Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Joi, 7 martie 2013, judecătorii Tribunalului Ialomița au dat sentința în dosarul infracțiunilor comise de Sergiu Băhăian și cei 25 de complici ai săi. Băhăian a fost condamnat la 20 de ani de închisoare pentru «omor» și «instigare la omor», în timp ce acoliții săi au primit fiecare pedepse cuprinse între 10 și 8 ani de închisoare pentru «înșelăciune»...

Băhăian, mafiot și asasin
Cazul inculpatului Sergiu Băhăian a intrat în atenția opiniei publice în luna ianuarie a anului 2010. Acesta, alături de 25 de complici, au fost săltați de procurorii DIICOT Biroul Teritorial Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:32 (12095 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cea mai mare expoziție de reptile din țară, la Slobozia

Muzeul Județean Ialomița, «gazdă» pentru reptile

Începînd cu 7 martie 2013, Muzeul Județean din Slobozia găzduiește cea mai mare expoziție de reptile din țară. Evenimentul a fost posibil la inițiativa lui Florin Sîrb, colecționar de meserie și un împătimit iubitor de reptile.
«Colecția mea are peste 70 de specii, majoritatea veninoase. Sînt șerpi rari, scumpi, pe care cunoscătorii îi admiră cu plăcere atunci cînd îi descoperă. Dar am și exponate spectaculoase, precum Pisi, un piton de 4 metri, blînd și înțelegător...» ne explică acesta.
Alături de reptile, printre exponate curioșii pot descoperi tarantule, șoareci chinchilla  sau reptile exotice precum șopîrla geko.
«Muzeul Județean este deschis oricărui demers care vizează... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:22 (5605 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

În urma perchezițiilor domiciliare efectuate de polițiști și procurori marți, 5 martie 2013, în plasa anchetatorilor a căzut și interlopul Gheorghe Toma, cunoscut sub numele de Gigi Piticu. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore, iar în cursul zilei de miercuri, 6 martie, a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile...

Acuzații de «trafic de persoane» și «proxenetism»
Alături de Gigi Piticu și-au mai petrecut 24 de ore în arestul Poliției alți doi membri ai rețelei de proxeneți a clanului Frusin... Este vorba despre ruda apropiată a lui Gheorghe... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 18:30 (33096 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «copilul» administrativ cu două moașe. Grija unității medicale este împărțită între oficialitățile locale și parlamentarii ialomițeni din Colegiul 1... În timp ce primarul Cristian Roman scoate bani din piatră seacă pentru finanțarea spitalului, senatorul Marian Pavel face lobby la Ministerul Sănătății pentru ca paturile unității să fie contractate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Singurii bani pe care Casa de Sănătate îi acordă Spitalului Țăndărei sînt salariile angajaților...

Cheltuieli de 150000 lei lunar
Cum se simte... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 11:26 (8098 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Statistica indolenței»

50000 de amenzi așteaptă de un an să fie plătite...

Șoferii trași pe dreapta și sancționați pentru că au încălcat normele rutiere nu s-au conformat să-și plătească sancțiunile. Un raport al Serviciului Poliției Rutiere Ialomița, făcut public la ultima întîlnire a rutieriștilor cu reprezentanții presei locale, scoate la iveală faptul că nici măcar un sfert dintre contravențiile aplicate anul trecut nu au fost achitate. Așa se face că 50000 de amenzi figurează în bazele de date ale Poliției Rutiere ca neplătite. Mai mult, nemulțumiți că au fost amendați, șoferii au contestat sancțiunile primite în instanță...

Procent de încasare minuscul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2013, 18:16 (8130 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Percheziții la primele ore ale dimineții. Clanul Frusin, «călcat» de mascați!

Slobozia: Percheziții la primele ore ale dimineții. Clanul Frusin, «călcat» de mascați!

Polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, au efectuat mai multe percheziții domiciliare pe raza orașului, în dimineața zilei de marți, 5 martie 2013. Anchetatorii au «călcat» casele membrilor clanului Frusin...

