Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Se întîmplă la Slobozia

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Povestea autogării firmei Nana este una veche. Zilele acestea însă ea a devenit nou-nouță. Motivul? O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia care dorește să afle cum a fost posibil ca o construcție P+1 să se transforme într-una P+3+M. Iar pentru ca povestea să fie și mai interesantă, susțin surse autorizate din cadrul acestei instituții, în poveste apare și viceprimarul Valentin Băcanu, care ar fi semnat în locul primarului Alexandru Stoica una dintre autorizațiile de construcție necesare transformării autogării în colosul de beton care se ridică acum la intrare în oraș.

Povestea Autogării NANA... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2016, 11:30 (42738 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Amendă aplicată «după ureche» la Slobozia

Codul Rutier încurcă polițiștii

Amendă aplicată «după ureche» la Slobozia

Complicate sînt legile atunci cînd polițiștii trebuie să le aplice. Unul dintre agenții care supraveghează traficul în zona Sloboziei i-a aplicat unui șofer o sancțiune după ce a încurcat articolele din Codul Rutier. Situația este cu atît mai bizară, cu cît, potrivit aceluiași text juridic, șoferul amendat circula în deplină legalitate!

Filmul unei sancțiuni
Incredibila întîmplare s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la intersecția străzii Independenței cu șoseaua care leagă Slobozia de Cartierul Slobozia Nouă. Șoferul sancționat precizează că polițistul care l-a tras pe dreapta... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 16:05 (19639 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Iarnă supravegheată prin GPS

Iarna s-a instalat oficial și în județul Ialomița. De mai bine de 24 de ore, utilajele de deszăpezire acționează pe toate arterele de circulație. De anul acesta, autoritățile monitorizează lucrările de deszăpezire cu ajutorul unei aplicații GPS. Softul permite o verificare atentă a vitezei de deplasare a utilajelor și a punctelor în care acestea se află. Pînă la această oră, în Ialomița nu au fost semnalate evenimente semnificative.   

Ialomița deszăpezită cu 20 de utilaje
Față de anii trecuți în care iarna lua prin surprindere autoritățile, de această dată oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 13:10 (7067 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Vânzătorii de iluzii de la New Models Agency

Slobozia: Vînzătorii de iluzii de la New Models Agency

De o perioadă de timp, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le o carieră de fotomodel. Tinerii se recomandă drept «căutători de talente» și cer 100 de lei pentru a includerea «într-o bază de date» timp de un an. Deși are toate elementele unei escrocherii, administratorul societății, Ștefan Velea, susține că «este o afacere legală»...

Victime la orice vîrstă
Săptămîna trecută, cîțiva cetățeni au sesizat redacția cu privire la faptul că, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le «o carieră de fotomodel». Concret... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 10:40 (36846 vizualizări - 75 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

20 de inculpați, trimiși în judecată

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au trimis în judecată dosarul penal în care administratorii societății Klevek Factory, fostă Horticons, din Fetești, erau urmăriți penal. În aceeași speță este implicată și o altă societate din grupul Klevek, Conserv Buftea SA. În urma cercetărilor, 20 de persoane au fost trimise în judecată, fiind acuzate că au constituit un grup infracțional, specializat în infracțiuni de evaziune fiscală și spălare a banilor. Potrivit actelor de urmărire penală, rețeaua ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 12 milioane de lei.

Ziua perchezițiilor... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 15:30 (15647 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița produce compost doar pe hârtie

Ialomița produce compost doar pe hîrtie

Pînă la sfîrșitul anului 2015, toate administrațiile locale din Ialomița ar fi trebuit să aibă amenajate platforme pentru producerea de compost. Potrivit Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, doar o treime dintre primării s-au conformat în acest sens. Slobozia se confruntă la rîndu-i cu probleme din acest punct de vedere. Deși deține o astfel de platformă, oficialii din administrația locală susțin însă că orașul produce compost în cantități destul de mici. Așa se face că cea mai mare parte a reziduurilor din care produsul poate fi fabricat sfîrșesc aruncate la marginea municipiului.

