Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-CNOT Iași 33-18 (15-13)

Două reprize distincte

HCM Slobozia a trăit periculos prima repriză a meciului cu tinerele handbaliste de la CNOT Iași, dar s-a desprins categoric în partea secundă. Firește, nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, dar în startul partidei au existat semnale de alarmă. Andreea Sandu de la oaspeți a semănat ceva pa­nică în apărarea slobozeană, în vreme ce portarul Iustina Popa a oprit mai multe acțiuni ale HCM cu parade de efect. În minutul 17, tabela arăta un neverosimil 9-6 pentru oaspete și, chiar dacă meciurile precedente arătau clar că diferența de valoare este net în favoarea Sloboziei, în tribune au început să apară zumzete de neîncredere. Abia în finalul primei reprize s-a consemnat desprin­derea prin... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2019, 17:40 (4667 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

7 metri de emoții

Handbal, HCM Slobozia-Neptun Constanța 31-30 (26-26, 13-14)

7 metri de emoții

A fost un spectacol palpitant, încheiat dramatic la loteria aruncărilor de la 7 metri. De-a dreptul delicios pentru un spectator neutru, dar pentru iubitorii handbalului ialomițean, doar un nou succes chinuit cu Neptun care lasă, pe termen lung, un gust amar. Motivele pentru care nu reușim să impunem valoare superioară a lotului le-am atins în urmă cu 3 săptă­mâni, la meciul de Campionat. Acum, la jocul din Cupă, am trecut prin tot curcu­beul de emoții și în final am obținut, grație inspirației lui Savko, calificarea în Opti­mile de finală. Fetele merită fe­licitări pentru sângele rece de care au dat dovadă la aruncările de la 7 metri, ce au decis învingătoarea. De ce s-a ajuns până acolo este... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 17:40 (4503 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

A început numărătoarea inversă

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila II 33-20

A început numărătoarea inversă

Meciul cu satelitul Dunării Brăila a încheiat fericit 3 sferturi din Campionat. HCM Slobozia continuă să păstreze avansul de 7 puncte față de ocupanta locului 2, Neptun Constanța, iar acest aspect este suficient pentru a fi siguri că până la finele sezonului regulat nimic nu se va mai schimba. Gândurile tuturor merg acum către turneele semifinal și final care vor elucida ecuația promovării. Jocul Sloboziei arată din nou bine, iar moralul echipei a crescut simțitor o dată cu revenirea jucătoarelor accidentate. Până la turneul semifinal au mai rămas 5 jocuri de campionat, dintre acestea 3 fiind acasă. Numărătoarea inversă a început, iar pentru că locul 1 nu are cum să le mai scape, obiectivul este... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 15:05 (4237 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotoliul de lider a contat

Handbal, Știința Bacău-HCM Slobozia 23-30 (9-14)

Fotoliul de lider a contat

În anii ’80 ascultam cu sufletul la gură transmi­siunile radio ale due­lurilor pentru titlul de campioană dintre Știința Bacău și Rulmentul Brașov. Anii au trecut, iar handbalul feminin din orașul lui Bacovia mai are doar prin nume legătură cu strălucirea de altă dată. De aceea, HCM Slobozia nu a avut nicio problemă în a se impune duminică chiar pe terenul echipei moldave. Știința a fost din nou pradă ușoară pentru elevele lui Gheorghe Covaciu, pe care jocul rezultatelor le-a dus din nou la 7 puncte distanță de urmăritoare. HCF Piatra Neamț a tratat mai serios decât o făcuse Slobozia jocul cu Neptun Constanța și a învins cu 28-27. Fără să aibă neapărat această intenție, echipa nemțeană a oferit... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2019, 16:40 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Înfrângerea tuturor...»

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 23-24 (10-16)

«Înfrângerea tuturor...»

