Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Braconajul, în atenția polițiștilor

Braconajul, în atenția polițiștilor

De la începutul lunii octombrie 2009, polițiștii ialomițeni au demarat o amplă acțiune pe fondurile de vînătoare din județ. Acțiunea «Cinegetic 2009» a vizat, în principal, depistarea persoanelor ce încalcă legislația vînătorii. Rezulatele verificărilor au presupus constatarea a 17 infracțiuni, dar și în confiscarea a 4 arme de vînătoare, 100 de elemente de muniție, 2 cîini de rasă ogar precum și a peste 250 kilograme de carne de vînat.
Exemplificînd, ultima ilegalitate descoperită în cadrul acestei acțiuni s-a consumat în cursul nopții de 14 spre 15 decembrie a.c., cînd polițiștii ialomițeni și reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din București au depistat, pe fondul... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 14:28 (11495 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cosmin Amza, fiul generalului (r) Tudor Amza, îngropat la Cimitirul Bellu

Cosmin Amza, fiul generalului (r) Tudor Amza, îngropat la Cimitirul Bellu

Cosmin Amza, fiul fostului șef al IPJ Ialomița, general (r) Tudor Amza, a fost îngropat marți, 15 decembrie 2009, la Cimitirul Bellu din Capitală. Alături de familia îndoliată, au fost prezenți zeci de studenți, profesorul Cosmin Amza fiind îndrăgit de cei cărora le preda Informatica la «Nicolae Titulescu». Mai mult, printre cei care au dorit să transmită condoleanțe, s-au numărat mai multe persoane din anturajul generalului Tudor Amza, oameni de afaceri din Ialomița, primari, procurori sau simple cunoștințe.

Moarte misterioasă
După cum am anunțat, lectorul de la «Nicolae Titulescu», Cosmin Amza, a murit vineri, 11 decembrie 2009, după ce a căzut în gol de la o înălțime... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 14:15 (20462 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița sub nămeți

Ialomița sub nămeți

Primul viscol a paralizat șoselele ialomițene. Circulația este blocată pe nu mai puțin de 12 drumuri naționale, județene și comunale din județul nostru. În ciuda eforturilor autorităților, se pare că șoselele vor mai rămîne blocate cel puțin cîteva ore.
Ca în ficare an, primul viscol, cel noaptea trecută, a blocat traficul rutier. Șosele înzăpezite, mașini neechipate și, cel mai grav, autorități luate din nou prin surprindere. Ialomița este județul unde situația pare a fi cea mai gravă din țară, șoferii stînd peste 10 ore în aglomerația din trafic, pe nu mai puțin de 10 kilometri. Potrivit autorităților, șoseaua ce leagă municipiul Urziceni de Buzău a fost blocată după ce 3 mașini de mare tonaj... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 08:48 (9431 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Firmele ialomițene, în derivă

Peste 300 de radieri și 870 suspendări de activitate pînă în luna noiembrie 2009

Firmele ialomițene, în derivă

Radieri, suspendări, dizolvări... Astfel se caracterizează, actual, mediul de afaceri ialomițean. Ultimele date făcute publice de reprezentanții Registrului Comerțului arată dezastrul în rîndurile societăților comerciale din județul nostru. Peste toate acestea, se adaugă firmele intrate în faliment sau insolvență judiciară...
Criza economică este una dintre principalele cauze ale creșterii, parcă de necontrolat, a numărului de societăți comerciale ce își dau «sfîrșitul». Statisticile finelor lunii noiembrie 2009 demonstrează că Ialomița se află pe primele locuri în topul județelor unde agenții economici și-au suspendat, voluntar, activitatea comercială. Astfel, dacă în perioada 1 ianuarie-... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2009, 16:36 (10661 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licența de exploatare a apei din sursa subterană, la un pas de SUSPENDARE

Urban, ți se pregătește ceva!

