Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Procurorii DIICOT din Ialomița, în luptă cu evazioniștii

61 de persoane audiate la Slobozia

Procurorii DIICOT din Slobozia au efectuat vineri, 15 mai 2015, un număr de 70 de percheziții domiciliare pe raza județului Ialomița, Ilfov și a municipiului București. Cu ocazia descinderilor, 61 de persoane au fost chemate la audieri, iar pentru 12 urmează să fie pusă în mișcare acțiunea penală. Suspecții sînt bănuiți că ar fi comis fapte de evaziune fiscală și spălare de bani, al căror prejudiciu se ridică la 12 milioane de lei. Totul prin intermediul unor societăți de comercializare a legumelor și fructelor deținute de patroni arabi, la rîndul lor chemați să depună declarații în fața procurorilor.

Cercetările sunt în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2015, 18:55 (26900 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Asociația Vânătorilor și Pescarilor Sportivi, în pragul desființării

Reglare de conturi în public

Ialomița: Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi, în pragul desființării

Vineri, 8 mai 2015, la sediul Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat Adunarea Generală a Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița. După 4 ore de dezbateri, reprezentanții celor peste 1000 de vînători și pescari din județ au decis suspendarea directorului Asociației, Marius Dumitrescu. Inițiativa supunerii la vot a acestei decizii a aparținut președintelui Asociației, Adrian Neagu. Cei doi s-au acuzat reciproc de furt, incompetență și proastă gestiune pe parcursul celor 2 ani în care au condus Asociația. Prerogativele de director au fost preluate, conform statutului, de către președintele Asociației. Acesta a cerut plenului sigilarea sediului Asociației pînă la... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 20:05 (10177 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 1000 de ialomițeni au primit carduri de sănătate defecte

Peste 1000 de ialomițeni au primit carduri de sănătate defecte

Încercarea Ministerului Sănătății de a digitaliza sistemul a fost sortită eșecului. În Ialomița au fost distribuite peste 1000 de carduri electronice de sănătate «stricate». Deficiențele au ieșit la iveală abia în momentul în care deținătorii lor au mers la medicii de familie să le valideze. Ca să rezolve situația, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate le-au dat oamenilor adeverințe pentru a putea beneficia de consultații sau rețete medicale. Toată săptămîna trecută s-au format cozi la ușa instituției...

Pacienții, purtați pe drumuri
Joi, 6 mai 2015, aproape de... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 18:40 (8791 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Taxa de pod de la Fetești ajungea în buzunarele angajaților

Taxa de pod de la Fetești ajungea în buzunarele angajaților

La un an de la demararea unor controale interne, Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale dă publicității rezultatele. Astfel, potrivit unei informări ale CNADNR, un număr de 15 angajați ai instituției, care-și desfășurau activitatea în punctul de taxare al Autostrăzii Soarelui, de la Fetești, sînt suspectați de fraudă. Oamenii încasau banii de la șoferi fără a emite bonuri fiscale! Așa s-a creat un prejudiciu de peste 19 mii de lei. Pentru a stopa acest fenomen, CNADNR a introdus plata respectivei taxe prin sistemul SMS.

Cu ochii în patru după angajații puși pe furat
... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 16:30 (9629 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

În urmă cu o săptămînă, stațiunea Amara și-a deschis porțile pentru conferința regională «Zile medicale ialomițene». Specialiști din toate ramurile medicinii s-au întîlnit pentru a patra oară consecutiv ca să descopere împreună metode și terapii eficiente cu ajutorul cărora pot combate afecțiunile cardiovasculare, oftalmologice, renale sau ginecologice. Ca și în edițiile precedente, evenimentul s-a desfășurat pe parcursul a două zile și s-a încheiat cu o seară de gală...

Studii medicale în stațiunea Amara
Cea de a IV-a ediție a Conferinței «Zile medicale ialomițene» a debutat... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2015, 13:10 (6847 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Americanii au venit la Slobozia

Un convoi cu 400 de soldați americani din cadrul Batalionului 2 al Regimentului 2 «Cavalerie» al Armatei SUA, din Baza Mihail Kogălniceanu-Constanța, a traversat miercuri, 13 mai 2015, municipiul Slobozia de la un capăt la altul. Soldații americani s-au îndreptat către unitatea militară de la Cincu-Brașov, acolo unde se desfășoară zilele acestea un exercițiu aplicativ, denumit «Marșul Cavaleriei».

