Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat peste 3000 de apeluri abuzive la 112

În perioada ianuarie-martie 2024

Ialomița a înregistrat peste 3000 de apeluri abuzive la 112

Apelurile abuzive la numărul de urgență 112 reprezintă o realitate și în județul Ialomița. Datele statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale arată că, în primul tri­mestru al acestui an, la nivelul județului s-au înre­gistrat peste 3000 de apeluri abuzive. În cele mai multe cazuri, a fost vorba despre copii lăsați nesupravegheați de părinți care au făcut glume la telefon.

 

Apeluri nejustificate la numărul 112 Statistica trimestrială a Serviciului de Telecomunicații Speciale arată faptul că, la nivelul județului Ialomița, au fost î... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2024, 12:10 (9215 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

6000 de ialomițeni au buletine expirate

6000 de ialomițeni au buletine expirate

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru există aproximativ 6000 de persoane ale căror buletine au expirat. Funcționarii instituției susțin faptul că ialomițenii aflați în această situație trebuie să se adreseze Serviciilor Publice Comunitare Locale pentru a-și întocmi noi acte de identitate.

 

Ialomițeni fără identitate Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița are în coordonare 6 Servicii Locale Comunitare de Evidență a Persoanelor care își desfășoară activitatea pe raza orașelor Slobozia... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2024, 08:05 (12352 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poate te întrebi cine e PPC

Advertorial

Poate te întrebi cine e PPC

Poate ai observat că identitatea vizuală a furnizorului tău de energie s-a schimbat. Cei doi furnizori parte din grupul PPC, PPC Energie și PPC Energie Muntenia au acum un nou logo, care apare acum peste tot, de la facturi la site și aplicație, precum și în magazine.
Dacă te întrebi cum poți intra în contact cu PPC, ei bine, există www.ppcenergy.ro, precum și noua aplicație myPPC, unde ai acces la tot felul de informații și funcționalități utile. Cu aplicația myPPC, poți gestiona totul într-un mod simplu și eficient. Poți verifica balanța facturilor tale, poți primi și plăti facturile de energie electrică sau gaze naturale cu... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2024, 11:40 (3433 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are peste 5200 de pacienți oncologici

Ialomița are peste 5200 de pacienți oncologici

Un raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru, în eviden­țele medicilor specialiști, există peste 5200 de pacienți oncologici. În 2023, tratamentul specific acestei categorii de bolnavi a costat peste 9 milioane de lei.

 

Statistici îngrijorătoare Datele Direcției de Sănătate Publică arată faptul că, anual, în Ialomița sunt diagnosticate cu afecțiuni oncologice, în medie, între 500 și 700 de persoane. La finalul anului trecut, în evidențele medicilor specialiști, se aflau peste... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2024, 07:50 (8075 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Educație fără sănătate în școlile ialomițene

Educație fără sănătate în școlile ialomițene

Asistența medicală și psihosocială a elevilor ialomițeni se face fără personal de specialitate suficient. Datele oficiale ale Direcției de Sănătate Publică și Centrului Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița arată faptul că atât numărul cadrelor medicale, cât și cel al consilie­rilor școlari este foarte mic. Astfel, școlile beneficiază de doar 4 medici de medicină școlară și aproximativ 40 de consilieri școlari.

 

Școlile au nevoie de medici Estimativ, în școlile și grădinițele din Ialomița există 33 de cabinete medicale, a căror activitate... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2024, 09:55 (5617 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Refuzul vaccinării crește numărul cazurilor de rujeolă

În Ialomița

Refuzul vaccinării crește numărul cazurilor de rujeolă

În Ialomița, potrivit datelor oficiale, numărul copiilor nevaccinați împotriva rujeolei depășește 3000. Din această cauză, incidența cazurilor a crescut semnificativ în ultimele două luni, atrag atenția reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița. La fel ca în decembrie 2023, când a fost declarată epidemia națională de rujeolă, Țăndărei, Bărbulești și Cartierul Vlașca din Fetești sunt zonele cu cea mai mică acoperire vaccinală din județul nostru.

 

Crește numărul îmbolnăvirilor În ultimele două luni și ju­mătate, la nivelul... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2024, 10:40 (3805 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înjunghiat de 16 ori de prietenul său, operat de urgență de medicii din Slobozia

La Smirna, în noaptea de Înviere

Înjunghiat de 16 ori de prietenul său, operat de urgență de medicii din Slobozia

În noaptea de Înviere, sâmbătă spre duminică, 4/5 mai 2024, un tânăr de 19 ani din localitatea Smirna a ajuns de urgență la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia după ce a fost înjunghiat de un prieten de-al său de... 16 ori! Acesta a fost transportat în sala de operații, acolo unde medicii au făcut tot posibilul să-i salveze viața. În prezent, victima se află sub monitorizare pe Secția ATI a unității medicale.

