Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spijinul pe suprafață, condiționat de respectarea bunelor condiții agricole

APIA avertizează

Spijinul pe suprafață, condiționat de respectarea bunelor condiții agricole

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care au depus cereri de plată pentru schemele de sprijin pe suprafață că este obligatorie respectarea Bunelor Condiții Agricole și de Mediu (Good Agricultural and Environmental Conditions-GAEC).
La nivelul întregii țări, APIA a selectat un eșantion de 11192 de ferme, din care 50% pentru controlul clasic pe teren, diferența fiind verificată prin teledetecție. Procentul se păstrează și în Ialomița, iar controlul va fi în timpul campaniei de iarnă. Procesul de control GAEC are 11 etape. Pînă în acest moment, APIA a verificat respectarea GAEC 1 în 5934 ferme, din care 2268 prin control clasic pe teren și 3666 prin teledetecție... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2009, 14:39 (9241 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Braconajul, în atenția polițiștilor

Braconajul, în atenția polițiștilor

De la începutul lunii octombrie 2009, polițiștii ialomițeni au demarat o amplă acțiune pe fondurile de vînătoare din județ. Acțiunea «Cinegetic 2009» a vizat, în principal, depistarea persoanelor ce încalcă legislația vînătorii. Rezulatele verificărilor au presupus constatarea a 17 infracțiuni, dar și în confiscarea a 4 arme de vînătoare, 100 de elemente de muniție, 2 cîini de rasă ogar precum și a peste 250 kilograme de carne de vînat.
Exemplificînd, ultima ilegalitate descoperită în cadrul acestei acțiuni s-a consumat în cursul nopții de 14 spre 15 decembrie a.c., cînd polițiștii ialomițeni și reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din București au depistat, pe fondul... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 14:28 (11495 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cosmin Amza, fiul generalului (r) Tudor Amza, îngropat la Cimitirul Bellu

Cosmin Amza, fiul generalului (r) Tudor Amza, îngropat la Cimitirul Bellu

Cosmin Amza, fiul fostului șef al IPJ Ialomița, general (r) Tudor Amza, a fost îngropat marți, 15 decembrie 2009, la Cimitirul Bellu din Capitală. Alături de familia îndoliată, au fost prezenți zeci de studenți, profesorul Cosmin Amza fiind îndrăgit de cei cărora le preda Informatica la «Nicolae Titulescu». Mai mult, printre cei care au dorit să transmită condoleanțe, s-au numărat mai multe persoane din anturajul generalului Tudor Amza, oameni de afaceri din Ialomița, primari, procurori sau simple cunoștințe.

Moarte misterioasă
După cum am anunțat, lectorul de la «Nicolae Titulescu», Cosmin Amza, a murit vineri, 11 decembrie 2009, după ce a căzut în gol de la o înălțime... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 14:15 (20462 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița sub nămeți

Ialomița sub nămeți

Primul viscol a paralizat șoselele ialomițene. Circulația este blocată pe nu mai puțin de 12 drumuri naționale, județene și comunale din județul nostru. În ciuda eforturilor autorităților, se pare că șoselele vor mai rămîne blocate cel puțin cîteva ore.
Ca în ficare an, primul viscol, cel noaptea trecută, a blocat traficul rutier. Șosele înzăpezite, mașini neechipate și, cel mai grav, autorități luate din nou prin surprindere. Ialomița este județul unde situația pare a fi cea mai gravă din țară, șoferii stînd peste 10 ore în aglomerația din trafic, pe nu mai puțin de 10 kilometri. Potrivit autorităților, șoseaua ce leagă municipiul Urziceni de Buzău a fost blocată după ce 3 mașini de mare tonaj... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 08:48 (9431 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firmele ialomițene, în derivă

