Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Bătaie cu pumni, picioare și arme albe marți seara, 14 februarie a.c., la Slobozia. Trei bărbați au ajuns la Spitalul Județean de Urgență după ce s-au luat la bătaie într-o sală de fitness amplasată în centrul cartierului rezidențial «Pepinieră» din Slobozia. Unul dintre aceștia a fost înjunghiat cu un cuțit...
În scandal au fost implicați trei bărbați din oraș. Este vorba despre Dumitru Petrescu, în vîrstă de 30 ani, Marian Lican, în vîrstă de 48 ani, și tînărul Gabriel Alexandru Berbec, de 21 de ani. Revolta dintre cei trei s-a iscat în momentul în care unul dintre scandalagii a venit la sala de fitness să își conducă acasă soția, iar ceilalți doi au sărit imediat la bătaie.
După... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 17:17 (25183 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri impracticabile, localități izolate, școli închise

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că miercuri, 15 februarie 2012, orele 14,45, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ102H între localitățile Reviga și Miloșești;
DJ203B între localitățile  Grindu și Gârbovi;
DJ402 între localitățile  Lilieci și Hagiești;
DJ313 între localitățile Axintele și Horia;
DJ 302 între localitățile  Dridu, Movilița și Drăgoești;
DJ 201 între localitățile Bordușelu și Piersica.
A fost deschis traficului rutier Drumul Național 2C între localitățile Slobozia și Tovărășia. Totodată, DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova a fost deschis circulației... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 10:49 (15836 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reîncepe școala în Ialomița de miercuri, 15 februarie 2012!

Începînd cu data de miercuri, 15 februarie, se reiau cursurile școlare. Într-un comunicat remis publicității marți la orele prînzului, responsabilii IȘJ ialomița au precizat că 189 din cele 198 de unități școlare din județ își pot relua cursurile. În cele nouă unități școlare în care cursurile rămîn în continuare suspendate învață 2093 de elevi. Conform recomandării Inspectoratului, rămîne la latitudinea directorilor de unități școlare și a profesorilor modul în care elevii vor recupera orele pierdute. Cele 9 unități școlare în care, din condiții obiective, cursurile nu pot fi reluate sînt:
-Școala Axinte, structura Horia, 61 de elevi
-Școala Rosiori, 327 de elevi
-Școala Grindu... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2012, 17:17 (6581 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Drumurile naționale și județene încep să se deblocheze

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că marți, 14 februarie 2012, orele 13.30, rămîn impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
DN 2C între localitățile  Slobozia și Tovărășia;
DN 1D între localitățile  Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova;
DJ 203 E între localitățile  Căzănesști și Cocora;
DJ 101 U între localitățile  Fierbinți de jos și Maia;
DJ 201 între localitățile  Ghimpați – Buești și Orezu – Piersica;
DJ 201 B între localitățile  Ciochina și Orezu;
DJ 306 A între localitățile Ciochina – Bordușelu și Crunți – Ciochina;
DJ 102 H între localitățile Miloșești... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2012, 10:34 (14626 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inconștiență la Slobozia: Distracție periculoasă cu sănii tractate de o mașină de teren!

În timp ce județul Ialomița zace astupat de nămeți, cîțiva tineri din Slobozia au profitat de avertizarea Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol și s-au pus pe distracție într-un mod inconștient. S-au dat cu sania trași de o mașină de teren.

Distracție în plină stradă
Dincolo de toate avertizările meteo și codurile portocalii anunțate, cîțiva tineri din Slobozia au transformat totul într-o mare distracție, chiar dacă afară termometrele arătau temperaturi cu multe minusuri, iar ninsoarea începuse să își facă simțită prezența.
Pe Șoseaua Sudului din Slobozia era mare hărmălaie. Cu cît înaintai mai mult, cu atît zgomotele se auzeau din ce în ce mai... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 16:40 (16885 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viscolul și gerul au făcut victime în Ialomița: Doi bătrâni au murit înghețați!

Viscolul și gerul au făcut victime în Ialomița: Doi bătrîni au murit înghețați!

