Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Faptele penale ale interlopului Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, pun din nou pe jar organele judiciare din Slobozia. În urmă cu o săptămînă, procurorii DIICOT l-au trimis în judecată într-un dosar ce vizează traficul de minori. El este acuzat de anchetatorii specializați în combaterea criminalității organizate că a exploatat sexual o tînără de 16 ani. Fata a fost sechestrată și obligată să facă sex pe bani cu mai mulți clienți în incinta fostului IAS de la Bora.

100 de lei pentru o oră de sex
Condamnat definitiv la 5 ani de închisoare în dosarul penal privind comiterea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2015, 19:10 (13354 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Medicii specialiști sfidează legea

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Interminabilele discuții referitoare la proasta finanțare a sistemului medical sînt, în realitate, doar vorbe în vînt.  Sănătatea dispune de fonduri suficiente, medicii apelînd la tot felul de tertipuri pentru a beneficia de acestea... Depășind limita legii, practicile specialiștilor ialomițeni sînt de-a dreptul uimitoare. De la pacienți tratați simultan atît în spital cît și în cabinetele private sau fișe de observații «măsluite» și decontate din bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate, în sistemul sanitar ialomițean totul este posibil! Iar organele de cercetare penală par greu de mobilizat pentru a face ordine în marea dezordine numită Sănătate...

Pacienții, un «jackpot» substanțial... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 13:55 (5393 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Într-o epocă în care mesajele se transmit prin tabletă sau telefon inteligent, corespondența prin Poștă pare o activitate depășită. Ialomițenii au rămas însă fideli acestui mijloc de comunicare. Statistica arată că, în anul precedent, în județ, s-au primit peste 3 milioane de scrisori și s-au expediat puțin peste 1 milion.

Nostalgia scrisorilor Pe o bancă dintr-un parc din Slobozia, Adrian Milescu (16 ani) butonează de zor un telefon inteligent și nici nu se gîndește să scrie vreodată vreo scrisoare. «Vorbesc cu vărul meu de la Brașov. E foarte eficient și rapid. Păi, dacă aș scrie... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 12:50 (2633 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Sămînță de scandal la Uniunea Sindicatelor Libere din Învățămînt

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Unul dintre membrii Comisiei de Cenzori ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița îl acuză pe liderul sindical Traian Mitrea că «trăiește pe banii sindicatului». Concret, Traian Mitrea folosește banii sindicaliștilor din Învățămînt pentru «vizite de lucru» în Bulgaria și Belgia, pentru achiziționarea de autoturisme noi sau pentru alimentarea autoturismului propriu cu combustibil. În replică, Traian Mitrea respinge acuzațiile și susține că toate cheltuielile au fost făcute cu aprobarea Consiliului Județean al Uniunii.

Acuzații multe, și grave și mărunte
Profesorul... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 11:10 (9158 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic școlar la 4500 de elevi

În Ialomița totul e posibil

Un medic școlar la 4500 de elevi

Medicii care acordă asistență elevilor în cadrul unităților școlare din Ialomița pot fi numărați pe degete. Doar 9 generaliști și stomatologi au grijă de sănătatea copiilor din județ atunci cînd ei merg la școală. Iar mulți dintre aceștia așteaptă deciziile de pensionare. Absolvenții de Medicină nici nu se gîndesc să practice această profesie, de vină fiind salariile extraordinar de mici.

Lipsă de doctori în cabinetele școlare
Aflat într-un impas din punct de vedere al numărului diminuat de efective școlare, învățămîntul ialomițean a școlarizat la 15 septembrie 2014 un număr de... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 21:35 (3287 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trimis în judecată pentru «evaziune fiscală»

Tranzacții comerciale ilegale cu fier vechi, la Fetești

Patronul unei societăți comerciale din Fetești a fost trimis în urmă cu o săptămînă în judecată după ce a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta este acuzat că a desfășurat mai multe tranzacții comerciale false cu societăți din București, creînd astfel un prejudiciu de peste un milion de lei.

Cercetat în stare de libertate Faptele pe care procurorii le-au reținut în sarcina lui Marian Gigi Bunea, administratorul societății Barter Fetești, s-au petrecut în perioada iulie 2012-martie 2013. Potrivit actelor de urmărire penală, acesta a înregistrat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 18:15 (7002 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații «PFA» sunt buni de plată

Acțiunea «Recuperarea» la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații «PFA» sînt buni de plată

Istoria angajărilor ilegale de la cel mai mare spital din Ialomița revine în actualitate. Camera de Conturi Ialomița a transmis recent lista celor 107 persoane care trebuie să dea înapoi bani Spitalului Județean de Urgență Slobozia întrucît au beneficiat de sporuri salariale și plata contribuțiilor către stat în mod necuvenit. Sumele se ridică la valoarea de peste 300 mii de lei. Măsuri de recuperare au venit și pe numele celor peste 200 de angajați de drept ai unității medicale, în frunte cu Andrei Tron, directorul medical al spitalului din Slobozia. Aceștia au fost însă «iertați» de Legea amnistiei fiscale, intrată în vigoare în cursul anului trecut...

