Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8270 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Încă un val de schimbări în instituțiile publice

Valul epurărilor politice din instituțiile descentralizate continuă. În acest sens vă prezentăm numele noilor șefi care vor conduce, conform directivelor de partid, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială. La AJOFM, de exemplu, Ion Mihălțeanu va trece pe o funcție de execuție, fotoliul de director executiv revenindu-i liberalului Georgian Mocănescu. Tot unui om din PNL îi va reveni și funcția de conducere a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială. Este vorba despre Luminița Tîrziu, actualul jurist al Casei Județene de Pensii Ialomița.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 10:53 (10815 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Vom plăti mai mult pentru a trece podurile dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești Cernavodă. Majorările taxelor vor fi de pînă la 10% și se vor efectua în două etape. Prima intră în vigoare în luna februarie...

Taxe mărite în două etape Modificările au fost reglementate printr-un ordin emis de Ministerul Transporturilor. Potrivit actelor normative, taxele de trecere a podurilor dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă se vor majora în două etape. Prima majorare va fi pusă în aplicare începînd cu luna februarie 2013, iar cea de-a doua va intra în vigoare în luna aprilie 2013. ... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:40 (11675 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

Filiala Județean de Cruce Roșie Ialomița a inaugurat miercuri, 30 ianuarie 2013, «Librăria Onestității». Este vorba de un proiect menit să-i sprijine pe elevii săraci care vor să meargă la școală...
«Librăria Onestității» reprezintă o librărie cu cărți vechi donate de elevi și cetățeni care doresc să sprijine acțiunile Crucii Roșii. Prin acest proiect reprezentații instituției doresc să ajute cu rechizite școlare copiii care provin din familii nevoiașe și vor să meargă la școală. Cei care vor să achiziționeze o carte din «Librăria Onestității» trebuie să doneze între 1 leu și 8 lei pentru a beneficia de un titlu. «Banii care se vor strînge din aceste donații vor fi investiți în rechizite... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:11 (6154 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Administratorul Liceului Tehnologic Căzănești, la volan în stare de ebrietate

Marți, 29 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier l-au prins băut la volan pe  Aurelian Dragomir, de 48 ani, din Țăndărei. Bărbatul, administrator al Liceului Tehnologic Căzănești, le-a declarat oamenilor legii că este profesor al respectivei unități de învățămînt și că vrea să fie lăsat în pace. Acesta conducea cu o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat...
Administratorul Liceului Tehnologic din Căzănești a fost oprit în trafic în zona Gării Slobozia. În momentul în care i-au solicitat documentele, oamenii legii au sesizat că Aurelian Dragomir emană halenă alcoolică. Imediat aceștia l-au testat cu aparatul DRAGER, iar rezultatul a fost pozitiv. Angajatul școlii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:04 (15667 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Dacă alegerile pentru Parlament s-ar desfășura în fiecare lună, cetățenii din Colegiul 1 Fetești-Țăndărei ar fi cei mai sănătoși ialomițeni. În timpul campaniei, candidatul ARD la funcția de deputat, Luminița Barcari a împărțit în colegiu, în schimbul unui vot sănătos, bonuri constînd în consultații gratuite. Respectivele consultații urmau să fie efectuate în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Este vorba despre unitatea medicală condusă, la vremea respectivă, de soțul candidatei, medicul Stelian Barcari. Strategia n-a funcționat! Candidatul ARD a pierdut lupta electorală, iar medicul Stelian Barcari, copleșit de numărul mare de consultații gratuite pe care ar fi trebuit să le... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:31 (12896 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul «electoral» din Țăndărei funcționează în stare de avarie. Unitatea medicală asigură în întregime doar una dintre cele doua linii de gardă, prevăzute în acordul de redeschidere semnat între autoritățile locale și Ministerul Sănătății. Așa se face că mulți dintre medicii care veghează la căpătîiul bolnavilor sînt plătiți cu jumătate de normă...

Istoria unei (re)deschideri
Imediat ce a fost închis, în luna aprilie a anului 2011, autoritățile locale din Țăndărei au făcut demersuri pentru ca Spitalul Orășenesc să redevină funcțional. Au contestat în instanță decizia Ministerului... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:19 (15389 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

Consiliul Județean Ialomița «clonează» Drumuri și Poduri

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

La începutul acestui an, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat că intenționează «clonarea» SC Drumuri și Poduri, singura societate privată subordonată instituției. Noua societate are ca obiect de activitate «captarea energiei verzi solare» și ar putea să devină activă în 6 luni. Concret, este vorba despre construirea unui parc solar fotovoltaic, cu o putere instalată de 0,5 MW. Conform declarațiilor oficiale, experimentul va fi repetat din 4 în 4 ani, astfel încît, peste 12 ani, în zonă să funcționeze o societate comercială care să exploateze un parc fotovoltaic de 2 MW.

