Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Un apel la 112 anunța producerea unui accident rutier în zona localității Balaciu. Din primele informații, victima evenimentului rutier este procurorul Ion Aurelian, prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oficialul a fost transportat la spital cu o Ambulanță. Evenimentul rutier s-ar fi produs în zona localității Balaciu, din primele informații reieșind faptul că în accident a fost implicat doar un singur vehicul. În respectiva mașină se afla prim-procurorul adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, Ion Aurelian. Potrivit polițiștilor, procurorul Ion Aurelian, aflat la volanul unui autoturism, ar fi încercat să evite un cîine, ar fi pierdut controlul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 19:55 (9605 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

De la ministrul Justiției pentru magistrații din Slobozia: 10 fără număr!

Ministrul Justiției a întreprins o vizită de lucru la Tribunalul Ialomița, pentru a verifica activitatea instanțelor din Slobozia. Inspecția n-a durat foarte mult, însă timpul petrecut la sediul instanțelor locale a fost suficient pentru ca Robert Cazanciuc să se întoarcă la București cu o impresie ireproșabilă...

Ministrul Justiției, gazdă la Tribunalul Ialomița
Liniștea care a învăluit la orele prînzului redacțiile locale din Slobozia a fost întreruptă de insistența cu care cîțiva oficiali locali le-au cerut prezența reporterilor la sediul Tribunalului Ialomița pentru că «ministrul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 18:35 (6526 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

Polaris preia locul SC Servicii Comunale SRL

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

La începutul acestei veri, după 12 ani de control absolut exercitat de Vivani și, ulterior, de SC Servicii Comunale, administrația locală a organizat o licitație pentru adjudecarea contractului de gestiune a serviciului public de salubrizare. Deși nu este oficial, noul operator este compania Polaris  M Holding, unul dintre cei mai mari operatori existenți pe piața din România. SC Servicii Comunale va continua însă să susțină aceste servicii pentru o perioadă de două luni, cu posibilitatea de prelungire a contractului, «dar nu mai tîrziu de momentul atribuirii acestui contract către cîștigătorul licitației!»...

Încă două luni cu SC Servicii Comunale... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 17:25 (8164 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești, comuna unde nu se întâmplă nimic

Orizont administrativ ZERO

Cosîmbești, comuna unde nu se întîmplă nimic

În timp ce, la Centru, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, vinde iluzii administrative, localitățile din jur continuă să rămînă subfinanțate. Se întîmplă la Cosîmbești, comună adjudecată de PSD Ialomița și la ultimele alegeri locale. Aflată sub jurisdicția Puterii, comuna așteaptă de 4 ani să beneficieze de fonduri pentru demararea unor proiecte edilitare de interes public, precum rețeaua de canalizare sau reparația drumurilor. Investițiile s-ar ridica la 8 milioane de euro, însă în afară de promisiuni, administrația locală nu a primit nimic.

Viața la Cosîmbești... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 10:40 (25662 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

După Caracal, Bordușani

Consiliul Local Bordușani dă în gropile politicii

În vreme ce, la județ, Silvian Ciupercă și Ioan Martin continuă să mimeze o horă administrativă, la marginile acestuia PNL și PSD se sfîșie fără milă. Numai că politica, asemeni cărnii de porc, nu e pentru toate stomacurile. Așa se face că, la Bordușani, viceprimarul PNL Ion Elena, în loc să fie demisă din funcție, a fost reconfirmată. Că doar nu era să rămînă Caracalul singura localitate din țară unde s-a răsturnat căruța!

