Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Ialomița: Polițiștii-infractori, trimiși în judecată

Cei 9 agenți de poliție acuzați de comiterea unor fapte de corupție în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au fost trimiși în judecată. Procesul se află pe rolul Tribunalului Ialomiță și urmează, în scurt timp, să înregistreze primul termen de judecată...
Cei 9 agenți de la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița trimiși în judecată sînt Cornel Ciriblan, Cristinel Dinu, Adrian Marian Andrei, Marian Chițoiu, Dorel Dinu, Micu Gabriel, Gheorghe Ioniță, Costel Cristian Minoiu și Alexandru Lascu. Potrivit probatoriului administrat în cauză, pe parcurusul urmăririi penale, procurorii de la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița au consemnat faptul că cei 9 polițiști... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 18:25 (39124 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Capii unei rețele de falsificatori de bani al căror «cartier general» era în localitatea Movilița și care acționau pe raza a opt județe, au fost prinși marți, 18 septembrie a.c., de efective din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, ale Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București și ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Teleorman. Printre cei prinși s-a numărat și un tînăr, de 22 ani, care în luna aprilie a plasat bani falși la supermarketul Kaufland din Slobozia. Trei suspecți au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, iar miercuri, 19 septembrie, au fost conduși la Judecătoria Slobozia cu mandate de arestare preventivă... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:39 (8705 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tîrnosire de biserică la Țăndărei

Peste 1500 de credincioși din toate colțurile județului au venit duminică, 16 septembrie, în pelerinaj la Țăndărei. Oamenii au participat la prima sfințire a celei mai noi biserici din oraș, ridicată în cartierul Strachina. Cel de-al doilea lăcaș de cult construit la Țăndărei în ultimele două decenii poartă hramul «Sfinților Împărați Constantin și Elena». Prezent în mijlocul credincioșilor pentru a marca acest eveniment a fost Presfințitul Părinte Episcop Vincențiu...

Eforturi răsplătite...
Cel mai important eveniment religios al comunității din Țăndărei s-a petrecut duminică... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:25 (15060 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

Decimat de criză, mediul de afaceri din Ialomița mai are o șansă să se revigoreze: absorbția fondurilor europene, pentru dezvoltarea resurselor. Au aflat «secretul» și patru firme din Slobozia, care, cu sprijinul Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, au implemenat proiecte cu finanțare comunitară, în cadrul Programului Operațional Regional «Regio». În cadrul întîlnirii de lucru organizată miercuri, 19 septembrie a.c., reprezentanții ADR Sud-Muntenia au vizitat fiecare firmă din oraș care și-a început activitatea cu bani europeni...
Primul obiectiv din Slobozia vizitat de reprezentanții ADR Sud-Muntenia a fost Centrul de Îngrjirie și Remodelare Corporală «Lia SPA», aflat în apropiere... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:07 (13125 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Utopia Siret-Bărăgan

Utopia Siret-Bărăgan

De cîțiva ani încoace, utopia numită Canalul Siret-Bărăgan a ajuns să inflameze discursurile oficiale. În Ialomița, primul care a repovestit despre această investiție salvatoare pentru Ialomița a fost fostul ministru al Agriculturii, Valeriu Tabără, acum vreo doi ani, la o Zi a Porumbului. De-atunci, a curs multă apă pe Siret, dar acesta nu s-a mai revărsat. S-a revărsat, în schimb, tolba cu promisiuni electorale. Iar canalul Siret-Bărăgan este una dintre cele mai frumoase. La fel de frumoasă ca cei 400 de kilometri de autostradă promiși de guvernul Boc la începutul guvernării sale...

O investiție de 4,5 miliarde de euro... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:36 (9451 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deși va finalizată la sfîrșitul anului 2013

«Platforma Industrială IMM» de la Slobozia a intrat în faliment

Municipalitatea din Slobozia construiește Parcul Industrial de la Vamă degeaba. Investiția de peste 17 milioane lei este destinată unor firme falimentare. Agenții economici care ar fi trebuit să-și desfășoare activitatea pe «Platforma Industrială IMM» încep să-și închidă afacerile...

Beneficiari falimentari
Imediat după alegerile locale, primarul Alexandru Stoica și viceprimarul Valentin Băcanu semnau un proiect megaloman în valoare de peste 17 milioane lei, inițiat încă de pe vremea ex-primarului Gabi Ionașcu. Este vorba despre proiectul ce vizează construcția în zona Vamă din... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:32 (9338 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apendicita care ucide încet...

