Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Afaceri de succes pe bani europeni

Deputatul Neacșu încearcă să se facă util și promite

Afaceri de succes pe bani europeni

Joi, 22 aprilie, în Sala Ateneu a Centrului Cultural «Ionel Perlea» deputatul Marian Neacșu a fost gazda unui simpozion pe teme europene. Concret, parlamentarul ialomițean a organizat o întîlnire de lucru pentru oamenii de afaceri locali interesați de «Finanțarea activităților curente a investițiilor și cofinanțarea proiectelor cu finanțare europeană pe întreprinderi». La simpozion au participat peste 70 de oameni de afaceri și reprezentanți ai băncilor locale interesați de dezvoltarea acestui tip de proiecte. «Am reușit împreună să ajungem pînă aici și cred că, într-un fel sau altul, fiecare dintre agenții economici au întîmpinat perioade de dificultăți. Cea mai importantă dificultate este cea a asigurării surselor de finanțare. Asta a fost principala rațiune pentru care am organizat acest seminar și sînt convins că acum și aici vom realiza primele contacte care să permită o dezvoltare a economiei ialomițene și, de ce nu, a economiei românești»... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2010, 12:30 (24996 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

PSD reloaded

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

Începînd de luni, 12 aprilie a.c., Otilia Dumitru a revenit la conducerea Inspectoratului Școlar. De meserie profesor, Otilia Dumitru a fost inspector adjunct a instituției în perioada de guvernare a PSD-PDL, fiind demisă printr-un ordin ministerial imediat după ce formațiunea politică s-a retras de la guvernare. Imediat după demitere, Otilia Dumitru a constestat documentul la Curtea de Apel București, iar în data de 23 martie 2010 instanța s-a pronunțat în favoarea profesorului. Astfel, începînd cu data de 6 aprilie a.c., oficial, Otilia Dumitru a fost repusă în funcția de inspector școlar adjunct. Numirea domniei sale s-a produs astăzi, 12 aprilie.
Activitatea Otiliei Dumitru la Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2010, 15:45 (32345 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Președintele PSD Ialomița Silvian Ciupercă, membru al Biroului Permanent Național PSD

Cinste lui, cinste lui, cinste Președintelui

Președintele PSD Ialomița Silvian Ciupercă, membru al Biroului Permanent Național PSD

«În cadrul reuniunii care a avut loc la Bușteni în perioada 27-28 martie 2010, președinții de consilii județene membri ai Partidului Social Democrat, au decis în unanimitate ca reprezentant al lor în cadrul Biroului Permanent Național al partidului să fie Silvian Ciupercă, Președintele Consiliului Județean Ialomița și al Organizației Județene a PSD.
Această desemnare reprezintă o recunoaștere a prestigiului dobîndit de către Președintele Silvian Ciupercă de-a lungul timpului în cadrul partidului și a performanțelor deosebite pe care Organizația Județeană PSD Ialomița le-a înregistrat în ultimii ani, cînd a reușit de fiecare dată să cîștige alegerile și să se situeze între primele zece organizații... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2010, 10:12 (28176 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Mult zgomot pentru nimic în satul lui Boc cel mic!»

Ciupercă neagă viabilitatea programului «Renașterea satului românesc»

«Mult zgomot pentru nimic în satul lui Boc cel mic!»

Președintele Partidului Social Democrat, Silvian Ciupercă, îmbină utilul cu plăcutul. Desigur, asta nu-i o noutate, ci mai degrabă ultima dintre ele. În situația de față tindem să credem că utilul înseamnă politica, iar plăcutul atribuțiile ce-i revin în calitate de președinte al Consiliului Județean Ialomița. În atare condiții, în cadrul unei conferințe de presă, unde, cu aplauze și mulțumiri, a fost înălțat la rang de vardist, pentru o zi, primarul de la Traian, întrucît i-a făcut pe plac lui Ponta și a adăugat în palmaresul PSD încă un trofeu în semn de victorie a alegerilor parțiale din localitatea sa, Ciupercă a coborît din turnul de fildeș al Consiliului Județean și a reușit, pentru cîteva... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2010, 08:49 (32041 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Prima mare vizită electorală a micului Titulescu în Ialomița

