Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Anchetă în plină desfășurare în cazul jafului armat petrecut săptămîna precedentă miercuri, 29 mai a.c., la sucursala Volksbank din Slobozia. Polițiștii și procurorii cercetează un bărbat despre care s-ar presupune că ar fi autorul jafului armat...
Întrucît cercetările sînt în fază incipientă, anchetatorii nu au făcut declarații oficiale cu privire la identitatea suspectului și la măsurile adoptate în cazul în care vor demonstra vinovăția suspectului.
«Este o anchetă în curs și nu vă putem oferi informații, deoarece cercetările sînt abia la început...» ne-a declarat procurorul Daniela Manolache, purtătorul de cuvînt al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, unitatea care coordonează... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 11:35 (8031 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

Promisiuni deșarte

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

După ce a promis un sprijin constînd în medicamente destinate bolnavilor cu forme grave de cancer din Ialomița, Ministerul Sănătății a decis să încalce promisiunea făcută Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, oficialii din cadrul aceleași instituții le-au recomandat oncologilor din Slobozia să-și trimită pacienții la centrele medicale regionale din Constanța sau București...

Suferință fără alinare
În cadrul unei videoconferințe susținută la începutul lunii mai a.c., oficialii din cadrul Ministerului Sănătății au promis Spitalului Județean de Urgență Slobozia un sprijin... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 10:50 (5520 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» ar putea aduce mai multe mașini vechi pe șosele. Un amendament legislativ le permite beneficiarilor acestui program să-și vîndă cu lejeritate tichetele primite. Banii obținuți sînt, de cele mai multe ori, investiți în mașini foarte vechi aduse din străinătate. În felul acesta nu vom putea scăpa de rable prea curînd. De felul în care se desfășoară acest program se plîng și dealerii auto. «Guvernul întîrzie mereu cu banii...» reclamă aceștia.

Mai bine fără «Rabla»
Programul «Rabla 2013» vine cu schimbări importante în ceea ce privește modul de desfășurare al acestui... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 09:13 (4388 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ei știu să fie voluntari!

Ecologizare în tăcere

Săptămîna precedentă a fost dedicată în exclusivitate voluntariatului. La Slobozia ecoul unor astfel de activități au putut fi numărate pe degete. Singurii care au încercat să demonstreze că le pasă de cei din jur, fără să aștepte ceva în schimb, au fost membrii Asociațiilor Surzilor Ialomița și Persoanelor cu Handicap Neuromotor. Într-o singură zi, oamenii cu dizabilități le-au oferit cetățenilor orașului o lecție de ecologizare...

Maeștri ai curățeniei
În zona Blocului G5 din Slobozia, un grup de oameni poartă tricouri de culoare violet pe care este inscripționat mesajul «Voluntariatul... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 07:09 (6052 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«GAL-urile sunt soluția viitorului pentru România!»

Alexandru Potor, președintele FNGAL

«GAL-urile sînt soluția viitorului pentru România!»

La data de 20 mai 2013, s-a desfășurat la București dezbaterea privind «Viitoarea Politică Agricolă Comună Europeană: oportunități și priorități pentru România», cu participarea Comisarului European pentru Agricultură, Dacian Cioloș și a Ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Daniel Constantin. La întîlnire au participat și delegați ai Autorității de Management a PNDR (Director Herciu Mihai) și ai APDRP (Director George Turtoi), însoțiți de experți, secretarii de stat Achim Irimescu și Daniel Botanoiu. De asemenea, au fost prezenți reprezentanți ai fermierilor, patronatelor din agricultură și ai diverselor forme asociative. Din staff-ul acestei întîlniri a făcut însă parte și președintele... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2013, 19:14 (17764 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile ratate ale Guvernului României în Ialomița

Relicvele administrative costă 350 milioane de lei!

