Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori și viscol! TOATE DRUMURILE NAȚIONALE ȘI JUDEȚENE, ÎNCHISE! Școlile, închise marți și miercuri, 7-8 februarie 2012!

click pe poză

Situația traficului rutier marți, 7 februarie 2012, orele 9,30
În prezent pe teritoriul județului Ialomița toate drumurile sînt închise și se desfășoară acțiuni de deszăpezire de către structurile abilitate.
La sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița funcționează Comandamentul de iarnă care asigură managementul și gestionarea situațiilor de urgență specifice sezonului rece.
Începînd cu data de 06.02.2012, orele 13,00, se introduce în intervenție autospeciala de transport persoane și victime multiple sosită de la Inspectoratului pentru Situații de Urgență Mureș, autospecială ce va asigura intervenția în zona de competență... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2012, 10:19 (14118 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Viscol și ninsori abundente. Din nou drumuri blocate!

Ialomița: Viscol și ninsori abundente. Din nou drumuri blocate!

UPDATE: Situația traficului rutier luni, 6 februarie 2012, orele 14,45: TOATE DRUMURILE NAȚIONALE ȘI JUDEȚENE, ÎNCHISE! Cod Portocaliu de ninsori și viscol! Ialomița: TOATE ȘCOLILE, ÎNCHISE MARȚI ȘI MIERCURI, 7-8 FEBRUARIE 2012!

Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului a închis școlile din 11 județe și municipiul București
Conform prevederilor legale in vigoare, Daniel Funeriu, ministrul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului, a emis ordinul nr. 3205/06.02.2012, prin care în zilele de marți, 7 februarie 2012 și miercuri, 8 februarie 2012, este suspendată integral activitatea didactică din județele Botoșani, Brăila, Buzău, Călărași, Ialomița, Iași, Ilfov, Olt, Tulcea, Vaslui, Vrancea, precum și în municipiul București.
În celelalte județe, inspectoratele școlare județene vor monitoriza cu atenție situația și vor raporta la MECTS situațiile... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2012, 15:13 (11757 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, bilanț de criză: Nu mai radiem, nu mai dizolvăm, dar falimentăm!

Redresare economică și nu prea în mediul de afaceri ialomițean. Cel puțin așa demonstrează datele statistice ale Registrului Comerțului, cu privire la principalele operațiuni derulate în piața economică locală, în cursul anului precedent.
În prima lună a anului în curs, Oficiul Național al Registrului Comerțului a oferit publicității date statistice privitoare la numărul firmelor ialomițene care au dispărut de pe piață prin diverse proceduri economice. Astfel, comparativ cu anul precedent, Ialomița afaceristă a redus numărul radierilor de societăți comerciale de la 376 firme, în anul 2010, la 102 societăți în 2011. De asemenea, și numărul dizolvărilor a fost redus considerabil,... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2012, 13:31 (11784 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

10000 de fermieri au solicitat subvenții agricole în 2011

50 milioane de lei pentru agricultura ialomițeană

10000 de fermieri au solicitat subvenții agricole în 2011

Un comunicat al Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricultură Ialomița confirmă faptul că, în anul 2011, pentru cele aproape 340 mii de hectare de teren agricol cultivate, fermierii ialomițeni au solicitat subvenții agricole care se apropie de cifra de 50 milioane de lei. Deși un record ca valoare, suma reprezintă cu 20 la sută mai puțin decît cea promisă inițial de către instituție, iar numărul fermierilor care au beneficiat efectiv de subvenții este de 5247...

Mai puțin de 1 la sută neconformități
Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, «la începutul acestui an procesul de autorizare/efectuare a plăților corspunzătoare cererilor... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2012, 13:20 (9638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Amonil și RAJA au licitat pentru sediul SC URBAN

Tranzacția anului la Slobozia

EXCLUSIV: Amonil și RAJA au licitat pentru sediul SC URBAN

La începutul acestui an, într-un cvasianonimat prielinic, SC Amonil și-a adjudecat sediul SC Urban Slobozia. Valoarea sediului în care încă mai funcționează societatea a fost stabilită la 2,55 milioane de lei. La acest moment, SC Urban se află în căutarea unui nou sediu, iar următoarea ședință a Adunării Generale a Acționarilor, stabilită pentru 2 februarie 2012, va consfinți oficial (sau nu?) revenirea lui Valentin Cilibeanu pe fotoliul de director al societății.