Peste 300 de radieri și 870 suspendări de activitate pînă în luna noiembrie 2009

Firmele ialomițene, în derivă

Radieri, suspendări, dizolvări... Astfel se caracterizează, actual, mediul de afaceri ialomițean. Ultimele date făcute publice de reprezentanții Registrului Comerțului arată dezastrul în rîndurile societăților comerciale din județul nostru. Peste toate acestea, se adaugă firmele intrate în faliment sau insolvență judiciară...
Criza economică este una dintre principalele cauze ale creșterii, parcă de necontrolat, a numărului de societăți comerciale ce își dau «sfîrșitul». Statisticile finelor lunii noiembrie 2009 demonstrează că Ialomița se află pe primele locuri în topul județelor unde agenții economici și-au suspendat, voluntar, activitatea comercială. Astfel, dacă în perioada 1 ianuarie-... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2009, 16:36 (10661 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licența de exploatare a apei din sursa subterană, la un pas de SUSPENDARE

Urban, ți se pregătește ceva!

Licența de exploatare a apei din sursa subterană, la un pas de SUSPENDARE

SC Urban, firma care exploatează de facto sursa de apă subterană a orașului Slobozia și localităților limitrofe, ar putea pierde dreptul de exploatare a acesteia. Informația a fost furnizată astăzi în cadrul unei conferințe de presă de Mădălin Teculescu, prefectul județului Ialomița. «Această problemă a fost ridicată în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență care s-a întrunit în cursul acestei săptămîni, iar reprezentanții autorității pentru protecția mediului au explicat că este posibil acest aspect dacă SC Urban nu se conformează» a susținut prefectul. Potrivit legislației în vigoare, SC Urban este obligată pînă la sfîrșitul anului în curs să asigure o zonă de maximă securitate în jurul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2009, 17:34 (8500 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Putem avea card electronic de sănătate!

Un doctor de familie aduce medicina europeană la Slobozia

Putem avea card electronic de sănătate!

În vreme ce sistemul de Sănătate din România aproape că își dă ultima suflare, bîntuit de scandaluri medicale și cazuri răsunătoare de malpraxis, un medic de familie din Ialomița intenționează să implementeze pe plan local un sistem online de consemnare detaliată și monitorizare a traseului medical al unui pacient. Noua metodă se numește card electronic de sănătate și, la acest moment, Paula Tecuceanu, medicul de familie despre care facem vorbire, se află în stadiul de intenție și discuții cu firma ce urmează să implementeze sistemul. Cardul poate fi considerat o fișă electronică a pacientului. ICMed este primul sistem informatic online din România destinat furnizorilor de servicii medicale. ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2009, 16:12 (10024 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ne-am trezit

Ne-am trezit

Cît au contat absențele lui Galamaz și Maftei! Nevoit să schimbe din mers așezarea tactică, Dan Petrescu a neglijat faza defensivă, acolo unde soluțiile s-au dovedit insuficiente și ineficiente. Apărarea Unirii a fost franjuri în primele minute ale jocului iar speranțele de calificare ale ialomițenilor au fost făcute praf și pulbere în numai 11 minute la capătul cărora tabela arăta un neverosimil 3-0 pentru nemți. Cel care a deschis balul a fost culmea, Ciprian Marica, proverbial la Stuttgart pentru impotența în fața porții ca pe vremuri slovenul Rudonja (vă amintiți, desigur, barajul cu România).
Handicapul din primul sfert de ora i-a năucit de cap pe băieții noștri care au arătat, în prima... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2009, 09:15 (6409 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Show-room de mașini în curtea Poliției

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Mașinile furate din străinătate au transformat curtea interioară a Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița într-un adevărat parc auto. Autoturisme străine, unele chiar de lux, zac sigilate în «ograda» Poliției. La fel și la Urziceni, unde alte mașini luxoase sînt parcate în incinta instituției. Procedura de identificare a proprietarilor este greoaie și anevoioasă, asta în cazul în care între așa-zisul hoț și adevăratul proprietar nu este o înțelegere de mai mare frumusețea, miza fiind încasarea asigurării auto, deloc de neglijat în străinătate... Regimul juridic al mașinilor nu este de «confiscate», ci doar de «indisponibilizate» sau «ridicate în vederea indisponibilizării».

