Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Un apel la 112 anunța producerea unui accident rutier în zona localității Balaciu. Din primele informații, victima evenimentului rutier este procurorul Ion Aurelian, prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oficialul a fost transportat la spital cu o Ambulanță. Evenimentul rutier s-ar fi produs în zona localității Balaciu, din primele informații reieșind faptul că în accident a fost implicat doar un singur vehicul. În respectiva mașină se afla prim-procurorul adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, Ion Aurelian. Potrivit polițiștilor, procurorul Ion Aurelian, aflat la volanul unui autoturism, ar fi încercat să evite un cîine, ar fi pierdut controlul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 19:55 (9605 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

Ministrul Justiției a întreprins o vizită de lucru la Tribunalul Ialomița, pentru a verifica activitatea instanțelor din Slobozia. Inspecția n-a durat foarte mult, însă timpul petrecut la sediul instanțelor locale a fost suficient pentru ca Robert Cazanciuc să se întoarcă la București cu o impresie ireproșabilă...

Ministrul Justiției, gazdă la Tribunalul Ialomița
Liniștea care a învăluit la orele prînzului redacțiile locale din Slobozia a fost întreruptă de insistența cu care cîțiva oficiali locali le-au cerut prezența reporterilor la sediul Tribunalului Ialomița pentru că «ministrul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 18:35 (6526 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

Polaris preia locul SC Servicii Comunale SRL

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

La începutul acestei veri, după 12 ani de control absolut exercitat de Vivani și, ulterior, de SC Servicii Comunale, administrația locală a organizat o licitație pentru adjudecarea contractului de gestiune a serviciului public de salubrizare. Deși nu este oficial, noul operator este compania Polaris  M Holding, unul dintre cei mai mari operatori existenți pe piața din România. SC Servicii Comunale va continua însă să susțină aceste servicii pentru o perioadă de două luni, cu posibilitatea de prelungire a contractului, «dar nu mai tîrziu de momentul atribuirii acestui contract către cîștigătorul licitației!»...

Încă două luni cu SC Servicii Comunale... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 17:25 (8164 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești, comuna unde nu se întâmplă nimic

Orizont administrativ ZERO

Cosîmbești, comuna unde nu se întîmplă nimic

În timp ce, la Centru, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, vinde iluzii administrative, localitățile din jur continuă să rămînă subfinanțate. Se întîmplă la Cosîmbești, comună adjudecată de PSD Ialomița și la ultimele alegeri locale. Aflată sub jurisdicția Puterii, comuna așteaptă de 4 ani să beneficieze de fonduri pentru demararea unor proiecte edilitare de interes public, precum rețeaua de canalizare sau reparația drumurilor. Investițiile s-ar ridica la 8 milioane de euro, însă în afară de promisiuni, administrația locală nu a primit nimic.

Viața la Cosîmbești... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 10:40 (25662 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

După Caracal, Bordușani

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

În vreme ce, la județ, Silvian Ciupercă și Ioan Martin continuă să mimeze o horă administrativă, la marginile acestuia PNL și PSD se sfîșie fără milă. Numai că politica, asemeni cărnii de porc, nu e pentru toate stomacurile. Așa se face că, la Bordușani, viceprimarul PNL Ion Elena, în loc să fie demisă din funcție, a fost reconfirmată. Că doar nu era să rămînă Caracalul singura localitate din țară unde s-a răsturnat căruța!

Mare e grădina lui Dumnezeu
Pe 29 septembrie 2014, la Bordușani, Consiliul Local s-a întîlnit în plen pentru a o demite din funcție pe Ion Elena, a cărei singură... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 08:40 (7933 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «cumpărare de influență»

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «cumpărare de influență»

Potrivit unui comunicat de presă, «polițiștii ialomițeni efectuează, la această oră, 4 percheziții domiciliare pe raza municipiului Slobozia, fiind vizate locuințele unor persoane fizice, bănuite de comiterea infracțiunii de cumpărare de influență». Așadar, luni, 13 octombrie a.c., peste 50 de polițiști de investigații criminale și luptători SAS din cadrul IPJ Ialomița, în baza delegării procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, efectuează 4 percheziții pe raza municipiului Slobozia. Perchezițiile sînt efectuate la locuințele a patru persoane, bănuite că la începutul lunii octombrie ar fi promis și oferit 9000 de euro, unei persoane care a lăsat să se creadă că are influență... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2014, 07:10 (8580 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Casa Tudorii s-a PRIVATIZAT !