 

De la petrecere, în sala de operații Potrivit informațiilor oficiale, tânărul de 19 ani a petrecut noaptea... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2024, 14:05 (14890 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Soluții administrative pentru campusurile abandonate ale Sloboziei

Din nou în atenția autorităților

Soluții administrative pentru campusurile abandonate ale Sloboziei

Unitățile școlare din Slobozia se confruntă cu o criză permanentă de spații pentru elevi. Para­doxal, în oraș există două imobile construite special în acest scop și abandonate la jumătate. Unul dintre acestea se află în curtea Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, iar cea de-a doua construcție este campusul școlar al Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», acum parte a unui viitor consorțiu școlar. Cele două clădiri se află în diferite stadii de construcție, cel mai avansat fiind campusul din curtea Liceului de Arte «Ionel Perlea». Oficialii instituțiilor școlare susțin că autoritățile promit finalizarea lor la î... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2024, 10:10 (14996 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Masa bolnavilor internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia costă lunar 28 mii de lei

Masa bolnavilor internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia costă lunar 28 mii de lei

bonus: Containere închiriate pentru servicii medicale

Aflat în plin proces de modernizare și reabilitare, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a «renunțat» la bucătărie și prepară masa pentru bolnavii internați la cantina Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza». Lunar instituția plătește 28 mii de lei pentru alimentația pacienților. O nouă bucătărie este prevăzută în proiectul pe care Banca Europeană de Investiții intenționează să-l implementeze în cadrul unității medicale.

 

Spital fără bucătărie proprie Amplele proiecte de reabilitare ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia au lăsat... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2024, 09:55 (13796 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermele agricole din Ialomița susțin Învățământul Dual

Fermele agricole din Ialomița susțin Învățământul Dual

De la atragerea fondurilor europene și până la Educație, Agricultura reprezintă unul dintre cele mai active domenii de activitate din județul Ialomița. Reprezentanții celor mai importante ferme agricole din județ au încheiat parteneriate cu unitățile de învă­țământ din Ialomița pentru pregătirea practică a elevilor care studiază profesii precum cea de «mecanic agricol». Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia, de exemplu, are încheiate parteneriate de colaborare cu ferme agricole din județul Ialomița. Iar elevii sunt foarte încântați de faptul că pot învăța o meserie.

 

Sprijin pentru școli... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2024, 10:20 (8551 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!

 

Dreptmăritori creștini,

Hristos a înviat!

Cei doi Sfinți Ucenici și Apostoli, Petru și Ioan, au fost printre martorii privilegiați ai descoperirii mormântului gol al Mântuitorului și primii care au crezut că Iisus Hristos a înviat din morți. Ei reprezintă, de asemenea, și cele două atitudini sau moduri de a ne raporta la cunoașterea și experiența Învierii... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2024, 10:05 (6025 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri de parenting organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cursuri de parenting organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Lipsa accesului la servicii medicale în zonele defavorizate din Ialomița este o realitate tot mai evidentă. Pentru multe dintre fe­meile care trăiesc în aceste comunități monitorizarea unei sarcini sau îngrijirea copiilor sunt aspecte greu de realizat. Pentru a veni în sprijinul acestor mame și a familiilor din care provin, medicii Secției Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia organi­zează o serie de cursuri prin care îi învață pe părinți cum să-și îngrijească bebelușii proaspăt veniți pe lume. Cursurile sunt gratuite și se organizează voluntar, din dorința cadrelor medicale de a fi alături de mamele vulnerabile. «Dorim... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2024, 14:05 (12268 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruina de la kilometrul «0» al orașului Slobozia

Din nou despre Casa de Cultură a Sindicatelor

Ruina de la kilometrul «0» al orașului Slobozia

La 12 ani de la ultimele spectacole pe scenă, Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia continuă să reprezinte un reper cultural al orașului. Inundată, părăsită, exploatată ilegal, ignorată de autorități și de către cei care o ad­ministrează, acest vestigiu al arhitecturii comuniste din Slobozia rămâne în picioare. «Avem toată bunăvoința de a reabilita clădirea, dar nu sunt fonduri!» declară acum Elena Neagu, președintele UJSL Ialomița.