Vicepeședintele Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

Apendicita care ucide încet...

O banală operație de apendicită l-a adus pe Matei Viorel în pragul morții. După 4 luni de chin și zeci de drumuri la spital avea să afle că doctorul Octavian Alexandrescu, de la spitalul din Urziceni, a «uitat» în burta acestuia un pansament de 30 de centimetri pătrați. Din decembrie și pînă în martie, fașa uitată s-a transformat într-o pungă de puroi de 800 de mililitri. Iar doctorul Alexandrescu este bine mersi, mulțumim de întrebare!

Ce nu te omoară, te întărește
Pe 20 decembrie 2011, după o noapte de dureri, Matei Viorel s-a internat la spitalul din Urziceni pentru ceea ce... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:05 (28999 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

În Ialomița a început marea înarmare. Fie că sînt pasionați de vînătoare, fie că încearcă să țină bandiții la distanță, tot mai mulți ialomițeni preferă să aibă la purtător cîte o pușcă sau un pistol. Sînt deja 1600 de persoane în întreg județul care dețin premise de port armă...

Arme pentru ialomițeni
Statisticile Poliției Județene arată că, în momentul de față, 1600 de ialomițeni dețin legal o armă letală sau neletală. Spunem legal pentru că vorbim despre cei care dețin documente prin care le este recunoscut dreptul de a purta o armă. Astfel, în Ialomița există un număr de ... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 17:53 (10149 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ialomița arme

Click aici

EVENIMENT

Scandal marca Vasile Olaru

Slobozia: Spitalul Județean externează pacienți cu fracturi deschise

În seara zilei de 31 august 2012, Călin Victor din comuna Ciochina era accidentat grav de primarul orașului Căzănești, Stelian Traian. Incidentul a reprezentat debutul unui șir de bizarerii inexplicabile care au transformat victima în vinovat. Ceea ce este însă strigător la cer este faptul că, deși internat cu fractură deschisă, Călin Victor a fost externat după 7 zile de către dr Vasile Olaru și trimis acasă «să facă sex ca să se vindece»...

Legea nu e pentru toată lumea
În seara zilei de 31 august, noul primar PSD al orașului Căzănești, Stelian Traian, a accidentat grav într... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 10:57 (30172 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

SC Urban se prăbușește sub greutatea datoriilor acumulate în decursul ultimilor ani. În așteptarea unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor care să decidă viitorul societății, conducerea  SC Urban se teme de ce mai rău. «Așteptăm ca Apele Române să declanșeze procedura de insolvență. Este inevitabil în condițiile în care nu mai putem plăti datoriile acumulate...» a declarat Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban.

Urban, la mîna Direcției Apelor
Amînate la nesfîrșit, deciziile radicale de redresare a SC Urban continuă să se lase așteptate. La trei luni de la ultima... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:44 (13131 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărturia unui hoț

Munteni Buzău: «Polițiștii m-au băgat în spital!»

Hoții au ajuns să fie spaima polițiștilor și nu invers. Patru oameni ai legii sînt acuzați de un tînăr de 26 ani, din Căzănești, că l-au băgat în spital după ce i-au aplicat o corecție zdravănă, fără să aibă un motiv. Oamenii legii infirmă acuzațiile și susțin că tînărul este un hoț nemulțumit de faptul că a fost «deranjat» în timp ce fura porumb de pe un cîmp din localitatea Munteni Buzău. Și nu era singur, ci însoțit de tatăl, fratele și cumnata sa! Un lucru este cert, în momentul în care polițiștii le-au cerut tuturor explicații, suspecții au sărit imediat la scandal. Partea vătămată nu are stare nici pe patul spital... Internat la Slobozia, medicii susțin că acesta este reclacitrant și a semnat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:04 (11916 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Administrația Stoica își plătește datoriile

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Joi, 30 august 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat «alocarea de la bugetul local al municipiului Slobozia a sumei de 3000 lei reprezentînd ajutor de urgență pentru domnul Zăgan Marian». Potrivit unora dintre consilierii locali prezenți, ajutorul respectiv reprezenta «un precedent periculos» în condițiile în care nu există un regulament intern care să prevadă alocarea unor astfel de ajutoare. Marian Zăgan este unul dintre «locotenenții» interlopului Gigi Piticu și a fost arestat în anul 2009 pentru «vătămare corporală gravă, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice»... Oficialii locali susțin că nu este vorba despre nicio plată electorală, ci doar de niște banale... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:46 (11025 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:21 (80068 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica «zboară» spre China

Pe drumurile bătătorite de Ionașcu...

