Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scutul antirachetă, și la Slobozia?

Scutul antirachetă, și la Slobozia?

Sîntem pe cale de a lămuri agitația survenită o dată cu apariția articolului privitor la angajările ce s-ar produce în următorul interval de timp la unitatea militară de la intrarea în Slobozia. După cum ați sesizat, în urmă cu cîteva zile, ziarul nostru a prezentat, sub forma unui reportaj, un amplu articol ce făcea referire la angajările de la unitatea militară din Slobozia, peste 200 de persoane urmînd a deveni salariați ai Ministerului Apărării Naționale. Trebuie să menționăm că zvonul privitor la angajări a apărut o dată cu decizia CSAT de la începutul lunii februarie 2010, decizie ce aproba amplasarea pe teritoriul României a unui scut antirachetă al SUA. Mai mult, potrivit unor surse, una... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2010, 06:47 (14668 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

În 2010 Primăria Slobozia pariază pe investiții

În 2010 Primăria Slobozia pariază pe investiții

La sfîrșitul săptămînii precedente, Primăria Slobozia a organizat o dezbatere publică pe tema bugetului pe anul 2010. Potrivit primelor informații făcute publice, bugetul Sloboziei, în cifre absolute, se ridică la 157882000 de lei noi, din care 110 milioane le-ar reprezenta veniturile și cheltuielile administrației locale. Iar prioritatea-priorităților, potrivit declarațiilor primarului Gabi Ionașcu, o reprezintă investițiile. «Am preferat să reduc cheltuielile pentru salarii sau alte cheltuieli care nu sînt absolut necesare, pentru a face loc investițiilor» a spus Ionașcu.

Anul ăsta bugetul s-a dezbătut în familie
Bugetul Sloboziei a fost prezentat, așa cum o impune... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2010, 18:22 (13667 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arenda de la A la X, Y, Z

Chinezii au intrat în anul tigrului. Ialomița rămîne sub zodia arendei. O arendă mică, anemică, care acoperă doar nevoile de subzistență ale proprietarilor de teren, într-un an care se anunță sărac nu doar financiar, ci și agricol. O arendă care pare să se împuțineze de la un an la altul, pe măsură ce subvențiile vin mai greu sau sînt blocate. De aceea, credem că e un moment la fel de bun ca oricare altul să amintim ce oferă terenurile agricole proprietarilor și cu ce preț.

S-a schimbat boierul!
Primul semn de cutremur în lumea încremenită în proiect a agriculturii ialomițene a fost lansat de Prefectura Ialomița la începutul acestui an. În urma unei solicitări venite... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2010, 13:15 (10746 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Trei zile de miere la Slobozia

Trei zile de miere la Slobozia

De vineri pînă dumincă, Slobozia este mai dulce! La sfîrșitul acestei săptămîni, Centrul Cultural «Ionel Perlea» este gazda unei expoziții de produse apicole cu vînzare. Evenimentul a fost organizat de Primăria municipiului Slobozia în colaborare cu Asociația Apicultorilor Ialomițeni și este destinată popularizării produselor apicole obținute în gospodăriile particulare. Alături de ialomițeni, la standuri expun și producători veniți din județele limitrofe. Todora Dedu vine din județul Călărași și susține că mierea sălbatică produsă în cei 150 de stupi pe care îi deține nu are seamăn pe lume. «Este miere amorfă, din salcîm sălbatic. Cea mai bună dintre toate. Dacă o gustați, nu mai plecați de la standul meu»... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2010, 06:13 (10104 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi usturătoare pentru (ne)deszăpezire de la șefu Ștefu

