Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8270 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Încă un val de schimbări în instituțiile publice

Valul epurărilor politice din instituțiile descentralizate continuă. În acest sens vă prezentăm numele noilor șefi care vor conduce, conform directivelor de partid, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială. La AJOFM, de exemplu, Ion Mihălțeanu va trece pe o funcție de execuție, fotoliul de director executiv revenindu-i liberalului Georgian Mocănescu. Tot unui om din PNL îi va reveni și funcția de conducere a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială. Este vorba despre Luminița Tîrziu, actualul jurist al Casei Județene de Pensii Ialomița.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 10:53 (10815 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Vom plăti mai mult pentru a trece podurile dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești Cernavodă. Majorările taxelor vor fi de pînă la 10% și se vor efectua în două etape. Prima intră în vigoare în luna februarie...

Taxe mărite în două etape Modificările au fost reglementate printr-un ordin emis de Ministerul Transporturilor. Potrivit actelor normative, taxele de trecere a podurilor dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă se vor majora în două etape. Prima majorare va fi pusă în aplicare începînd cu luna februarie 2013, iar cea de-a doua va intra în vigoare în luna aprilie 2013. ... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:40 (11675 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

Filiala Județean de Cruce Roșie Ialomița a inaugurat miercuri, 30 ianuarie 2013, «Librăria Onestității». Este vorba de un proiect menit să-i sprijine pe elevii săraci care vor să meargă la școală...
«Librăria Onestității» reprezintă o librărie cu cărți vechi donate de elevi și cetățeni care doresc să sprijine acțiunile Crucii Roșii. Prin acest proiect reprezentații instituției doresc să ajute cu rechizite școlare copiii care provin din familii nevoiașe și vor să meargă la școală. Cei care vor să achiziționeze o carte din «Librăria Onestității» trebuie să doneze între 1 leu și 8 lei pentru a beneficia de un titlu. «Banii care se vor strînge din aceste donații vor fi investiți în rechizite... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:11 (6154 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Administratorul Liceului Tehnologic Căzănești, la volan în stare de ebrietate

Marți, 29 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier l-au prins băut la volan pe  Aurelian Dragomir, de 48 ani, din Țăndărei. Bărbatul, administrator al Liceului Tehnologic Căzănești, le-a declarat oamenilor legii că este profesor al respectivei unități de învățămînt și că vrea să fie lăsat în pace. Acesta conducea cu o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat...
Administratorul Liceului Tehnologic din Căzănești a fost oprit în trafic în zona Gării Slobozia. În momentul în care i-au solicitat documentele, oamenii legii au sesizat că Aurelian Dragomir emană halenă alcoolică. Imediat aceștia l-au testat cu aparatul DRAGER, iar rezultatul a fost pozitiv. Angajatul școlii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:04 (15667 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Dacă alegerile pentru Parlament s-ar desfășura în fiecare lună, cetățenii din Colegiul 1 Fetești-Țăndărei ar fi cei mai sănătoși ialomițeni. În timpul campaniei, candidatul ARD la funcția de deputat, Luminița Barcari a împărțit în colegiu, în schimbul unui vot sănătos, bonuri constînd în consultații gratuite. Respectivele consultații urmau să fie efectuate în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Este vorba despre unitatea medicală condusă, la vremea respectivă, de soțul candidatei, medicul Stelian Barcari. Strategia n-a funcționat! Candidatul ARD a pierdut lupta electorală, iar medicul Stelian Barcari, copleșit de numărul mare de consultații gratuite pe care ar fi trebuit să le... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:31 (12896 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul «electoral» din Țăndărei funcționează în stare de avarie. Unitatea medicală asigură în întregime doar una dintre cele doua linii de gardă, prevăzute în acordul de redeschidere semnat între autoritățile locale și Ministerul Sănătății. Așa se face că mulți dintre medicii care veghează la căpătîiul bolnavilor sînt plătiți cu jumătate de normă...

Istoria unei (re)deschideri
Imediat ce a fost închis, în luna aprilie a anului 2011, autoritățile locale din Țăndărei au făcut demersuri pentru ca Spitalul Orășenesc să redevină funcțional. Au contestat în instanță decizia Ministerului... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:19 (15389 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

Consiliul Județean Ialomița «clonează» Drumuri și Poduri

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

La începutul acestui an, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat că intenționează «clonarea» SC Drumuri și Poduri, singura societate privată subordonată instituției. Noua societate are ca obiect de activitate «captarea energiei verzi solare» și ar putea să devină activă în 6 luni. Concret, este vorba despre construirea unui parc solar fotovoltaic, cu o putere instalată de 0,5 MW. Conform declarațiilor oficiale, experimentul va fi repetat din 4 în 4 ani, astfel încît, peste 12 ani, în zonă să funcționeze o societate comercială care să exploateze un parc fotovoltaic de 2 MW.

