Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Desemnarea unui câș­tigător al concursului pentru ocuparea funcției de director adjunct al DGASPC Ialomița se lasă așteptată. Funcția aproape i-a fost luată «favoritului» Alin Potinche de către o candidată din județul Galați, aceasta obținând o notă mai mare la proba scrisă. Cu siguranță, rezultatul îi va asigura succesul și la interviu... Doar că, în ultimul moment, Ministerul Muncii a decis să dea peste cap desfășurarea probei, prin retragerea angajatului desemnat să facă parte din comisia de examinare.

 

Ițele încurcate ale unui concurs... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 10:10 (4468 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Pentru a evita desființarea unităților de învățământ unde numărul elevilor este în scădere, școlile ialomițene înființează «clase simultane». În anul școlar 2026-2027 vor fi 33 de astfel de clase care vor funcționa în 22 de școli, potrivit unei situații prezentată public de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița.

 

Scădere a numărului de elevi Înființarea «claselor simultane» reprezintă primul demers pe care școlile îl adoptă, evitând astfel comasarea sau, într-un scenariu sumbru, desființarea.... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 15:50 (2746 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Un incident periculos, care se putea transforma într-o tragedie, este descris pe rețele de socializare de o femeie care și-a dorit să ajungă de la Slobozia la București, cu un autobuz. Femeia susține că autobuzul a ajuns într-un șanț de pe marginea șoselei, din cauza faptului că șoferul ar fi adormit la volan. Bărbatul ar fi mers cu viteza de 90 km/h, fără să țină cont de condițiile meteo
de afară.

 

Pasageri puși în pericol de șoferul autobuzului În descrierea incidentului, pasagera susține faptul că unui dintre călători au fost trântiți pe podeaua... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 12:25 (6085 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

Luni, 4 mai 2026, Spitalul Orășenesc Țăndărei a deschis oficial Compartimentul de Pneumologie. Reprezentanții unității medicale susțin că, încă de la inaugurare, de serviciile noii structuri au beneficiat 22 de pacienți care, după evaluare, au fost deja internați.

 

Sprijin pentru bolnavi Solicitările privind înființarea unui astfel de Compartiment au fost inițiate ca urmare a creșterii cazurilor de pacienți care au nevoie de îngrijiri medicale într-o astfel de structură. Un rol semnificativ în crearea structurii l-a avut medicul pneumolog Alexandru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 08:10 (4338 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

În urmă cu o săptămână, la Fetești, s-a desfășurat recepția finală a lucrărilor pentru construirea Centrului de Colectare prin Aport Vo­luntar din Fetești. Containerele unde pot fi aruncate deșeurile sunt amplasate în Cartierul Buliga al munici­piului. Proiectul a fost finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Un mediu mai curat, la Ferești «Centrul este construit pe un teren de 12084 mp, aflat în proprietatea UAT Fetești. Această investiție reprezintă un pas major pentru dezvoltarea durabilă a orașului nostru și... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 14:55 (2889 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Polițiștii au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 9 mai 2026, pentru a aplana un conflict spontan, izbucnit în fața unui bar din localitatea Sărățeni. Până la sosirea forțelor de ordine, principalii suspecți ai conflictului au fugit. Aceștia au fost prinși câteva zeci de minute mai târziu, la Slobozia. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în acest conflict ar fi fost implicate mai multe persoane. Din verificările oamenilor legii, trei bărbați, cu vârste cuprinse î... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:10 (4419 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Administrația locală din Perieți aduce la cunoștința locuitorilor comunei faptul că pe raza loca­lității se desfășoară Programul Național de Cadastru și Carte Funciară. Potrivit Primăriei Perieți, primele măsurători au fost inițiate la începutul acestei săptămâni.

 

Sprijin pentru comunitate Măsurătorile se desfășoară după un plan bine stabilit și vizează imobilele si­tuate pe străzile Ialomiței (începând cu numerele 66 și 101), Castelului, Liliacului, Digului, Mica, Grădiniței, Pasarelei, Crinului, Caișilor, Grindului, Nucilor, Cărămidarilor (de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:05 (3096 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (3886 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

O investiție privată cu fonduri europene prinde contur la Dridu, construcția spitalului-clinică de Stomatologie urmând a fi demarată în scurt timp. Proiectul, în valoare de 6 mi­lioane de euro, presupune edificarea unei construcții a cărei suprafață totalizează peste 3500 mp, precum și dotarea cu echipamente specifice activității medicale stomatologice.