Neglijența costă

Amenzi usturătoare pentru (ne)deszăpezire de la șefu Ștefu

Declarații acuzatoare, orgolii sau doar simple șicane politice, toate s-au învîrtit zilele acestea în jurul procesului de deszăpezire a județului. Autoritățile județene și locale s-au acuzat între ele de incompenență aruncînd problema în ogrăzile partidelor politice. Dincolo de toate acestea, au rămas însă troienele de zăpadă, drept dovadă a nepăsării sau neglijenței autorităților fie ele locale, județene sau naționale. Și peste toate acestea, secretul banilor ce au onorat contractele de deszăpezire. Vria momentului nu a cuprins doar administrația, ci și pe polițiști, jandarmi sau pompieri. Angrenați în lupta cu zăpada iernii aceștia par să-și fi dat interesul în deszăpezirea județului. Mai mult... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2010, 17:30 (12014 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile județene, deszăpezite de incompetenți

Atențiune, prefect în zonă!

Drumurile județene, deszăpezite de incompetenți

Astăzi, 16 februarie, la orele 8,30, în cadrul unei ședințe publice a Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu a acuzat conducerea Consiliului Județean Ialomița precum și pe cea a SC Drumuri și Poduri de incompetență.
Acuzațiile prefectului Teculescu survin ca urmare a modului în care reprezentanții Consiliului Județean Ialomița și ai societății care asigură deszăpezirea drumurilor județene în Ialomița au înțeles să asigure deblocarea celor 6 puncte-bariere de zăpadă apărute în perioada viscolului de ziele trecute: «De ce nu ieșiți public și să spuneți tuturor că nu sînteți în stare să deblocați drumurile județene?! Ca să nu mai trimită oamenii copiii la școală și să rămînă în zăpadă. Asta nu e posibil! Mie mi se pare incompetență! Ne jucăm cu viețile oamenilor!»... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 10:45 (20260 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

INFOTRAFIC-18,40

Din nou DRUMURI blocate în Ialomița

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (18,40) sînt închise circulației următoarele segmente de drumuri naționale, județene și comunale:

DJ 203 F Grivița - Scînteia
DJ 201 B Ciochina IL – Lehliu CL
DC 40 Sălcioara – Horia
DC 18 Coșereni – Dridu
DC 78 Brazii – Ciorani PH
DC 4 Ion Roată – Valea Măcrișului
DC 51 DN2A – Gheorghe Doja
DJ 102 H Miloșești – Reviga
DJ 211 Grivița – Traian
DJ 203 F Scânteia – Murgeanca
DN 21 Iazu IL – Bărăganu BR


Facem precizarea că autovehiculele rămase înzăpezite pe DJ 313 Axintele – Horia și DN21 A Țăndărei – Valea Ciorii – Bărăganu au fost deblocate... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2010, 19:18 (13853 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Unitatea Militară din Slobozia, un fel de Mecca Șomerilor

Unitatea Militară din Slobozia, un fel de Mecca Șomerilor

De la începutul anului încoace, piața locală a forței de muncă e dinamitată de un zvon-bombă. Unitatea militară de la intrare în oraș se reface! 200 de slujbe sigure pentru cei 12,5 la sută șomeri pe care îi are Slobozia. Plus pilele, amantele, cumnații, nepoții după tată... Săptămîna asta n-am mai rezistat! Și ne-am hotărăt să aflăm ce și cum.

Cu APV-ul în piața publică
Prima dată am aflat despre cele 200 de slujbe oferite de fosta unitate militară de la gară de la un apevist pensionar, întîlnit la tutungerie. Deși încerca să șoptească aparte, unui prieten din sistem, vocea nărăvită de ordine militare urlate din bojoci 30 de ani acoperea toată locația: «și nu știu cui... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2010, 06:18 (29402 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Justiția ialomițeană are nevoie de procurori și judecători

Recent, oficialii sistemului judiciar de la București au solicitat guvernanților deblocarea posturilor vacante din Justiție. Invocînd lipsuri acute de personal, reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii au dus pe masa primului ministru schemele incomplete de procurori și judecători, solicitînd sprijin pentru completarea organigramelor. Cu aceeași problemă, e drept la un nivel mai scăzut, se confruntă și Ialomița. Deficitul de personal din sistemul judiciar județean ridică mari probleme magistraților în funcție. Potrivit ultimelor actualizări, pentru a putea funcționa în condiții normale, Justiția ialomițeană are nevoie de 10 judecători și 7 procurori...

