuzate că au constituit un grup infracțional, specializat în infracțiuni de evaziune fiscală și spălare a banilor. Potrivit actelor de urmărire penală, rețeaua ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 12 milioane de lei.

Ziua perchezițiilor... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 15:30 (15647 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița produce compost doar pe hârtie

Ialomița produce compost doar pe hîrtie

Pînă la sfîrșitul anului 2015, toate administrațiile locale din Ialomița ar fi trebuit să aibă amenajate platforme pentru producerea de compost. Potrivit Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, doar o treime dintre primării s-au conformat în acest sens. Slobozia se confruntă la rîndu-i cu probleme din acest punct de vedere. Deși deține o astfel de platformă, oficialii din administrația locală susțin însă că orașul produce compost în cantități destul de mici. Așa se face că cea mai mare parte a reziduurilor din care produsul poate fi fabricat sfîrșesc aruncate la marginea municipiului.

Situație neclară... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 10:05 (4242 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Mediul de afaceri din Ialomița dă semne că se revigorează. Cel puțin aceasta este concluzia care poate fi trasă din statisticile prezentate de oficialii Registrului Național al Oficiului Comerțului. Potrivit instituției, numărul procedurilor de insolvență solicitate de societățile din județ a scăzut la jumătate comparativ cu anul trecut. Ultima lună de raportare a ONRC este octombrie 2015, dată la care doar 95 de firme din Ialomița au intrat în insolvență. În octombrie 2014, numărul acestora a fost de 220.

Statistici îmbucurătoare
Potrivit oficialilor din cadrul Oficiului Național... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2016, 11:20 (5406 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Actul normativ prin care Guvernul șterge cu «buretele» datoriile către stat ale debitorilor este favorabil unui număr total de 5800 de ialomițeni. În prezent, valoarea penalităților și dobînzilor neachitate pe care aceștia ar trebui să le plătească Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița este de 18 milioane de lei. Cea mai mare sumă provenită din penalități înregistrată la nivelul județului Ialomița are valoarea de 597 mii de lei.

Unde-i lege, nu-i tocmeală
Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 44/2015, privind acordarea unor facilități fiscale, a fost publicată... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2015, 16:40 (5334 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

La începutul săptămînii acesteia, membrii Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să-și aleagă viitorul președinte, însă demersul a fost amînat. Totul în urma unei decizii a Colegiului Medicilor din România, care a impus măsura în urma unor reclamații privind slaba organizare a scrutinului. Gurile rele spun că vina i-ar aparține doctorului Vasile Olaru, după ce a scos de pe liste doi candidați. «Nu i-am scos de pe liste. Au făcut niște aiureli de cereri!» a fost reacția lui Olaru față de acuzațiile care îl incriminează. Reluarea procesului electiv ține de o nouă decizie pe care reprezentanții Colegiului Medicilor din România trebuie să o transmită în teritoriu.

Istoria se repetă... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2015, 11:05 (5022 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Și iarna aceasta

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Un raport dat publicității de Prefectura Ialomița prezintă în detaliu valoarea contractelor de deszăpezire încheiate în Ialomița. Potrivit documentului oficial, un sfert dintre banii alocați județului pentru astfel de lucrări se vor duce în conturile societății Oyl Company Holding AG, patronată de Cornel Dragomir. A devenit deja o tradiție ca firma să fie abonată la contractele Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România. Anul acesta, CNADNR a decis să-i atribuie firmei ialomițene lucrări în două județe și o majorare a contractelor de 3,2 milioane de lei. De asemenea, tot pentru deszăpezire, Oyl Holding Company AG va primi de la Consiliul Județean Ialomița alte 1,7 milioane... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2015, 16:20 (14400 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Ministerului Sănătății au făcut publice o serie de rapoarte privind situația economico-financiară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit documentelor oficiale, cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița a înregistrat în cursul acestui an un deficit de 1,1 milioane de lei, deși a beneficiat de o majorare a veniturilor cu 25,7%, comparativ cu anul precedent. Mai mult, aceiași indicatori ai Ministerului Sănătății evidențiază faptul că numărul de paturi sau internări lunare nu a suferit modificări...

Veniturile unui spital
Prima situație pe care... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 15:20 (9519 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia, în litigiu cu proprii angajați

Penitenciarul Slobozia, în litigiu cu proprii angajați

Angajații Penitenciarului Slobozia s-au îndreptat împotriva instituției. 226 de persoane, membre ale Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare, filiala Slobozia, au acționat instituția în instanță, solicitînd acordarea unor drepturi salariale de care nu au beneficiat. «Este dreptul nostru și trebuie să-l primim!» a precizat Iulian Dorobanțu, liderul de sindicat al SNLP Slobozia.

Revendicările de la Penitenciarul Slobozia
Cei 226 de membri ai Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare, filiala Slobozia solicită instituției și, implicit, Administrației ... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 10:20 (7081 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evazioniștii ialomițeni au prejudiciat Statul cu 153 milioane de lei

Un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița evidențiază prejudiciile aduse bugetului de stat în urma activităților infracționale de evaziune fiscală, depistate de inspectorii instituției. Valoarea totală a respectivelor prejudicii a fost de 153 milioane de lei.

