Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Fanteziile electorale» ale senatorului AUR Rodica Boancă

«Fanteziile electorale» ale senatorului AUR Rodica Boancă

Senatorul AUR Rodica Boancă a organizat vineri, 18 noiembrie a.c., o conferință de presă. În cadrul evenimentului, senatorul AUR a făcut publice două scenarii administrative care vizează Slobozia. Pentru că ambele sunt greu de probat, iar doamna Boancă se află permanent în campanie electorală, le vom încadra pe amândouă la capitolul «fantezii electorale».

Internatul care se face «boom imobiliar» Unul dintre scenariile avansate de către senatorul AUR Rodica Boancă este că internatul fostului Liceu Tehnologic «M. Eminescu» va deveni hotel. Reamintim că, la inițiativa primarului Dragoș Soare, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» și Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» au fost comasate într-o singură entitate, în scopul accesării facile a unor proiecte pe fonduri europene. Rodica Boancă susține că procesul de comasare e ilegal, iar în spatele acestei decizii ministeriale se ascunde un interes imobiliar. «Cică s-ar dori transformarea acestui spațiu într-un „boom imobiliar“... Este o zonă care s-ar vinde foarte bine din punct de vedere imobiliar!» a declarat, printre altele, Rodica Boancă.... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 18:50 (5831 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Vot în favoarea Legii privind prevenirea și combaterea distrugerii culturilor agricole

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

Vot în favoarea Legii privind prevenirea și combaterea distrugerii culturilor agricole

Votată în septembrie 2022 de către Senat, Legea privind prevenirea și combaterea distrugerii culturilor agricole și a pășunatului neautorizat a ajuns pe masa de lucru a Camerei Depu­taților. Unul dintre susținătorii acestei inițiative le­gislative, deputatul AUR Silviu-Titus Pău­nescu, susține că fermierii români au nevoie de facilități legislative care să permită pășunatul pe terenurile agricole. «Consider oportune și necesare facilitățile acordate crescătorilor de animale în condițiile unui acord prealabil cu proprietarii sau utilizatorii suprafețelor agricole!» și-a motivat deputa­tul AUR Silviu-Titus Păunescu decizia.

Susținere pentru crescătorii de animale... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2022, 14:50 (15726 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Primarii USR susțin interesele comunităților!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Primarii USR susțin interesele comunităților!»

USR Ialomița continuă campania publică de promovare a activității politice și administrative a Organizației. Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, susține că «partidele politice mari, asemeni PSD și PNL, reușesc prin intermediul consilierilor locali, să erodeze susținerea de care se bucură primarii USR propulsați în funcții de comunitate. Și, în cazuri particulare, chiar să saboteze politic activitatea acestora...».

Un exemplu... de la țară! Alegătorii din Ialomița au propulsat pe scena administrației locale doi primari USR în mandatul 2020-2024. Primul este Dumitru Trifu... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2022, 11:05 (5502 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Investitori indonezieni la Conacul Manasia

La inițiativa deputatului PSD Ștefan Mușoiu

Investitori indonezieni la Conacul Manasia

La jumătatea lunii octombrie 2022, Conacul Manasia a fost gazda unei întâlniri la care au participat membrii unei delegații parlamen­tare indoneziene, condusă de doamna Nurul Arifin, președinte al Grupului de Prietenie cu România. Printre organizatorii evenimentului s-a numărat și deputatul PSD Ștefan Mușoiu. «Alături de colegii mei din Camera Deputaților și de la PSD Ialo­mița ne-am propus să fructificăm și această oportunitate benefică pentru toți ialomițenii, dar și să atragem in­vestiții străine în domenii cu valoare adăugată mare, inclusiv în infrastructura digitală și noile tehnologii» a ex­plicat deputatul Mușoiu utilitatea întâlnirii.