Licența de exploatare a apei din sursa subterană, la un pas de SUSPENDARE

SC Urban, firma care exploatează de facto sursa de apă subterană a orașului Slobozia și localităților limitrofe, ar putea pierde dreptul de exploatare a acesteia. Informația a fost furnizată astăzi în cadrul unei conferințe de presă de Mădălin Teculescu, prefectul județului Ialomița. «Această problemă a fost ridicată în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență care s-a întrunit în cursul acestei săptămîni, iar reprezentanții autorității pentru protecția mediului au explicat că este posibil acest aspect dacă SC Urban nu se conformează» a susținut prefectul. Potrivit legislației în vigoare, SC Urban este obligată pînă la sfîrșitul anului în curs să asigure o zonă de maximă securitate în jurul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2009, 17:34 (8500 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Putem avea card electronic de sănătate!

Un doctor de familie aduce medicina europeană la Slobozia

Putem avea card electronic de sănătate!

În vreme ce sistemul de Sănătate din România aproape că își dă ultima suflare, bîntuit de scandaluri medicale și cazuri răsunătoare de malpraxis, un medic de familie din Ialomița intenționează să implementeze pe plan local un sistem online de consemnare detaliată și monitorizare a traseului medical al unui pacient. Noua metodă se numește card electronic de sănătate și, la acest moment, Paula Tecuceanu, medicul de familie despre care facem vorbire, se află în stadiul de intenție și discuții cu firma ce urmează să implementeze sistemul. Cardul poate fi considerat o fișă electronică a pacientului. ICMed este primul sistem informatic online din România destinat furnizorilor de servicii medicale. ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2009, 16:12 (10024 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ne-am trezit

Ne-am trezit

Cît au contat absențele lui Galamaz și Maftei! Nevoit să schimbe din mers așezarea tactică, Dan Petrescu a neglijat faza defensivă, acolo unde soluțiile s-au dovedit insuficiente și ineficiente. Apărarea Unirii a fost franjuri în primele minute ale jocului iar speranțele de calificare ale ialomițenilor au fost făcute praf și pulbere în numai 11 minute la capătul cărora tabela arăta un neverosimil 3-0 pentru nemți. Cel care a deschis balul a fost culmea, Ciprian Marica, proverbial la Stuttgart pentru impotența în fața porții ca pe vremuri slovenul Rudonja (vă amintiți, desigur, barajul cu România).
Handicapul din primul sfert de ora i-a năucit de cap pe băieții noștri care au arătat, în prima... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2009, 09:15 (6366 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Show-room de mașini în curtea Poliției

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Mașinile furate din străinătate au transformat curtea interioară a Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița într-un adevărat parc auto. Autoturisme străine, unele chiar de lux, zac sigilate în «ograda» Poliției. La fel și la Urziceni, unde alte mașini luxoase sînt parcate în incinta instituției. Procedura de identificare a proprietarilor este greoaie și anevoioasă, asta în cazul în care între așa-zisul hoț și adevăratul proprietar nu este o înțelegere de mai mare frumusețea, miza fiind încasarea asigurării auto, deloc de neglijat în străinătate... Regimul juridic al mașinilor nu este de «confiscate», ci doar de «indisponibilizate» sau «ridicate în vederea indisponibilizării».

Spania și Italia, cele mai «prădate» țări... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:43 (7607 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

După scandaluri și acuzații publice legate de subfinanțarea sistemului sanitar din Ialomița, autoritățile medicale trag linie și comunică: mai sînt necesare 5 miliarde pentru finalizarea anului în condiții bune. În mare, banii vor fi folosiți pentru acoperirea unor cheltuieli rezultate urmare a unor reglări efectuate în cele mai mari unități sanitare din județ. Evident, cea mai constitentă sumă, în cazul în care banii vor fi obținuți, va merge către Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 3 miliarde urmînd să «salveze» unitatea medicală din colapsul financiar. Una dintre cele mai acute probleme a sistemului sanitar în anul 2009 a fost subfinanțarea. Managerii spitalelor, oricare au fost aceștia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:32 (7337 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Întotdeauna v-ați întrebat cum este posibil ca în România să se fure miliarde fără ca nimeni să bage de seamă. Ei bine, vă mai răspundem o dată oferindu-vă o posibilă rețetă descoperită la un control de rutină de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Nu vă lăsați însă înșelați de simplitatea rețetei. Aceasta e doar partea văzută a afacerii!