O licitație de 2,5 milioane de lei
Așezat în buricul tîrgului, sediul SC Urban, societate falimentară de mai bine de 5 ani, a fost pregătit pentru licitație la sfîrșitul anului trecut. Licitația a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2012, 15:07 (18690 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru în învățământul ialomițean

Dezastru în învățămîntul ialomițean


34000 elevi înscriși la începutul anului, peste 4100 de elevi corigenți, 1100 elevi cu situația neîncheiată, 475 elevi neșcolarizați și un record de absențe de peste 526 mii! Acesta este raportul, pe scurt, al stării învățămîntului ialomițean în primul semestru al anului școlar 2011-2012.

Școlarii ialomițeni, între chiuluri și corigențe
În permanență reformat și aflat într-o continuă schimbare, sistemul de învățămînt aruncă elevii într-un haos absolut. Desigur, contribuitori de succes la acest eșec sînt cu siguranță și părinții, mult prea ocupați pentru a-și educa odraslele în «spiritul învățămîntului». Toate aceste concluzii pot fi trase de... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2012, 10:06 (21145 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF, drumeț în calea hoților

Concedierile afectează grav sistemele locale de irigații

ANIF, drumeț în calea hoților

În luna noiembrie a anului trecut, un ordin al Ministerului Agriculturii desființa ANIF în forma instituțională de pînă la acel moment. În urma desființării, peste 3500 de angajați din toată țara au rămas fără slujbe. În Ialomița, sistemul de irigații a fost paralizat, iar stațiile de pompare a apei au fost părăsite. Directorul ANIF Ialomița, Constantin Cîmpeanu, declară că «marele pericol în acest moment îl reprezintă furturile...».

Ordinul 82
La sfîrșitul lunii noiembrie, Ordinul 82 al Ministerului Agriculturii «privind unele măsuri de de organizare a activității de îmbunătățiri funciare» consfințea desființarea Administrației Naționale a Îmbunătățirilor Funciare.... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2012, 08:35 (22116 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dictatura administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița repetă politica bugetară de anul trecut

Dictatura administrației Ciupercă

Miercuri, 18 ianuarie 2012, consilierii locali au decis repartizarea pe bugetele locale ale celor 66 de unități administrative din Ialomița a sumei de 16 milioane de lei. Așa cum prognozam încă de la acel moment, repartizarea s-a făcut pe criterii politice, conform «necesităților administrative» enunțate de către președintele Silvian Ciupercă. Contestată vehement anul trecut, repartizarea bugetului aflat la dispoziția Consiliului Județean pe criterii politice nu a întîmpinat rezistență din partea minorității PD-L din cadrul Consiliului...

Istoria foarte mică a unei declarații
Miercuri, 18 ianuarie, în timp ce revoluționarii PSD scandau pe bulevardele Sloboziei «Jos ... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2012, 11:37 (17028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii de 6 ani, la clasa pregătitoare!

E oficial

Copiii de 6 ani, la clasa pregătitoare!

Începînd cu septembrie 2012, clasa pregătitoare devine obligatorie. Înscrierile vor debuta cu data de 5 martie și, potrivit autorităților, școala nu va organiza testări sau evaluări inițiale. Prezența prichindeilor în clasa pregătitoare va deveni obligatorie!

Cine intră la școală devreme, departe ajunge
Teoretic, clasa pregătitoare nu este o noutate absolută. Forma de învățămînt urmează să înlocuiască grupa pregătitoare din grădinițe. Diferența o face însă obligativitatea părinților de a-și înscrie copilul la clasa pregătitoare, formă de învățămînt ce se va organiza în cele mai multe dintre cazuri în școli. E drept, copiii urmează să dobîndească cunoștințele... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2012, 10:38 (15412 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe drumurile naționale se circulă în coloană. Drumurile județene vor fi deszăpezite până sâmbătă, 28 ianuarie 2012, la prânz!

Ialomița, după viscol

Pe drumurile naționale se circulă în coloană. Drumurile județene vor fi deszăpezite pînă sîmbătă, 28 ianuarie 2012, la prînz!

Vineri, 27 ianuarie, la orele 12,30, prefectul Mădălin Teculescu a făcut un prim bilanț al stării drumurilor naționale și județene. Potrivit declarațiilor sale, la ora bilanțului «pe drumurile naționale se circulă în coloană, iar drumurile județene vor fi deszăpezite pînă sîmbătă la prînz!». În ciuda optimismului instituțional, situația drumurilor rămîne nesigură, iar prognoza meteo îngrijorătoare. În următoarele 10 zile sînt așteptate temperaturi extrem de scăzute, cu minime care pot atinge -19 grade Celsius!