Proaspătul Program Național de Dezvoltare Locală demarat de Guvernul României, lăsat în grija noului Minister al Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, a intrat deja la apă. Ideea dezvoltării locale e veche de 6 ani, iar Ialomița a fost prinsă în acest plan de investiții cu 120 de obiective edilitare. În timp ce unele așteaptă bani să fie finalizate, chiar dacă au termenul de execuție expirat, altele au fost abandonate... Sînt considerate «investiții cu prioritate redusă»!

Harta investiților ratate din Ialomița
Oficial, Ialomița a accesat fonduri publice prin intermediul... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 15:23 (5363 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Contribuabili din toate cartierele, uimiți-vă!

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Vineri, 24 mai 2013, consilierii locali din Slobozia au decis că Nick Touring este firma care va continua să asigure transportul în comun și au aprobat demararea procedurilor pentru o «licitație deschisă» care să permită dezinsecția la nivelul municipiului Slobozia. Acestea sînt veștile bune. Veștile proaste sînt că prețul biletului va crește la 2 lei pentru o plimbare prin oraș, iar dezinsecția se va face cu condiția ca firma Coral din Ploiești să permită acest lucru...

Inevitabil va fi... mai rău!
Vineri, 24 mai, plenul Consiliului Local Slobozia a decis în cadrul unei ședințe... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 11:27 (7273 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Prima operație laparoscopică la Țăndărei

Spitalul Orășenesc reintră în circuitul medical

Săptămîna precedentă, la Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost realizată prima operație medicală laparoscopică. Reușita a fost posibilă grație unei sponsorizări realizată cu sprijinul autorităților locale. «În sfîrșit, demonstrăm tuturor că spitalul nostru este unul la fel de bun ca celelalte spitale din județ. Poate chiar mai bun, dacă îmi e permis acest patriotism local...» a declarat primarul orașului, Cristian Roman.

Spitalul Țăndărei își croiește drum către oameni
Miercuri, 22 mai 2013, pentru prima dată de la redeschiderea sa, la Spitalul Țăndărei s-a reușit o operație... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 09:32 (5452 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Jaf armat la Volksbank Slobozia

Filtre ale Poliției la ieșirile din oraș! Polițiștii au un martor care l-a văzut pe autorul jafului!

În după amiaza zilei de miercuri, 29 mai a.c., surcusala băncii Volksbank din Slobozia situată pe bulevardul Matei Basarab, în zona Mînăstirii, a fost jefuită. O persoană rămasă în continuare neidentificată a intrat în sediul unității și a amenințat-o pe casieră cu o armă, iar femeia speriată i-a dat toți banii din încasări...
S-ar părea că la momentul producerii incidentului, în sediul băncii nu se mai afla nicio altă persoană, în afară de angajați, iar arma cu care casiera a fost amenințată s-ar părea că ar fi un pistol de calibru mare.
La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje din cadrul IPJ Ialomița care au asigurat zona și fac cercetări pentru a stabili identitatea supectului... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2013, 16:52 (6776 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație «SF» de 3 milioane de lei

Performanță la Consiliul Județean Ialomița

Administrație «SF» de 3 milioane de lei

În jargonul administrativ, «SF»-urile înseamnă studiile de fezabilitate premergătoare deciziei de a investi din fonduri publice. Pentru evitarea abuzurilor, elaborarea și folosirea studiilor de fezabilitate reprezintă etape obligatorii la întocmirea ofertelor pentru realizarea de obiective de investiții. Și uite așa, «SF»-urile au devenit o afacere de sine stătătoare, generatoare la rîndul ei de abuzuri administrative. La nivelul județului Ialomița, de exemplu, în cele două mandate ale adminsitrației Ciupercă, valoarea acestor «SF»-uri atinge cifra de 3 milioane de lei...

