Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Congelatorul din saloane...

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Frigul de afară s-a instalat și în saloanele Spitalului Județean de Urgență Slobozia! Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița este încălzită doar 6 ore pe zi... Totul din cauza centralei termice, vechi de aproape 40 de ani, care nu poate oferi un confort termic sporit.  Pentru a nu deveni blocuri de gheață, bolnavii sînt sfătuiți să-și aducă de acasă cîte o aerotermă...

Încălzire cu program
După trei ani de muncă asiduă, în primăvara acestui an, mai exact la sfîrșitul lunii aprilie, eforturile administrației județene de a consolida structura Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:36 (6661 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Șoselele groazei» în Ialomița

«Șoselele groazei» în Ialomița

Șoselele județului continuă să fie scăldate în sînge! O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2012, au fost înregistrate mai multe accidente de circulație în urma cărora mai mulți oameni și-au pierdut viața. În majoritatea cazurilor, cauza tragediilor a fost aceeași, viteza mult prea mare...

Au gonit spre moarte
Raportul sumbru al reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, pe șoselele județului, în perioada 1.01.2012-21.11.2012, s-au petrecut 80 de accidente rutiere grave, cu 30 mai multe decît în perioada similară... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:26 (6420 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazin de înot în plină iarnă

Atenție, se lucrează!

Bazin de înot în plină iarnă

Anunțat ca fiind o certitudine încă de la jumătatea ultimului mandat al primarului Gabi Ionașcu, bazinul de înot didactic din vecinătatea terenurilor de tenis ar putea fi finalizat în această iarnă. Investiția are o valoare inițială de 7,4 milioane lei și este realizată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții...

Soluții tehnice proaste
În urmă cu aproape 3 ani, cînd a fost fixată locația acestuia, autoritățile locale promiteau că bazinul de înot didactic va reprezenta un reper pe harta investițiilor cu caracter sportiv din oraș și din Ialomița. Zilele trecute, în interiorul... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:49 (11402 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fără gaze, apă și lumină pînă la vară

Cartierul «Slobozia Nouă», sacrificat în numele apei potabile

Joi, 29 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au decis sistarea investițiilor pentru rețeaua de gaze și apă în cartierul «Slobozia Nouă». Decizia a generat proteste din partea proprietarilor care au case în cartier. Conform declarațiilor oficiale, investițiile vor fi finalizate în vara anului 2013...

Proprietarii spun da, consilierii votează nu
Joi, 29 noiembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pentru anul 2012 și realocarea excedentului bugetar rezultat în decursul acestui... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:33 (6490 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei morți pe șoselele nedeszăpezite din Ialomița...

Miercuri, 12 decembrie 2012. După amiază neagră în județul Ialomița... Două accidente de circulație, unul petrecut la Țăndărei și celălalt la Cotorca, au trimis la cer trei vieți. Cauza tragediilor a fost comună: șoselele prost deszăpezite...
În accidentul de la Țăndărei și-au pierdut viața o femeie de 45 ani și un tînăr de 29 ani. Aceștia se aflau într-o mașină înmatriculată în Gorj și circulau în direcția Constanța-Slobozia. La intrare în orașul Țăndărei, pe o porțiune de drum nedeszăpezită, automobilul a derapat, a intrat pe contrasens și s-a izbit puternic de un tir, condus de un șofer, de 54 ani, din Hîrșova. «Vă spun eu că șoseaua era plină de zăpadă. Femeia a vrut să pună frînă dar... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 15:55 (9363 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe drumurile din Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Codul Galben emis de Administrația Națională de Meteorologie a luat prin surprindere autoritățile ialomițene. În noaptea de marți spre miercuri, 11/12 decembrie a.c., pe drumurile din județ 8 automobile au rămas blocate. În momentul de față, pe toate arterele rutiere din Ialomița se circulă în condiții de iarnă...
Imediat după miezul nopții, pe DN2C, în zona localității Grivița, 4 automobile au rămas blocate pe șosea din cauza ninsorii. Situația a fost remediată cîteva ore mai tîrziu, după intervenția utilajelor de deszăpezire. Probleme au fost semnalate și pe DN21, în zona localității Iazu, acolo unde un tir a ieșit în decor. Și pe DN2A au fost înregistrate evenimente rutiere provocate... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 13:01 (8036 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Lucrările la stația de tratare a apei sînt finalizate în proporție de 95%. Apa va fi potabilă de Moș Nicolae, iar nota de plată a investiției crește... «Eu nu mai sînt în campanie. Vreau apă pentru slobozeni!» declară Alexandru Stoica.

Ultima sută de metri
Administrația locală anunță un nou termen pentru demararea probelor tehnologice la stația de tratare a apei. Primarul Alexandru Stoica a declarat că, cel mai probabil, la robinetele slobozenilor va curge apă potabilă de Moș Nicolae. «E ca și gata! Ne grăbim cît putem. Dar nici nu vrem să facem vreo prostie... Politica e politică... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:28 (13186 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei pledează «nevinovat»!

Sporuri «ilegale» pentru profesori?