Blindatele americane au trecut prin centrul Sloboziei
Potrivit informațiilor publice oferite de Ministerul Apărării Naționale, «Marșul Cavaleriei» are rolul de a evidenția legăturile... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2015, 15:50 (11243 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 funcționari sunt anchetați de procurorii anticorupție

Ancheta DNA de la Consiliul Județean Ialomița merge mai departe

15 funcționari sînt anchetați de procurorii anticorupție

Eliberarea din Arestul Poliției Capitalei a președintelui Silvian Ciupercă și a lui Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții  și Patrimoniu din cadrul instituției, nu schimbă cu nimic datele anchetei în care aceștia sînt implicați. Dosarul penal continuă să agite și mai tare apele învolburate ale Consiliului Județean Ialomița. Potrivit unor surse judiciare din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, unitatea de Parchet specializată în combaterea faptelor de corupție și asimilate corupției a extins cercetările în acest dosar. Ca urmare a acestui fapt, anchetatorii au trecut pe lista inculpaților alte 15 nume, toți funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița.

DNA tace și face... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 21:05 (33617 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Gigi Petre a «învins-o» pe ANI

Ialomița: Prefectul Gigi Petre a «învins-o» pe ANI

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre a învins definitiv în instanță Agenția Națională de Integritate. Decizia a fost luată de Curtea de Apel București, după ce, inițial, reprezentantul Guvernului în teritoriu cîștigase acțiunea intentată împotriva ANI la Tribunalul Ialomița.

Filmul unui proces
La sfîrșitul anului precedent, Agenția Națională de Integritate îl soma pe Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, pentru plata unei amenzi de 2000 de lei, întrucît acesta nu a pus în aplicare o hotărîre a ANI privind încetarea mandatului primăriței Livia Gomes, de la Sfîntu Gheorghe... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 20:10 (11029 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de locuri în grădinițele din Ialomița

Deficit de locuri în grădinițele din Ialomița

Potrivit calendarului, în Ialomița au început oficial înscrierile în învățămîntul preșcolar. Față de anii precedenți, de la toamnă grădinițele își reduc locurile disponibile. Vor fi mai puține cu 500, comparativ cu cele din anul școlar în curs! Singura veste bună pentru părinți constă în faptul că aceștia pot depune cererile de înscriere și pe calculator, prin Sistemul Informatic Integrat al Învățămîntului din România (SIIIR).

Pregătiri pentru grădiniță
Oficialii din Inspectoratul Școlar Județean Ialomița au făcut publice la sfîrșitul săptămînii precedente lista locurilor disponibile... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 19:20 (7433 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pomană europeană pentru 47 mii de ialomițeni

În urmă cu o săptămînă, Ialomița a finalizat procesul de distribuție a alimentelor europene, distribuite în baza Programului Operațional de Ajutorare a Persoanelor Defavorizate. În județ, de pomenile europene au beneficiat un număr de peste 47 mii de persoane sărace.

Statistici finale Distribuția ajutoarelor alimentare oferite de Uniunea Europeană a început la sfîrșitul lunii noiembrie 2014. Față de anii precedenți, Guvernul a decis să schimbe modalitatea de acordare a pomenii europene. Astfel, distribuția alimentelor s-a făcut în baza unor tichete emise de Ministerul Muncii către toate... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 17:10 (2212 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trofeul Tinereții se reinventează

Voltaj «maxim» la Amara

Trofeul Tinereții se reinventează

La două luni distanță de debutul celei de a 48-a ediții a «Trofeului Tinereții» de la Amara, autoritățile locale au primele vești bune. Potrivit declarațiilor primarului Victor Moraru, ediția de anul acesta va avea un buget mai mare, suportat în proporție de 50% de către Consiliul Județean Ialomița. De asemenea, oficialii Festivalului speră ca la ediția de anul acesta să concerteze una dintre cele mai în vogă trupe ale momentului, Voltaj.

Premiere administrative la Festival
Programată pentru începutul lunii august, cea de a 48-a ediție a Festivalului de la Amara oferă celor interesați... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 16:25 (7310 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Asistența comunitară, în derivă

În Ialomița totul este posibil

Asistența comunitară, în derivă

În Ialomița, au trecut 13 ani de cînd funcționează Programul Național de Asistență Comunitară. Iar în timpul scurs, condițiile în care cei 34 de asistenți comunitari ai județului își desfășoară activitatea au rămas aceleași. Cu slujbe prost plătite și fără prea multă susținere, acești oameni încearcă să-și sprijine semenii greu încercați de soartă. Primarii ialomițeni precizează că pentru binele acestui program, el ar trebui susținut direct de comunitățile locale. Statul pare însă indiferent față de această propunere.

