Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Prefectura Ialomița se integrează în absolutul european

Proiectele PHARE ies la soare din dosare

Prefectura Ialomița se integrează în absolutul european

Poate vă întrebați ce face Prefectura cînd nu este obsedată de problema apei la Slobozia sau cînd nu verifică documentele emise de administrațiile locale. Ei, bine, răspunsul, ca și poștașul, vine întotdeauna de două ori. O dată pe site-ul insituției și încă o dată pe mail-urile fiecărei redacții de ziar din oraș. Și iată ce ne informează: «în cadrul Serviciului Integrare Europeană, Dezvoltare Economică și Monitorizarea Serviciilor Publice Deconcentrate, în săptămîna 1-5 martie 2010 a fost verificat stadiul implementării proiectelor PHARE 2004, 2005, 2006 în sectoarele prioritare de mediu și al proiectelor implementate pe Măsura 3.2.2 din Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală»... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2010, 17:03 (16334 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul transportului în comun continuă

Scandalul transportului în comun continuă

Conflictul la scenă deschisă între principalii jucători pe piața tansportului în comun al slobozenilor, SC Transport Privat și Nick Touring SRL, revine în actualitate și nu pare, nici pe departe, soluționat. După ce la finele lunii ianuarie 2010, consilierii locali au dat girul efectuării transportului în comun de către Nick Touring SRL, în prezent, perdantul competiției, Transport Privat contestă procedura de atribuire a serviciului de transport public de călători...

Scurt istoric
În cursul anului 2009, Consiliul Local al Municipiului Slobozia a declanșat procedura legală de delegare prin concesiune a serviciului de transport public local de călători. Astfel, în vederea... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2010, 10:49 (15068 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

17 concurenți pentru 4 posturi vacante de magistrați

17 concurenți pentru 4 posturi vacante de magistrați

4 posturi de magistrați ialomițeni au fost scoase la concurs în Ialomița. Iar doritorii pentru ocuparea celor patru posturi nu au întîrziat să apară. Vineri, 5 martie a.c., a fost făcută publică lista candidaților ce urmează să participe la concurs.

...
Consiliul Superior al Magistraturii a aprobat organizarea, prin intermediul Institutului Național al Magistraturii, la București, la data de 21 martie 2010, a concursului de admitere în magistratură. Ialomița s-a aflat pe listele instituției cu 4 posturi vacante. Două pentru judecători, două pentru procurori. Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia și cel de pe lîngă Judecători Urziceni au scos la concurs două posturi... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2010, 11:18 (29294 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tatuatorii de mașini

Tatuatorii de mașini

Automobile, motoare, echipamente sportive, pielea, pereții firmelor, pivnițele caselor... Totul poate fi tatuat și... se tatuează! La Slobozia, moda a venit cu întîrziere, că sîntem oraș de provincie. Dar maniacii sînt, peste tot, la fel! Și sînt dispuși să plătească sume record pentru flăcări, aripi, cranii, oase încrucișate sau mult mai banalele tatuaje cu fluturași și dragoni chinezești.

Tuning, piercing, tatuaj
Pentru «tatuarea» mașinilor nu există încă un service specializat. Nu există tradiție și șoferii se tem. «Își pun cel mult proiectoare... Hai și geamuri fumurii, dacă le dă mîna. Restul rămîn cu setările din fabrică! Și chiar dacă ar fi, e prea scump și nu... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2010, 16:38 (26971 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Războaiele lăptarilor

Lapte gros, lapte vîrtos!

Războaiele lăptarilor

Criză sau supraproducție! În lumea strîmtă și săracă a lăptarilor ialomițeni părerile sînt împărțite. Însă, indiferent de opinie, cei care pierd sînt, întotdeauna, clienții. Pentru că lipsa unor reglementări clare în domeniu îi obligă să cumpere ce li se oferă. Iar oferta, oricît de variată, e tributară conflictelor dintre producătorii obligați să se devoreze între ei pentru a supraviețui pe piața liberă a laptelui ialomițean.

Laptele la dozator învrăjbește piața
La Slobozia, laptele la dozator e pe piață de două săptămîni. Un dozator automat, în Piața Agroalimentară și un tanc de lapte deservit de o vînzătoare în piața Cuza Vodă. Metoda pare revoluționară, iar vînzările... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2010, 09:21 (23744 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cozi interminabile la laboratoarele de analize medicale

Cadou de Mărțișor

Cozi interminabile la laboratoarele de analize medicale

Practica epuizării fondurilor alocate laboratoarelor medicale de analize, în primele zile ale lunii, se menține. Cozile ce se formează la fiecare început de lună au devenit deja tradiție. Ialomițenii se înghesuie să-și facă analizele, în speranța că vor reuși să-și facă investigațiile medicale gratuit. Reușesc, cu prețul așteptării la cozi, ore în șir. Iar imaginea alăturată demonstrează, încă o dată, ce se întîmplă cu laboratoarele de analize din Ialomița în prima zi a unei luni...