Ponta la Traian

Prima mare vizită electorală a micului Titulescu în Ialomița

Joi, 18 martie, la orele 15,00, Traian a trăit un moment istoric. Marele Ponta, zis și micul Titulescu a participat la ultima acțiune electorală a PSD. Traian l-a primit cu brațele deschise și l-a ovaționat îndelung. Nu înțelegeți nimic? Nu e vorba de Traian Băsescu ci de comuna Traian din Ialomița, locație unde duminică, 21 martie 2010, se vor desfășura alegeri parțiale pentru desemnarea unui nou consiliu local. Așa cum era de așteptat însă, Victor Ponta nu l-a uitat pe Traian. Traian Băsescu. În prima sa declarație publică către popor acesta a declarat: «am venit la Traian ca să vă spun că, în doi-trei ani, Traian nu va mai fi. Este vorba de Traian Băsescu, nu de comuna dumneavostră care este o localitate de oameni harnici și muncitori. De aceea, vă invit să mergeți duminică la vot și sînt convins că a doua zi Fănel, primarul dvs, o să facă cinste»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2010, 17:07 (26033 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin, noul președinte interimar al PNL Ialomița

EXCLUSIV Liberalii și-au schimbat liderul

Ioan Martin, noul președinte interimar al PNL Ialomița

Ioan Martin este noul președinte interimar al PNL Ialomița. Numirea sa a fost anunțată luni, 15 martie a.c., de Biroul Politic al PNL. Aceasta a propus în cadrul unei ședinte restrînse a conducerii PNL, desfășurată la București, comasarea unor filiale locale apreciate ca fiind neperformante și reorganizarea altora prin schimbarea conducerii acestora. În Ialomița lupta s-a dat între Cristina Pocora, parlamentar PNL în circumscripția electorală Fetești-Țăndărei și Ioan Martin, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița.
La prima sa declarație publică în noua calitate, Ioan Martin a declarat în exclusivitate pentru Independent că își propune să schimbe atît imaginea, cît și modul de abordare... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2010, 20:06 (25611 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul de la Amara, contracandidatul lui Geoană la șefia PSD

Victor Moraru, surpriza alegerilor

Primarul de la Amara, contracandidatul lui Geoană la șefia PSD

Potrivit secretarului general al PSD, Liviu Dragnea, «azi (n. red.: joi, 18 februarie 2010) s-a înscris în competiția pentru președinția PSD și Victor Moraru, primarul de la Amara». Anunțul a fost făcut puțin după orele 12,00 de secretarul general al PSD, Dragnea completînd lista celorlalți candidați la șefia PSD cu numele primarului Victor Moraru. Contactat telefonic, primarul Victor Moraru a refuzat să comenteze informația. După cum am scris deja, în cadrul Conferinței Extraordinare a organizației PSD Ialomița, cea prin care a fost ales și președintele filialei, primarul Amarei a avut un discurs dur la adresa profesorului Silvian Ciupercă, inițiatorul introducerii pe ordinea... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2010, 16:07 (21195 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

«Am înfrânt... PSD Ialomița!»

Modelul Geoană, replicat la nivel de județ

«Am înfrînt... PSD Ialomița!»

La cererea cititorilor on-line revenim cu noi și noi amănunte de la conferința extraordinară a PSD din 17 februarie! Prin urmare...

«Funcția de președinte se cîștigă în picioare, nu din genunchi!»
Aceasta a fost unica declarație incendiară a conferinței extraordinare a PSD Ialomița. Ea aparține primarului Victor Moraru și a încheiat discursul în care acesta pleda pentru amînarea alegerilor pentru funcția de președinte al filialei, alegeri organizate, vă reamintim, în 48 de ore pentru uzul și abuzul unicului candidat de pe listă, Silvian Ciupercă. «Dați o șansă de a candida fiecărui om din această sală. Funcția de președinte se cîștigă în picioare, nu din genunchi domnule Ciupercă!» a... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2010, 09:52 (10166 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă s-a legat de scaun cu voturile Biroului Executiv

PSD este eu și cu mine, fără germenii discordiei

Ciupercă s-a legat de scaun cu voturile Biroului Executiv

Conferința extraordinară a PSD Ialomița a consfințit supremația politică a lui Silvian Ciupercă în cadrul PSD Ialomița. Deși a fost considerată «imorală» de majoritatea delegaților prezenți, realegerea sa în funcție a fost mai degrabă o formalitate. În spatele ușilor închise ale Biroului Executiv PSD însă...

