Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cosmin Amza, fiul generalului (r) Tudor Amza, îngropat la Cimitirul Bellu

Cosmin Amza, fiul generalului (r) Tudor Amza, îngropat la Cimitirul Bellu

Cosmin Amza, fiul fostului șef al IPJ Ialomița, general (r) Tudor Amza, a fost îngropat marți, 15 decembrie 2009, la Cimitirul Bellu din Capitală. Alături de familia îndoliată, au fost prezenți zeci de studenți, profesorul Cosmin Amza fiind îndrăgit de cei cărora le preda Informatica la «Nicolae Titulescu». Mai mult, printre cei care au dorit să transmită condoleanțe, s-au numărat mai multe persoane din anturajul generalului Tudor Amza, oameni de afaceri din Ialomița, primari, procurori sau simple cunoștințe.

Moarte misterioasă
După cum am anunțat, lectorul de la «Nicolae Titulescu», Cosmin Amza, a murit vineri, 11 decembrie 2009, după ce a căzut în gol de la o înălțime... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 14:15 (20460 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița sub nămeți

Ialomița sub nămeți

Primul viscol a paralizat șoselele ialomițene. Circulația este blocată pe nu mai puțin de 12 drumuri naționale, județene și comunale din județul nostru. În ciuda eforturilor autorităților, se pare că șoselele vor mai rămîne blocate cel puțin cîteva ore.
Ca în ficare an, primul viscol, cel noaptea trecută, a blocat traficul rutier. Șosele înzăpezite, mașini neechipate și, cel mai grav, autorități luate din nou prin surprindere. Ialomița este județul unde situația pare a fi cea mai gravă din țară, șoferii stînd peste 10 ore în aglomerația din trafic, pe nu mai puțin de 10 kilometri. Potrivit autorităților, șoseaua ce leagă municipiul Urziceni de Buzău a fost blocată după ce 3 mașini de mare tonaj... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2009, 08:48 (9431 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firmele ialomițene, în derivă

Peste 300 de radieri și 870 suspendări de activitate pînă în luna noiembrie 2009

Firmele ialomițene, în derivă

Radieri, suspendări, dizolvări... Astfel se caracterizează, actual, mediul de afaceri ialomițean. Ultimele date făcute publice de reprezentanții Registrului Comerțului arată dezastrul în rîndurile societăților comerciale din județul nostru. Peste toate acestea, se adaugă firmele intrate în faliment sau insolvență judiciară...
Criza economică este una dintre principalele cauze ale creșterii, parcă de necontrolat, a numărului de societăți comerciale ce își dau «sfîrșitul». Statisticile finelor lunii noiembrie 2009 demonstrează că Ialomița se află pe primele locuri în topul județelor unde agenții economici și-au suspendat, voluntar, activitatea comercială. Astfel, dacă în perioada 1 ianuarie-... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2009, 16:36 (10661 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Licența de exploatare a apei din sursa subterană, la un pas de SUSPENDARE

Urban, ți se pregătește ceva!

Licența de exploatare a apei din sursa subterană, la un pas de SUSPENDARE

SC Urban, firma care exploatează de facto sursa de apă subterană a orașului Slobozia și localităților limitrofe, ar putea pierde dreptul de exploatare a acesteia. Informația a fost furnizată astăzi în cadrul unei conferințe de presă de Mădălin Teculescu, prefectul județului Ialomița. «Această problemă a fost ridicată în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență care s-a întrunit în cursul acestei săptămîni, iar reprezentanții autorității pentru protecția mediului au explicat că este posibil acest aspect dacă SC Urban nu se conformează» a susținut prefectul. Potrivit legislației în vigoare, SC Urban este obligată pînă la sfîrșitul anului în curs să asigure o zonă de maximă securitate în jurul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2009, 17:34 (8499 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Putem avea card electronic de sănătate!

Un doctor de familie aduce medicina europeană la Slobozia

Putem avea card electronic de sănătate!