Sîmbătă, 11 octombrie 2014, Consiliul Județean Ialomița a organizat o nouă ediție a Festivalului Concurs de Tradiții Culinare «La Casa Tudorii». La eveniment au participat peste 1000 de persoane, invitați ai oficialilor, dar și ialomițeni dornici să descopere tradițiile acestui festival tînăr.
La cea de-a patra ediție a acestei manifestări au fost prezentate peste 500 de rețete culinare din specifice județului și zonelor limitrofe acestuia. Noutatea absolută a acestei ediții a reprezentat-o faptul că toate produsele au putut fi degustate contra cost. Prețurile au variat între 1 și 10 lei, în funcție de buzunar și calitatea preparatelor.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2014, 12:50 (7931 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

  DIICOT îl suspectează pe Mario Ernest Caloianu de infracțiuni economice și «fals în declarații»

Parlamentar ialomițean, urmărit penal

DIICOT îl suspectează pe Mario Ernest Caloianu de infracțiuni economice și «fals în declarații»

Mario Ernest Caloianu, fostul deputat PP-DD, actual UNPR, al colegiului I Fetești - Țăndărei, este urmărit penal de procurorii DIICOT – Structura Centrală, într-o anchetă ce vizează o rețea infracțională specializată în spălare de bani și evaziune fiscală.
Și-a completat ilegal declarația de avere  Principalii suspecți în această anchetă sunt Adrian Dragoș Nedelcu și Viorel Bogdan Mitu, persoane bănuite de constituirea rețelei infracționale specialiată în evaziune fiscală și spălare de bani, pe numele acestora fiind dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore.  În ceea ce-l privește pe deputatul ialomițean Mario Ernest Caloianu, procurorii DIICOT apreciază că acesta... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2014, 14:54 (9720 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă conservă Podul de la Dridu

«Lovitura de grație»

Administrația Ciupercă conservă Podul de la Dridu

Una dintre cele mai mediatizate investiții ale Consiliului Județean Ialomița intră în conservare. Săptămîna trecută, președintele Silvian Ciupercă a recunoscut public că SC Teloxim Con SRL, firmă controlată de omul de afaceri Theodor Berna, nu și-a respectat obligațiile contractuale în cazul obiectivului «Pod peste rîul Prahova la Dridu». Decizia reprezintă o lovitură electorală pentru administrația Ciupercă în condițiile în care podul urma să deservească, înainte de alegerile electorale, comunele din zonele limitrofe. La acest moment, autoritățile județene nu pot preciza un nou termen pentru finalizarea lucrărilor.

Declarațiile care ascund gunoiul sub preș... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 17:05 (11938 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Babele de la Ulmet», fotografiate de tinerii din Slobozia

Natura, salvată în imagini

«Babele de la Ulmet», fotografiate de tinerii din Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret au demarat proiectul «Tinerii știu ce vor!». În cadrul acestei campanii, 70 de tineri din Slobozia au fost invitați să participe la un concurs de fotografie organizat în perimetrul a patru arii naturale din Ialomița și județele învecinate. Acțiunea s-a desfășurat în satul Ulmet, din Buzău, în cadrul sitului denumit de localnicii din zonă: «Babele de la Ulmet». Proiectul se încheie la finele acestei săptămîni, ocazie cu care cele mai bune fotografii vor fi înscrise într-o expoziție inedită.

Campanie de promovare a ariilor protejate... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 14:05 (9122 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Recoltei» a fost «Ziua Bișniței»

La Slobozia

«Ziua Recoltei» a fost «Ziua Bișniței»

Ca în fiecare an, autoritățile locale au serbat oficial «Ziua Recoltei». Anul acesta evenimentul a fost unul modest și sărac, în ciuda tarabelor pline și a mulțimii prezente în piața mare a orașului.

