Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Actuala administrație din Slobozia se întrece pe sine în ceea ce privește proiectele edilitare. Aleșii locali au în plan să construiască la Bora un cartier rezidențial... din chirpici! «Tinerii din Bora vor locuri de casă. Pentru că acolo sînt utilități, noi le vom da!» susține viceprimarul Valentin Băcanu. De aceste facilități nu beneficiază însă și cartierul rezidențial din zona Gării Slobozia Nouă. Racordarea la utilități a viitorilor locatari se face cu încetinitorul...

Se extinde mahalaua...
Așa cum a promis încă de la instalarea sa în funcție, primarul Alexandru Stoica vrea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 01:52 (7882 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

Administrația Ciupercă sabotează absorbția fondurilor europene

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

De aproape două mandate, administrația Ciupercă susține că una dintre prioritățile sale absolute o reprezintă «investițiile în Sănătate». Realitatea dovedește însă contrariul. Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia, l-a acuzat public pe Silvian Ciupercă de ratarea unei investiții de 30 milioane de euro! Un alt proiect de informatizare a sistemului medical a fost ratat în iulie 2011, din cauza intervenției aceluiași oficial județean...

Un proiect ratat în mod deliberat
Deși vechi de aproape 5 ani, scandalul accesării fondurilor europene pentru «reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 00:54 (9620 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hârtie»!

Studiu de fezabilitate pentru himere

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hîrtie»!

Insistența cu care administrația județeană plătește studii de fezabilitate exorbitant de scumpe pentru himere administrative devine periculoasă. Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe tipăriturile care-l acuză pe Silvian Ciupercă de ratarea investiției pentru «incubatorul de afaceri» de la Urziceni și un nou proiect este supus aprobării Consiliului Județean Ialomița. Luni, 18 martie, Consiliul Județean a cerut acordul pentru cheltuirea a 154 mii de euro pentru un studiu de fezabilitate care presupune realizarea a 6 porturi pe Dunăre, în zona Fetești-Giurgeni. Oficialii județeni au precizat că această prima etapă este una «pe hîrtie»...

Copie la indigo... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2013, 21:04 (6824 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Acuzații grave la adresa polițiștilor Secției Grivița. Familia unui tînăr de 29 de ani din satul Smirna, cercetat pentru furt, susține că acesta a fost bătut cu bestialitate de oamenii legii în timpul audierilor. Respectivele acuzații l-ar viza pe ajutorul șefului de post, agentul Vasile Cloșcă. Cazul este cu atît mai cutremurător cu cît, tulburat din cauza presupusei corecții aplicate, suspectul și-a pus capăt zilelor. La nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost deschisă o amplă anchetă. «Oficial, agentul vizat nu a fost implicat în cercetarea acestui caz. Mai mult, expertiza medico-legală infirmă prezența urmelor de violență pe corpul victimei...» au declarat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 17:36 (19059 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța, acționată în instanță la Căzănești

RAJA Constanța, acționată în instanță la Căzănești

La sfîrșitul anului precedent, Pilă D. Nicolae, din Căzănești, acționa în judecată furnizorul local de apă pentru că, în baza unui contract încheiat la începutul anului, respectivul furnizor «a furnizat apă potabilă... și a preluat de la acesta apele uzate și meteorice». Surpinzător însă, orașul Căzănești nu dispune nici la acest moment de rețea de canalizare... Iar în situația lui Pilă D. Nicolae se află peste 100 de abonați. În replică la acuzațiile care i se aduc, RAJA susține că «aceasta este denumirea completă standard a contractului (...) prin care furnizează serviciul de alimentare cu apă». Războiul continuă...