Cînd 39 de facturi umblă «hai-hui» prin cereale
Un control rutier de rutină al Gărzii Financiare Ialomița, desfășurat la filele lunii octombrie 2009, a permis identificarea unui transportator de cereale care comercializa imense cantități de grîne. Sediul social declarat al societății era în Bolintin Vale, județul Giurgiu. Extinderea... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:37 (14861 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Turul II al alegerilor prezidențiale, 6 decembrie 2009

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Județul Ialomița-prezență la vot-54,84%
Mircea Geoană (PSD)-55,85%
Traian Băsescu (PD-L)-44,14%

Municipiul Slobozia (primar PSD)-prezență la vot-53,52%
Mircea Geoană (PSD)-54,32%
Traian Băsescu (PD-L)-45,67%

Municipiul Fetești (primar PNL)-prezență la vot-50,04%
Mircea Geoană (PSD)-54,66%
Traian Băsescu (PD-L)-45,33%

Municipiul Urziceni (primar PNL)-prezență la vot-52,08%
Mircea Geoană (PSD)-53,71%
Traian Băsescu (PD-L)-46,28%

Oraș Amara (primar PSD)-prezență la vot-52,00%
Mircea Geoană... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 13:32 (7504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

Ialomița l-a votat pe Geoană, dar l-a cîștigat pe Băsescu

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

La fel ca și în primul tur (40,08%), și la cel de-al doilea PSD și-a adjudecat detașat județul Ialomița cu un procent de 55,80%. PD-L se află în urmă la aproape 10 puncte diferență, cu un procent de 44,20%. În ciuda susținerii acordate de filiala PNL, diferența a fost prea mică pentru a schimba semnificativ rezultatul votului. Dincolo de procente însă, dacă luăm în calcul strict numărul de voturi, se poate constata că fiecare dintre cele două formațiuni au obținut un număr aproape egal, puțin peste 24000 de voturi. De altfel, declarațiile președinților celor două filiale făcute imediat după anunțarea rezultatelor exit-poll-urilor confirmă lipsa de surprize a bătăliei electorale în Ialomița. «... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 10:57 (8294 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

Sursa subterană de apă face găuri și în bugetul Spitalului Județean Slobozia

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

După ce a găurit metodic țevile de oțel ale rețelei îmbogățind orașul cu o nouă colecție de gropi, apa din sursa subterană face o nouă victimă: Secția de dializă a Spitalului Județean. Iar acesta e doar începutul...

Cheltuieli de 4 ori mai mari
Într-un banc uitat, de pe vremea comunismului, Bulă era întrebat unde se poate bea cea mai bună bere. «Dacă n-ai bani și relații, o bei la București... Dacă ai, cea mai bună bere o bei la Viena» explica Bulă la vremea respectivă. După 20 de ani, la Slobozia, bancul rămîne unul de actualitate. Iar la Secția de dializă a Spitalului Județean Ialomița, are conotații tragice. Pentru că, deși nu e vorba de bere ci doar de banala apă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2009, 08:25 (11148 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

Începînd de joi, 3 decembrie a.c., elevii Liceului de Artă din Slobozia beneficiază de un atelier multifuncțional, modern și dotat la cele mai exigente standarde în domeniu. Investiția demarată în urmă cu mai bine de un an constă în două corpuri de clădire legate de un coridor de legătură și o mansardă pentru depozitarea lucrărilor elevilor, destinate studiului practic al elevilor. Valoarea investiției, estimată inițial la 10 miliarde lei, s-a ridicat, la final, la 15 miliarde, din cauza unor lucrări suplimentare efectuate pe parcurs. Prezent la recepție, Gabi Ionașcu a declarat că «aceasta este cea mai nouă investiție finalizată a municipalității. După cum știți, în următoarea perioadă vom inaugura... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 17:13 (7621 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dacie făcută zob la intrare în Slobozia