Analizele gratuite, adevărate aventuri
Laboratoarele de analize sînt unități sanitare ce își desfășoară activitatea în relație contractuală cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate. Drept... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2010, 16:24 (25171 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1000 de pensionari au câștigat pensii mărite în instanță

Se întîmplă în Ialomița

1000 de pensionari au cîștigat pensii mărite în instanță

Peste 1000 de pensionari ialomițeni au dat în judecată Casa Județeană de Pensii Ialomița, solicitînd în acest mod recalcularea drepturilor lunare. Decizia legislativă, transpusă în practică, bulversează întreg sistemul de pensii. Efortul bugetar la nivel instituției, pentru plata a 200 astfel de cazuri, se ridică pînă la 25 miliarde lei vechi... Iar ăsta e doar începutul!
Instanțele de judecată ialomițene au fost bombardate în ultima vreme cu cereri de acționare în judecată a Casei de Pensii. Nu mai puțin de 1000 de litigii au ajuns pe rolul judecătoriilor, pensionarii solicitînd astfel recalcularea drepturilor bănești după o nouă metodă legislativă. Pe scurt, puțin după jumătatea anului 2... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2010, 10:48 (20911 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

O fetiță de doar 6 ani din Fetești a fost violată cu sălbăticie

Închisoare pe viață!

O fetiță de doar 6 ani din Fetești a fost violată cu sălbăticie

O fetiță de doar 6 ani a fost violată cu sălbăticie. Copila a fost luată de violator chiar din fața blocului. Ancheta se află pe masa procurorilor, infractorul fiind arestat.
Caz șocant în municipiul Fetești. O fetiță de numai 6 ani a fost violată și supusă unor pervesiuni sexuale greu de imaginat. Tragedia s-a petrecut săptămîna precedentă, pe cînd copila se afla la joacă în fața blocului unde locuia. Fetița a fost acostată de violator care, ademenind-o, a dus-o în locuința sa. Acolo, sub diverse amenințări, infractorul a violat-o. Scenele de coșmar prin care copila a trecut au continuat cu diverse pervesiuni sexuale, printre care și sex oral. Sesizînd dispariția copilei, părinții au alertat... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2010, 17:01 (28138 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Uniformele școlare, un experiment didactic eșuat în liceele ialomițene

Uniformele școlare, un experiment didactic eșuat în liceele ialomițene

Scandalul uniformelor școlare în Ialomița încă mai naște ecouri pe holurile liceelor din Slobozia. Deși au trecut trei ani de la introducerea oficială în circuitul școlar, uniforma este un subiect sensibil despre care elevii vorbesc cu dispreț, profesorii cu rezerve, iar directorii de liceu care au avut ghinionul de a iniția acest demers smulgîndu-și părul din cap. Una peste alta, experimentul uniformelor școlare este un eșec. Însă unul extrem de scump care costă, în funcție de liceu și de numărul de elevi, între 1,5 și 2 miliarde de lei.

Să le numărăm pe degete
Uniformele! Primele sînt cele de la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni. Bleu, șleampete, vechi de trei-patru... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2010, 17:21 (25246 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărțișoare muzicale la Liceul de Artă

Mărțișoare muzicale la Liceul de Artă

O inițiativă inedită s-a consumat luni, 1 Martie 2010, în școlile și liceele din Slobozia. Pentru prima dată în istoria locală a zilei de 1 Martie, elevii Liceului de Artă din Slobozia au ieșit din clase și au susținut concerte «la minut» pentru colegii lor din celelalte unități școlare. Inițiativa s-a bucurat de o largă susținere printre cadrele didactice și, surprinzător, a încîntat elevii care au participat la aceste concerte improvizate ad-hoc.