Nu aduce mandatul, ce aduc indonezienii... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2022, 15:50 (3958 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Pavel, reales prin vot deschis în funcția de președinte al PSD Ialomița

Marian Pavel, reales prin vot deschis în funcția de președinte al PSD Ialomița

Vineri, 21 octombrie 2022, PSD Ialomița și-a reales președintele. Conferința de Alegeri a organizației PSD Ialomița s-a desfășurat în Sala «Europa» a Con­siliului Județean. Marian Pavel a fost reales prin vot deschis, fiind unicul candidat la funcția de președinte, de către cei peste 300 de delegați prezenți în sală. Pe scenă, alături de liderii locali, s-au aflat președintele PSD, Marcel Ciolacu și secretarul general al PSD, Paul Stănescu. Remarcabil în context a fost schimbul de replici între președintele PSD Slobozia, Ștefan Țintă și președintele PNL Ialomița, Dragoș Soare, pre­zent la Conferință în calitate de invitat. Și, cu voia dumneavoastră, ce am putut înțelege noi, cu modestele noastre... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2022, 19:20 (7787 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține salariul minim european

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține salariul minim european

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu sus­ține ideea unui salariu minim care să nu fie condiționat de voința politică a partidelor aflate la Guvernare. Parlamentarul social-democrat declară că propunerea este susținută de către PSD la nivel nați­onal și că reprezintă o prioritate pe agenda de lucru a partidului. «PSD a militat pentru acest obiectiv, a strâns semnături și sperăm ca Directiva Europeană să poată fi implementată în următorii 2 ani!» susține Ștefan Mușoiu.

Un obiectiv care poate fi atins Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține că implementarea salariului minim european la nivelul României... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2022, 15:40 (9765 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Ușa PSD este deschisă pentru toți cei care vor să intre!»

Ștefan Țintă a fost reales în funcția de președinte al PSD Slobozia

«Ușa PSD este deschisă pentru toți cei care vor să intre!»

Ștefan Țintă recâștigă fără emoții un nou mandat de președinte al PSD Slobozia. Alegerile Conferinței Municipale a PSD Slobozia s-au desfășurat joi, 6 octombrie 2022, ca preambul la alegerile pentru șefia PSD Ialomița din 21 octombrie 2022. «Ușa PSD este deschisă pentru toți cei care vor să intre!» a declarat Ștefan Țintă în cadrul conferinței de presă care a urmat alegerilor.

Țintă, în drum către Senat Joi, 6 octombrie a.c., PSD Slobozia l-a reconfirmat oficial în funcția de președinte al filialei pe Ștefan Țintă. Deși a fost ales cu ușile închise, acesta a obținut fără emoții un nou... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2022, 19:50 (12807 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

USR Ialomița se implică în scandalul Clean Tech Ciulnița

USR Ialomița se implică în scandalul Clean Tech Ciulnița

Decizia institu­țiilor publice locale de a permite funcționarea Clean Tech Ciulnița fără respectarea condițiilor impuse în Autorizația Integrată de Mediu a determinat USR Ialomița să sesizeze Ministerul Mediului și Garda Națio­nală de Mediu. «Legea trebuie aplicată oricui!» susține ex-prefectul Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița.

Sprijin politic pentru problemele cetățenilor USR Ialomița este primul partid politic local care se poziționează public de partea protestatarilor care luptă pentru normalizarea activității Clean Tech Ciulnița. După o serie de ieșiri publice, conducerea... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2022, 11:05 (8483 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune!»

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș, la Slobozia

«Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune!»

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș a organizat sâmbătă, 17 septembrie 2022, la Slobozia, o întâlnire de lucru cu reprezentații administrației locale. Întâl­nirea a avut drept scop diseminarea informa­țiilor legate de oportunitățile de finanțare ofe­rite de UE. «Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune! Adică 117,5 milioane de euro dintr-un total de 256,9 milioane de euro în cadrul exercițiului financiar european 2014-2020...» a declarat europarlamentarul român, printre altele.