Pilă, abonatul de la capătul liniei... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 13:36 (10596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul de Afaceri din Urziceni, mort înainte de naștere

Cu sprijinul autorităților locale și județene

Parcul de Afaceri din Urziceni, mort înainte de naștere

Gestant de circa 3 ani în sertarele administrației județene, Parcul de Afaceri din Urziceni a fost declarat public mort. Eșecul administrativ a fost prezentat opiniei publice în cadrul unei conferințe de presă susținută de către președintele Silvian Ciupercă. «Litigiul este nesoluționat în acest moment. Terenul nu este liber de sarcini și, prin urmare, nu poate face obiectul finanțării acestui proiect, care presupune o cofinanțare de 50% din partea noastră. În consecință, cererea noastră a fost respinsă...» a precizat acesta. Dincolo de declarațiile publice, ratarea acestui proiect a cărui valoare  estimată se ridica la 12,6 milioane lei, naște suspiciuni serioase și întemeiate. Voci autorizate... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:25 (7729 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia, obligat să renunțe la taxe

Oficial, va fi mai bine...

Spitalul Județean Slobozia, obligat să renunțe la taxe

Ca urmare a scandalului public în care a fost implicată conducerea Spitalului Județean Slobozia, Consiliul Județean Ialomița a impus acestei unități medicale renunțarea la taxele impuse pacienților la intrarea în spital. Potrivit declarațiilor oficiale, acestea ar urma să fie suportate din fonduri publice. «Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul de a suporta lunar decontarea celor aproximativ 200 mii lei lunar pe care îi pierdem în acest fel...» a declarat directorul Spitalului Județean Slobozia în cadrul unei conferințe de presă comune, joi, 7 martie 2013. Deși, oficial, taxele impuse de Spitalul Județean Slobozia dispar, pacienții care doresc să fie consultați cu prioritate pot plăti... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:20 (6769 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sistemul medical privat din Ialomița costă 70 milioane lei anual

Sistemul medical privat din Ialomița costă 70 milioane lei anual

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut public un raport cu privire la fondurile disponibile în anul precedent. Jumătate din bugetul total al instituției, în valoare de 140 milioane lei, a fost destinat sistemului medical privat din județ. Această sumă a fost acordată în proporție de 70% farmaciilor, ca urmare a creșterii consumului de medicamente...

Fonduri de ordinul milioanelor
Sistemul medical privat din Ialomița este alcătuit din laboratoarele de analize medicale, cabinetele private ale medicilor specialiști, cabinetele individuale ale medicilor de familie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:17 (7244 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 700 de procese pentru taxa auto în Ialomița

Anul precedent, pe rolul Tribunalului Ialomița peste 700 de șoferi din județ au intentat procese pentru a nu plăti sau a li se restitui taxa auto. Toți au avut cîștig de cauză!

Taxa auto, scoasă în afara legii
Calculată în funcție de datele tehnice ale fiecărei mașini în parte, taxa auto a fost implementată la 1 ianuarie 2007, o dată cu intrarea României în Uniunea Europeană. Inițial taxa auto a fost instituită șoferilor care cumpărau mașini second-hand din străinătate. Aceste autoturisme au fost considerate ca avînd un nivel de emisie al noxelor mult mai mare decît cele noi.... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:11 (5288 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița, încă o dată restanțiere la colectarea taxelor și impozitelor

Primăriile din Ialomița, încă o dată restanțiere la colectarea taxelor și impozitelor

Colectarea taxelor și impozitelor locale continuă să fie una dintre problemele acute ale administrațiilor publice din Ialomița. Gradul de încasare a debitelor restante în 2012 este de 60%, cu 4 procente mai mult decît în 2011... În fața acestui fenomen care blochează orice încercare de dezvoltare edilitară, primarii ridică din umeri neputincioși...

Golul din vistierie
Incapacitatea de colectare a taxelor și impozitelor a devenit sport administrativ. Raportul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița  cu privire la situația debitelor neîncasate ale celor 66 de primării... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 16:52 (11648 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceri cu energie regenerabilă «străină» de 20 milioane de euro

În Ialomița

Afaceri cu energie regenerabilă «străină» de 20 milioane de euro

Ialomița se redresează economic cu ajutorul investitorilor din afară. Majoritatea afacerilor străine demarate în județ au ca obiect de activitate producerea de energie regenerabilă. Deși firmele sînt mai puțin cunoscute, capitalul pe care acestea l-au investit în Ialomița este de 20 milioane de euro... Oficialii din administrația județeană au deja un plan de atragere a cît mai multor investitori străini. «Facilitățile pe care le punem la dispoziția străinilor sînt multiple...» a declarat Ioan Martin, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița.

