Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 1000 de ialomițeni au primit carduri de sănătate defecte

Peste 1000 de ialomițeni au primit carduri de sănătate defecte

Încercarea Ministerului Sănătății de a digitaliza sistemul a fost sortită eșecului. În Ialomița au fost distribuite peste 1000 de carduri electronice de sănătate «stricate». Deficiențele au ieșit la iveală abia în momentul în care deținătorii lor au mers la medicii de familie să le valideze. Ca să rezolve situația, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate le-au dat oamenilor adeverințe pentru a putea beneficia de consultații sau rețete medicale. Toată săptămîna trecută s-au format cozi la ușa instituției...

Pacienții, purtați pe drumuri
Joi, 6 mai 2015, aproape de... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 18:40 (8791 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Taxa de pod de la Fetești ajungea în buzunarele angajaților

Taxa de pod de la Fetești ajungea în buzunarele angajaților

La un an de la demararea unor controale interne, Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale dă publicității rezultatele. Astfel, potrivit unei informări ale CNADNR, un număr de 15 angajați ai instituției, care-și desfășurau activitatea în punctul de taxare al Autostrăzii Soarelui, de la Fetești, sînt suspectați de fraudă. Oamenii încasau banii de la șoferi fără a emite bonuri fiscale! Așa s-a creat un prejudiciu de peste 19 mii de lei. Pentru a stopa acest fenomen, CNADNR a introdus plata respectivei taxe prin sistemul SMS.

Cu ochii în patru după angajații puși pe furat
... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 16:30 (9628 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

În urmă cu o săptămînă, stațiunea Amara și-a deschis porțile pentru conferința regională «Zile medicale ialomițene». Specialiști din toate ramurile medicinii s-au întîlnit pentru a patra oară consecutiv ca să descopere împreună metode și terapii eficiente cu ajutorul cărora pot combate afecțiunile cardiovasculare, oftalmologice, renale sau ginecologice. Ca și în edițiile precedente, evenimentul s-a desfășurat pe parcursul a două zile și s-a încheiat cu o seară de gală...

Studii medicale în stațiunea Amara
Cea de a IV-a ediție a Conferinței «Zile medicale ialomițene» a debutat... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 13:10 (6847 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Americanii au venit la Slobozia

Un convoi cu 400 de soldați americani din cadrul Batalionului 2 al Regimentului 2 «Cavalerie» al Armatei SUA, din Baza Mihail Kogălniceanu-Constanța, a traversat miercuri, 13 mai 2015, municipiul Slobozia de la un capăt la altul. Soldații americani s-au îndreptat către unitatea militară de la Cincu-Brașov, acolo unde se desfășoară zilele acestea un exercițiu aplicativ, denumit «Marșul Cavaleriei».

Blindatele americane au trecut prin centrul Sloboziei
Potrivit informațiilor publice oferite de Ministerul Apărării Naționale, «Marșul Cavaleriei» are rolul de a evidenția legăturile... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2015, 15:50 (11243 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 funcționari sunt anchetați de procurorii anticorupție

Ancheta DNA de la Consiliul Județean Ialomița merge mai departe

15 funcționari sînt anchetați de procurorii anticorupție

Eliberarea din Arestul Poliției Capitalei a președintelui Silvian Ciupercă și a lui Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții  și Patrimoniu din cadrul instituției, nu schimbă cu nimic datele anchetei în care aceștia sînt implicați. Dosarul penal continuă să agite și mai tare apele învolburate ale Consiliului Județean Ialomița. Potrivit unor surse judiciare din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, unitatea de Parchet specializată în combaterea faptelor de corupție și asimilate corupției a extins cercetările în acest dosar. Ca urmare a acestui fapt, anchetatorii au trecut pe lista inculpaților alte 15 nume, toți funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița.

DNA tace și face... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 21:05 (33602 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Gigi Petre a «învins-o» pe ANI

Ialomița: Prefectul Gigi Petre a «învins-o» pe ANI

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre a învins definitiv în instanță Agenția Națională de Integritate. Decizia a fost luată de Curtea de Apel București, după ce, inițial, reprezentantul Guvernului în teritoriu cîștigase acțiunea intentată împotriva ANI la Tribunalul Ialomița.