Curtea de Conturi Ialomița îi somează pe profesorii suplinitori ai Liceului «Paul Georgescu» din Țăndărei să înapoieze sporurile salariale acordate. Vorbim de un venit total de 2000 lei, pe care dascălii i-au primit în urma orelor predate în anul școlar 2011-2012... Revoltate de raportul «rușinos», cadrele didactice au luat calea instanței și cer socoteală inspectorilor Curții de Conturi la Tribunalul Ialomița!

Operațiunea «controlul»
An de an, inspectorii Curții de Conturi Ialomița trec pragul instituțiilor publice și întocmesc rapoarte peste rapoarte cu privire la activitatea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:26 (5900 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Copiii și adulții din cartierul Bora au primit anul acesta, de la Moș Nicolae, un cadou inedit. Miercuri, 5 decembrie 2012, a fost inaugurat primul Centrul Multifuncțional din oraș, destinat activităților educative și culturale. Beneficiarii Centrului vor participa la lecții de utilizarea a calculatorului, after school și educație sanitară... Fondurile pentru construcția centrului au fost acordate de Banca Mondială, iar valoarea lucrărilor se ridică la 150 mii euro...

Să fie Centru Multifuncțional...
Construcția Centrului Multifuncțional din cartierul Bora a fost dezbătută în... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:15 (7718 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

Administrația Ciupercă în offside

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

În anul de grație 2009, la Mărculești, administrația PD-L de la acel moment demara în baza unei finanțări derulate prin intermediul Ordonanței 577 o amplă lucrare de reabilitare a rețelei de apă a comunei. La 3 ani distanță și cu sprijinul activ al administrației Ciupercă, lucrarea este blocată. Pînă aici, nimic extraordinar, veți spune, că doar nu este prima dată cînd administrația județeană blochează o investiție de anvergură în mediul rural (și nici ultima, din păcate, adăugăm noi!). Numai că de data aceasta, susțin surse autorizate din interiorul instituției, Ciupercă&comp. se fac vinovați de deturnarea fondurilor alocate acestei investiții. Iar pentru că tacîmul să fie complet și servit... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 17:12 (6054 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic de familie cere «spor de stres»

Sănătatea își iese din minți la Adîncata!

Un medic de familie cere «spor de stres»

Stresul pune în pericol sănătatea medicilor de familie din Ialomița! A simțit-o pe pielea ei doctorița Mihaela Oprea, de la Adîncata. Aceasta a solicitat Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 5 lei per consultație reprezentînd «spor de stres»... «Nu mă mai înțeleg cu pacienții!» declară medicul ajuns în pragul disperării. Cererea doctoriței Oprea a încins spiritele în rîndul comunității din Adîncata. Oamenii se declară nemulțumiți de serviciile medicale pe care le primesc și refuză să mai treacă pragul cabinetului din localitate...

«Sporul de stres» costă 5 lei
... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 15:21 (12927 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Dănuț Alexandru Potor, președintele Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Săptămîna trecută, membrii Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni s-au reunit pentru a evalua stadiul depunerilor de proiecte pe sesiunile active din cadrul programelor derulate în cadrul acestei structuri. Potrivit informațiilor oficiale, la acest moment 12 din cele 21 de proiecte existente sînt operative. «Am decis amînarea cu o saptămînă a închiderii sesiunii, pentru a oferi și celorlalte proiecte șansa de a se alinia la start. Este vorba de întîrzieri generate de cauze externe, respectiv autorizații și avize de conformare... Termenul final stabilit de comun acord este de 29 noiembrie!» a declarat ulterior întîlnirii Dănuț Alexandru Potor, președintele G... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 11:13 (7162 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milioane de lei cheltuite pe asistență socială în Ialomița!

Asistența socială în Ialomița costă enorm! Numai în anul 2011 au fost acordate peste 42 milioane lei reprezentînd alocații sociale... În 2012, cei mai mulți bani au fost acordați în luna septembrie. Asistații sociali ialomițeni au costat bugetul de stat suma de 7,5 milioane lei...

Alocații sociale de 42 milioane lei
Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, la nivelul anului 2011, cele mai multe plăți au fost efectuate către persoanele care beneficiază de alocații sociale. Vorbim despre un total de peste 42 milioane lei. Tot în... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 10:11 (5271 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pîine și circ pentru tot alegătoru’

1 Decembrie la estradă în capitala de județ...

Ialomița sărbătorește în fiecare an 1 Decembrie lîngă bustul lui Mihai Viteazul de pe Bulevardul Unirii. Și, tot în fiecare an, oficialii se înghesuie la depunerea de coroane, discursuri patriotarde (anul acesta mai scurte și mai decente decît în alți ani...) și tradiționala defilare a detașamentelor militare locale și tehnicii de luptă din dotare. Spre deosebire de anii anteriori însă, anul acesta oficialii prezenți s-au cocoțat pe o estradă de o jumătate de metru înălțime, pentru a fi văzuți mai bine. Inițiativa a fost explicată pedant de către președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, unul dintre beneficiarii acestei idei. «De obicei, la astfel de evenimente, oamenii sînt... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2012, 20:48 (6609 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Trei bebeluși, români de-adevăratelea!