O zi din viața unui asistent comunitar Potrivit prevederilor legale... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 14:05 (3775 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pentru prima dată în istorie

Ialomița: Garda de Mediu a aplicat amenzi de 300 mii de lei!

Absentă din viața publică timp de 2 ani, Garda de Mediu Ialomița schimbă macazul. Ca urmare a unui control tematic realizat pînă la sfîrșitul lunii aprilie 2015, instituția a aplicat administrațiilor locale amenzi care depășesc 300 mii de lei! Tematica de control a vizat modul de salubrizare a localităților și respectarea legislației europene privind mediul. «E prima oară în istoria Gărzii cînd se aplică amenzi în volumul și de amploarea acestora pentru administrațiile locale!» a precizat, pentru Independent, Cornel Vasile, comisar-șef al Gărzii de Mediu Ialomița.

Garda de Mediu strînge șurubul... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2015, 11:35 (9280 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Povești vânătorești cu Marius Dumitrescu

Conflict deschis la Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița

Povești vînătorești cu Marius Dumitrescu

UPDATE Marius Dumitrescu, suspendat din funcție!

De aproape 2 luni, Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița fierbe la foc mocnit. Potrivit unor surse interne, între directorul Asociației, Marius Dumitrescu, și președintele Adrian Neagu există un conflict deschis legat de modul în care este condusă Asociația. Polarizați în jurul celor doi, vînătorii și pescarii ialomițeni s-au împărțit în tabere. Dincolo de poveștile vînătorești și pescărești care răzbat în public, un fapt este cert: în anul 2014 AJVPS are cheltuieli cu 200 mii de lei mai mari decît veniturile obținute.

Scandal la foc mocnit
Conflictul... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 19:50 (16733 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugete cu 20% mai mari pentru spitalele ialomițene

Bugete cu 20% mai mari pentru spitalele ialomițene

La sfîrșitul săptămînii precedente, oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au încheiat negocierile cu furnizorii de servicii medicale din Ialomița. Potrivit declarațiilor directorului Mihai Geantă, «fondurile negociate sînt suficiente și asigură furnizarea de servicii medicale pînă la finele anului în curs». Principalii beneficiari ai fondurilor puse la dispoziție prin intermediul instituției sînt cele 4 spitale din județ și laboratoarele de analize medicale. De remarcat este faptul că Spitalul Județean de Urgență Slobozia are an de an un buget tot mai mare în condițiile unui număr de paturi permanent diminuat.

Sănătate înainte de toate... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 18:25 (5474 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adopțiile, un zid impenetrabil

21 de copii din Ialomița vor o familie

Adopțiile, un zid impenetrabil

Legislația privind adopțiile este extrem de greoaie și stufoasă. Părinții care vor să adopte un copil în România trec prin adevărate furci caudine legislative. În aceste condiții, mulți dintre copiii care își doresc să fie integrați într-o familie rămîn fără speranțe. Raportat la nivelul județului Ialomița, în acest moment există 21 de copii care așteaptă de cîțiva ca cineva să-i ia acasă. Demersurile tuturor viitorilor lor părinți au eșuat din cauza prevederilor legale.

Un demers aproape imposibil
Procedura adopției împarte în două tabere copiii care își doresc o familie și viitorii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 15:10 (5084 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru un nou ciclu programatic european

