Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Direcția Națională Anticorupție a anunțat, printr-un comunicat de presă, faptul că a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu Rareș Gabriel Bulimej, fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița. Acesta este cercetat penal, fiind acuzat de «luare de mită». Potrivit procurorilor Direcției Naționale Anticorupție, Bulimej a primit șpagă pentru a soluționa mai multe cereri de angajare a unor cetățeni străini, veniți dinafara Uniunii Europene. Conform înțelegerii încheiate cu anchetatorii, Bulimej a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

 

Condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 17:40 (8181 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Societatea Avicola SA a fost amendată de Garda de Mediu Ialomița cu 60 mii de lei din cauza lipsei autorizației de mediu. În mod normal, fără acest document, activitatea firmei ar fi trebuit suspendată, până la reglementarea situației, de către Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii instituției susțin că, în prezent, reprezentanții Avicola SA au făcut demersurile necesare în vederea reautorizării. În același timp, Garda de Mediu Ialomița solicită aprobarea unor controale încru­cișate la care să participe Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, dar și Direcția de Sănătate Publică Ialomița.

 

Verificări în curs... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 11:25 (14988 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Consiliul Superior al Magistraturii a validat în urmă cu o săptămână candidatura procurorului Ionuț Ciprian Spiridon la funcția de prim-adjunct al procurorului general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Deși în documentele oficiale acesta este prezentat drept procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, în realitate, el a fost nominalizat din funcția de procuror al DIICOT-Serviciul Teritorial Craiova, unde activează din 2016. În trecut, și-a desfășurat activitatea în trei dintre unitățile de Parchet din Ialomița.

 

De la Slobozia la PÎCCJ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 12:10 (2654 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Unirea Slobozia va continua să joace meciurile de acasă folosind stadionul din co­muna Clinceni/Ilfov. În urmă cu o săp­tămână, pentru a doua oară, licitația publică organizată pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost din nou contestată. Aceste vicii de procedură vor amâna lucrările pentru primăvara anului viitor, dacă nu vor exista alte probleme. «Este o neînțelegere iscată între firmele participante, iar noi suntem prinși la mijloc...» susține Ilie Lemnaru, președintele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia.

 

Lucrări blocate din cauza contestației... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 07:55 (7507 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințe pentru tineri, la Fetești

Locuințe pentru tineri, la Fetești

La Fetești, primarul orașului, Lau­rențiu Șonchereche a anunțat demararea proiectului «Construirea a 5 ansambluri de locuințe nZEB-plus pentru tineri în Municipiul Fetești, Județul Ialomița». În fapt, proiectul, inițiat de Primăria Municipiului Fetești și finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, are o valoare de 10,840 mili­oane de lei (fără TVA). «Constructorul a început lucrările la primele două blocuri, dintr-un ansamblu de locuințe destinat tinerilor. Muncitorii au realizat deja săpăturile la fundație, au turnat betonul de egalizare și au montat armăturile!» a declarat primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche. «... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2024, 10:20 (1698 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița poate transmite notificări RO-Alert și pentru persoanele dispărute. În baza unei colaborări cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, aplicația a fost îmbunătățită astfel încât să permită transmiterea unor astfel de mesaje. «Va ajuta foarte mult în demersurile poliți­enești privind identificarea persoanelor dispărute!» susțin reprezentanții ISU Ialomița. Potrivit Unității Centrale a Persoanelor Dispărute, din cadrul Poliției Române, la nivelul județului Ialomița există 40 de cazuri de dispariție pe care polițiștii încă le investighează... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 15:35 (5058 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Prin Hotărâre de Guvern

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Printr-o Hotărâre de Guvern aprobată joi, 21 noiembrie 2024, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de subprefect al județului Ialomița. Tonița Manea revenise în funcția de subprefect în 18 ianuarie 2024, aceasta părăsind instituția în februarie 2023, după ce a demisionat.