10 pentru Judecătorii... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 15:08 (15920 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană costă 300 de miliarde

În doar 3 luni

Sănătatea ialomițeană costă 300 de miliarde

Sănătatea ialomițenilor, un subiect pe cît de amplu pe atît de complex, revine din nou în atenția publicului larg. Specialiștii în domeniu au detaliat costurile pentru fiecare serviciu medical în parte, în primul trimestru al anului în curs. Deși catalogat drept un domeniu cu grave probleme de funcționare, sănătatea costă nu mai puțin de 300 miliarde de lei. Doar în primele trei luni ale anului 2010. Paradoxal, pacienții se plîng de servicii medicale de proastă calitate, de lipsa analizelor medicale gratuite, de absența medicației cu același titlu de gratuitate. La rîndu-le, autoritățile recunosc dificultățile sistemului și lipsa fondurilor necesare...

130 de miliarde pentru spitale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 08:14 (14530 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Din păcate, apa are culoare iar verzișorii sunt în altă parte!»

Prefectul Teculescu sare la gîtul PSD

«Din păcate, apa are culoare iar verzișorii sînt în altă parte!»

«Lucru bine știut de viceprimarul Sloboziei Alexandru Stoica și de conducerea organizației locale PSD» se arată într-un comunicat de presă remis redacției ca urmare a declarațiilor liderilor PSD Slobozia. «Prefectul judetului Ialomița, Petru-Mădălin Teculescu informează opinia publică despre faptul că Instituția pe care o conduce nu a încercat și nu încearcă să politizeze în niciun fel problema deosebită, reprezentată de apa furnizată locuitorilor municipiului Slobozia și localităților limitrofe» se mai precizează în același comunicat. În continuare, Teculescu speră ca «adevărul să iasă la lumină» în această problemă, reiterînd liderilor PSD că nu intră în polemică cu partidele politice pe această... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 08:05 (11513 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Turismul balnear se amână până la primăvară

În februarie se numără turiștii

Turismul balnear se amînă pînă la primăvară

În septembrie anul trecut, cînd pensionarii hotelurilor din Amara și-au clătit ochii cu decolteul ministrului Elena Udrea, muiat într-o baie de mulțime improvizată ad-hoc, autoritățile locale au răsuflat ușurate și au declarat: turismul balnear de la Amara este salvat! Iar acum hotelurile din Amara, altădată pline la această oră, zac pustii și stinghere, lipsite de personal și, ce e mai grav, fără niciun fel de perspective pe termen lung.

Amara dulce-amară
Iarna, sub stratul gros de zăpadă înghețată, Amara e aceeași de acum 30 de ani. Dacă n-ai mai venit aici din tinerețe, ai toate șansele s-o recunoști. Aceleași alei pustii în liniștea sfîrșitului de iarnă, hotelurile... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2010, 16:13 (14651 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aproape 18 milioane de euro, datoria publică a județului

Credite neautorizate pe banii cetățenilor

Aproape 18 milioane de euro, datoria publică a județului

Administrațiile locale au îndatorat județul cu aproape 18 milioane de euro, echivalentul a 700 miliarde de lei vechi. Primăriile aveau la începutul anului o datorie publică locală colosală către diverse instituții creditoare. Împrumuturi pe alese, de la mașini și utilaje, pînă la modernizarea infrastructurii, toate din și pe banii cetățenilor...

