Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

UPDATE Buzoianul Teodor Manciulea, cîștigătorul «Trofeului Tinereții» Amara 2014

Amara a ascultat doar muzică LIVE!

Ediția cu numărul 47 a «Trofeului Tinereții» s-a desfășurat sub semnul muzicii live. Cei 13 concurenți au fost acompaniați de band-ul compozitorului Ionel Tudor. Atmosfera pe scenă a fost întreținută, după o absență de 12 ani, de prezentatorul Octavian Ursulescu. Cea mai apreciată concurentă a fost Alina Matache, din Amara...

Concurenți acompaniați de instrumentiști Față de edițiile anterioare, «Trofeul Tinereții» de anul acesta a adus muzica mult mai aproape de sufletul publicului. Instrumentiștii din formația compozitorului Ionel Tudor au venit la Amara pentru a-i acompania pe concurenți... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 12:30 (7272 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a ajuns la cea de-a 47-a ediție

Festivalul de la Amara merge mai departe

«Trofeul Tinereții» a ajuns la cea de-a 47-a ediție

Organizatorii Festivalului «Trofeul Tinereții» promit că ediția din acest an va fi una cu totul specială. Pe scena de la Amara se va cînta numai muzică live! Concurenții, dar și artiștii veniți să susțină recitaluri, vor fi acompaniați de band-ul compozitorului Ionel Tudor. Mai mult, capul de afiș al evenimentului muzical este Loredana Groza. Artista va susține un concert după Gala Laureaților de duminică, 3 august 2014. Marele premiu, în valoare de 6000 de lei, va fi disputat de 13 concurenți...

Festivalul de la Amara rămîne singur
Festivalul-concurs de  Interpretare a ... [citește_tot_articolul]

1 August 2014, 09:55 (8641 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pot veni investitori și din Patagonia!»

PARCUL INDUSTRIAL, pregătit pentru licitație

«Pot veni investitori și din Patagonia!»

La începutul acestei săptămîni, administrația locală a organizat o întîlnire publică pentru prezentarea progreselor înregistrate în cadrul investiției în noul Parc Industrial al județului de la Slobozia. Potrivit oficialilor Primăriei, la acest moment există 8 cereri depuse și se așteaptă ca «numărul acestora va crește pe măsură ce loturile se vor ocupa». Prima licitație pentru adjudecarea terenurilor în noul parc industrial se va organiza la începutul lunii septembrie. Reamintim că valoarea acestei investiții este de 17,5 milioane de lei.

Parcul industrial este o reușită administrativă... [citește_tot_articolul]

1 August 2014, 07:20 (7762 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Titularizare pentru toți profesorii

Ialomița: Titularizare pentru toți profesorii

În urmă cu o săptămînă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publice rezultatele preliminarii ale Titularizării. Oficialii învățămîntului județean se declară mulțumiți de notele profesorilor. În realitate însă, sesiunea din acest an a examenului a fost una «servită», cu subiecte accesibile tuturor candidaților. Așa se face că profesorii care s-au chinuit ani buni să devină titulari s-au trezit peste noapte cu patalamaua la mînă...

95 de note peste 7
Potrivit datelor statistice oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la examenul de Titularizare... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 18:50 (4816 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Descoperire macabră la Drăgoești

Mamă și fiu, morți în propria casă

Anchetă în plină desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Procurorii cercetează moartea suspectă a doi localnici din comuna Drăgoești. Mamă și fiu, cei doi au fost descoperiți morți în propria gospodărie. Cercetările nu exclud varianta unei crime, urmată de o sinucidere.

Vecinii au chemat Poliția Potrivit informațiilor referitoare la acest caz cutremurător, cei care au alertat organele de anchetă sînt vecinii celor doi localnici. Oamenii au observat că atît bătrîna, o femeie de 70 de ani, cît și fiul său, un bărbat de 49 de ani, nu se mai văd făcînd treabă prin gospodărie... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 14:15 (8037 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă a făcut pace cu consilierii județeni

În luna iulie

Administrația Ciupercă a făcut pace cu consilierii județeni

În urmă cu o săptămînă, pe 24 iulie 2014, consilierii județeni s-au întrunit în cadrul obișnuitei ședințe ordinare a lunii. Senini și liniștiți, aleșii județeni au renunțat la animozitățile tradiționale și au aprobat toate proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi.

Consiliul Județean a fost pacificat
După luni întregi de dispute politice și ideologice, Consiliul Județean Ialomița a fost pacificat. Joi, 24 iulie 2014, în cadrul ședinței ordinare, consilierii județeni au votat în deplin consens, au schimbat amabilități politicoase și s-au preocupat de problemele mărunte, dar... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 10:40 (7697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Unul din cinci șomeri fură statul

Ialomița: Unul din cinci șomeri fură statul

Potrivit datelor oficiale, beneficiarii de ajutor de șomaj fentează statul și primesc necuvenit indemnizațiile. Într-un an și jumătate, în Ialomița au fost plătite ilegal subvenții în valoare de peste 20 mii de lei. Totul se întîmplă pentru că respectivele persoane, deși reușesc să-și găsească un serviciu, omit să înștiințeze Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Muncă pentru a fi șterși din sistem. Așa se face că majoritatea debitorilor sînt și angajați și șomeri! Mai mult, în această perioadă o nouă serie de șomeri se pregătește să-și vizeze carnetele. Este vorba despre absolvenții care au terminat liceele și facultățile în luna iulie.

