Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Slugă» fără simbrie

«Slugă» fără simbrie

«Mila de la străin, e ca umbra de la spin» spune proverbul românesc. Iar Cătălin Năstase, ajuns acum la 37 ani, știe cel mai bine lucrul acesta. El îl acuză pe Caloianu Gheorghe, din Slobozia, că îi datorează 8500 de lei după ce i-a muncit, cu simbrie, un an de zile. Povestea lui Cătălin Năstase e cu atît mai cutremurătoare cu cît el, în ciuda pagubei, nu are un cuvînt rău de zis despre stăpînul său. În tot acest timp, acesta spune că «băiatul nu e sănătos la cap, e retard... L-a învățat cineva, că el nu știe nici să scrie...».

Slugă la dîrloagă
Pe Cătălin Năstase îl cunoaște... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2012, 18:25 (23650 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea DJ201B Ciochina-Rași continuă să ne coste

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea drumului județean Ciochina-Rași este una dintre reușitele declarate ale administrației Ciupercă. Mediatizată ani în șir, această investiție, finanțată în proporție de peste 85 la sută din fonduri europene, are probleme. Concret, de aproape un an, autoritățile județene sînt somate de Comisia Europeană să ramburseze 2 milioane lei din cele 14 cheltuite sub pretextul unor «corecții financiare». Deși litigiul face obiectul unui proces în care biroul juridic din subordine apără instituția, Consiliul Județean Ialomița păstrează o tăcere prudentă și vinovată asupra situației...

Drumul spre Rași a fost pavat cu bune intenții... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 19:08 (10647 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană are nevoie urgent de 30 milioane lei!

Sănătatea ialomițeană are nevoie urgent de 30 milioane lei!

Ca în fiecare an, toamna găsește nepregătită Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă desfășurată la sfîrșitul săptămînii precedente, Mihai Geantă, directorul economic al instituției, a anunțat că instituția mai are nevoie de 30 milioane lei pentru a asigura nevoile sistemului județean de sănătate... «Facem eforturi susținute pentru a asigura finanțarea spitalelor și pentru a onora nevoile contributorilor!» a declarat Geantă.

Sănătatea ialomițeană în sezonul de toamnă-iarnă
Conferința de presă de săptămîna trecută a Casei Județene de... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:46 (7501 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sentință lejeră pentru «pedofilul de la MB-uri»

Trei ani și jumătate... pe hîrtie!

Atenție, părinți! După un an și jumătate în spatele gratiilor, «pedofilul de la MB-uri» va fi din nou liber. Condamnat la trei ani și 6 luni de detenție, bărbatul care a distrus copilăria a trei fetițe din Slobozia va sta la închisoare mai puțin. Și totul este cît se poate de legal! Sentința «lejeră» primită de Corneliu Alexandru Croitoru le-a spulberat liniștea mamelor copilelor batjocorite. Femeile se tem pentru siguranța micuțelor și cred cu tărie că acestea pot deveni din nou victimele pedofilului. Pe de altă parte, surse apropiate anchetei susțin că există posibilitatea ca adevăratul pedofil care a semănat groaza pe străzile Sloboziei să se afle în continuare printre noi...

... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:43 (9096 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale «casează» bani publici

Ialomița: Administrațiile locale «casează» bani publici

De două decenii încoace, consiliile locale aprobă scoaterea din circuitul administrativ a unor bunuri publice de milioane. Concret, de la birouri, scaune și calculatoare depășite vreme și pînă la centrale termice dezafectate, totul este bun de casat. Situația se repetă permanent, indiferent dacă este vorba de medicul urban sau rural. O trecere în revistă a acestor bunuri reflectă risipa de bani publici...