Lupta pentru accesarea fondurilor europene continuă
USR ... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2022, 12:35 (12652 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul trebuie să treacă la fapte!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Guvernul trebuie să treacă la fapte!»

Parlamentarii AUR continuă să aibă reacții ferme împotriva politicilor economice și sociale ale Guvernului României. Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu consideră că a venit timpul ca Guvernul României să demonstreze că poate gestiona criza energetică care se prefigurează în această iarnă. «Guvernul trebuie să treacă la fapte! Nu cetățenii trebuie să plă­tească prețul incompetenței politice!» susține public deputatul AUR.

Prăpastia către care se îndreaptă țara Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu condamnă ferm politicile guvernamentale susținute de Guvernul Ciucă în ultimele luni. În... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2022, 17:35 (6599 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș vizitează Slobozia

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș vizitează Slobozia

Organizația USR Ialomița găzduiește sâmbătă, 17 septembrie 2022, un eveniment organizat de Vlad Marius Botoș, europarlamentar și vicepreședinte al USR. Acesta va fi însoțit de către fostul ministru al Investițiilor și Proiectelor Europene, Cristian Ghinea. Întâlnirea de la Slobozia, organizată de filiala locală a USR, are drept temă finanțările europene destinate mediului de afaceri.

Un europarlamentar și un fost ministru Organizația USR Ialomița găzduiește sâmbătă, 17 septembrie 2022, un eveniment organizat de Vlad Marius Botoș, euro­parlamentar si vicepreședinte al USR. Întâlnirea... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2022, 15:10 (3500 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Reformele PSD vizează toate domeniile de activitate!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Reformele PSD vizează toate domeniile de activitate!»

PSD vine cu un nou pachet de măsuri necesare depă­șirii crizei energetice, a celei economice și a tuturor efectelor generate de pandemie. Social-de­mocrații propun o serie de decizii favorabile atât populației cu probleme financiare, cât și pentru susținerea companiilor românești. Președintele executiv al PSD Ialomița, deputatul Ștefan Mușoiu, afirmă că la baza acestui nou pachet stă princi­piul distribuției juste și echi­tabile a resurselor.

Împreună cu oamenii Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține că noile pachete de măsuri propuse de PSD reprezintă o soluție pentru toate categoriile... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2022, 13:20 (3384 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Femeile social-democrate din Ialomița, la Școala Politică de Vară de la Olimp

Femeile social-democrate din Ialomița, la Școala Politică de Vară de la Olimp

Reprezentantele femeilor social-democrate din Ialomița au participat în perioada 29-31 august 2022 la Școala Politică de Vară, desfășurată în Stațiunea Neptun-Olimp, județul Constanța. Liderul grupului social-democrat din Ialomița a fost deputatul PSD Raluca Dumitrescu. «Acest eveniment este mai mult decât un eveniment politic... Reprezentăm aici toate femeile din România. Iar rolul nostru este de a prezenta societății româ­nești problemele cu care acestea se confruntă!» a declarat Raluca Dumi­trescu după prima zi a evenimentului.

Școala de Vară, la a VIII-a ediție Ajunsă la a VIII... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2022, 12:40 (4260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul ne vrea săraci!»

Mihai Tănăsescu, vicepreședinte al USR Ialomița

«Guvernul ne vrea săraci!»

Ar fi amuzant dacă angajatorul (patronul, cum spun românii) ar da angajaților tot salariul brut în mână. Să-și plă­tească fiecare român contribuțiile sociale și taxele la stat. Cum ar reacționa un salariat cu minim pe economie, care ar da lună de lună câte 1000 de lei pe nimic?! Poate așa ar conștientiza populația că munca lor este, de fapt, mult mai bine plătită, doar că sunt jefuiți de către statul român. Și spun jaf pentru că statul nu face nimic de banii noștri.