 

Tonița Manea, din nou subprefect care nu mai este În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de subprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect în urma unei demisii... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 17:50 (6390 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Luni, 18 noiembrie 2024, prefectul județului Ialomița a participat la deschiderea Festivalului Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu», la Căminul Cultural «Ion Albeșteanu» din Albești. Evenimentul, aflat la a XV-a ediție, este organizat de Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și Primăria Albești. «Sunt momente emoționante... Sunt tradiția și obiceiurile noastre, pe care trebuie să le transmitem generațiilor viitoare!» a declarat primarul Albeștiului, Emil Jugănaru. «Tradițiile sunt rădăcinile noastre, folclorul românesc care se transmite din generație în generație... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 12:20 (3264 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița, convocat în ședință extraordinară

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița a fost convocat în cadrul unei ședințe extraordinare marți, 19 noiembrie 2024, ordinea de zi fiind constituită din 7 proiecte de hotărâri. De interes pentru opinia publică a fost «proiectul de hotărâre privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița, pe anul 2024», unde, printre altele, se prevedea alocarea sumei de 12 milioane de lei pentru finanțarea obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Cel puțin așa a reieșit din Raportul privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița pe anul 2024, document ce detaliază... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 07:50 (7049 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a împuternicit la comanda Poliției ialomițene un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe, directorul Oficiului Național pentru Protecția Martorilor. Acesta își va exercita funcția de comandant al IPJ Ialomița timp de o lună și va monitoriza desfășurarea celor trei runde de Alegeri din perioada următoare. Comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe îl va înlocui pe comisarul-șef Sebastian Savu, acesta urmând să revină pe funcția de adjunct al Poliției ialomițene.

... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2024, 10:10 (10567 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Miercuri, 13 noiembrie 2024, Consiliul Local Slobozia, în noua s-a componență, s-a întrunit oficial pentru prima oară, în cadrul unei ședințe «de îndată». Din cei 19 aleși locali au fost prezenți 17, aceștia având de aprobat 16 proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu încă 8 inițiative. Un aspect important dezbătut în cadrul ședinței a vizat modalitatea de întrunire a ședințelor, majoritatea prefe­rându-le pe cele care necesită prezența fizică, în detrimentul celor on-line. «On-line-ul să-l lăsăm pentru situațiile urgente!» au declarat la unison noii aleși... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 16:50 (3886 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Departamentul de Luptă Antifraudă a inițiat o serie de verificări cu privire la 5 societăți agricole de pe raza localității Mihail Kogălniceanu care ar fi beneficiat de subvențiile oferite de Uniu­nea Europeană în mod ilegal. Se pare că reprezentanții respectivelor ferme ar fi declarat la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița, în mod eronat, aceleași terenuri. Este vorba despre o suprafață de peste 200 de hectare... Dacă suspiciunile privind încasarea necuvenită a banilor vor fi dovedite de oficialii DLAF, fermierii vizați de verificări trebuie să returneze subven­țiile APIA pe care le-au primit pe parcursul ultimilor 5 ani.

 

... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 14:55 (6883 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

O locuință din localitatea Bordușani a luat foc în urma exploziei centralei de apartament folosită pentru încălzirea imobilului. Două femei de 23 și 50 de ani au fost transportate la spital cu arsuri grave. Una dintre victime a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

 

Explozie urmată de incendiu Din primele informații, incendiul ar fi fost provocat de explozia centralei de apartament folosită la încălzirea imobilului. În casă se aflau două femei de 23 și, respectiv, 50 de ani. Ambele au suferit arsuri de gradul II și III, fiind... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 13:10 (6505 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania națională a Ministerului Familiei și Egalității de Șanse, «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns și la Slobozia. Peste 300 de elevi de gimnaziu și liceu din județul Ialomița s-au alăturat acestei inițiative, creată cu scopul de a preveni consumul de droguri în rândul adolescenților și tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița.

 

STOP consumului de droguri! Slobozia este unul dintre cele 19 mu­ni­cipii reședință de județ din țară în cadrul căruia s-a desfășurat campania națională... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 11:55 (5702 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Deși au beneficiat de milioane de lei pentru amenajarea stațiilor de epurare și a rețelelor de canalizare, administrațiile locale din Ialomița, în special cele din mediul rural, nu reușesc să ofere acces la aceste utili­tăți publice. Situația este prezentată pe larg în cadrul unui raport oficial al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița înaintat Instituției Prefectului Județul Ialomița.

 

Proiecte nefuncționale Potrivit raportului Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița, începând din 2015 și până în prezent, toate admi­... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:15 (3798 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

advertorial

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet și schimb valutar din România, domină piața românească de schimb valutar și amanet, oferind servicii avantajoase și rate de schimb favorabile. Clienții beneficiază de cursuri valutare excepționale, comision zero, program prelungit și siguranța tranzacțiilor.
În cadrul agențiilor BSG Amanet&Exchange, clienții se bucură de cursuri valutare mereu favorabile. Cu un program prelungit, majoritatea agențiilor permit schimbul valutar până seara târziu, facilitând accesul pentru cei care se întorc de la serviciu. Pe lângă aceste avantaje, BSG Amanet&Exchange are comision zero la... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:00 (6540 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

La sfârșitul lunii august 2024, ziarul nostru atrăgea atenția cu privire la o posibilă «deturnare de fonduri» a fondurilor obținute din chirii de către Asociația 44 din Slobozia. Cazul a intrat în atenția publică după ce Ion Lungu, membru al Asociației, a reclamat public situația. După o îndelungă corespondență purtată cu Primăria Slobozia, sesizările acestuia au fost înaintate către Ministerul Muncii și Avocatul Poporului. Acum, reclamantul așteaptă un răspuns din partea acestor instituții.