Administrația Stoica «zboară» spre China

Administrația locală din Slobozia își face bagajele. Primarul Alexandru Stoica, viceprimarul Valentin Băcanu, însoțiți de alți trei consilieri USL vor pleca în China. Excursia va avea drept punct terminus orașul Nanyang din provincia Hanan și va dura 9 zile. Oficial, vizita are un scop diplomatic, urmînd a se purta discuții cu cei mai potenți afaceriști din zonă pentru demararea unor investiții chinezești în Bărăgan... Ideile afacerilor cu China își au originile pe timpul guvernării primarului Gabi Ionașcu care, la rîndu-i, a vizitat China. Că oamenii de afaceri chinezi nu au produs investiții la nivel local, e cu totul altă poveste... «De data asta ne vom strădui mai mult!» spune răspicat primarul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:12 (8698 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Filmele rusești revin la Slobozia

După mai bine de 20 de ani

Filmele rusești revin la Slobozia

În perioada 10-16 septembrie 2012, Casa de Cultură Slobozia va fi gazda Festivalului Filmului Rusesc «Kino +». 7 dintre cele mai bune producții rusești ale ultimilor opt ani, premiate la festivaluri de profil internaționale, vor fi proiectate la Slobozia. Spectatorii care vor ajunge în fața marelui ecran nu vor plăti bilet, toate producțiile urmînd a fi difuzate gratuit. Și surprizele nu se vor opri aici! Actrița Monica Bîrlădeanu va aduce la Slobozia cea mai nouă producție a sa, denumită «Despre oameni și melci». Evenimentul este programat pentru sfîrșitul lunii septembrie...

Davai ceas, davai film!... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:07 (11943 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O fostă angajată a Azilului de Bătrâni de la Fierbinți Târg acuză actuala conducere că «sedează vârstnicii»

Scandal la Direcția Generală de Asistență Socială pentru Protecția Copilului Ialomița

O fostă angajată a Azilului de Bătrîni de la Fierbinți Tîrg acuză actuala conducere că «sedează vîrstnicii»

Acuzații șocante la Azilul de Bătrîni din Fierbinți Tîrg. O fostă angajată susține că actuala conducere dă ordine ca cei 43 de bătrîni aflați în Centru să fie sedați pentru a fi transformați în «legume». Conducerea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dechis deja o anchetă în acest caz. «Este un conflict între directoare și angajata care face acuzații...» declară Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița...

Control intern la Azilul din Fierbinți Tîrg
Potrivit declarațiilor fostei angajate de la Fierbinți Tîrg, care ocupa funcția de psiholog... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 17:07 (66391 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Un antibiotic administrat în miez de noapte, cînd febra este 40, alungă orice răceală... Dar de unde să-l cumperi? Deși Slobozia este orașul cu cele mai multe farmacii din județul Ialomița, niciuna nu are program non-stop. În municipiul reședință de județ, «non-stop» se traduce printr-un program de doar trei ore, de la 22,00-1,00. «Această afacere nu este rentabilă...» ne explică reprezentanții Colegiului Farmaciștilor Ialomița. Și toate acestea în condițiile în care punctele farmaceutice sînt cei mai mari consumatori ai bugetului Sănătății ialomițene...

Avem mai multe farmacii decît alimentare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 16:59 (22301 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Glam Russian Fashion» la Atelierul SORINNA

Marți seară, 4 septembrie a.c., la Slobozia, protipendada locală a beneficiat de o prezentare de modă de excepție. Atelierul SORINNA, condus de Mihaela Brînză, a lansat colecția de rochii de seară a sezonului toamnă-iarnă 2012-2013. Spectacolul, unul inedit pentru slobozeni, s-a bucurat de apreciere și aplauze...