Povești administrative despre energia verde... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:17 (9757 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

«Răzbunare politică» pe bani publici

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

La 7 luni de la alegeri, primarul Alexandru Stoica plătește din bani publici un audit judiciar privitor la investiția în sursa de apă. Valoarea acestui serviciu majorează cu 80 mii de lei valoarea investiției în «apa lui Ionașcu», iar factura va fi plătită, firesc, din bani publici. Auditul nu a fost făcut public, însă Alexandru Stoica susține că acesta confirmă existența unei «găuri financiare» de 20 miliarde de lei vechi. În replică, ex-primarul Gabi Ionașcu afirmă că administrația Stoica încearcă să-și legitimeze pe bani publici «răzbunarea politică» din campania electorală...

Audit judiciar cu expert feroviar... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 12:28 (21882 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lilieci: Trei persoane au murit intoxicate cu alcool metilic!

Caz șocant în comuna Lilieci. Doi bărbați și o femeie au murit în dimineața zilei de luni, 28 ianuarie 2013. Din primele informații se pare că aceștia și-au pierdut viața în urma unei intoxicații cu alcool metilic...
Tragedia a avut loc în dimieața zilei de luni, 28 ianuarie 2013. La ora 7,10, o femeie de 57 ani a sunat la 112 acuzînd durei abdominale, iar paramedicii SMURD s-au deplasat la locul intervenției. Acolo au descoprit într-o cameră pe femeia care făcuse solicitarea în stare gravă. Alături de ea se mai afla un bărbat, de 42 ani, care acuza aceleași simptome, și un alt bărbat decedat. Bărbatul de 42 ani a fost preluat de ambulanța SMURD și transportat la Spitalul Municipal Urziceni... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 11:45 (8155 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița își condamnă la moarte bolnavii neuropsihici!

Asistență socială sub zero

Ialomița își condamnă la moarte bolnavii neuropsihici!

Ialomița este un județ «țintuit» în scaunul cu rotile! În statisticile Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița se regăsesc 8330 de persoane cu handicap, adulți și copii. Această cifră reprezintă 7,24% din populația județului! Un sfert dintre aceștia suferă de afecțiuni neuropsihice. Șansele de recuperare ale persoanelor cu astfel de disfuncționalități sînt sub zero! În lipsa unor centre specializate, o parte dintre bolnavi primesc tratament în cele trei azile de bătrîni din județ. Mai mult, neuropsihicii ialomițeni lăsați în grija familiilor ajung să devină victime ale abuzurilor propriilor rude. Autoritățile sînt totuși încrezătoare. O investiție de 3 milioane... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 10:17 (9404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ajutoarele europene, umilință marca administrația Stoica

Slobozia: Ajutoarele europene, umilință marca administrația Stoica

La începutul acestui an, Consiliul Județean Ialomița anunța că furnizarea ajutoarelor alimentelor europene s-a blocat din cauza unei firme din Bulgaria care nu și-a respectat contractele de livrare a cantităților de făină și ulei... La Slobozia însă, aventura românească a ajutoarelor europene continuă în disprețul miilor de asistați care le așteaptă.

Roșii mucegăite, mazăre ca piatra
Maria Asanache are 67 de ani și este unul dintre beneficiarii ajutoarelor europene distribuite de către administrația Stoica la începutul lunii decembrie. La o lună de la primirea alimentelor, încă... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:34 (6352 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2013 (II)

Previziuni 2013 (II)

(continuare din numărul trecut)

SCORPION (23.10-21.11)
ASPECT GENERAL Anul 2013 vă ajută să reluați lucrările pe care nu le-ați făcut în anii anteriori. Planetele sînt în jurul valorii de spectatori gata de a vă face rău totuși. Veți trece printr-o perioadă de încercări și ispite în această perioadă. Relaxați-vă, retrageți-vă și întineriți gîndind pozitiv. Fazele de presiune ca lucru intens sau relaxare se alternează în viața dvs.
CARIERĂ În acest an viața dvs profesională va fi mult mai plină de satisfacții decît în perioadele precedente. Mai multe conexiuni și recompense... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:23 (8685 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficanți de droguri ialomițeni, arestați la Călărași

Traficanți de droguri ialomițeni, arestați la Călărași

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 28 și 40 ani, domiciliați în Amara și Slobozia, au fost arestați preventiv la Călărași de către procurorii Direcției Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, sub acuzația de «trafic de droguri». Persoanele reținute sînt cunoscute de oamenii legii, fiind cercetate și în alte dosare penale pentru «ultraj» sau «proxenetism»...
Potrivit datelor furnizate de anchetatori, cei patru ialomițeni reținuți la Călărași pentru «trafic de droguri» sînt frații Daniel Poștaru, de 36 ani, și fratele său, Sorin Poștaru, de 28 ani, ambii domiciliați în Amara, precum și slobozenii Vasile Becheanu, de 40 ani și Viorel Dumitru, de 38 ani. Drogurile... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 09:25 (26812 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2013, anul epurărilor

Șefi noi în descentralizatele ialomițene

Semne bune anul are, de... schimbare! Primele două săptămîni ale anului 2013 au adus șefi noi în fruntea unor descentralizate din județul Ialomița. Valul epurării politice a șefilor de instituții publice este abia la început. Se anunță schimbări majore pe toate fronturile...