În vreme ce sistemul de Sănătate din România aproape că își dă ultima suflare, bîntuit de scandaluri medicale și cazuri răsunătoare de malpraxis, un medic de familie din Ialomița intenționează să implementeze pe plan local un sistem online de consemnare detaliată și monitorizare a traseului medical al unui pacient. Noua metodă se numește card electronic de sănătate și, la acest moment, Paula Tecuceanu, medicul de familie despre care facem vorbire, se află în stadiul de intenție și discuții cu firma ce urmează să implementeze sistemul. Cardul poate fi considerat o fișă electronică a pacientului. ICMed este primul sistem informatic online din România destinat furnizorilor de servicii medicale. ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2009, 16:12 (10024 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ne-am trezit

Ne-am trezit

Cît au contat absențele lui Galamaz și Maftei! Nevoit să schimbe din mers așezarea tactică, Dan Petrescu a neglijat faza defensivă, acolo unde soluțiile s-au dovedit insuficiente și ineficiente. Apărarea Unirii a fost franjuri în primele minute ale jocului iar speranțele de calificare ale ialomițenilor au fost făcute praf și pulbere în numai 11 minute la capătul cărora tabela arăta un neverosimil 3-0 pentru nemți. Cel care a deschis balul a fost culmea, Ciprian Marica, proverbial la Stuttgart pentru impotența în fața porții ca pe vremuri slovenul Rudonja (vă amintiți, desigur, barajul cu România).
Handicapul din primul sfert de ora i-a năucit de cap pe băieții noștri care au arătat, în prima... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2009, 09:15 (6325 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Show-room de mașini în curtea Poliției

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Mașinile furate din străinătate au transformat curtea interioară a Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița într-un adevărat parc auto. Autoturisme străine, unele chiar de lux, zac sigilate în «ograda» Poliției. La fel și la Urziceni, unde alte mașini luxoase sînt parcate în incinta instituției. Procedura de identificare a proprietarilor este greoaie și anevoioasă, asta în cazul în care între așa-zisul hoț și adevăratul proprietar nu este o înțelegere de mai mare frumusețea, miza fiind încasarea asigurării auto, deloc de neglijat în străinătate... Regimul juridic al mașinilor nu este de «confiscate», ci doar de «indisponibilizate» sau «ridicate în vederea indisponibilizării».

Spania și Italia, cele mai «prădate» țări... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:43 (7607 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

După scandaluri și acuzații publice legate de subfinanțarea sistemului sanitar din Ialomița, autoritățile medicale trag linie și comunică: mai sînt necesare 5 miliarde pentru finalizarea anului în condiții bune. În mare, banii vor fi folosiți pentru acoperirea unor cheltuieli rezultate urmare a unor reglări efectuate în cele mai mari unități sanitare din județ. Evident, cea mai constitentă sumă, în cazul în care banii vor fi obținuți, va merge către Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 3 miliarde urmînd să «salveze» unitatea medicală din colapsul financiar. Una dintre cele mai acute probleme a sistemului sanitar în anul 2009 a fost subfinanțarea. Managerii spitalelor, oricare au fost aceștia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:32 (7337 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Întotdeauna v-ați întrebat cum este posibil ca în România să se fure miliarde fără ca nimeni să bage de seamă. Ei bine, vă mai răspundem o dată oferindu-vă o posibilă rețetă descoperită la un control de rutină de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Nu vă lăsați însă înșelați de simplitatea rețetei. Aceasta e doar partea văzută a afacerii!

Cînd 39 de facturi umblă «hai-hui» prin cereale
Un control rutier de rutină al Gărzii Financiare Ialomița, desfășurat la filele lunii octombrie 2009, a permis identificarea unui transportator de cereale care comercializa imense cantități de grîne. Sediul social declarat al societății era în Bolintin Vale, județul Giurgiu. Extinderea... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:37 (14860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Turul II al alegerilor prezidențiale, 6 decembrie 2009

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Județul Ialomița-prezență la vot-54,84%
Mircea Geoană (PSD)-55,85%
Traian Băsescu (PD-L)-44,14%

Municipiul Slobozia (primar PSD)-prezență la vot-53,52%
Mircea Geoană (PSD)-54,32%
Traian Băsescu (PD-L)-45,67%

Municipiul Fetești (primar PNL)-prezență la vot-50,04%
Mircea Geoană (PSD)-54,66%
Traian Băsescu (PD-L)-45,33%

Municipiul Urziceni (primar PNL)-prezență la vot-52,08%
Mircea Geoană (PSD)-53,71%
Traian Băsescu (PD-L)-46,28%

Oraș Amara (primar PSD)-prezență la vot-52,00%
Mircea Geoană... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 13:32 (7504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

