Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-CNOT Iași 33-18 (15-13)

Două reprize distincte

HCM Slobozia a trăit periculos prima repriză a meciului cu tinerele handbaliste de la CNOT Iași, dar s-a desprins categoric în partea secundă. Firește, nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, dar în startul partidei au existat semnale de alarmă. Andreea Sandu de la oaspeți a semănat ceva pa­nică în apărarea slobozeană, în vreme ce portarul Iustina Popa a oprit mai multe acțiuni ale HCM cu parade de efect. În minutul 17, tabela arăta un neverosimil 9-6 pentru oaspete și, chiar dacă meciurile precedente arătau clar că diferența de valoare este net în favoarea Sloboziei, în tribune au început să apară zumzete de neîncredere. Abia în finalul primei reprize s-a consemnat desprin­derea prin... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2019, 17:40 (4661 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

7 metri de emoții

Handbal, HCM Slobozia-Neptun Constanța 31-30 (26-26, 13-14)

7 metri de emoții

A fost un spectacol palpitant, încheiat dramatic la loteria aruncărilor de la 7 metri. De-a dreptul delicios pentru un spectator neutru, dar pentru iubitorii handbalului ialomițean, doar un nou succes chinuit cu Neptun care lasă, pe termen lung, un gust amar. Motivele pentru care nu reușim să impunem valoare superioară a lotului le-am atins în urmă cu 3 săptă­mâni, la meciul de Campionat. Acum, la jocul din Cupă, am trecut prin tot curcu­beul de emoții și în final am obținut, grație inspirației lui Savko, calificarea în Opti­mile de finală. Fetele merită fe­licitări pentru sângele rece de care au dat dovadă la aruncările de la 7 metri, ce au decis învingătoarea. De ce s-a ajuns până acolo este... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 17:40 (4503 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

A început numărătoarea inversă

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila II 33-20

A început numărătoarea inversă

Meciul cu satelitul Dunării Brăila a încheiat fericit 3 sferturi din Campionat. HCM Slobozia continuă să păstreze avansul de 7 puncte față de ocupanta locului 2, Neptun Constanța, iar acest aspect este suficient pentru a fi siguri că până la finele sezonului regulat nimic nu se va mai schimba. Gândurile tuturor merg acum către turneele semifinal și final care vor elucida ecuația promovării. Jocul Sloboziei arată din nou bine, iar moralul echipei a crescut simțitor o dată cu revenirea jucătoarelor accidentate. Până la turneul semifinal au mai rămas 5 jocuri de campionat, dintre acestea 3 fiind acasă. Numărătoarea inversă a început, iar pentru că locul 1 nu are cum să le mai scape, obiectivul este... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 15:05 (4237 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotoliul de lider a contat

Handbal, Știința Bacău-HCM Slobozia 23-30 (9-14)

Fotoliul de lider a contat

În anii ’80 ascultam cu sufletul la gură transmi­siunile radio ale due­lurilor pentru titlul de campioană dintre Știința Bacău și Rulmentul Brașov. Anii au trecut, iar handbalul feminin din orașul lui Bacovia mai are doar prin nume legătură cu strălucirea de altă dată. De aceea, HCM Slobozia nu a avut nicio problemă în a se impune duminică chiar pe terenul echipei moldave. Știința a fost din nou pradă ușoară pentru elevele lui Gheorghe Covaciu, pe care jocul rezultatelor le-a dus din nou la 7 puncte distanță de urmăritoare. HCF Piatra Neamț a tratat mai serios decât o făcuse Slobozia jocul cu Neptun Constanța și a învins cu 28-27. Fără să aibă neapărat această intenție, echipa nemțeană a oferit... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2019, 16:40 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Înfrângerea tuturor...»

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 23-24 (10-16)

«Înfrângerea tuturor...»