Aceasta a fost expresia care a traversat de la un cap la altul tabăra slobozeană la finalul meciului cu Neptun Constanța. Emisă, se pare, de președintele HCM Nicolae Goidea, ea sintetizează foarte bine cele întâmplate. Venită cu jucătoare de 22-23 de ani, care nu au mirosit până acum florile din prima ligă, echipa dobrogeană a trecut de handbaliste cu experiență gen Toma, Ivan, Georgescu sau chiar Vartic. Cu materialul superior valoric pe care îl deține, Gheorghe Covaciu, antrenor cu ștate vechi în handbalul românesc și antecedente în Liga Campionilor, pierde a doua oară consecutiv în fața «puștiului» Ionuț Pușcașu. O pățise la fel și cu clujeanul Alin Bondar în sezonul trecut. Că ne-a bătut ... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2019, 15:05 (4609 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 23-25 (11-13)

Handbal, HCM Slobozia

HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 23-25 (11-13)

HCM Slobozia merge bine chiar dacă nu obține tot timpul victoriile categorice la care se așteaptă suporterii. Echipa lui Gheorghe Covaciu a învins din nou la Piatra Neamț pe un teren greu unde, de regulă, spectatorii pun o presiune deosebită pe adversari. Nici de data aceasta nu a fost ușor, dar handbalistele noastre au știut să gestioneze momentele mai dificile. Succesul obținut ne îndepărtează la 13 puncte de locul 3, ocupat chiar de echipa moldavă. Așadar, HCM Slobozia are asigurată calificarea în turneul semifinal, iar un succes acasă cu Neptun Constanța, în etapa viitoare, îi va securiza poziția de lider, oricât ar fi matematica de exactă și mingea de rotundă.

Filmul meciului... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 16:40 (3776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un pas mărunt trecut cu brio

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 19-39

Încă un pas mărunt trecut cu brio

HCM Slobozia a învins în de­pla­sare la CNOT Iași într-un meci contând pentru etapa a 11-a a Campio­na­tului Ligii Secunde. Important nu este faptul că echipa lui Gheorghe Covaciu a obținut o nouă victorie, ci maniera în care a făcut-o. Față de ultima confruntare cu Iașiul, în care s-au impus relativ greu, handbalistele noastre au fost mult mai concentrate. În ciuda faptului că au alcătuit un lot de numai 9 jucătoare valide, ialomițencele au tratat responsabil fiecare fază și au obținut un succes clar, în conformitate cu diferența de valoare dintre cele două garnituri. S-a încheiat 39-19 pentru HCM Slobozia, iar echipa noastră se menține confortabil în poziția de lider, la 7 puncte distanță de... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 16:15 (4415 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Înfrângere amicală la Buzău

Handbal, HCM Slobozia

Înfrângere amicală la Buzău

bonus: Victorii pentru Junioare

HCM Slobozia a disputat la finele săptămânii trecute o partidă amicală în de­plasare contra Gloriei Buzău. Antrenată de Dumitru Muși, echipa buzoiană are în lot patru foste handbaliste ale Sloboziei: Mădălina Predoi, Alina Ilie, Andreea Mărginean și Alexandra Iovănescu. Cu toate că adversara e nimeni alta decât ocupanta locului 7 în Liga Națională duelul a fost echilibrat și doar câteva minute i-a lipsit Sloboziei să obțină un succes de moral. Deși a avut doar șapte jucătoare pe foaie, echipa lui Gheorghe Covaciu a condus cu 16-14 la pauză și a cedat inițiativa abia în minutul 57. Buzoiencele s-au desprins și au învins cu 32-29. «În acest moment pot spune că suntem cu adevărat o echipă! Am prestat... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 18:15 (3184 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia

Semne bune după turneul de la Plopeni

În perioada 7-9 decembrie 2018, orașul prahovean Plopeni a găzduit un turneu amical care a adunat laolaltă 4 dintre cele mai puternice echipe ale eșalonului secund de handbal feminin. Un prilej excelent pentru elevele lui Gheorghe Covaciu de a-și măsura forțele în această pauză competițio­nală cu echipe pe care nu le întâlnesc în campionat, fiind în serii diferite. Pe lângă HCM Slobozia, au mai fost prezente echipa organizatoare Activ Plopeni, Dacia Mioveni și Știința București, ultimele două aspirante la Liga Națio­nală. Prin urmare, un test util care a adus satisfacție taberei ialomițene, echipa comportându-se foarte bine și arătând că, în ciuda numeroaselor absențe, rămâne printre pute­rile... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:35 (4057 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Recital la o singură poartă

Handbal, HCM Slobozia-Știința Bacău 44-18 (20-7)

Recital la o singură poartă

În vremuri nu prea îndepărtate, când antrenorul Ion Arsene aducea Știința Bacău la Slobozia, era încordare maximă în rândul iubitorilor handbalului din orașul nostru. Cele două echipe luptau pentru promovare, iar Bacăul le avea în componență pe viitoarele internaționale Laura Chiper și Marinela Burghel. Doar câteva realizări individuale venite de la Iuliana Faig sau Ionela Ciobanu ne mai aduc aminte de ceea ce a fost echipa moldavă. De asemenea, vulcanicul Ion Arsene și-a îmblânzit semnificativ tonul dar rămâne același veritabil om de handbal, care duce mai departe tradiția sportului cu mingea mică din Bacău într-un moment în care mulți s-ar fi dat bătuți... Așadar, în meciul cu Știința Bacău... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 09:50 (4000 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Prima înfrângere. Va fi și ultima?

