Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița poate transmite notificări RO-Alert și pentru persoanele dispărute. În baza unei colaborări cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, aplicația a fost îmbunătățită astfel încât să permită transmiterea unor astfel de mesaje. «Va ajuta foarte mult în demersurile poliți­enești privind identificarea persoanelor dispărute!» susțin reprezentanții ISU Ialomița. Potrivit Unității Centrale a Persoanelor Dispărute, din cadrul Poliției Române, la nivelul județului Ialomița există 40 de cazuri de dispariție pe care polițiștii încă le investighează... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 15:35 (5056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Prin Hotărâre de Guvern

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Printr-o Hotărâre de Guvern aprobată joi, 21 noiembrie 2024, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de subprefect al județului Ialomița. Tonița Manea revenise în funcția de subprefect în 18 ianuarie 2024, aceasta părăsind instituția în februarie 2023, după ce a demisionat.

 

Tonița Manea, din nou subprefect care nu mai este În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de subprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect în urma unei demisii... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 17:50 (6386 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Luni, 18 noiembrie 2024, prefectul județului Ialomița a participat la deschiderea Festivalului Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu», la Căminul Cultural «Ion Albeșteanu» din Albești. Evenimentul, aflat la a XV-a ediție, este organizat de Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și Primăria Albești. «Sunt momente emoționante... Sunt tradiția și obiceiurile noastre, pe care trebuie să le transmitem generațiilor viitoare!» a declarat primarul Albeștiului, Emil Jugănaru. «Tradițiile sunt rădăcinile noastre, folclorul românesc care se transmite din generație în generație... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 12:20 (3262 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița, convocat în ședință extraordinară

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița a fost convocat în cadrul unei ședințe extraordinare marți, 19 noiembrie 2024, ordinea de zi fiind constituită din 7 proiecte de hotărâri. De interes pentru opinia publică a fost «proiectul de hotărâre privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița, pe anul 2024», unde, printre altele, se prevedea alocarea sumei de 12 milioane de lei pentru finanțarea obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Cel puțin așa a reieșit din Raportul privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița pe anul 2024, document ce detaliază... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 07:50 (7045 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a împuternicit la comanda Poliției ialomițene un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe, directorul Oficiului Național pentru Protecția Martorilor. Acesta își va exercita funcția de comandant al IPJ Ialomița timp de o lună și va monitoriza desfășurarea celor trei runde de Alegeri din perioada următoare. Comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe îl va înlocui pe comisarul-șef Sebastian Savu, acesta urmând să revină pe funcția de adjunct al Poliției ialomițene.

... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2024, 10:10 (10560 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Miercuri, 13 noiembrie 2024, Consiliul Local Slobozia, în noua s-a componență, s-a întrunit oficial pentru prima oară, în cadrul unei ședințe «de îndată». Din cei 19 aleși locali au fost prezenți 17, aceștia având de aprobat 16 proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu încă 8 inițiative. Un aspect important dezbătut în cadrul ședinței a vizat modalitatea de întrunire a ședințelor, majoritatea prefe­rându-le pe cele care necesită prezența fizică, în detrimentul celor on-line. «On-line-ul să-l lăsăm pentru situațiile urgente!» au declarat la unison noii aleși... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 16:50 (3886 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Departamentul de Luptă Antifraudă a inițiat o serie de verificări cu privire la 5 societăți agricole de pe raza localității Mihail Kogălniceanu care ar fi beneficiat de subvențiile oferite de Uniu­nea Europeană în mod ilegal. Se pare că reprezentanții respectivelor ferme ar fi declarat la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița, în mod eronat, aceleași terenuri. Este vorba despre o suprafață de peste 200 de hectare... Dacă suspiciunile privind încasarea necuvenită a banilor vor fi dovedite de oficialii DLAF, fermierii vizați de verificări trebuie să returneze subven­țiile APIA pe care le-au primit pe parcursul ultimilor 5 ani.

 

... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 14:55 (6880 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

O locuință din localitatea Bordușani a luat foc în urma exploziei centralei de apartament folosită pentru încălzirea imobilului. Două femei de 23 și 50 de ani au fost transportate la spital cu arsuri grave. Una dintre victime a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

 

Explozie urmată de incendiu Din primele informații, incendiul ar fi fost provocat de explozia centralei de apartament folosită la încălzirea imobilului. În casă se aflau două femei de 23 și, respectiv, 50 de ani. Ambele au suferit arsuri de gradul II și III, fiind... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 13:10 (6499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania națională a Ministerului Familiei și Egalității de Șanse, «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns și la Slobozia. Peste 300 de elevi de gimnaziu și liceu din județul Ialomița s-au alăturat acestei inițiative, creată cu scopul de a preveni consumul de droguri în rândul adolescenților și tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița.