Aceasta a fost expresia care a traversat de la un cap la altul tabăra slobozeană la finalul meciului cu Neptun Constanța. Emisă, se pare, de președintele HCM Nicolae Goidea, ea sintetizează foarte bine cele întâmplate. Venită cu jucătoare de 22-23 de ani, care nu au mirosit până acum florile din prima ligă, echipa dobrogeană a trecut de handbaliste cu experiență gen Toma, Ivan, Georgescu sau chiar Vartic. Cu materialul superior valoric pe care îl deține, Gheorghe Covaciu, antrenor cu ștate vechi în handbalul românesc și antecedente în Liga Campionilor, pierde a doua oară consecutiv în fața «puștiului» Ionuț Pușcașu. O pățise la fel și cu clujeanul Alin Bondar în sezonul trecut. Că ne-a bătut ... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 15:05 (4609 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 23-25 (11-13)

Handbal, HCM Slobozia

HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 23-25 (11-13)

HCM Slobozia merge bine chiar dacă nu obține tot timpul victoriile categorice la care se așteaptă suporterii. Echipa lui Gheorghe Covaciu a învins din nou la Piatra Neamț pe un teren greu unde, de regulă, spectatorii pun o presiune deosebită pe adversari. Nici de data aceasta nu a fost ușor, dar handbalistele noastre au știut să gestioneze momentele mai dificile. Succesul obținut ne îndepărtează la 13 puncte de locul 3, ocupat chiar de echipa moldavă. Așadar, HCM Slobozia are asigurată calificarea în turneul semifinal, iar un succes acasă cu Neptun Constanța, în etapa viitoare, îi va securiza poziția de lider, oricât ar fi matematica de exactă și mingea de rotundă.

Filmul meciului... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 16:40 (3776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un pas mărunt trecut cu brio

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 19-39

Încă un pas mărunt trecut cu brio

HCM Slobozia a învins în de­pla­sare la CNOT Iași într-un meci contând pentru etapa a 11-a a Campio­na­tului Ligii Secunde. Important nu este faptul că echipa lui Gheorghe Covaciu a obținut o nouă victorie, ci maniera în care a făcut-o. Față de ultima confruntare cu Iașiul, în care s-au impus relativ greu, handbalistele noastre au fost mult mai concentrate. În ciuda faptului că au alcătuit un lot de numai 9 jucătoare valide, ialomițencele au tratat responsabil fiecare fază și au obținut un succes clar, în conformitate cu diferența de valoare dintre cele două garnituri. S-a încheiat 39-19 pentru HCM Slobozia, iar echipa noastră se menține confortabil în poziția de lider, la 7 puncte distanță de... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 16:15 (4415 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Înfrângere amicală la Buzău

Handbal, HCM Slobozia

Înfrângere amicală la Buzău

bonus: Victorii pentru Junioare

HCM Slobozia a disputat la finele săptămânii trecute o partidă amicală în de­plasare contra Gloriei Buzău. Antrenată de Dumitru Muși, echipa buzoiană are în lot patru foste handbaliste ale Sloboziei: Mădălina Predoi, Alina Ilie, Andreea Mărginean și Alexandra Iovănescu. Cu toate că adversara e nimeni alta decât ocupanta locului 7 în Liga Națională duelul a fost echilibrat și doar câteva minute i-a lipsit Sloboziei să obțină un succes de moral. Deși a avut doar șapte jucătoare pe foaie, echipa lui Gheorghe Covaciu a condus cu 16-14 la pauză și a cedat inițiativa abia în minutul 57. Buzoiencele s-au desprins și au învins cu 32-29. «În acest moment pot spune că suntem cu adevărat o echipă! Am prestat... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 18:15 (3184 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia

Semne bune după turneul de la Plopeni

În perioada 7-9 decembrie 2018, orașul prahovean Plopeni a găzduit un turneu amical care a adunat laolaltă 4 dintre cele mai puternice echipe ale eșalonului secund de handbal feminin. Un prilej excelent pentru elevele lui Gheorghe Covaciu de a-și măsura forțele în această pauză competițio­nală cu echipe pe care nu le întâlnesc în campionat, fiind în serii diferite. Pe lângă HCM Slobozia, au mai fost prezente echipa organizatoare Activ Plopeni, Dacia Mioveni și Știința București, ultimele două aspirante la Liga Națio­nală. Prin urmare, un test util care a adus satisfacție taberei ialomițene, echipa comportându-se foarte bine și arătând că, în ciuda numeroaselor absențe, rămâne printre pute­rile... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:35 (4057 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Recital la o singură poartă

Handbal, HCM Slobozia-Știința Bacău 44-18 (20-7)

Recital la o singură poartă

În vremuri nu prea îndepărtate, când antrenorul Ion Arsene aducea Știința Bacău la Slobozia, era încordare maximă în rândul iubitorilor handbalului din orașul nostru. Cele două echipe luptau pentru promovare, iar Bacăul le avea în componență pe viitoarele internaționale Laura Chiper și Marinela Burghel. Doar câteva realizări individuale venite de la Iuliana Faig sau Ionela Ciobanu ne mai aduc aminte de ceea ce a fost echipa moldavă. De asemenea, vulcanicul Ion Arsene și-a îmblânzit semnificativ tonul dar rămâne același veritabil om de handbal, care duce mai departe tradiția sportului cu mingea mică din Bacău într-un moment în care mulți s-ar fi dat bătuți... Așadar, în meciul cu Știința Bacău... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 09:50 (4000 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Prima înfrângere. Va fi și ultima?