 

Filmul unui scandal Vreme de mai bine de 20 de ani... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2024, 09:50 (10215 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Copii «greu adoptabili», din cauza dizabilităților...

Adopțiile în Ialomița

Copii «greu adoptabili», din cauza dizabilităților...

Potrivit Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copiilor Ialomița, jumătate dintre copiii înscriși pe lista de adopții a instituției sunt «greu adoptabili». Aceștia suferă de forme de handicap, iar din această cauză sunt respinși de părinții care i-ar putea integra într-o familie. În acest caz, acești copii vor rămâne într-un sistem de protecție socială și vor beneficia de sprijinul Statului.

 

Procedura adopției, în cifre La nivelul județului Ialomița există 61 de copii adoptabili, pentru 30 dintre aceștia procedurile... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 13:40 (1487 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Licitație publică pentru construcția Drumului Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași

În 2025

Licitație publică pentru construcția Drumului Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași

Anunțată încă din februa­rie 2023, construcția Drumului TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași se pregătește să intre într-o nouă etapă. După reali­zarea Studiului de Fezabilitate, repre­zentanții celor patru Consilii Județene care vor beneficia de această șosea de mare viteză urmează să organizeze o licitație publică pentru execuția pro­iectului. Estimativ, lucrările se ridică la peste 500 milioane de euro, iar licitația ar putea fi organizată anul viitor.

 

Un proiect de anvergură Proiectul privind construcția Dru­mului Expres TransRegio Galați... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 10:50 (23307 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

În baza unei sentințe judecătorești a Tribunalului Ialomița din anul 2023, Consiliul Județean Ialomița a obținut dreptul de a pune sechestru pe toate bunurile mobile și imobile ale Drumuri și Poduri SA Ialomița, societate ce are ca obiect întreținerea drumurilor județene aflată în grija administrației județene. Firma datora Consiliului Județean Ialomița 7 milioane de lei, sumă pe care a primit-o în 2022 sub forma unui împrumut pentru a sprijini societatea. Cu ajutorul unui executor judecătoresc, toate bunurile Drumuri și Poduri SA sunt acum scoase la licitație.

 

Drumuri și Poduri SA Ialomița, trasă pe linie moartă... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2024, 10:10 (13582 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Nou focar de Pestă Procină Africană la Andrășești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:35
(3577 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: Hoț reținut de polițiști

Joi, 9 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Coșereni au reușit identificarea unui tânăr, de 17 ani, din Axintele, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, în ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru că a condus fără permis și beat la volan

Joi, 9 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 27 ani, din Slobozia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:20
(4395 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia arestare


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 13-17 mai a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:15
(5455 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: I-au furat ATV-ul din curte

Trei tineri din Borănești și Jilavele, cu vârste cuprinse între 17 și 19 ani, sunt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru «furt calificat». În fapt, în noaptea de 29-30 aprilie a.c., cei în cauză ar ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2019, 20:10
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Examinarea climatului animalelor protejate

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița va realiza, în perioada 6-11 mai 2019, studii de evaluare a stării resurselor biologice pentru stabilirea cotelor de recoltă privind speciile de animale strict ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:40
(2594 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan

Un bărbat, de 27 ani, din Făcăeni, a fost depistat de polițiștii ialomițeni marți, 7 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:35
(3952 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Movilița, arestat pentru «furt calificat»

Marți, 7 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 46 ani, din Movilița, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:30
(3426 vizualizări - 0 comentarii)


Transport agabaritic pe ruta Constanța-Iernut

În perioada 8-12 mai a.c., Slobozia va fi traversată de un transport agabaritic. Vehiculul transportă piese metalice de la Constanța Poarta 7 la Iernut-Maramureș. Șoferii aflați în trafic la momentul respectiv ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:25
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pește confiscat

