Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

A mai trecut un an

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

Lucrările de execuție la Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri de peste un an, administrația locală declarându-se nemulțumită de ritmul de lucru. Conform informațiilor oficiale, întârzierile sunt justificate de modificările aduse proiectului inițial.

 

Un an de întârziere În primăvara anului 2022, administrația locală semna ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport Slobozia. Locația aleasă pentru reali­zarea acestei investiții este zona industrială, strada Șoseaua Amara, nr... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2024, 08:05 (9346 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

bonus: «Apă cu program» în 9 localități din Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că în vara acestui an, 24 dintre localitățile județului înre­gistrează depășiri ale parametrilor de potabilitate la apa furnizată locuitorilor. Pentru remedierea situației, inspectorii DSP impun asumarea unor programe de conformare stricte. Investițiile din ultimii ani se dovedesc insuficiente pentru rezolvarea problemelor care apar an de an. Cele mai mari depășiri se înre­gistrează pentru amoniu, mangan și clor rezidual liber. De asemenea, în majoritatea rețelelor de apă a fost constatată prezența bacteriei «E-coli».

 

Apă cu program de conformare... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 07:50 (13687 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

O nouă soluție tehnică

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a identificat o nouă soluție pentru eliminarea mirosurilor emanate de stația de epurare a orașului Slobozia. «Suntem la faza de realizare a Proiectului Tehnic. Lucrările vor demara în cel mai scurt timp posibil... Sperăm ca până în primăvara anului viitor investiția să devină funcțională. Precizez că este o investiție care se realizează din fonduri proprii!» declară directorul gene­ral al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu. Valoarea estimată a acestei investiții este de 6 milioane de lei.

 

Ultimul an cu mirosuri ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 12:10 (9543 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița a legiferat

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit marți, 16 iulie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare. Proiecte su­puse spre aprobare au legiferat, printre altele, majorarea valorii unor investiții în derulare sau care urmează a fi inițiate în decursul acestui an. De asemenea, consilierii județeni au aprobat tarifele pentru rutele jude­țene de transport din Ialomița și au actualizat prețurile medii ale produselor agricole.

 

Bani mai mulți pentru investiții Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 16 iulie 2024, majorarea devizului pentru construcția Centrului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 07:50 (3892 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

În 2023

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

Anual, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița analizează fenomenul infrac­țional din fiecare localitate a județului și face publice aceste date. În 2023, 5 loca­lități din județ au fost considerate cu «risc ridicat» în ceea ce privește criminalitatea. Surprinzător, comuna Bărbulești nu se numără printre acestea, având un coeficient de criminalitate «scăzut».

 

Criminalitatea în cifre «Coeficienții de criminalitate» așa cum definesc polițiștii ialomițeni această statistică se referă la numărul infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 12:20 (16320 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Un control al Poliției Locale Slobozia, Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Registrului Auto Român scoate la iveală numeroase probleme care transformă taxiurile din Slobozia în mijloace de transport nesigure pentru călători. În urma verificărilor au fost constatate deficiențe atât în ceea ce privește documentele necesare licențierii, cât și în ceea ce privește starea tehnică a automobilelor.

 

Sancțiuni aplicate taximetriștilor Potrivit informațiilor oferite de repre­zentanții Poliției Locale Slobozia, controlul pe care... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 07:50 (26196 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Investiții de milioane, zero rezultate

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Administrația din Făcăeni încearcă de o săptămână să furnizeze apă curentă locuitorilor comunei. Oficial, unul dintre cele trei puțuri din localitate s-a «înnisipat». În realitate, de­bitul celor trei puțuri este insuficient, iar calitatea apei furnizate este la limita potabilității. Nuți Roșu, încă primar în funcție, susține că situația se va remedia: «Am făcut eforturi pentru deznisiparea unuia dintre puțuri. Este o situație temporară... Vom relua furnizarea apei în cel mai scurt timp posibil!».

 

5000 de oameni fără apă... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 12:10 (7253 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, la nivelul județului nostru există peste 200 mii de persoane asigurate. Dintre acestea, aproximativ 46 de mii plătesc pentru Fondul Național Unic de Asigurări de Sănătate. În perioada ianuarie-mai 2024, valoarea contribuțiilor a fost de 130 milioane de lei.

 

Contribuția ialomițenilor la Fondul de Sănătate Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru nu­mărul persoanelor asigurate de­pășește 200 de mii. Dintre aceștia, contribuții la Fondul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 07:55 (5028 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți a început lucră­rile de modernizare și renovare a Căminului Cultural din localitate. Investiția este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență și are o valoare de 2 milioane de lei.