Filmul unui proces
La sfîrșitul anului precedent, Agenția Națională de Integritate îl soma pe Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, pentru plata unei amenzi de 2000 de lei, întrucît acesta nu a pus în aplicare o hotărîre a ANI privind încetarea mandatului primăriței Livia Gomes, de la Sfîntu Gheorghe... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 20:10 (11029 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de locuri în grădinițele din Ialomița

Deficit de locuri în grădinițele din Ialomița

Potrivit calendarului, în Ialomița au început oficial înscrierile în învățămîntul preșcolar. Față de anii precedenți, de la toamnă grădinițele își reduc locurile disponibile. Vor fi mai puține cu 500, comparativ cu cele din anul școlar în curs! Singura veste bună pentru părinți constă în faptul că aceștia pot depune cererile de înscriere și pe calculator, prin Sistemul Informatic Integrat al Învățămîntului din România (SIIIR).

Pregătiri pentru grădiniță
Oficialii din Inspectoratul Școlar Județean Ialomița au făcut publice la sfîrșitul săptămînii precedente lista locurilor disponibile... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 19:20 (7433 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pomană europeană pentru 47 mii de ialomițeni

În urmă cu o săptămînă, Ialomița a finalizat procesul de distribuție a alimentelor europene, distribuite în baza Programului Operațional de Ajutorare a Persoanelor Defavorizate. În județ, de pomenile europene au beneficiat un număr de peste 47 mii de persoane sărace.

Statistici finale Distribuția ajutoarelor alimentare oferite de Uniunea Europeană a început la sfîrșitul lunii noiembrie 2014. Față de anii precedenți, Guvernul a decis să schimbe modalitatea de acordare a pomenii europene. Astfel, distribuția alimentelor s-a făcut în baza unor tichete emise de Ministerul Muncii către toate... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 17:10 (2212 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trofeul Tinereții se reinventează

Voltaj «maxim» la Amara

Trofeul Tinereții se reinventează

La două luni distanță de debutul celei de a 48-a ediții a «Trofeului Tinereții» de la Amara, autoritățile locale au primele vești bune. Potrivit declarațiilor primarului Victor Moraru, ediția de anul acesta va avea un buget mai mare, suportat în proporție de 50% de către Consiliul Județean Ialomița. De asemenea, oficialii Festivalului speră ca la ediția de anul acesta să concerteze una dintre cele mai în vogă trupe ale momentului, Voltaj.

Premiere administrative la Festival
Programată pentru începutul lunii august, cea de a 48-a ediție a Festivalului de la Amara oferă celor interesați... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 16:25 (7310 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Asistența comunitară, în derivă

În Ialomița totul este posibil

Asistența comunitară, în derivă

În Ialomița, au trecut 13 ani de cînd funcționează Programul Național de Asistență Comunitară. Iar în timpul scurs, condițiile în care cei 34 de asistenți comunitari ai județului își desfășoară activitatea au rămas aceleași. Cu slujbe prost plătite și fără prea multă susținere, acești oameni încearcă să-și sprijine semenii greu încercați de soartă. Primarii ialomițeni precizează că pentru binele acestui program, el ar trebui susținut direct de comunitățile locale. Statul pare însă indiferent față de această propunere.

O zi din viața unui asistent comunitar Potrivit prevederilor legale... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 14:05 (3775 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pentru prima dată în istorie

Ialomița: Garda de Mediu a aplicat amenzi de 300 mii de lei!

Absentă din viața publică timp de 2 ani, Garda de Mediu Ialomița schimbă macazul. Ca urmare a unui control tematic realizat pînă la sfîrșitul lunii aprilie 2015, instituția a aplicat administrațiilor locale amenzi care depășesc 300 mii de lei! Tematica de control a vizat modul de salubrizare a localităților și respectarea legislației europene privind mediul. «E prima oară în istoria Gărzii cînd se aplică amenzi în volumul și de amploarea acestora pentru administrațiile locale!» a precizat, pentru Independent, Cornel Vasile, comisar-șef al Gărzii de Mediu Ialomița.

Garda de Mediu strînge șurubul... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 11:35 (9280 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Povești vânătorești cu Marius Dumitrescu

Conflict deschis la Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița

Povești vînătorești cu Marius Dumitrescu

UPDATE Marius Dumitrescu, suspendat din funcție!

De aproape 2 luni, Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița fierbe la foc mocnit. Potrivit unor surse interne, între directorul Asociației, Marius Dumitrescu, și președintele Adrian Neagu există un conflict deschis legat de modul în care este condusă Asociația. Polarizați în jurul celor doi, vînătorii și pescarii ialomițeni s-au împărțit în tabere. Dincolo de poveștile vînătorești și pescărești care răzbat în public, un fapt este cert: în anul 2014 AJVPS are cheltuieli cu 200 mii de lei mai mari decît veniturile obținute.