Handbal, Neptun Constanța-HCM Slobozia 25-24 (12-10)

Prima înfrângere. Va fi și ultima?

A fost duminica surprizelor în handbalul feminin. Viperele norvegi­ene au mușcat-o lacom pe CSM București, Buzăul a bătut-o crunt pe Craiova, iar Slobozia nu putea face excepție... Mai cu seamă că atunci când succesele ți se urcă la cap, se lasă apoi greu în mâini și picioare. E drept că Sloboziei i-au lipsit Filip, Marchi­danu și Nicolae, Georgescu a jucat într-un picior, iar Codrea abia a revenit. Aceste scuze nu țin însă la un nivel atât de scăzut, iar sportul îi pedepsește pe cei care se cred dinainte învingători. Așa i s-a întâmplat echipei HCM Slobozia la Constanța, acolo unde corabia lui Covaciu a luat în premieră apă...

HCM, evoluție ștearsă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2018, 18:15 (4955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nervi, sânge și în final victorie

Handbal, HCM Slobozia-HCF Piatra Neamț 31-26 (16-10)

Nervi, sânge și în final victorie

Tensiunea vibra în aerul cald al Sălii «Andreea Nica» înaintea meciului cu HCF Piatra Neamț, așa cum se întâmpla pe vremuri când raportul de forțe dintre cele două echipe era mai echilibrat. Pentru oaspete, o înfrângere la proporții reduse era similară unui succes. Pentru HCM Slobozia, o victorie deplină ar fi reprezentat ieșirea din această în­cleș­tare fără alte jucătoare accidentate. Handbalistele au ieșit la încălzire, însă două dintre ale noastre au rămas pe marginea terenului. Proptite în cârje, Mariana Filip și Irina Marchidanu, tocmai ce au trecut printr-o operație de menisc și se află în recuperare... Vine din urmă Raluca Nicolae, cu o problemă chiar mai gravă și cine știe ce ne mai re... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2018, 12:25 (3745 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-CNOT Iași 26-20 (13-9)

Sănătate să fie, că victorii găsim

HCM Slobozia a obținut a șasea victorie stagională, dar, din păcate, această știre pălește în fața proble­melor de sănătate tot mai numeroase cu care se confruntă jucătoarele noastre. După Irina Marchidanu, a venit rândul Marianei Filip să sufere o intervenție chirurgicală la genunchi, problemă ce o va ține departe de semicerc cel puțin două luni. Probleme la genunchi a căror natură nu e certă acuză și tânăra extremă stângă Raluca Nicolae. În aceste zile, ea face investigații pentru a vedea dacă și în cazul său e nevoie de o intervenție. Probleme la genunchi are și extrema dreaptă Georgiana Codrea. Patru handbaliste pe care Covaciu nu se poate baza pe o perioadă destul de scurtă, nici la meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:35 (3810 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Atac tăios, apărare visătoare

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila II 33-28 (15-11)

Atac tăios, apărare visătoare

HCM Slobozia continuă să se joace de-a «Guliver în țara piticilor», componența seriei din care face parte permițându-i-o cu pri­sosință. Duminică, 14 octombrie 2018, în compania satelitului Dunărea Brăila, elevele lui Gheorghe Covaciu au avut totuși o misiune ceva mai dificilă. A contribuit la aceasta și lista lungă de indisponibilități din lotul ialomițean. Stâlpul apărării, Irina Marchidanu, s-a operat la menisc, și va reveni cel mai probabil, în luna ianuarie. De altfel, golul lăsat de ea în defensivă, s-a văzut în plin duminică. Mariana Filip, cea mai bună marcatoare a începutului de sezon, nu a intrat nici ea cu Dunărea. Interul stâng a acuzat dureri de spate și, mai ales, de genunchi, urmând... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2018, 16:40 (5784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se văd semifinalele

Handbal, Știința Bacău-HCM Slobozia 18-31 (7-13)