10 persoane, conduse la audieri În total, anchetatorii slobozeni au efectuat nu mai puțin de 15 percheziții domiciliare. Au fost vizate mai multe persoane, suspecte că ar fi comis infracțiuni de «proxenetism» și «trafic de persoane». Cele 15 percheziții au avut drept... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2013, 10:06 (38764 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aleșii USL «sufocă» Consiliul Local Slobozia

Administrație cu voie de la partid

Aleșii USL «sufocă» Consiliul Local Slobozia

La 8 luni de la preluarea Consiliului Local Slobozia de către USL, activitatea acestui for legislativ rămîne una haotică, lipsită de consistență și, nu de puține ori, în deplinul dispreț al legii și contribuabililor slobozeni. Grobian și lipsit de conștiință civică, grupul consilierilor USL din cadrul Consiliului Local face imposibilă orice opoziție constructivă, iar polemicile, oricît de decente, sînt aruncate în derizoriu. Senzația cu care pleci de la ședințele lunare ale acestui for legislativ local e că ai participat la disputele dintre galeriile a două echipe de fotbal de pe șantierul lui Dorel. Și, credeți-ne, Dorel este cel care ar trebui să fie lezat de această comparație! Iar joi, 21... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2013, 16:47 (9092 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Parcul auto de 300000 euro din curtea Poliției...

Ialomița: Parcul auto de 300000 euro din curtea Poliției...

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a «îmbogățit» anul trecut parcul auto cu mașini de lux. 17 automobile marca BMW, Audi Q7, Porsche sau Mercedes, în valoare de cel puțin 300000 euro, au intrat pe poarta instituției. Din păcate, oamenii legii nu le-au putut folosi în misiuni. Pentru că figurau ca furate din străinătate, acestea au fost restituite proprietarilor...

Hoți cu băgare de seamă
Cele mai multe dintre mașinile furate din străinătate depistate pe raza județului Ialomița provin din țări precum Germania, Franța sau Italia. Modul în care aceste autourisme ajung... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2013, 11:36 (14484 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Referendum la Căzănești

La 3 ani de la eșecul Referendumului pentru revenirea la statutul de comună, orașul Căzănești se pregătește să reia procesul... Un proiect de hotărîre care va fi supus aprobării plenului în luna martie 2013 readuce în actualitate această problemă. Primarul Stelian Traian, inițiatorul proiectului, susține că se va respecta, astfel, voința contribuabililor...

Petiția care mută munții
Ca urmare a unei petiții semnate de către Anatol Ghilea, cel care în urmă cu 3 ani reușea să impună organizarea unui Referendum la Căzănești, administrația locală va propune adoptarea unui proiect de... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2013, 11:31 (9883 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariul mediu în Ialomița este de 1301 lei

Ialomița în cifre statistice

Salariul mediu în Ialomița este de 1301 lei

În ciuda faptului că locurile de muncă sînt din ce în ce mai puține, iar rata șomajului crește simțitor, Ialomița continuă să trăiască. Este extrem de dificil, dar nu și imposibil... Statistica arată că, la sfîrșitul anului 2012, Ialomița avea un efectiv de peste 43000 de angajați, care reușeau să obțină un salariu mediu net lunar de 1301 lei pe lună. Cei mai mulți dintre angajați sînt în industrie și sectorul bugetar...

Viața economică în cifre
Statistica Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, referitoare la rata șomajului din anul precedent, este clară.... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 16:30 (6527 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mami, vreau bonă cu diplomă!»

«Mami, vreau bonă cu diplomă!»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se pregătește să lanseze pe piața muncii a treia generație de bone cu diplomă. Și în acest an, instituția și-a propus să califice șomeri pentru meseria de «baby-sitter». Anul trecut, au absolvit acest curs 28 de persoane... Mihaela Iacob, de 40 de ani, are deja calificare în această profesie. Cu diploma în mînă, ea va pleca în Germania să îngrijească un bebeluș, pentru un salariu de 1000 de euro pe lună...

La «școala de bone»
În planul cursurilor de calificare pe care reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 10:21 (6347 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Postul de Poliție Grivița

Ajutorul șefului de post, prins în timp ce lua mită

Încă un polițist a căzut în plasa ofițerilor anticorupție ialomițeni. Este vorba despre un agent de la Poliția Grivița, care a fost prins în flagrant în timp ce primea mită...