 

STOP consumului de droguri! Slobozia este unul dintre cele 19 mu­ni­cipii reședință de județ din țară în cadrul căruia s-a desfășurat campania națională... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 11:55 (5697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Deși au beneficiat de milioane de lei pentru amenajarea stațiilor de epurare și a rețelelor de canalizare, administrațiile locale din Ialomița, în special cele din mediul rural, nu reușesc să ofere acces la aceste utili­tăți publice. Situația este prezentată pe larg în cadrul unui raport oficial al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița înaintat Instituției Prefectului Județul Ialomița.

 

Proiecte nefuncționale Potrivit raportului Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița, începând din 2015 și până în prezent, toate admi­... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:15 (3797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

advertorial

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet și schimb valutar din România, domină piața românească de schimb valutar și amanet, oferind servicii avantajoase și rate de schimb favorabile. Clienții beneficiază de cursuri valutare excepționale, comision zero, program prelungit și siguranța tranzacțiilor.
În cadrul agențiilor BSG Amanet&Exchange, clienții se bucură de cursuri valutare mereu favorabile. Cu un program prelungit, majoritatea agențiilor permit schimbul valutar până seara târziu, facilitând accesul pentru cei care se întorc de la serviciu. Pe lângă aceste avantaje, BSG Amanet&Exchange are comision zero la... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:00 (6535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

La sfârșitul lunii august 2024, ziarul nostru atrăgea atenția cu privire la o posibilă «deturnare de fonduri» a fondurilor obținute din chirii de către Asociația 44 din Slobozia. Cazul a intrat în atenția publică după ce Ion Lungu, membru al Asociației, a reclamat public situația. După o îndelungă corespondență purtată cu Primăria Slobozia, sesizările acestuia au fost înaintate către Ministerul Muncii și Avocatul Poporului. Acum, reclamantul așteaptă un răspuns din partea acestor instituții.

 

Filmul unui scandal Vreme de mai bine de 20 de ani... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2024, 09:50 (10209 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii «greu adoptabili», din cauza dizabilităților...

Adopțiile în Ialomița

Copii «greu adoptabili», din cauza dizabilităților...

Potrivit Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copiilor Ialomița, jumătate dintre copiii înscriși pe lista de adopții a instituției sunt «greu adoptabili». Aceștia suferă de forme de handicap, iar din această cauză sunt respinși de părinții care i-ar putea integra într-o familie. În acest caz, acești copii vor rămâne într-un sistem de protecție socială și vor beneficia de sprijinul Statului.

 

Procedura adopției, în cifre La nivelul județului Ialomița există 61 de copii adoptabili, pentru 30 dintre aceștia procedurile... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 13:40 (1486 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitație publică pentru construcția Drumului Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași

În 2025

Licitație publică pentru construcția Drumului Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași

Anunțată încă din februa­rie 2023, construcția Drumului TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași se pregătește să intre într-o nouă etapă. După reali­zarea Studiului de Fezabilitate, repre­zentanții celor patru Consilii Județene care vor beneficia de această șosea de mare viteză urmează să organizeze o licitație publică pentru execuția pro­iectului. Estimativ, lucrările se ridică la peste 500 milioane de euro, iar licitația ar putea fi organizată anul viitor.

 

Un proiect de anvergură Proiectul privind construcția Dru­mului Expres TransRegio Galați... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 10:50 (23295 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

În baza unei sentințe judecătorești a Tribunalului Ialomița din anul 2023, Consiliul Județean Ialomița a obținut dreptul de a pune sechestru pe toate bunurile mobile și imobile ale Drumuri și Poduri SA Ialomița, societate ce are ca obiect întreținerea drumurilor județene aflată în grija administrației județene. Firma datora Consiliului Județean Ialomița 7 milioane de lei, sumă pe care a primit-o în 2022 sub forma unui împrumut pentru a sprijini societatea. Cu ajutorul unui executor judecătoresc, toate bunurile Drumuri și Poduri SA sunt acum scoase la licitație.

 

Drumuri și Poduri SA Ialomița, trasă pe linie moartă... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2024, 10:10 (13574 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița acordă premii elevilor olimpici și profesorilor coordonatori

Consiliul Județean Ialomița acordă premii elevilor olimpici și profesorilor coordonatori

Administrația județeană răsplătește și în acest an performanța în Educație. Astfel, Consiliul Județean Ialomița oferă premii de excelență elevilor ialomițeni care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare desfășurate în anul școlar 2023-2024. Totodată, vor fi premiați și profesorii care i-au pregătit. Valoarea totală a premiilor este de aproximativ 300 mii de lei.