27 de «SF»-uri în două mandate... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 19:12 (7172 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700 de ialomițeni cu handicap, la un pas de a rămâne fără indemnizații

700 de ialomițeni cu handicap, la un pas de a rămîne fără indemnizații

Ialomița își condamnă la moarte persoanele cu handicap. Toate acestea, ca urmare a aplicării unui act normativ elaborat de Ministerele Muncii și Sănătății. Potrivit respectivului document, dosarele bolnavilor încadrați în grad de handicap permanent, în perioada 1992-2000, vor fi reevaluate. Unei astfel de evaluări a fost supus și dosarul Victoriei Bucur, din Gheorghe Lazăr. Paralizată din cauza unui accident vascular, femeia a rămas anul acesta fără indemnizație. «S-a luat această decizie deoarece accidentele vasculare nu mai sînt încadrate pe lista de acordare a gradelor de handicap...» au declarat oficialii din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 14:35 (9953 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protopopiatul Fetești: «Împreună pentru semeni»

Protopopiatul Fetești: «Împreună pentru semeni»

Protopopiatul Fetești, alături de Asociația GAL «Dunărea de Jos», organizează primul festival dedicat redescoperirii «sufletului comunității». Evenimentul este sprijinit de comunitățile locale din zonă și invită iubitorii de frumos și tradiție autentică să redescopere «tradițiile vii, muzica obiceiurile străvechi, pentru a trăi bucuriile sufletești oferite de satul românesc».

Un vis pentru cei mulți
Protopopiatul «Sfîntul Andrei» Fetești încearcă de mai mulți ani, cu o discreție demnă de o cauză mai bună, să sprijine eforturile autorităților de păstra vii tradițiile, folclorul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 10:28 (8856 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația slobozeană a ratat investiția în stația de epurare!

Dytras, în faliment

Administrația slobozeană a ratat investiția în stația de epurare!

În urmă cu un an, în pragul alegerilor locale, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța, în cadrul unei conferințe de presă, eșecul investiției în stația de epurare a orașului. La momentul respectiv, Gabi Ionașcu acuza constructorul pentru acest eșec. «Au încălcat termenul de punere în funcțiune a utilajelor, iar reacția biologică de conformare a apei mai durează pînă cînd se va realiza. Îi vom da în judecată pentru acest lucru!» declara Ionașcu. La un an distanță, Dytras Spania și Dytras România se află în faliment, iar autoritățile locale s-au înscris la masa credală pentru a recupera prejudiciul generat de firmă. Această soluție nu rezolvă însă problema epurării apelor uzate deversate de către SC Urban... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 09:20 (6418 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Să-și dea demisia dacă nu sînt în stare de nimic!»

ANIF, acuzată de incompetență

Înainte de Paști, 3 firme din zona Bordușani au solicitat Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița desecarea a peste 100 hectare de terenuri agricole și a 200 de hectare de islaz, inundate de apele Borcei. Pentru acest serviciu firmele au plătit un avans de 1000 lei fiecare. După 4 săptămîni de așteptare, cu recoltele compromise, reprezentanții firmelor se revoltă. «Domnule, să-și dea demisia dacă nu sînt în stare de nimic!» cere public Ionel Bîlbîie, vicepreședintele Crescătorilor de Animale din Bordușani...

Luciu de apă la Bordușani
Deși la acest moment fermierii... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 08:36 (9759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Povestea fără început a fondului de vânătoare Giurgeni

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Povestea fără început a fondului de vînătoare Giurgeni

Unul dintre multele motive ale demiterii lui Tudor Anghel l-a reprezentat pierderea fondului cinegetic Giurgeni. Acesta a fost pierdut de către Asociație la începutul acestui an în favoarea Asociației Bendis, condusă de către Mirel Diaconu. Tudor Anghel, în calitate de reprezentant al Asociației, contestă această decizie și a acționat în instanță Consiliul Județean, pe care îl consideră  vinovat de abuz și fals în acte publice. «Consiliul Județean a atribuit dreptul de a gestiona acest fond Asociației Bendis, fără licitație publică...» declară Tudor Anghel.

Politicienii vînătoarei... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 08:28 (13417 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un suspect, mai multe capete de acuzare

Încă un cămătar din Bărbulești a căzut în plasa anchetatorilor!

