Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Agresată de concubin, salvată de medicii din Slobozia

Agresată de concubin, salvată de medicii din Slobozia

Un caz medical dificil a fost rezolvat cu succes de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Vorbim despre cel al minorei de 15 ani, din localitatea Traian, care în data de 9 martie a fost înjunghiată de concubin... După o intervenție chirurgicală care a durat 4 ore, viața adolescentei a fost salvată. La finalul acestei săptămîni, ea se va întoarce acasă...

La un pas de moarte
În seara zilei de 9 martie 2013, adolescenta Ana Maria Gîță, de 15 ani, a fost agresată de către Nicu Florin Olteanu, de 19 ani, concubinul acesteia. Tînărul a luat un cuțit și a înjunghiat... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 09:15 (6338 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Actuala administrație din Slobozia se întrece pe sine în ceea ce privește proiectele edilitare. Aleșii locali au în plan să construiască la Bora un cartier rezidențial... din chirpici! «Tinerii din Bora vor locuri de casă. Pentru că acolo sînt utilități, noi le vom da!» susține viceprimarul Valentin Băcanu. De aceste facilități nu beneficiază însă și cartierul rezidențial din zona Gării Slobozia Nouă. Racordarea la utilități a viitorilor locatari se face cu încetinitorul...

Se extinde mahalaua...
Așa cum a promis încă de la instalarea sa în funcție, primarul Alexandru Stoica vrea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 01:52 (7882 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

Administrația Ciupercă sabotează absorbția fondurilor europene

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

De aproape două mandate, administrația Ciupercă susține că una dintre prioritățile sale absolute o reprezintă «investițiile în Sănătate». Realitatea dovedește însă contrariul. Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia, l-a acuzat public pe Silvian Ciupercă de ratarea unei investiții de 30 milioane de euro! Un alt proiect de informatizare a sistemului medical a fost ratat în iulie 2011, din cauza intervenției aceluiași oficial județean...

Un proiect ratat în mod deliberat
Deși vechi de aproape 5 ani, scandalul accesării fondurilor europene pentru «reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 00:54 (9622 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hârtie»!

Studiu de fezabilitate pentru himere

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hîrtie»!

Insistența cu care administrația județeană plătește studii de fezabilitate exorbitant de scumpe pentru himere administrative devine periculoasă. Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe tipăriturile care-l acuză pe Silvian Ciupercă de ratarea investiției pentru «incubatorul de afaceri» de la Urziceni și un nou proiect este supus aprobării Consiliului Județean Ialomița. Luni, 18 martie, Consiliul Județean a cerut acordul pentru cheltuirea a 154 mii de euro pentru un studiu de fezabilitate care presupune realizarea a 6 porturi pe Dunăre, în zona Fetești-Giurgeni. Oficialii județeni au precizat că această prima etapă este una «pe hîrtie»...

Copie la indigo... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2013, 21:04 (6825 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Acuzații grave la adresa polițiștilor Secției Grivița. Familia unui tînăr de 29 de ani din satul Smirna, cercetat pentru furt, susține că acesta a fost bătut cu bestialitate de oamenii legii în timpul audierilor. Respectivele acuzații l-ar viza pe ajutorul șefului de post, agentul Vasile Cloșcă. Cazul este cu atît mai cutremurător cu cît, tulburat din cauza presupusei corecții aplicate, suspectul și-a pus capăt zilelor. La nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost deschisă o amplă anchetă. «Oficial, agentul vizat nu a fost implicat în cercetarea acestui caz. Mai mult, expertiza medico-legală infirmă prezența urmelor de violență pe corpul victimei...» au declarat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 17:36 (19068 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța, acționată în instanță la Căzănești

RAJA Constanța, acționată în instanță la Căzănești

La sfîrșitul anului precedent, Pilă D. Nicolae, din Căzănești, acționa în judecată furnizorul local de apă pentru că, în baza unui contract încheiat la începutul anului, respectivul furnizor «a furnizat apă potabilă... și a preluat de la acesta apele uzate și meteorice». Surpinzător însă, orașul Căzănești nu dispune nici la acest moment de rețea de canalizare... Iar în situația lui Pilă D. Nicolae se află peste 100 de abonați. În replică la acuzațiile care i se aduc, RAJA susține că «aceasta este denumirea completă standard a contractului (...) prin care furnizează serviciul de alimentare cu apă». Războiul continuă...