Reținut pentru 24 de ore Agentul șef Constantin Florea, ajutorul șefului Postului de Poliție Grivița este acuzat de faptul că a pretins suma de 200 lei unui șofer tras pe dreapta pentru că a încălcat regulile de circulație. Deranjat de faptul că omul legii i-a cerut bani, conducătorul auto a depus o plîngere la Serviciul Județean Anticorupție Ialomița. Ofițerii anticorupție, alături de procurori din cadrul Parchetului... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2013, 12:09 (20592 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană a investit 10 ani în «năluci electorale»

Administrația județeană a investit 10 ani în «năluci electorale»

Vi-l mai amintiți pe sărmanul Cațavencu declamînd în Scrisoarea pierdută a lui Caragiale: «Industria română e admirabilă, e sublimă, putem zice, dar lipsește cu desăvîrșire. Soțietatea noastră dar, noi, ce aclamăm? Noi aclamăm munca, travaliul, care nu se face de loc în țara noastră!». Ei bine, nu știm de ce și cum, dar lista investițiilor Consiliului Județean Ialomița din ultimii 10 ani ne face să rememorăm acest citat devenit celebru. Pentru că, după 10 ani de investiții în clientela politică a PSD, județul arată mai jalnic decît oricînd...

După 10 ani de cheltuit bani publici...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 18:51 (8217 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Prostituate în uniformă?

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Elevele Grupului Școlar «Iordache Zossima» Armășești, ținte pentru proxeneți? Inspectoratul Școlar Județean Ialomița răspunde «DA!» la această întrebare. «Știam de situația aceasta de anul trecut. Am văzut cum țiganii stăteau înșiruiți la poartă și așteptau elevele să apară...» susține Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Este vorba despre mai multe fete de clasa a IX-a și a X-a din cadrul instituției de învățămînt, care s-ar părea că fug de la ore pentru a-și petrece timpul în compania romilor din Bărbulești. Dovada o face prezența nejustificată a mașinilor cu numere străine de lîngă gardul școlii, precum și miile de absențe nemotivate din catalog. Pe primul semestru al acestui an... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 14:37 (22998 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senzațional! Premieră absolută în mediul rural

Primarul din Ciochina are administrator public... cu studii medii!

Comuna Ciochina nu a mai atras atenția opiniei publice de la alegerile locale din iunie 2012. Atunci, după cum susține fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, mașina de vot a PSD Ialomița a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a-l impune pe Gheorghe Stroe în funcția de edil... Însă, oricît de mult ar fi plătit PSD la Ciochina, actualul primar Gheorghe Stroe tot a rămas dator. Și pentru că, în cazul primarilor, datoriile le plătesc contribuabilii, de o lună încoace Ciochina are administrator public... cu studii medii! El se numește Gheorghe Pascu și este absolventul «magna cum laude» al unui liceu agricol...

Promisiunea de campanie, datorie curată... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 12:33 (17178 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Tupeu de bojogar pe bani publici

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Săptămîna precedentă ne cruceam împreună în fața potlogăriilor de bojogar ale secretarului județului Ialomița, Adrian Ionescu. Făceam publice atunci, cu declarații și date concrete, o găinărie de 15 mii de lei gestionată de actualul secretar general al județului, precum și informații legate de slujba sa de «broker auto în timpul programului», neinclusă încă în nomenclatorul meseriilor din România. Revenim astăzi cu regret asupra acestui oficial al administrației județene, șocați de maniera în care el și instituția înțeleg să reacționeze la o banală adresă prin care solicitam precizarea retribuției pe care o încasează ca secretar general al județului. Și pentru că tot e bal, vom aminti puțin și... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:51 (22477 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Afecțiuni rare și incurabile

Ialomița vindecă maladii de 1,1 milioane de lei pe an!

Ialomița este bolnavă! Un sfert dintre cei peste 250000 de locuitori ai județului suferă de o afecțiune cronică. Statistica este cu atît mai sumbră cu cît, printre suferinzii a căror vindecare este imposibilă, se află și persoane afectate de boli rare, al căror tratament este extrem de costisitor... 1,1 milioane de lei pe an costă medicația celor 11 ialomițeni afectați de maladii precum «mucoviscidoza», «boala Pompe» și «scleroză laterală amiotrofică».