Slobozia, loc fruntaș
Recent, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a făcut publică datoria locală a județului. Situația, deosebit de interesantă pe alocuri, detaliază cum, de ce și cît aleg primarii să îndatoreze administrațiile locale. În plus, multe din creditele contractate nu dețin nici măcar autorizarea Comisiei... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2010, 09:11 (14606 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 drumuri județene și 10 drumuri comunale, în continuare BLOCATE

4 drumuri județene și 10 drumuri comunale, în continuare BLOCATE

Nici ploaia și nici eforturile autorităților nu au ajutat la deblocarea în totalitate a drumurilor județene și comunale din Ialomița. Ultimul raport al Prefecturii, de joi, 11 februarie, orele 16,00, confirmă faptul că în Ialomița există în continuare drumuri blocate. În acest moment, pe teritoriul județului Ialomița se înregistrează cantități relativ importante de precipitații sub formă de ploaie. În ceea ce privește starea drumurilor, aceasta se prezintă astfel:

• drum național cu circulația îngreunată
-DN3B pe tronsonul Fetești- Făcăeni

• drumuri județene blocate/închise
DJ102H Grindu-Colelia și Reviga-Miloșești
DJ101B Moldoveni-Brazii
DJ302 Movilița-Dridu și Movilița-Drăgoești
DJ402 Lilieci-Fundulea (Călărași) și Sinești-Petrăchioaia
• drumuri comunale blocate
DC19 Livedea, comuna Sinești-DN2
DC18 Coșereni-Dridu
DC16 DN1D-Adîncata-Patru Frați
DC20 Armășești-Malu Roșu
DC15A Brazii-Gherghița (Prahova)
DC4 Ion Roată-Valea Măcrișului
DC40 Sălcioara-Rași-Ciochina
DC11 Livedea-Boteni
DC78 Brazii-Ciorani
DC28 Traian-Smirna
... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2010, 17:17 (11207 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plutește pe ape

După autorități, potopul!

Slobozia plutește pe ape

Anunțată încă de marți, 8 februarie, ploaia de azi-noapte a surprins, încă o dată, autoritățile. La prima oră a dimineții, toate străzile și ulițele Sloboziei bălteau de apă. Eforturile utilajelor de deszăpezire prezente pe străzi, precum și zecile de angajați mobilizați pentru a elibera carosabilul de zăpada înmuiată de ploaie se dovedesc inutile în condițiile în care gurile de canalizare ale orașului rămîn obturate.
La Slobozia, sarcina deszăpezirii revine SC Urban, firmă ca a raportat acest obiectiv ca fiind îndeplinit. «Am luat deja măsuri pentru decolmatarea gurilor de scurgere» a declarat directorul Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban la ultima întîlnire operativă cu prefectul.
... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2010, 11:51 (19028 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deszăpezirea în Ialomița, blocată de conflictul dintre autorități

Zăpada are culoare politică

Deszăpezirea în Ialomița, blocată de conflictul dintre autorități

În ciuda operativității cu care Ialomița a fost deszăpezită, blocajele continuă să amenințe reluarea traficului pe drumurile județene. Și asta pentru că, sub mormanele de zăpadă, autoritățile ascund orgolii politice greu de imaginat într-o situație atît de gravă. Conflictul dintre prefectul Mădălin Teculescu și președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă a fost devoalat marți, 9 februarie a.c., în cadrul videoconferinței organizate de premierul Emil Boc.

Conflict de orgolii pe bani publici
Imediat după anunțarea ultimatumului, premierul Boc a cerut ca pînă miercuri, 10 februarie a.c., la orele 13,00, toate drumurile județene să fie practicabile, prefectul... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 11:50 (9298 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Bărbăție și Credință» pentru jandarmii ialomițeni

Decorații militare pentru misiunile din Kosovo

«Bărbăție și Credință» pentru jandarmii ialomițeni

Doi dintre jandarmii ialomițeni care au participat în decursul ultimului an la misiunile de pace din Kosovo au fost decorați cu Medalia «Bărbăție și Credință» clasa a III-a, cu însemn de război. Decretul prin care se conferă aceste decorații a fost semnat recent de Președintele României, Traian Băsescu. Astfel, plutonierul Mihalcea Florin și sergentul major Simoiu Georgel fac parte din grupul de 57 de ofițeri și subofițeri medaliați pentru merite deosebite în cadrul misiunii desfășurate sub egida Uniunii Europene, începînd cu luna decembrie 2008.
În semn de recunoștință și apreciere pentru profesionalismul dovedit pe timpul executării misiunilor, șapte ofițeri din cadrul Jandarmeriei Române... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 09:32 (14597 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Până mâine, la orele 13,00, toate drumurile județene să fie practicabile!»