Concert de Mărțișor
Ideea de a concerta în spații neconvenționale aparține directorului Liceului de Artă, Dumitru Cioboată și s-a născut ca urmare eforturilor permanente ale profesorilor de a mediatiza talentul elevilor care... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2010, 11:31 (19643 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PS Vincențiu a binecuvântat bugetul lui Ciupercă

PS Vincențiu a binecuvîntat bugetul lui Ciupercă

Dezbaterile publice pe tema bugetului județean au devenit o modă... ăăă, voiam să spunem o obligație legală a administrațiilor locale și județene. Una, două, la fiecare început de an «și de cîte ori cere legea» instituțiile publice mimează o dezbatere într-un cadrul public pentru a da senzația de democrație participativă. Anul acesta, dezbaterea desfășurată miercuri, 3 martie a.c., început cu orele 9,30, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a avut ca subiect «proiectul bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2010». Iar cireașa de pe coliva dezbaterii, pardon de expresie, a reprezentat-o Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, binecunoscut pentru preocupările... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 17:45 (17185 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Verzișorii» din apa lui Ionașcu, (re)cercetați de Poliție

«Verzișorii» din apa lui Ionașcu, (re)cercetați de Poliție

După ce în urmă cu o săptămînă președintele Partidului Democrat-Liberal, Cazacu Marinică și-a făcut publică intenția de a acționa în judecată pe reprezentanții PSD pentru calmonie și insultă adresate într-un comunicat de presă distribuit mediei locale, prefectul Teculescu, apolitic cum îl știm, continuă să alimenteze războiul dintre cele două formațiuni politice locale, pe tema apei furnizate slobozenilor.
Așa că, după modelul mai sus amintit, prefectul de Ialomița ia atitudine și dă pe mîna poliției verificarea afirmațiilor făcute de PSD. «În urma apariției în mass-media locală a comunicatului de presă „apă de culoare portocalie și cu miros de verzișori“ elaborat de Organizația PSD a municipiului Slobozia în data de 12 februarie 2010, Prefectul județului Ialomița, Petru Mădălin Teculescu a transmis Inspectoratului Județean de Poliție o adresă prin care solicită verificarea tuturor afirmațiilor făcute»... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 10:28 (15514 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Fetești

Ars de viu în casa mistuită de flăcări

click pe poză

Un bărbat în vîrstă de 59 de ani, din Fetești, a fost găsit decedat în locuința sa după ce aceasta a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 luni, 1 martie a.c., în jurul orei 18.00, iar la momentul sosirii pompierilor militari la locul intervenției, bărbatul, care se afla în una dintre încăperile casei, nu mai prezenta semne vitale, avînd arsuri pe aproximativ 75% din suprafața corpului. Subofițerii din Garda Fetești au intervenit timp de două ore pentru lichidarea flăcărilor care au izbucnit, cel mai probabil, în holul locuinței, unde s-au găsit improvizații la instalația electrică, un scurtcircuit fiind cauza probabilă de izbucnire a incendiului. Diverse materiale textile... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2010, 11:40 (14783 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stan Bâtlan, la concurs de procurori

Fostul șef al Poliției Ialomița se reprofilează

Stan Bîtlan, la concurs de procurori

Fostul comandant al Poliției Ialomița, comisarul Stan Bîtlan s-a înscris la unul dintre examenele de admitere în magistratură. La nivelul județului sînt vacante două posturi de procurori, unul la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia, iar un altul la Parchetul Urziceni. Recent, Institutul Național al Magistraturii a stabilit datele de desfășurare a examenelor pentru ocuparea posturile vacante din sistem. Astfel, la nivelul Parchetului Ialomița sînt vacante două funcții, la finele lunii martie 2010 urmînd a se organiza examenele de promovare. Potrivit unor surse, Stan Bîtlan, fost șef al IPJ Ialomița, s-ar fi înscris la concursul pentru ocuparea funcției de procuror în cadrul Parchetului de... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2010, 12:58 (13724 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căzănești revine la statutul de comună

Căzănești revine la statutul de comună

Vineri, 19 martie 2010, Consiliul Local Căzănești a decis reluarea referendumului pentru revenirea orașului la statutul de comună. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe de consiliu local deschise la care au participat peste 100 de cetățeni. Referendumul va fi organizat în ultima duminică a lunii aprilie, adică pe 25. Orașul Căzănești are în jur de 3500 de locuitori și, potrivit unui sondaj de opinie realizat de administrația locală, 80% din cetățeni doresc revenirea la statutul de comună. Inițiativa referendumului aparține celor 5 consilieri PD-L din Consiliul Local Căzănești. Vineri, în cadrul ședinței, unii dintre consilierii locali au reclamat că «inițiativa consilierilor PD-L este... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2010, 14:28 (14568 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Teculescu acuză Consiliul Județean de deturnare de fonduri