Paradoxul românesc În timp ce guvernanții mimează empatia, căutând soluții fantasmagorice pentru a ne fi nouă mai bine... [citește_tot_articolul]

28 August 2022, 17:05 (4091 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Raluca Dumitrescu susține Programul «Femeia Antreprenor»

150 milioane de lei pentru antreprenorii femei

Deputatul PSD Raluca Dumitrescu susține Programul «Femeia Antreprenor»

Deputatul PSD Raluca Dumi­trescu susține mediatizarea programului «Femeia Antre­prenor», lansat de Ministerul Antreprenoria­tului și Turismului. Apelul de finanțare al acestui Program a fost lansat pe 16 august a.c., iar bugetul alocat depășește 150 milioane de lei. «Programul „Femeia Antre­prenor“ vine în întâmpinarea tuturor femeilor care își doresc o implicare activă în viața econo­mică și încearcă să asigure un echilibru de gen pe piața forței de muncă. Susțin și încurajez toate femeile care îndeplinesc condițiile să se înscrie în acest program!» declară public Raluca Dumitrescu.

Șanse egale pentru femei... [citește_tot_articolul]

27 August 2022, 12:10 (4051 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Unele rute sunt parcurse într-o durată mai mare de timp decât la începutul secolului trecut!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu deplânge soarta infrastructurii feroviare

«Unele rute sunt parcurse într-o durată mai mare de timp decât la începutul secolului trecut!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu deplânge public soarta infrastructurii feroviare din România. Într-o apariție publică recentă, parlamentarul Alianței pentru Unirea Românilor susține necesitatea investițiilor directe în această infrastructură, înainte de a fi prea târziu. Deputatul Silviu-Titus Păunescu crede că românii pot schimba actuala stare de fapt prin vot, la Alegerile din 2024.

Dezastrul infrastructurii feroviare românești Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu face o radiografie succintă a situației actuale a infrastructurii feroviare românești. «Locomotive vechi, care iau... [citește_tot_articolul]

21 August 2022, 12:55 (4139 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței energiei

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței energiei

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru o reglementare a pieței energiei în varianta propusă de PSD la sfârșitul lunii iulie 2022. «Singura decizie cu adevărat viabilă de ieșire din această criză este cea a PSD. Modelul compensării propus de PNL nu mai este valabil!» susține public Mușoiu.

Dezbatere fără sfârșit La sfârșitul lunii iulie 2022, PSD a cerut Guvernului reluarea, la nivelul coaliției de guvernare, a discuțiilor privind aplicarea reglementării prețurilor la energie și gaze în România, pe o perioadă limitată. PSD a prezentat această soluție încă de la începutul anului... [citește_tot_articolul]

19 August 2022, 16:40 (13636 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Legea Asociațiilor de Proprietari devine funcțională

Dezbatere publică marca USR la Slobozia

Legea Asociațiilor de Proprietari devine funcțională

Joi, 21 iulie 2022, la inițiativa deputatului USR Alin Apostol, membru al Comisiei de Administrație din Camera Deputaților, USR Ialomița a organizat la Slobozia o dezbatere publică privitoare la Legea 196 privind înființarea, organizarea și funcționarea Asociațiilor de Proprietari și administrarea condominiilor. Deputatul USR încearcă prin intermediul unui grup de lucru înființat în luna martie a anului 2021 să aducă modificări acestei legi, considerată unanim «stufoasă și disfuncțională». Întâlnirea de la Slobozia a permis identificarea problemelor cu care se confruntă Asociațiile de Proprietari din Slobozia și creionarea unor soluții reale de rezolvare a acestora.

O lege pentru o țară de proprietari... [citește_tot_articolul]

6 August 2022, 14:20 (13902 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

Un nou proiect politic pentru județ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

PSD organizează în toamna acestui an primul congres ordinar al partidului din 2013 și până în prezent. De­cizia obligă organizațiile județene să declanșeze ale­geri la nivelul filialelor locale din mediul urban și rural. Marian Pavel, actualul președinte al Organizației PSD Ialo­mița, susține că va veni în fața social-democraților cu un nou proiect politic pentru județ. Printre obiectivele viitoarelor Alegeri Locale se numără și recâștigarea fotoliului de primar la Slobozia.