«Ziua Bișniței» în Piața Mare
La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă și duminică, autoritățile locale din Slobozia au marcat, regulamentar, o sărbătoare inventată de comuniști. Spre deosebire de «atunci» însă, «Ziua Recoltei» de anul acesta a fost săracă și parcă mai cenușie ca niciodată. În ciuda eforturilor autorităților de a asigura și «o porție de circ» cu ajutorul scenei... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 12:50 (6177 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții în Ialomița și Galați

Polițiștii și procurorii din Slobozia, pe urmele contrabandiștilor de țigarete

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, coordonați de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, au efectuat mai multe percheziții domiciliare pe raza județelor Galați și Ialomița. Anchetatorii au în vizor o rețea infracțională specializată în contrabanda de țigarete. Din primele informații, ar fi vorba despre o grupare alcătuită din 6 persoane, care acționa pe raza județelor Galați și Ialomița. Implicat în anchetă ar fi și un bărbat din Slobozia. S-ar părea că acesta achiziționa țigaretele de contrabandă și le comercializa către magazine. Acțiunea este în curs, suspecții urmînd să ajungă în fața organelor de anchetă pentru audieri. ... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 12:05 (6860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bani europeni pentru agricultură (ne)ecologică

«Mulți chemați, puțini aleși»

Ialomița: Bani europeni pentru agricultură (ne)ecologică

În Ialomița se cultivă circa 340 de mii de hectare de teren agricol. Din această suprafață, puțin peste 6 mii de hectare reprezintă «agricultură ecologică». Suprafața este «infimă» susțin oficialii din domeniu. Chiar și în aceste condiții însă, conceptul de «agricultură ecologică» este compromis de falsurile care au apărut în ultimii ani. «În Ialomița se poate face agricultură ecologică, dacă nu ești lacom!» ne asigură însă Ilie Chiru, unul dintre cei 80 de fermieri care a solicitat anul acesta un certificat pentru agricultură ecologică.

România compromite agricultura ecologică
... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2014, 15:40 (6607 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia A DUBLAT numărul prostituatelor

Nu există ofertă fără cerere

Slobozia A DUBLAT numărul prostituatelor

«A apărut o piesă nouă!» este jargonul pentru identificarea unei noi practicante a celei mai vechi meserii din lume pe raza municipiului Slobozia. Deși nimeni nu recunoaște că le frecventează, toată lumea le cunoaște. Poliția Locală, una dintre instituțiile care se confruntă direct cu acest fenomen, susține că în ultimul an, numărul prostituatelor care se vînd la marginea Sloboziei s-a dublat. Prostituatele susțin că ceea ce vedem noi e doar partea văzută a acestei afaceri și că, în spatele lor, stau «balîcii».

Cererea stimulează oferta
Într-un oraș de provincie în care «toată... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 16:45 (25789 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Învățământ cu «probleme deosebite»

Dezastrul din școli, confirmat de profesori

Ialomița: Învățămînt cu «probleme deosebite»

Un raport al Inspectoratului Școlar Ialomița confirmă oficial dezastrul din instituțiile de învățămînt din județ. Potrivit documentului oficial, 35 de școli și grădinițe din Ialomița întîmpină, la 3 săptămîni de la debutul noului an școlar, «probleme deosebite». Așa cum era de așteptat, acest impas este imposibil de depășit din cauza fondurilor insuficiente...

Grădinița unde copiii dorm înghesuiți
Pe lista obiectivelor școlare care întîmpină «probleme deosebite» a fost trecută și Grădinița «Dumbrava Minunată» Nr. 3 din Slobozia. Potrivit datelor precizate în nota de control a... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 15:35 (7530 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul din Maternitatea Spitalului Județean Slobozia

Muzeul din Maternitatea Spitalului Județean Slobozia

Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia este locul unde, în fiecare an, se nasc peste 500 de copii. Din familii sărace sau mai înstărite, toți vin pe lume în aceleași condiții: cu ajutorul unor instrumente medicale vechi de cînd lumea. Și care vor fi utilizate și anul viitor pentru că lipsa banilor face imposibilă achiziția de echipamente medicale.