Mare e grădina lui Dumnezeu
Pe 29 septembrie 2014, la Bordușani, Consiliul Local s-a întîlnit în plen pentru a o demite din funcție pe Ion Elena, a cărei singură... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 08:40 (7933 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «cumpărare de influență»

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «cumpărare de influență»

Potrivit unui comunicat de presă, «polițiștii ialomițeni efectuează, la această oră, 4 percheziții domiciliare pe raza municipiului Slobozia, fiind vizate locuințele unor persoane fizice, bănuite de comiterea infracțiunii de cumpărare de influență». Așadar, luni, 13 octombrie a.c., peste 50 de polițiști de investigații criminale și luptători SAS din cadrul IPJ Ialomița, în baza delegării procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, efectuează 4 percheziții pe raza municipiului Slobozia. Perchezițiile sînt efectuate la locuințele a patru persoane, bănuite că la începutul lunii octombrie ar fi promis și oferit 9000 de euro, unei persoane care a lăsat să se creadă că are influență... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2014, 07:10 (8580 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Casa Tudorii s-a PRIVATIZAT !

Sîmbătă, 11 octombrie 2014, Consiliul Județean Ialomița a organizat o nouă ediție a Festivalului Concurs de Tradiții Culinare «La Casa Tudorii». La eveniment au participat peste 1000 de persoane, invitați ai oficialilor, dar și ialomițeni dornici să descopere tradițiile acestui festival tînăr.
La cea de-a patra ediție a acestei manifestări au fost prezentate peste 500 de rețete culinare din specifice județului și zonelor limitrofe acestuia. Noutatea absolută a acestei ediții a reprezentat-o faptul că toate produsele au putut fi degustate contra cost. Prețurile au variat între 1 și 10 lei, în funcție de buzunar și calitatea preparatelor.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2014, 12:50 (7931 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

  DIICOT îl suspectează pe Mario Ernest Caloianu de infracțiuni economice și «fals în declarații»

Parlamentar ialomițean, urmărit penal

DIICOT îl suspectează pe Mario Ernest Caloianu de infracțiuni economice și «fals în declarații»

Mario Ernest Caloianu, fostul deputat PP-DD, actual UNPR, al colegiului I Fetești - Țăndărei, este urmărit penal de procurorii DIICOT – Structura Centrală, într-o anchetă ce vizează o rețea infracțională specializată în spălare de bani și evaziune fiscală.
Și-a completat ilegal declarația de avere  Principalii suspecți în această anchetă sunt Adrian Dragoș Nedelcu și Viorel Bogdan Mitu, persoane bănuite de constituirea rețelei infracționale specialiată în evaziune fiscală și spălare de bani, pe numele acestora fiind dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore.  În ceea ce-l privește pe deputatul ialomițean Mario Ernest Caloianu, procurorii DIICOT apreciază că acesta... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2014, 14:54 (9720 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă conservă Podul de la Dridu

«Lovitura de grație»

Administrația Ciupercă conservă Podul de la Dridu

Una dintre cele mai mediatizate investiții ale Consiliului Județean Ialomița intră în conservare. Săptămîna trecută, președintele Silvian Ciupercă a recunoscut public că SC Teloxim Con SRL, firmă controlată de omul de afaceri Theodor Berna, nu și-a respectat obligațiile contractuale în cazul obiectivului «Pod peste rîul Prahova la Dridu». Decizia reprezintă o lovitură electorală pentru administrația Ciupercă în condițiile în care podul urma să deservească, înainte de alegerile electorale, comunele din zonele limitrofe. La acest moment, autoritățile județene nu pot preciza un nou termen pentru finalizarea lucrărilor.

Declarațiile care ascund gunoiul sub preș... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 17:05 (11938 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Babele de la Ulmet», fotografiate de tinerii din Slobozia

Natura, salvată în imagini

«Babele de la Ulmet», fotografiate de tinerii din Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret au demarat proiectul «Tinerii știu ce vor!». În cadrul acestei campanii, 70 de tineri din Slobozia au fost invitați să participe la un concurs de fotografie organizat în perimetrul a patru arii naturale din Ialomița și județele învecinate. Acțiunea s-a desfășurat în satul Ulmet, din Buzău, în cadrul sitului denumit de localnicii din zonă: «Babele de la Ulmet». Proiectul se încheie la finele acestei săptămîni, ocazie cu care cele mai bune fotografii vor fi înscrise într-o expoziție inedită.