Efectele viscolului și gerului se resimt și în Ialomița. Printre sutele de oameni prinși sub nămeți și zecile de localități izolate, viscolul din ultimele zile a trimis la cer două vieți...

Au murit înghețați
Două persoane au fost ucise din cauza viscolului și gerului care nu mai contenesc să lovească Ialomița.
Primul caz a fost înregistrat în urmă cu o săptămînă, între stațiile CFR Țăndărei și Murgeanca. Este vorba despre bătrînul Ioan Luncan, în vîrstă de 71 de ani, din municipiul Brăila, al cărui cadavru a fost găsit înghețat între liniile de cale ferată, dintre cele două gări. Potrivit anchetatorilor, omul intenționa să ajungă acasă la Brăila, însă... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 15:50 (17241 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Sprijin al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor pentru sinistrați

Luni, 13 februarie 2012, la nivelul județului Ialomița erau izolate mai multe localități: Armășești (satele Malu Roșu, Nenișori), Sinești (satele Hagiești, Livedea, Boteni), Drăgoiești (satele Valea Bisericii, Chiroiu), Axintele (satul Horia), Valea Măcrișului, Reviga (satul Crunți), Colelia, Cocora, Grindu.

Drept urmare, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a inițiat o colectă în cele șase Protopopiate ale Eparhiei. În prezent, în Episcopia Sloboziei și Călărașilor, pe raza celor două județe, sînt 49 de localități izolate. Cele mai afectate parohii sînt în Protopopiatele Slobozia, Urziceni și Lehliu; astfel că celelalte Protopopiate vor direcționa ajutoarele de hrană neperisabilă către... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 14:59 (17469 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile au distribuit ajutoare în cele mai afectate localități din Ialomița

În cursul dimineții de luni, 13 februarie 2012, prefectul județului Ialomița, Petru-Mădălin Teculescu, subprefectul Petre Gigi și echipaje ale Inspectoratului Județean de Jandarmi și ale Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița s-au deplasat către cele mai afectate localități ale județului pentru distribuirea de ajutoare persoanelor aflate în dificultate.
Alimentele neperisabile (pîine, zahăr, făină, paste făinoase, orez, etc.) au plecat către persoanele greu încercate din localitățile Crunți, Piersica, Fundata, Grivița, Traian, Valea Măcrișului, Axintele, Rădulești și Răsimnicea.
Ajutoarele sosite de la Prefecturile Municipiilor... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 13:08 (17893 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Trenuri anulate

Ialomița: Trenuri anulate

Sucursala Transport Feroviar Călători Constanța informează că din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile sînt anulate următoarele trenuri :

-Luni, 13 februarie 2012
Trenul Intercity 583 București Nord-Constanța;
Trenul Intercity 584 Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1631 Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1821-2 Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1861-2 Constanța-Iași;
Trenul Interegio 1681 București Nord-Constanța;
Trenul Interegio 1682 Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1583 București Nord-Constanța;
Trenul Interegio 1983 București Nord-Tulcea Oraș;
Trenul Regio 8131 Ploiești Sud-Slobozia Veche;
Trenul Regio 8154 Slobozia Veche-Urziceni;
Trenul Regio 8155 Urziceni-Slobozia Veche;
Trenul Regio 8156 Slobozia Veche-Urziceni;
... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 12:33 (18369 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: TOATE DRUMURILE, ÎNCHISE!

Situația traficului rutier luni, 13 februarie 2012, orele 14,40
Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că luni, 13 februarie 2012, orele 14,40, sînt impracticabile toate drumurile naționale și următoarele județene:
DJ 201 – între loc. Orezu - Bordușelu
DJ203E – între loc. Căzănești – Cocora (12 km)
DJ313 – între loc. Axintele - Horia 
DJ306H - între loc. Reviga - Ciochina 
DJ102H - între loc. Grindu – Cocora – Reviga - Miloșești
DJ201B – între loc. Ciochina – Orezu
DJ203B – între loc. Grindu – Gîrbovi
DJ203F – între loc. Scînteia – Valea Ciorii – Iazu – Grivița
DJ 302 - între loc. Dridu – ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 08:36 (19174 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autoritățile asigură funcționarea județului în regim de avarie

Din cod în cod

Ialomița: Autoritățile asigură funcționarea județului în regim de avarie

Duminică, 12 februarie 2012, în cadrul unei conferințe de presă comune, Prefectura Ialomița și Consiliul Județean au făcut publică situația momentană a eforturilor depuse pentru deszăpezirea județului. Potrivit declarațiilor oficiale, «instituțiile locale sînt pregătite pentru a face față oricărei situații»...