Se văd semifinalele

Handbal, CSS Slobozia: Succes pentru junioarele II, înfrângere pentru junioarele III

HCM Slobozia a obținut în orașul lui Bacovia încă o victorie confortabilă. Echipa lui Gheorghe Covaciu a întâlnit Știința, multiplă campioană a României în anii ’80, ajunsă acum la cel mai jos nivel din istorie. Handbalistele noastre n-au avut prea mult de furcă cu echipa moldavă, și-au impus rapid ritmul de joc și, per ansamblu, istoricul partidei a fost similar celorlalte 3 jucate până acum. E clar, HCM Slobozia se va califica în turneul semifinal și în proporție de 99% va câștiga seria. Abia atunci vor începe partidele cu adevărat dificile și este important ca echipa să rămână capacitată la maxim. Cu siguranță, cele 16 meciuri rămase din competiția zonală nu vor da mari bătăi de cap lui Toma... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2018, 18:15 (3875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fără rival

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 31-22 (17-12)

Fără rival

bonus: CSS Slobozia, lideră la junioare

HCM Slobozia a realizat prima promovare în Liga Națională în se­­zonul 2013-2014, când s-a apelat pentru întărirea lotului la handba­liste cu experiență precum Dospin, Moroianu, Nica, Ruscior sau Stoleru. Au avut atunci de trecut peste adversari gen HM Buzău, Școala 181 sau Știința București. În actualul campionat, echipa are același obiectiv, dar pentru a-l realiza s-a apelat la jucătoare sub 23 de ani, de perspectivă, suficient de pregătite să facă diferența la acest nivel. Plus o handbalistă cu mare experiență, aspect care s-a văzut în acest start de sezon: sârboaica Natasa Savko. După 3 etape, senzația este că echipa noastră, dacă nu se culcă pe lauri, are potențial mult peste nivelul celorlalte... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 12:10 (5283 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Stăpânele Moldovei

Handbal, HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 25-29 (10-13)

Stăpânele Moldovei

bonus: Doar o victorie pentru Junioare

Alt aer, altă viață... Jaloane ușor de trecut în liga secundă a handbalului feminin. HCM Slobozia a mai facut o victimă și, cu siguranță, va continua pe aceeași linie dacă nu va apărea relaxarea. De acest aspect va avea grijă antrenorul Gheorghe Covaciu. Nouă ne rămâne doar să ne bucurăm că echipa se află în grafic și să așteptăm cu interes primul meci oficial de pe propriul teren.

7 minute de emoții Atât a durat perioada brăzdată cu semne de întrebare pentru echipa noastră. Nemțencele de la HCF au început bine jocul, având-o drept primă voce în atac pe Anca Oancea, jucătoare care a... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 12:25 (4021 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Defilăm...

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 11-36 (4-18)

Defilăm...

Debutul în campionatul Diviziei secunde a fost pentru HCM Slobozia conform așteptărilor. Tinerele jucătoare de la CNOT Iași nu au avut capacitatea de a opune prea mare rezistență elevelor lui Gheorghe Covaciu. Și, astfel, după ce Obedeanu a deschis scorul, a urmat o desfășurare de forțe care a confirmat pretențiile la promovare ale Sloboziei. A fost 4-0 pentru HCM, apoi 9-1, 12-2, iar la pauză 18-4. A doua repriză a însemnat o simplă formalitate, HCM impunându-se cu un convingător 36-11. Raportul de forțe net în favoarea noastră i-a permis lui Covaciu să ruleze tot lotul avut la dispoziție. A lipsit Mouna Jlezi, care mai are de luptat câteva zile cu o entorsă la gleznă. Pentru echipa noastră au... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 17:05 (5117 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Trebuie să revenim unde ne dorim cu toții!»

Handbal, HCM Slobozia, antrenor Gheorghe Covaciu

«Trebuie să revenim unde ne dorim cu toții!»