Controale timp de 9 luni Datele cuprinse în Raportul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița fac referire la perioada ianuarie-septembrie 2015. Potrivit informațiilor oficiale, în acest interval de timp, inspectorii fiscali ai AJFP au demarat un număr de 875 de acțiuni de control. În urma... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2015, 10:20 (7045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Școala Gimnazială nr. 3 din Slobozia se află pe lista unităților școlare care au beneficiat anul acesta de aproximativ 300 mii de lei pentru repararea acoperișului. Firma care și-a adjudecat lucrările este IN-OUT Construct SRL, însă firma subcontractantă este Experience Com SRL Slobozia Nouă. Aceasta din urmă este controlată de către consilierul local Ionuț Răileanu, consilier care a aprobat, evident, alocarea bugetară pentru Școala nr. 3. Nu-i așa că pămîntul e rotund?

Abonament la bani publici În vara lui 2015, după ani de așteptare, Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia a primit vreo... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 16:20 (26152 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Pensionarii Sloboziei vor să fie utili societății

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Centrul Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia împlinește anul viitor 5 ani de cînd a fost dat în folosință. În timpul scurs de la inaugurare, Centrul a devenit pentru sute de pensionari din Slobozia un reper. Dar cei care îi trec zilnic pragul vor mai mult. Vor să redevină membri activi ai comunității, vor să ajute orașul, vor să se implice în acțiuni de voluntariat... Și cred că activitățile în care au fost implicați pînă acum sînt cea mai bună carte de vizită.

A doua casă în mijlocul orașului
Pe listele Centrului Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia sînt... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 12:10 (6171 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Judecătorii au anulat 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat marți, 22 decembrie 2015, primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012». 13 din cei 17 profesori inculpați au primit pedepse cu executare, iar 4 dintre ei au fost lăsați în libertate, sub supravegherea organelor judiciare. Mai mult, instanța a decis și aplicarea unor pedepse accesorii privind interzicerea exercitării profesiei pe o perioadă cuprinsă între 1 și 2 ani. Această prevedere nu-i va afecta însă pe dascălii care nu au fost trimiși după gratii. De asemenea, prin sentința dată, magistrații au decis să anuleze 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false. Hotărîrea Tribunalului Ialomița nu este definitivă, ea putînd fi atacată... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2015, 17:30 (437870 vizualizări - 358 comentarii)

EVENIMENT

Moș Crăciun a adus cadouri la Tribunalul Ialomița

Sărbătoare la Tribunalul Ialomița luni, 21 decembrie 2015. Moș Crăciun a adus cadouri unui număr de 26 de copii instituționalizați din Slobozia, aflați sub monitorizarea instanței. Pregătirile pentru întîlnirea cu generosul bătrînel au început încă de luna trecută, cînd copiii i-au scris primele scrisori. Drept mulțumire, micuții i-au cîntat Moșului colinde tradiționale românești.

Bucurie în sufletele copiilor
A devenit deja o tradiție ca reprezentanții Tribunalului Ialomița să ofere cadouri de Crăciun, copiilor instituționalizați în cele două centre din Slobozia, aflate sub monitorizarea... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2015, 17:45 (5845 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cadavrul unei femei, descoperit în lacul Amara

Cadavrul unei femei, descoperit în lacul Amara

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița încearcă să lămurească toate aspectele care au condus la moartea unei femei din localitatea Amara. Cadavrul acesteia a fost descoperit în apele lacului duminică, 20 decembrie 2015. Primele date arată că trupul neînsuflețit se afla acolo de mai bine de-o săptămînă. Anchetatorii nu exclud ipoteza unei crime.

Dispariții misterioase
Probele pe care procurorii le-au adunat pînă în prezent în cazul femeii găsite moarte în lacul Amara scot la iveală o poveste șocantă. Ea trăia în concubinaj de mai bine de 10 ani, cu un bărbat apropiat... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2015, 11:35 (8729 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Protest la înălțime, încheiat la spital

Un tînăr de aproximativ 30 de ani a pus pe jar polițiștii, pompierii și paramedicii SMURD în seara zilei de joi, 17 decembrie 2015. Înarmat cu un cuțit,  el a ieșit pe geamul apartamentului în care locuiește alături de mama sa și a amenințat că se aruncă în gol. Ceea ce l-ar fi determinat pe acesta să-și iasă din minți ar fi faptul că nu va putea sărbători Crăciunul în mod tradițional, gustînd preparate din carne de porc.

A ajuns la spital sub escorta mascaților
Incidentul s-a petrecut într-unul dintre blocurile aflate în apropierea stadionului din Slobozia. Tînărul a ieșit... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2015, 21:40 (7985 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Alexandru Stoica, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare!

Primele sentințe în dosarul «Art Oil»

Primarul Alexandru Stoica, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare!

