Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

100 pentru 100 de mii!

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

Ialomițenii continuă seria protestelor organizate în fața instituțiilor publice din județ. De data aceasta, luni, 7 iunie a.c., a fost rîndul pensionarilor. Grupați în fața Prefecturii Ialomița, aceștia au scandat în numele celor aproape 100 mii de pensionari ialomițeni împotriva deciziei de modificare a Legii 250 din 2007, precum și pentru înlăturarea «hoților și bandiților din Guvernul României».
Reamintim că Guvernul a anunțat că își va asuma răspunderea în Parlament pentru planul de măsuri de austeritate gîndite să facă economii la buget. Salariile la stat scad cu 25%, iar pensiile și ajutoarele sociale se reduc cu 15%. Măsurile au fost convenite cu Fondul Monetar Internațional, care așteptă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 13:40 (24560 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salariații Primăriei Slobozia primesc «stimulente», Tribunalul își face sediu nou

Unde este criza?

Salariații Primăriei Slobozia primesc «stimulente», Tribunalul își face sediu nou

Pe lîngă măriri salariale pentru angajații Primăriei și scandaluri asupra zonării municipiului reședință de județ, consilierii locali slobozeni au adoptat, în ultima ședință de lucru desfășurată în data de 27 mai 2010, o hotărîre cel puțin interesantă. Executivul slobozean a concesionat un hectar de teren pentru construirea unui edificiu administrativ al Tribunalului Ialomița... În plus, consilierii locali au adoptat, cu scîntei ce-i drept, mărirea prețului la apă dar și zonarea terenurilor din intravilanul municipiului.

Palatul Justiției se mută-n Parc
Joi, 27 mai, după-amiază, consilierii locali municipali s-au întrunit în ședința lunară de lucru. Ordinea de zi a ședinței... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2010, 11:28 (29659 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pășunatul, INTERZIS în Ialomița!

Administrațiile locale au decretat

Pășunatul, INTERZIS în Ialomița!

În Ialomița administrațiile locale continuă să aplice legea după ureche. Urechea e a consilierilor locali, iar vocea pe care aceștia o ascultă, cea a primarului, este mai convingătoare decît legile și reglementările în vigoare. În cazul ordinului 210 (pentru modificarea și completarea Strategiei privind organizarea activității de îmbunătățire si exploatare a pajiștilor la nivel național), 12 dintre consiliile locale ale județului Ialomița au decis că «pohta» administrației locale este mai presus decît legea și au refuzat concesionarea acestor terenuri. În consecință, la acest moment, Prefectura Ialomița a acționat în contencios administrativ aceste autorități, iar procesele sînt în curs. Mai interesantă... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2010, 15:02 (27295 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Impresarul-proxenet Tera rămâne în arest

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (update)

Impresarul-proxenet Tera rămîne în arest

Ion Tămîrjan, Tera printre cunoscuți, patronul singurei agenții de fotomodele din Slobozia, «Star Models», rămîne încarcerat în arestul IPJ Ialomița. După ce judecătorii l-au trimis după gratii sub acuzația de proxenetism, impresarul a formulat recurs împotriva acestei decizii la Curtea de Apel București. Miercuri, 2 iunie, magistrații Curții au respins însă recursurile formulate de cei doi proxeneți, Ion Tămîrjan și Costan Relu, apreciindu-le drept nefondate. Drept pentru care cei doi vor rămîne arestați pentru cel puțin 29 de zile. Interesant este faptul că, deși acuzațiile ce se rețin în sarcina celor doi sînt convingătoare, cei doi au fost reprezentați la Curtea de Apel București de un avocat... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2010, 10:36 (29236 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu fura! Guvernul nu accepta concurență!»

300 de bugetari au scandat timp de două ore în fața Prefecturii Ialomita

«Nu fura! Guvernul nu accepta concurență!»

Peste 300 de bugetari din învățămînt și administrație au scandat în fața Prefecturii Ialomița lozinci antiguvernamentale, manifestîndu-și astfel disprețul față de măsurile adoptate de administrația Boc.
Deși conștienți de inutilitatea demersului lor, sindicaliștii și-au manifestat timp de două ore revolta, convinși fiind că este ultima soluție: «Știm că e degeaba, dar altceva nu mai avem de făcut. Locuri de muncă nu mai avem, salariile s-au tăiat, băncile ne bat la ușă... Nu ne-a rămas decît strada!».
Față de acțiunile de protest anterioare, cea de astăzi se dovedește suprinzătoare prin diversitatea protestatarilor strînși de sindicate. De la pensionari la cadre militare în retragere și... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 13:11 (25123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale caută concesionari pentru proiectele SAPARD

După ce au fost la un pas de a înapoia banii investiți

Autoritățile locale caută concesionari pentru proiectele SAPARD

În urmă cu o lună, raportorii SAPARD au monitorizat stadiul implementării proiectelor SAPARD în 6 din cele 16 localități ialomițene care au beneficiat de astfel de investiții. Concluziile preliminare ale raportului au confirmat faptul că între proiectele inițiale în baza cărora s-au obținut finanțările și rezultatele finale există diferențe majore. Prin urmare, administrațiile locale au fost somate să readucă investițiile la forma inițială, în caz contrar fiind obligate să returneze, în medie, 2 milioane de lei noi. La o lună de la ultimatum, administrațiile locale verificate se pregătesc de concesionarea acestor investiții derulate cu fonduri europene.