Duminică, 9 septembrie a.c., începe «campio­natul reabilitării», unul în care HCM Slobozia are datoria de a reveni în Liga Națională. Va fi dificil, dar, ținând cont de valoarea lotului, pentru acest nivel o clasare în afara locurilor promovabile direct ar constitui o surpriză extrem de neplăcută. Față de sezonul trecut, nu se mai regăsesc în lot Ion, Inculeț, Predoi, Pătuleanu, Enescu, Dăscălete, Ilie și Burlacenko. Dar au rămas Mitrache, Toma, Nicolae, Sava, Marchidanu, Georgescu, Ivan și Jlezi. Lor li s-au adăugat Savko, Aron, Dragu, Filip, Vartic, Obedeanu, Naumenko, dar și junioarele Ana Maria Neagu și Naomi Vasile. Un lot care arată bine pe hârtie, a cărui primă ocazie de a-și arăta competitivitatea... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2018, 11:10 (4256 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Handbal, HCM Slobozia

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Sala «Andreea Nica» a găzduit, pe 24 și 25 august 2018, «Cupa Municipiului Slobozia», competiție de handbal feminin la care, pe lângă HCM, a mai participat FC Argeș Pitești, Știința București și CSU Neptun Constanța. Ochii tuturor spectatorilor s-au îndreptat, firește, către echipa noastră, care s-a prezentat cu multe noutăți în lot, în general surprize plăcute. HCM Slobozia a trecut de FC Argeș Pitești cu 26-17, iar apoi a surclasat-o pe Neptun Constanța cu 37-27. Cel mai dificil joc a fost sâmbătă, în compania Științei București, echipă la care evo­luează fostele jucătoare ale Sloboziei, Jeni Drăgan și Mihaela Popescu. După un joc frumos, HCM Slobozia s-a impus cu 27-25 și a intrat astfel în... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 13:50 (3655 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
223 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 18:14
(4573 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Instituțiile financiar-bancare, verificate de polițiști

«Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în perioada 2-4 februarie, mai multe acțiuni privind activitatea de verificare a respectării prevederilor legale privind paza, manipularea și transportul de bani și ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:47
(9873 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Sîmbătă, 5 februarie, polițiștii din Urziceni au identificat pe stradă doi minori ce cărau un căruț de sîrmă împletită sub formă de colaci. Copiii, de 12, respectiv 15 ani, nu au putut indica proveniența ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:46
(9930 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiuni preventive la Slobozia

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii și polițiștii comunitari au desfășurat vineri, 4 februarie, o amplă acțiune pe linia prevenirii și combaterii faptelor comise cu violență. În mare, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:43
(8632 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: A acroșat un scuter

O persoană a fost rănită într-un accident rutier produs în după-amiaza zilei de sîmbătă, 5 februarie, în apropiere de localitatea Bucu. Accidentul a fost produs de un tînăr, de 21 de ani, din județul Călărași ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:42
(10258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiștii rutieriști, sîmbătă, 5 februarie, la Movilița. Bărbatul de 29 de ani, din București, a fost depistat conducînd pe raza localității deși aparatul Drager a indicat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:41
(8482 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pistol confiscat de polițiști

Un tînăr de 25 de ani din Grivița a fost prins de polițiștii ialomițeni deținînd ilegal un pistol cu aer comprimat de calibru 5,5 cm. Arma a fost descoperită de polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:38
(12212 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 600 de persoane, perfecționate pe fonduri europene

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță demararea implementării a trei proiecte de finanțare la nivelul regiunii Sud-Muntenia, în anul 2011. Pe scurt, prin cele trei programe vor fi perfecționate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:37
(10400 vizualizări - 0 comentarii)


«Cupa Orașului Amara» la tenis de cîmp-dublu masculin

Primăria Amara și Asociația Sportivă «Victoria» Amara organizează, în perioada 11-13 februarie 2011, concursul de tenis de cîmp-dublu masculin «Cupa Orașului Amara». Evenimentul, ajuns la cea de a VI-a ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 15:01
(8527 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii ianuarie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrate 10878 persoane, din care 5362 șomeri indemnizați, respectiv 5516 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:49
(9068 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM prelungește perioada de selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță prelungirea perioadei de selecție pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:45
(11107 vizualizări - 1 comentariu)


Primarul Vasile Sava strânge semnături pentru Spitalul Țăndărei

Primarul Vasile Sava strînge semnături pentru Spitalul Țăndărei

Primarul Țăndăreiului, Vasile Sava face apel la toți locuitorii orașului, precum și la cei ai comunelor din zona de est a județului Ialomița să susțină prin semnături protestul față de decizia ministrului ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:35
(12207 vizualizări - 6 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări de formulare și anexe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că s-au abrogat și modificat mai multe formulare și anexe care erau prevăzute în Ordinul președintelui ANAF nr.101/2008:
-formularul ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:16
(11611 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația Orașelor din România, împotriva desființării spitalelor