Povești administrative despre energia verde... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:17 (9757 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

«Răzbunare politică» pe bani publici

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

La 7 luni de la alegeri, primarul Alexandru Stoica plătește din bani publici un audit judiciar privitor la investiția în sursa de apă. Valoarea acestui serviciu majorează cu 80 mii de lei valoarea investiției în «apa lui Ionașcu», iar factura va fi plătită, firesc, din bani publici. Auditul nu a fost făcut public, însă Alexandru Stoica susține că acesta confirmă existența unei «găuri financiare» de 20 miliarde de lei vechi. În replică, ex-primarul Gabi Ionașcu afirmă că administrația Stoica încearcă să-și legitimeze pe bani publici «răzbunarea politică» din campania electorală...

Audit judiciar cu expert feroviar... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 12:28 (21882 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lilieci: Trei persoane au murit intoxicate cu alcool metilic!

Caz șocant în comuna Lilieci. Doi bărbați și o femeie au murit în dimineața zilei de luni, 28 ianuarie 2013. Din primele informații se pare că aceștia și-au pierdut viața în urma unei intoxicații cu alcool metilic...
Tragedia a avut loc în dimieața zilei de luni, 28 ianuarie 2013. La ora 7,10, o femeie de 57 ani a sunat la 112 acuzînd durei abdominale, iar paramedicii SMURD s-au deplasat la locul intervenției. Acolo au descoprit într-o cameră pe femeia care făcuse solicitarea în stare gravă. Alături de ea se mai afla un bărbat, de 42 ani, care acuza aceleași simptome, și un alt bărbat decedat. Bărbatul de 42 ani a fost preluat de ambulanța SMURD și transportat la Spitalul Municipal Urziceni... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 11:45 (8155 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița își condamnă la moarte bolnavii neuropsihici!

Asistență socială sub zero

Ialomița își condamnă la moarte bolnavii neuropsihici!

Ialomița este un județ «țintuit» în scaunul cu rotile! În statisticile Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița se regăsesc 8330 de persoane cu handicap, adulți și copii. Această cifră reprezintă 7,24% din populația județului! Un sfert dintre aceștia suferă de afecțiuni neuropsihice. Șansele de recuperare ale persoanelor cu astfel de disfuncționalități sînt sub zero! În lipsa unor centre specializate, o parte dintre bolnavi primesc tratament în cele trei azile de bătrîni din județ. Mai mult, neuropsihicii ialomițeni lăsați în grija familiilor ajung să devină victime ale abuzurilor propriilor rude. Autoritățile sînt totuși încrezătoare. O investiție de 3 milioane... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 10:17 (9404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ajutoarele europene, umilință marca administrația Stoica

Slobozia: Ajutoarele europene, umilință marca administrația Stoica

La începutul acestui an, Consiliul Județean Ialomița anunța că furnizarea ajutoarelor alimentelor europene s-a blocat din cauza unei firme din Bulgaria care nu și-a respectat contractele de livrare a cantităților de făină și ulei... La Slobozia însă, aventura românească a ajutoarelor europene continuă în disprețul miilor de asistați care le așteaptă.

Roșii mucegăite, mazăre ca piatra
Maria Asanache are 67 de ani și este unul dintre beneficiarii ajutoarelor europene distribuite de către administrația Stoica la începutul lunii decembrie. La o lună de la primirea alimentelor, încă... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:34 (6352 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2013 (II)

Previziuni 2013 (II)

(continuare din numărul trecut)

SCORPION (23.10-21.11)
ASPECT GENERAL Anul 2013 vă ajută să reluați lucrările pe care nu le-ați făcut în anii anteriori. Planetele sînt în jurul valorii de spectatori gata de a vă face rău totuși. Veți trece printr-o perioadă de încercări și ispite în această perioadă. Relaxați-vă, retrageți-vă și întineriți gîndind pozitiv. Fazele de presiune ca lucru intens sau relaxare se alternează în viața dvs.
CARIERĂ În acest an viața dvs profesională va fi mult mai plină de satisfacții decît în perioadele precedente. Mai multe conexiuni și recompense... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:23 (8683 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficanți de droguri ialomițeni, arestați la Călărași

Traficanți de droguri ialomițeni, arestați la Călărași

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 28 și 40 ani, domiciliați în Amara și Slobozia, au fost arestați preventiv la Călărași de către procurorii Direcției Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, sub acuzația de «trafic de droguri». Persoanele reținute sînt cunoscute de oamenii legii, fiind cercetate și în alte dosare penale pentru «ultraj» sau «proxenetism»...
Potrivit datelor furnizate de anchetatori, cei patru ialomițeni reținuți la Călărași pentru «trafic de droguri» sînt frații Daniel Poștaru, de 36 ani, și fratele său, Sorin Poștaru, de 28 ani, ambii domiciliați în Amara, precum și slobozenii Vasile Becheanu, de 40 ani și Viorel Dumitru, de 38 ani. Drogurile... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 09:25 (26812 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2013, anul epurărilor

Șefi noi în descentralizatele ialomițene

Semne bune anul are, de... schimbare! Primele două săptămîni ale anului 2013 au adus șefi noi în fruntea unor descentralizate din județul Ialomița. Valul epurării politice a șefilor de instituții publice este abia la început. Se anunță schimbări majore pe toate fronturile...