Mai rău nu se poate
Duminică, 12 februarie a.c., la orele 19,00, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu și vicepreședdintele Consiliului Județean, Ioan Martin au organizat o conferință de presă în care au făcut publice ultimele informații legate de ravagiile zăpezii și viscolului din ultima săptămînă. Potrivit declarațiilor comune, la acest moment... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 21:31 (16169 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Școlile, închise luni și marți, 13-14 februarie 2012! Prefectul a convocat Comitetele Locale de Urgență!

Din cauza atenționărilor de Cod Galben și Portocaliu emise de Administrația Națională de Meteorologie, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a luat decizia ca luni, 13 februarie 2012, și marți, 14 februarie 2012, să fie suspendată integral activitatea didactică de pe raza întregului județ. Măsura a fost luată pentru a evita punerea în pericol a elevilor și cadrelor didactice care sînt transportate către unitățile de învățămînt cu mijloace de transport călători.
Urmare a videoconferinței de duminică, 12.02.2012, care a avut loc la sediul Instituției Prefectului Ialomița, prefectul Petru-Mădălin Teculescu a solicitat de îndată convocarea Comitetelor Locale de Urgență pentru cooptarea... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 15:23 (38330 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Puncte de colectare a ajutoarelor pentru sinistrați în Ialomița

Puncte de colectare a ajutoarelor pentru sinistrați în Ialomița

Pe raza municipiilor Slobozia și Urziceni au fost înființate opt puncte pentru colectarea de ajutoare destinate persoanelor aflate în dificultate din comunele afectate de căderile masive de zăpadă și viscol.
Astfel, cei care doresc să facă donații au la dispoziție cele opt puncte de colectare amplasate în următoarele locații:
Slobozia:-Primăria Slobozia-Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență, Str. Episcopiei,  nr. 1, tel. 0243/207.130 sau 0243/231.401;
Slobozia:-Sediul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița, str. Aleea Scolii nr. 6, tel. 0243/231.057;
Slobozia:-Sediul Inspectoratului pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 15:15 (12332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoarele din Suceava au ajuns în cele mai afectate localități din Ialomița

Ajutoarele din Suceava au ajuns în cele mai afectate localități din Ialomița

Un echipaj al Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomita a însoțit, în cursul nopții,  un convoi de ajutoare coordonat de Instituția Prefectului-Județul Suceava, de la limita cu județul Buzău la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Urziceni.
Duminică, 12 februarie a.c., jandarmi și cadre ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița vor ajuta la distribuirea ajutoarelor solicitate de primarii localităților afectate de căderile masive de zăpadă și viscol.
Alimentele și apa sosite în cele două camioane de la oameni de bine din județul Suceava vor fi distribuite astfel:
-Valea Măcrișului: 800 de pîini, 150 sticle de apă, 400 conserve... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 09:45 (20131 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Situația traficului rutier

Situația traficului rutier duminică, 12 februarie 2012, orele 17,30
Comitetul pentru Situatii de Urgenta Ialomita informează că duminic[, 12 februarie a.c., ora 17,30, sînt impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
- DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova;
- DN2A între localitățile Slobozia și Urziceni;
- DN2C între localitățile Slobozia, Grivița și Tovărășia;
- DJ 313 între localitățile Axintele și Horia;
- DJ 102H între localitățile Grindu, Colelia, Reviga și Miloșești;
- DJ203E între localitățile Căzănești și Cocora;
- DJ302 între localitățile Dridu si Movilița;
- DJ306A între... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 07:52 (16469 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandamentul de Iarnă Ialomița: Peste 350 de polițiști, pompieri, jandarmi, militari și voluntari, mobilizați în sprijinul sinistraților zăpezii!