 

Imagini suprapuse Ultimele fotografii din Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia au fost făcute publice î... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2024, 07:50 (19914 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gârbovi: A pierdut la pariuri banii furați prietenului de pahar

Gârbovi: A pierdut la pariuri banii furați prietenului de pahar

Un tânăr din Gârbovi este cercetat penal pentru comi­terea infracțiunii de «acces ilegal al sistemelor informa­tice» după ce i-a furat cardul de credit al prietenului său. Cu banii obținuți și-a încercat norocul la o casă de pariuri, dar a avut ghinion. Acum riscă să stea după gratii până la 5 ani.

 

Se așteaptă decizia instanței În urmă cu o săptămână, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița l-au trimis în judecată pe un tânăr de 25 de ani, domiciliat la Gârbovi, sub acuzația de «... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2024, 12:10 (13536 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internat la spital după ce și-a agresat mama și s-a aruncat de la balcon

S-a întâmplat la Slobozia

Internat la spital după ce și-a agresat mama și s-a aruncat de la balcon

bonus: Peste 300 de copii abuzați, în 2023

Întâmplare șocantă la Slobozia. Un adolescent de 14 ani s-a aruncat de la balconul apartamentului în care locuiește, revoltat de faptul că mama sa a solicitat eliberarea unui ordin de protecție, femeia reclamând faptul că este agresată de fiul său. Se pare că este pentru a doua oară când mama solicită să primească protecție printr-un astfel de act eliberat de organele judiciare. Tânărul primește acum îngrijiri medicale la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București. «Va fi preluat într-un centru de plasament după externare...» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al Direcției Generale de Asistență... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2024, 07:55 (13766 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare cere reducerea tarifelor de furnizare a apei în Ialomița

Administrația Soare cere reducerea tarifelor de furnizare a apei în Ialomița

bonus: Apa din Slobozia NU are nevoie de osmoză inversă

Primarul municipiului reședință de județ Slobozia, Dragoș Soare a cerut public reducerea tarifului de furnizare a apei în unitățile administrativ-teritoriale deservite de Urban SA. Solicitarea edilului din Slobozia se bazează pe alocările bugetare acordate Urban SA pentru reducerea cheltuielilor cu energia electrică în cadrul stației de epurare.

 

Țeapă între administrații Urban SA a decis să majoreze tarifele pentru furnizarea apei în două etape, de-a lungul anului 2023. La acest moment prețul pentru mc de apă furnizată și epurată de către Urban SA î... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2024, 10:20 (18604 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Plajele publice de la Amara sunt pregătite în proporție de 98%

Avem o șansă vara asta

Plajele publice de la Amara sunt pregătite în proporție de 98%

bonus: Alin Sorin Sandu candidează pentru Parlament

Închise oficial în 2021, plajele publice de la Amara ar putea fi redeschise în această vară. Conform declarațiilor oficiale, inves­tițiile existente pe Plaja «Zorilor» și Plaja «Perla» sunt finalizate în proporție de 98%. «Urmează o inspecție la fața locului. În funcție de rezulta­tele inspecției și decizia comisiei de evaluare, voi semna sau nu re­cepția acestei lucrări... Sper ca totul să fie realizat conform proiectului!» a de­clarat public primarul Alin Sorin Sandu. Re­cepția lucrărilor a fost stabilită pentru a doua jumătate a lunii aprilie 2024.

 

3 ani fără plaje publice... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2024, 12:20 (21354 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

100 mii de euro despăgubiri pentru un caz de malpraxis

Spitalul Municipal Urziceni, reclamat în instanță

100 mii de euro despăgubiri pentru un caz de malpraxis

Un fost pacient al Spitalului Municipal Urziceni acuză unitatea medicală dar și pe medicul care l-a tratat de grave abateri profesionale, solicitând plata unor despăgubiri în valoare de peste 100 mii de euro. De asemenea, același pacient cere plata contravalorii îngrijirilor medicale de care a beneficiat după ce a fost externat din spital. Spitalul Municipal Urziceni nu a dorit să comenteze situația.

 

Un proces în curs În anul 2023, bărbatul care a reclamat în instanță atât Spitalul Municipal Urziceni, cât și pe medicul care l-a... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2024, 07:55 (8645 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Soare investește 1 milion de lei în irigarea spațiilor verzi

Operațiunea «Gazonul» continuă

Administrația Soare investește 1 milion de lei în irigarea spațiilor verzi

Consiliul Local Slobozia a aprobat alocarea a aproximativ 1 milion de lei pentru construirea a două sisteme de irigații cu aspersoare în Zona Nordului și Zona Tribunalului din Slobozia. Decizia, aprobată cu majoritate de voturi, con­firmă susținerea de care se bucură acest proiect la nivelul Sloboziei.