Handbal, Neptun Constanța-HCM Slobozia 25-24 (12-10)

Prima înfrângere. Va fi și ultima?

A fost duminica surprizelor în handbalul feminin. Viperele norvegi­ene au mușcat-o lacom pe CSM București, Buzăul a bătut-o crunt pe Craiova, iar Slobozia nu putea face excepție... Mai cu seamă că atunci când succesele ți se urcă la cap, se lasă apoi greu în mâini și picioare. E drept că Sloboziei i-au lipsit Filip, Marchi­danu și Nicolae, Georgescu a jucat într-un picior, iar Codrea abia a revenit. Aceste scuze nu țin însă la un nivel atât de scăzut, iar sportul îi pedepsește pe cei care se cred dinainte învingători. Așa i s-a întâmplat echipei HCM Slobozia la Constanța, acolo unde corabia lui Covaciu a luat în premieră apă...

HCM, evoluție ștearsă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2018, 18:15 (4955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nervi, sânge și în final victorie

Handbal, HCM Slobozia-HCF Piatra Neamț 31-26 (16-10)

Nervi, sânge și în final victorie

Tensiunea vibra în aerul cald al Sălii «Andreea Nica» înaintea meciului cu HCF Piatra Neamț, așa cum se întâmpla pe vremuri când raportul de forțe dintre cele două echipe era mai echilibrat. Pentru oaspete, o înfrângere la proporții reduse era similară unui succes. Pentru HCM Slobozia, o victorie deplină ar fi reprezentat ieșirea din această în­cleș­tare fără alte jucătoare accidentate. Handbalistele au ieșit la încălzire, însă două dintre ale noastre au rămas pe marginea terenului. Proptite în cârje, Mariana Filip și Irina Marchidanu, tocmai ce au trecut printr-o operație de menisc și se află în recuperare... Vine din urmă Raluca Nicolae, cu o problemă chiar mai gravă și cine știe ce ne mai re... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2018, 12:25 (3745 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-CNOT Iași 26-20 (13-9)

Sănătate să fie, că victorii găsim

HCM Slobozia a obținut a șasea victorie stagională, dar, din păcate, această știre pălește în fața proble­melor de sănătate tot mai numeroase cu care se confruntă jucătoarele noastre. După Irina Marchidanu, a venit rândul Marianei Filip să sufere o intervenție chirurgicală la genunchi, problemă ce o va ține departe de semicerc cel puțin două luni. Probleme la genunchi a căror natură nu e certă acuză și tânăra extremă stângă Raluca Nicolae. În aceste zile, ea face investigații pentru a vedea dacă și în cazul său e nevoie de o intervenție. Probleme la genunchi are și extrema dreaptă Georgiana Codrea. Patru handbaliste pe care Covaciu nu se poate baza pe o perioadă destul de scurtă, nici la meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:35 (3809 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Atac tăios, apărare visătoare

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila II 33-28 (15-11)

Atac tăios, apărare visătoare

HCM Slobozia continuă să se joace de-a «Guliver în țara piticilor», componența seriei din care face parte permițându-i-o cu pri­sosință. Duminică, 14 octombrie 2018, în compania satelitului Dunărea Brăila, elevele lui Gheorghe Covaciu au avut totuși o misiune ceva mai dificilă. A contribuit la aceasta și lista lungă de indisponibilități din lotul ialomițean. Stâlpul apărării, Irina Marchidanu, s-a operat la menisc, și va reveni cel mai probabil, în luna ianuarie. De altfel, golul lăsat de ea în defensivă, s-a văzut în plin duminică. Mariana Filip, cea mai bună marcatoare a începutului de sezon, nu a intrat nici ea cu Dunărea. Interul stâng a acuzat dureri de spate și, mai ales, de genunchi, urmând... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2018, 16:40 (5784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se văd semifinalele

Handbal, Știința Bacău-HCM Slobozia 18-31 (7-13)