Angajații reclamă condițiile precare Sub protecția anonimatului, o angajată de la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia ne arată cu ce își face treaba în fiecare zi cînd vine la serviciu. Nu știe nimeni de inițiativa... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 14:25 (8954 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alocație da, școală ba

Copiii romi din Ialomița, departe de educație

Datele statistice referitoare la copiii romi care frecventează școala arată clar faptul că, pe parcursul anului, aceștia dispar pur și simplu din clase. În ciuda programelor implementate și ale eforturilor depuse de cadrele didactice, situația este una repetabilă, an de an. Principala cauză a scăderii șanselor la educație a copiilor din comunitatea romă o reprezintă migrarea, alături de părinți, dincolo de granițele țării.

Școlarizarea romilor, problemă funcțională
Potrivit ultimului recensămînt, în județul Ialomița există un număr total de 15612 cetățeni de etnie romă. Dintre... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 12:30 (6143 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Rablele» din curtea Poliției ialomițene

«Rablele» din curtea Poliției ialomițene

Din punct de vedere logistic, s-ar putea aprecia faptul că polițiștii ialomițeni luptă împotriva infractorilor cu «mînile goale». O parte dintre mașinile de serviciu ale oamenilor legii sînt mai vechi de 15 ani și așteaptă să fie casate. Chiar și în acest context, rezultatele acțiunilor desfășurate de polițiști sînt pozitive...

Mașini cu peste 400 mii km la bord Datele arată că parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița este alcătuit dintr-un total de 180 de automobile. Mașinile sînt utilizate pe toate liniile de muncă ale oamenilor legii, de la Ordine Publică,... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 11:05 (6188 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

 Polițiștii și procurorii au descins în casele hoților de combustibil

Percheziții pe raza județului Ialomița

Polițiștii și procurorii au descins în casele hoților de combustibil

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor de pe lîngă Judecătoriile Slobozia și Urziceni au descins în această dimineață în peste 20 de locații de pe raza județului. Anchetatorii caută mai mulți suspecți acuzați de furturi de produse petroliere. Acțiuni similare celei derulate în Ialomița se produc simultan în județele Buzău, Brăila și în municipiului București. Prejudiciul estimat se ridică la suma de 1,8 milioane de lei.
Acțiunea de amploare vizează o amplă rețea specializată în furturi de produse petroliere din conducte și depozite de țiței. Primele informații arată că în următoarele ore vor fi conduse la audieri peste 100 de persoane, în baza tot atîtor mandate... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 07:20 (26861 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Parc Industrial pentru 3 investitori!

Slobozia: Parc Industrial pentru 3 investitori!

Previziunile administrației locale din Slobozia legate de dezvoltarea economică a orașului devin tot mai sumbre. Mult așteptații investitori par dezinteresați condițiile create de autoritățile locale ale orașului pentru ei. La prima licitație de atribuire a locurilor din Parcul Industrial s-au prezentat doar 3 ofertanți. Adrian Niță, administratorul platformei, spune că «în perioada următoare vor fi organizate alte licitații»...

Primii beneficiari ai Parcului Industrial
Idee a fostei administrații Ionașcu, Parcul Industrial pentru IMM-uri de la Slobozia a fost inaugurat în vara... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 18:05 (10790 vizualizări - 12 comentarii)

28 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 110 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17866, fiind înregistrate 110 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:20
(2718 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Luni, 1 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Din evenimentul rutier a rezultat o victimă conștientă și neîncarcerată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 12:20
(5990 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 18 octombrie-01 noiembrie 2021, a fost autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 10:55
(11216 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor la volan a produs un accident la Bărbulești

Sâmbătă, 30 octombrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe raza comunei Bărbulești s-a produs un ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:35
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


Petreceri private la Alexeni și Bărbulești, întrerupte și amendate de polițiști

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, respectiv pentru verificarea modului în care sunt respectate reglementările ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:25
(4753 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna noiembrie 2021

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 1 noiembrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,75%, 4,25% și 4,65%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:15
(8810 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17756, fiind înregistrate 128 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:05
(10029 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Nucilor din municipiul Fetești, RAJA Constanța a ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 13:15
(3876 vizualizări - 0 comentarii)


Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Boala infecțioasă COVID-19 i-a luat viața profesorului de lupte Nicolae Pârvu, din localitatea Perieți. Acesta a decedat în dimineața zilei de luni, 1 noiembrie 2021, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:40
(10209 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8917 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3168 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7221 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5259 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6259 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12136 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4144 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6087 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(14022 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7885 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2403 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6620 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10815 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4528 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1793 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2241 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...