 

De la promisiuni la realitate Administrația locală încearcă de peste 10 ani să realizeze zone de spații verzi la nivelul municipiului Slobozia. Primul proiect de acest gen, altfel ratat, a costat administrația 30000 de lei și a fost realizat în Parcul Tineretului... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2024, 12:35 (9416 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă penală la Fierbinți-Târg: Fabrică de reciclare a plasticului, acuzată că îngropa deșeuri în pământ!

Anchetă penală la Fierbinți-Târg: Fabrică de reciclare a plasticului, acuzată că îngropa deșeuri în pământ!

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au deschis un dosar penal care vizează o fabrică de reciclare a plasticului cu sediul în orașul Fierbinți-Târg. Se pare că respectiva firmă îngropa în pământ resturile provenite din activitatea de reciclare. În urma unei acțiuni de amploare a Gărzii de Mediu Ialomița și Poliției ialomițene , în gropile săpate pentru a scoate deșeurile la lumină ar fi fost descoperite peste 60 tone de resturi de material plastic reciclat.

 

Sancțiuni de 160 mii de lei Acțiunea Gărzii de Mediu... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2024, 07:50 (17408 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Acțiune în trafic

Polițiștii ialomițeni au acționat la sfîrșit de săptămînă pe șoselele ialomițene pentru prevenirea și combaterea furturilor de animale. În acest sens, polițiștii feteșteni au controlat 70 de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 17:30
(9862 vizualizări - 0 comentarii)


1,25 de milioane de euro pentru afaceri ialomițene-Finanțări europene pentru antreprenorii tineri din mediul rural

Miercuri, 9 martie, la orele 9,30, la Centrul Cultural Ionel Perlea din Slobozia a debutat seria conferințelor regionale de motivare și promovare a culturii antreprenoriale. Conferințele sînt dedicate actualilor ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 09:26
(10482 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: «Tineret în acțiune»

DGASPC Ialomița: «Tineret în acțiune»

Proiectul «O șansă pentru fiecare» reprezintă inițiativa unui grup de tineri din Centrul de Plasament Nr. 3 Slobozia, aflat în subordinea DGASPC Ialomița. Accesînd Programul «Tineret în acțiune» aceștia ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 09:23
(16181 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Și-a amenințat fosta iubită cu cuțitul

Un tînăr slobozean este cercetat penal după ce și-a amenințat fosta iubită cu un cuțit încercînd astfel să o convingă să se reîntoarcă la el. Isprava s-a petrecut marți, 8 martie, puțin după miezul nopții ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:31
(9323 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Cu sabia în portbagaj

Miercuri, 9 martie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism pentru un control de rutină. Mașina era condusă de un tînăr, de 24 ani, din localitate. Potrivit polițiștilor, în mașina verificată ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:30
(8556 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești sabie


Acțiune a Poliției în zona Țăndărei

Miercuri, 9 martie, timp de două ore, după-amiaza, polițiști din Țăndărei, în colaborare cu jandarmii din localitate, au desfășurat o acțiune atît în oraș cît și pe raza comunelor limitrofe, scopul principal ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:30
(7699 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune

Administratorul unei societăți comerciale din Fetești este cercetat penal pentru evaziune fiscală. Bărbatul a fost depistat de polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din localitate neînregistrînd ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:28
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei

Incendiu la o casă din Țăndărei

Casa unui cetățean din Țăndărei s-a aprins, miercuri, 9 martie, după ce un televizor aflat sub tensiune a generat flăcările. Flăcările au fost stinse de pompierii militari din localitate după mai bine de ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:22
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: I-au confiscat arma

Polițiștii ialomițeni au confiscat o armă de tir cu aer comprimat de calibru 5,5 mm. Arma și alte 232 de diaboluri erau deținute fără drept de un bărbat, de 59 ani, din localitatea Sudiți. Individul a primit ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:17
(11636 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți armă


Fetești: Beat la volan

De 8 Martie, aproape de miezul nopții, la Fetești, polițiștii au prins un șofer băut la volan. Bărbatul de 33 ani conducea o mașină pe strada Călărași din localitate și, fiindcă mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:16
(8504 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Marți, 8 martie, polițiștii din Urziceni în colaborare cu agenții posturilor din Borănești și Ion Roată au executat pe raza mai multor localități a acțiune pe linia mandatelor de executare a pedepsei. ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:16
(7359 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Șofer» fără permis

Un bărbat de 28 ani din Urziceni a fost prins de polițiștii din localitate în timp ce conducea o mașină deși nu avea permis de conducere. Individul a fost depistat miercuri, 8 martie, conducînd o mașină ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2011, 08:15
(6865 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 35 de persoane depistate muncind «la negru» la un singur angajator!

