Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Locuințe pentru tineri, la Fetești

Locuințe pentru tineri, la Fetești

La Fetești, primarul orașului, Lau­rențiu Șonchereche a anunțat demararea proiectului «Construirea a 5 ansambluri de locuințe nZEB-plus pentru tineri în Municipiul Fetești, Județul Ialomița». În fapt, proiectul, inițiat de Primăria Municipiului Fetești și finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, are o valoare de 10,840 mili­oane de lei (fără TVA). «Constructorul a început lucrările la primele două blocuri, dintr-un ansamblu de locuințe destinat tinerilor. Muncitorii au realizat deja săpăturile la fundație, au turnat betonul de egalizare și au montat armăturile!» a declarat primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche. «... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2024, 10:20 (1698 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița poate transmite notificări RO-Alert și pentru persoanele dispărute. În baza unei colaborări cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, aplicația a fost îmbunătățită astfel încât să permită transmiterea unor astfel de mesaje. «Va ajuta foarte mult în demersurile poliți­enești privind identificarea persoanelor dispărute!» susțin reprezentanții ISU Ialomița. Potrivit Unității Centrale a Persoanelor Dispărute, din cadrul Poliției Române, la nivelul județului Ialomița există 40 de cazuri de dispariție pe care polițiștii încă le investighează... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 15:35 (5056 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Prin Hotărâre de Guvern

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Printr-o Hotărâre de Guvern aprobată joi, 21 noiembrie 2024, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de subprefect al județului Ialomița. Tonița Manea revenise în funcția de subprefect în 18 ianuarie 2024, aceasta părăsind instituția în februarie 2023, după ce a demisionat.

 

Tonița Manea, din nou subprefect care nu mai este În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de subprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect în urma unei demisii... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 17:50 (6386 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Luni, 18 noiembrie 2024, prefectul județului Ialomița a participat la deschiderea Festivalului Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu», la Căminul Cultural «Ion Albeșteanu» din Albești. Evenimentul, aflat la a XV-a ediție, este organizat de Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și Primăria Albești. «Sunt momente emoționante... Sunt tradiția și obiceiurile noastre, pe care trebuie să le transmitem generațiilor viitoare!» a declarat primarul Albeștiului, Emil Jugănaru. «Tradițiile sunt rădăcinile noastre, folclorul românesc care se transmite din generație în generație... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 12:20 (3262 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița, convocat în ședință extraordinară

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița a fost convocat în cadrul unei ședințe extraordinare marți, 19 noiembrie 2024, ordinea de zi fiind constituită din 7 proiecte de hotărâri. De interes pentru opinia publică a fost «proiectul de hotărâre privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița, pe anul 2024», unde, printre altele, se prevedea alocarea sumei de 12 milioane de lei pentru finanțarea obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Cel puțin așa a reieșit din Raportul privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița pe anul 2024, document ce detaliază... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 07:50 (7045 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a împuternicit la comanda Poliției ialomițene un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe, directorul Oficiului Național pentru Protecția Martorilor. Acesta își va exercita funcția de comandant al IPJ Ialomița timp de o lună și va monitoriza desfășurarea celor trei runde de Alegeri din perioada următoare. Comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe îl va înlocui pe comisarul-șef Sebastian Savu, acesta urmând să revină pe funcția de adjunct al Poliției ialomițene.

... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2024, 10:10 (10560 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Miercuri, 13 noiembrie 2024, Consiliul Local Slobozia, în noua s-a componență, s-a întrunit oficial pentru prima oară, în cadrul unei ședințe «de îndată». Din cei 19 aleși locali au fost prezenți 17, aceștia având de aprobat 16 proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu încă 8 inițiative. Un aspect important dezbătut în cadrul ședinței a vizat modalitatea de întrunire a ședințelor, majoritatea prefe­rându-le pe cele care necesită prezența fizică, în detrimentul celor on-line. «On-line-ul să-l lăsăm pentru situațiile urgente!» au declarat la unison noii aleși... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 16:50 (3886 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Departamentul de Luptă Antifraudă a inițiat o serie de verificări cu privire la 5 societăți agricole de pe raza localității Mihail Kogălniceanu care ar fi beneficiat de subvențiile oferite de Uniu­nea Europeană în mod ilegal. Se pare că reprezentanții respectivelor ferme ar fi declarat la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița, în mod eronat, aceleași terenuri. Este vorba despre o suprafață de peste 200 de hectare... Dacă suspiciunile privind încasarea necuvenită a banilor vor fi dovedite de oficialii DLAF, fermierii vizați de verificări trebuie să returneze subven­țiile APIA pe care le-au primit pe parcursul ultimilor 5 ani.

