Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale... [citește toată știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50 (2810 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro... [citește toată știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50 (2981 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: 30 septembrie 2020, termen limită pentru depunerea notificării privind intenția de restructurare a obligațiilor bugetare

Agenția Națională de Administrare Fiscală reamintește că termenul limită de depunere a notificării prin care se manifestă intenția de a beneficia de măsura de restructurare a obligațiilor bugetare restante... [citește toată știrea]

25 Septembrie 2020, 13:35 (2715 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Programarea on-line, un nou serviciu electronic la dispoziția contribuabililor

Ministerul Finanțelor Publice, prin Centrul Național pentru Informații Financiare, și ANAF au colaborat la dezvoltarea și implementarea unui nou serviciu electronic, Programarea on-line, prin intermediul... [citește toată știrea]

23 Septembrie 2020, 15:55 (4593 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Programul «TEZAUR» continuă în perioada 10-31 august 2020

Românii pot subscrie, începând de luni, 10 august 2020 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului Tezaur, cu scadențe la 1, 2, 3 și 5 ani și dobânzi anuale... [citește toată știrea]

12 August 2020, 12:35 (2163 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 149 de ialomițeni din peste 8300 și-au plătit amenzile primite pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare

Din 21 de milioane s-au încasat 139 mii de lei

Doar 149 de ialomițeni din peste 8300 și-au plătit amenzile primite pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare

Potrivit informațiilor oficiale oferite de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, de la momentul impunerii Stării de Urgență și până în prezent doar 149 de ialomițeni și-au plătit amenzile pe care le-au primit de la forțele de ordine pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare. Estimativ, peste 8300 de ialomițeni au fost sancționați fie că nu au respectat măsurile de izolare la domiciliu, fie pentru că au ieșit din case fără a avea declarațiile pe proprie răspundere completate corespunzător. Cei care refuză să achite amenzile riscă să fie executați silit, spun oficialii Fiscului ialomițean.

Grad scăzut de încasare a amenzilor... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2020, 11:10 (4847 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2020, 11:05 (16800 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii sunt datori la Fisc peste 300 milioane de lei

Ialomițenii sunt datori la Fisc peste 300 milioane de lei

O analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice arată că peste 40 mii de ialomițeni au datorii la Fisc. Valoarea debitelor este de peste 300 milioane de lei! Cele mai multe debite provin din neachitarea amenzilor sau din atragerea răspunderii solidare ca urmare a prejudiciilor stabilite de instanțele de judecată. În ceea ce privește gradul de încasare, acesta este scăzut.

Datorii cu multe zerouri Potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița la nivelul întregului județ există peste 40 mii de persoane fizice care au datorii la buget. Majoritatea restanțelor... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2019, 16:10 (3441 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de... [citește toată știrea]

11 Iulie 2019, 20:10 (4167 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au... [citește toată știrea]

11 Iulie 2019, 20:05 (3718 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Nou record în Ialomița

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița stabilește un record nou. Instituția a înștiințat un debitor că a decis «ridicarea măsurilor de executare silită» după... 2 ani!

Noaptea minții După ce în luna februarie ziarul nostru prezenta scrisoarea prin care ANAF anunța o «poprire la terți» pentru o datorie de 1 leu, a venit rândul altei aberații fiscale. În data de 28 februarie 2019, un debitor a fost notificat că în baza prevederilor Legii 207/2015 privind Codul de Procedură Fiscală i se ridică «măsurile de executare silită». Până aici toate bune și frumoase, iar aberația... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2019, 14:20 (6449 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Miercuri, 13 martie 2019, la sediul din Slobozia al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița va avea loc o întâlnire cu contribuabilii din județ. În cadrul întâlnirii oficiale se va dezbate... [citește toată știrea]

5 Martie 2019, 18:15 (5078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate

Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță faptul că începând din această lună, numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate pe site-ul ANAF. Potrivit noilor modificări aduse Codului... [citește toată știrea]

5 Martie 2019, 17:50 (6203 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: Campania de emitere a titlurilor de stat continuă și luna martie

Ministerul Finanțelor Publice informează că emiterea titlurilor de stat continuă și în luna martie 2019. Astfel, cei interesați trebuie să aibă peste 18 ani și pot subscrie pentru 4 noi emisiuni de titluri... [citește toată știrea]

5 Martie 2019, 11:20 (6122 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmă din Ialomița, executată de Fisc pentru o datorie de 1 leu

Firmă din Ialomița, executată de Fisc pentru o datorie de 1 leu

Persoane juridice sau fizice sunt anual executate silit de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru datorii către stat de 1 leu. Într-o astfel de situație se află și o firmă din județ ai cărei reprezentanți trebuie să plă­tească o datorie de 1 leu, acumulată de către un debitor cu care societatea s-a aflat într-o relație contractuală. Juridic, procedura se numește «poprire la terți». În încercarea de a recupera aceste sume derizorii, Fiscul iese în pierdere...