Energie regenerabilă adusă din Vest... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 10:56 (8351 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ruinele nimănui» la Slobozia

«Ruinele nimănui» la Slobozia

De 4 ani de zile, edilii locali au transformat Slobozia într-un șantier. Semnalul a fost dat de către Gabi Ionașcu, o dată cu demararea investiției pentru reabilitarea rețelei de apă a orașului. Potrivit oficialilor locali, în această vară, Piața Revoluției din Slobozia va deveni, pentru următorii 3 ani, un imens șantier... Și exemplele pot continua pentru că doar cîteva din cele 75 de străzi care urmează să fie reabilitate au fost finalizate. În aceste condiții, obiectivele edilitare «uitate» în diferite stadii de execuție n-au nici o șansă. Autoritățile ne contrazic...

Administrația Stoica, scoasă la tablă... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2013, 18:26 (6916 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia ruine

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, departe de finanțările europene

Cronica dezinteresului administrativ

Ialomița, departe de finanțările europene

Numărul proiectelor cu finanțare europeană depuse de administrațiile locale din Ialomița rămîne în continuare scăzut. Deși 2012 a fost un an problematic din punct de vedere a absorbției fondurilor comunitare, primăriile n-au schițat vreun interes față de acestea... Trist dar adevărat, în cei 6 ani scurși de la integrarea României în Uniunea Europeană, în județ au fost aprobate pentru finanțare doar 18 proiecte...

Fondurile UE, «cai verzi pe pereții administrativi»...
Săptămîna precedentă, Prefectura Ialomița a dat publicității un raport privitor la rezultatele pe care județul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2013, 18:24 (6087 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul spre Iazu devine impracticabil

Înapoi la gropi

Drumul spre Iazu devine impracticabil

Finalizat în toamna anului 2012, după 20 de ani de așteptare, DN21, Slobozia-Iazu, devine încet-încet, impracticabil. La numai 6 luni de la finalizarea lucrărilor, gropile apărute în asfalt cresc, iar circulația a redevenit greoaie...

Un drum cu... cîntec
În luna aprilie a anului 2011, Consiliul Județean Ialomița anunța cu mîndrie electorală că a reușit să smulgă Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri promisiunea că DN 21 Slobozia-Iazu va fi reabilitat pe o lungime de 17 kilometri. De la data anunțului pînă la licitație și adjudecarea lucrărilor de către OYL Company Holding... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 13:00 (14741 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Descoperire macabră la Fundata

Două cadavre au fost scoase din lacul Schiauca!

Descoperire macabră în după amiaza zilei de miercuri, 13 martie a.c., pe malul lacului Schiauca, din zona localității Fundata. Cadavrele a doi localnici au fost scoase dintr-o mașină care a alunecat în apă. Se pare că cei doi bărbați dispăruseră de acasă în noaptea de duminică spre luni, 10/11 martie 2013.
Din primele informații ale anchetatorilor sosiți la locul tragediei este vorba despre doi bărbați domiciliați în satul Fundata, de 35 și 43 ani. În noaptea de duminică spre luni, 10/11 martie a.c., după ce au consumat băuturi alcoolice, aceștia s-au urcat la volanul unui autoturism marca Renault Clio și au plecat să se plimbe pe malul lacului Schiauca. Niciunul dintre ei nu poseda permis... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 12:48 (12530 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Autoritățile județene fac declarații hazardate

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Ialomița a depășit demult epoca terenurilor nelucrate, iar pîrloagele, cîte vor mai fi, sînt excepțiile care confirmă regula. Potrivit oficialilor județeni, la acest moment există peste 346 mii de hectare de teren arabil cultivat în totalitate, iar fermierii ialomițeni caută cu disperare să-și extindă suprafețele. Paradoxal, în vreme ce agricultura ialomițeană devine treptat-treptat competitivă și eficientă din punct de vedere economic, localitățile sărăcesc...