Animal politic Silvian Ciupercă
Deși gradul de notorietate al președintelui Ciupercă rămîne în continuare scăzut, mulți dintre ialomițeni și-l amintesc pe «domn profesor» încă de pe vremea cînd era lefegiu la catedra de matematică a unui obscur liceu din Țăndărei. O figură ștearsă, care nu lăsa să se întrevadă nici cariera administrativă, nici gafele de pe vremea... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2010, 19:22 (19208 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Comunicat de presă al PDL Ialomița despre efectul plantelor etnobotanice asupra organizației PSD Slobozia

«PSD profită, de 20 de ani, de naivitatea cetățenilor din Slobozia»

«Reacția organizației PSD Slobozia, legată de problemele apărute în furnizarea apei din sursa subterană a municipiului, depășește cu mult cadrul unui dialog civilizat care trebuie purtat între liderii locali ai diferitelor partide politice» se arată încă din deschiderea unui comunicat de presă al PDL Ialomița, remis redacției noastre. În continuare, același comunicat mai precizează că problema apei la Slobozia este una reală care, contrar dorinței primarului Ionașcu sau a consilierilor locali PSD, «nu mai poate fi măturată sub preșul Primăriei Slobozia». «De data aceasta, cetățenii municipiului au constatat singuri că, indiferent de asigurările date de autorități, apa nu poate fi consumată!» concluzionează... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2010, 09:21 (11605 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Cazacu și Teculescu sunt niște mizerabili profitori»

PSD Slobozia a identificat inamicii publici în criza apei

«Cazacu și Teculescu sînt niște mizerabili profitori»

Vineri, 12 februarie 2010, la orele prînzului, organizația PSD Slobozia a organizat o conferință de presă care a avut drept subiect «Criza apei». Susținută de aleșii PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, conducerea organizației a lansat o serie de acuzații grave la adresa președintelui PD-L Cazacu Marinică și a prefectului Mădălin Teculescu, considerați drept principalii vinovați pentru situația în care se găsesc locuitorii orașului Slobozia. Declarațiile au fost asumate de viceprimarul Alexandru Stoica, în calitate de președinte al filialei. «Domnii Cazacu și Teculescu au creat o falsă problemă. S-au prevalat de pozițiile de forță pe care le dețin pentru ca prin instrumentele umane pe care le-au numit în fruntea unor instituții, care ar fi trebuit să fie cu adevărat în slujba noastră a tuturor, să poată vinde partea benefică din activitatea de producere, distribuire și canalizare a apă din municipiu urmînd ca noi toți să rămînem cu datoriile»... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2010, 18:33 (19565 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul și cele 71 de amendamente

Apa lui Ionașcu, în atenția parlamentarului Neacșu

Faptul că Marian Neacșu se declară preocupat de soarta slobozenilor și nu numai, nu surprinde pe nimeni. Căci, firesc, parlamentarul din Colegiul 2, se implică într-atît în rezolvarea problemelor concetățenilor domniei sale încît recunoaște că apa lui Ionașcu (ne) creează tuturor un disconfort. Adică, noi vrem să spunem că onor deputatul Neacșu a trecut peste latura afectivă a problemei, în sensul că este de notorietate sprijinul acordat la alegeri primarului Ionașcu și coloratura politică identică a celor doi, și apucă problema cu ambele mîini încercînd o rezolvare. Chiar dacă-i mai mult de ochii lumii, amendamentul privitor la finanțarea Programului de reabilitare a rețelei de alimentare cu... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2010, 19:37 (10565 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Învingătorii Învinsului, Învinșii Învingătorului

Învingătorii Învinsului, Învinșii Învingătorului

Învingătorii Învinsului
Sediul PSD de la Slobozia e pe Eminescu, la ieșire din oraș. Și e prost luminat. Dacă nu-l știi, nici nu-l bagi de seamă, pentru că primarul Ionașcu nu și-a dezmințit renumele. De zgîrcit ce e, nici în noaptea cea mare n-a aprins luminile. Dar staff-ului PSD nici că-i pasă. La 20,45 deja sărbătorește. Chivas Regal la păhăruțe de plastic. Pe chipurile obosite de-atîta cărat la vot, se așterne relaxarea. Deja știu! Geoană a cîștigat exit-poll-urile acum o oră. 52 la 48, cum o să scrie acuma pe ecranul teveului. Știe președintele Ciupercă, care explică didactic că victoria lui Geoană este victoria tuturor celor care pun preț pe mai binele public. Primarul... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:33 (11107 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Pesediștii au împărțit umbrele și s-au rugat privind la cer

«Ploaie pentru Mircea Geoană!»