«Prin Hotărîrea nr. 1024/2010, a fost arobată Strategia națională privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada 2010-2012, precum și Planul național de acțiune pentru implementarea Strategiei ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2011, 16:00
(12947 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Cel puțin așa susțin reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în ultima informare dată publicității. Astfel, potrivit datelor statistice, la sfîrșitul lunii februarie 2 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2011, 15:52
(10930 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Medalion aniversar Petre Dulfu»

În organizarea Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» și a Școlii nr. 3 Slobozia, joi, 10 martie, de la orele 12.00, va fi organizat evenimentul «Păcală-Medalion aniversar Petre Dulfu». Astfel, pe lîngă ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2011, 15:06
(12380 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Spectacol «Prețuire Femeii»

Urziceni: Spectacol «Prețuire Femeii»

Miercuri, 2 martie 2011, s-a desfășurat ediția a VII-a a evenimentului «Prețuire Femeii», spectacol dedicat Zilei Internaționale a Femeii. Evenimentul a fost organizat de Protopopiatul Urziceni în colaborare ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2011, 13:54
(12259 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul Mărțișorului», organizat de Protopopiatul Urziceni

«Tîrgul Mărțișorului», organizat de Protopopiatul Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în perioada 27 februarie-1 martie 2011, s-a desfășurat cea de-a doua ediție a evenimentului «Tîrgul Mărțișorului ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2011, 13:36
(11009 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plăți anticipate aferente trimestrului I

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care realizează venituri ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2011, 13:28
(9377 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Flori de la Poliția Rutieră

Slobozia: Flori de la Poliția Rutieră

Cu ocazia zilei de 8 Martie, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în colaborare cu BCR Asigurări au oferit flori femeilor ce s-au aflat la volan. Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2011, 13:20
(9616 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate. ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2011, 19:00
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 160 de infracțiuni «vînătorești» și 28000 articole pirotehnice confiscate

La mijlocul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni au oferit publicității rezultatele acțiunii «Cinegetic 2010», acțiune ce a avut drept scop aplicarea prevederilor legale în domeniul cinegetic și ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2011, 08:42
(10352 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două victime

Duminică, 6 martie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere în urma cărora două persoane au fost rănite.
Primul incident s-a produs într-un sens giratoriu din localitatea Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 17:13
(9872 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Prins în flagrant la furat din podul unei case

Un bărbat de 49 ani din Manasia a alertat polițiștii din Urziceni susținînd că a prins în flagrant un individ ce încerca să fure mai multe bunuri din podul vecinului. La fața locului, polițiștii au identificat ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 17:12
(9836 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Fetești: Delapidare la o firmă și furt de capace de canalizare

Vineri, 4 martie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune în localitate, în cadrul căreia au legitimat 120 de persoane, au controlat 90 de autovehicule, au constatat 6 infracțiuni și au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 17:11
(11321 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vînători de guguștiuci

O armă de tir cu aer comprimat de calibru 4,5 mm și 42 de diabolduri, aceasta este ultima captură a polițiștilor Serviciului de Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase. Arma era deținută fără drept de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 17:11
(14693 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Turc prins cu mașina neînmatriculată

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 4-6 martie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au intensificat controalele în zona municipiului Urziceni și a comunelor ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 17:10
(8580 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă

Polițiștii slobozeni au organizat vineri, 4 martie, acțiuni în scopul de prevenire a criminalității stradale, dar și asigurarea ordinii și liniștii publice. Acțiunea, desfășurată în intervalul orar 13. ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 17:09
(10669 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 68000 lei pentru șoferii indisciplinați

340 de amenzi, 5 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt pe scurt, rezultatele acțiunilor de sfîrșit de săptămînă ale polițiștilor ialomițeni. Astfel, peste 120 de conducători auto ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 17:09
(9161 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Bunuri din confiscări, scoase la vînzare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice interesate că sînt oferite spre vînzare firmelor mai multe bunuri devenite proprietate privată a statului, respectiv confecții ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:31
(13719 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter SMURD pentru victima unui accident rutier

Ialomița: Elicopter SMURD pentru victima unui accident rutier

Un bărbat de 39 ani a fost preluat de un elicopter SMURD după ce a fost victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs duminică, 6 martie, cînd bărbatul aflat la volanul propriei mașini a intrat într ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:24
(8550 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...