Situație neclară... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 10:05 (4242 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Mediul de afaceri din Ialomița dă semne că se revigorează. Cel puțin aceasta este concluzia care poate fi trasă din statisticile prezentate de oficialii Registrului Național al Oficiului Comerțului. Potrivit instituției, numărul procedurilor de insolvență solicitate de societățile din județ a scăzut la jumătate comparativ cu anul trecut. Ultima lună de raportare a ONRC este octombrie 2015, dată la care doar 95 de firme din Ialomița au intrat în insolvență. În octombrie 2014, numărul acestora a fost de 220.

Statistici îmbucurătoare
Potrivit oficialilor din cadrul Oficiului Național... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2016, 11:20 (5406 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Actul normativ prin care Guvernul șterge cu «buretele» datoriile către stat ale debitorilor este favorabil unui număr total de 5800 de ialomițeni. În prezent, valoarea penalităților și dobînzilor neachitate pe care aceștia ar trebui să le plătească Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița este de 18 milioane de lei. Cea mai mare sumă provenită din penalități înregistrată la nivelul județului Ialomița are valoarea de 597 mii de lei.

Unde-i lege, nu-i tocmeală
Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 44/2015, privind acordarea unor facilități fiscale, a fost publicată... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2015, 16:40 (5334 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

La începutul săptămînii acesteia, membrii Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să-și aleagă viitorul președinte, însă demersul a fost amînat. Totul în urma unei decizii a Colegiului Medicilor din România, care a impus măsura în urma unor reclamații privind slaba organizare a scrutinului. Gurile rele spun că vina i-ar aparține doctorului Vasile Olaru, după ce a scos de pe liste doi candidați. «Nu i-am scos de pe liste. Au făcut niște aiureli de cereri!» a fost reacția lui Olaru față de acuzațiile care îl incriminează. Reluarea procesului electiv ține de o nouă decizie pe care reprezentanții Colegiului Medicilor din România trebuie să o transmită în teritoriu.

Istoria se repetă... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2015, 11:05 (5022 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Și iarna aceasta

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Un raport dat publicității de Prefectura Ialomița prezintă în detaliu valoarea contractelor de deszăpezire încheiate în Ialomița. Potrivit documentului oficial, un sfert dintre banii alocați județului pentru astfel de lucrări se vor duce în conturile societății Oyl Company Holding AG, patronată de Cornel Dragomir. A devenit deja o tradiție ca firma să fie abonată la contractele Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România. Anul acesta, CNADNR a decis să-i atribuie firmei ialomițene lucrări în două județe și o majorare a contractelor de 3,2 milioane de lei. De asemenea, tot pentru deszăpezire, Oyl Holding Company AG va primi de la Consiliul Județean Ialomița alte 1,7 milioane... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2015, 16:20 (14400 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Ministerului Sănătății au făcut publice o serie de rapoarte privind situația economico-financiară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit documentelor oficiale, cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița a înregistrat în cursul acestui an un deficit de 1,1 milioane de lei, deși a beneficiat de o majorare a veniturilor cu 25,7%, comparativ cu anul precedent. Mai mult, aceiași indicatori ai Ministerului Sănătății evidențiază faptul că numărul de paturi sau internări lunare nu a suferit modificări...

Veniturile unui spital
Prima situație pe care... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 15:20 (9519 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia, în litigiu cu proprii angajați

Penitenciarul Slobozia, în litigiu cu proprii angajați

Angajații Penitenciarului Slobozia s-au îndreptat împotriva instituției. 226 de persoane, membre ale Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare, filiala Slobozia, au acționat instituția în instanță, solicitînd acordarea unor drepturi salariale de care nu au beneficiat. «Este dreptul nostru și trebuie să-l primim!» a precizat Iulian Dorobanțu, liderul de sindicat al SNLP Slobozia.