 

Lucrări în grafic Proiectul de reabilitare a Căminului Cultural din comuna Sudiți a fost anunțat la începutul lunii martie 2024, iar lucrările au debutat în urmă cu aproximativ o lună. Aceste lucrări sunt realizate în baza Compo­nentei C10 a Planului Național de Redresare și Re­ziliență denumită «... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 15:10 (2765 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Investiții noi

Trotuar de 4,7 kilometri la Ograda

Administrația din Ograda intenționează să construiască o nouă rețea de trotuare la nivelul comunei. Investiția este estimată la aproximativ 2 milioane de lei și ar putea fi finalizată în toamna acestui an. «Treaba administrației este să ridice nivelul de trai. Și noi asta vrem să facem!» susține Lilian Badea, primarul comunei Ograda.

 

Progres cu fiecare investiție edilitară Administrația din Ograda continuă seria investițiilor edi­litare. După asfaltarea integrală a străzilor din comună și realizarea sistemului de canalizare și apă la nivelul localității... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 09:35 (2417 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Transport public modern cu 12 autobuze electrice, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au reușit să implementeze proiectul privind moder­nizarea transportului public în muni­cipiu. Astfel, în baza unui proiect cu finanțare europeană, Primăria Fetești a reușit achiziția a 12 autobuze electrice, modernizând totodată și 27 de stații existente, precum și amenajarea altor 17 stații noi.

 

Mobilitate urbană la Fetești În anul 2021, Primăria Municipiului Fetești a pus bazele unui proiect menit să dezvolte transportul public la nivelul orașului. Astfel, a fost creat «Sistemul Integrat de Transport Durabil... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2024, 14:20 (4168 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

Slobozia: Constructorii promit că Sala Polivalentă va fi gata în 2 ani

La începutul lunii iulie 2024, lucrările de excavație pentru realizarea fundației Sălii Polivalente din Slobozia sunt într-un stadiu avansat de execuție. Construc­torii promit că Sala va fi finalizată mai devreme de 3 ani. «Nu obișnuim să pierdem timpul!» susține Marius Bulboacă, mana­gerul proiectului. Reamintim că valoarea acestei investiții este 70,5 milioane de lei, iar terme­nul de realizare este de 36 de luni.

 

În sfârșit, se lucrează Anunțată ca investiție în 2018, abandonată de autorități vreme de 5 ani și relansată... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 11:55 (12845 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Urziceni: Anchetă in rem pentru «tentativă la omor». Un tânăr a fost înjunghiat de 20 de ori!

Noapte scăldată în sânge în plin centrul municipiului Urziceni. În urma unui conflict spontan, iscat între membrii unui clan de romi din zonă, un tânăr de 21 de ani a ajuns la Spitalul de Urgență Floreasca din București, înjunghiat de 20 de ori! De asemenea, un alt participat la altercație, în vârstă de 20 de ani, se află în prezent internat la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești. Organele judiciare au deschis un dosar penal pentru «tentativă la omor». În momentul de față cercetările se efectuează in rem.

 

Anchetă în curs... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 10:05 (7974 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Parc eolian în Nord-Estul județului Ialomița

Un nou parc eolian ar putea fi realizat în Nord-Estul județului Ialomița. Investiția are o va­loare de aproximativ 200 milioane de euro și urmează a fi rea­lizată pe teritoriul localităților Țăndărei, Ograda, Gheorghe Lazăr și Grivița.

 

Și mai multe eoliene Un nou proiect de investiții menit să genereze «energie verde» se conturează în Ialomița. Conform informațiilor oficiale, firma Țăndărei Solar SRL inten­ționează să construiască pe teritoriul localităților Țăndărei, Grivița, Gheorghe Lazăr și Ograda o rețea de centrale eoliene de mare capacitate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2024, 08:05 (11918 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Medicii de familie ar putea rămâne fără fonduri la finele anului

Ialomița: Medicii de familie ar putea rămâne fără fonduri la finele anului

La 1 iulie 2024, furnizorii de servicii medicale au semnat noi acte adiționale pentru a beneficia de fondurile oferite de Casa Națională de Asi­gurări de Sănătate. Dacă până acum documentele se semnau trimestrial, perioada de valabilitate a actelor adiționale a fost extinsă la 6 luni. CNAS nu a oferit însă o garanție că vor exista fonduri și pentru ultimele 3 luni ale acestui an. Cei mai afectați de această modificare sunt însă medicii de familie care se întreabă cum își vor desfășura activitatea fără garanția că vor fi remunerați pen­tru serviciile medicale ofe­rite. «Să sperăm că nu vor fi probleme în ceea ce privește finanțarea. Colegii... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2024, 12:20 (2765 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Intenție de concediere colectivă la o fabrică de confecții din Fetești

124 de angajați, la un pas de șomaj

Intenție de concediere colectivă la o fabrică de confecții din Fetești

Administratorul unei fabrici de confecții din Fetești, compania CVL Idea Production SRL, a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița cu privire la intenția de a deschide procedura de concediere colectivă. Astfel, începând cu luna august 2024, un număr de 124 de angajați ai fabricii ar putea rămâne fără locuri de muncă. «Deocamdată este doar o intenție. Să sperăm că nu se va concretiza...» au transmis reprezentanții AJOFM Ialomița.