Alexandru Stoica, primarul municipiului Slobozia, a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu executare. Sentința a fost dată de Judecătoria Slobozia în dosarul «Art Oil». Mai mult, instanța i-a interzis acestuia dreptul de a mai fi ales în funcții publice. În ceea ce-i privește pe ceilalți doi inculpați ai cauzei, funcționarii Marian George Corneliu și Agripina Costea, aceștia au fost condamnați la pedepse cu suspendare sub supraveghere. Decizia dată de magistrați nu este definitivă, aceasta putînd fi atacată cu apel la Curtea de Apel București.

«Vom face apel!» În... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 22:25 (108207 vizualizări - 83 comentarii)

28 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Copuzu: Pui de barză rănit, salvat de polițiști

Un bărbat din localitatea Copuzu a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la faptul că a găsit un pui de barză rănit pe un drum public. Polițiștii din cadrul Biroului pentru ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:40
(1979 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Perioada de depunere a cererilor de ajutor de stat în sectorul bovin s-a încheiat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că marți, 10 august 2021, s-a încheiat perioada de depunere a cererilor de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:30
(7322 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 11 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10831, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:10
(1876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 10 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10828, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 16:35
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat înecat în Lacul Iezer

Slobozia: Bărbat înecat în Lacul Iezer

Marți, 10 august a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia au intervenit cu o ambulanță SMURD și o barcă pentru recuperarea unui cadavru care plutea pe apă. Acesta a fost scos la mal ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 13:20
(2373 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Giurgeni

Accident la Giurgeni

Marți dimineața, 10 august a.c., în jurul orei 7,00, două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Giurgeni. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:30
(2262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Apartament în flăcări la Slobozia

Luni, 9 august a.c., în jurul orelor 16,00, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la ultimul nivel al unui bloc cu 4 etaje din municipiul ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:20
(2990 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii de vegetație uscată la Fetești și Movilița

Luni, 9 august a.c., în jurul orelor 13,00, pompierii din cadrul Stației Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată produs pe raza municipiului Fetești. ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:15
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 9 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10824, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

9 August 2021, 17:20
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 8 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10823, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

8 August 2021, 16:40
(1672 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10821, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

7 August 2021, 16:55
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 august 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 18:10
(5544 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10819, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 16:15
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor din sectorul bovin

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 10 august 2021 inclusiv, pot depune cereri de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 15:10
(7289 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de Cod Portocaliu pentru județele Constanța, Călărași, Ialomița și Prahova, emise de Administrația Națională de Meteorologie, manifestate prin averse ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 14:50
(3320 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică

Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică pentru 9 județe din țară, printre care și Ialomița. Avertizarea este valabilă până ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 14:15
(2616 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier produs pe DN1D, în comuna Bărbulești

Accident rutier produs pe DN1D, în comuna Bărbulești

Pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină vineri, 6 august a.c., cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 12:10
(2817 vizualizări - 2 comentarii)


Jumătate din Ialomița, sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și averse torențiale

Jumătate din Ialomița, sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și averse torențiale

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, jumătate din județul Ialomița va fi sub incidența unui Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină de medii și mari dimensiuni și averse torențiale. ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 19:10
(5129 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiști

Polițiștii din Ion Roată au desfășurat o acțiune privind identificarea persoanelor care se sustrag de la executarea pedepselor privative de libertate. Cu această ocazie a fost identificat un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 17:45
(5972 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorhe Doja: La volan, fără permis de conducere

Un tânăr de 27 de ani, domiciliat în Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins la volan fără permis de conducere. În ziua miercuri, 4 august a.c., acesta a fost oprit pentru un control de ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 17:40
(1919 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Acordare plăți în avans-Campania 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 18 octombrie 2021, va demara Campania de plată în avans pentru fermierii care au depus Cereri unice de plată ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 16:35
(2461 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 5 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10817, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 16:20
(2429 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 4 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10813, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 17:35
(2190 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În cursul zilei de marți, 3 august a.c., polițiști din cadrul Secției Rurale Coșereni au depistat, în flagrant, pe raza localității Bărcănești, doi bărbați, în vârstă de 44 și 54 de ani, din Bărcănești ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 17:25
(3095 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,41%, rata șomajului în iunie 2021

La sfârșitul lunii iunie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4133 șomeri (din care 1835 femei), rata șomajului fiind de 4,41%, cu 0,07 puncte ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 14:35
(1490 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Bărbat posibil înecat în râul Ialomița

Intervenție a pompierilor din Urziceni, pe maul râului Ialomița, în zona localității Manasia, în ziua de marți, 3 august 2021. Aceștia intervin în cazul unui bărbat posibil înecat în apele Ialomiței. Se ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 19:40
(3726 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi morți în urma unui accident rutier

Coșereni: Doi morți în urma unui accident rutier

Grav accident rutier petrecut în după-amiaza zilei de marți, 3 august a.c., în zona localității Coșereni. Doi oameni au murit pe loc după ce o mașină s-a lovit puternic de un autocamion. De asemenea, una ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 19:30
(2406 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10810, fiind înregistrate 7 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 16:35
(3165 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 6 agust 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 18:10
(1788 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10803, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 17:05
(2728 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...