Revendicările de la Penitenciarul Slobozia
Cei 226 de membri ai Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare, filiala Slobozia solicită instituției și, implicit, Administrației ... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 10:20 (7081 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evazioniștii ialomițeni au prejudiciat Statul cu 153 milioane de lei

Un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița evidențiază prejudiciile aduse bugetului de stat în urma activităților infracționale de evaziune fiscală, depistate de inspectorii instituției. Valoarea totală a respectivelor prejudicii a fost de 153 milioane de lei.

Controale timp de 9 luni Datele cuprinse în Raportul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița fac referire la perioada ianuarie-septembrie 2015. Potrivit informațiilor oficiale, în acest interval de timp, inspectorii fiscali ai AJFP au demarat un număr de 875 de acțiuni de control. În urma... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2015, 10:20 (7045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Școala Gimnazială nr. 3 din Slobozia se află pe lista unităților școlare care au beneficiat anul acesta de aproximativ 300 mii de lei pentru repararea acoperișului. Firma care și-a adjudecat lucrările este IN-OUT Construct SRL, însă firma subcontractantă este Experience Com SRL Slobozia Nouă. Aceasta din urmă este controlată de către consilierul local Ionuț Răileanu, consilier care a aprobat, evident, alocarea bugetară pentru Școala nr. 3. Nu-i așa că pămîntul e rotund?

Abonament la bani publici În vara lui 2015, după ani de așteptare, Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia a primit vreo... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 16:20 (26152 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Pensionarii Sloboziei vor să fie utili societății

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Centrul Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia împlinește anul viitor 5 ani de cînd a fost dat în folosință. În timpul scurs de la inaugurare, Centrul a devenit pentru sute de pensionari din Slobozia un reper. Dar cei care îi trec zilnic pragul vor mai mult. Vor să redevină membri activi ai comunității, vor să ajute orașul, vor să se implice în acțiuni de voluntariat... Și cred că activitățile în care au fost implicați pînă acum sînt cea mai bună carte de vizită.

A doua casă în mijlocul orașului
Pe listele Centrului Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia sînt... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 12:10 (6171 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Judecătorii au anulat 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat marți, 22 decembrie 2015, primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012». 13 din cei 17 profesori inculpați au primit pedepse cu executare, iar 4 dintre ei au fost lăsați în libertate, sub supravegherea organelor judiciare. Mai mult, instanța a decis și aplicarea unor pedepse accesorii privind interzicerea exercitării profesiei pe o perioadă cuprinsă între 1 și 2 ani. Această prevedere nu-i va afecta însă pe dascălii care nu au fost trimiși după gratii. De asemenea, prin sentința dată, magistrații au decis să anuleze 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false. Hotărîrea Tribunalului Ialomița nu este definitivă, ea putînd fi atacată... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2015, 17:30 (437866 vizualizări - 358 comentarii)

EVENIMENT

Moș Crăciun a adus cadouri la Tribunalul Ialomița

Sărbătoare la Tribunalul Ialomița luni, 21 decembrie 2015. Moș Crăciun a adus cadouri unui număr de 26 de copii instituționalizați din Slobozia, aflați sub monitorizarea instanței. Pregătirile pentru întîlnirea cu generosul bătrînel au început încă de luna trecută, cînd copiii i-au scris primele scrisori. Drept mulțumire, micuții i-au cîntat Moșului colinde tradiționale românești.

Bucurie în sufletele copiilor
A devenit deja o tradiție ca reprezentanții Tribunalului Ialomița să ofere cadouri de Crăciun, copiilor instituționalizați în cele două centre din Slobozia, aflate sub monitorizarea... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2015, 17:45 (5845 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cadavrul unei femei, descoperit în lacul Amara

Cadavrul unei femei, descoperit în lacul Amara

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița încearcă să lămurească toate aspectele care au condus la moartea unei femei din localitatea Amara. Cadavrul acesteia a fost descoperit în apele lacului duminică, 20 decembrie 2015. Primele date arată că trupul neînsuflețit se afla acolo de mai bine de-o săptămînă. Anchetatorii nu exclud ipoteza unei crime.