Plăți făcute ilegal... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 13:30 (7205 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciuni de ucidere din culpă în cazul Mariei Poenaru

La începutul anului în curs, Independent relata pe larg despre moartea în condiții suspecte a paraliticei Maria Poenaru din Slobozia. Femeia a fost adusă în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar ulterior a fost trimisă acasă, unde a decedat. Deși moartea femeii a survenit din cauza condiției fizice precare, s-ar părea că vina i-ar aparține soțului acesteia. Bărbatul beneficia de o indemnizație de 2200 de lei lunar pentru a o întreține pe femeie, însă acesta a preferat să o trateze cu indiferență. La 7 luni distanță de la acest incident, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița redeschid dosarul, iar acum caută... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 13:05 (5670 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânăr arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

DIICOT Slobozia în acțiune

Tînăr arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Infracțiunile informatice ce vizează distribuirea de materiale pornografice cu minori invadează mediul virtual din Ialomița. Acuzații similare i-au fost aduse tînărului A.M.D., din Slobozia, de către procurorii Direcției de Investigare a Infracționalității de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița. La solicitarea organelor judiciare specializate în combaterea crimei organizate, Tribunalul Ialomița l-a arestat preventiv pentru o perioadă de 30 de zile pe tînărul din Slobozia.

Răspîndea pe internet filme porno cu minori
Anchetă marca DIICOT Slobozia demarată în... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 11:45 (10816 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară vor fi reabilitate 11 artere de circulație.

7500 de tone de asfalt
Primarul Alexandru Stoica a decis să reitereze și în această vară acțiunea de asfaltare «prin forțe proprii» a arterelor de circulație ale orașului. Astfel, în următoarele 3 luni, angajații DADP vor executa lucrări de asfaltare, modernizare, reparații și întreținere pe următoarele străzi: strada Gării, strada Răzoare, strada Independenței... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 09:50 (6116 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Gest extrem

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Caz șocant la Fetești. Un polițist din cadrul Serviciului Transporturi Feroviare Ialomița a vrut să-și ia zilele. Bărbatul se afla în timpul serviciului și s-a împușcat în cap cu arma din dotare. El a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat de urgență la un spital din București. Agentul șef Sorin Alexandru G., în vîrstă de 42 de ani, intrase la serviciu în dimineața de duminică, 27 iulie 2014 . Polițistul a mers în zona UniferTrans, care aparține de triajul CFR Fetești, a scos pistolul pe care-l avea în dotare și a încercat să se împuște în cap. Bărbatul a căzut la pămînt fără suflare și a fost observat de superiorul său, șeful postului de Poliție Transporturi Feroviare Fetești. Acesta... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2014, 11:05 (20156 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Inaugurată la 1 decembrie 2013 «cu resurse proprii», respectiv DADP, Piața Unirii reprezintă cea mai ieftină dintre investițiile administrației Stoica. În realitate însă, cheltuielile se dovedesc prea mari pentru o administrație așa de săracă: avem «fîntînă arteziană» de 82548 de lei, «ceas ornamental» de 36886 de lei și mobilier stradal de 40839 de lei! «Sîntem prea săraci ca să ne îmbrăcăm ieftin!» a declarat referitor la acest subiect primarul Alexandru Stoica...

Săraci și fuduli La mai bine de 6 luni de la inaugurarea Pieții Unirii, aceasta continuă să înghită fonduri publice. ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 16:45 (10435 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Proaspăt încheiată, etapa de admitere la liceu a elevilor de clasa a VIII-a din Ialomița scoate la iveală o serie de aberații cu care sistemul educațional județean se confruntă de ani buni. Așa se face că unii elevi au rămas nerepartizați de calculator pentru că au vrut să intre la licee bune cu medii mici. De cealaltă parte a baricadei sînt unitățile de învățămînt care nu au putut forma clase pentru că elevii au refuzat ca din toamnă să înceapă cursurile în cadrul lor. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița dau asigurări că aceste situații sînt izolate și că se vor rezolva în cel mai scurt timp.