O colecție glamour
Marți seară, de la orele 19,30, la Salonul «Nobless» din Slobozia, Andreea Brînză și Ioana Popică au lansat colecția de rochii de seară, sezonul tomană-iarnă, ale Atelierului SORINNA. Designerii Atelierului au ales pentru această colecție să prezinte... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:56 (10632 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Anul ăsta Moș Crăciun a venit mai devreme

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Consiliul Județean Ialomița estimează un excedent bugetar de 6 milioane lei. Destinația acestor fonduri a fost stabilită în cadrul unei ședinței ordinare în care consilierii județeni au distribuit bani către administrația Stoica, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, SC Drumuri și Poduri... Și exemplele pot continua! Oficial, transformarea veniturilor instituției în danii este una justificată. «Consiliul Județean Ialomița este preocupat de distribuirea judicioasă a resurselor bugetare pe care le are la dispoziție!» declară senin vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ioan Martin.

Nu-i prost cine cere... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:47 (7599 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sîntem pe primul loc... de la coadă!

Ialomița: Doar 10,21% promovabilitate la Bacalaureatul de toamnă

Absolvenții de liceu din Ialomița au comis-o din nou. La cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, aceștia s-au făcut și mai mult de rîs. Au reușit să iasă pe primul loc ... de la coadă! Cu un procent de promovabilitate de doar 10,21%...
La Bacalaureatul de toamnă s-au înscris 1345 de elevi, majoritatea dintre ei fiind cei care nu au reușit să promoveze examenul în sesiunea din vară. Cu toate acestea, doar 1146 au susținut probele... Restul, pentru că nu s-au prezentat, au fost considerați absenți. În ceea ce privește numărul promovaților, statistica Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că doar 117 elevi au reușit să treacă Bacalaureatul de toamnă. Exprimat în procente, este vorba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:33 (10155 vizualizări - 14 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: S-au bătut în curtea școlii

Trei eleve ale unei școli din Slobozia au intrat în atenția polițiștilor după ce au fost surprinse agresîndu-se în curtea instituției de învățămînt. Minorele au fost observate de o patrulă de jandarmi care ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 20:10
(4750 vizualizări - 5 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții destinate fermierilor din sectorul laptelui

Între 22 martie-8 aprilie 2016, fermierii din sectorul laptelui și produselor lactate sînt așteptați la sediul Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița pentru a-și depune documentele ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 19:10
(4269 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Dezbateri publice pentru contribuabili

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează faptul că, la data de 28 martie 2016, începînd cu orele 10,00, la sediul instituției din Slobozia se vor desfășura o serie de dezbateri publice ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 18:15
(7005 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție în această perioadă 389 de noi locuri de muncă. Acestea sînt destinate atît șomerilor indemnizați, cît și celor neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 17:20
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: Conducea sub influența alcoolului

1,057 miligrame alcool pur în aerul expirat a fost valoarea alcoolemiei pe care polițiștii ialomițeni au descoperit-o în urma unui test alcoolscop la care a fost supus un șofer. Bărbatul, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 16:15
(4594 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 45 de ani, din Urziceni, a fost rănită, după ce șoferul unei mașini, identificat în persoana unui tînăr de 28 de ani din aceeași localitate, a lovit-o chiar cînd aceasta traversa regulamentar ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 15:15
(6087 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în rîndul elevilor

Efective de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au efectuat, în perioada 22-24 martie 2016, mai multe activități preventive în școlile din județ. La întîlnirile cu oamenii legii au răspuns prezent 400 de ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 14:10
(5152 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Dosar penal pentru conducere ilegală

Un bărbat, de 37 de ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști pe raza localității Drăgoești, conducînd în stare de ilegalitate. Bărbatul se afla la volan deși dreptul său de a conduce vehicule fusese ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 13:20
(5205 vizualizări - 1 comentariu)


Săveni: Reținut și trimis după gratii

Polițiștii ialomițeni au reținut un tînăr, de 29 de ani, din Săveni, care se sustrăgea executării unei pedepse cu închisoarea. Acesta a fost condamnat la 2 de închisoare cu executare pentru tulburarea ordinii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 12:15
(5897 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul extern de securitate și sănătate în muncă AVD EXPERT

angajează
INSPECTOR SECURITATEA MUNCII
Cerințe minimale:
-Curs de securitate și sănătate
în muncă-durata 80 ore
-Permis conducător auto
categoria B
Constituie un avantaj:
-curs cadru tehnic domeniul PSI
sau inspector de protecție civilă
și autorizație de operator de RSVTI
Informații suplimentare:
șos. Amara, nr. 19, incinta AMPA,
birou 11, loc. Slobozia,
telefon 0725/016.262