Angajați ilegali și buni de plată... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 14:10 (11573 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Iubiții mei fii sufletești,

Hristos a înviat!

Creștinismul, prin întreaga sa realitate istorică, este clădit pe Învierea lui Hristos, adică pe viața veșnică a Persoanei Mântuitorului Hristos, Dumnezeu adevărat și Om adevărat. Întreaga istorie a Creștinismului, de-a lungul secolelor, cu minunile sale nesfârșite, mărturisește despre Înviere. Pentru că, dacă este un eveniment... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 18:20 (4296 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6 arii protejate de interes european în Ialomița

O statistică a Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița arată că județul nostru are, în total, un număr de 25 de arii naturale protejate, 6 de importanță comunitară și 7 de importanță națională. Din cele 25 de arii protejate, un număr de 12 sînt atribuite în custodie, una se află în administrare, iar alte 12 se află în grija autorităților de mediu. În număr de 6, ariile naturale de interes european sînt adevărate oaze unde natura își arată frumusețea în orice anotimp. Specificul locurilor este redat de lacuri, zone mlăștinoase și păduri dese, unde flora și fauna sînt diversificate. Zonele protejate de interes european din Ialomița sînt: Breteștii de Sus-Gura Ialomiței, Cîmpia Gherghiței... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 13:15 (6312 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Polițist din Țăndărei, bătut de un țigan

A fost scandal cu pumni și picioare la Țăndărei în Săptămîna Mare. Un agent al Poliției Orășenești Țăndărei a fost bătut în timpul serviciului de un țigan. Omul legii intervenise pentru a aplana un conflict iscat între agresorul său și soția acestuia. În timp ce polițistul s-a ales cu cîteva zile de îngrijiri medicale, bătăușul se află în libertate. Instanța din Fetești a respins cererea de arestare preventivă a procurorilor!

Agresorul cu antecedente penale Țiganul care l-a bătut pe polițist este client mai vechi al oamenilor legii. El a fost condamnat la închisoare cu executare pentru... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 20:35 (22821 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Trai neneacă, pe spinarea contribuabililor

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Primăria Slobozia are în administrare peste 300 de locuințe. Chiriașii acestor locuințe datorau, la sfîrșitul anului 2014, peste 300 mii de lei. Procesul de evacuare a rău-platnicilor durează ani în șir. La acest moment se află în proces de evacuare 14 persoane.

Mulți, dar săraci lipiți
Scenariul este unul clasic. Ai rămas fără casă, te înscrii în audiență la primar și ceri o locuință socială. În fiecare joi, la orele 14,00. Primarul Stoica nu refuză pe nimeni: «Se rezolvă! Depuneți actele și așteptați să vă chemăm!». De la promisiuni la fapte, drumul e lung și plin de hîrtoape... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 19:25 (8044 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul și tutunul «umflă» bugetul Sănătății ialomițene

Alcoolul și tutunul «umflă» bugetul Sănătății ialomițene

Potrivit legislației în vigoare, o parte din sumele provenite ca urmare a aplicării accizelor pentru alcool și tutun sînt distribuite bugetului Ministerului Sănătății. Reprezentanta în teritoriu a Ministerului de Resort, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a beneficiat de suma 375 mii de lei, provenită din accizele instituite pentru țigări și băuturi spirtoase.

Bani pentru salarii și utilități
Potrivit Legii Sănătății, fondurile necesare funcționării acestui domeniu de activitate provin atît de la bugetul statului, cît și din aplicarea accizelor pentru tutun sau băuturi alcoolice... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 18:55 (4733 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Acord cadru pentru întreținerea și repararea drumurilor județene

Primul pas

Acord cadru pentru întreținerea și repararea drumurilor județene

Marți, 31 martie 2015, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița a fost propus spre aprobare un proiect de hotărîre care va permite semnarea unui contract de întreținere și reparații a drumurilor județene din Ialomița. Demersul administrativ survine la un an după expirarea contractului semnat cu SC Drumuri și Poduri, societate aflată în subordinea Consiliului Județean. Pe ordinea de zi a ședinței s-au aflat și alte proiecte de interes pentru contribuabilii ialomițeni.

Un proiect așteptat un an
Cel mai important proiect de hotărîre de pe ordinea de zi a ședinței... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 17:35 (5524 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Burse educaționale pentru elitele liceelor din oraș

Cu sprijinul societății A&S Internațional 2000 SRL, 14 elevi cu rezultate deosebite la învățătură, din cadrul celor 3 licee din Fetești, au fost premiați în cadrul unei ceremonii festive. Evenimentul a devenit foarte cunoscut și se desfășoară sub sloganul «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine», proiect demarat și susținut de omul de afaceri Matei Roșu.