Sic transit gloria...
Prima schimbare de cadre din Ialomița s-a desfășurat la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Deoarece în campania electorală pentru alegerile parlamentare a fluierat în biserica USL, împărțind ziare de campanie anti-administrația Ciupercă, Radu Paros a fost demis din funcția de manager... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:27 (6086 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

În primele săptămîni ale noului an 2013, în Ialomița au fost eliberate peste 15000 de rețete electronice. Statistica plasează județul pe locurile fruntașe la nivel național în ceea ce privește implementarea acestui sistem. Așa cum era de așteptat, realitatea de la fața locului contrazice estimările oficiale. Ajunși la farmacie, bolnavii primesc cu greu medicamentele prescrise electronic de medici...

Rețete electronice pe bandă rulantă
Ministerul Sănătății a emis în vara anului trecut un ordin potrivit căruia tratamentul bolnavilor trebuie prescris cu ajutorul rețetelor electronice... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:26 (4249 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Nu face fața, cît face ața

Consiliul Județean Ialomița ratează distribuția ajutoarelor europene

Ajutoarele alimentare oferite de Uniunea Europeană atentează la bugetul județului. Consiliul Județean Ialomița este nevoit să suplimenteze fondurile alocate pentru distribuția și depozitarea făinii și uleiului, întrucît aceste produse nu au fost acordate tuturor beneficiarilor. Este vorba despre o cantitate totală de 749 de tone, care urmează să ajungă în Ialomița tocmai din Bulgaria...

Ajutoarele europene costă
Potrivit planului de acordare a ajutoarelor alimentare oferite de Uniunea Europeană, nevoiașii din Ialomița beneficiau de un număr de 11 produse: făină, paste făinoase... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:19 (6356 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri fără perdea

Scandal sexual la Școala Generală Valea Ciorii

Scandal sexual la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Valea Ciorii. Patru băieți de clasa a VII-a sînt acuzați că s-ar fi dezbrăcat în timpul unei ore de curs și și-au arătat organele genitale în fața colegilor, fără ca profesorii să ia atitudine. Este reclamația pe care a făcut-o la Poliție, înainte de vacanța de iarnă, mătușa uneia dintre elevele martore a comportamentului obscen. Oamenii legii au demarat o anchetă și au demontat, una cîte una, acuzațiile «din lipsă de probe». Oricît de neadevărată ar părea întîmplarea, din cauza poveștii cu tentă sexuală directorul instituției de învățămînt de la Valea Ciorii a demisionat și refuză dialogul...

Lecția de obscenități... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:48 (26124 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

A apărut încă o profesie liberală

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

Miercuri, 12 decembrie 2012, Guvernul României a aprobat o Ordonanță de Urgență care prevede că obligativitatea informării despre mediere se va aplica de la 1 februarie 2013, cînd intră în vigoare Noul Cod de Procedură Civilă. Ialomița se pregătește la rîndu-i pentru aceste schimbări legislative obligatorii. Joi, 10 ianuarie 2013, Asociația Mediatorilor Autorizați Ialomița a organizat o primă ședință de organizare a actvității în anul 2013. «Intenția noastră este de a mediatiza aceste prevederi legale pentru facilitarea accesului celor interesați la serviciile pe care le poate oferi Asociația!» a declarat avocatul Claudiu Drăgănoiu, președintele acestei structuri juridice nou-înființate. Reamintim... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:42 (9795 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul din Giurgeni lovit cu sticla în cap rămîne spitalizat. Autorul ultrajului, trimis în fața instanței!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești au deschis un dosar penal în cazul șefului de post de la Giurgeni, lovit cu o sticlă în cap în noaptea de 19/20 ianuarie a.c., în timp ce încerca să aplaneze un scandal iscat într-un bar din localitate. Autorul ultrajului este un tînăr, de 32 ani, din comuna constănțeană Topalu, pe numele său Gică Vasile Cînciu.
Scandalul s-a petrecut în incinta unui bar din localitatea ialomițeană Giurgeni, în noaptea de 19/20 ianuarie a.c. . Șeful de post, agentul în vîrstă de 37 ani a încercat să aplaneze conflictul iscat între cîțiva tineri aflați în respectivul local. În timp ce-și exercita atribuțiile de serviciu, agentul a fost lovit cu o sticlă... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:09 (13560 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5664 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6424 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6038 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6917 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6076 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6282 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6814 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5341 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8327 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6516 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6058 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6638 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7318 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5470 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9611 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8016 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...