Spania și Italia, cele mai «prădate» țări... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:43 (7607 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

După scandaluri și acuzații publice legate de subfinanțarea sistemului sanitar din Ialomița, autoritățile medicale trag linie și comunică: mai sînt necesare 5 miliarde pentru finalizarea anului în condiții bune. În mare, banii vor fi folosiți pentru acoperirea unor cheltuieli rezultate urmare a unor reglări efectuate în cele mai mari unități sanitare din județ. Evident, cea mai constitentă sumă, în cazul în care banii vor fi obținuți, va merge către Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 3 miliarde urmînd să «salveze» unitatea medicală din colapsul financiar. Una dintre cele mai acute probleme a sistemului sanitar în anul 2009 a fost subfinanțarea. Managerii spitalelor, oricare au fost aceștia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:32 (7337 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Întotdeauna v-ați întrebat cum este posibil ca în România să se fure miliarde fără ca nimeni să bage de seamă. Ei bine, vă mai răspundem o dată oferindu-vă o posibilă rețetă descoperită la un control de rutină de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Nu vă lăsați însă înșelați de simplitatea rețetei. Aceasta e doar partea văzută a afacerii!

Cînd 39 de facturi umblă «hai-hui» prin cereale
Un control rutier de rutină al Gărzii Financiare Ialomița, desfășurat la filele lunii octombrie 2009, a permis identificarea unui transportator de cereale care comercializa imense cantități de grîne. Sediul social declarat al societății era în Bolintin Vale, județul Giurgiu. Extinderea... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:37 (14861 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Turul II al alegerilor prezidențiale, 6 decembrie 2009

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Județul Ialomița-prezență la vot-54,84%
Mircea Geoană (PSD)-55,85%
Traian Băsescu (PD-L)-44,14%

Municipiul Slobozia (primar PSD)-prezență la vot-53,52%
Mircea Geoană (PSD)-54,32%
Traian Băsescu (PD-L)-45,67%

Municipiul Fetești (primar PNL)-prezență la vot-50,04%
Mircea Geoană (PSD)-54,66%
Traian Băsescu (PD-L)-45,33%

Municipiul Urziceni (primar PNL)-prezență la vot-52,08%
Mircea Geoană (PSD)-53,71%
Traian Băsescu (PD-L)-46,28%

Oraș Amara (primar PSD)-prezență la vot-52,00%
Mircea Geoană... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 13:32 (7504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

Ialomița l-a votat pe Geoană, dar l-a cîștigat pe Băsescu

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

La fel ca și în primul tur (40,08%), și la cel de-al doilea PSD și-a adjudecat detașat județul Ialomița cu un procent de 55,80%. PD-L se află în urmă la aproape 10 puncte diferență, cu un procent de 44,20%. În ciuda susținerii acordate de filiala PNL, diferența a fost prea mică pentru a schimba semnificativ rezultatul votului. Dincolo de procente însă, dacă luăm în calcul strict numărul de voturi, se poate constata că fiecare dintre cele două formațiuni au obținut un număr aproape egal, puțin peste 24000 de voturi. De altfel, declarațiile președinților celor două filiale făcute imediat după anunțarea rezultatelor exit-poll-urilor confirmă lipsa de surprize a bătăliei electorale în Ialomița. «... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 10:57 (8294 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

Sursa subterană de apă face găuri și în bugetul Spitalului Județean Slobozia

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

După ce a găurit metodic țevile de oțel ale rețelei îmbogățind orașul cu o nouă colecție de gropi, apa din sursa subterană face o nouă victimă: Secția de dializă a Spitalului Județean. Iar acesta e doar începutul...