Tot săracu’ e și al dracu’!
Tot mai sărace an de an, administrațiile locale nu ezită să caseze bunuri pe care le-ar putea valorifica sau întreține. Procedeul este simplu. Potrivit... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:37 (6951 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Ialomița: Polițiștii-infractori, trimiși în judecată

Cei 9 agenți de poliție acuzați de comiterea unor fapte de corupție în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au fost trimiși în judecată. Procesul se află pe rolul Tribunalului Ialomiță și urmează, în scurt timp, să înregistreze primul termen de judecată...
Cei 9 agenți de la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița trimiși în judecată sînt Cornel Ciriblan, Cristinel Dinu, Adrian Marian Andrei, Marian Chițoiu, Dorel Dinu, Micu Gabriel, Gheorghe Ioniță, Costel Cristian Minoiu și Alexandru Lascu. Potrivit probatoriului administrat în cauză, pe parcurusul urmăririi penale, procurorii de la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița au consemnat faptul că cei 9 polițiști... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 18:25 (39124 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Capii unei rețele de falsificatori de bani al căror «cartier general» era în localitatea Movilița și care acționau pe raza a opt județe, au fost prinși marți, 18 septembrie a.c., de efective din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, ale Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București și ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Teleorman. Printre cei prinși s-a numărat și un tînăr, de 22 ani, care în luna aprilie a plasat bani falși la supermarketul Kaufland din Slobozia. Trei suspecți au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, iar miercuri, 19 septembrie, au fost conduși la Judecătoria Slobozia cu mandate de arestare preventivă... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:39 (8707 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tîrnosire de biserică la Țăndărei

Peste 1500 de credincioși din toate colțurile județului au venit duminică, 16 septembrie, în pelerinaj la Țăndărei. Oamenii au participat la prima sfințire a celei mai noi biserici din oraș, ridicată în cartierul Strachina. Cel de-al doilea lăcaș de cult construit la Țăndărei în ultimele două decenii poartă hramul «Sfinților Împărați Constantin și Elena». Prezent în mijlocul credincioșilor pentru a marca acest eveniment a fost Presfințitul Părinte Episcop Vincențiu...

Eforturi răsplătite...
Cel mai important eveniment religios al comunității din Țăndărei s-a petrecut duminică... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:25 (15076 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

Decimat de criză, mediul de afaceri din Ialomița mai are o șansă să se revigoreze: absorbția fondurilor europene, pentru dezvoltarea resurselor. Au aflat «secretul» și patru firme din Slobozia, care, cu sprijinul Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, au implemenat proiecte cu finanțare comunitară, în cadrul Programului Operațional Regional «Regio». În cadrul întîlnirii de lucru organizată miercuri, 19 septembrie a.c., reprezentanții ADR Sud-Muntenia au vizitat fiecare firmă din oraș care și-a început activitatea cu bani europeni...
Primul obiectiv din Slobozia vizitat de reprezentanții ADR Sud-Muntenia a fost Centrul de Îngrjirie și Remodelare Corporală «Lia SPA», aflat în apropiere... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:07 (13127 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Utopia Siret-Bărăgan

Utopia Siret-Bărăgan

De cîțiva ani încoace, utopia numită Canalul Siret-Bărăgan a ajuns să inflameze discursurile oficiale. În Ialomița, primul care a repovestit despre această investiție salvatoare pentru Ialomița a fost fostul ministru al Agriculturii, Valeriu Tabără, acum vreo doi ani, la o Zi a Porumbului. De-atunci, a curs multă apă pe Siret, dar acesta nu s-a mai revărsat. S-a revărsat, în schimb, tolba cu promisiuni electorale. Iar canalul Siret-Bărăgan este una dintre cele mai frumoase. La fel de frumoasă ca cei 400 de kilometri de autostradă promiși de guvernul Boc la începutul guvernării sale...

O investiție de 4,5 miliarde de euro... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:36 (9469 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deși va finalizată la sfîrșitul anului 2013

«Platforma Industrială IMM» de la Slobozia a intrat în faliment

Municipalitatea din Slobozia construiește Parcul Industrial de la Vamă degeaba. Investiția de peste 17 milioane lei este destinată unor firme falimentare. Agenții economici care ar fi trebuit să-și desfășoare activitatea pe «Platforma Industrială IMM» încep să-și închidă afacerile...