Pilă, abonatul de la capătul liniei... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 13:36 (10596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul de Afaceri din Urziceni, mort înainte de naștere

Cu sprijinul autorităților locale și județene

Parcul de Afaceri din Urziceni, mort înainte de naștere

Gestant de circa 3 ani în sertarele administrației județene, Parcul de Afaceri din Urziceni a fost declarat public mort. Eșecul administrativ a fost prezentat opiniei publice în cadrul unei conferințe de presă susținută de către președintele Silvian Ciupercă. «Litigiul este nesoluționat în acest moment. Terenul nu este liber de sarcini și, prin urmare, nu poate face obiectul finanțării acestui proiect, care presupune o cofinanțare de 50% din partea noastră. În consecință, cererea noastră a fost respinsă...» a precizat acesta. Dincolo de declarațiile publice, ratarea acestui proiect a cărui valoare  estimată se ridica la 12,6 milioane lei, naște suspiciuni serioase și întemeiate. Voci autorizate... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:25 (7730 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia, obligat să renunțe la taxe

Oficial, va fi mai bine...

Spitalul Județean Slobozia, obligat să renunțe la taxe

Ca urmare a scandalului public în care a fost implicată conducerea Spitalului Județean Slobozia, Consiliul Județean Ialomița a impus acestei unități medicale renunțarea la taxele impuse pacienților la intrarea în spital. Potrivit declarațiilor oficiale, acestea ar urma să fie suportate din fonduri publice. «Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul de a suporta lunar decontarea celor aproximativ 200 mii lei lunar pe care îi pierdem în acest fel...» a declarat directorul Spitalului Județean Slobozia în cadrul unei conferințe de presă comune, joi, 7 martie 2013. Deși, oficial, taxele impuse de Spitalul Județean Slobozia dispar, pacienții care doresc să fie consultați cu prioritate pot plăti... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:20 (6770 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistemul medical privat din Ialomița costă 70 milioane lei anual

Sistemul medical privat din Ialomița costă 70 milioane lei anual

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut public un raport cu privire la fondurile disponibile în anul precedent. Jumătate din bugetul total al instituției, în valoare de 140 milioane lei, a fost destinat sistemului medical privat din județ. Această sumă a fost acordată în proporție de 70% farmaciilor, ca urmare a creșterii consumului de medicamente...

Fonduri de ordinul milioanelor
Sistemul medical privat din Ialomița este alcătuit din laboratoarele de analize medicale, cabinetele private ale medicilor specialiști, cabinetele individuale ale medicilor de familie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:17 (7245 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 700 de procese pentru taxa auto în Ialomița

Anul precedent, pe rolul Tribunalului Ialomița peste 700 de șoferi din județ au intentat procese pentru a nu plăti sau a li se restitui taxa auto. Toți au avut cîștig de cauză!

Taxa auto, scoasă în afara legii
Calculată în funcție de datele tehnice ale fiecărei mașini în parte, taxa auto a fost implementată la 1 ianuarie 2007, o dată cu intrarea României în Uniunea Europeană. Inițial taxa auto a fost instituită șoferilor care cumpărau mașini second-hand din străinătate. Aceste autoturisme au fost considerate ca avînd un nivel de emisie al noxelor mult mai mare decît cele noi.... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:11 (5288 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița, încă o dată restanțiere la colectarea taxelor și impozitelor

Primăriile din Ialomița, încă o dată restanțiere la colectarea taxelor și impozitelor

Colectarea taxelor și impozitelor locale continuă să fie una dintre problemele acute ale administrațiilor publice din Ialomița. Gradul de încasare a debitelor restante în 2012 este de 60%, cu 4 procente mai mult decît în 2011... În fața acestui fenomen care blochează orice încercare de dezvoltare edilitară, primarii ridică din umeri neputincioși...