14 mii de lei pentru elevii de elită
Proiectul inițiat de directorul general al A&S Internațional 2000 SRL, Matei Roșu, denumit «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine» a... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 14:50 (6919 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milionarii banilor publici

Cine nu are consilieri locali, să-i ia pe-ai noștri!

Milionarii banilor publici

Marți, 31 martie 2015, Consiliul Local Slobozia s-a reunit pentru o nouă ședință ordinară. Destul de numeroase, proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi a ședinței au fost un bun prilej pentru a demonstra că, atunci cînd este vorba de bani publici, consilierii locali nu au limite.

O rectificare de 7,1 milioane de lei
Printre proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia de marți, 31 martie 2015, s-a numărat și cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2015. Potrivit datelor prezentate... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 20:25 (6336 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cozonac și conserve de macrou pentru pensionarii slobozeni

Iepurașul lui Stoica

Cozonac și conserve de macrou pentru pensionarii slobozeni

La începutul acestei săptămîni, Consiliul Județean al Persoanelor Vîrstnice a distribuit pensionarilor slobozeni ajutorul de Paște. Pensionarii cu venituri mai mici de 500 de lei au primit ulei, zahăr, cozonaci și... conserve de macrou în sos grecesc! Ajutorul a fost însoțit de o felicitare ștampilată, semnată de către primarul Alexandru Stoica.

Operațiunea «Iepurașul»
Primăria Slobozia, prin intermediul Consiliului Județean al Persoanelor Vîrstnice, a declanșat la începutul acestei săptămîni operațiunea «Iepurașul». Acțiunea s-a desfășurat la sediul Consiliului Județean al Persoanelor... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 16:45 (7806 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița s-a înscris în «Școala Altfel»

O săptămînă de activități social–educative

Ialomița s-a înscris în «Școala Altfel»

Toate cele aproximativ 100 de unități școlare din Ialomița s-au înscris în programul educativ «Școala Altfel». Astfel, timp de o săptămînă, cei peste 40000 de elevi din județ vor participa la o multitudine de activități extracurriculare. Programul include vizite la muzee, campanii de ecologizare sau mici momente artistice organizate în scop social și educativ. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează însă că în școlile din întreg județul, pe lîngă orele de curs, elevilor le sînt stimulate calitățile artistice sau de îndemînare într-o sumedenie de manifestări create de profesori, special pentru ei.

«Școala Altfel» în toată Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 14:20 (6098 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița importă specialiști din București

Medicină între două trenuri

Ialomița importă specialiști din București

În permanentă criză de medici, Ialomița importă specialiști din București. De cîțiva ani, zeci de doctori din Capitală vin în orașele județului ca să ofere consultații bolnavilor. Pentru cei mai mulți dintre aceștia, un județ precum al nostru este adevărată mană cerească. Doctorii bucureșteni nu au contracte cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate și își permit să practice orice tarife doresc. Prețul celei mai ieftine consultații pornește de la 60 de lei. Chiar dacă strîng din dinți înainte de a intra în cabinete, pacienții s]nt mulțumiți că are cine să-i consulte și să le prescrie o rețetă.

Boli tratate ca în Capitală... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 21:45 (11827 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 3000 de hectare de pădure au proprietari privați

Ialomița: 3000 de hectare de pădure au proprietari privați

Un raport public al Direcției Silvice Ialomița arată că în județ există 3000 de hectare de pădure cu proprietari particulari. Suprafețele au fost retrocedate în urma unor decizii ale instanțelor de judecată. Cele mai multe dintre suprafețele împădurite aparținînd privaților sînt alcătuite din păduri de plop, stejar sau salcie.

Ialomița pădurilor retrocedate
Datele oficiale ale Direcției Silvice Ialomița arată că suprafața forestieră a județului cuprinde 22223 hectare de pădure. Din suprafața totală, 3000 de hectare au fost retrocedate persoanelor fizice și juridice din Ialomița... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 21:05 (5776 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni depind de scaunul cu rotile

Peste 2000 de ialomițeni depind de scaunul cu rotile

Statistică sumbră a Serviciului de Evaluare și Asistență a Persoanelor Adulte cu Handicap al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. În cursul anului precedent, la nivelul județului au fost înregistrate 7808 persoane cu dizabilități, peste 2000 dintre ei avînd infirmități fizice.

Cifrele suferinței Raportul DGASPC Ialomița cu privire la evoluția cazurilor de handicap înregistrate în rîndul populației adulte din Ialomița este dureros. Din 2006 și pînă anul trecut, anual, în evidențele instituției au fost înregistrate, în medie, între 100 și 200 de noi... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 19:55 (6052 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3213 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7783 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5721 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6766 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5330 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2122 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2613 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2444 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2653 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3216 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4677 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2503 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5142 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2966 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2122 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1548 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3477 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2624 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2736 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6600 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...