Se văd semifinalele

Handbal, CSS Slobozia: Succes pentru junioarele II, înfrângere pentru junioarele III

HCM Slobozia a obținut în orașul lui Bacovia încă o victorie confortabilă. Echipa lui Gheorghe Covaciu a întâlnit Știința, multiplă campioană a României în anii ’80, ajunsă acum la cel mai jos nivel din istorie. Handbalistele noastre n-au avut prea mult de furcă cu echipa moldavă, și-au impus rapid ritmul de joc și, per ansamblu, istoricul partidei a fost similar celorlalte 3 jucate până acum. E clar, HCM Slobozia se va califica în turneul semifinal și în proporție de 99% va câștiga seria. Abia atunci vor începe partidele cu adevărat dificile și este important ca echipa să rămână capacitată la maxim. Cu siguranță, cele 16 meciuri rămase din competiția zonală nu vor da mari bătăi de cap lui Toma... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2018, 18:15 (3875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fără rival

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 31-22 (17-12)

Fără rival

bonus: CSS Slobozia, lideră la junioare

HCM Slobozia a realizat prima promovare în Liga Națională în se­­zonul 2013-2014, când s-a apelat pentru întărirea lotului la handba­liste cu experiență precum Dospin, Moroianu, Nica, Ruscior sau Stoleru. Au avut atunci de trecut peste adversari gen HM Buzău, Școala 181 sau Știința București. În actualul campionat, echipa are același obiectiv, dar pentru a-l realiza s-a apelat la jucătoare sub 23 de ani, de perspectivă, suficient de pregătite să facă diferența la acest nivel. Plus o handbalistă cu mare experiență, aspect care s-a văzut în acest start de sezon: sârboaica Natasa Savko. După 3 etape, senzația este că echipa noastră, dacă nu se culcă pe lauri, are potențial mult peste nivelul celorlalte... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 12:10 (5283 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Stăpânele Moldovei

Handbal, HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 25-29 (10-13)

Stăpânele Moldovei

bonus: Doar o victorie pentru Junioare

Alt aer, altă viață... Jaloane ușor de trecut în liga secundă a handbalului feminin. HCM Slobozia a mai facut o victimă și, cu siguranță, va continua pe aceeași linie dacă nu va apărea relaxarea. De acest aspect va avea grijă antrenorul Gheorghe Covaciu. Nouă ne rămâne doar să ne bucurăm că echipa se află în grafic și să așteptăm cu interes primul meci oficial de pe propriul teren.

7 minute de emoții Atât a durat perioada brăzdată cu semne de întrebare pentru echipa noastră. Nemțencele de la HCF au început bine jocul, având-o drept primă voce în atac pe Anca Oancea, jucătoare care a... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 12:25 (4021 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Defilăm...

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 11-36 (4-18)

Defilăm...

Debutul în campionatul Diviziei secunde a fost pentru HCM Slobozia conform așteptărilor. Tinerele jucătoare de la CNOT Iași nu au avut capacitatea de a opune prea mare rezistență elevelor lui Gheorghe Covaciu. Și, astfel, după ce Obedeanu a deschis scorul, a urmat o desfășurare de forțe care a confirmat pretențiile la promovare ale Sloboziei. A fost 4-0 pentru HCM, apoi 9-1, 12-2, iar la pauză 18-4. A doua repriză a însemnat o simplă formalitate, HCM impunându-se cu un convingător 36-11. Raportul de forțe net în favoarea noastră i-a permis lui Covaciu să ruleze tot lotul avut la dispoziție. A lipsit Mouna Jlezi, care mai are de luptat câteva zile cu o entorsă la gleznă. Pentru echipa noastră au... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 17:05 (5117 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Trebuie să revenim unde ne dorim cu toții!»

Handbal, HCM Slobozia, antrenor Gheorghe Covaciu

«Trebuie să revenim unde ne dorim cu toții!»