Golul din vistierie
Incapacitatea de colectare a taxelor și impozitelor a devenit sport administrativ. Raportul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița  cu privire la situația debitelor neîncasate ale celor 66 de primării... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 16:52 (11653 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceri cu energie regenerabilă «străină» de 20 milioane de euro

În Ialomița

Afaceri cu energie regenerabilă «străină» de 20 milioane de euro

Ialomița se redresează economic cu ajutorul investitorilor din afară. Majoritatea afacerilor străine demarate în județ au ca obiect de activitate producerea de energie regenerabilă. Deși firmele sînt mai puțin cunoscute, capitalul pe care acestea l-au investit în Ialomița este de 20 milioane de euro... Oficialii din administrația județeană au deja un plan de atragere a cît mai multor investitori străini. «Facilitățile pe care le punem la dispoziția străinilor sînt multiple...» a declarat Ioan Martin, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița.

Energie regenerabilă adusă din Vest... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 10:56 (8354 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ruinele nimănui» la Slobozia

«Ruinele nimănui» la Slobozia

De 4 ani de zile, edilii locali au transformat Slobozia într-un șantier. Semnalul a fost dat de către Gabi Ionașcu, o dată cu demararea investiției pentru reabilitarea rețelei de apă a orașului. Potrivit oficialilor locali, în această vară, Piața Revoluției din Slobozia va deveni, pentru următorii 3 ani, un imens șantier... Și exemplele pot continua pentru că doar cîteva din cele 75 de străzi care urmează să fie reabilitate au fost finalizate. În aceste condiții, obiectivele edilitare «uitate» în diferite stadii de execuție n-au nici o șansă. Autoritățile ne contrazic...

Administrația Stoica, scoasă la tablă... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2013, 18:26 (6916 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia ruine

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, departe de finanțările europene

Cronica dezinteresului administrativ

Ialomița, departe de finanțările europene

Numărul proiectelor cu finanțare europeană depuse de administrațiile locale din Ialomița rămîne în continuare scăzut. Deși 2012 a fost un an problematic din punct de vedere a absorbției fondurilor comunitare, primăriile n-au schițat vreun interes față de acestea... Trist dar adevărat, în cei 6 ani scurși de la integrarea României în Uniunea Europeană, în județ au fost aprobate pentru finanțare doar 18 proiecte...

Fondurile UE, «cai verzi pe pereții administrativi»...
Săptămîna precedentă, Prefectura Ialomița a dat publicității un raport privitor la rezultatele pe care județul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2013, 18:24 (6087 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul spre Iazu devine impracticabil

Înapoi la gropi

Drumul spre Iazu devine impracticabil

Finalizat în toamna anului 2012, după 20 de ani de așteptare, DN21, Slobozia-Iazu, devine încet-încet, impracticabil. La numai 6 luni de la finalizarea lucrărilor, gropile apărute în asfalt cresc, iar circulația a redevenit greoaie...

Un drum cu... cîntec
În luna aprilie a anului 2011, Consiliul Județean Ialomița anunța cu mîndrie electorală că a reușit să smulgă Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri promisiunea că DN 21 Slobozia-Iazu va fi reabilitat pe o lungime de 17 kilometri. De la data anunțului pînă la licitație și adjudecarea lucrărilor de către OYL Company Holding... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 13:00 (14771 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Descoperire macabră la Fundata

Două cadavre au fost scoase din lacul Schiauca!