Ialomița l-a votat pe Geoană, dar l-a cîștigat pe Băsescu

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

La fel ca și în primul tur (40,08%), și la cel de-al doilea PSD și-a adjudecat detașat județul Ialomița cu un procent de 55,80%. PD-L se află în urmă la aproape 10 puncte diferență, cu un procent de 44,20%. În ciuda susținerii acordate de filiala PNL, diferența a fost prea mică pentru a schimba semnificativ rezultatul votului. Dincolo de procente însă, dacă luăm în calcul strict numărul de voturi, se poate constata că fiecare dintre cele două formațiuni au obținut un număr aproape egal, puțin peste 24000 de voturi. De altfel, declarațiile președinților celor două filiale făcute imediat după anunțarea rezultatelor exit-poll-urilor confirmă lipsa de surprize a bătăliei electorale în Ialomița. «... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 10:57 (8294 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

Sursa subterană de apă face găuri și în bugetul Spitalului Județean Slobozia

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

După ce a găurit metodic țevile de oțel ale rețelei îmbogățind orașul cu o nouă colecție de gropi, apa din sursa subterană face o nouă victimă: Secția de dializă a Spitalului Județean. Iar acesta e doar începutul...

Cheltuieli de 4 ori mai mari
Într-un banc uitat, de pe vremea comunismului, Bulă era întrebat unde se poate bea cea mai bună bere. «Dacă n-ai bani și relații, o bei la București... Dacă ai, cea mai bună bere o bei la Viena» explica Bulă la vremea respectivă. După 20 de ani, la Slobozia, bancul rămîne unul de actualitate. Iar la Secția de dializă a Spitalului Județean Ialomița, are conotații tragice. Pentru că, deși nu e vorba de bere ci doar de banala apă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2009, 08:25 (11147 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

Începînd de joi, 3 decembrie a.c., elevii Liceului de Artă din Slobozia beneficiază de un atelier multifuncțional, modern și dotat la cele mai exigente standarde în domeniu. Investiția demarată în urmă cu mai bine de un an constă în două corpuri de clădire legate de un coridor de legătură și o mansardă pentru depozitarea lucrărilor elevilor, destinate studiului practic al elevilor. Valoarea investiției, estimată inițial la 10 miliarde lei, s-a ridicat, la final, la 15 miliarde, din cauza unor lucrări suplimentare efectuate pe parcurs. Prezent la recepție, Gabi Ionașcu a declarat că «aceasta este cea mai nouă investiție finalizată a municipalității. După cum știți, în următoarea perioadă vom inaugura... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 17:13 (7618 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dacie făcută zob la intrare în Slobozia

Trei răniți într-un accident rutier

SLIDESHOW

Un accident grav s-a petrecut în urmă cu o oră la ieșire din municipiul Slobozia către Urziceni. În timp ce conducea mașina, o Dacie 1300, șoferul s-a lovit brutal de un copac de pe marginea șoselei. În autovehicul se aflau, alături de șofer, alte trei persoane, dintre care doi copii. Șoferul, polițist în comuna Ciulnița, a fost rănit grav, medicii fiind rezervați cu privire la șansele lui de supraviețuire, iar cei doi copii au fost transportanți de urgență la Spital, cu răni ușoare. La fața locului, pe carosabil nu au fost găsite urme de frînare, impactul mașinii cu pomul fiind extrem de violent. Potrivit unor surse, polițistul ar fi fost operat în urmă cu două luni, din cauza unei tumori, acestuia fiindu-i interzis să mai șofeze.... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 16:34 (8707 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

Aventura continuă!

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

După ce a cheltuit 100 de miliarde pentru un drum de 12 kilometri pe care nu mai trec nici măcar căruțele, după ce a ratat «de la 11 metri» un proiect de 70 de milioane de euro care ar fi trebuit să branșeze toate cătunele din județ la apă curentă și, în sfîrșit, după ce a impus consilierilor județeni aprobarea construirii primului parc fotovoltaic din România, administrația Ciupercă revine în atenția opiniei publice cu un nou concept: strategia de dezvoltare a județului prin licitație deschisă. Și, ca nu cumva să credeți că, o dată înlocuit, președintele Ciupercă va înceta să ne uimească cu viziunea lui, strategia e planificată să se deruleze pe o perioadă de 11 ani.

Pauză pentru precizări necesare... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 13:06 (5573 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viața unui copil «costă» 40000 euro

Viața unui copil «costă» 40000 euro

«Mă numesc Nicoleta, am 2 ani și 8 luni și sufăr de neuroblastom stadiul IV, metastaze medulare și pulmonare. Cancer... Știu cum se fac transfuziile de sînge, cum se face chimioterapia și știu cum arată toate spitalele din București. Dar, dacă voi nu o ajutați pe mami să găsească cei 40000 euro pentru operația mea din Germania, nu voi ști niciodată cum va arăta primăvara viitoare!»... Acestea ar putea fi vorbele nevinovate ale unei fetițe din Slobozia. De curînd, părinții au primit vestea tragică. Nicoleta, micuța de 2 ani și 8 luni, a fost diagnosticată cu neuroblastom, o formă rară de cancer la adulți, dar frecventă și la copii...