Prefectul Teculescu acuză Consiliul Județean de deturnare de fonduri

Vineri, 26 februarie, s-a desfășurat ședința lunară a Consiliului Județean Ialomița. Dezbaterile s-au concentrat în jurul proiectului de hotărîre privind repartizarea pe bugete locale a unor sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat pentru anul 2010. În traducere liberă, banii repartizați unităților administrative din teritoriu, de către Consiliul Județean. Distribuirea banilor a aprins spriritele, cosilierii județeni democrați-liberali acuzînd repartiția pe criterii politice a fondurilor. De departe însă declarația prefectului Mădălin Teculescu, participant la ședință, a aruncat în aer toată dezbaterea legată de alocarea fondurilor. «Putem să ajungem pînă la deturnare de fonduri. Consiliul Județean nu avea voie să repartizeze bani decît comunelor care au în desfășurare proiecte și care au nevoie de cofinanțare în acest sens. La noi au primit toate!»... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2010, 14:16 (13246 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Oana Vintilescu, noul Miss Slobozia

Miss-ul pleacă la Liceul de Artă

Oana Vintilescu, noul Miss Slobozia

Anul ăsta, mărțișorul a venit la Slobozia mai devreme. Am vrut să spunem Miss Mărțișor, eveniment organizat vineri, 26 februarie, pentru a omagia frumusețea feminină. Concursul a fost organizat de Camera de Comerț și Industrie Ialomița la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, iar publicul s-a putut bucura, vreme de două ore, de prezența a șapte tinere dornice de a-și adjudeca tiara de Miss Slobozia. După trei runde dure, care au făcut deliciul publicului, Oana Vintilescu și-a adjudecat titlul și bucuria de a reprezenta timp de un an orașul. Pentru cei care nu o recunosc încă, Oana este elevă a Liceului de Artă, are dimensiuni aproape ideale (87-60-90), e fana lui Huidu și îl iubește... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2010, 19:29 (60275 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii ialomițeni NU se înghesuie la credite bancare

Creditele bancare pentru reînființarea ciclului agricol de producție nu mai reprezintă o soluție viabilă pentru fermierii ialomițeni. În așteptarea celebrului «sprijin pe suprafață», doar puțin peste 200 de agricultori au decis să solicite credite financiare de la bănci. Cifra reprezintă echivalentul a circa 30 la sută din suprafața de teren agricol pentru care s-a solicitat sprijin în campania 2009.

Teoria care ucide practica
Potrivit unei convenții încheiate între APIA și Fondul de Garantare a Creditului Rural, fermierii ialomițeni pot obține credite bancare cu dobîndă subvenționată. Potrivit convenției, APIA eliberează o adeverință prin care confirma că beneficiarul... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2010, 18:42 (9698 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița intră în primăvară cu o rată a șomajului care depășește media pe țară

Concedieri în prag de Mărțișor

În ciuda declarațiilor oficiale privind potențialul de creștere economică al județului, datele statistice sînt din ce în ce mai pesimiste. Ultimul raport public al Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița confirmă un șomaj de 12,2%, o rată care depășește sensibil media pe țară. Iar veștile proaste nu se opresc aici. Pentru că, din urmă, lovesc necruțător concedierile colective.
În evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița se aflau, la data de 31 ianuarie 2010, un număr de 12875 persoane, la nivelul județului înregistrîndu-se o rată a șomajului de 12,2%, superioară mediei pe țară. Pe parcursul anului 2009 s-a înregistrat o evoluție constant crescătoare... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2010, 13:29 (18045 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

12 aparate de aer condiționat și 120 de milioane, pagubă produsă de Enel

Fluctuațiile de energie electrică dăunează grav consumatorilor

12 aparate de aer condiționat și 120 de milioane, pagubă produsă de Enel

O banală fluctuație de curent electric s-a transformat într-o adevărată pagubă pentru una dintre instituțiile consumatoare din Slobozia. Situația nu este fără precedent, dar pentru că Enel Distribuție Dobrogea este unicul distribuitor de energie electrică din zona noastră, de regulă, consumatorii acceptă toate greșelile de funcționare ale societății. De altfel, nici nu prea ar avea cum...
Recent, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost «victima», la propriu, a societății de energie electrică. Asta după teoria reprezentanților instituției, căci practica societății de distribuție a energiei electrice nu prea bate cu presupunerile autorităților. Povestea este simplă, dar sutele... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2010, 06:16 (11636 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
209 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3104 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1820 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1609 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1841 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2336 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2765 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2022 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10766 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2106 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2626 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1629 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1764 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3231 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3679 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1580 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2666 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3976 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7643 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...