Orizont 2020

Ialomița este pregătită pentru un nou ciclu programatic european

Ofensiva dezvoltării europene inițiată de Grupurile de Acțiune Locală din Ialomița continuă și în următorul ciclu programatic european. Întărite de experiențele ultimilor 7 ani, GAL-urile ialomițene promit noi și noi victorii. Primul pas a fost deja realizat prin extinderea numărului de GAL-uri care activează pe teritoriul județului, de la 3 la 4. Esențială în opinia celor care conduc în acest moment GAL-urile ialomițene rămîne însă înțelegerea acestui fenomen la nivelul opiniei publice. În acest sens, prezentăm in nuce o serie de informații cheie care permit atît înțelegerea activității Grupurilor de Acțiune Locală, cît și direcțiile de dezvoltare vizate de aceste entități în viitorul ciclu programatic... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2015, 13:25 (5783 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Criza de medici din Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în pericol funcționarea uneia dintre cele mai solicitate secții ale acestei unități medicale. Secția Pediatrie ar putea fi desființată pentru că nu poate asigura o linie de gardă permanentă. Conducerea Spitalului a cerut sprijinul Consiliului Județean Ialomița pentru soluționarea acestei probleme. Una dintre soluții ar putea fi obținerea unei derogări din partea Ministerului Sănătății, astfel încît garda permanentă să poată fi asigurată și de către medicii de familie.

O poveste veche de un an
Lipsa de medici în cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2015, 19:10 (14928 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Un bărbat a fost ucis de un fulger

Ograda: Un bărbat a fost ucis de un fulger

Codul Galben de ploaie a făcut victime umane în județul Ialomița, la Ograda. În încercarea de a scăpa de vijelie, un bărbat a fost ucis de un fulger. În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Poliția face verificări Din primele informații, bărbatul, pe numele său Costel Mociuc, se afla cu vacile la păscut, pe unul dintre islazurile de la marginea localității Ograda. Mai mulți martori susțin faptul că bărbatul ar fi încercat să se adăpostească de ploaie, însă un fulger puternic i-a curmat viața. El a fost găsit cîteva minute mai tîrziu carbonizat. La fața locului s-au... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2015, 15:10 (9042 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Andalex se întoarce în Ialomița

Transport medical privat cu scandal

Andalex se întoarce în Ialomița

Oferta pentru asigurarea serviciilor medicale de ambulanță, în regim privat, încinge spiritele la nivelul Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Reprezentanții instituției sînt acuzați public de faptul că au făcut eforturi pentru ca de acest serviciu să beneficieze și mult contestata societate Andalex Constanța. Respectiva firmă a fost implicată în numeroase scandaluri publice ce au vizat modul ilegal în care a beneficiat de fonduri din bugetul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, pentru același tip de servicii. În replică la aceste acuzații, oficialii CJAS susțin că atribuirea serviciilor s-a făcut într-un mod transparent.

SC Andalex, din nou «în cărți»... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 23:20 (10468 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
212 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 16 august 2022, termen pentru depunerea situațiilor financiare semestriale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că sistemul de raportare contabilă la 30 iunie 2022 a operatorilor economici se aplică entităților cărora le sunt ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 16:10
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Zâmbiți, vă rog!»

Muzeul Județean Ialomița: «Zâmbiți, vă rog!»

Istoria fascinantei arte a fotografiei a fost trăită de micuții înscriși în programul muzeal-educațional «Șezătoarea Copiilor», miercuri, 3 august a.c., la Muzeul Județean Ialomița, sub genericul  ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 14:40
(8684 vizualizări - 0 comentarii)


Grădina de Vară Amara, inaugurată

Duminică, 7 august a.c., Primăria Amara va inaugura noua Grădină de Vară, locație reabilitată printr-un proiect cu fonduri europene. Evenimentul va fi marcat de un spectacol de operetă românească «Centenarul ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 11:10
(13673 vizualizări - 0 comentarii)


Crunți: Urmărit de polițiști în lanul de floarea-soarelui

Luni, 1 august a.c., un bărbat de 49 de ani din localitatea Crunți a fost depistat în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism sub influența alcoolului. Oamenii legii au observat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 16:30
(8675 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: 90 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 2 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28253, fiind înregistrate 90 de cazuri noi față de ziua de luni, 1 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 16:15
(7283 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: 96,90% dintre ialomițeni s-au recenzat

Conform statisticilor Direcției Județene de Statistică Ialomița, la data de 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița s-au recenzat 238812 de persoane, reprezentând 96,90% din populația rezidentă țintă ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 16:04
(22724 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,72%, rata șomajului în luna iunie 2022

La sfârșitul lunii iunie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3467 șomeri (din care 1584 femei), rata șomajului fiind de 3,72%, cu 0,69% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 13:45
(11755 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Luni, 1 august 2022, Protopopiatul Urziceni a organizat o nouă acțiune în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română, respectiv «Donează sânge, salvează o viață!». Astfel, o echipă medicală ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 16:30
(19883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 1 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28163, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 31 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 16:15
(7684 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Locuință cuprinsă de flăcări