Trei răniți într-un accident rutier

SLIDESHOW

Un accident grav s-a petrecut în urmă cu o oră la ieșire din municipiul Slobozia către Urziceni. În timp ce conducea mașina, o Dacie 1300, șoferul s-a lovit brutal de un copac de pe marginea șoselei. În autovehicul se aflau, alături de șofer, alte trei persoane, dintre care doi copii. Șoferul, polițist în comuna Ciulnița, a fost rănit grav, medicii fiind rezervați cu privire la șansele lui de supraviețuire, iar cei doi copii au fost transportanți de urgență la Spital, cu răni ușoare. La fața locului, pe carosabil nu au fost găsite urme de frînare, impactul mașinii cu pomul fiind extrem de violent. Potrivit unor surse, polițistul ar fi fost operat în urmă cu două luni, din cauza unei tumori, acestuia fiindu-i interzis să mai șofeze.... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 16:34 (8707 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

Aventura continuă!

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

După ce a cheltuit 100 de miliarde pentru un drum de 12 kilometri pe care nu mai trec nici măcar căruțele, după ce a ratat «de la 11 metri» un proiect de 70 de milioane de euro care ar fi trebuit să branșeze toate cătunele din județ la apă curentă și, în sfîrșit, după ce a impus consilierilor județeni aprobarea construirii primului parc fotovoltaic din România, administrația Ciupercă revine în atenția opiniei publice cu un nou concept: strategia de dezvoltare a județului prin licitație deschisă. Și, ca nu cumva să credeți că, o dată înlocuit, președintele Ciupercă va înceta să ne uimească cu viziunea lui, strategia e planificată să se deruleze pe o perioadă de 11 ani.

Pauză pentru precizări necesare... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 13:06 (5573 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viața unui copil «costă» 40000 euro

Viața unui copil «costă» 40000 euro

«Mă numesc Nicoleta, am 2 ani și 8 luni și sufăr de neuroblastom stadiul IV, metastaze medulare și pulmonare. Cancer... Știu cum se fac transfuziile de sînge, cum se face chimioterapia și știu cum arată toate spitalele din București. Dar, dacă voi nu o ajutați pe mami să găsească cei 40000 euro pentru operația mea din Germania, nu voi ști niciodată cum va arăta primăvara viitoare!»... Acestea ar putea fi vorbele nevinovate ale unei fetițe din Slobozia. De curînd, părinții au primit vestea tragică. Nicoleta, micuța de 2 ani și 8 luni, a fost diagnosticată cu neuroblastom, o formă rară de cancer la adulți, dar frecventă și la copii...

6 luni de viață, verdict final al medicilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 09:05 (10304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

1 Decembrie la Slobozia

Autoritățile ialomițene au serbat
Ziua Națională în numele poporului

Între două campanii electorale la orașe și sate, oficialii județeni și cei locali au găsit timp să mai strîngă niște voturi în fața statuii lui Mihai Viteazul din Slobozia, de 1 Decembrie 2009, la orele 11,00 trecute fix. Cu PSD-ul lui Ciupercă în stînga, PNL-ul lui Gheorghe Petre pe dreapta și cîțiva pedeliști rătăciți la cîteva procente în spate, Mihai Viteazul a privit milos timp de 2 ore alături de aproximativ 1000 de slobozeni cum se dau în spectacol autoritățile. Și spectacol a fost din plin căci, la capitolul bîlci, politică, fotbal și femei, toată autoritatea se pricepe.
Sărim peste binecunoscutele momente festive (înaintările în grad, depunerile de coroane, slujba religioasă și poezele... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2009, 18:21 (11410 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

De Ziua României

Sediu administrativ nou pentru Consiliul Județean Ialomița

SLIDESHOW

După doi ani de așteptare și aproape 30 miliarde de lei cheltuiți pentru reabilitarea seismică, Palatul Administrativ din Slobozia a redevenit funcțional. Preluarea acestui sediu s-a făcut în seara de 30 noiembrie 2009 și s-a desfășurat în cadrul unei recepții festive la care au fost invitați foști și actuali reprezentanți ai administrației locale și județene, președinți de partide, oameni de afaceri și reprezentanți ai Bisericii Ortodoxe Române. «Întrunirea noastră este nu numai un omagiu adus memoriei celor peste 100000 de participanți la marea Adunare Națională de la Alba Iulia, dar și o legătură sufletească peste timp prin care dovedim că știm să împlinim, ca pe o sfîntă datorie, acea prevedere... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 23:19 (13972 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Apa slobozenilor, în atenția prefectului Teculescu