Videoconferință cu prefecți și ordine de la premierul Boc

«Pînă mîine, la orele 13,00, toate drumurile județene să fie practicabile!»

Codul galben, din nou și pentru Ialomița
Primarii vor asigura alimentarea populației cu bunuri de strictă necesitate
Dializații județului, ținuți la spital


Codul galben ce va intra în vigoare miercuri, 10 februarie a.c., la orele 15,00, a constituit tema videoconferinței premierului Boc cu prefecții de azi, marți, 9 februarie. Primul ministru Emil Boc a trasat autorităților județene sarcini concrete legate de activitățile ce vor fi desfășurate în zilele următoare.
Potrivit specialiștilor, Codul galben ce intră în vigoare în după-amiaza zilei de miercuri va presupune căderi de precipitații abundente, ploile, lapovița și ninsorile cumulînd în decursul a cîtorva zile cantități de peste 40 de litri pe metrul pătrat.
«Toate drumurile județene să fie deblocate pînă mîine la orele 13,00, astfel încît pînă la orele 15,00, cînd intră în vigoare Codul galben, timp de două ore, toți primarii să aibă răgaz să alimenteze populația cu bunuri de strictă necesitate»... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2010, 18:25 (14831 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Din nou Cod Galben pentru Ialomița

Din nou Cod Galben pentru Ialomița

Potrivit meteorologilor, începînd din după-amiaza zilei de 10 februarie, orele 15,00, și pînă în seara zilei de 11 februarie, orele 20,00, vor fi înregistrate precipitații însemnate cantitativ. Acestea, local, vor depăși 20 l/mp în Oltenia, Muntenia, jumătatea sudică a Moldovei, iar în Munții Banatului, Carpații Meridionali și Orientali 40 l/mp.
Precipitațiile vor fi la început mai ales sub formă de ninsoare, iar în cursul nopții și al zilei de joi se vor transforma în lapoviță și ploaie, îndeosebi la cîmpie și deal. Local se va produce polei.
De asemenea, vîntul se va intensifica treptat în regiunile sud-vestice, sudice și estice, dar mai ales la munte, unde rafalele pot depăși 90-100 km... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2010, 16:56 (10952 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

INFOTRAFIC, UPDATE, ORA 13,00

Polițiștii ialomițeni informează că a fost reluat traficul rutier pe segmentele DN1D Urziceni-Ciorani și pe DN2C Slobozia-limită cu județul Buzău, circulația desfășurîndu-se în condiții normale, de iarnă, pe drumurile naționale care tranzitează județul.
Puțin după orele 13,00 situația drumurilor județene închise circulației se prezenta astfel:

DJ402 Hagiești-Lilieci
DJ101B Maia-Brazii
DJ203B Gîrbovi-Valea Măcrișului
DJ102 H Grindu-Cocora-Reviga
DJ201B Buești-Ivănești
DJ203F Iazu-Scânteia
DJ213A Bucu-Mărculești
... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2010, 13:50 (6550 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Stelnica: A plecat de acasă

Stelnica: A plecat de acasă

Miercuri, 15 septembrie, polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica au fost alarmați cu privire la dispariția unui adolescent de 16 ani. Potrivit tatălui acestuia, Florian Nicușor Șoitărău a plecat de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:39
(15855 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: A căzut într-un cămin de pompare a apei pentru irigații