Dispariții misterioase
Probele pe care procurorii le-au adunat pînă în prezent în cazul femeii găsite moarte în lacul Amara scot la iveală o poveste șocantă. Ea trăia în concubinaj de mai bine de 10 ani, cu un bărbat apropiat... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2015, 11:35 (8729 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Protest la înălțime, încheiat la spital

Un tînăr de aproximativ 30 de ani a pus pe jar polițiștii, pompierii și paramedicii SMURD în seara zilei de joi, 17 decembrie 2015. Înarmat cu un cuțit,  el a ieșit pe geamul apartamentului în care locuiește alături de mama sa și a amenințat că se aruncă în gol. Ceea ce l-ar fi determinat pe acesta să-și iasă din minți ar fi faptul că nu va putea sărbători Crăciunul în mod tradițional, gustînd preparate din carne de porc.

A ajuns la spital sub escorta mascaților
Incidentul s-a petrecut într-unul dintre blocurile aflate în apropierea stadionului din Slobozia. Tînărul a ieșit... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2015, 21:40 (7985 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Alexandru Stoica, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare!

Primele sentințe în dosarul «Art Oil»

Primarul Alexandru Stoica, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare!

Alexandru Stoica, primarul municipiului Slobozia, a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu executare. Sentința a fost dată de Judecătoria Slobozia în dosarul «Art Oil». Mai mult, instanța i-a interzis acestuia dreptul de a mai fi ales în funcții publice. În ceea ce-i privește pe ceilalți doi inculpați ai cauzei, funcționarii Marian George Corneliu și Agripina Costea, aceștia au fost condamnați la pedepse cu suspendare sub supraveghere. Decizia dată de magistrați nu este definitivă, aceasta putînd fi atacată cu apel la Curtea de Apel București.

«Vom face apel!» În... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 22:25 (108207 vizualizări - 83 comentarii)

28 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Nou focar de Pestă Procină Africană la Andrășești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:35
(3578 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: Hoț reținut de polițiști

Joi, 9 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Coșereni au reușit identificarea unui tânăr, de 17 ani, din Axintele, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, în ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru că a condus fără permis și beat la volan

Joi, 9 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 27 ani, din Slobozia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:20
(4399 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia arestare


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 13-17 mai a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:15
(5456 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: I-au furat ATV-ul din curte

Trei tineri din Borănești și Jilavele, cu vârste cuprinse între 17 și 19 ani, sunt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru «furt calificat». În fapt, în noaptea de 29-30 aprilie a.c., cei în cauză ar ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:10
(5408 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Examinarea climatului animalelor protejate

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița va realiza, în perioada 6-11 mai 2019, studii de evaluare a stării resurselor biologice pentru stabilirea cotelor de recoltă privind speciile de animale strict ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:40
(2594 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan

Un bărbat, de 27 ani, din Făcăeni, a fost depistat de polițiștii ialomițeni marți, 7 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:35
(3957 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Movilița, arestat pentru «furt calificat»

Marți, 7 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 46 ani, din Movilița, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:30
(3427 vizualizări - 0 comentarii)


Transport agabaritic pe ruta Constanța-Iernut

În perioada 8-12 mai a.c., Slobozia va fi traversată de un transport agabaritic. Vehiculul transportă piese metalice de la Constanța Poarta 7 la Iernut-Maramureș. Șoferii aflați în trafic la momentul respectiv ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:25
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pește confiscat

Marți, 7 mai 2019, polițiștii ialomițeni au depistat doi bărbați, de 24 și 51 ani, pe raza municipiului Fetești, în timp ce transportau ilegal 35 kg pește. Primul bărbat, un călărășean de 24 ani, transporta ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:20
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,30%, șomajul în luna martie 2019

La sfârșitul lunii martie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5013 șomeri (din care 2135 femei), rata șomajului fiind de 5,30%. Din totalul de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2019, 20:10
(2865 vizualizări - 1 comentariu)