Descoperire macabră în după amiaza zilei de miercuri, 13 martie a.c., pe malul lacului Schiauca, din zona localității Fundata. Cadavrele a doi localnici au fost scoase dintr-o mașină care a alunecat în apă. Se pare că cei doi bărbați dispăruseră de acasă în noaptea de duminică spre luni, 10/11 martie 2013.
Din primele informații ale anchetatorilor sosiți la locul tragediei este vorba despre doi bărbați domiciliați în satul Fundata, de 35 și 43 ani. În noaptea de duminică spre luni, 10/11 martie a.c., după ce au consumat băuturi alcoolice, aceștia s-au urcat la volanul unui autoturism marca Renault Clio și au plecat să se plimbe pe malul lacului Schiauca. Niciunul dintre ei nu poseda permis... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 12:48 (12531 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Autoritățile județene fac declarații hazardate

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Ialomița a depășit demult epoca terenurilor nelucrate, iar pîrloagele, cîte vor mai fi, sînt excepțiile care confirmă regula. Potrivit oficialilor județeni, la acest moment există peste 346 mii de hectare de teren arabil cultivat în totalitate, iar fermierii ialomițeni caută cu disperare să-și extindă suprafețele. Paradoxal, în vreme ce agricultura ialomițeană devine treptat-treptat competitivă și eficientă din punct de vedere economic, localitățile sărăcesc...

«Impozitul pe pîrloagă» nu afectează Ialomița
În urmă cu două săptămîni, pe 20 februarie 2013, ministrul Finanțelor ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:13 (12201 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Judecătorii, «îngropați» în dosare privind neplata rovinietei

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoria Fetești. Peste 4000 de cauze prind amenzile aplicate șoferilor prinși circulînd fără rovinietă în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni Vadu-Oii așteaptă să fie soluționate de către magistrații din cadrul instanței. Din cauza volumului mare de muncă, ultimul inculpat va fi chemat în sala de judecată să depună mărturie după data de 1 ianuarie 2014...
Anul precedent, pe rolul Judecătoriei Fetești au intrat în lucru 7000 de dosare privind amenzile acordate șoferilor prinși circulînd în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni-Vadu Oii fără roviniete. Doar 3000 dintre cauze au fost judecate și soluționate, alte ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:04 (6232 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tentativă de suicid în condiții misterioase

Tragedie la Slobozia în după-amiaza zilei de luni, 11 martie 2013. Un cetățean italian, în vîrstă de 43 ani, a căzut în gol de la etajul 8 al blocului în care locuia. Bărbatul a supraviețuit ca printr-o minune și a fost transferat cu un elicopter SMURD la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București. Se pare că acesta era consumator de droguri…

A vrut să moară…
Cel care a observat gestul necugetat al bărbatului a fost un șofer, de 30 ani, care mergea cu mașina prin zona blocului. El l-a observat pe italianul Casimo Servidio, de 43 ani, cum a sărit de la geamul apartamentului în care... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2013, 15:47 (9110 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Tot la Fetești, un bărbat a fost împușcat după ce a fost prins la furat de fier vechi!

Tragedie la Fetești în după-amiaza zilei duminică, 10 martie 2013. Un băiețel de 9 ani a murit în brațele medicilor de la Spitalul Fetești. Copilul a fost prins sub dărîmăturile unui zid...
Băiețelul, împreună cu rudele sale, au plecat să adune fier vechi din incinta unui complex de porci dezafectat din zona municipiului Fetești. Copilul s-a apropiat de un zid din apropierea respectivului obiectiv, iar construcția s-a prăbușit peste el. Panicate, rudele copilului au sunat imediat la 112... La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Ambulanță care l-a transportat pe copilul de 9 ani la Spitalul Fetești. Din cauza multiplelor leziuni pe care le-a suferit, copilul nu a mai putut fi salvat... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 13:28 (7803 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2109 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3572 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3092 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3236 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5119 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5818 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3178 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2674 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6545 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5262 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4476 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2770 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4230 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2257 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...