Prefectul Teculescu este «relativ mulțumit» de intervențiile utilajelor
După 3 zile de Cod Galben și Portocaliu, județul Ialomița încearcă să reintre... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 16:58 (9010 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumurile județene, deblocate

Vineri, 27 ianuarie 2012, la orele 16,00, starea drumurilor județene se prezintă astfel:

1. Drumuri județene deschise traficului rutier
Brazii-Maia (DJ101B);
Fierbinți-Maia (DJ101U);
Maia-Adîncata-DN1D (DJ101B);
Adîncata-Patru Frați (DJ201A);
Slobozia-Sudiți-Țăndărei (DJ201);
Cocora-Reviga (DJ102H);
Reviga- Crunti (DJ306A);
Tandarei-Movila-Fetesti (DJ212);
Bucu-Gheorghe Lazăr (DJ 213A);
Căzănești-Cocora (DJ203E);
Movilița-Dridu; Movilița-Drăgoești (DJ302);
Coșereni-Axintele (DJ201);
Manasia-Gîrbovi-limită jud. Buzău (DJ203B);
Axintele-Horia (DJ313);
DN2A-Gheorghe Doja (DJ306B);
DN2-Moldoveni (DJ201A).

2. Drumuri județene pe care se acționează la acest moment... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 16:10 (16655 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Starea drumurilor

Vineri, 27 ianuarie 2012, la orele 11,00, starea drumurilor județene se prezintă astfel:

1. Drumuri județene deschise traficului rutier
DJ101B Brazii-Maia;
DJ101B Maia-Adîncata;
DJ101U Fierbinți-Maia;
DJ201A Adîncata-Patru Frați;
DJ101 Adîncata-DN1D;
DJ102H Cocora-Reviga;
DJ212 Țăndărei-MovilaFetești;
DJ213A Bucu-Gheorghe Lazăr;
DJ203E Căzănești-Cocora;
DJ203B Gîrbovi-Manasia.

2. Drumuri județene pe care se acționează la acest moment
Movilița-Dridu-Fierbinți;
Dridu-Jilavele;
Movilița-Roșiori-Drăgoiești;
Coșereni-Axintele;
Căzănești-Cocora-Reviga;
Gîrbovi-Valea Măcrișului-Grindu;
Slobozia-Sudiți-... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 12:58 (10055 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

cu roșu, drumuri cu probleme

Potrivit unei situații a Instituției Prefectului, joi, 26 ianuarie 2012, la orele 13,00, în Ialomița sînt probleme pe următoarele drumuri:

drumuri naționale
Urziceni-Jilavele-Armășești BLOCAT
Urziceni-Cotorca ÎNCHIS
Urziceni-Sinești ÎNCHIS
Urziceni-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Tovărășia-Buzău BLOCAT
Fetești-Drajna ÎNCHIS
Fetești-Călărași ÎNCHIS
Drajna-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Iazu-Brăila RESTRICȚIONAT AUTO >3,5 tone


drumuri județene
Fierbinți-Maia ÎNCHIS
Maia-Rădulești BLOCAT
Colelia-Grindu BLOCAT
Coșereni-Axintele BLOCAT
Patru Frați-Adîncata BLOCAT
Ciochina-Rași BLOCAT
Grindu-Valea Măcrișului; Valea Măcrișului-Gîrbovi BLOCAT[citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:57 (8493 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Serviciul de Ambulanță Ialomița este funcțional, dar nu poate opera pe întreg teritoriul județului Ialomița. Radu Paros, managerul instituției, solicită din partea bolnavilor înțelegere și le recomandă prudența.
«Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate. Asta înseamnă, în fapt, că nu putem ajunge în toate localitățile județului. În aceste condiții, recomandăm bolnavilor să sune la ambulanță doar în caz de maximă urgență, pentru că prioritatea noastră o reprezintă bolnavii cronici» a declarat Radu Paros.
În ciuda eforturilor întreprinse de autorități, și la acest moment două dintre ambulanțe se află în continuare blocate. Una dintre ele, la Movilița, transportă 4 bolnavi, dintre care doi au nevoie urgentă de dializă, iar cea de-a doua, la Afumați, urmează să fie deszăpezită după ce utilajele vor ajunge la fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:56 (15794 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 80% din drumurile județene sînt blocate!