Țăndărei: Locuință cuprinsă de flăcări

Sâmbătă, 30 iulie a.c., trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 15:00
(7701 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere la Coșereni și Gura Ialomiței

Accidente rutiere la Coșereni și Gura Ialomiței

Duminică, 31 iulie a.c., pe raza localităților Coșereni și Gura Ialomiței s-au produs două accidente rutiere, în urmă cărora au rezultat opt victime. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD însă ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 14:50
(11541 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28137, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 30 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2022, 16:50
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 41 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 30 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28129, fiind înregistrate 41 de cazuri noi față de ziua de vineri, 29 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2022, 16:40
(7123 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 59 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 29 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28088, fiind înregistrate 59 de cazuri noi față de ziua de joi, 28 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2022, 17:40
(4712 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Nerespectarea legii 241/2005 are consecințe penale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, potrivit art. 6^1 alin. (1) din Legea nr. 241/2005, pentru prevenirea și combaterea evaziunii fiscale, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2022, 17:30
(6683 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Imnului Național al României», sărbătorită la Muzeul Județean Ialomița

«Ziua Imnului Național al României», sărbătorită la Muzeul Județean Ialomița

«Ziua Imnului Național al României» a fost sărbătorită vineri, 29 iulie a.c., la Muzeul Județean Ialomița, printr-o manifestare cu caracter educațional, adresată copiilor înscriși în programul muzeal « ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2022, 16:10
(6485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 49 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 28 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28029, fiind înregistrate 49 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 27 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2022, 16:15
(7520 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A încercat să-și pună capăt zilelor

Joi, 28 iulie a.c., pompierii au intervenit în cazul unei tentative de suicid la Fetești Gară. Este vorba despre un tânăr de 26 de ani care s-a urcat pe un stâlp de electricitate, înalt de 30 de metri, ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2022, 14:15
(13003 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Incendiu la o anexă gospodărească

Gura Ialomiței: Incendiu la o anexă gospodărească

Miercuri, 27 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2022, 12:40
(9635 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În primul semestru al anului 2022, valoarea sumelor colectate a fost de 560,27 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în primele 6 luni ale anului 2022, încasări nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 560,27 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2022, 19:00
(11809 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Câini ținuți în condiții necorespunzătoare de către stăpâni

Marți, 26 iulie a.c., o femeie din orașul Amara a sesizat IPJ Ialomița cu privire la faptul că într-o curte din apropierea locuinței sale s-ar afla 5 câini răniți și flămânzi. Polițiștii din cadrul Biroului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2022, 17:40
(12329 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 85 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 27 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27980, fiind înregistrate 85 de cazuri noi față de ziua de marți, 26 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2022, 16:15
(5538 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Duminică, 31 iulie 2022, termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea unuia dintre regimurile speciale prevăzute la art ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2022, 16:40
(12073 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 96 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 26 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27895, fiind înregistrate 96 de cazuri noi față de ziua de luni, 25 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2022, 16:15
(9601 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Două persoane decedate într-un accident rutier

Movila: Două persoane decedate într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs luni, 25 iulie a.c., pe raza localității Movila. Două persoane și-au pierdut viața, iar alte două au fost grav rănite, în urma impactului dintre două autoturisme. La fața ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 18:40
(20286 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bărcănești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Bărcănești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Luni, 25 iulie a.c., pe raza comunei Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor cinci. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 18:10
(13631 vizualizări - 1 comentariu)


Spitalul Județean Slobozia, partener într-un proiect privind prevenirea cancerului de col uterin

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este principalul partener al Proiectului «Screening pentru Cancerul de Col Uterin și Tratament Precoce» (SCCUT), finanțat de Uniunea Europeană cu scopul de a preveni ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 17:00
(12109 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Luni, 25 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27799, fiind înregistrate 10 cazuri noi față de ziua de duminică, 24 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 16:00
(15645 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 incendii de vegetație uscată

Ialomița: 12 incendii de vegetație uscată

În ultimele 3 zile, pompierii ialomițeni au acționat pentru localizarea și stingerea a 18 incendii înregistrate la nivel județean. Din totalul celor 18 incendii care au avut loc în perioada menționată, ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 15:30
(20419 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii pe raza localităților Perieți și Grivița

Duminică, 24 iulie a.c., pompierii din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, produs la anexa unei ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 15:15
(8965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...