Joi, 15 septembrie, în jurul orei 13.00, la stația de irigații de pe raza comunei Giurgeni, un bărbat de 50 ani, a intrat în căminul de pompare pentru a executa lucrări de întreținere la o vană. Munictorul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:37
(10994 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Tinerii absolvenți pot beneficia de șomaj

«Avînd în vedere susținerea celor două sesiuni de bacalaureat, reamintim absolvenților promoției 2011 faptul că pentru a putea beneficia de indemnizație de șomaj, aceștia au obligația ca în termen de 6 ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:35
(14173 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr de 20 ani, accidentat cînd cobora din mașină

Un tînăr de 20 ani a fost victima unui accident rutier petrecut în cursul nopții de 14 spre 15 septembrie la Țăndărei. În fap, tînărul a dorit să coboare din propria-i mașină parcată regulamentar în zona ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:33
(11698 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Băut, la volan

Un bărbat de 33 ani din comuna Dridu a fost prins miercuri, 14 septembrie, de polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele, în timp ce conducea sub influența băuturilor alcoolice. Pentru că mirosea a alcool ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:32
(12926 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școlile, în atenția polițiștilor

Miercuri, 14 septembrie, polițiștii slobozeni au desfășurat o acțiune ce a avut drept scop menținerea climatului de ordine și siguranță publică în zona unităților de învățămînt. Astfel, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:32
(14249 vizualizări - 1 comentariu)


ITM Ialomița: Munca «la negru», sancționată

În perioada 1-31 august 2011, inspectorii ITM Ialomița, în colaborare cu polițiști și jandarmi, au efectuat 57 de controale privind munca, securitatea și sănătatea în muncă, dar și identificarea cazurilor ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:32
(59530 vizualizări - 23 comentarii)


Slobozia: Acțiune în Bazarul municipal

Comercianții din Bazarul Municipal au fost miercuri, 14 septembrie, în intervalul orar 11,00-13,00, ținta polițiștilor slobozeni. Acțiunea desfășurată a vizat prevenirea și combaterea activităților de comerț ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:31
(13576 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Inconștiență! Tînără de 17 ani, surprinsă la volanul unui autoturism deși nu poseda permis de conducere!

În cursul nopții trecute, 13/14 septembrie a.c., în jurul orei 00.15, patrula de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a oprit pe strada Șoseaua Buzăului din municipiu, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2011, 11:44
(10536 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Prinși la furat de porumb

În dimineața zilei de marți, 13 septembrie a.c., în jurul orei 6.15, Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr de 22 ani cu privire la faptul că a surprins două persoane care furau porumb din cîmp. În ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2011, 11:43
(12275 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești porumb furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:34
(4954 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de taxi, beat la volan

În noaptea de luni spre marți respectiv 12 spre 13 septembrie, polițiștii slobozeni au prins pe raza localității doi bărbați care conduceau deși consumaseră băuturi alcoolice.
Primul dintre aceștia, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:24
(12134 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Femeie accidentată după ce a traversat neregulamentar

Luni, 12 septembrie, la Țăndărei, o femeie de 34 ani, din localitate, a fost lovită de o mașină în timp ce încerca să traverseze prin loc nepermis și fără să se asigure. Femeia a fost lovită de un vehicul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:22
(9884 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură «Atitudini Contemporane»

Pasionații de artă își pot delecta privirile începînd de vineri, 16 septembrie, cu «Atitudini Contemporane». Este vorba de vernisajul etapei a IX-a a Salonului Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:20
(10500 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un bărbat băut și fără permis a intrat cu mașina pe care tocmai o furase într-un parapet!