Apa slobozenilor, în atenția prefectului Teculescu

Reprezentanții Instituției Prefectului Ialomița au anunațat, luni, 30 noiembrie 2009, faptul că rezultatele analizelor pentru apa slobozenilor vor fi finalizate în data de 2 decembrie. Pe scurt, la solicitarea prefectului Mădălin Teculescu, autoritățile medicale au prelevat probe de apă din 32 de puncte, urmînd a se decide asupra potabilității apei din sursa nouă. «Rezultatelel tuturor analizelor efectuate celor 32 de probe de apă prelevate vor fi gata miercuri, 2 decembrie, urmînd ca pînă la sfîrșitul săptămînii viitoare să vă putem înainta răspunsul oficial, de îndată ce SC Urban va veni să achite devizul și astfel să ridice buletinele de analiză» au comunicat reprezentanții Institutului Național... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 12:59 (5778 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: I-a luat foc mașina

Marți, 3 ianuarie 2012, în jurul orei 16,30, un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o fisură a furtunului de alimentare cu benzină. În scurt timp, flăcările ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:40
(12449 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier și diverse materiale textile din locuința unui cetățean din Săveni au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:39
(11338 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Grivița: Beat la volan, a acroșat un consătean

Duminică, 1 ianuarie 2011, în timp ce un tînăr, de 29 ani, din Grivița, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a acroșat un pieton care se deplasa pe partea carosabilă. Din accident a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:58
(13594 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grivița accident


Fetești: I-au dat foc la magazie

Un incendiu la care a fost solicitat sprijinul pompierilor s-a produs în data de 1 ianuarie 2012, în jurul orei 15,00, cînd o persoană rămasă neidentificată a dat foc unei anexe gospodărești a unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:52
(11878 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Anunț angajare Germania

Oferim 3000-6000 euro pe lună pentru fete frumoase, între 20-30 ani, pentru muncă erotică legală în Bremen/Germania, într-un club românesc.
Contractul va fi încheiat pe o perioadă de ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 12:52
(13312 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Doi tineri, spulberați de autoturismul unui pompier în noaptea de Revelion. Șoferul, beat la volan, a părăsit locul accidentului și a refuzat să i se testeze alcoolemia!

Doi tineri, un băiat, de 21 ani, și prietena acestuia, de 15 ani, au fost spulberați de autoturismul unui pompier chiar în noaptea de Revelion. Accidentul s-a produs pe o stradă din Gheorghe Doja, șoferul ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 21:16
(104599 vizualizări - 99 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache și Cristian Andreescu, campioni la Brăila

Începînd cu 27 decembrie, la Brăila s-a desfășurat ultimul turneu de tenis de cîmp al anului 2011 cu participare slobozeană. Turneul a fost de categoria I, de 500 puncte, participarea fiind relativ bună ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 12:49
(21379 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Suprins la volanul unei mașini cu numere false

Tot miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Urziceni au depistat pe strada Mihai Viteazul, din localitate, un tînăr de 27 ani care se deplasa la volanul unui autoturism neînmatriculat ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:34
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii au confiscat peste 800 de articole pirotehnice deținute ilegal. În urma unor controale efectuate pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:32
(8582 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Arestat pentru că a condus un autovehicul fără permis

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Țăndărei au depistat miercuri, 28 decembrie a.c., pe raza comunei Giurgeni, un localnic în vîrstă de 28 ani pe numele căruia Judecătoria Însurăței- Brăila a emis ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(13184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Circula cu numere expirate

Polițiști din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au identificat în cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., o autoutilitară ce se deplasa pe DN2A, pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(15771 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier, aparatură electrică și diverse materiale textile dintr-o locuință din comuna Bucu au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:22
(16599 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale SMURD

Paramedicii din cadrul ISU Ialomița au intervenit în ultimele 24 de ore în cazul a trei persoane care au solicitat ajutor medical. Astfel, echipajul SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat în dimineața ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:21
(13003 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Beat la volan, a fost urmărit de polițiști. A refuzat testarea alcoolscop și recoltarea de sînge!