22 Martie 2016, 21:05


Traian: Nou-născut, ucis de nitriții din apă

În urmă cu o săptămînă, doi frați gemeni, de două luni, din localitatea Traian, au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în stare gravă, intoxicați cu nitriți. Copiilor le-a fost pregătit laptele ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 20:15
(9192 vizualizări - 1 comentariu)


Cetățeni străini depistați cu ședere ilegală în Ialomița

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul  pentru Imigrări Ialomița, în baza mecanismului de cooperare integrată pentru combaterea șederii ilegale și a traficului de migranți, ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 18:55
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A căzut cu motocicleta

Luni, 21 martie 2016, în jurul orei 18.00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 17:55
(6857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Pește fără documente de proveniență și unelte de pescuit comercial au fost confiscate de polițiști în urma unor controale efectuate în trafic. Doi bărbați de 26, respectiv 32 de ani, ambii din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 17:10
(6119 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au plantat copaci de «Ziua Internațională a Pădurii»

Polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au plantat luni, 21 martie 2016, puieți din specia paltin, la sedii ale posturilor de poliție comunale și la sediile polițiilor municipale și ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 19:40
(5480 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Navigare în siguranță pe internet

Peste 200 de elevi din cadrul Liceului de Arte «Ionel Perlea» și Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», ambele din Slobozia, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul online. Astfel ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 19:20
(6736 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 26 și 64 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 18:45
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 5 răniți

În acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 4 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane.
Astfel, vineri, 18 martie 2016, în jurul orei 10,00, Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 18:05
(4962 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Giurgeni și Rădulești

Sîmbătă dimineață, 19 martie 2016, în jurul orei 3,20, o locuință a unui cetățean din localitatea Giurgeni a fost cuprinsă de flăcări. Două autospeciale de lucru cu apă și spumă și un echipaj SMURD s-au ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 17:15
(6658 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 384 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 martie 2016, sînt disponibile 384 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 16:10
(6755 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 13 permise auto reținute, amenzi de peste 69500 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 18-20 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 13:40
(7206 vizualizări - 0 comentarii)


23 martie, «Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare Zilei Poliției Române, polițiștii ialomițeni organizează miercuri, 23 martie 2016, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise» pentru cetățenii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 12:25
(3784 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Camion plin cu floarea-soarelui, răsturnat pe șosea

Gura Ialomiței: Camion plin cu floarea-soarelui, răsturnat pe șosea

Un camion încărcat cu floarea soarelui, ce se deplasa pe DJ 213 în dimineața zilei de vineri, 18 martie 2016, s-a răsturnat pe partea carosabilă, în apropierea localității Gura Ialomiței. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 11:15
(5473 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: «Postul Mare», pe înțelesul copiilor

Protopopiatul Slobozia, împreună cu cei 20 de copii incluși în proiectul after-school «Un viitor mai bun pentru copiii din Mărculești», a organizat în localitatea Mărculești o serie de dezbateri privitoare ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 10:10
(5165 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescent, prins la furat

O patrulă de jandarmi a identificat un adolescent, de 15 ani, din Fetești, cunoscut cu antecedente penale, care avea asupra lui o sacoșă în care transporta bunuri furate dintr-un tren de călători. Forțele ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 09:10
(4554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Accidente la Manasia și Fierbinți

Poliția a fost sesizată miercuri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de localitatea Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 16:20
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiști din cadrul Poliției Municipiului Fetești au organizat și desfășurat miercuri, 16 martie a.c., pe raza municipiului și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de prevenire și combatere a braconajului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 15:50
(5343 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Agriculturii din România, prezent la expoziția internațională «Tradiții culturale în Balcani»

Muzeul Județean Buzău a vernisat, în data de 15 martie 2016, expoziția «Tradiții culturale în Balcani», desfășurată în cadrul evenimentelor cultural-educative «Zilele Femeii la Muzeul Județean Buzău», expoziție ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 12:35
(7467 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Plăți pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de16.03.2016 efectuează plata pentru acciza la motorina utilizată în agricultură în conturile solicitanților înscrise ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 11:10
(6697 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița susține angajarea forței de muncă

În perioada 14.03-8.04.2016, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița derulează o campanie de vizite la agenții economici din județ. Obiectivele acestei acțiuni constau în informarea angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 19:25
(5320 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...