6 luni de viață, verdict final al medicilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 09:05 (10290 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

1 Decembrie la Slobozia

Autoritățile ialomițene au serbat
Ziua Națională în numele poporului

Între două campanii electorale la orașe și sate, oficialii județeni și cei locali au găsit timp să mai strîngă niște voturi în fața statuii lui Mihai Viteazul din Slobozia, de 1 Decembrie 2009, la orele 11,00 trecute fix. Cu PSD-ul lui Ciupercă în stînga, PNL-ul lui Gheorghe Petre pe dreapta și cîțiva pedeliști rătăciți la cîteva procente în spate, Mihai Viteazul a privit milos timp de 2 ore alături de aproximativ 1000 de slobozeni cum se dau în spectacol autoritățile. Și spectacol a fost din plin căci, la capitolul bîlci, politică, fotbal și femei, toată autoritatea se pricepe.
Sărim peste binecunoscutele momente festive (înaintările în grad, depunerile de coroane, slujba religioasă și poezele... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2009, 18:21 (11408 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

De Ziua României

Sediu administrativ nou pentru Consiliul Județean Ialomița

SLIDESHOW

După doi ani de așteptare și aproape 30 miliarde de lei cheltuiți pentru reabilitarea seismică, Palatul Administrativ din Slobozia a redevenit funcțional. Preluarea acestui sediu s-a făcut în seara de 30 noiembrie 2009 și s-a desfășurat în cadrul unei recepții festive la care au fost invitați foști și actuali reprezentanți ai administrației locale și județene, președinți de partide, oameni de afaceri și reprezentanți ai Bisericii Ortodoxe Române. «Întrunirea noastră este nu numai un omagiu adus memoriei celor peste 100000 de participanți la marea Adunare Națională de la Alba Iulia, dar și o legătură sufletească peste timp prin care dovedim că știm să împlinim, ca pe o sfîntă datorie, acea prevedere... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 23:19 (13971 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Apa slobozenilor, în atenția prefectului Teculescu

Apa slobozenilor, în atenția prefectului Teculescu

Reprezentanții Instituției Prefectului Ialomița au anunațat, luni, 30 noiembrie 2009, faptul că rezultatele analizelor pentru apa slobozenilor vor fi finalizate în data de 2 decembrie. Pe scurt, la solicitarea prefectului Mădălin Teculescu, autoritățile medicale au prelevat probe de apă din 32 de puncte, urmînd a se decide asupra potabilității apei din sursa nouă. «Rezultatelel tuturor analizelor efectuate celor 32 de probe de apă prelevate vor fi gata miercuri, 2 decembrie, urmînd ca pînă la sfîrșitul săptămînii viitoare să vă putem înainta răspunsul oficial, de îndată ce SC Urban va veni să achite devizul și astfel să ridice buletinele de analiză» au comunicat reprezentanții Institutului Național... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 12:59 (5778 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu poate fi potabilă

Senzațional!

Apa lui Ionașcu poate fi potabilă

Informațiile de bază le cunoașteți deja. Deși a fost declarată oficial potabilă, apa din sursa subterană a Sloboziei are o turbiditate care depășește limitele admise, concentrații de fier și amoniu peste limitele normale și este clorinată în exces. Iar la 6 luni de la furnizarea acesteia în rețea, autoritățile locale nu au încă o soluție pentru a depăși situația. Pînă în acest moment, ne permitem să apreciem noi. Pentru că, iată, cititorii on-line ai publicației Independent oferă, gratuit, o soluție pe cît de inedită, pe atît de simplă.

Chimia, bat-o vina!
În urmă cu circa o saptămînă, mai precis pe 19 noiembrie, site-ul publicației Independent găzduia un punct de vedere... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2009, 18:59 (7624 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6942 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7603 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6527 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8467 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8190 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei

La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:40
(10170 vizualizări - 0 comentarii)


Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»

Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere

Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, începînd cu 1 iulie 2011, se modifică procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice și fizice, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 15:54
(16068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băcăuan fără carnet, surprins la volan

Marți, 14 iunie a.c., în jurul orei 10.30, un echipaj de poliție rutieră a oprit pentru control în trafic, pe raza orașului Țăndărei, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 42 ani, din Bacău. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:42
(7374 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 10 sesizări penale pentru evaziune fiscală