În cursul zilei de sîmbătă, 24 decembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza satului Cegani un autoturism ce se deplasa pe contrasens. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară a autoturismului ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:17
(11111 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în pom. Patru victime!

În noaptea Crăciun, 25/26 decembrie a.c., în jurul orei 00.45, un accident s-a soldat cu rănirea a patru persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce o femeie, de 2 ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:04
(7397 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 9 permise suspendate și amenzi de peste 42000 lei!

În perioada 23-26 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:55
(14555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina pe cîmp

Vineri, 23 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată despre producerea unui accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:53
(15800 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Beat la volan

Un bărbat, de 60 ani, din Mărculești, a fost depistat de polițiști luni, 26 decembrie a.c., la volanul unui autoturism deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost testat alcoolscop de polițiști, aparatul ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:32
(13033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Li s-a răsturnat barca. Unul a înotat pînă la mal, ceilalți doi sînt de negăsit!

Doi bărbați din localitatea Bordușani sînt cautați după ce barca în care se aflau s-a răsturnat. O barcă în care se aflau trei bărbați s-a răsturnat luni seara, 26 decembrie 2011, în jurul orei 18,30, în ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 12:21
(10203 vizualizări - 3 comentarii)


«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

Ca în fiecare an, Redacția Independent vă dorește să aveți parte de Sărbători pline de bucurie și liniște. Fericirea să vă umple inimile și belșugul să se întindă pe mese. Alături de cei dragi ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:47
(15048 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Amplasarea aparatelor radar de Sărbători

În perioada Sărbătorilor, polițiștii rutieri vor acționa cu aparatele radar pe următoarele segmente de drum:
-sîmbătă, 24 decembrie 2011, pe DN2-E85, în Urziceni și Movilița, pe DN2A-E60, în Ciochina ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:23
(13226 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2011, 13:11
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Hoți de găini, reținuți de polițiști

Polițiștii slobozeni au reținut doi tineri de 22 și 23 ani, ambii din Grivița, pentru furt calificat. Cei doi au furat mai multe bunuri și păsări din curtea locuinței unui bărbat din localitate, motiv pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(13796 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Brazi confiscați

Polițiștii feteșteni au confiscat trei brazi pentru care nu existau documente de proveniență. Marți, 20 decembrie, polițiștii au acționat pe raza municipiului pentru prevenirea ilegalităților în domeniul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(14997 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Au furat două motopompe

Doi bărbați de 33, respectiv 35 ani, din Slobozia, sînt suspecții principali într-un dosar pe furt. Cei doi au furat două motopompe de pe malului lacului de agrement Țăndărei. Potrivit polițiștilor, fapta ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(17904 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

Un feteștean de 46 ani este cercetat penal de polițiștii de investigare a fraudelor pentru evaziune fiscală. Pe numele individului, polițiștii au reținut că în perioada ianuarie-noiembrie 2011, în calitate ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:28
(15853 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Conducea o mașină radiată din circulație

La începutul săptămînii, luni, 19 decembrie, polițiștii din Fetești au oprit pentru un control de rutină pe o stradă din localitate un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 ani, din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:27
(10548 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Programul de Sărbători al Trezoreriei

«Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri în numerar datorate bugetului general consolidat pot fi ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:23
(19613 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Pieton accidentat

Un bărbat, de 68 ani, din Jilavele, a fost luni, 19 decembrie, victima unui accident rutier. Bărbatul a vrut să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure, moment în care a fost lovit de ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:23
(11846 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


DGFP Ialomița: Obligațiile declarative se pot realiza pînă pe 27 decembrie 2011

«Avînd în vedere prevederile legale, îndeplinirea obligațiilor declarative și de plată, cu termen legal 25 decembrie 2011, se poate face pînă la data de 27 decembrie 2011, inclusiv» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:19
(7253 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...