În ultima zi a campaniei electorale, vineri, 4 decembrie, un comando electoral de peste 100 de pesedei locali, în frunte cu Silvian Ciupercă, s-au rugat social-democrat «să dea Ăl de Sus să plouă». Motivul?! Cele 100 de umbrele roșu-turbat, de campanie, pe care stă scris cu litere de-o șchioapă numele candidatului Geoană.
Și cum săptămînile astea Dumnezeu și-a luat ochii de la noi, făcînd 40 la sută din votanți să vadă doar «sînge» înaintea ochilor în cabinele de votare, ploaia nu s-a lasat așteptată! Ea a lovit scurt, mocănește, fix în Piața Revoluției, acolo unde comando-ul se oprise pentru o clipă, într-o grămadă organizată, să-și mai tragă sufletul din îndemnat electoratul la vot.
Și... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 15:15 (12255 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Eu nu plec nicăieri de aici!»

Gheorghe Petre, Van Gogu al politicii ialomițene

«Eu nu plec nicăieri de aici!»

Gheorghe Petre era, la momentul în care ne-a acordat acest interviu, președintele PNL Ialomița. Spunem era, pentru că motivul pentru care i-am solicitat acest interviu se bazează pe informația că, în mai puțin de 30 de zile, filiala îi va retrage sprijinul politic pentru rezultatele slabe la alegerile prezidențiale. Pentru cei care n-au votat, 15 la sută. Pe margine au ieșit deja la încălzire, din cele două margini de județ, primarul Gheorghe Catrinoiu și primarul Constantin Sava. În plus, același Gheorghe Petre a fost obligat de protocolul PSD-PNL semnat săptămîna trecută la Centru să se lase purtat, precum ursul, ba prin conferințele de presă, ba pe la posturile locale de televiziune, pentru... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 11:18 (9588 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Blaga, trimis în Ialomița să «salte» procentele lui Băsescu

Blaga, trimis în Ialomița să «salte» procentele lui Băsescu

Conducerea PD-L a decis să-și trimită «artileria» grea în județele ce au înregistrat rezultate modeste la turul I al alegerilor prezidențiale, Traian Băsescu fiind «văduvit» de procente bune la scrutinul din 22 noiembrie 2009. Ialomița, în care Băsescu a obținut 27,56% din opțiunile electoratului, se înscrie în rîndul județelor cu rezultate slabe. În acest sens, Cazacu Marinică, președinte al PD-L Ialomița, va primi sprijinul ministrului Vasile Blaga. «Da, într-adevăr, dl Blaga va veni să ne ajute» a precizat Cazacu. «Țin însă să precizez că electoratul ialomițean, ajuns la o maturitate electorală deplină, a înțeles că președintele Traian Băsescu este „cu poporul“. Ialomițenii de dreapta vor... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2009, 18:00 (8312 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

PSD și PNL Ialomița au bătut «palma» pentru Geoană

PSD și PNL Ialomița au bătut «palma» pentru Geoană

În această după-amiază, reprezentanții PSD Ialomița au bătut «palma» cu cei ai Partidului Național Liberal, alcătuind front comun pentru aceeași cauză: pierderea alegerilor din turul al doilea de către Traian Băsescu, candidatul Partidului Democrat-Liberal. Adunați în sala Centrului Cultural «Ionel Perlea», șefii celor două formațiuni politice, Silvian Ciupercă, pe de-o parte și Gheorghe Petre, de cealaltă au semnat protocul de colaborare în vederea sprijinirii candidatului PSD Mircea Geoană în alegerile din 6 decembrie. Una dintre clauzele protocolului de colaborare, este de «realizarea unui impact major al viitoarei guvernări PSD-PNL în interesul dezvoltării economico-sociale a județului Ialomița, a modernizării localităților și pentru bănăstarea cetățenilor ialomițeni»... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2009, 17:55 (8491 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Foarte important, la Parlament nu am absențe!»