Campanie de promovare a ariilor protejate... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 14:05 (9122 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Recoltei» a fost «Ziua Bișniței»

La Slobozia

«Ziua Recoltei» a fost «Ziua Bișniței»

Ca în fiecare an, autoritățile locale au serbat oficial «Ziua Recoltei». Anul acesta evenimentul a fost unul modest și sărac, în ciuda tarabelor pline și a mulțimii prezente în piața mare a orașului.

«Ziua Bișniței» în Piața Mare
La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă și duminică, autoritățile locale din Slobozia au marcat, regulamentar, o sărbătoare inventată de comuniști. Spre deosebire de «atunci» însă, «Ziua Recoltei» de anul acesta a fost săracă și parcă mai cenușie ca niciodată. În ciuda eforturilor autorităților de a asigura și «o porție de circ» cu ajutorul scenei... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 12:50 (6177 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții în Ialomița și Galați

Polițiștii și procurorii din Slobozia, pe urmele contrabandiștilor de țigarete

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, coordonați de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, au efectuat mai multe percheziții domiciliare pe raza județelor Galați și Ialomița. Anchetatorii au în vizor o rețea infracțională specializată în contrabanda de țigarete. Din primele informații, ar fi vorba despre o grupare alcătuită din 6 persoane, care acționa pe raza județelor Galați și Ialomița. Implicat în anchetă ar fi și un bărbat din Slobozia. S-ar părea că acesta achiziționa țigaretele de contrabandă și le comercializa către magazine. Acțiunea este în curs, suspecții urmînd să ajungă în fața organelor de anchetă pentru audieri. ... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2014, 12:05 (6860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bani europeni pentru agricultură (ne)ecologică

«Mulți chemați, puțini aleși»

Ialomița: Bani europeni pentru agricultură (ne)ecologică

În Ialomița se cultivă circa 340 de mii de hectare de teren agricol. Din această suprafață, puțin peste 6 mii de hectare reprezintă «agricultură ecologică». Suprafața este «infimă» susțin oficialii din domeniu. Chiar și în aceste condiții însă, conceptul de «agricultură ecologică» este compromis de falsurile care au apărut în ultimii ani. «În Ialomița se poate face agricultură ecologică, dacă nu ești lacom!» ne asigură însă Ilie Chiru, unul dintre cei 80 de fermieri care a solicitat anul acesta un certificat pentru agricultură ecologică.

România compromite agricultura ecologică
... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2014, 15:40 (6607 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia A DUBLAT numărul prostituatelor

Nu există ofertă fără cerere

Slobozia A DUBLAT numărul prostituatelor

«A apărut o piesă nouă!» este jargonul pentru identificarea unei noi practicante a celei mai vechi meserii din lume pe raza municipiului Slobozia. Deși nimeni nu recunoaște că le frecventează, toată lumea le cunoaște. Poliția Locală, una dintre instituțiile care se confruntă direct cu acest fenomen, susține că în ultimul an, numărul prostituatelor care se vînd la marginea Sloboziei s-a dublat. Prostituatele susțin că ceea ce vedem noi e doar partea văzută a acestei afaceri și că, în spatele lor, stau «balîcii».

Cererea stimulează oferta
Într-un oraș de provincie în care «toată... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 16:45 (25789 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Învățământ cu «probleme deosebite»

Dezastrul din școli, confirmat de profesori

Ialomița: Învățămînt cu «probleme deosebite»

Un raport al Inspectoratului Școlar Ialomița confirmă oficial dezastrul din instituțiile de învățămînt din județ. Potrivit documentului oficial, 35 de școli și grădinițe din Ialomița întîmpină, la 3 săptămîni de la debutul noului an școlar, «probleme deosebite». Așa cum era de așteptat, acest impas este imposibil de depășit din cauza fondurilor insuficiente...