Medii mici la Evaluarea Națională... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 15:40 (4483 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Ministrul Sănătății, în vizită de lucru în Ialomița

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Joi, 17 iulie 2014, Nicolae Bănicioiu, ministrul Sănătății, a vizitat Slobozia, la invitația președintelui Consiliului Județean Ialomița. Ministrul a fost prezent la inaugurarea investiției «Consolidarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, etapa a II-a». Reamintim că acest proiect, demarat în urmă cu aproape 10 ani, a vizat reabilitarea construcției, dar și consolidarea acestei unități medicale prin «instalarea maselor anti-frecvență care au rolul de a prelua unda de șoc în cazul unui seism». În cadrul conferinței de presă care a urmat vizitei, ministrul Nicolae Bănicioiu a declarat: «Mă bucur foarte mult că județul Ialomița a reușit să realizeze o astfel de investiție, fără îndoială necesară și în cazul altor spitale din regiune. Știm că acest exemplu a fost urmat și de alți manageri de spital, de alte administrații județene, iar proiectele se află în diferite stadii de implementare, mai mult sau mai puțin avansate»... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 14:30 (8475 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Doctorul Stoian, deconspirată de asistente

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Asistentele din subordinea doctorului Cristiana Stoian, fosta șefă a Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, și-au deconspirat superiorul. Într-o convorbire telefonică surprinsă de organele judiciare, două angajate dezvăluie, la scenă deschisă, abuzurile comise de doctorul Stoian. «A venit șefa?/ Da!/ Gata, e pusă pe șpagă?/A făcut deja planul pe 2014!» era subiectul de discuție al celor două cadre medicale. Între timp, ancheta procurorilor de la Slobozia se mută la București. Directorul adjunct al Institutului Național de Hematologie Transfuzională, medicul Corina Posea, a dat cu subsemnatul în fața anchetatorilor. Ea este acuzată de faptul că știa despre «tranzacțiile» ilegale cu sînge uman... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 09:20 (13241 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 17 iulie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în prima ședință ordinară după un șir de «extraordinare» care au bulversat administrația locală. Miza acestei ședințe a reprezentat-o aprobarea unui proiect de hotărîre care vizează o investiție de 21,7 milioane de lei în Campusul Grupului Școlar «Mihai Eminescu». Dincolo de acest moment de armistițiu, consilierii Puterii și cei ai Opoziției s-au situat pe poziții antagonice și se declară gata de război.

Agurida mai binelui public
Cu dinții strepeziți și dornici «de sînge», 20 din cei 21 de consilieri ai Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 08:25 (11489 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Cereți și i se va da!

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Aneta Minoiu a fost diagnosticată în urmă cu 3 ani cu un cancer osos care i-a afectat piciorul drept. Anul acesta, comisia de evaluare i-a respins dosarul de reînnoire a certificatului prin care i se atestă gradul de handicap! Familia Anetei Minoiu îl acuză pe Daniel Socol, șeful Comisiei de Evaluare, de rea-voință și abuz. «Legea e inumană. Omenește, o înțeleg. Dar dosarul medical este incomplet!» ne-a declarat acesta în apărarea sa.

O boală mai rea decît moartea
În urmă cu 3 ani, Aneta Minoiu a fost diagnosticată cu o tumoră malignă a oaselor și măduvei osoase. Boala a avansat... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 15:55 (9312 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut!

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimele 12 luni, persoanele aflate în cîmpul muncii au beneficiat de 400 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii specialiști din spitale. Statistica este cu atît mai grăitoare cu cît, potrivit acelorași estimări oficiale, un sfert din populația județului suferă de o afecțiune cronică!

Cifre amețitoare
Numărul zilelor de concedii medicale de care angajații ialomițeni au beneficiat în cursul anului trecut este uluitor... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 13:20 (5562 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Urziceni are o nouă sursă de apă

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Investiția la noua sursă de apă a orașului Urziceni a fost finalizată. EcoAqua a anunțat autoritățile locale că se pregătește pentru probele tehnologice. Primarul Constantin Sava a cerut «să curgă apă» pînă la sfîrșitul lunii iulie. Sursa de apă nu are însă aviz sanitar de funcționare...

O investiție în «apă otrăvită»
În urmă cu 4 luni, Independent publica un amplu articol referitor la investiția-mamut într-o nouă sursă de apă la Urziceni. Informam atunci că, deși într-un raport făcut public în 17 ianuarie 2014 de către contractantul... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 11:30 (5993 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gabriel Vâlcu pedalează pentru Slobozia

Din nou la drum!

Gabriel Vîlcu pedalează pentru Slobozia

La nici o lună de la revenirea lui dintr-un traseu de două săptămîni, peste Transfăgărășan, slobozeanul Gabriel Vîlcu a pornit din nou la drum. Sprijinit de autoritățile locale și dotat cu o nouă bicicletă, sexagenarul ialomițean își propune să ajungă pînă la Chișinău, într-un «Tur al Frăției» care să promoveze, întîi de toate, orașul Slobozia.

Un om care a avut un vis
Gabriel Vîlcu are 62 de ani și este pasionat de mersul pe bicicletă. Fost sportiv de performanță, în urmă cu 30 de ani, în plină formă, cîștiga regulat concursurile județene de ciclism cu o semicursieră rusească... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 08:05 (4821 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7800 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11558 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10405 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14687 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15025 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13556 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10638 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15351 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14701 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14194 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9842 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15231 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13491 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13622 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11541 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12768 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15630 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15782 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14149 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16335 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15399 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19563 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16447 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17634 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16671 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15373 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15963 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...