Situație revoltătoare
Firma din cauza căreia societatea din Ialomița trebuie să plătească debitul... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2019, 10:05 (8308 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul are de recuperat 6,5 milioane de lei de la un deținut

Infractor cu datorii la Stat

Fiscul are de recuperat 6,5 milioane de lei de la un deținut

bonus: Executat silit pentru 1 leu

De 3 ani, angajații Fiscului încearcă să recupereze de la un afacerist controversat din Ialomița 6,5 milioane de lei! Datoria a fost stabilită printr-o sentință penală definitivă, în baza căreia acesta a fost și condamnat la închisoare cu executare pentru «evaziune fiscală». Suma pe care bărbatul trebuie să o dea Statului repre­zintă cea mai mare datorie pe care o persoană fizică din Ialomița o are către bu­get. Nimeni nu știe însă de ce banii nu au fost recuperați până acum...

Datorii de ordinul milioanelor O analiză statistică a Fiscului ialomi­țean arată că 32 mii de persoane fizice... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2018, 14:10 (7026 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii trebuie să primească 23,4 milioane de lei din rambursarea taxelor auto

Ialomițenii trebuie să primească 23,4 milioane de lei din rambursarea taxelor auto

Ialomițenii care au plătit ta­xele auto trebuie să primească 23,4 milioane de lei. Ad­mi­nistrația Fondului pentru Mediu a virat însă către Fisc doar jumătate din această sumă. În conturile contribuabililor au ajuns până acum doar 7,6 mi­lioane de lei. Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au dat asigurări că toți cei care au achitat taxele auto vor primi banii înapoi în termenul stabilit de lege.

O procedură complicată
Procedura privind restituirea taxelor auto este destul de complicată. Banii provin din conturile Administrației Fondului de Mediu... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2018, 12:50 (5078 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

18 mii de ialomițeni au donat 2% din impozit pentru a susține activitatea ONG

18 mii de ialomițeni au donat 2% din impozit pentru a susține activitatea ONG

Peste 700 mii de lei este valoarea pe care Fiscul ialomițean a redirecționat-o către asociații și fundații, în urma donării celor 2% din impozitele aplicate veniturilor încasate de locuitorii județului. Cele mai multe dintre entitățile care au beneficiat de sumele redirecționate își au sediul în municipiul Slobozia.

Sprijin pentru Organizațiile Nonguvernamentale
Cu scopul de a susține activitatea asociațiilor și fundațiilor non-profit, statul a dat posibilitatea ca aceste entități să poată beneficia de fonduri provenite din contribuțiile persoanelor fizice către Fisc. Astfel,... [citește_tot_articolul]

7 August 2018, 15:20 (8347 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

AJFP Ialomița: S-a prelungit termenul de depunere al Declarației Unice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la faptul că termenul de depunere al Declarației Unice s-a prelungit până la data de 31 iulie 2018. Decizia a fost... [citește toată știrea]

19 Iulie 2018, 12:09 (9035 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani de la Fisc

20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani de la Fisc

O statistică a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că 20 mii de ialomițeni trebuie să primească bani din partea instituției. În mare parte, este vorba despre sumele achitate în plus față de obligația legală de plată pe care aceștia o aveau. Chiar dacă vestea este îmbucurătoare, există însă și un «dar» în tot acest demers. În cele mai multe cazuri, valoarea banilor care trebuie restituiți este mai mult decât modică, iar procedura extrem de stufoasă și costisitoare.

Să nu ne bucurăm degeaba! În anul de grație 2015, Ministerul Finanțelor Publice a publicat un Ordin... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 14:45 (6049 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciulnița: Escroci prinși în timp real

Agenții Postului de Poliție Ciulnița au fost sesizați că administratorul unei societăți comerciale din localitate, o femeie, ar fi fost abordată de o persoană suspectă, aceasta oferindu-i spre vînzare trei ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:16
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A murit ars de viu!

Tragedie în orașul Căzănești în seara zilei de sîmbătă, 17 noiembrie a.c. Un bărbat de 56 ani, din localitate, și-a găsit sfîrșitul după ce un incendiu devastator i-a cuprins locuința. Trupul carbonizat ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2012, 20:51
(11367 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

8 Noiembrie 2012, 10:40


Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia: Autocar pentru suporteri la meciul cu Farul

Rezultatele bune înregistrate de echipa lui Dună în Liga a II-a, precum și jocul în ascensiune au făcut ca tot mai multă lume să vină alături de Unirea la jocurile de acasă. Acest lucru a încurajat conducerea ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2012, 14:57
(9183 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare de «evaziune fiscală», instrumentate «pe bandă» de Serviciul de Investigare a Fraudelor

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de trei persoane și au finalizat cercetările cu privire la alte două, cu propunere de trimitere în judecată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:57
(9844 vizualizări - 1 comentariu)


Hramul Mînăstirii din Slobozia, sărbătorit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

În perioada 6-12 noiembrie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:42
(10861 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7184 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6217 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7212 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7512 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7609 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9732 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7429 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7469 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7015 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8566 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12992 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14492 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11737 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...