 

Investiție în Sănătate La Dridu, de mai bine de 10 ani, Dridih Dent SRL, administrată de medicul Cristina Petreuș, funcționează cu două locații dotate ultramodern în domeniul Stomatologiei. Medicul... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 12:20 (4457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6325 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

Surse din cadrul administrației centrale au ținut să ne precizeze că la nivelul Guvernului există o propunere-șoc, conducerile Consiliilor Județene din două județe înaintând o solicitare de reorganizare administrativă. În discuție ar fi vorba despre județele Ialomița și Călărași, propuse la «unificare» în cadrul unui proiect-pilot de reorganizare administrativă.

 

Reorganizare administrativă a României, proiect-pilot cu istoria aferentă Încă din luna ianuarie 2025, ziarul nostru aducea în discuție acest proiect, o variantă de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2026, 14:20 (19332 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

În urmă cu câteva zile, aleșii locali s-au întrunit în cadrul ședinței Consiliului Local al municipiului Slobozia. Trecem peste faptul că ordinea de zi a fost suplimentată pe «repede-înainte» și ajungem la proiectul de hotărâre cu adevărat de interes pentru comunitatea locală, cel ce a vizat aprobarea bugetului orașului pentru anul în curs. Momentul votului nu a fost ocolit de turbulențe. Consilierii PNL au depus 4 amendamente prin care au solicitat ca o parte din banii pentru anumite investiții să fie transferați către alte proiecte, pe care le-au considerat prioritare. Preț de câteva zeci de minute, sala de ședințe a Consiliului... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 10:35 (5019 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Locuitorii din Slobozia au acum acces la un concept medical unic, unde grija pentru sănătatea orală se împletește cu respectul profund pentru mediul înconjurător. Clinica Stomatologică Dr. Ardeleanu Slobozia, situată în strada Mărăcineanu Walter, nr. 8, în Cartierul Tineretului, nu este doar un spațiu medical de top, ci și un pionier al sustenabilității locale. Într-o eră a responsabilității, clinica noastră demonstrează că poți avea grijă de sănătatea ta într-un loc care are grijă și de planetă: prin utilizarea energiei solare, reducem amprenta de carbon și contribuim activ la un mediu mai curat.... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 09:15 (3946 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Activitatea Judecătoriei Urziceni, blocată din lipsă de judecători

Activitatea Judecătoriei Urziceni, blocată din lipsă de judecători

bonus: Situația din Parchete

Stare de avarie la Judecătoria Urziceni. Consiliul Superior al Magistraturii atrage atenția cu privire la faptul că instanța are activitatea blocată din cauza lipsei de judecători. Cei doi magistrați definitivi ai Judecătoriei Urziceni au intrat în concediu medical. Cu atribuții limitate, judecătorii stagiari nu pot asigura completurile și nici nu pot judeca procesele urgente așa cum sunt cele pri­vind impunerea măsu­rilor preventive. Tribu­nalul Ialomița va delega, temporar, un magistrat cu experiență care să organizeze ședințele de judecată urgente care apar la Urziceni. Anual, pe rolul Judecătoriei Urziceni sunt înregistrate peste 13 mii de dosare.

 

... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 18:10 (3794 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

Pe scurt, undeva pe la început de an 2024, Compania Națională de Investiții demara lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia, construcție amplasată în Cartierul Gării Noi (sau Cartierul Tinerilor). La acel moment, aplaudam alături de administrația locală înce­perea lucrărilor la ceea ce se numea «o construcție prietenoasă cu mediul înconjurător» sau «nZEB». În cele ce urmează vom rederula etapele poveștii de la Slobozia cu de-acum celebra creșă «nZEB», impresionând cititorii noștri cu un deznodământ foarte «luminos». Căci, așa cum o să aflați lecturând următoarele rânduri... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 14:10 (6852 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul MG4 Urban este disponibil în România: Mobilitatea electrică de top devine accesibilă, cu spațiu și tehnologie pentru toată lumea

COMUNICAT DE PRESĂ

Noul MG4 Urban este disponibil în România: Mobilitatea electrică de top devine accesibilă, cu spațiu și tehnologie pentru toată lumea