Statistică sumbră
Potrivit statisticilor ultimului recesămînt, județul Ialomița are o cifră exactă de 258050 de locuitori. Un... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:39 (6857 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ialomița deșertăciunilor

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței au devenit un adevărat paradis al hoților de fier vechi! Este și cazul fostei fabrici de cărămidă din Țăndărei... Abandonată de administratori din cauza datoriilor de ordinul milioanelor acumulate la bugetul de stat și a productivității scăzute, societatea s-a transformat în ruină. De 3 ani, de cînd fabrica și-a închis definitiv liniile de producție, hoții fură tot ce le stă la îndemînă. Pe masa polițiștilor din Țăndărei se află în lucru zeci de dosare privind «furtul calificat», greu de rezolvat din cauza faptului că mulți dintre autori figurează cu identitate necunoscută. Frecvent, în curtea fostei fabrici, sînt organizate filaje, însă hoților prinși... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:03 (11494 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Descinderi în forță la Manasia și Sfîntu Gheorghe

Ialomițean reținut în dosarul furtului de combustibil

Acțiune de amploare a polițiștilor din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române duminică, 17 ianuarie 2013. Oamenii legii au descins în locuințele a 10 ialomițeni din Manasia și Sfîntu Gheorghe, acuzați că ar face parte dintr-o rețea de hoți specializați în furturi de combustibil din mai multe rafinării și aeroporturile «Henri Coandă» și «Aurel Vlaicu» din București. Unul dintre cei 10 ialomițeni a fost reținut pentru 24 de ore. Percheziții similiare au fost efectuate și în alte 6 județe din țară...

Captură impresionantă Dosarul furtului de produse petroliere este instrumentat... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:25 (9250 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Viața medicală din Ialomița dă semne de revigorare. Dovada o fac Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Cele două unități medicale beneficiază de doi ani de un sistem revoluționar prin care sînt tratați bolnavii ajunși la Urgențe. Este vorba despre sistemul de  Telemedicină, cu ajutorul căruia pacienții sînt monitorizați și examinați, în timp real, de către medicii specialiști ai spitalelor din București, unde urmează să fie transferați...

Revoluție în medicina ialomițeană
Telemedicina este un concept nou pentru viața medicală din Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:09 (5255 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mașină furată din Italia, găsită la Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 6 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au derulat o serie de acțiuni, la Slobozia, pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:00
(15689 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți la volan, implicați în accidente

Vineri, 6 ianuarie a.c., în timp ce un bărbat de 34 ani, din Marsilieni, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a lovit un autovehicul, fără a opri după consumarea evenimentului. În scurt ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:54
(11158 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A intrat cu mașina într-o căruță

Duminică, 8 ianuarie a.c., la Grivița, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 26 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe raza comunei, nu a adaptat viteza la condițiile ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:44
(15069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Poliția Rutieră Ialomița: 226 de amenzi în trafic de peste 36000 lei

Timp de două zile, respectiv, sîmbătă și duminică, 7-8 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei informări, încălcările ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:43
(12787 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 5 ani, accidentată

O fetiță de 5 ani a fost lovită de o mașină la Fetești. S-a întîmplat duminică, 8 ianuarie 2012, cînd copila, lăsată nesupravegheată, nu s-a asigurat în momentul traversării și s-a lovit de ușa laterală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:42
(12794 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru de furt calificat. Cei trei au fost prinși vineri, 6 ianuarie a.c., pe strada Păcii, din Țăndărei, în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:41
(12035 vizualizări - 2 comentarii)


Vijelia și ploile au făcut ravagii și în Ialomița

Vîntul puternic de zilele trecute dar și ploile abundente de sîmbătă, 7 ianuarie a.c., au făcut ca pompierii militari să intervină pentru cinci situații de urgență.
Astfel, vineri spre sîmbătă noaptea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:40
(13547 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiști pentru refuz de recoltare probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei. Șoferul a fost depistat la volanul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:37
(10374 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe venit prin reținere la sursă sub forma plăților anticipate, de virat

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, persoanele juridice sau alte entități care conduc evidență contabilă au obligația să calculeze ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:36
(12740 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, în control la biserici

În ultimele zile, pompierii au controlat mai multe lăcașuri de cult din Ialomița. «Avînd în vedere că bisericile și mînăstirile prezintă o mare vulnerabilitate la incendii din cauza construcțiilor, mobilierului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:57
(15868 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: L-a acroșat pe trecerea de pietoni!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, în timp ce un tînăr slobozean, de 32 ani, conducea un autoturism pe raza localității, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton aflat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:40
(10601 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hoți de fier vechi, surprinși la furat la o fabrică dezafectată din satul Poiana

Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia au acționat joi, 5 ianuarie a.c., pe linia prevenirii și combaterii sustragerii de deșeuri feroase din incinta unei foste fabrici situată pe raza satului Poiana ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:27
(14078 vizualizări - 1 comentariu)


Guvernul României: Premierul Emil Boc vrea combaterea «marii evaziuni»

Primul-ministru Emil Boc a condus vineri, 6 ianuarie 2012, la Palatul Victoria, ședința Comitetului interministerial pentru combaterea evaziunii fiscale. Premierul Emil Boc a cerut miniștrilor de Finanțe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:04
(13778 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Polițiștii din Urziceni au depistat joi, 5 ianuarie a.c., pe raza municipiului, un tînăr localnic de 33 ani, pe numele căruia Judecătoria Călărași a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:01
(9985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Făcăeni: Trei tineri, cercetați de polițiști după ce au furat hamuri de cai

Poliția a fost sesizată joi, 5 ianuarie a.c., de către o femeie din comuna Făcăeni despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras două seturi de hamuri pentru cai. După verificările polițiștilor, au ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:00
(15098 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Slobozia: Prins cu un cuțit pe stradă

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat joi noaptea, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Mihai Eminescu, din Slobozia, un tînăr de 29 ani, domiciliat în localitate ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 12:58
(14428 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit


APIA Ialomița: Viză anuală pentru carnetele de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere agricole cuvenite, rentierii au obligația să se prezinte la sediul din ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 13:21
(20185 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contractele de arendă, înregistrate și la Finanțe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea înregistrării contractelor de arendă la organul fiscal în raza ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:46
(14039 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan și fără permis, a produs un accident în Slobozia. A fugit de la locul faptei și a fost prins în Țăndărei!

Polițiști din Țăndărei au identificat în trafic, pe raza orașului, un autoturism care fusese implicat într-un eveniment rutier pe raza municipiului Slobozia, șoferul părăsind locul accidentului. Astfel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:34
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Păltiniș: Amărean depistat beat la volan. A refuzat alcooltestul și recoltarea de sînge!

Polițiștii au oprit pentru control în trafic miercuri, 4 ianuarie a.c., pe raza satului Păltiniș, un autoturism, la volanul cărui se afla un bărbat de 41 ani, din orașul Amara. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:21
(10840 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Urziceni, prins la volan în Slobozia. A luat mașina tatălui la o plimbare!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.15, o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un minor, de 17 ani, din Urziceni. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:10
(7657 vizualizări - 1 comentariu)


Campanie a Poliției: «Fii precaut. Hoții nu dorm!»

Polițiștii slobozeni au acționat în Piața Agroalimentară și Piața Cuza Vodă, zone în care afluxul de persoane este ridicat, în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Fii precaut. Hoții ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:08
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Marcarea pentru ouă destinate consumului

Pentru o mai bună informare a opiniei publice și pentru evitarea oricăror confuzii, referitor la marcarea pentru ouă în coajă destinate consumului, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:28
(11605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.30, un tînăr de 29 ani, din Cosîmbești, a fost surprins de polițiști în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:13
(13371 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii au depistat pe DC1, un autoturism care se deplasa din direcția Frățilești către Săveni. La volan se afla un tînăr, în vîrstă de 22 ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:12
(10317 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit pentru 2012 și coeficienții de corecție

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoară activitatea în mod individual că au fost afișate pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la sediile ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 07:17
(17964 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: La furat de cai în noaptea de Revelion

Polițiștii au reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un tînăr de 20 ani, din comuna Reviga, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. În fapt ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:52
(12294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt cal


Pompierul care i-a spulberat pe cei doi tineri la Gheorghe Doja, reținut

Tînărul slobozean de 33 ani, care i-a accidentat spulberat pe cei doi tineri pe o stradă din localitatea Gheorghe Doja în ziua de 1 ianuarie 2012, a fost reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:51
(19035 vizualizări - 2 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Surprinși la braconaj de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 3 ianuarie 2012, pe linia prevenirii și combaterii braconajului pe fondul cinegetic Sfîntu Gheorghe. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:50
(14984 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la depunerea Declarației 390

Începînd cu data de 4 ianuarie 2012, pentru perioade de raportare începînd cu decembrie 2011, Declarația 390 se va putea depune doar pe noile versiuni de soft, publicate pe portalul ANAF. Depunerea prin ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:49
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...