Scandal la foc mocnit
Conflictul... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 19:50 (16730 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugete cu 20% mai mari pentru spitalele ialomițene

Bugete cu 20% mai mari pentru spitalele ialomițene

La sfîrșitul săptămînii precedente, oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au încheiat negocierile cu furnizorii de servicii medicale din Ialomița. Potrivit declarațiilor directorului Mihai Geantă, «fondurile negociate sînt suficiente și asigură furnizarea de servicii medicale pînă la finele anului în curs». Principalii beneficiari ai fondurilor puse la dispoziție prin intermediul instituției sînt cele 4 spitale din județ și laboratoarele de analize medicale. De remarcat este faptul că Spitalul Județean de Urgență Slobozia are an de an un buget tot mai mare în condițiile unui număr de paturi permanent diminuat.

Sănătate înainte de toate... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 18:25 (5474 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adopțiile, un zid impenetrabil

21 de copii din Ialomița vor o familie

Adopțiile, un zid impenetrabil

Legislația privind adopțiile este extrem de greoaie și stufoasă. Părinții care vor să adopte un copil în România trec prin adevărate furci caudine legislative. În aceste condiții, mulți dintre copiii care își doresc să fie integrați într-o familie rămîn fără speranțe. Raportat la nivelul județului Ialomița, în acest moment există 21 de copii care așteaptă de cîțiva ca cineva să-i ia acasă. Demersurile tuturor viitorilor lor părinți au eșuat din cauza prevederilor legale.

Un demers aproape imposibil
Procedura adopției împarte în două tabere copiii care își doresc o familie și viitorii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 15:10 (5084 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru un nou ciclu programatic european

Orizont 2020

Ialomița este pregătită pentru un nou ciclu programatic european

Ofensiva dezvoltării europene inițiată de Grupurile de Acțiune Locală din Ialomița continuă și în următorul ciclu programatic european. Întărite de experiențele ultimilor 7 ani, GAL-urile ialomițene promit noi și noi victorii. Primul pas a fost deja realizat prin extinderea numărului de GAL-uri care activează pe teritoriul județului, de la 3 la 4. Esențială în opinia celor care conduc în acest moment GAL-urile ialomițene rămîne însă înțelegerea acestui fenomen la nivelul opiniei publice. În acest sens, prezentăm in nuce o serie de informații cheie care permit atît înțelegerea activității Grupurilor de Acțiune Locală, cît și direcțiile de dezvoltare vizate de aceste entități în viitorul ciclu programatic... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 13:25 (5783 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Criza de medici din Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în pericol funcționarea uneia dintre cele mai solicitate secții ale acestei unități medicale. Secția Pediatrie ar putea fi desființată pentru că nu poate asigura o linie de gardă permanentă. Conducerea Spitalului a cerut sprijinul Consiliului Județean Ialomița pentru soluționarea acestei probleme. Una dintre soluții ar putea fi obținerea unei derogări din partea Ministerului Sănătății, astfel încît garda permanentă să poată fi asigurată și de către medicii de familie.

O poveste veche de un an
Lipsa de medici în cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2015, 19:10 (14928 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Un bărbat a fost ucis de un fulger

Ograda: Un bărbat a fost ucis de un fulger

Codul Galben de ploaie a făcut victime umane în județul Ialomița, la Ograda. În încercarea de a scăpa de vijelie, un bărbat a fost ucis de un fulger. În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Poliția face verificări Din primele informații, bărbatul, pe numele său Costel Mociuc, se afla cu vacile la păscut, pe unul dintre islazurile de la marginea localității Ograda. Mai mulți martori susțin faptul că bărbatul ar fi încercat să se adăpostească de ploaie, însă un fulger puternic i-a curmat viața. El a fost găsit cîteva minute mai tîrziu carbonizat. La fața locului s-au... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2015, 15:10 (9041 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Andalex se întoarce în Ialomița

Transport medical privat cu scandal

Andalex se întoarce în Ialomița

Oferta pentru asigurarea serviciilor medicale de ambulanță, în regim privat, încinge spiritele la nivelul Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Reprezentanții instituției sînt acuzați public de faptul că au făcut eforturi pentru ca de acest serviciu să beneficieze și mult contestata societate Andalex Constanța. Respectiva firmă a fost implicată în numeroase scandaluri publice ce au vizat modul ilegal în care a beneficiat de fonduri din bugetul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, pentru același tip de servicii. În replică la aceste acuzații, oficialii CJAS susțin că atribuirea serviciilor s-a făcut într-un mod transparent.