Grădinița unde copiii dorm înghesuiți
Pe lista obiectivelor școlare care întîmpină «probleme deosebite» a fost trecută și Grădinița «Dumbrava Minunată» Nr. 3 din Slobozia. Potrivit datelor precizate în nota de control a... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 15:35 (7530 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul din Maternitatea Spitalului Județean Slobozia

Muzeul din Maternitatea Spitalului Județean Slobozia

Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia este locul unde, în fiecare an, se nasc peste 500 de copii. Din familii sărace sau mai înstărite, toți vin pe lume în aceleași condiții: cu ajutorul unor instrumente medicale vechi de cînd lumea. Și care vor fi utilizate și anul viitor pentru că lipsa banilor face imposibilă achiziția de echipamente medicale.

Angajații reclamă condițiile precare Sub protecția anonimatului, o angajată de la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia ne arată cu ce își face treaba în fiecare zi cînd vine la serviciu. Nu știe nimeni de inițiativa... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 14:25 (8954 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alocație da, școală ba

Copiii romi din Ialomița, departe de educație

Datele statistice referitoare la copiii romi care frecventează școala arată clar faptul că, pe parcursul anului, aceștia dispar pur și simplu din clase. În ciuda programelor implementate și ale eforturilor depuse de cadrele didactice, situația este una repetabilă, an de an. Principala cauză a scăderii șanselor la educație a copiilor din comunitatea romă o reprezintă migrarea, alături de părinți, dincolo de granițele țării.

Școlarizarea romilor, problemă funcțională
Potrivit ultimului recensămînt, în județul Ialomița există un număr total de 15612 cetățeni de etnie romă. Dintre... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 12:30 (6143 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Rablele» din curtea Poliției ialomițene

«Rablele» din curtea Poliției ialomițene

Din punct de vedere logistic, s-ar putea aprecia faptul că polițiștii ialomițeni luptă împotriva infractorilor cu «mînile goale». O parte dintre mașinile de serviciu ale oamenilor legii sînt mai vechi de 15 ani și așteaptă să fie casate. Chiar și în acest context, rezultatele acțiunilor desfășurate de polițiști sînt pozitive...

Mașini cu peste 400 mii km la bord Datele arată că parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița este alcătuit dintr-un total de 180 de automobile. Mașinile sînt utilizate pe toate liniile de muncă ale oamenilor legii, de la Ordine Publică,... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 11:05 (6188 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

 Polițiștii și procurorii au descins în casele hoților de combustibil

Percheziții pe raza județului Ialomița

Polițiștii și procurorii au descins în casele hoților de combustibil

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor de pe lîngă Judecătoriile Slobozia și Urziceni au descins în această dimineață în peste 20 de locații de pe raza județului. Anchetatorii caută mai mulți suspecți acuzați de furturi de produse petroliere. Acțiuni similare celei derulate în Ialomița se produc simultan în județele Buzău, Brăila și în municipiului București. Prejudiciul estimat se ridică la suma de 1,8 milioane de lei.
Acțiunea de amploare vizează o amplă rețea specializată în furturi de produse petroliere din conducte și depozite de țiței. Primele informații arată că în următoarele ore vor fi conduse la audieri peste 100 de persoane, în baza tot atîtor mandate... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2014, 07:20 (26861 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Parc Industrial pentru 3 investitori!

Slobozia: Parc Industrial pentru 3 investitori!

Previziunile administrației locale din Slobozia legate de dezvoltarea economică a orașului devin tot mai sumbre. Mult așteptații investitori par dezinteresați condițiile create de autoritățile locale ale orașului pentru ei. La prima licitație de atribuire a locurilor din Parcul Industrial s-au prezentat doar 3 ofertanți. Adrian Niță, administratorul platformei, spune că «în perioada următoare vor fi organizate alte licitații»...

Primii beneficiari ai Parcului Industrial
Idee a fostei administrații Ionașcu, Parcul Industrial pentru IMM-uri de la Slobozia a fost inaugurat în vara... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 18:05 (10790 vizualizări - 12 comentarii)

28 Iun 2026
215 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3446 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4500 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3442 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3651 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4854 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3174 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4693 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3063 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5370 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...