«Cămătărie», «șantaj» și «lipsire de libertate» sînt acuzațiile care i se aduc unui suspect de 26 de ani, din Bărbulești. Ion Remus a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, în urmă cu o săptămînă, de magistrații Judecătoriei Urziceni, la propunerea procurorilor...

Afaceri «murdare» în familie Potrivit anchetatorilor, Ion Remus, de 26 de ani, din Bărbulești era cumnat cu Marian David, unul dintre cei mai periculoși cămătari din zona Urziceni-Bărbulești. Acesta a fost arestat la începutul acestui an, după o acțiune în forță a polițiștilor. Imediat ce a fost reținut, el a lăsat afacerile... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 07:27 (11167 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Aparatură medicală revoluționară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un pacient a fost operat cu ajutorul unui sistem performant, dezvoltat în Statele Unite ale Americii

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au realizat marți, 21 mai a.c., o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Este vorba despre fixarea unei tije pe osul unui pacient care a suferit o fractură deschisă. Totul cu ajutorul unui aparat inovator în domeniul ortopediei, care a permis efectuarea operației în mod minim invaziv.

Procedeu medical revoluționar
Respectivul aparat este produs de o companie multinațională din Statele Unite ale Americii și a fost adus în premieră județeană la Slobozia. El permite fixarea tijelor pe oasele bolnavilor prin intermediul undelor electromagnetice... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2013, 14:26 (11002 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Transport local pe lângă lege la Slobozia

Amendă-record de 48000 lei pentru Nick Touring! Pasagerul unui microbuz Nick Touring ticsit de călători a căzut din vehicul!

Transport local pe lîngă lege la Slobozia

Noile microbuze care asigură transportul local în municipiul Slobozia circulă pe lîngă lege. Autoturismele aduse tocmai din Olanda nu au numere de înmatriculare conforme și nici roviniete! Este motivul pentru care polițiștii Serviciului Rutier i-au aplicat o amendă de 48000 de lei administratorului firmei Nick Touring, Nicu Pericli. În replică față de măsura oamenilor legii acesta a declarat: «Este o măsură abuzivă!».

Ca la noi, la nimenea
Dacă ar fi să analizăm problemele cu care se confruntă municipiul Slobozia, transportul local ar ocupa un loc fruntaș printre acestea. De cinci... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 18:25 (15636 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Milioane de lei, spălate în apele Dunării...

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Lucrările de consolidare a digului din zona Bentu, kilometrul 34 al Brațului Borcea, demarate în perioada 2006-2007 au făcut obiectul unui dosar penal, instrumentat de procurorii anticorupție... Totul din cauza unei erori de proiectare, prin care a fost «posibilă» cheltuirea a numai puțin de 4 milioane de lei din fonduri guvernamentale. Un banal aviz tehnic ar fi scăzut prețul lucrărilor la doar 700000 de lei. Deși digul a fost «scăldat» în bani, pericolul de cedare al acestuia rămîne iminent...

Măsuri mai presus de lege
Într-un articol anterior, ziarul Independent dezvăluia modul... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 16:55 (10487 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Olimpic la informatică, fără calculator

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Elevii cu rezultate deosebite nu sînt un mit pentru școlile ialomițene. Unii dintre ei reușesc performanțe fără meditații suplimentare și fără să dețină biblioteci încărcate cu enciclopedii. Robert Dumitru, de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a obținut locul I la Olimpiada Județeană de Informatică, deși nu are acasă un calculator...

Prețul succesului
Robert are 17 ani și se gîndește la viitor, chiar dacă știe că are nevoie de bani pentru a deveni un geniu în Informatică. «O să merg la facultate și o să muncesc. Educația și școala sînt pentru mine totul, tocmai... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 14:45 (20902 vizualizări - 34 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8053 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12788 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12217 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14217 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13216 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12864 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11656 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12235 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...