Beneficiari falimentari
Imediat după alegerile locale, primarul Alexandru Stoica și viceprimarul Valentin Băcanu semnau un proiect megaloman în valoare de peste 17 milioane lei, inițiat încă de pe vremea ex-primarului Gabi Ionașcu. Este vorba despre proiectul ce vizează construcția în zona Vamă din... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:32 (9340 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apendicita care ucide încet...

Vicepeședintele Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

Apendicita care ucide încet...

O banală operație de apendicită l-a adus pe Matei Viorel în pragul morții. După 4 luni de chin și zeci de drumuri la spital avea să afle că doctorul Octavian Alexandrescu, de la spitalul din Urziceni, a «uitat» în burta acestuia un pansament de 30 de centimetri pătrați. Din decembrie și pînă în martie, fașa uitată s-a transformat într-o pungă de puroi de 800 de mililitri. Iar doctorul Alexandrescu este bine mersi, mulțumim de întrebare!

Ce nu te omoară, te întărește
Pe 20 decembrie 2011, după o noapte de dureri, Matei Viorel s-a internat la spitalul din Urziceni pentru ceea ce... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:05 (28999 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

În Ialomița a început marea înarmare. Fie că sînt pasionați de vînătoare, fie că încearcă să țină bandiții la distanță, tot mai mulți ialomițeni preferă să aibă la purtător cîte o pușcă sau un pistol. Sînt deja 1600 de persoane în întreg județul care dețin premise de port armă...

Arme pentru ialomițeni
Statisticile Poliției Județene arată că, în momentul de față, 1600 de ialomițeni dețin legal o armă letală sau neletală. Spunem legal pentru că vorbim despre cei care dețin documente prin care le este recunoscut dreptul de a purta o armă. Astfel, în Ialomița există un număr de ... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 17:53 (10151 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ialomița arme

Click aici

EVENIMENT

Scandal marca Vasile Olaru

Slobozia: Spitalul Județean externează pacienți cu fracturi deschise

În seara zilei de 31 august 2012, Călin Victor din comuna Ciochina era accidentat grav de primarul orașului Căzănești, Stelian Traian. Incidentul a reprezentat debutul unui șir de bizarerii inexplicabile care au transformat victima în vinovat. Ceea ce este însă strigător la cer este faptul că, deși internat cu fractură deschisă, Călin Victor a fost externat după 7 zile de către dr Vasile Olaru și trimis acasă «să facă sex ca să se vindece»...

Legea nu e pentru toată lumea
În seara zilei de 31 august, noul primar PSD al orașului Căzănești, Stelian Traian, a accidentat grav într... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 10:57 (30172 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

SC Urban se prăbușește sub greutatea datoriilor acumulate în decursul ultimilor ani. În așteptarea unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor care să decidă viitorul societății, conducerea  SC Urban se teme de ce mai rău. «Așteptăm ca Apele Române să declanșeze procedura de insolvență. Este inevitabil în condițiile în care nu mai putem plăti datoriile acumulate...» a declarat Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban.

Urban, la mîna Direcției Apelor
Amînate la nesfîrșit, deciziile radicale de redresare a SC Urban continuă să se lase așteptate. La trei luni de la ultima... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:44 (13131 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărturia unui hoț

Munteni Buzău: «Polițiștii m-au băgat în spital!»

Hoții au ajuns să fie spaima polițiștilor și nu invers. Patru oameni ai legii sînt acuzați de un tînăr de 26 ani, din Căzănești, că l-au băgat în spital după ce i-au aplicat o corecție zdravănă, fără să aibă un motiv. Oamenii legii infirmă acuzațiile și susțin că tînărul este un hoț nemulțumit de faptul că a fost «deranjat» în timp ce fura porumb de pe un cîmp din localitatea Munteni Buzău. Și nu era singur, ci însoțit de tatăl, fratele și cumnata sa! Un lucru este cert, în momentul în care polițiștii le-au cerut tuturor explicații, suspecții au sărit imediat la scandal. Partea vătămată nu are stare nici pe patul spital... Internat la Slobozia, medicii susțin că acesta este reclacitrant și a semnat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:04 (11916 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Administrația Stoica își plătește datoriile