Cheltuieli de 4 ori mai mari
Într-un banc uitat, de pe vremea comunismului, Bulă era întrebat unde se poate bea cea mai bună bere. «Dacă n-ai bani și relații, o bei la București... Dacă ai, cea mai bună bere o bei la Viena» explica Bulă la vremea respectivă. După 20 de ani, la Slobozia, bancul rămîne unul de actualitate. Iar la Secția de dializă a Spitalului Județean Ialomița, are conotații tragice. Pentru că, deși nu e vorba de bere ci doar de banala apă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2009, 08:25 (11150 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

Începînd de joi, 3 decembrie a.c., elevii Liceului de Artă din Slobozia beneficiază de un atelier multifuncțional, modern și dotat la cele mai exigente standarde în domeniu. Investiția demarată în urmă cu mai bine de un an constă în două corpuri de clădire legate de un coridor de legătură și o mansardă pentru depozitarea lucrărilor elevilor, destinate studiului practic al elevilor. Valoarea investiției, estimată inițial la 10 miliarde lei, s-a ridicat, la final, la 15 miliarde, din cauza unor lucrări suplimentare efectuate pe parcurs. Prezent la recepție, Gabi Ionașcu a declarat că «aceasta este cea mai nouă investiție finalizată a municipalității. După cum știți, în următoarea perioadă vom inaugura... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 17:13 (7621 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dacie făcută zob la intrare în Slobozia

Trei răniți într-un accident rutier

SLIDESHOW

Un accident grav s-a petrecut în urmă cu o oră la ieșire din municipiul Slobozia către Urziceni. În timp ce conducea mașina, o Dacie 1300, șoferul s-a lovit brutal de un copac de pe marginea șoselei. În autovehicul se aflau, alături de șofer, alte trei persoane, dintre care doi copii. Șoferul, polițist în comuna Ciulnița, a fost rănit grav, medicii fiind rezervați cu privire la șansele lui de supraviețuire, iar cei doi copii au fost transportanți de urgență la Spital, cu răni ușoare. La fața locului, pe carosabil nu au fost găsite urme de frînare, impactul mașinii cu pomul fiind extrem de violent. Potrivit unor surse, polițistul ar fi fost operat în urmă cu două luni, din cauza unei tumori, acestuia fiindu-i interzis să mai șofeze.... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 16:34 (8707 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

Aventura continuă!

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

După ce a cheltuit 100 de miliarde pentru un drum de 12 kilometri pe care nu mai trec nici măcar căruțele, după ce a ratat «de la 11 metri» un proiect de 70 de milioane de euro care ar fi trebuit să branșeze toate cătunele din județ la apă curentă și, în sfîrșit, după ce a impus consilierilor județeni aprobarea construirii primului parc fotovoltaic din România, administrația Ciupercă revine în atenția opiniei publice cu un nou concept: strategia de dezvoltare a județului prin licitație deschisă. Și, ca nu cumva să credeți că, o dată înlocuit, președintele Ciupercă va înceta să ne uimească cu viziunea lui, strategia e planificată să se deruleze pe o perioadă de 11 ani.

Pauză pentru precizări necesare... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 13:06 (5573 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viața unui copil «costă» 40000 euro

Viața unui copil «costă» 40000 euro

«Mă numesc Nicoleta, am 2 ani și 8 luni și sufăr de neuroblastom stadiul IV, metastaze medulare și pulmonare. Cancer... Știu cum se fac transfuziile de sînge, cum se face chimioterapia și știu cum arată toate spitalele din București. Dar, dacă voi nu o ajutați pe mami să găsească cei 40000 euro pentru operația mea din Germania, nu voi ști niciodată cum va arăta primăvara viitoare!»... Acestea ar putea fi vorbele nevinovate ale unei fetițe din Slobozia. De curînd, părinții au primit vestea tragică. Nicoleta, micuța de 2 ani și 8 luni, a fost diagnosticată cu neuroblastom, o formă rară de cancer la adulți, dar frecventă și la copii...