Dan Mircea Popescu, deputatul-fantomă al Ialomiței

«Foarte important, la Parlament nu am absențe!»

A venit în Ialomița să candideze pentru deputăție. A luat mandatul și a fugit cu el la București. Noroc cu Băsescu că i-a dat 4 zile libere de concediu fără plată și s-a-ntors în plină campanie electorală în propriul Colegiu. Așa l-am găsit și noi, la Amara, unde nu am ratat ocazia să-l întrebăm dacă nu a uitat drumul către județul ce l-a trimis în Parlament. Noi credem că nu l-a uitat, dar nici mult nu mai are. În plus, de aceea s-a inventat GPS-ul.

Meseria, brățară de aur
Dan Mircea Popescu este deputat de meserie. Ultimul mandat l-a cîștigat cu aplauze în Colegiul 3, Amara-Căzănești. Este la al cincilea mandat de parlamentar, după ce a străbătut în acest scop nu mai puțin de 3 județ, Prahova, Teleorman și, acum, Ialomița...... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2009, 12:46 (9813 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Singurul aliat pe care mi-l doresc e românul!»

Traian Băsescu, susținut de liderii Partidului Popular European

«Singurul aliat pe care mi-l doresc e românul!»

După finalizarea primului scrutin al alegerilor Prezidențiale, Traian Băsescu, primul clasat în cursa electorală, se bucură de sprijinul liderilor Partidului Popular European și ai Grupului PPE din cadrul Parlamentului European, Wilfried Martens și Joseph Daul. Într-o declarație publică, parlamentarii europeni l-au felicitat pe Băsescu pentru scorul bun obținut în cel dintîi tur al alegerilor. «Traian Băsescu a obținut cel mai mare scor în primul tur al alegerilor prezidențiale. Este important să existe stabilitate și un lider puternic, iar noi sîntem încrezători că Traian Băsescu va cîștiga și în al doilea tur deoarece este cel mai bun candidat pentru postul de președinte al României» susțin... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 11:36 (9381 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

«Sper ca Fetești să rămână un oraș galben pentru că și eu sunt galben!»

Gheorghe Catrinoiu, un primar cît un oraș

«Sper ca Fetești să rămînă un oraș galben pentru că și eu sînt galben!»

Gheorghe Catrinoiu a fost consilier local. Nu i s-a părut de ajuns... Așa că a devenit consilier județean! Nici funcția asta n-a fost suficientă! Drept pentru care, în 2008, s-a ales primar. Cu ajutorul lui! Și al prietenilor care au avut încredere în el și l-au susținut necondiționat. Pentru că erau veri, frați, unchi, mătuși și nepoți pînă la al șaptelea neam. Toți feteșteni get-beget care au jurat cu mîna pe volanul jeep-urilor din dotare că vor elibera orașul de ciuma roșie a PSD. Acum orașul Fetești e galben ca păpădia. Iar primarul Gheorghe Catrinoiu acordă selectiv și relaxat interviuri. Noi am fost extrași la tragerea la sorți de săptămîna trecută după trei luni de așteptare. Mai bine... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 12:29 (9325 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beat la volan

Marți seara, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 21,30, polițiștii din Grivița au oprit, pentru control, pe raza localității Iazu, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 40 de ani. Întrucât șoferul ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 17:50
(2001 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 26 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 1100 de persoane, 49 de societăți comerciale și aproape 150 de autovehicule au fost verificate în ultimele 24 de ore. Activitățile de prevenire a răspândirii COVID-19 desfășurate de polițiști continuă ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 17:40
(3136 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10208, cu 46 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 16:40
(2783 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Proiectil neexplodat, găsit în curte

Marți, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 13,55, un cetățean din comuna Maia, în timp ce lucra în grădină, a văzut un obiect ce părea a fi un proiectil. Conștientizând pericolul reprezentat de muniția rămasă ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 14:25
(2111 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru beneficiarii Măsurii 14-Bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a demarat  plata cererilor depuse în anul 2020 pentru Măsura 14-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet a) Plăți în favoarea ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 12:10
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10162, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 16:25
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Luni, 12 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că Ștefan Marinel, de 58 de ani, din Slobozia, ar fi plecat de la domiciliu și nu a mai ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 14:10
(3683 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Aproape 80 de kilograme de pește din speciile scrumbie și cegă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în cursul zilei de luni, 12 aprilie a.c., în localitățile Făcăeni și Bordușani. Astfel, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:55
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC ACIM SA București
angajează
Pentru lucrări în zona Slobozia-Țăndărei,
jud. Ialomița