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Joi, 30 august 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat «alocarea de la bugetul local al municipiului Slobozia a sumei de 3000 lei reprezentînd ajutor de urgență pentru domnul Zăgan Marian». Potrivit unora dintre consilierii locali prezenți, ajutorul respectiv reprezenta «un precedent periculos» în condițiile în care nu există un regulament intern care să prevadă alocarea unor astfel de ajutoare. Marian Zăgan este unul dintre «locotenenții» interlopului Gigi Piticu și a fost arestat în anul 2009 pentru «vătămare corporală gravă, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice»... Oficialii locali susțin că nu este vorba despre nicio plată electorală, ci doar de niște banale... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:46 (11025 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:21 (80080 vizualizări - 83 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Stoica «zboară» spre China

Pe drumurile bătătorite de Ionașcu...

Administrația Stoica «zboară» spre China

Administrația locală din Slobozia își face bagajele. Primarul Alexandru Stoica, viceprimarul Valentin Băcanu, însoțiți de alți trei consilieri USL vor pleca în China. Excursia va avea drept punct terminus orașul Nanyang din provincia Hanan și va dura 9 zile. Oficial, vizita are un scop diplomatic, urmînd a se purta discuții cu cei mai potenți afaceriști din zonă pentru demararea unor investiții chinezești în Bărăgan... Ideile afacerilor cu China își au originile pe timpul guvernării primarului Gabi Ionașcu care, la rîndu-i, a vizitat China. Că oamenii de afaceri chinezi nu au produs investiții la nivel local, e cu totul altă poveste... «De data asta ne vom strădui mai mult!» spune răspicat primarul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:12 (8702 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Filmele rusești revin la Slobozia

După mai bine de 20 de ani

Filmele rusești revin la Slobozia

În perioada 10-16 septembrie 2012, Casa de Cultură Slobozia va fi gazda Festivalului Filmului Rusesc «Kino +». 7 dintre cele mai bune producții rusești ale ultimilor opt ani, premiate la festivaluri de profil internaționale, vor fi proiectate la Slobozia. Spectatorii care vor ajunge în fața marelui ecran nu vor plăti bilet, toate producțiile urmînd a fi difuzate gratuit. Și surprizele nu se vor opri aici! Actrița Monica Bîrlădeanu va aduce la Slobozia cea mai nouă producție a sa, denumită «Despre oameni și melci». Evenimentul este programat pentru sfîrșitul lunii septembrie...

Davai ceas, davai film!... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:07 (11945 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7283 șomeri, din care 1700 șomeri indemnizați, respectiv 5583 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 13:50
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: A intrat cu mașina în pom

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212 s-a produs un accident de circulației soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 12:25
(3058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Movilița: A furat un motoscuter

Movilița: A furat un motoscuter

Polițiștii Secției Rurale Coșereni cercetează un minor, de 16 ani, din comuna Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt. Cel în cauză este bănuit că, în cursul zilei de 3 decembrie a.c., ar ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 11:35
(5797 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, conficate de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe linia verificării legalității desfășurării operațiunilor cu articole pirotehnice de către persoane fizice și juridice și pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 10:15
(4687 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și patru răniți

La sfîrșitul de săptămînă precedent, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor patru.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 09:10
(3365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, un mort și un rănit

În cursul zilei de miercuri, 9 decembrie 2015, pe raza județului s-au produs două accidente de circulație, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a alteia.
Primul dintre acestea s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 19:10
(7196 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 25 și 62 de ani, din comuna Bărcănești, respectiv Albești, în timp ce se aflau la volanele a două autoturisme, deși anterior consumaseră ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 18:15
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa, creștine!», ediția a XIII-a

Duminică, 13 decembrie 2015, orele 16,00, la «Catedrala Sfinții Împărați Constantin și Elena» din Urziceni se va desfășura cea de a XIII-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:40
(4502 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate din București
angajează SUDORI CO2
(procedeu 135),
în fabrică confecții metalice,
pentru SPANIA
Se asigură transport, cazare, masă
Relații la telefon
0728/872.559, 0733/927.231, 0728/834.399