 

... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 14:55 (6880 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

O locuință din localitatea Bordușani a luat foc în urma exploziei centralei de apartament folosită pentru încălzirea imobilului. Două femei de 23 și 50 de ani au fost transportate la spital cu arsuri grave. Una dintre victime a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

 

Explozie urmată de incendiu Din primele informații, incendiul ar fi fost provocat de explozia centralei de apartament folosită la încălzirea imobilului. În casă se aflau două femei de 23 și, respectiv, 50 de ani. Ambele au suferit arsuri de gradul II și III, fiind... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 13:10 (6499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania națională a Ministerului Familiei și Egalității de Șanse, «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns și la Slobozia. Peste 300 de elevi de gimnaziu și liceu din județul Ialomița s-au alăturat acestei inițiative, creată cu scopul de a preveni consumul de droguri în rândul adolescenților și tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița.

 

STOP consumului de droguri! Slobozia este unul dintre cele 19 mu­ni­cipii reședință de județ din țară în cadrul căruia s-a desfășurat campania națională... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 11:55 (5697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Deși au beneficiat de milioane de lei pentru amenajarea stațiilor de epurare și a rețelelor de canalizare, administrațiile locale din Ialomița, în special cele din mediul rural, nu reușesc să ofere acces la aceste utili­tăți publice. Situația este prezentată pe larg în cadrul unui raport oficial al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița înaintat Instituției Prefectului Județul Ialomița.

 

Proiecte nefuncționale Potrivit raportului Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița, începând din 2015 și până în prezent, toate admi­... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:15 (3797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

advertorial

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet și schimb valutar din România, domină piața românească de schimb valutar și amanet, oferind servicii avantajoase și rate de schimb favorabile. Clienții beneficiază de cursuri valutare excepționale, comision zero, program prelungit și siguranța tranzacțiilor.
În cadrul agențiilor BSG Amanet&Exchange, clienții se bucură de cursuri valutare mereu favorabile. Cu un program prelungit, majoritatea agențiilor permit schimbul valutar până seara târziu, facilitând accesul pentru cei care se întorc de la serviciu. Pe lângă aceste avantaje, BSG Amanet&Exchange are comision zero la... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:00 (6535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

La sfârșitul lunii august 2024, ziarul nostru atrăgea atenția cu privire la o posibilă «deturnare de fonduri» a fondurilor obținute din chirii de către Asociația 44 din Slobozia. Cazul a intrat în atenția publică după ce Ion Lungu, membru al Asociației, a reclamat public situația. După o îndelungă corespondență purtată cu Primăria Slobozia, sesizările acestuia au fost înaintate către Ministerul Muncii și Avocatul Poporului. Acum, reclamantul așteaptă un răspuns din partea acestor instituții.

 

Filmul unui scandal Vreme de mai bine de 20 de ani... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2024, 09:50 (10209 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii «greu adoptabili», din cauza dizabilităților...

Adopțiile în Ialomița

Copii «greu adoptabili», din cauza dizabilităților...

Potrivit Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copiilor Ialomița, jumătate dintre copiii înscriși pe lista de adopții a instituției sunt «greu adoptabili». Aceștia suferă de forme de handicap, iar din această cauză sunt respinși de părinții care i-ar putea integra într-o familie. În acest caz, acești copii vor rămâne într-un sistem de protecție socială și vor beneficia de sprijinul Statului.

 

Procedura adopției, în cifre La nivelul județului Ialomița există 61 de copii adoptabili, pentru 30 dintre aceștia procedurile... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 13:40 (1486 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitație publică pentru construcția Drumului Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași

În 2025

Licitație publică pentru construcția Drumului Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași

Anunțată încă din februa­rie 2023, construcția Drumului TransRegio Galați-Brăila-Slobozia-Călărași se pregătește să intre într-o nouă etapă. După reali­zarea Studiului de Fezabilitate, repre­zentanții celor patru Consilii Județene care vor beneficia de această șosea de mare viteză urmează să organizeze o licitație publică pentru execuția pro­iectului. Estimativ, lucrările se ridică la peste 500 milioane de euro, iar licitația ar putea fi organizată anul viitor.

 

Un proiect de anvergură Proiectul privind construcția Dru­mului Expres TransRegio Galați... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 10:50 (23295 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

În baza unei sentințe judecătorești a Tribunalului Ialomița din anul 2023, Consiliul Județean Ialomița a obținut dreptul de a pune sechestru pe toate bunurile mobile și imobile ale Drumuri și Poduri SA Ialomița, societate ce are ca obiect întreținerea drumurilor județene aflată în grija administrației județene. Firma datora Consiliului Județean Ialomița 7 milioane de lei, sumă pe care a primit-o în 2022 sub forma unui împrumut pentru a sprijini societatea. Cu ajutorul unui executor judecătoresc, toate bunurile Drumuri și Poduri SA sunt acum scoase la licitație.