Duminică, 9 septembrie a.c., începe «campio­natul reabilitării», unul în care HCM Slobozia are datoria de a reveni în Liga Națională. Va fi dificil, dar, ținând cont de valoarea lotului, pentru acest nivel o clasare în afara locurilor promovabile direct ar constitui o surpriză extrem de neplăcută. Față de sezonul trecut, nu se mai regăsesc în lot Ion, Inculeț, Predoi, Pătuleanu, Enescu, Dăscălete, Ilie și Burlacenko. Dar au rămas Mitrache, Toma, Nicolae, Sava, Marchidanu, Georgescu, Ivan și Jlezi. Lor li s-au adăugat Savko, Aron, Dragu, Filip, Vartic, Obedeanu, Naumenko, dar și junioarele Ana Maria Neagu și Naomi Vasile. Un lot care arată bine pe hârtie, a cărui primă ocazie de a-și arăta competitivitatea... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2018, 11:10 (4256 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Handbal, HCM Slobozia

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Sala «Andreea Nica» a găzduit, pe 24 și 25 august 2018, «Cupa Municipiului Slobozia», competiție de handbal feminin la care, pe lângă HCM, a mai participat FC Argeș Pitești, Știința București și CSU Neptun Constanța. Ochii tuturor spectatorilor s-au îndreptat, firește, către echipa noastră, care s-a prezentat cu multe noutăți în lot, în general surprize plăcute. HCM Slobozia a trecut de FC Argeș Pitești cu 26-17, iar apoi a surclasat-o pe Neptun Constanța cu 37-27. Cel mai dificil joc a fost sâmbătă, în compania Științei București, echipă la care evo­luează fostele jucătoare ale Sloboziei, Jeni Drăgan și Mihaela Popescu. După un joc frumos, HCM Slobozia s-a impus cu 27-25 și a intrat astfel în... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 13:50 (3655 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Braconajul, în atenția polițiștilor

Joi, 3 septembrie a.c., pe parcursul derulării unei acțiuni în sistem integrat în extravilanul orașului Țăndărei, polițiștii au depistat un bărbat, de 32 de ani, din comuna Valea Ciorii, care transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 16:25
(5391 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Spațiu destinat bebelușilor (alăptat și schimbat)»

Primăria Municipiului Slobozia și Direcția Municipală pentru Cultură, Învățământ, Sport și Tineret inaugurează «Spațiul destinat bebelușilor (alăptat și schimbat)». «Slobozia Viitorului»-concurs de proiecte ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 13:25
(4722 vizualizări - 2 comentarii)


Jandarmeria Română acționează pentru prevenirea și combaterea fenomenului tăierii ilegale de material lemnos

Peste 850 mc de material lemnos au fost recuperați de jandarmi în urma acțiunilor desfășurate în mod independent, în cursul lunii august 2015. Astfel, în luna august a.c., aproximativ 2000 de jandarmi din ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 11:20
(7821 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat european de arestare pentru un infractor din Bărbulești

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra proprietății, fapte comise în Franța. La data de 1 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 20:55
(8665 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Informații privitoare la renta viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița reamintește că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2014, rentierii trebuie să se prezinte pînă la ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 19:25
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru absolvenții de studii superioare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita vine în întîmpinarea absolvenților de studii superioare, informîndu-i pe cei care nu reușesc să se angajeze că au dreptul să ceară indemnizația ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 18:20
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-au intensificat furturile de cereale

Polițiștii ialomițeni au reținut 10 ialomițeni sub acuzația de furt și furt calificat. Patru dintre aceștia, două femei și doi bărbați, cu vîrste cuprinse între 17 și 69 de ani, toți din Fetești, au fost ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 17:45
(3993 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri de lucru cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 16:20
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți: După accident, i-a luat foc mașina

Un tînăr, de 19 ani, a fost rănit după ce autoturismul pe care îl conducea a fost implicat într-un accident rutier, pe raza localității Fierbinți. În urma evenimentului, autoturismul a fost cuprins de flăcări ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 15:05
(5292 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri de formare profesională

În luna septembrie 2015, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița urmează să demareze cursuri de formare profesională în următoarele meserii: operator introducere, validare și prelucrare ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 13:20
(6116 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: 1400 de proiecte pentru PNDR 2014-2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Ruale (AFIR) a primit pînă în prezent pentru toate cele 10 Submăsuri de finanțare a Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR) deschise în acest an ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 12:35
(7867 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Femeie lovită de un șofer băut

O femeie, de 66 de ani, din Fetești, a văzut moartea cu ochii după ce a fost lovită de o mașină în care se afla un șofer băut. Bărbatul, în vîrstă de 49 de ani, avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2015, 21:25
(7669 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Conducea fără să aibă permis

Un bărbat, de 36 de ani, din Urziceni este cercetat de Poliție, fiind depistat conducînd pe drumurile publice fără permis de conducere. Fapte similare au fost reținute și în cazul altor trei șoferi de ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2015, 19:15
(4629 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii, pe urmele șoferilor beți la volan