Comandamentul de Iarnă Ialomița: Peste 350 de polițiști, pompieri, jandarmi, militari și voluntari, mobilizați în sprijinul sinistraților zăpezii!

Ninsorile abundente căzute în ultimele zile au mobilizat peste 350 de angajați ai instituțiilor publice locale, Poliției, Jandarmeriei, Inspectoratului pentru Situații de Urgență, Armatei, dar și voluntari civili.
În perioada 3-11 februarie 2012, pe arterele județului au acționat la deszăpezire peste 25 de utilaje din cadrul Secției Drumuri Naționale Ialomița și SC Drumuri și Poduri SA Ialomița. De asemenea, au fost folosite 580 tone de material antiderapant pentru deblocarea drumurilor naționale și județene.
În această perioadă, stratul de zăpadă depus a depășit în unele zone ale județului 4 metri, ceea ce a determinat o mobilizare deosebită, atît a utilajelor cît și a echipelor de... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2012, 22:57 (15802 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri impracticabile și localități izolate!

Ialomița: Drumuri impracticabile și localități izolate!

Comitetul pentru Situatii de Urgenta Ialomita informează că sîmbătă, 11 februarie 2012, orele 21,00, rămîn impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
  DJ DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova;
- DJ 101B între localitățile Maia și Rădulești;
- DJ 102H între localitățile Reviga și Miloșești;
- DJ 203B între localitățile Gîrbovi, Valea Măcrișului;
- DJ 302 între localitățile Dridu și Movilița;
- DJ 306A între localitățile Ciochina și Crunți;
- DJ 313 între localitățile Axintele și Horia.
A fost deschis circulației rutiere DJ306 între localitățile Crunți și Reviga.
La acest moment 4 localități sînt izolate din punct de vedere al comunicațiilor rutiere sau feroviare ( Piersica,  Crunți, Mircea cel Bătrîn, Horia), iar 5 sunt nealimentate parțial (Dridu Snagov, Drăgoești) sau total (Maia, Rădulești, Rasimnicea) cu energie. Traficul feroviar a fost perturbat, fiind blocate 3 linii de cale ferată... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2012, 22:11 (15837 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița rămâne în alertă: Din nou Cod Galben de ninsori!

Ialomița rămîne în alertă: Din nou Cod Galben de ninsori!

Cod Galben de ninsoare. Pericol de înzăpezire. Peste 800 de oameni blocați de zăpadă. Ajutoare alimetare de la Suceava. Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate. Prefectul Teculescu convoacă o nouă ședință a Comandamentului de Iarnă...

Mai bine decît la alții
Vineri, 10 februarie, la orele 17,30, în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență, autoritățile ialomițene au făcut publice ultimele informații legate de ravagiile făcute de zăpadă, viscol și ger. Potrivit acestora, la acel moment, doar 4 localități din județ și puțin peste 850 de oameni mai erau în continuare izolați, însă situația urma să fie remediată în mai puțin de 24 de ore. Pentru urgentarea... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2012, 07:59 (15729 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele își reduc numărul de paturi

Buget diminuat pentru sănătatea ialomițenilor în 2012

Spitalele își reduc numărul de paturi

Perspective sumbre pentru Sănătatea ialomițeană în anul 2012. Bugetul alocat Casei de Sănătate este semnificativ diminuat comparativ cu cel de anul precedent. Autoritățile mizează însă pe rectificări bugetare, deocamdată imaginare, care să evite blocajele din sistemul sanitar județean. Cea mai gravă situație se înregistrează la cele 3 unități spitalicești, bugetul acestora fiind diminuat din cauza reducerii numărului de paturi! Serviciul Județean de Ambulanță a primit finanțare doar pentru o lună, urmînd ca în aceste zile să se discute și banii ce vor finanța acest tip de serviciu.