 

Drumuri și Poduri SA Ialomița, trasă pe linie moartă... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2024, 10:10 (13575 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița acordă premii elevilor olimpici și profesorilor coordonatori

Consiliul Județean Ialomița acordă premii elevilor olimpici și profesorilor coordonatori

Administrația județeană răsplătește și în acest an performanța în Educație. Astfel, Consiliul Județean Ialomița oferă premii de excelență elevilor ialomițeni care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare desfășurate în anul școlar 2023-2024. Totodată, vor fi premiați și profesorii care i-au pregătit. Valoarea totală a premiilor este de aproximativ 300 mii de lei.

 

Premii pentru excelență în Educație În cadrul unui eveniment public desfășurat marți, 12 noiembrie 2024, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița și cei... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 17:05 (11286 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a obținut 25 mili­oane de lei, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, în cadrul unui proiect ce vizează screeningul și eficientizarea tratamentelor administrate bolnavilor diagnosticați cu afecțiuni oncolo­gice. Practic, prin această investiție se va mo­derniza și echipa cu aparatură medicală Secția Oncologie a unității medicale. «Bo­lile oncolo­gice au o prevalență ridicată, iar acest proiect ne ajută să le diagnosticăm precoce și să administrăm tratamentele eficient!» au transmis reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Statistică îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 14:20 (5140 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Investiție de peste 1 milion de lei la Albești

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Un proiect investițional de peste 1 milion de lei se va implementa în perioada imediat următoare la Albești. «Proiectul a fost depus pe PNDL1 și vizează o lucrare de construire a unei noi Stații de Tratare a apei pentru locuitorii comunei noastre!» a declarat primarul comunei Albești, Emil Jugănaru.

 

Comuna Albești, în vizorul operatorului regional Urban Slobozia Proiectul investițional de peste 1 mi­lion de lei, depus de Primăria Albești în cadrul Programului Național de Dez­voltare Locală 1, vizează lucrări de îm­bunătățire a infrastructurii... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 12:05 (17180 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Anul trecut, meditațiile declarate de profesorii ialomițeni la Fisc au adus la bugetul Statului venituri de peste 200 mii de lei, potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În 2023, potrivit AJFP Ialomița, 152 de dascăli din județul nostru au declarat că încasează bani din meditații.

 

Venituri din meditații Deși salariile în Învățământ au crescut considerabil în ultimii ani, unii profesori preferă să-și rotunjească veniturile din meditații particulare. Tarifele diferă de la o disciplină la alta, dar și în funcție de... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 12:20 (2341 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractor în Franța, prins în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Franța. Schimbul de date și ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 18:05
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 16 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 17:55
(4841 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Conlucrare între biserică și școală la Urziceni

Conlucrare între biserică și școală la Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni desfășoară un amplu program în vederea formării și dezvoltării intelectuale, morale și spirituale ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 15:55
(5781 vizualizări - 0 comentarii)


2232 de elevi din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Luni, 19 iunie 2017, elevii susțin prima probă a Evaluării Naționale, la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că la acest examen s-au înscris 2232 de elevi de ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 12:25
(4079 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: A descoperit o bombă în curte

Un cetățean din comuna Albești a descoperit în propria gospodărie un element de muniție neexplodat. Omul a găsit bomba în timp ce săpa o groapă în curte. Speriat, a sunat la 112, iar la fața locului s-au ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 22:05
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconaj piscicol

Doi bărbați, de 37 și 64 de ani, din comuna Bordușani, au intrat în vizorul polițiștilor fiind identificați pescuind ilegal în apele lacului Bentu Mare. Asupra acestora au fost descoperite mai multe unelte ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 21:35
(5210 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri infractori, trimiși la închisoare

Polițiștii ialomițeni au reușit identificare a doi tineri, de 18 și 19 ani, domiciliați în Fetești, care se sustrăgeau executării pedepselor de 3 ani și 4 luni închisoare. Sentințele au fost emise de Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 21:10
(5867 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Se redeschide «Clubul de vacanță»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni organizează și în această vară «Clubul de vacanță». Este vorba despre o serie de întâlniri cu scop educativ, de tipul «școală de vară», organizate în cadrul instituției ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 20:55
(5457 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 31 mii de lei pentru «munca la negru»

29 de angajatori din Ialomița, care desfășoară activități în industria alimentară, au fost verificați în vederea identificării angajaților care lucrau «la negru», de către inspectorii Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 20:25
(6499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Transporturi ilegale de lemne

Un tânăr de 27 de ani, din județul Vrancea, a fost sancționat contravențional cu 3000 de lei pentru transport ilegal de material lemnos. În urma unui control al polițiștilor ialomițeni, oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 20:05
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

Un șofer în vârstă de 39 de ani, din Căzănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 1,16 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 19:10
(5763 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Cadouri pentru elevii merituoși

În ultima zi a anului școlar, reprezentanții Protopopiatului Urziceni au împărțit cadouri elevilor cu rezultate bune la învățătură din cadrul Colegiului Național «Grigore Mosil» din municipiu. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 18:30
(5422 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă în domeniul confecțiilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza joi, 22 iunie 2017, Bursa locurilor de muncă în domeniul confecțiilor, acțiune ce va avea loc la sediul punctului de lucru Urziceni ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2017, 20:05
(6315 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-au confiscat 575 mc de lemne!