Prefectura Ialomița: Se acționează pentru deblocarea drumurilor

SC Drumuri și Poduri SA Ialomița, societatea care are contract de întreținere și intervenții pentru anul 2012 pe drumurile județene a acționat în seara zilei miercuri, 25 ianuarie 2012, în zona Urziceni pentru scoaterea persoanelor din mașinile blocate și punerea acestora la adăpost. Din cauza viscolului puternic care acoperă cu zăpadă carosabilul în spatele utilajelor, rezultatul acestora este nul. Drumurile județene din Ialomița sînt blocate în proporție de 80%, întrucît utilajele nu pot interveni datorită accesului blocat de pe drumurile naționale.
Datorită căderilor masive de zăpadă și a viscolului au rămas în nămeți o wolă în zona Gîrbovi și o autobasculantă cu lamă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 13:20 (15593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Iarna, dezlănțuită în Bărăgan

Ialomița, paralizată de zăpadă

VEZI SITUAȚIA DRUMURILOR BLOCATE click pe poză

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița, fenomenele vizate de Codul Portocaliu fiind ninsorile abundente și viscolul. Un comunicat remis publicității de către Prefectură în această dimineață (joi, 26 ianiarie 2012) confirmă că la orele 9,00 un număr de 23 de localități erau complet izolate, căile naționale de comunicație rutieră sînt închise, iar 465 de persoane și 161 de autovehicule se află blocate pe drumurile județene. De asemenea, un număr de 43 de școli au fost închise temporar. Potrivit informațiilor oficiale, condul portocaliu... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 12:54 (13914 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Managerul Paros își terorizează angajații

Scandal la Serviciul de Ambulanță Ialomița

Managerul Paros își terorizează angajații

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 20 ianuarie 2012, în cadrul unei conferințe managerul Serviciului Județean de Ambulanță, Radu Paros și-a acuzat voalat angajații de... furt. Este vorba de furtul de motorină, veșnica bănuială a managerului Paros. După o trecere sumară în revistă a activității instituției pe care o conduce, Paros s-a chinuit minute-n șir să atragă atenția asupra pericolului de la Ambulanță. Potrivit supozițiilor acestuia, folosind diferite tertipuri, ambulanțierii continuă nestingheriți să fure motorina din rezervoarele mașinilor de intervenții, invocînd consumuri mult mai mari ale mașinilor...
«Am dat o dispoziție prin care am dispus rețineri salariale pentru recuperarea... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2012, 10:35 (74063 vizualizări - 43 comentarii)

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Banii europeni au ajuns la lideri

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Efortul de cîțiva ani al Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» s-a concretizat recent prin semnarea unui contract de finanțare de 2,8 milioane de euro. Fondurile vor fi folosite în următoarele luni pentru realizarea Planului de Dezvoltare Locală propus de partenerii săi (finanțat prin Axa 4. LEADER). GAL «Dunărea de Jos» cuprinde 68 de membri, din care 21 sînt administrații publice locale. Sumele vor fi cheltuite în perioada 2012-2015 pentru a dezvolta infrastructura, pentru a crește productivitatea și valoarea adaugată a produselor din teritoriul GAL.

Lideri în LEADER
La nivelul județului Ialomița sînt acreditate 3 grupuri de acțiune locală care împreună vor cheltui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 17:11 (13055 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Subminarea economiei naționale, cu ajutorul funcționarilor SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE nu este singura infracțiune reținută în sarcina magnatului Ioan Niculae. Săptămîna precedentă, Direcția Națională Anticorupție a dispus trimiterea omului de afaceri în judecată. Acțiunea s-a petrecut după ce procurorii DNA au reușit să stabilească relațiile mafiote dintre marcanți membri ai Partidului Social Democrat și omul de afaceri. Evident, relația de «concubinaj» avea drept scop numirea în funcții de conducere în cadrul unor importante instituții publice a unor indivizi ce urmau să-l favorizeze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 16:51 (17239 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Autoritățile pariază pe energia verde

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Consiliul Județean Ialomița va aproba azi, 18 ianuarie 2012, un proiect de hotărîre prin care se demarează construirea unui parc fotovoltaic de 0,5 MW la Giurgeni. Proiectul susținut de instituție este un răspuns la refuzul Ministerului Economiei de a aproba un proiect similar, demarat în anul 2009. Investiția este estimată la 800 mii de euro și va fi finalizată în 4 luni. Parcul de 0,5 MW va fi urmat de un altul, de 1,5 MW care va fi realizat în cadrul unui parteneriat public-privat.

Un proiect fără precedent
De cîțiva ani încoace, presa abundă de informații legate de intențiile autorităților județene de a realiza parcuri fotovoltaice finanțate din fonduri europene... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:32 (31810 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 145 sesizări, 800 sancțiuni, 42 permise reținute

În perioada 1-3 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 160 evenimente, dintre care 145 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 37 infracțiuni, 6 persoane ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:15
(4653 vizualizări - 0 comentarii)


Flori și mărțișoare la Catedrala Urziceni

În perioada 1-3 martie a.c., Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» Urziceni, împreună cu grupul de Cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au realizat acțiuni cu prilejul Mărțișorului. Vineri, 1 martie a ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:05
(3762 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6902 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(4010 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4817 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4645 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4405 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6455 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8178 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5940 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6542 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7488 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8210 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...