Stop! Sănătatea în faliment!
Nici nu a început bine anul și problemele financiare... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2012, 16:52 (22816 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Trenuri anulate

Ialomița: Trenuri anulate

Sucursala Transport Feroviar Călători Constanța informează că, datorită condițiilor meteorologice nefavorabile, vineri, 10 februarie 2012, și sîmbătă, 11 februarie 2012, sînt anulate următoarele trenuri :
-vineri, 10 februarie 2012
Trenul Intercity 583 Bucuresti Nord-Constanța;
Trenul Intercity 584 Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1631-Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1821-2 Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1861-2 Constanța-Iași;
Trenul Interegio 1681 București Nord-Constanța;
Trenul Interegio 1682 Constanța-București Nord;
Trenul Interregio 1583 București Nord-Constanța;
Trenul... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2012, 16:03 (11196 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Două tinere pe un scuter, accidentate

Două tinere în vîrstă de 17 ani, din Fetești, au fost accidentate în timp ce se deplasau pe un moped. În timp ce tinerele se deplasau pe strada Călărași din Fetești, șoferița scuterului s-a angajat în depășirea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:53
(7326 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conducea microbuzul cu permisul suspendat

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic, pe șoseaua Brăilei din Slobozia, un microbuz condus de un tînăr de 35 ani, din comuna Valea Ciorii. Din verificările efectuate în bazele ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:52
(8674 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Pe strada Depoului din municipiul Fetești a fost depistat miercuri, 6 iulie a.c., în jurul orei 03.30, un tînăr localnic, de 23 ani, în timp ce conducea un autoturism. Deoarece emana halenă alcoolică, a ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:46
(6868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 77% dintre apelurile la 112 sînt false

Potrivit datelor statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale, la nivelul județului Ialomița, în al doilea trimestru al anului în curs, instituția a recepționat 76769 apeluri. De-a dreptul îngrijorător ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 15:10
(11121 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Bazarul din Slobozia

O pubelă de gunoi s-a aprins în dimineața zilei de joi, 7 iulie, în Bazarul Municipal din Slobozia. Flăcările propagate cu rapiditate au cuprins și cabina unei autoutilitare parcată în imediata apropiere ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 14:58
(7433 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată din Italia în 2006, găsită de polițiști

Ialomița: Mașină furată din Italia în 2006, găsită de polițiști

Un autoturism furat din Italia în martie 2006 a fost descoperit de polițiștii ialomițeni în trafic. Mașina aparținea unui tînăr, de 29 ani, din județul Constanța, dar figura în baza de date a Interpolului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:30
(8546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi bărbați, răniți grav într-un accident rutier

În dimineața zilei de joi, 7 iulie, în apropierea Combinatului Chimic de la Slobozia s-a produs un accident de circulație. O mașină condusă de un bărbat, de 48 ani, din Colelia, a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:26
(5237 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița:Termen limită pentru depunerea raportărilor contabile

«Agenții economici care în exercițiul financiar precedent au înregistrat o cifră de afaceri peste echivalentul în lei al sumei de 35000 euro au obligația să întocmească și să depună raportările contabile ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:25
(8024 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Cereale fără documente

Miercuri, 6 iulie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune pentru prevenirea ilegalităților în domeniul produselor cerealiere. În acest sens, polițiștii au organizat un filtru rutier la Vlădeni, unde ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:24
(8356 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 300 kg carne de vită, confiscată

La solicitarea Poliției Slobozia, inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița au participat la o acțiune comună pentru verificarea unui transport clandestin de produse de origine animală. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:10
(6626 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furturile de locuințe și case de amanet, prioritate pentru polițiști

Slobozia: Furturile de locuințe și case de amanet, prioritate pentru polițiști

Polițiștii slobozeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea furturilor din locuințe în cadrul «Programului de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului». Potrivit polițiștilor, grupul țintă l-a ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:09
(10271 vizualizări - 0 comentarii)


DSV Ialomița: Controale în unitățile de alimentație publică

Peste 40 de unități de alimentație publică au fost verificate în perioada 24 iunie-5 iulie de către inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița. Pentru deficiențele constatate au fost aplicate amenzi ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:05
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Condamnat pentru «abandon de familie»