 

Premii pentru excelență în Educație În cadrul unui eveniment public desfășurat marți, 12 noiembrie 2024, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița și cei... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 17:05 (11286 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a obținut 25 mili­oane de lei, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, în cadrul unui proiect ce vizează screeningul și eficientizarea tratamentelor administrate bolnavilor diagnosticați cu afecțiuni oncolo­gice. Practic, prin această investiție se va mo­derniza și echipa cu aparatură medicală Secția Oncologie a unității medicale. «Bo­lile oncolo­gice au o prevalență ridicată, iar acest proiect ne ajută să le diagnosticăm precoce și să administrăm tratamentele eficient!» au transmis reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Statistică îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 14:20 (5140 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Investiție de peste 1 milion de lei la Albești

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Un proiect investițional de peste 1 milion de lei se va implementa în perioada imediat următoare la Albești. «Proiectul a fost depus pe PNDL1 și vizează o lucrare de construire a unei noi Stații de Tratare a apei pentru locuitorii comunei noastre!» a declarat primarul comunei Albești, Emil Jugănaru.

 

Comuna Albești, în vizorul operatorului regional Urban Slobozia Proiectul investițional de peste 1 mi­lion de lei, depus de Primăria Albești în cadrul Programului Național de Dez­voltare Locală 1, vizează lucrări de îm­bunătățire a infrastructurii... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 12:05 (17176 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Anul trecut, meditațiile declarate de profesorii ialomițeni la Fisc au adus la bugetul Statului venituri de peste 200 mii de lei, potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În 2023, potrivit AJFP Ialomița, 152 de dascăli din județul nostru au declarat că încasează bani din meditații.

 

Venituri din meditații Deși salariile în Învățământ au crescut considerabil în ultimii ani, unii profesori preferă să-și rotunjească veniturile din meditații particulare. Tarifele diferă de la o disciplină la alta, dar și în funcție de... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 12:20 (2341 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Potrivit ultimului Eurobarometru publicat de Comisia Europeană în ceea ce privește «corupția din sistemul sanitar», România ocupă primul loc între țările europene. Conform graphs.ro, care pre­zintă, printre altele, și «harta șpăgilor din spitale», la nivelul României datele colectate de Ministerul Sănătății indică o medie națională de 4,68% în luna septembrie 2024. Formularele pe care pacienții spitalelor românești le completează sunt inventariate «statistic» de Ministerul Sănătății, graphs.ro reușind să le coaguleze. Referitor strict la județul ... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 07:55 (5261 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5647 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8326 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5845 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5212 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4433 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4708 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5526 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11877 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm
șoferi profesioniști TIR
transport cereale
-curse locale
-salariu atractiv
Relații la telefon 0729/158.773

21 Iulie 2017, 11:20


CJP Ialomița: Solicitări scăzute pentru biletele de tratament

O situație a Casei Județene de Pensii Ialomița cu privire la acordarea tichetelor de tratament arată faptul că anul acesta pensionarii ialomițeni nu au făcut demersuri pentru a primi aceste bilete. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2017, 18:15
(8287 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Și-a înșelat consătenii că îi angajează în străinătate

Polițiștii ialomițeni vă atrag atenția să nu vă lăsați înșelați de persoanele care vă contactează și vă promit că vă ajută să obțineți un loc de muncă în străinătate în schimbul unor sume de bani. Un bărbat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 18:10
(8739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie acroșată de un autoturism

O femeie, de 57 de ani, din Slobozia, a fost rănită în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia marți, 18 iulie 2017. Aceasta a fost acroșată de un autoturism condus de o femeie, de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:35
(5161 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Manasia: I-au furat din mașină

Marți, 18 iulie a.c., Poliția a fost sesizată de către un cetățean din comuna Manasia cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras mai multe unelte din autoturismul proprietate personală. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:20
(4034 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în acest sfârșit de săptămână, 14-16 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, precum ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2017, 15:20
(3942 vizualizări - 1 comentariu)


Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Două vagoane ale unui tren de marfă au deraiat sâmbătă, 15 iulie 2017, în apropiere de Gara Țăndărei. Garnitura transporta combustibil lichid, iar vagoanele căzute de pe șine s-au fisurat. Zona a fost asigurată ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2017, 16:17
(4855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2017, 21:05
(3355 vizualizări - 0 comentarii)


Delegație chineză, în vizită la Slobozia

21 de reprezentanți din cadrul administrației publice ai Provinciei Henan-China, vor participa sâmbătă, 15 iulie 2017, la o întâlnire de lucru la care vor participa reprezentanți ai administrației centrale ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 19:20
(5229 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...