Capul ce se pleacă, SAPARD-ul nu-l taie... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 11:32 (28161 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O delegație a Primăriei Fetești se plimbă în Spania

Înfrățire cu Lepe pe bani publici

O delegație a Primăriei Fetești se plimbă în Spania

15 mii de lei, 4 zile de vacanță și o înfrățire cu un oraș din Spania. Asta meșterește Primăria municipiului Fetești în aceste vremuri de criză, cînd toți angajații sau mare parte din ei sînt în grevă din cauza lefurilor reduse, cînd bugetele locale sînt infinit mai mici decît în alți ani, cînd investițiile lipsesc cu desăvîrșire, iar datoriile de orice natură depășesc puterile financiare ale oricărui oraș...

«Lepe» costă 15 mii de lei
Feteștiul se înfrățește! Am vrut să spunem că 6 membri ai Consiliului Local Fetești, în frunte cu primarul Gheorghe Catrinoiu, au dat startul vancanțelor exotice, plătite cum altfel?, din bani publici. E drept, este prima tentativă reușită... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 06:22 (24713 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Poliția, bătaia de joc a interlopilor locali

Poliția, bătaia de joc a interlopilor locali

În urmă cu un an, șefii poliției locale și județene au fost «decapitați» în prime-time, la TV, în baza unor filmulețe realizate cu telefonul mobil și a declarațiilor «de familie» ale interlopilor din clanul Gigi Piticu. La un an de la acest incident, DNA Ialomița confirmă, oficial, că dovezile vehiculate de interlopi au fost false. «Considerați că a fost o răzbunare a noastră» declară Stanciu Nina, concubina lui Toma Gheorghe (Gigi Piticu) confirmînd astfel cea mai scandaloasă manipulare a poliției ialomițene și a opinie publice din Ialomița și din țară.

Nina, spaima IPJ Ialomița
«Vreau să-mi retrag toate declarațiile, inclusiv autodenunțul, deoarece am motive personale pe care nu vreau să le precizez. Considerați că a fost răzbunarea noastră»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2010, 15:08 (26422 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prefect Ilie Virgil a rămas fără pușcă și pistol

La Urziceni, în plină stradă și în plină zi

Fostul prefect Ilie Virgil a rămas fără pușcă și pistol

În urmă cu cîteva zile, fostul prefect al județului Ialomița din perioada 1996-2000, Ilie Virgil a fost prădat ziua în amiaza mare în centrul municipiului Urziceni. Jaful l-a lăsat pe fostul demnitar fără o pușcă de vînătoare și un pistol, armele fiindu-i furate din mașina personală parcată pe o stradă din Urziceni. Iar asta nu este tot. Urmare a furtului, Ilie Virgil ar fi rămas și fără dreptul de port și folosire a armelor și s-a ales și cu o amendă de 5000 de lei pentru neasigurarea securității armelor și munițiilor.
Pasiunea fostului prefect pentru arme este arhicunoscută încă de cînd domnia sa ocupa funcția publică. Surse apropiate fostului demnitar își amintesc că Ilie Virgil purta aproape... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2010, 06:16 (30848 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și polițiștii ialomițeni și-au făcut publice veniturile

Din ordinul ministrului Blaga

Și polițiștii ialomițeni și-au făcut publice veniturile

La începutul săptămînii precedente, luni, 21 mai 2010, site-ul IPJ Ialomița a fost updatat. Și nu oricum! Pentru prima dată în istoria instituției, polițiștii ialomițeni și-au scos veniturile la vedere, publicîndu-și chash-ul încasat pentru munca prestată în luna aprilie. Paradoxal, în aceeași zi, Lucian Banu, liderul de sindicat al polițiștilor a amenințat cu revendicări sindicale drastice dacă măsura de reducere cu 25% a salariilor va fi pusă în practică...