Sic transit gloria...
Prima schimbare de cadre din Ialomița s-a desfășurat la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Deoarece în campania electorală pentru alegerile parlamentare a fluierat în biserica USL, împărțind ziare de campanie anti-administrația Ciupercă, Radu Paros a fost demis din funcția de manager... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:27 (6086 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

În primele săptămîni ale noului an 2013, în Ialomița au fost eliberate peste 15000 de rețete electronice. Statistica plasează județul pe locurile fruntașe la nivel național în ceea ce privește implementarea acestui sistem. Așa cum era de așteptat, realitatea de la fața locului contrazice estimările oficiale. Ajunși la farmacie, bolnavii primesc cu greu medicamentele prescrise electronic de medici...

Rețete electronice pe bandă rulantă
Ministerul Sănătății a emis în vara anului trecut un ordin potrivit căruia tratamentul bolnavilor trebuie prescris cu ajutorul rețetelor electronice... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:26 (4249 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Nu face fața, cît face ața

Consiliul Județean Ialomița ratează distribuția ajutoarelor europene

Ajutoarele alimentare oferite de Uniunea Europeană atentează la bugetul județului. Consiliul Județean Ialomița este nevoit să suplimenteze fondurile alocate pentru distribuția și depozitarea făinii și uleiului, întrucît aceste produse nu au fost acordate tuturor beneficiarilor. Este vorba despre o cantitate totală de 749 de tone, care urmează să ajungă în Ialomița tocmai din Bulgaria...

Ajutoarele europene costă
Potrivit planului de acordare a ajutoarelor alimentare oferite de Uniunea Europeană, nevoiașii din Ialomița beneficiau de un număr de 11 produse: făină, paste făinoase... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:19 (6356 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri fără perdea

Scandal sexual la Școala Generală Valea Ciorii

Scandal sexual la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Valea Ciorii. Patru băieți de clasa a VII-a sînt acuzați că s-ar fi dezbrăcat în timpul unei ore de curs și și-au arătat organele genitale în fața colegilor, fără ca profesorii să ia atitudine. Este reclamația pe care a făcut-o la Poliție, înainte de vacanța de iarnă, mătușa uneia dintre elevele martore a comportamentului obscen. Oamenii legii au demarat o anchetă și au demontat, una cîte una, acuzațiile «din lipsă de probe». Oricît de neadevărată ar părea întîmplarea, din cauza poveștii cu tentă sexuală directorul instituției de învățămînt de la Valea Ciorii a demisionat și refuză dialogul...

Lecția de obscenități... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:48 (26124 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

A apărut încă o profesie liberală

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

Miercuri, 12 decembrie 2012, Guvernul României a aprobat o Ordonanță de Urgență care prevede că obligativitatea informării despre mediere se va aplica de la 1 februarie 2013, cînd intră în vigoare Noul Cod de Procedură Civilă. Ialomița se pregătește la rîndu-i pentru aceste schimbări legislative obligatorii. Joi, 10 ianuarie 2013, Asociația Mediatorilor Autorizați Ialomița a organizat o primă ședință de organizare a actvității în anul 2013. «Intenția noastră este de a mediatiza aceste prevederi legale pentru facilitarea accesului celor interesați la serviciile pe care le poate oferi Asociația!» a declarat avocatul Claudiu Drăgănoiu, președintele acestei structuri juridice nou-înființate. Reamintim... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:42 (9795 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul din Giurgeni lovit cu sticla în cap rămîne spitalizat. Autorul ultrajului, trimis în fața instanței!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești au deschis un dosar penal în cazul șefului de post de la Giurgeni, lovit cu o sticlă în cap în noaptea de 19/20 ianuarie a.c., în timp ce încerca să aplaneze un scandal iscat într-un bar din localitate. Autorul ultrajului este un tînăr, de 32 ani, din comuna constănțeană Topalu, pe numele său Gică Vasile Cînciu.
Scandalul s-a petrecut în incinta unui bar din localitatea ialomițeană Giurgeni, în noaptea de 19/20 ianuarie a.c. . Șeful de post, agentul în vîrstă de 37 ani a încercat să aplaneze conflictul iscat între cîțiva tineri aflați în respectivul local. În timp ce-și exercita atribuțiile de serviciu, agentul a fost lovit cu o sticlă... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:09 (13560 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4285 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5256 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7107 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8257 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4442 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6977 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6548 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9445 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6397 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9950 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4853 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8154 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5885 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5192 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5654 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7913 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6047 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4976 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...