Trei șoferi, aflați în stare de ebrietate, au fost depistați conducînd pe șosele județului. Primii doi au fost identificați de polițiști la Slobozia, iar celălalt în zona Vlădeni. Aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2015, 17:40
(5316 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Element de muniție, descoperit în curte

Un proiectil de artilerie exploziv de calibru 76 mm a fost descoperit de un cetățean din localitatea Valea Ciorii, în timp ce săpa în curtea casei. Evenimentul a fost anunțat la 112 miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 14:10
(5227 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța comunității

Poliția Română desfășoară Acțiunea «Blocada» pentru prevenirea faptelor  antisociale și asigurarea unui trafic rutier sigur. Astfel, în perioada 20-26 august 2015, în timpul acțiunilor punctuale desfășurate ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 13:45
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


AFIR dă undă verde pentru ultimele finanțări pentru infrastructură din PNDR 2007-2013

Pentru a asigura gestionarea eficientă a fondurilor europene nerambursabile alocate țării noastre prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2007-2013, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 12:35
(6529 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Registru de evidență a tratamentelor cu produse de protecție a plantelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește fermierilor beneficiari ai schemelor de plăți directe că, începînd cu anul 2015, este implementată cerința legală ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 12:10
(8672 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Doi copii, răniți într-un accident rutier

Doi copii, de 10 și 12 ani, pasageri ai unei mașini condusă de un bărbat de 36 de ani, din localitatea ialomițeană Gîrbovi, au fost victime ale unui accident rutier. Într-o curbă la stînga, conducătorul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 20:05
(4483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Țăndărei: Reținut pentru că a lovit un pieton

Un bărbat de 51 de ani, din Țăndărei, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a lovit cu mașina o tînără de 30 de ani, pe trecerea de pietoni. Fără să-i pese de victimă, șoferul a fugit de la locul accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 18:35
(5870 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 259 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 25 august 2015, sînt disponibile 259 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 17:05
(5858 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Salvat de pompieri, dintr-o fîntînă dezafectată

Un cetățean din comuna Manasia a văzut moartea cu ochii. Bărbatul se afla pe cîmp, moment în care a căzut într-o fîntînă secată, căreia îi lipsea tubul de deasupra pămîntului, adîncă de 3 metri. Speriat ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 15:25
(4930 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Contribuabilii, în contact cu noile schimbări legislative în materie fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița anunță contribuabilii din județ, persoane fizice și juridice, cu privire la organizarea unor sesiuni privind aducerea la cunoștință a acestora a noilor ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 14:05
(4631 vizualizări - 0 comentarii)


4 zile de doliu la Țăndărei. Marian «Miliardaru», liderul țiganilor din oraș, a murit

Jale în lumea țigănească din Țăndărei. Marian «Miliardaru», cel mai influent lider al comunității rome din oraș, a murit în acest sfîrșit de săptămînă într-un accident de circulație, petrecut pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2015, 14:05
(24841 vizualizări - 21 comentarii)


APIA Ialomița: Este interzisă incendierea miriștilor!

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii cu privire la obligația de a respecta normele de ecocondiționalitate (GAEC 6.2), conform cărora este interzisă arderea miriștilor și a resturilor vegetale pe terenul arabil, precum și a vegetației pajiștilor permanente ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 20:25
(3895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat în pom

Poliția a fost sesizată joi, 20 august a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 19:15
(4957 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Minor rănit de un șofer fără permis

Un băiat, de 7 ani, din Bărbulești, a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza localității. Acesta a fost lovit de mașina condusă de un bărbat, de 34 de ani, care nu deținea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 17:50
(5322 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Și-a omorît tatăl într-un accident rutier

Tragedie pe șoseaua care leagă localitățile Ograda și Țăndărei. Un tînăr, de 24 de ani, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet de pe marginea drumului. În urma impactului, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 17:05
(6805 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Slobozia: Depistat la volan în stare de ebrietate

Un șofer, de 36 de ani, a fost prins conducînd pe șoselele Sloboziei în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Pentru fapta sa el s-a ales cu un dosar ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 15:30
(4038 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: La volan, fără permis

Polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bordușani, un tînăr, de 27 de ani. Acesta se afla la volanul unui vehicul, fără să dețină permis auto. În această cauză a fost întocmit un dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 14:10
(4014 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...