Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1680 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Clubul Sportiv Amara/Secția Lupte, în perioada 3-5 octombrie 2025, a participat la Concursul Național «Micul Luptător», competiție desfășurată în municipiul Târgu Mureș. Micuții luptători legitimați la CS Amara, antrenați de inimosul Marian Moraru, au obținut rezultate remarcabile. Astfel, Ana-Maria Marin, la categoria 40 kg, alături de Elena Savu, la ca­tegoria 36 kg, s-au clasat pe cea mai înaltă poziție a podiumului, Ianis Muscalu, la categoria 21 kg U9, pe locul II, în timp ce Teodora Purcea, la categoria 32 kg, Valentin Moldovan, la categoria 28 kg, Mihai Băicoianu, la categoria 32 kg, și Ștefan David, la categoria 60 kg, s-au poziționat pe... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2025, 08:50 (4079 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

Lupte

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

În perioada 17-20 iunie 2025, la Costinești, s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă, juniori 4 și juniori mici. Clubul Sportiv Amara, o prezență constantă la astfel de competiții, a fost din nou pe podium. Medaliile obținute de micuții luptători antrenați de inimosul Marian Moraru au făcut ca, la finalul concursului, CS Amara să ocupe poziția III în clasamentul pe medalii, la competiție fiind prezente 41 de echipe. Revenind, Cristian Lucian Barbu, la categoria 60+, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. De asemenea, locul 4 a fost acontat de Ionuț Anton, la categoria 30 kg, aceeași poziție obținând și Elena Savu, la categoria 36 kg. Locul 6 a... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 10:10 (4319 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

Lupte

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

În perioada 6-8 iunie 2025, mu­nicipiul reședință Buzău a găzduit Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4 (grupa de vârstă U13), peste 300 de mici luptători înscriindu-se la eveniment. Secția Lupte din cadrul CS Amara a participat la această competiție, sportivii Clubului Sportiv Amara obținând rezultate meritorii. Astfel, Alexandru Popa, la categoria 48 kg, a urcat pe prima treaptă a podiumului și a câștigat titlul de campion național al categoriei. De asemenea, la categoria 52 kg, Bogdan Zota a câștigat medalia de bronz, obținând locul III. La aceeași categorie 52 kg, un alt sportiv legitimat de CS Amara, Rareș Ghiculescu, s-a plasat... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2025, 11:10 (6300 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

Sâmbătă, 15 februarie 2025, la Sala de Sport din Amara s-a desfășurat a II-a ediție a «Cupei Orașului Amara la lupte libere». Com­petiția a adunat la start peste 120 de luptători, cu vârste cuprinse între 7 și 15 ani, fete și băieți, de la 5 cluburi de profil din Ialomița, Călărași, București, Buzău și Constanța (CS Amara, CSA Steaua, CSS Steaua, CSM Buzău, CSM Călărași, ACS Jegălia, CSS Nr. 4 București, CS Valul lui Traian Constanța). «Cupa Orașului Amara» s-a dovedit și în acest an una cu un grad ridicat de dificultate, mai ales pentru luptătorii începători. Cum era de așteptat, CS Amara a obținut prima poziție pe echipe, Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2025, 09:10 (6387 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4269 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

În perioada 27-28 septembrie 2024, sportivii legitimați în ca­drul Secției Lupte Libere a CS Amara au mers la Constanța, unde au participat la campionatul zonal ce a asigurat calificarea la Cam­pionatul Național dedicat Juni­orilor 4. Șase din cei opt sportivi prezenți la această întrecere vor participa la Campionatul Național.

 

Vor merge la Târgu Mureș Campionatul Național de Lupte libere dedicat categoriei Juniori 4 se va desfășura în perioada 18-20 octom­brie 2024, la Târgu Mureș. La întrecerea zonală ce a asigurat calificarea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 09:25 (6507 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Sâmbătă, 14 septembrie 2024, comuna Zărnești, din județul Buzău, a găzduit a doua ediție a Memorialului «Isfache Ștefan», competiție dedicată luptelor libere. Întrecerea a adunat la Buzău peste 100 de sportivi, legitimați la 13 cluburi de profil din țară. Printre aceștia s-au numărat și luptătorii CS Amara. Sportivii ialomițeni s-au făcut remarcați la această competiție, ajungând pe podium.