6 luni de viață, verdict final al medicilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 09:05 (10309 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

1 Decembrie la Slobozia

Autoritățile ialomițene au serbat
Ziua Națională în numele poporului

Între două campanii electorale la orașe și sate, oficialii județeni și cei locali au găsit timp să mai strîngă niște voturi în fața statuii lui Mihai Viteazul din Slobozia, de 1 Decembrie 2009, la orele 11,00 trecute fix. Cu PSD-ul lui Ciupercă în stînga, PNL-ul lui Gheorghe Petre pe dreapta și cîțiva pedeliști rătăciți la cîteva procente în spate, Mihai Viteazul a privit milos timp de 2 ore alături de aproximativ 1000 de slobozeni cum se dau în spectacol autoritățile. Și spectacol a fost din plin căci, la capitolul bîlci, politică, fotbal și femei, toată autoritatea se pricepe.
Sărim peste binecunoscutele momente festive (înaintările în grad, depunerile de coroane, slujba religioasă și poezele... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2009, 18:21 (11410 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

De Ziua României

Sediu administrativ nou pentru Consiliul Județean Ialomița

SLIDESHOW

După doi ani de așteptare și aproape 30 miliarde de lei cheltuiți pentru reabilitarea seismică, Palatul Administrativ din Slobozia a redevenit funcțional. Preluarea acestui sediu s-a făcut în seara de 30 noiembrie 2009 și s-a desfășurat în cadrul unei recepții festive la care au fost invitați foști și actuali reprezentanți ai administrației locale și județene, președinți de partide, oameni de afaceri și reprezentanți ai Bisericii Ortodoxe Române. «Întrunirea noastră este nu numai un omagiu adus memoriei celor peste 100000 de participanți la marea Adunare Națională de la Alba Iulia, dar și o legătură sufletească peste timp prin care dovedim că știm să împlinim, ca pe o sfîntă datorie, acea prevedere... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 23:19 (13972 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Razie printre «micii infractori»

Polițiștii din Fetești, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au efectuat  în seara zilei de 8 august, în intervalul 18,00-22,00, o razie cu scop preventiv, încercînd ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:57
(8717 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Hoți de cablu, «filați» de polițiști. Au fost somați cu focuri de armă înainte de afi prinși!

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, sînt cercetați de polițiști, întrucît au fost prinși în noaptea 8/9 august a.c. la furat de cablu telefonic. Văzîndu-se încolțiți, hoții au încercat ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:53
(7660 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patroni cercetați penal

Doi patroni de firme din Fetești sînt cercetați de polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru că nu și-au plătit dările către stat. Oamenii legii le-au bătut la ușă miercuri, 8 august a.c. Primul administrator ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:49
(9264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mici la buget față de anul trecut. Finanțele au colectat cu 14,6% mai puțin!

În luna iulie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 46,40 milioane lei, cu 14,65% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Potrivit unui comunicat al Direcției Generale ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:48
(8274 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

8 August 2012, 12:54


Săveni: Copil de 8 ani lăsat nesupravegheat, victimă a unui accident rutier

Un copil de 8 ani, din comuna Săveni, a fost transportat la Spitalul de Urgență Slobozia după ce a fost implicat într-un accident rutier. Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat faptul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:33
(12825 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Vindea parfumuri contrafăcute

Marți, 7 august a.c., în jurul orelor 12,20, jandarmi din Urziceni, aflîndu-se în timpul executării unei misiuni de menținere a ordinii și siguranței publice, s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(8075 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 60 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 8 august 2012, sînt disponibile doar 60 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Certificatele digitale pentru semnătura electronică, obligatoriu de reînnoit la un an

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că certificatele digitale pentru semnătura electronică sînt valabile un an de zile. Pentru a putea fi utilizate în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:53
(10639 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Focul a mistuit peste 1,5 ha de pădure

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului anunța producerea unui incendiu de vegetație uscată în localitatea Ciochina. Echipajele ajunse la locul intervenției au constatat însă că focul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:51
(10743 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Grindu: Incendiu la o hală dezafectată

Focul a izbucnit duminică, 5 august a.c., în jurul orei 18,30, la hala unei societăți comerciale din comună, pentru stingerea acestuia acționînd timp de 3 ore pompierii de la Secția Urziceni cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:50
(9597 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu incendiu