Peste 220 de verificări ale bazei de impozitare și peste 100 milioane lei venituri suplimentare stabilite la bugetul de stat sînt rezultatele sumare ale controalelor Direcției Generale a Finanțelor Publice ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:29
(7674 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident cu un scuter

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au fost sesizați prin 112 despre faptul că pe DJ51 un scuter a fost implicat într-un incident rutier. Din cercetări s-a stabilit faptul că în timp ce un tînăr localnic ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:25
(9256 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a finalizat campania de depunere a cererilor de subvenție pe suprafață

Potrivit unei informări, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 10 iunie 2011, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:23
(9219 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană: «Constantin Brîncuși, 135 ani de la naștere»

Biblioteca Județenă «Ștefan Bănulescu», în colaborare cu Liceul de Artă «Ionel Perlea» au organizat un eveniment cultural de aniversare a 135 ani de la nașterea sculptorului Constantin Brîncuși. Marți, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:22
(7200 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai pune la dispoziția FIFA 289 de vehicule de pasageri și 11 autobuze, în calitate de partener auto oficial al Cupei Mondiale de Fotbal Feminin Germania 2011. Cu 20 de zile înainte de începerea Cupei ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:45
(7286 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Copiii de la Școala «Nana» și de la Liceul Teoretic «Mihai Eminescu» din Călărași sînt cîștigătorii concursului «Cu viața mea apăr viața». În urma etapei regionale a competiției desfășurată la Satul de ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:35
(11118 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 20:25
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Motociclist de 21 ani, mort după ce s-a izbit violent de un copac

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au fost sesizați de un tînăr cu privire la faptul că o persoană a căzut de pe o motocicletă. Deplasați la locul accidentului, polițiștii au concluzionat că, în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 19:03
(11301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 400 amenzi în trafic

Traficul rutier ialomițean a fost supravegheat în perioada 10-13 iunie de polițiștii ialomițeni. Potrivit raportului final, în cele cîteva zile șoferii au încasat 402 sancțiuni contravenționale și au rămas ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:43
(7391 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Deținuții îl comemorează pe Eminescu

Miercuri, 15 iunie, Penitenciarul Slobozia va organiza evenimentul «Comemorarea a 122 ani de la trecerea în neființă a poetului național Mihai Eminescu». Activitatea este parte a programului «Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:38
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil găsit pe cîmp

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină duminică, 12 iunie, în jurul orei 11.30, în cazul unui proiectil exploziv de calibru 122 mm, extrem de periculos, descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:36
(8493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Balaciu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de duminică, 12 iunie a.c ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:34
(8673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


«Rusaliile», păzite de polițiști

În perioada 10-13 iunie, la nivelul întregii țări, peste 11300 de polițiști au asigurat dispozitivul pentru menținerea ordinii și liniștii publice. «Pe parcursul celor patru zile, prin prezența activă în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:45
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic un autoturism cu plăcuțe de înmatriculare poloneze ce era condus de un bărbat, de 66 ani, din Ciocîrlia. O succintă verificare în bazele de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:41
(7253 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Patru minori, hoți de fier vechi

Un apel de urgență la 112 alerta polițiștii din Gîrbovi despre faptul că mai multe persoane furaseră o carcasă auto din fier pe care o transportau cu o căruță. Apelul fusese inițiat de un bărbat din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:38
(10767 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Adolescent de 16 ani, hoț din locuințe

Un bucureștean de 39 ani a reclamat polițiștilor din Maia, sîmbătă, 11 iunie, că în perioada 19 mai-11 iunie din locuința aflată pe raza comunei i-au dispărut o bicicletă și mai mulți colaci de cablu electric ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:36
(8117 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia furt


Ialomița: Forțe sporite de polițiști, în acțiune

Sîmbătă, 11 iunie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pentru creșterea siguranței rutiere, în mai multe locații de pe raza județului.
În acest sens, sîmbătă, în intervalul orar 0 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:35
(6489 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț prins cu bunurile furate în mașină

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 10 spre 11 iunie, polițiștii ialomițeni și agenții Postului de Poliție Amara au prins în trafic, pe raza localității, autorul unui furt de cablu electric. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:28
(9807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Alexeni: I-a furat bunurile din locuința în construcție

Un tînăr de 20 ani din localitatea Alexeni a fost identificat ca fiind autorul unui furt din locuința unui cetățean. Furtul a fost reclamat polițiștilor din Alexeni de către un bărbat, de 42 ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 08:40
(9852 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...