«Impozitul pe pîrloagă» nu afectează Ialomița
În urmă cu două săptămîni, pe 20 februarie 2013, ministrul Finanțelor ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:13 (12201 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Judecătorii, «îngropați» în dosare privind neplata rovinietei

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoria Fetești. Peste 4000 de cauze prind amenzile aplicate șoferilor prinși circulînd fără rovinietă în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni Vadu-Oii așteaptă să fie soluționate de către magistrații din cadrul instanței. Din cauza volumului mare de muncă, ultimul inculpat va fi chemat în sala de judecată să depună mărturie după data de 1 ianuarie 2014...
Anul precedent, pe rolul Judecătoriei Fetești au intrat în lucru 7000 de dosare privind amenzile acordate șoferilor prinși circulînd în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni-Vadu Oii fără roviniete. Doar 3000 dintre cauze au fost judecate și soluționate, alte ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:04 (6232 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tentativă de suicid în condiții misterioase

Tragedie la Slobozia în după-amiaza zilei de luni, 11 martie 2013. Un cetățean italian, în vîrstă de 43 ani, a căzut în gol de la etajul 8 al blocului în care locuia. Bărbatul a supraviețuit ca printr-o minune și a fost transferat cu un elicopter SMURD la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București. Se pare că acesta era consumator de droguri…

A vrut să moară…
Cel care a observat gestul necugetat al bărbatului a fost un șofer, de 30 ani, care mergea cu mașina prin zona blocului. El l-a observat pe italianul Casimo Servidio, de 43 ani, cum a sărit de la geamul apartamentului în care... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2013, 15:47 (9110 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Tot la Fetești, un bărbat a fost împușcat după ce a fost prins la furat de fier vechi!

Tragedie la Fetești în după-amiaza zilei duminică, 10 martie 2013. Un băiețel de 9 ani a murit în brațele medicilor de la Spitalul Fetești. Copilul a fost prins sub dărîmăturile unui zid...
Băiețelul, împreună cu rudele sale, au plecat să adune fier vechi din incinta unui complex de porci dezafectat din zona municipiului Fetești. Copilul s-a apropiat de un zid din apropierea respectivului obiectiv, iar construcția s-a prăbușit peste el. Panicate, rudele copilului au sunat imediat la 112... La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Ambulanță care l-a transportat pe copilul de 9 ani la Spitalul Fetești. Din cauza multiplelor leziuni pe care le-a suferit, copilul nu a mai putut fi salvat... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 13:28 (7802 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Tentativă de omor în localitatea Traian. Minoră de 15 ani, măcelărită de concubin!

Sîmbătă, 9 martie 2013, o minoră de 15 ani, din localitatea Traian, a fost la un pas de moarte... Adolescenta a fost agresată de concubinul său, Nicu Florin Olteanu, de 19 ani. Din primele informații se pare că motivul scandalului dintre cei doi îl reprezintă faptul că tînăra ar fi vrut să pună capăt relației pe care o avea cu concubinul-agresor. Furios de faptul că fata vrea să îi spună adio pentru totdeauna, Nicu Florin Olteanu a mers în bucătărie, a luat un cuțit, după care și-a înjunghiat tînăra concubină de patru ori în abdomen, lăsînd-o într-o baltă de sînge...
Tînăra a fost găsită mai mult moartă decît vie chiar de către unchiul agresorului, acesta sunînd imediat la 112. Ajunsă în... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 12:49 (13582 vizualizări - 10 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9822 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7976 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10051 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: La 16 ani, prins șofînd prin comună

Un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Movilița, este cercetat penal de polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni după ce acesta a fost depistat conducînd un autoturism, deși nu poseda permis ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(8417 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat și cu numere false, depistat în trafic

Un echipaj din cadrul Biroului Rutier Urziceni ce acționa pe Strada Regiei din localitate a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare corespunzătoare municipiului București. Procedîndu ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(7331 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line.