SC Andalex, din nou «în cărți»... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 23:20 (10467 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii îngroapă județul în gunoaie!

Ialomițenii îngroapă județul în gunoaie!

Un raport al Gărzii de Mediu Ialomița scoate în evidență indiferența locuitorilor din Ialomița în ceea ce privește gestionarea deșeurilor. Documentul oficial prezintă o situație detaliată a localităților din județ pe teritoriul cărora au fost descoperite depozite neconforme de gunoi, ca urmare a lipsei simțului civic. În majoritatea cazurilor, reziduurile erau amplasate pe malurile apelor din jurul comunităților. În urma controalelor au fost împărțite zeci de avertismente scrise, iar gospodarii fără simț de răspundere, obligați să curețe mizeria.

În Ialomița totul este posibil
... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 22:05 (6717 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dotări «patriotice» la IPJ Ialomița

44 de mașini noi pentru oamenii legii

Dotări «patriotice» la IPJ Ialomița

Parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a înnoit cu 44 de automobile, marca Dacia. De o lună, oamenii legii participă la misiuni cu alte mașini de serviciu. Cît despre rablele cu care polițiștii circulau în trecut, acestea sînt în prag de casare. «Pe cele care nu vor mai corespunde standardelor sau pentru care e nevoie de cheltuieli mari pentru reparații, le vom casa!» precizează comisarul șef Viorel Ștefu, comandatul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.
Imediat după sărbătoarea Zilei Poliției Române, pe poarta Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au intrat primele 27 de mașini noi. Este vorba de autoturisme produse în România, marca Dacia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 21:15 (7553 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 1,3 tone de pește, confiscate

În perioada 1-7 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au constatat 15 infracțiuni privind ilegalități în domeniul pescuitului și acvaculturii. Astfel, 19 persoane au fost cercetate în cadrul dosarelor întocmite ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:50
(4196 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 592 de abateri în săptămâna TISPOL Speed

În perioada 1-7 aprilie a.c., s-a desfășurat la nivel național acțiunea TISPOL Speed, acțiune ce a vizat respectarea regimului legal de viteză și reducerea numărului și gravității consecințelor accidentelor ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:45
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la vana de legătură de pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzii Soarelui cu Șoseaua Brăilei, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2019, 15:15
(4894 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița desfășoară, până duminică, 7 aprilie 2019, o acțiune cu caracter preventiv cu scopul de a reduce accidentele rutiere. Acțiunea oamenilor legii se înscrie în seria de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 20:50
(4855 vizualizări - 9 comentarii)


Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 aprilie 2019

Agenția Județeană pentru
Ocuparea Forței de Muncă Ialomița

va organiza în data de 12 aprilie 2019
«Bursa Generală
a Locurilor de Muncă»
,
eveniment ce va avea loc la Slobozia
-Centrul Cultural UNESCO
«Ionel Perlea», începând cu orele 9,00
În vederea participării
la această acțiune,
persoanele aflate în căutarea unui
loc de muncă sunt așteptate
să se înscrie la sediul
Agenției Locale Slobozia,
str. Matei Basarab, bl. F1, parter
sau la Punctele de Lucru din
Urziceni, Fetești și Țăndărei
Agenții economici care dispun de
locuri de muncă și doresc încadrarea
de personal calificat sau necalificat,
sunt așteptați să depună
oferta de locuri de muncă vacante
la sediul AJOFM Ialomița
sau la sediile punctelor de lucru,
precum și la adresa de
e-mail [email protected]
sau fax 0243/231.785
Pentru relații suplimentare,
vă puteți adresa
AJOFM Ialomița la numerele de
telefon 0243/231.809, 0243/230.224
sau direct în locațiile susmenționate

4 Aprilie 2019, 20:40


Slobozean cercetat pentru «deținere ilegală de arme»

Un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «deținere ilegală de arme». Bărbatul în cauză deținea o pușcă de vânătoare cu alice, deși avea suspendat dreptul de deținere ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:45
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4639 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5489 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5085 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5877 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4779 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5629 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6343 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4416 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7539 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4437 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4621 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3681 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...