Marți, 7 mai 2019, polițiștii ialomițeni au depistat doi bărbați, de 24 și 51 ani, pe raza municipiului Fetești, în timp ce transportau ilegal 35 kg pește. Primul bărbat, un călărășean de 24 ani, transporta ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2019, 21:20
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,30%, șomajul în luna martie 2019

La sfârșitul lunii martie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5013 șomeri (din care 2135 femei), rata șomajului fiind de 5,30%. Din totalul de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2019, 20:10
(2865 vizualizări - 1 comentariu)


Cod Roșu de vijelie în județul Ialomița

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteo Cod Roșu de vreme rea pentru 3 localități din județul Ialomița. Este vorba despre Ciulnița, Albești și Buești. Fenomenele meteo vizate sunt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 20:44
(2628 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 27 permise reținute

În perioada 3-5 mai a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 99 evenimente ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:45
(3558 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Consiliul Județean Ialomița, împreună cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» au plăcerea să vă invite la vernisajul expoziției organizate în cadrul Olimpiadei Județene ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:40
(3004 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Sâmbătă, 4 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Buești în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare,  lemn de foc. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:35
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bucureștean cercetat pentru «braconaj piscicol»

Duminică, 5 mai a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gheorghe Lazăr au depistat un bucureștean, de 63 de ani, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism pește din speciile scrumbie, somn ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2019, 19:30
(3385 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de misiuni desfășurate de pompierii ialomițeni în minivacanța de Paște

Peste 150 de misiuni desfășurate de pompierii ialomițeni în minivacanța de Paște

În perioada 26.04-01.05.2019, la nivel județean au fost înregistrate 153 intervenții, salvatorii fiind solicitați pentru stingerea a 9 incendii, 127 cazuri SMURD (123 pentru acordarea primului ajutor medical ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2019, 20:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea»

Consiliul Județean Ialomița, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia-România, Primăria orașului Silistra, Galeria de Artă Silistra, Bulgaria, TRUICART Events Brand și Dan Tudor Truică-curator independent ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2019, 13:25
(3549 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 81000 de lei

Sâmbătă și duminică, 27-28 aprilie a.c., au fost organizate în medie 59 de patrule pentru a menține ordinea și liniștea publică. Pe parcursul celor două zile, polițiștii au intervenit la 71 de evenimente ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2019, 11:10
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Independent

vă urează Paște Fericit și Sărbători minunate alături de cei dragi!

28 Aprilie 2019, 10:15


Donații pentru copii din partea polițiștilor ialomițeni

Donații pentru copii din partea polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au contribuit joi, 25 aprilie a.c., la ajutorarea copiilor din centrele de plasament de pe raza municipiului Slobozia. Scopul acțiunii a fost acela de ajutorare a copiilor ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2019, 21:10
(3696 vizualizări - 0 comentarii)


CNAIR: Măsuri pentru evitarea ambuteiajelor pe A2

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere adoptă măsuri pentru evitarea alomerării traficului pe Autostrada Soarelui, în perioada Paștelui și de 1 mai. Astfel, dacă vor exista ambuteiaje ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2019, 13:15
(3748 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni, amenzi de peste 45000 de lei

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au organizat și desfășurat acțiuni de verificare unităților economice de pe raza județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2019, 17:50
(3056 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale înainte de Paște

În perioada 5-23 aprilie 2019, inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat 85 de acțiuni de control în unitățile de producere, procesare, depozitare și ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2019, 14:55
(3973 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Maia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Luni, 22 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 19:25
(3982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Luni, 22 aprilie a.c., doi bărbați de 30 și 32 de ani, din județul Constanța, respectiv comuna Bordușani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 19:20
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert de Paști la Catedrala «Înălțarea Domnului»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează a cincea ediție a Concertului de Paști intitulat «Veniți să luați lumină!». Duminică, 5 mai 2019, începând cu orele 17,00, cu binecuvântarea și în prezența ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 16:20
(3520 vizualizări - 0 comentarii)


Sărbătoarea hramulului Mânăstirii «Sfinții Voievozi» Slobozia

În perioada 30 aprilie-6 mai 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 16:05
(3788 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la două gospodării din Fetești

Incendiu la două gospodării din Fetești

Incendiul a izbucnit la locuința unui cetățean din Cartierul Fetești-Sat, în seara zilei de luni, 22 aprilie a.c., în jurul orelor 22,00. Flăcările au pornit dintr-o anexă din lemn în care se afla centrala ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 14:20
(3506 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


DSVSA Ialomița: Stingere 12 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în perioada ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2019, 11:40
(3122 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...