Cod Roșu de vijelie în județul Ialomița

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteo Cod Roșu de vreme rea pentru 3 localități din județul Ialomița. Este vorba despre Ciulnița, Albești și Buești. Fenomenele meteo vizate sunt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 20:44
(2629 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 27 permise reținute

În perioada 3-5 mai a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 99 evenimente ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:45
(3559 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Consiliul Județean Ialomița, împreună cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» au plăcerea să vă invite la vernisajul expoziției organizate în cadrul Olimpiadei Județene ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:40
(3004 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Sâmbătă, 4 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Buești în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare,  lemn de foc. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:35
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bucureștean cercetat pentru «braconaj piscicol»

Duminică, 5 mai a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gheorghe Lazăr au depistat un bucureștean, de 63 de ani, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism pește din speciile scrumbie, somn ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:30
(3386 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de misiuni desfășurate de pompierii ialomițeni în minivacanța de Paște

Peste 150 de misiuni desfășurate de pompierii ialomițeni în minivacanța de Paște

În perioada 26.04-01.05.2019, la nivel județean au fost înregistrate 153 intervenții, salvatorii fiind solicitați pentru stingerea a 9 incendii, 127 cazuri SMURD (123 pentru acordarea primului ajutor medical ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2019, 20:10
(4159 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea»

Consiliul Județean Ialomița, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia-România, Primăria orașului Silistra, Galeria de Artă Silistra, Bulgaria, TRUICART Events Brand și Dan Tudor Truică-curator independent ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2019, 13:25
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 81000 de lei

Sâmbătă și duminică, 27-28 aprilie a.c., au fost organizate în medie 59 de patrule pentru a menține ordinea și liniștea publică. Pe parcursul celor două zile, polițiștii au intervenit la 71 de evenimente ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2019, 11:10
(3686 vizualizări - 0 comentarii)


Independent

vă urează Paște Fericit și Sărbători minunate alături de cei dragi!

28 Aprilie 2019, 10:15


Donații pentru copii din partea polițiștilor ialomițeni

Donații pentru copii din partea polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au contribuit joi, 25 aprilie a.c., la ajutorarea copiilor din centrele de plasament de pe raza municipiului Slobozia. Scopul acțiunii a fost acela de ajutorare a copiilor ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2019, 21:10
(3696 vizualizări - 0 comentarii)


CNAIR: Măsuri pentru evitarea ambuteiajelor pe A2

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere adoptă măsuri pentru evitarea alomerării traficului pe Autostrada Soarelui, în perioada Paștelui și de 1 mai. Astfel, dacă vor exista ambuteiaje ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2019, 13:15
(3750 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni, amenzi de peste 45000 de lei

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au organizat și desfășurat acțiuni de verificare unităților economice de pe raza județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2019, 17:50
(3058 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale înainte de Paște

În perioada 5-23 aprilie 2019, inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat 85 de acțiuni de control în unitățile de producere, procesare, depozitare și ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2019, 14:55
(3978 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Maia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Luni, 22 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 19:25
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Luni, 22 aprilie a.c., doi bărbați de 30 și 32 de ani, din județul Constanța, respectiv comuna Bordușani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 19:20
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert de Paști la Catedrala «Înălțarea Domnului»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează a cincea ediție a Concertului de Paști intitulat «Veniți să luați lumină!». Duminică, 5 mai 2019, începând cu orele 17,00, cu binecuvântarea și în prezența ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 16:20
(3523 vizualizări - 0 comentarii)


Sărbătoarea hramulului Mânăstirii «Sfinții Voievozi» Slobozia

În perioada 30 aprilie-6 mai 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 16:05
(3795 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la două gospodării din Fetești

Incendiu la două gospodării din Fetești

Incendiul a izbucnit la locuința unui cetățean din Cartierul Fetești-Sat, în seara zilei de luni, 22 aprilie a.c., în jurul orelor 22,00. Flăcările au pornit dintr-o anexă din lemn în care se afla centrala ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 14:20
(3509 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


DSVSA Ialomița: Stingere 12 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în perioada ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 11:40
(3124 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...