 

Pe podium, la Zărnești Memorialul «Isfache Ștefan» este o competiție sportivă dedicată luptelor libere ce are ca scop promovarea acestui sport î... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 09:20 (4694 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Din nou campioni

Lupte libere pe plajă

Din nou campioni

Recent încheiatul Campionat European de lupte pe plajă, desfășurat la Timișoara, a adus rezultate spectaculoase pentru luptătorii din Amara, pregătiți de profesorul Marian Moraru. Astfel, sportivii s-au întors acasă cu două titluri de campion european și unul de vicecampion. «Sunt mândru de rezultatele pe care le-au obținut!» susține antrenorul Marian Moraru.

 

Din nou pe podium Timișoara a fost la finalul săptămânii trecute capitala luptelor pe plajă. Sportivi din 20 de state ale bătrânului continent s-au întrecut în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2024, 13:10 (2464 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Lupte libere, Turneul Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe»

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Timp de 3 zile, în perioada 22-24 martie 2024, Medgidia a găzduit ediția a II-a Turneului Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe», organizat de CS Medgidia, cu sprijinul autorităților locale și în parteneriat cu Federația Română de Lupte. Regalul sportiv dedicat luptelor greco-romane și luptelor libere feminine a reunit 250 de copii și tineri din România și alte 5 țări, respectiv Italia, Grecia, Macedonia de Nord, Bulgaria și Republica Moldova. Clubul Sportiv Amara a participat cu două sportive, Ana-Maria Marin obținând locul 1, categoria 36 kg «U10» și Denisa Cerip, care s-a clasat pe locul ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 16:20 (12042 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi ialomițeni au cucerit argintul

Lupte, Campionatul Național «U17»

Doi ialomițeni au cucerit argintul

În perioada 9-12 noiembrie 2023, orașul Târgu Mureș a găzduit Campio­natul Național de Lupte, adresat sporti­vilor sub 17 ani. Sub coordonarea antre­norului Marian Moraru, CSM Unirea Slobozia s-a prezentat, la această competiție, cu trei sportivi. Aceștia au pus umărul, la propriu, pentru încheierea în forță a anului competițional. Alexandru Minea a ocupat locul 2 la categoria 51 kg. Același rezultat a fost obținut și de Ștefan Stancu, acesta concurând la categoria 60 kg. Al treilea luptător prezent la competiție, Răzvan Andreiu, a ocupat locul 8. În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia s-a clasat pe locul 7 în ierarhia pe echipe. ... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2023, 10:40 (4862 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

Lupte libere

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

În perioada 21-24 septembrie 2023, la Târgu Mureș s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor cu vârste sub 20 de ani. Și de această dată, sportivii ialomițeni au ținut steagul sus, ba mai mult, doi dintre ei s-au luptat în ultimul act al competiției. La categoria 74 kg, s-au duelat ialomițenii Marian Subțirică și Constantin Morar. Victoria i-a revenit ceva mai experimentatului Marian Subțirică. Cei doi au fost crescuți la Amara de antrenorul Marian Moraru. În acest moment, campionul Marian Subțirică evoluează pentru CS Rapid, iar vicecampionul Constantin Morar, pentru CSM Unirea Slobozia. Medalie de argint a obținut și Nicoleta Băjan la categoria 50 kg. Nicoleta este tot... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2023, 19:50 (2951 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

Lupte, Campionatul Național de lupte pe plajă

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

În perioada 31 august-3 septembrie 2023, la Costinești s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă. Sportivii crescuți în județul nostru au avut din nou rezultate excelente. La categoria de vârstă «U20», Nicoleta Băjan (50 kg) și Marian Subțirică (60 kg), luptători crescuți de Marian Moraru la Amara, au cucerit titlul de campioni naționali. Mai mult, Nicoleta a câștigat medalia de argint și în concursul seniorilor, dovedind că începe să aibă un cuvânt de spus și în luptele de plajă, disciplină care părea să nu fie punctul ei forte. Nicoleta și Marian vor reprezenta România la Campio­natul Mondial de lupte pe plajă care se va desfășura, în perioada 6-10 septembrie 2023, la Constanța.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 12:05 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Lupte libere