IPJ Ialomița: S-au confiscat 575 mc de lemne!

Marți, 13 iunie a.c., polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea activităților ilegale din silvicultură. Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2017, 19:20
(18198 vizualizări - 19 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 3 permise reținute, amenzi de peste 37000 de lei

Polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza județului acțiuni pe linie de circulație rutieră, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și îi expun pe ceilalți ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2017, 19:05
(8113 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Distrigaz Sud Rețele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2017, 19:45
(8338 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Funcționarea grădinițelor pe perioada vacanței de vară

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, pentru a veni în sprijinul familiilor care au solicitat funcționarea grădinițelor pe perioada vacanței de vară, în perioada 19.06.2017-31.08.2017, vă informează că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2017, 18:15
(6996 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă în turism și alimentație publică

Marți, 13 iunie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Bursa locurilor de muncă în turism și alimentație publică. La nivelul ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2017, 17:10
(7779 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Marți, 13 iunie-«Ziua Informării Preventive»

ISU Ialomița: Marți, 13 iunie-«Ziua Informării Preventive»

Credința populară acordă alăturării datei de 13 cu ziua de marți, o conotație nefastă, marcată de ghinion. De aceea, sub sloganul «Preveniți ghinionul», această zi este dedicată în fiecare an, la nivelul ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2017, 16:15
(5725 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite luni, 12 iunie 2017, în municipiul Fetești, la conducta cu diametrul de 250 mm de pe strada Călărași, RAJA Constanța este nevoită să întrerupă furnizarea de apă în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2017, 12:10
(8902 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău, Roșiori și Bărcănești

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 12- ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2017, 17:45
(7630 vizualizări - 0 comentarii)


Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Miercuri, 7 iunie 2017, preoții parohiilor din municipiul Slobozia, în frunte cu părintele Butu Ionuț, Protopop de Slobozia, au săvârșit Sfânta Taină a Maslului la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia, alături ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2017, 15:20
(7148 vizualizări - 0 comentarii)


DADP execută lucrări de dezinsecție la Slobozia

În perioada 12-28 iunie 2017, între orele 7,30-16,30, Primăria Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public, respectiv la parterul blocurilor, parterul blocurilor de locuit, realizându ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 20:25
(5415 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Simpozion «Școala și viața»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Casa Corpului Didactic Ialomița organizează miercuri, 14 iunie 2017, a XXXVIII-a ediție a simpozionului «Școala și viața». Evenimentul se desfășoară în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 18:25
(5894 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dosare penale pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis dosare penale pe numele a patru tineri, cu vârste cuprinse între 15 și 22 de ani, sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au pătruns în sediul unei firme din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 17:20
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examene de Bacalaureat, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 6-30 iunie 2017, ordinea și siguranța publică la mai multe ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 23:27
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza interjudețeană a concursului «Cu viața mea apăr viața»

Joi, 8 iunie 2017, începând cu orele 10,00, se va desfășura faza interjudețeană a concursului de elevi «Cu viața mea apăr viața». Echipele clasate pe primele locuri la ciclurile gimnazial și liceal ale ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 21:20
(8031 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Primul tău loc de muncă EURES

«Your first EURES job» este o schemă de mobilitate a locurilor de muncă din Uniunea Europeană care își dorește să ajute tinerii din Europa să își găsească un loc de muncă sau oportunități de instruire la ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 19:25
(5575 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ANOFM EURES


Lapte stricat la școlile din Buești și Sălcioara!

Laptele distribuit prin programul «Cornul și Laptele» este un pericol pentru sănătatea elevilor din Ialomița. Școlile Gimnaziale Sălcioara și Buești au sesizat recent Direcția Sanitară Veterinară și pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2017, 22:40
(6846 vizualizări - 0 comentarii)


Spectacol pentru copii, organizat de Protoieria Urziceni

Protopopiatul Urziceni a marcat și anul acesta Ziua Internațională a Copilului prin desfășurarea evenimentului «Zâmbet de copil». Manifestarea se află la a IX-a ediție și a constat în prezentarea unui spectacol ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2017, 21:20
(6049 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...