Și-a abandonat familia și acum este în închisoare pentru un an și patru luni. Este cazul unui bărbat de 44 ani, din Axintele, care a fost prins de polițiștii din localitate. Pe numele individului Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:25
(7424 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Cinci berbeci, furați

Polițiștii din Urziceni au fost alertație marți, 5 iulie, de o femeie, de 58 ani, din Bărcănești, cu privire la faptul că în perioada 27 iunie-5 iulie de la stîna sa situată pe islazul comunal au dispărut ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:25
(7220 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Copil de 5 ani, acroșat de o autoutilitară

Marți, 5 iulie, la Manasia s-a produs un accident de circulație, un minor de 5 ani fiind rănit. Pe scurt, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 45 ani, din comuna Coșereni, conducea o autoutilitară pe strada ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:24
(6913 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Mihail Kogălniceanu: Lemne confiscate

Transporturile ilegale de lemne au fost scopul principal al unei acțiuni desfășurate marți, 5 iulie, de polițiștii din Țăndărei pe raza comunelor Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu. În cadrul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:22
(8117 vizualizări - 0 comentarii)


Încep înscrierile la Academia de Poliție

Potrivit unei informări media, Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București organizează, în perioada 15-30 iulie 2011, cuncurs de adminitere pentru tinerii care vor să urmeze cariera de polițist ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:22
(5455 vizualizări - 1 comentariu)


ISUJ Ialomița: Incendii și intervenții SMURD

Marți, 5 iulie, echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat să intervină pentru salvarea unui bărbat de 50 ani, din Sinești, care avea mai multe plăgi la nivelul mîinii sîngi. Bărbatului i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:15
(8128 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere, locuri de muncă, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul instituției, la sfîrșitul lunii iunie erau înregistrate 7281 de persoane, dintre acestea doar 1908 ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:13
(7494 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru angajatorii care încadrează elevi și studenți

«Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici că potrivit Legii nr. 72/2007, privind stimularea încadrării în muncă a elevilor și studenților, angajatorii care ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:48
(12784 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:24
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 77 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 5 iulie 2011, sînt disponibile 77 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:21
(8731 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Contabilitate simplificată pentru agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță aprobarea normelor legislative ce reglementează sistemul de contabilitate simplificat. Astfel, persoanele care în exercițiul financiar precedent au ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:21
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Jandarmii au prins în flagrant hoți de cablu de cupru

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 3 spre 4 iulie, jandarmii feteșteni au prins în flagrant un grup de persoane care săpau lîngă terasamentul căii ferate Fetești-București. Jandarmii au somat persoanele ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:20
(7893 vizualizări - 2 comentarii)


Făcăeni: Și-a plătit cumpărăturile cu bani falși

Un tînăr de 26 ani din Pantelimon este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins achitînd cumpărăturile cu o bancnotă falsă. S-a întîmplat la Făcăeni, unde sîmbătă, 2 iulie, tînărul a plătit la un ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:44
(6049 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Pistol deținut ilegal

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 1 iulie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Toxice au descoperit la un bărbat, de 59 ani, din Albești, un pistol cu aer comprimat. Pentru că ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:44
(8669 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Angajați hoți

Patru bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 40 ani sînt actual cercetați pentru furt, după ce au «prădat» firma unde erau angajați. Polițiștii au stabilit în urma verificărilor că cei patru, doi din Stelnica ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:42
(8591 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


«Vacanță în siguranță», proiect de vară al Poliției

Ministerul Administrației și Internelor a anunțat demararea campaniei de informare «Vacanță în siguranță». Astfel, în cadrul proiectului a fost lansat site-ul www.infolitoral.mai.gov.ro, portal unde pot ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:38
(6759 vizualizări - 0 comentarii)


Brazii: Șofer băut, la volan

Un tînăr de 26 ani din Prahova s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Tînărul a fost oprit în trafic de agenții de poliție din comuna Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:32
(7143 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A găsit un proiectil în timp ce săpa o groapă

Vineri, 1 iulie, în jurul orei 15.30, echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru ridicarea unui element de muniție descoperit de un feteștean în timp ce săpa o groapă în curtea ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:33
(10038 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...