Asociația Orașelor din România, împotriva desființării spitalelor

Președintele Asociației Orașelor din România, primarul orașului Săliște-Sibiu, Teodor Dumitru Banciu, a declarat că «primarii orașelor din România se declară îngrijorați și nu susțin procesul de reorganizare ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:09
(6588 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Bătrînă de 82 de ani, găsită inconștientă în propria locuință

Asta au descoperit subofițerii echipajului de prim ajutor și descarcerare de la Garda Slobozia, după deschiderea forțată a ușii apartamentului. Aceștia au fost alertați duminică, 6 februarie a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:01
(9965 vizualizări - 0 comentarii)


Patru Frați: A luat foc Cantonul

Patru Frați: A luat foc Cantonul

Focul a izbucnit vineri, 4 februarie, în jurul orei 10.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni fiind solicitați pentru a acționa la stingerea flăcărilor. Clădirea, aparținînd Direcției Silvice Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 13:56
(8265 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Tatăl beat și-a bătut fiul pînă l-a băgat în spital

Joi după-amiază, la ora 18.50, o femeie din comuna Maia a sesizat telefonic polițiștii din cadrul Postului de Poliție Maia, cu privire la faptul că la locuința vecinilor săi a avut loc o altercație, între ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 16:24
(10522 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia scandal


Căzănești: Fără permis, la volan

Polițiștii din Căzănești, în timp ce efectuau serviciul de patrulare, au identificat în trafic la intersecția DN2A-E60 cu DJ203E, un autoturism condus de un bărbat, de 57 de ani, domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 14:23
(7965 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat caloriferele din curte

În cursul zilei de joi, 3 februarie a.c., în jurul orei 10.40, agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați de un bărbat, de 31 de ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 11:16
(8917 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Ialomița: Amenzi de peste 27000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, echipajele de poliție rutieră au acționat pe principalele artere intens circulate, cît și în zonele urbane, pentru monitorizarea și fluidizarea traficului dar și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 07:21
(7522 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Țăndărei: Furt de energie electrică

În urma unei razii desfășurată în orașul Țăndărei, 14 gospodării au fost depistate racordate ilegal la rețeaua de distribuție a energiei electrice. Astfel, în intervalul orar 7.00-10.00, efective sporite ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 18:36
(14604 vizualizări - 7 comentarii)


Acțiune pentru verificarea taximetriștilor

În dimineața zilei de vineri, 4 februarie a.c., în intervalul orar 7.00-9.00, polițiști din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Investigare a Fraudelor au organizat o acțiune pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 17:42
(8805 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii recrutează

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului) pentru instituțiile militare de învățămînt din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 15:09
(12065 vizualizări - 1 comentariu)


Adîncata: Doi frați gemeni s-au luat la bătaie chiar de ziua lor

Polițiștii din Adîncata au fost sesizați asupra situației de vecini. Ulterior, s-a stabilit că cei doi frați gemeni, după ce au consumat băuturi alcoolice sărbătorindu-și ziua de naștere, pe fondul unor ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 14:12
(10490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Adâncata scandal


Guvern: Stimularea înființării de microîntreprinderi de către tineri

Executivul a adoptat o Ordonanța de Urgență pentru stimularea înființării și dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii tineri. «Guvernul va sprijini înființarea a cel puțin 1100 de firme ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 13:52
(10487 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Sabie descoperită în mașina unor tineri

O echipă de siguranță publică a depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un tînăr de 26 de ani, din Căzănești, ce se deplasa la volanul unui autoturism, însoțit de alți doi prieteni de 17, respectiv ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 11:08
(8531 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia sabie


Mihail Kogălniceanu: Armă de tir deținută ilegal de un bătrîn de 70 de ani

În cursul zilei de miercuri, 2 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, de 70 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu care deținea ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 10:27
(14031 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Prinși în flagrant la tăiat de pomi

Miercuri, 2 februarie a.c., în intervalul orar 12.00-17.00, efective mărite din cadrul Poliției Municipiului Fetești împreună cu agenții posturilor de poliție limitrofe și în colaborare cu un echipaj din ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 09:16
(10042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Movilița: Șofer beat la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu au depistat un bucureștean, de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe DN2-E85, în localitatea Movilița, avînd o concentrație alcoolică ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 08:07
(9139 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia în colaborare cu Inspectoratul Județean de Jandarmi au participat miercuri, 2 februarie, la mai multe acțiuni organizate în municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 07:16
(10051 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...