10 Decembrie 2015, 17:35


DSVSA Ialomița: Controale la Fetești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale la Fetești în perioada 5-9 decembrie 2015. Acestea au avut drept obiectiv respectarea ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:10
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 14 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 8 decembrie 2015, în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 16:40
(2718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Lemne de foc, confiscate de polițiști la Albești și Reviga

Pe raza comunei Albești, polițiștii au oprit pentru control o autoutilitară condusă de un bărbat, de 40 de ani, care transporta material lemnos. Bărbatul a prezentat polițiștilor un aviz de însoțire pe ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 15:15
(6122 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj la Giurgeni

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia combaterii braconajului cinegetic. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii au depistat, pe un fond de vînătoare ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 14:20
(4590 vizualizări - 0 comentarii)


Baterii de artificii, confiscate la Movilița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit marți, 8 decembrie 2015, pentru control în trafic, pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un bărbat de 49 de ani, din județul Vrancea. În urma controlului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 13:10
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de acord prealabil pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în cursul lunii decembrie 2015, se depun Cererile de acord prealabil pentru finanțare aferente schemei de ajutor ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 12:40
(4710 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

Marți, 8 decembrie 2015, polițiștii specializați în Investigarea Criminalității Economice au constatat 4 infracțiuni, au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de 48000 de lei și au confiscat bunuri ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 11:25
(4916 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Selectăm, în vederea angajării,
șoferi cu carnet C+E pentru
TIR-uri frigorifice pe Comunitate.
Interviurile pe 21 Decembrie în București,
la Hotel IBIS Gara de Nord,
din Calea Griviței 143, Sector 1,
de la orele 8,00 la 14,00,
zilnic cu programare,
la biroul Trota din Cluj,
str. Baladei, 2A.
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația valabilă și
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații la
[email protected],
telefon 0740/295.418

8 Decembrie 2015, 18:20


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală de peste 5 milioane de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările și au trimis în judecată trei ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Ion Boraciu ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 17:45
(9300 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

În anul 2016, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională în următoarele ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 16:15
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție la trichineloză!

«Examinarea în vederea depistării trichinelozei, a cărnii provenite de la porcii sacrificați, este obligatorie» se arată într-un comunicat al Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 15:10
(5358 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: A intrat cu mașina în pom

Duminică, 6 decembrie 2015, în jurul orei 18,40, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 2 ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:40
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii, acuzați de furt din locuințe

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată la data de 1 decembrie 2015 de către o femeie, de 62 de ani, din municipiul București, cu privire la faptul că în perioada iunie-decembrie, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:25
(5830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

 În perioada 3-6 decembrie 2015, polițiștii au constatat 25 de infracțiuni și au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de circa 265000 de lei. Activitățile pe care Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:05
(4380 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița amendează barurile

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale în perioada 4-6 decembrie 2015, avînd ca obiectiv respectarea condițiilor legislative ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 12:25
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR Ialomița: Sesiunile anuale de primire a proiectelor prin PNDR 2020 se apropie de final

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale reamintește tuturor celor interesați că pe data de 18 decembrie 2015, orele 16,00, se vor închide sesiunile anuale continue deschise în anul 2015 pentru depunerea ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 10:10
(3365 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR PNDR 2020


Țăndărei: Bărbat acroșat de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de joi, 3 decembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei. Astfel, în jurul orei 6,30, în timp ce un bărbat, de 57 de ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:55
(5912 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița organizează selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei, pe perioada ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:10
(6929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite la crescătorii de păsări

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că eliberează adeverințe pentru beneficiarii ialomițeni ai Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 16:45
(7985 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea de material lemnos, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În contextul derulării planului de acțiune «Sărbători de Iarnă în Siguranță!», au fost intensificate acțiunile desfășurate pe linia prevenirii și combaterii furturilor de material lemnos și a comercializării ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 15:05
(5238 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

În cursul ultimei săptămâni, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița și-a înnoit tehnica auto cu 4 autovehicule. Cele 3 Dacia Duster și o Dacia Logan sînt destinate patrulării și intervenției jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 13:30
(2872 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...