Un bărbat, de 38 ani, din Urziceni a fost implicat luni, 12 septembrie, într-un accident rutier. De fapt, individul, băut fiind și fără experiență în conducere, a pierdut controlul volanului și s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:10
(11152 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie lovită de o mașină

A plecat de acasă spre locul de muncă și a ajuns la spital. Este vorba de o femeie, de 33 ani, din Urziceni, lovită de o mașină în timp ce aștepta un mijloc de transport pentru a merge la serviciu. Femeia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:07
(13523 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Campania «Împarte Drumul» a ajuns în Ialomița

Potrivit unei informări media, «începînd cu data de 22 august, Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, în parteneriat cu Suzuki România, a demarat Campania „Împarte Drumul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:06
(13770 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 2 milioane lei, venituri suplimentare

Potrivit unui comunicat de presă, «organele de control din cadrul DGFP Ialomița au efectuat, în luna august 2011, un număr de 179 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:05
(10673 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Braconaj cu plase monofilament

Luni, 12 septembrie, administratorul unei firme de pe raza municipiului Urziceni a sezisat polițiștii din localitate cu privire la faptul că pe balta sa se aflau două persoane care pescuiau cu plase. Ajunși ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:02
(9734 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni braconaj


Sinești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit de un vehicul. 4 victime!

Luni dimineață, 12 septembrie a.c., în jurul orei 6,30, pe DN2, în localitatea Sinești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a 4 persoane. Potrivit cercetărilor polițiștilor, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 16:14
(7781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Valea Ciorii: Trei copii, de 12-15 ani, cercetați pentru furt

Poliția efectuează cercetări față de trei minori, suspectați că în perioada august-septembrie a.c. au sustras mai multe bunuri din incinta unei firme cu sediul în comuna Valea Ciorii. În urma investigațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 16:10
(9038 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Țăndărei: A lovit o bătrînă de 83 ani cu un ATV furat din Anglia

Sîmbătă, 10 septembrie a.c., în jurul orei 11.30, Poliția a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație pe strada Narciselor, din Țăndărei, accident soldat cu rănirea unei persoane. Din ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 16:07
(11405 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute și amenzi de peste 68000 lei

La sfîrșit de săptămînă, peste 60 de polițiști din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni pe arterele județului. Actele de indisciplină au fost sancționate de polițiștii rutieri: 2 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:59
(11802 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina pe cîmp. Trei femei au fost rănite!

Un accident s-a produs sîmbătă, 10 septembrie, în jurul orei 16.45, pe DN2, în afara localității Coșereni și s-a soldat cu rănirea a trei persoane. În urma cercetărilor s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:52
(7690 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii reiau misiunile în zona unităților de învățămînt

În scopul prevenirii și a contracarării unor fapte antisociale, precum și pentru creșterea gradului de siguranță al elevilor, începînd cu data de 12 septembrie a.c., efective din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:48
(9478 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A intrat în căruța care nu a acordat prioritate

Sîmbătă, 10 septembrie a.c., în jurul orei 8,30, pe strada Unirii din localitatea Mihail Kogălniceanu, un accident rutier a dus la rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce o femeie, de 58 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:45
(9465 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Frați prinși la furat de floarea-soarelui

Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată vineri, 9 septembrie a.c., de către un tînăr, de 25 ani, din comuna Vlădeni, despre faptul că două persoane au sustras floarea-soarelui dintr-o cultură ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:42
(17339 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan deși avea permisul reținut

Vineri, 9 septembrie a.c., în jurul orei 18,00, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a identificat pe strada Calea București o autoutilitară condusă de un bărbat, de 61 ani, din ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:40
(7812 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A lovit pe trecerea de pietoni o mamă și o fetiță de 2 ani în cărucior!

O mămică de 34 ani și fetița sa, de 2 anișori, aflată într-un cărucior, au fost rănite pe trecerea de pietoni. Femeia încerca să traverseze strada în mod regulamentar cînd a fost lovită de o mașină condusă ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:23
(15466 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii pentru declarațiile on-line

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, prin Biroul Asistență Contribuabili din cadrul AFP Slobozia, informează persoanele interesate că va organiza intîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:20
(11114 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...