La PSD sună goarna Alegerilor viitoare În plină vară, PSD Ialomița se pregă­tește de Alegeri. Conform calendarului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2022, 13:20 (13017 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Alegerea noului președinte al USR, Cătălin Drulă, restartează activitatea politică a filialelor locale. După 2 ani de provizorat politic, liderii locali ai filialei revin pe scena publică. Ex-prefectul Mihai Tănăsescu, vicepreședinte al USR Ialomița, rămâne un critic radical al actualei coaliții de guvernare.

Bilanțul primilor 2 ani Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, consideră mai mult decât firească sancționarea actualei coaliții de guvernare în cadrul unor dezbateri în care să fie implicată societatea civilă: «Coaliția PSD-PNL a început măcelarirea IMM-urilor pentru a... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 13:10 (11601 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Pericol de explozie după ce o autoutilitară a luat foc pe DN2

O autoutilitară ce transporta 2400 l de metanol a fost cuprinsă de flăcări în noaptea de luni spre marți, 21/22 iulie 2014. Evenimentul s-a produs pe DN2, în dreptul KM 61, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2014, 12:30
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Dacă ai teren arabil în anumite localități
din județul Ialomița și
vrei să-l dai în arendă,
poți suna la numărul de telefon
0728/291.926
pentru a afla condițiile noastre

22 Iulie 2014, 09:10


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL Pitești
angajează pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON
(lîngă Combinatul Chimic)
agenți pază
Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic)
sau la telefon 0744/330.327,
dl Ciobanu Nicolae

22 Iulie 2014, 08:30


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii agricoli care au obținut acordul prealabil pentru 2014, că pot depune cererile de plată a ajutorului ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 14:10
(7118 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Bărbulești, arestat

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat în cursul zilei de miercuri, 16 iulie a.c., un bărbat de 34 de ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 10:10
(9328 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în perioada 16 iulie-18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de Plată pentru Măsura 215-pachet a) -plăți privind ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 08:25
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Buldoexcavator în flăcări la Urziceni, bovină căzută în șanț la Manasia

Un cablu electric defect sau neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la instalația electrică a unui buldoexcavator ce aparține unei societăți comerciale din ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 18:50
(7535 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reamenajarea Pieței Revoluției, 37 milioane de lei

Potrivit unui comunicat de presă al Primăriei Slobozia, «marți, 15 iulie 2014, la sediul Primăriei Slobozia, a fost semnat contractul de executare a lucrărilor pentru Piața Revoluției. Procedura face parte ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 13:40
(7590 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri privind controlul pestei porcine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița solicită crescătorilor de porcine din localitățile Manasia, Căzănești, Ciochina, Stejaru, Păltiniș, Grindași, Valea Macrișului, Gîrbovi, Urziceni și Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 10:20
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Sinești

Luni, 14 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea, s-a produs în jurul orei 5,30, pe DN2, pe raza localității Sinești. ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 15:20
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Și-a înfipt un cuțit în abdomen și a amenințat că se aruncă de pe un stîlp

În seara zilei de luni, 14 iulie 2014, în jurul orei 19,25, un bărbat în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, cunoscut cu probleme psihice, a avut nevoie de îngrijiri medicale după ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 09:35
(10161 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Incendiu de la o lumînare

O lumînare aprinsă ar fi fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. Evenimentul a fost anunțat în dimineața zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2014, 11:10
(7171 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia incendiu


Sinești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

În baza unui mandat de percheziție emis de Judecătoria Urziceni, polițiștii Secției Rurale Coșereni au efectuat o percheziție la domiciliul unui bărbat, de 46 de ani, pe raza comunei Sinești. În locuința ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 13:55
(15758 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni, pe numele cărora instanțele de judecată au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 11:50
(6569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