IPJ Ialomița: Furturile produselor agricole din cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de luni, 6 august a.c., cu ocazia ședinței consiliului de conducere, inspectorul șef al IPJ Ialomița, comisarul șef de poliție Ștefu Viorel a solicitat șefilor subunităților teritoriale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:48
(8548 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți la volan au provocat accidente la Fetești și Amara

Duminică, 5 august a.c., în jurul orei 17,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe Strada Sirenei, din localitate, a avut loc un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:14
(10453 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism sustras din Capitală, depistat de polițiști în trafic

Vineri, 3 august a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița, în cadrul unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii furturilor de și din auto, au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:13
(9698 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

SC RECYTEX Import Export SRL angajează

-agenți vînzări
-persoană contabilitate primară


Relații la telefon 0724/060.258

6 August 2012, 15:40


Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Efective din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni pe linia prevenirii și combaterii prostituției în urma cărora au întocmit două dosare penale. Astfel, în perioada 5-10 iulie ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:18
(11061 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Jandarmii au intervenit în bătaia concubinilor

Sîmbătă, 4 august a.c., în jurul orelor 20,45, patrula de ordine publică din cadrul Detașamentului 4 Jandarmi Urziceni, aflîndu-se în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, s-a sesizat din ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:14
(7486 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Joi, 2 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat doi bărbați de 31, respectiv 68 ani, domiciliați în Țăndărei și Fetești care dețineau arme fără ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:39
(7575 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Tînăr reținut după ce a furat dintr-o mașină

În urma activităților de cercetare efectuate de polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Urziceni cu privire la comiterea unei infracțiuni de furt calificat, autorul a fost identificat și ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:38
(9752 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 1-3 august 2012, s-a desfășurat faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Știrbei»-Călărași ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:33
(13375 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii reținuți, arestați preventiv

Bărbații de 26, respectiv 30 ani, reținuți în cursul zilei de miercuri, 1 august a.c. pentru comiterea infracțiunii de tîlhărie, au fost arestați preventiv pentru 29 de zile. În fapt, în noaptea de 30/ ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(9739 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 38 locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile de 38 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(10102 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziție la un hoț din autoturisme

În dimineața zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 5,30, polițiști de ordine publică și de investigații criminale, sprijiniți de grupa de intervenție a Serviciului de Intervenție Rapidă, au efectuat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(7052 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins de radar cu 117 km/oră în localitate. Era și beat la volan!

În cursul zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 21,00, polițiștii rutieri aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pentru monitorizarea traficului rutier au înregistrat cu aparatul radar ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(10727 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Scandal pe subvenția la ovine, aplanat de mascați

Luni, 30 iulie a.c., la Grivița, membrii unei familii au sesizat Poliția pentru rezolvarea unei altercații legată de... plata subvenției la ovine. Concret, capul familiei, un bărbat de 56 ani, a solicitat ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:25
(9712 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Franța, descoperit la Amara

BMW furat din Franța, descoperit la Amara

Polițiștii și inspectorii RAR Ialomița au indentificat în curtea unui tînăr, de 29 ani, un autoturism care figura furat din Franța. Astfel a fost adoptată măsura indisponibilizării autoturismului la sediul ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:22
(8741 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii atacă la drumul mare

Drumurile publice din Ialomița nu mai prezintă siguranță. Sînt împînzite de tîlhari. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 26 și 31 ani, sînt cercetați de polițiști pentru infracțiunea de tîlhărie. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:21
(12159 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Șofer recalcitrant, reținut de polițiști

Un șofer de 30 ani a fost reținut marți, 31 iulie a.c., după ce a fugit de la locul accidentului pe care îl provocase. Mai mult, el le-a declarat polițiștilor faptul că nu el este autorul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:20
(6984 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 75 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 iulie 2012, sînt disponibile doar 75 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2012, 10:05
(9790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incidente electorale

În Ialomița, de la debutul campaniei electorale pentru Referendumul din 29 iulie 2012 și pînă în prezent au fost înregistrate 7 incidente electorale, toate în mediul rural, fiind întocmit un dosar penal ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2012, 21:55
(11749 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...