-Automacaragiu
-Deservent utilaje (buldoexcavatorist)
-Instalatori apă-canal

Relații la telefoanele
021/25.57.456
021/25.55.978
0745/631.081

13 Aprilie 2021, 13:50


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe parcursul zilei de luni, 12 aprilie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului au ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:45
(2371 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

RWA RAIFFEISEN
AGRO ROMANIA SRL

angajează în Căzănești
-Laborant (cu sau fără experiență)
-Silozar
-Operator depozit

Oferim salariu atractiv,
asigurare medicală privată
și acess la tele-medicină
Cei interesați sunt rugați
să sune la numărul de telefon

0737/027.243

13 Aprilie 2021, 11:20


AJOFM Ialomița: 5,18%, rata șomajului în februarie 2021

La sfârșitul lunii februarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4857 de șomeri (din care 2139 femei), rata șomajului fiind de 5,18%, cu 0,6 ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:50
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus luni, 12 aprilie a.c., intrarea în carantină, pentru 14 zile, a localităților Bucu și Gheorghe Doja, din cauza incidenței crescute a cazurilor ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:30
(2927 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 41 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10123, cu 41 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 16:40
(2618 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Jilavele, la volan fără permis

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 10/11 aprilie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din Rădulești și Dridu, în timp ce desfășurau activități de patrulare pe raza comunei Jilavele, au oprit, pentru control ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:45
(3360 vizualizări - 0 comentarii)


Adolescenți de 16 ani din Bărbulești și Căzănești, surprinși la volan în trafic

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., polițiștii din Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în vârstă de 16 ani, din comuna Bărbulești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:40
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:35
(2728 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute, confiscate de polițiștii ialomițeni

În perioada 10-11 aprilie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Făcăeni au fost desfășurate activități de verificare a operatorilor economici, pentru depistarea activităților ilegale din domeniul comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:30
(4269 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Calea București din Fierbinți-Târg

Luni, 12 aprilie 2021, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Calea București din orașul Fierbinți-Târg, județul Ialomița. Pentru remedierea acesteia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:10
(5849 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se plătește subvenția la motorină aferentă trim. III și IV, anul 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, aduce la cunoștință că a început să efectueze plățile aferente ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 14:50
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Urziceni

La Urziceni, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orelor 13,25, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 13:45
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10082, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2021, 16:40
(2709 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10045, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2021, 16:35
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10006, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 16:20
(3926 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 60 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În cursul zilei de joi, 8 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 14:40
(3008 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Vineri, 9 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, o echipă care executa lucrări pe raza municipiului Slobozia a descoperit un proiectil exploziv de artilerie, de calibru 75 milimetri. Conștientizând pericolul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 13:55
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Un pacient al Spitalului Slobozia s-a aruncat în gol de la etajul 3!

Printr-un comunicat de presă, Spitalul Județean de Urgență informează că «în cursul zilei de miercuri, 8 aprilie 2021, in jurul orelor 16,45, un pacient, internat în Secția Medicină Internă, s-a aruncat ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 02:10
(10102 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra

O femeie de 36 de ani a fost pusă sub control judiciar într-o anchetă a polițiștilor Serviciului de Investigații a Criminalității Economice al IPJ Ialomița. Aceasta este acuzată de faptul că, în perioada ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 21:05
(5432 vizualizări - 3 comentarii)


CNAIR: Încep reparațiile la podul de la Fetești, peste Brațul Borcea

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță semnarea contractului de lucrări pentru reabilitarea podului peste Brațul Borcea de la Fetești. Valoarea contractului este de 67,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:25
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Femeie rănită într-un accident rutier

O șoferiță de 30 de ani a fost rănită într-un accident rutier petrecut joi, 8 aprilie a.c., în apropiere de municipiul Fetești. Tânăra a fost preluată de un echipaj SMURD și transportată la Spitalul Municipal ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:10
(4130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...