Au venit pe lume de Ziua Națională a României

Ialomița: Trei bebeluși, români de-adevăratelea!

1 decembrie a adus bucurie și în saloanele Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia. De Ziua Națională a României au venit pe lume trei bebeluși...
Primul copil, un băiețel de 3,20 kg, s-a născut imediat după miezul nopții, la ora 00,30. Venit pe lume aproape de ivirea zorilor, al doilea român adevărat din Ialomița este unul cu greutate. Vorbim despre un alt băiețel, care a cîntărit la naștere 3,65 kg. În timp ce militarii mergeau în pas de defilare pentru a marca ziua de 1 Decembrie, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a venit pe lume și o fetiță, de 2,8 kg.
«Cei doi băieți s-au născut prin cezariană, iar fetița pe cale naturală... Toți sînt însă sănătoși... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2012, 20:46 (4419 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Maia Morgenstern: «La Slobozia există un public însetat de teatru!»

În urmă cu o săptămînă, marea actriță Maia Morgenstern a dat viață la Slobozia personajului Miss Daisy, eroina operei «Miss Daisy și șoferul ei» semnată de dramaturgul american Alfred Uhry. Este cel mai mare eveniment cultural organizat la Slobozia în ultimii 10 ani...
Chiar dacă acțiunea piesei se petrece în America anilor 1960, într-o societate plină de stereotipii și prejudecăți, tema creației lui Uhry este actuală și are la bază condiția omului ajuns la vîrsta a treia. Și, totuși, întîlnirea cu Maia n-a fost ratată nici de tineri, nici de vîrstnici... Peste 400 de oameni au privit-o și au aplaudat-o pe Miss Daisy... La finalul spectacolului, Maia Morgenstern a transmis toată admirația... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2012, 18:11 (6491 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

O dată vede nașul ștampila finului

Botez electoral cu happy end

Joi, 29 noiembrie 2012, oficialii din cadrul administrației locale și județene au botezat 40 de adulți și copii din cartierul Bora. Evenimentul s-a bucurat de un real interes în sînul comunității... Pe de altă parte, preotul paroh Nicolae Gangă al bisericii din cartier s-a declarat deranjat de publicitatea negativă creată în jurul evenimentului...

Scîncete electorale…
Joi, 29 noiembrie a.c., la ora 11,30, biserica de la Bora s-a dovedit neîncăpătoare pentru mulțimea de oficiali veniți să nășească. De la prefectul Constantin Atanasiu și primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, peste... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2012, 17:46 (15349 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Apă electoral-potabilă de 1 Decembrie!

Administrația Stoica pregătește Slobozia pentru alegerile parlamentare

Apă electoral-potabilă de 1 Decembrie!

Anunțată oficial pentru 25 octombrie, inaugurarea stației de tratare a apei potabile din Slobozia a fost amînată pentru 1 decembrie. Potrivit declarațiilor oficiale, la începutul acestei săptămîni au fost efectuate primele probe tehnologice la această ultimă investiție... Conform oficialilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în maximum 72 de ore de la prelevarea primelor probe, vom avea confirmarea faptului că apa este potabilă. Primarul Alexandru Stoica respinge orice acuzații privitoare la transformarea acestei investiții într-un vehicul electoral pentru PSD la alegerile parlamentare din 9 decembrie...

La stația lăudată să nu te duci cu... bidonul!... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2012, 18:00 (6147 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, la mila nămeților

Utilajele de deszăpezire, (ne)pregătite pentru iarnă

Ialomița, la mila nămeților

«Iarna poate să vină liniștită, pentru că aveam mașini suficiente să-i facem față!» ne-a asigurat Constantin Atanasiu, prefectul județului Ialomița. Pe hîrtie, situația este sub control. În realitate, județul Ialomița nu dispune de logistica necesară pentru o deszăpezire ca la carte. Cele mai multe dintre utilajele pe care oficialii noștri preferă să le pună la treabă sînt vechi și ar trebui casate. «Mai bine blocăm drumurile decît să folosim utilajele!» susțin reprezentanții Serviciului Poliției Rutiere din cadrul IPJ Ialomița. Nici meteorologii nu au vești mai bune. În sezonul rece 2012-2013, viscolul va lovi puternic Bărăganul...

Un raport mincinos...... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:31 (8329 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a făcut ultimele «danii» bugetare înainte de alegeri

Din ciclul «minciuni cu premeditare», Silvian Ciupercă spune: «Este prima dată cînd banii nu sînt împărțiți pe criterii politice!»

Consiliul Județean Ialomița a făcut ultimele «danii» bugetare înainte de alegeri

Declarația președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, a fost făcută în cadrul ultimei ședințe ordinare, desfășurate la sfîrșitul săptămînii precedente. În fapt, recunosc neoficial primarii care au primit aceste alocații bugetare, banii reprezintă o garanție administrativă că bazinele electorale USL nu vor fi uitate dacă obțin scoruri electorale pozitive la alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012...

O ședință cu iz de legalitate
Vineri, 16 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare lunare a Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au aprobat... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:26 (7929 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23279 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7406 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7460 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13713 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9834 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10134 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7246 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9264 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9541 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10708 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9794 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9409 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...