21 August 2012, 17:59


anunț angajare

SC AVICOLA SA Slobozia
angajează
pe bază de preselecție pentru post de
asistent manager, secretariat PR
persoană cu studii superioare la zi, educată, rezistentă la stres, adaptabilă la situații emoționale diferite, cunoscătoare a două limbi străine, cunoștințe PC
Verificarea aptitudinilor și înscrierile se vor face pînă la data de 24 august 2012, orele 9,30, la secretariatul instituției din Slobozia, Șos. Constanței, km 4-5, telefon 0243/221.200

21 August 2012, 17:45


Slobozia: Din nou înșelăciuni cu «ghicirea viitorului»

Săptămîna trecută, unei tinere de 26 ani, din comuna Mărculești, i-au fost furate bijuteriile de aur aflate asupra sa. Din cercetările efectuate a rezultat că tînăra, aflîndu-se în vizită la tatăl ei, internat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:20
(6448 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 ani, din comuna Movila. Întrucît emana halenă alcoolică, ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:16
(8949 vizualizări - 2 comentarii)


Mînăstirea Dridu, amenințată de flăcări

Un incendiu produs joi, 16 august a.c., la o locuință a unui localnic din Dridu era să pună în pericol mînăstirea din localitate. Din fericire, focul a focul a fost stins la scurt timp de pompierii din ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:56
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ialomița: Prins cu 142 km/h în localitate

Un tînăr de 27 ani, din Bacău, a fost prins de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița în timp ce conducea, pe DN2A, în localitate, cu viteza de 142 km/h. Mai mult, înainte de a se urca la volan, tînărul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:52
(7282 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Și-a băgat prietenii în spital

Un tînăr de 21 ani, din București, a fost implicat într-un grav accident de circulație. Acesta s-a urcat la volan băut și s-a răsturnat cu mașina. Alături de el se afla prietena sa de 19 ani și un amic ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:48
(8128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: Se fură din cîmp

Lovite de secetă, culturile agricole sînt acum amenințate de hoți. Polițiștii ialomițeni au prins nu mai puțin de 9 persoane plecate le furat pe cîmp. Mai grav este faptul că printre autori se numără și ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:41
(6153 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,4 milioane lei, TVA de rambursat

În luna august 2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița se va rambursa TVA (taxă pe valoarea adăugată) în suma de 5,4 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare suma de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară-6,03%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii iulie 2012, la nivel județean, a fost de 6,03%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 August 2012, 18:41


Andrășești: Și-a înjunghiat nora de supărare

Scandal în sînul unei familii din Andrășești, în după-amiaza zilei de marți, 14 august 2012. Un bătrîn de 72 de ani a luat un cuțit de bucătărie și și-a înjunghiat nora, de 32 de ani, în picior. Omul este ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:30
(11063 vizualizări - 2 comentarii)


«Pistolarii» din Bărbulești rămîn după gratii

Țiganii din Bărbulești, implicați în scandalul iscat în prima zi a anului 2012, rămîn în continuare la închisoare. Au decis magistrații Tribunalului Ialomița în urma procesului desfășurat marți, 14 august ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:23
(8289 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autobuz implicat într-un accident de circulație

Călătorii cursei Slobozia-București de la ora 11,00 au tras joi, 16 august 2012, o sperietură soră cu moartea. Autobuzul în care se aflau s-a izbit violent de un autocamion aflat în față la la cîțiva metri ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:22
(11744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii au spart magazinul din incinta Colegiului «Mihai Viteazul»

Sîmbătă, 11 august a.c., în jurul orelor 3,25, o grupă de jandarmi slobozeni a observat doi copii, care se plimbau pe bdul Matei Basarab, în fața sediului Prefecturii Ialomița. Avînd în vedere ora înaintată ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:30
(10707 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Avertizare asupra pestei porcine africane

În conformitate cu mesajul de alertă al Organizației Mondiale pentru Sănătatea Animală, în Ucraina-provincia Zaporozh`ye evoluează pestă porcină africană la porcii domestici. De asemenea, boala a evoluat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:14
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iulie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins o serie de măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis aproape 1200 de somații ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:11
(11985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Programul «Biblionet» continuă

Alte 10 biblioteci locale din județul Ialomița au fost eligibile să facă parte din programul «Biblionet». Este vorba despre programul de implementare a serviciului de acces gratuit la internet în bibliotecile ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 17:00
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții «culeg» recoltele de pe cîmpuri

Într-o singură zi, mai precis miercuri, 8 august a.c., polițiștii au identificat pe raza județului 7 persoane plecate la furat pe cîmp. Hoții și-au încărcat în căruțe kilograme întregi de porumb și floarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:59
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...