Șeful Ștefu, 6,3 mii și-un pic
Așa cum probabil era de așteptat, cele mai consistente venituri din cadrul IPJ Ialomița au luat calea buzunarelor șefului de Inspectorat, Viorel Ștefu. Comisarul încasează, lunar,... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 14:36 (22292 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cornel Tache, noul șef al Serviciului  de Investigare a Fraudelor

Schimbări la IPJ Ialomița

Comisarul șef Cornel Tache, noul șef al Serviciului de Investigare a Fraudelor

În urma concursului organizat luni, 31 mai a.c, pentru ocuparea funcției de Șef al Serviciului de Investigare a Fraudelor, comisar șef de poliție Tache Cornel a fost declarat ADMIS. Ofițerul are 43 de ani, este absolvent al Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, profilul «Cercetări penale», promoția 1993 și a ocupat succesiv mai multe funcții în cadrul IPJ Ialomița. Astfel, în perioada 1993-1997, a fost ofițer operativ și specialist în cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor-IPJ Ialomița, între anii 1997-2001, ofițer specialist în cadrul Biroului Anticorupție-IPJ Ialomița, în perioada 2001-2002, ofițer operativ Serviciul de Investigare a Fraudelor-IPJ Ialomița, între anii... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2010, 16:41 (40161 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (II)

EXCLUSIVITATE

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (II)

Ancheta în cazul Agenției Star Models, în fapt o rețea de «prostituție de lux», continuă. După ce la finalul săptămînii precedente DIICOT structura centrală a descins în locuințele mai multor proxeneți, acuzați fiind de racolarea de fotomodele în scopuri de prostituție, noi amănunte la fel de incitante ies la iveală. Astfel, în urmă cu mai bine de doi ani, un cotidian central atrăgea atenția asupra mijloacelor nu tocmai ortodoxe și legale de practicare a modelingului la Slobozia. Dezvăluirile ar fi aparținut unor studente ale Universității din Craiova ce ar fi participat la o preselecție de miss, organizată de Agenția Star Models, declarații publicate în martie 2008 de cotidianul «Interesul Public... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2010, 16:29 (28812 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureat «forțat» cu 67% din școli în grevă

Ialomița

Bacalaureat «forțat» cu 67% din școli în grevă

Luni, 31 mai, în 67% din școlile ialomițene este grevă generală. Elevii din școlile aflate în grevă nu se pricopsesc cu absențe, prezența fiind facultativă, în timp ce pentru cei ce vin personalul nu va preda ci va efectua alte activități decît cursuri. Revenind, restul de 33% reprezintă categoria «spărgătorilor de grevă». Aceștia nu au semnat pentru grevă, desfășurîndu-și cursurile în mod normal. Desigur, Uniunea Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița se aștepta ca numărul greviștilor să fie mai mare.
«Greva generală, de luni, 31 mai, nu se va materializa prin mitinguri de protest» anunță vicepreședintele USLI Ialomița, Traian Mitrea. «Nu vom avea proteste în stradă, dar sîntem în grevă... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2010, 13:21 (53957 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici din energie alternativă pentru firme private

Concivic, abonat permanent la lucrări cu statul

Bani publici din energie alternativă pentru firme private

Febra investițiilor în surse de energie alternativă nu putea ocoli administrația municipală din Slobozia. Asemenea Consiliului Județean, Primăria Slobozia a încercat și a și reușit să acceseze fonduri extrabugetare pentru dezvoltarea de proiecte bazate pe folosirea energiilor neconvenționale în serviciile publice. Ultimul proiect de gen, trecut de faza licitației de atribuire, constă în acoperirea cu panouri solare a unui bloc de locuințe și a două săli de sport din Slobozia. Cîștigătorul acestei licitații este una dintre firmele abonate la fonduri publice în Ialomița și județele limitrofe, respectiv societatea Concivic.

Panouri solare pentru săraci
Ideea utilizării... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2010, 16:42 (24808 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un lider pentru Slobozia administrativă

Cînd copiii se joacă de-a oamenii mari!

Un lider pentru Slobozia administrativă

Rubrica dedicată elevilor ialomițeni care au performante școlare și extrașcolare demne de lauda și atenția comunității continua. După cum explicam inițial, căutăm să aducem în atenția publicului, elevi care excelează în domenii greu de stăpînit sau dețin performanțe la care mulți dintre noi nici măcar nu visează. După debutul strălucit al elevei Andreea Băcanu, eseistă la numai 11 ani, vă prezentăm astăzi încă un elev care merită nu doar efortul unei mediatizări mai largi, ci și admirația sinceră a comunității pe care a ales să o reprezinte. Liviu este elev în clasa a X-a la Liceul de Artă din Slobozia și, spre deosebire de adolescenții din jurul său, este pasionat de administrație. O pasiune... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2010, 15:22 (26158 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

EXCLUSIVITATE

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

Recent, procurorii DIICOT au anihilat o întreagă rețea de proxeneți, «responsabili» de prostituție de lux. Afacerea se derula la umbra unei agenții de modelling din Slobozia, doi dintre membrii rețelei fiind reținuți în prezent în arestul IPJ Ialomița.