La sfîrșitul lunii iunie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7095 șomeri, din care 1639 șomeri indemnizați, respectiv 5456 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 09:45
(3604 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente cu tineri băuți la Mihail Kogălniceanu și Dridu

Duminică, 6 iulie 2014, pe raza localităților Mihail Kogălniceanu și Dridu s-au produs două accidente de circulație soldate cu avarierea a două autovehicule. Astfel, în timp ce doi tineri de 20 și 24 de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 18:55
(9430 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat lovit de tren

Căderile masive de precipitații din data de joi, 3 iulie 2014, au dus la inundarea a 4 gospodării de pe raza localității Borănești. Unul dintre proprietari a sunat la 112 în dimineața zilei de vineri, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 15:45
(6134 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident din cauza neatenției

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 4 iulie a.c., la ieșirea din Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 14:10
(5800 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Femeie accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 58 de ani, din Urziceni, a fost accidentată de o mașină în timp ce trecea strada regulamentar pe trecerea de pietoni, fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Femeia ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 17:40
(7000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Cantități de pepeni și lemne, confiscate de polițiști

Captură a polițiștilor de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița. În urma unei acțiuni, oamenii legii au confiscat nu mai puțin de 600 de kilograme de pepeni. În cadrul acțiunii polițiștii i-au ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 15:40
(7537 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Imigranți ilegali în județ

Polițiștii Biroului pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de marți, 1 iulie 2014., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii șederii ilegale a străinilor, pe raza de competență.Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 15:20
(4644 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Ecouri oficiale la «Ziua Dunării»

Continuînd tradiția aniversării Zilei Internaționale a Dunării, Consiliul Județean Ialomița a organizat sîmbătă, 29 iunie 2014, dezbaterea «Localități riverane brațului Borcea, de la resurse potențiale ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 12:30
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Noul Programul Național de Dezvoltare Rurală, valoare de 9,85 miliarde euro

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR) a transmis oficial la data de 1 iulie 2014 Programul Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020 către Comisia Europeană în vederea aprobării. Noul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 10:15
(5997 vizualizări - 1 comentariu)


Proxenet din Fetești, în vizorul polițiștilor

Caz de proxenetism la Fetești. Un tînăr de 26 de ani este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, după ce oamenii legii au descoperit faptul că a constrîns o minoră de 15 ani să practice ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 16:50
(6139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Doi bărbați, de 42 și 64 de ani, din Movilița și Dridu sînt suspectați de polițiști ca fiind contrabandiști cu țigări. În urma unor percheziții domiciliare în locuințele acestora au fost descoperite pachete ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 13:45
(6467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente pe bandă rulantă

Sîmbătă, 28 iunie a.c., în jurul orei 16,30, în timp ce un bărbat în vîrstă 41 de ani, din comuna Grivița, conducea un autoturism din direcția Miloșești către Reviga, într-o curbă semnalizată corespunzător ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 12:30
(5558 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat doi ialomițeni de 21, respectiv 34 de ani, în timp ce conduceau autoturisme, deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Cei în cauză au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:45
(4558 vizualizări - 1 comentariu)


Echipajele ISU Ialomița, pe podium

Echipajele ISU Ialomița, pe podium

În perioada 25-27.06.2014 s-a desfășurat, la București, faza zonală a Competiției Naționale de Descarcerare și Acordarea Primului Ajutor Calificat 2014. La linia de start s-au aliniat echipajele inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:30
(6985 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Accident între două tiruri

Andrășești: Accident între două tiruri

Două autotrenuri ce se deplasau pe DN2A au intrat în coliziune, pe raza localității Andrășești. În urma impactului, unul dintre șoferi a rămas prins între fiarele contorsionate ale cabinei. Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 07:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o fabrică de termopane din Sinești

Vineri dimineață, 27 iunie 2014, pompierii de la Secția Urziceni au acționat cu 3 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu, izbucnit în jurul orei 4,45, la o construcție din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2014, 10:40
(8991 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...