BUCUREȘTI, 5 Mai 2026-MG Motor România anunță începerea vânzărilor pentru noul hatchback compact 100% electric MG4 Urban, cea mai nouă și accesibilă versiune a multipremiatului model vandut în Europa începând cu 2022. 
Conceput special pentru a răspunde nevoilor de mobilitate urbană și periurbană ale europenilor, MG4 Urban îmbină designul futurist cu o eficiență remarcabilă și un preț extrem de competitiv-de la 19.900 Euro cu TVA inclus. 
MG4 Urban... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 08:20 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Unitatea Fiscală Municipală Fetești, desființată

Unitatea Fiscală Municipală Fetești, desființată

Noul plan de reorganizare al Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF) ar viza și ju­dețul Ialomița. La acest moment există discuții, neconfirmate sau validate oficial, cu privire la posibila desfiin­țare a Unității Fiscale Municipale Fetești. Această entitate se află în subordinea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, iar în cadrul său își desfășoară activitatea 40 de salariați.

 

Posibilă reorganizare și în Ialomița Agenția Națională de Adminis­trare Fiscală (ANAF) va traversa în perioada următoare un nou proces... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2026, 12:20 (3065 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Medici de familie lipsă în localitățile rurale din Ialomița

Medici de familie lipsă în localitățile rurale din Ialomița

Lipsa medicilor de familie din localitățile rurale ale județului Ialomița este sesizată și de către Asociația «Salvați Copiii» România. Organizația arată că peste 1000 de localități din mai multe județe din țară, printre care se numără și Ialomița, au nevoie de medici de familie. Un raport oficial al Casei Naționale de Asigurări de Sănătate arată că, de la un an la altul, numărul medicilor de familie scade semnificativ la nivelul județului.

 

Ialomița are nevoie de medici de familie «Salvați Copiii» România a dat publi­cității un studiu referitor... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2026, 07:55 (5719 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița interzic pasionaților de kitesurfing accesul pe Lacul Fundata

Autoritățile de mediu din Ialomița interzic pasionaților de kitesurfing accesul pe Lacul Fundata

Pasionații de kite­surfing din toată țara care veneau să practice acest sport pe Lacul Fundata din Ialomița au accesul interzis. Măsura a fost luată de Garda de Mediu Ialomița și Direcția Județeană de Mediu Ialomița, instituții care au descoperit, după ani întregi de indiferență, faptul că respectiva zonă este arie protejată de lege. Pe paginile dedicate practicanților acestui sport, pasionații au atras atenția autorităților cu privire la problemele de mediu ge­nerate de gunoaiele aruncate la voia întâmplării, explicând și faptul că au ecologizat zona de mai multe ori.

 

Un sport interzis... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2026, 10:40 (6593 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Elevii cu Cerințe Educative Speciale au nevoie de profesori de sprijin

Ialomița: Elevii cu Cerințe Educative Speciale au nevoie de profesori de sprijin

O situație la nivel național se întâlnește și în Ialomița, în pri­vința Educației Speciale. Deși numărul copiilor cu Cerințe Educaționale Speciale (CES) este în creștere, cel al profesorilor de sprijin este foarte mic. Școlile așteaptă de 3 ani o reformă a Învățământului special care să permită un acces mai facil la Educație pentru acești copii, dar demersul se lasă așteptat.

 

Sprijin pentru elevii cu CES Rolul profesorilor de sprijin este de a-i supraveghea pe elevii cu Cerințe Educaționale Speciale să se integreze în î... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2026, 10:10 (3423 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17381 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19534 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(17991 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14899 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14250 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15073 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15105 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15816 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14927 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12415 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15107 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17299 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13348 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13420 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13729 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13492 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11689 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13456 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11857 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9473 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12655 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14706 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15844 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14180 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13666 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

În ultimele 24 de ore au fost identificați doi bărbați, în vîrstă de 53, respectiv 29 de ani, ambii domiciliați în Amara, suspectați că în perioada noiembrie 2009-februarie 2010 au sustras dintr-o locuință ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:37
(16603 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Începînd de vineri, 26 februarie a.c., la nivel național a fost declanșată acțiunea «SIGURANȚA», ce are drept scop implicarea a cît mai multe forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:32
(16324 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat după ce a accidentat un pieton

În cursul zilei de joi, 25 februarie, în jurul orei 15.30, pe raza localității Buești s-a produs un accident de circulație din care a rezultat vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 37 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:24
(17899 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...