 

Demers în vizorul autorităților Î... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2024, 08:05 (13132 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Evaluarea Națională și Bacalaureatul, cruciale pentru elevii ialomițeni

Evaluarea Națională și Bacalaureatul, cruciale pentru elevii ialomițeni

Miercuri, 3 iulie 2024, și luni, 8 iulie 2024, s-au făcut publice rezultatele, înainte de contestații, la Evaluarea Națională și Bacalaureat. Dacă elevii de clasa a VIII-a au obținut rezultate sub așteptări la examenul pe care l-au susținut, absolvenții de liceu au reușit performanța de a înregistra o rată de promovare peste media națională la sesiunea din iunie-iulie a Bacalaureatului.

 

Analiza rezultatelor la Evaluarea Națională Miercuri, 3 iulie 2024, Ministerul Educației a făcut pu­blice rezultatele, înainte de contestații, la Evaluarea Națională. Datele... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2024, 12:20 (4816 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Constructorul amenință cu închiderea Plajei «Zorilor»

În plin sezon, la Amara

Constructorul amenință cu închiderea Plajei «Zorilor»

Plaja «Zorilor», singura plajă publică care poate fi frecventată de turiștii sta­țiunii Amara, ar putea fi închisă. Ionuț Răileanu, reprezentantul fir­mei care a câștigat licitația de reconstrucție a locației, susține că «plaja trebuie închisă până la re­cepționarea lucrărilor!». Primarul în funcție al Amarei, Alin Sandu, afirmă că «plaja nu poate fi recepți­onată în condițiile actuale!». De mai bine de o săptămână, la intrarea pe plajă, a fost ridicat un gard care limitează accesul turiștilor.

 

Amenințări verbale... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2024, 07:55 (12427 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Poliția ialomițeană a rămas din nou fără conducere. Comisarul șef Daniel Alexandru Radu s-a întors la IGPR!

Poliția ialomițeană a rămas din nou fără conducere. Comisarul șef Daniel Alexandru Radu s-a întors la IGPR!

Inspectoratul General al Poliției Române a decis să nu-i mai prelungească împuternicirea în funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița comisarului șef Daniel Alexandru Radu. Acesta a fost numit la comanda instituției la sfârșitul lunii mai 2024. În momentul de față, oficialii IPGR încearcă să «predea» șefia Poliției ialomițene unuia dintre cei doi adjuncți. Este vorba despre comisarul șef Sebastian Savu și comisarul șef Silviu Condruț.

 

Poliția ialomițeană își caută iar comandant La sfâ... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2024, 17:10 (14896 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia așteaptă banii europeni promiși de Ministerul Sănătății

Spitalul Slobozia așteaptă banii europeni promiși de Ministerul Sănătății

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă de un an să primească fonduri de la Ministerul Sănătății pentru două proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență, declarate eligibile de comisia de analiză a proiectelor din cadrul instituției. Oficialii unității medicale susțin faptul că au încercat să obțină banii însă liniile de finanțare s-au blocat la Minister. «Sperăm totuși că pro­blemele se vor rezolva și vom reuși să implementăm aceste proiecte!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului din Slobozia.

 

Proiecte aprobate doar pe hârtie... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2024, 12:20 (11454 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4345 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4809 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4400 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3748 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8172 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5937 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6540 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7483 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8204 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6525 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4052 vizualizări - 0 comentarii)


Trei tineri din Ciochina, arestați pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au identificat trei tineri, de 18, 21 și 30 de ani, din comuna Ciochina, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», faptă comisă asupra unui alt tânăr, de 19 ani, ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:10
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Scânteia, la volan fără permis

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, în vârstă de 48 ani, din Scânteia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere. De ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:05
(4988 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul orelor 5,00, pe DN21, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 51 de ani, din județul Galați, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 10:40
(8579 vizualizări - 2 comentarii)


Munca «la negru», în atenția ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna ianuarie  2019, acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 17:55
(5803 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi ialomițeni, de 47 și 56 ani, au fost depistați de polițiștii rutieri luni, 11 februarie 2019, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 15:20
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Dosar penal pentru o remorcă

Un bărbat, de 40 ani, din Fierbinți-Târg, a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza localității Maia, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism care tracta o remorcă. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 15:10
(5277 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: A murit intoxicată cu monoxid de carbon

O bătrână de 75 de ani a murit intoxicată cu monoxid de carbon, în propria locuință. Femeia a fost descoperită de vecini, care au observat că atât ea, cât și soțul ei, nu au ieșit din casă. Oamenii s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2019, 18:15
(6842 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...