Impresarul proxenet
Fiecare adolescentă naivă a visat, macar o dată, la o carieră de fotomodel. Iar la nivel local visul i-ar fi putut fi îndeplinit de singura agenție de modelling din Slobozia, impresariată de Ion Tămârjan, cunoscut printre prieteni sub numele «Tera». Tămârjan «deținea» zeci de tinere modele cu care se prezenta la diverse prezentări de modă, atît în Ialomița cît și la nivelul întregii țări. Activitatea... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2010, 14:54 (86941 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Hangu, biciul lui Dumnezeu de la Kogălniceanu

Hangu, biciul lui Dumnezeu de la Kogălniceanu

Cetățenii unei întregi comune aduc preotului acuzații grave. Peste 200 de sesizări îl incriminează pe preotul «nărăvaș». Oamenii nu îl mai vor, însă popa nici gînd să părăsească localitatea. Injurii la adresa enoriașilor, taxe exagerat de mari și lovirea unei bătrîne. De frica preotului, oamenii ajung să-și boteze copiii sau să se cunune la alte biserici, din alte comune. Iar peste toate acestea, refuzul de a înmormînta o creștină fără taxa de 700 lei i-a îndîrjit și mai tare pe creștinii care i-au declarat război preotului...

Feuda religioasă de la Kogălniceanu
Povestea preotului despre care toată lumea șușotește se petrece în comuna Mihail Kogălniceanu. Bătrînii satului... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2010, 08:09 (171354 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

La Sărbătorile Sloboziei, Grupului Vocal «Ștrengarii» din Galați i-a fost furat locul I

La Sărbătorile Sloboziei, Grupului Vocal «Ștrengarii» din Galați i-a fost furat locul I

Dragi concetățeni, la Sărbătorile Municipiului Slobozia, din perioada 13-16 mai a.c., nu s-a «umblat» doar la banii contribuabililor. Ci și la premiile micuților preșcolari de la Grupul Vocal «Ștrengarii», din Galați, obligați să plece acasă cu mîinile goale. Au fost ajutați în acest sens de doamnele Marcela Smeianu și Neculina (Nina) Zăinescu, prima în rol de inspector școlar, iar cea de-a doua pe post de director al Grădiniței «Junior» din Slobozia. Cele două au «umblat», cam pe față am spune noi, la locul I, ce s-ar fi cuvenit oaspeților de la Galați dar care a fost trecut în dreptul grădiniței slobozene. Ce să mai spună și gălățenii cu această ocazie? Păi au promis, solemn, că nu vor mai călca... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2010, 18:31 (26744 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Și Penitenciarul Slobozia intră în grevă

Și Penitenciarul Slobozia intră în grevă

Luni, 31 mai, o data cu sindicaliștii din educație și administrația locală, intră în grevă și Sindicatul Lucrătorilor din Penitenciarul Slobozia.
Inedită la nivel local, greva sindicaliștilor din Penitenciar paralizează parțial activitatea acestei instituții. Printre activitățile a căror desfășurare va fi perturbată se numără cea de escortare a deținuților la punctele de lucru, reducerea programului de vizite și orice alt activități de grup cu deținuții.
Singura activitate care va continua să se desfășoare în mod normal este cea de pază a penitenciarului, supravegherea deținuților pe secții și asigurarea utilităților de minimă necesitate.
Sindicaliștii din Penitenciarul Slobozia se alătură... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2010, 16:45 (25292 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cinci dintre rromii scandalagii din Bora, arestați pentru 29 de zile

Tribunalul Ialomița a întors decizia Judecătoriei Slobozia!

Cinci dintre rromii scandalagii din Bora, arestați pentru 29 de zile

În data de 16 mai, rromii din Bora au făcut iar scandal în cartier. E drept, de această dată nu cu aceeași amploare, ca în luna august a anului trecut, însă cu urmări deloc de neglijat. Pentru că cele două clanuri de rromi, cel al lui Blondu, ajutat și de cei din clanul Dincă, împotriva celor din clanul lui Mustafa, s-au răfuit serios. Iar de la o altercație verbală, cauzată de consumul excesiv de alcool, pînă la o bătaie în toată regula, nu a fost decît un singur pas. Așadar, o ploaie de pietre a spart geamurile mai multor locuințe și a provocat răni participanților la scandal. Mai mult, martorii susțin că în «luptă» s-au folosit furci și lopeți... Șase dintre persoanele implicate în conflict... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2010, 16:33 (25826 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4405 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2172 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2209 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2406 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3415 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2335 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4385 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2613 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2449 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2863 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6234 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4375 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4492 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4925 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5656 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2960 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3377 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3990 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3781 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...