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Primele zile de vară au fost prielnice pentru școala de lupte ialomițeană. Remarcată a fost Oana Dumitru, sportivă legitimată la CS Amara, unde este pregătită de antrenorul Marian Moraru. Oana a reprezentat România la Campionatul European Școlar, categoria U15. Luptătoarea din Amara a concurat la categoria 54 kg. Competiția s-a desfășurat în capitala Serbiei, Belgrad. Acest rezultat vine să întă­rească moralul Oanei Dumitru în vederea Campionatului European U15, unde va evolua la categoria 58 kg. Această competiție se va desfășura, în perioada 6-9 iulie 2023, în orașul maghiar Kaposvar. ... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2023, 13:05 (4114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

Lupte libere

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

În perioada 4-7 mai 2023, orașul Seres, din Grecia, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte adresat juniorilor sub 15 și sub 17 ani. Județul Ialomița a fost reprezentat de doi sportivi, ambii pregătiți de antrenorul Marian Moraru. Oana Dumitru, legitimată la CS Amara, a concurat în cadrul turneului «U15», categoria 58 kg. A avut o evoluție foarte bună, ajungând până în finala competiției. Oana Dumitru a cucerit medalia de argint și, implicit, titlul de vicecampioană balcanică. Un rezultat notabil a fost și locul 4 obținut de Alexandru Minea. Sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a concurat în turneul «U17», la categoria 48 kg. Acest rezultat a avut o semnificație aparte pentru Alexandru,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 14:20 (4542 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Lupte libere

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Proaspăta campioană națională a Categoriei «U15», Oana Dumitru, a avut o nouă evoluție foarte bună, de data aceasta la Turneul Internațional al Bulgariei. Sportiva legitimată la CS Amara, unde este antrenată de Marian Moraru, a concurat la «U15», categoria 54 kg și, la cei 13 ani ai ei, a avut o evoluție curajoasă care i-a adus prezența în finală și medalia de argint. «Oana a avut o prestație foarte bună pentru care merită felictări!» a punctat antrenorul Marian Moraru. ... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 10:40 (2499 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, campion național «U23»

Lupte libere

Marian Subțirică, campion național «U23»

În perioada 18-20 noiembrie 2022, orașul Cluj-Napoca a fost gazda Campionatului Național de lupte adresat tinerilor sub 23 de ani. CSM Unirea Slobozia a avut, la această competiție, patru sportivi, toți cu rezultate demne de apreciat. Sub coordonarea antrenorului Marian Moraru, Marian Subțirică a avut din nou o evoluție excelentă și a cucerit titlul de campion național la categoria 74 kg. Faptul că Marian are doar 18 ani face ca succesul să fie unul remarcabil. Nicoleta Băjan a obținut medalia de bronz la categoria 50 kg. Același rezultat a fost obținut și de Denisa Negoiță, la categoria 57 kg. De menționat și locul 6 pe care s-a clasat Cristian Toader, la categoria 74 kg. În altă ordine de idei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2022, 10:20 (4199 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

5 medalii la Campionatul Național de juniori

Lupte libere

5 medalii la Campionatul Național de juniori

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2022, orașul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor. Luptătorii CSM Unirea Slobozia, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, și-au făcut, ca de obicei, datoria și au încărcat vitrina clubului cu încă 5 medalii. Marian Subțirică a avut din nou o prestație remarcabilă și a cucerit titlul de campion național al categoriei 74 kg. 3 luptători ai Sloboziei au câștigat medaliile de argint. Nicoleta Băjan a fost în Finală la categoria 50 kg, Denisa Negoiță, la cate­goria 55 kg și Constantin Morar la categoria 70 kg. Tot la 70 kg, Cristian Toader a obținut medalia de bronz. Menționăm și locul 7 obținut de Răzvan Jeaca, la categoria 6... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 12:10 (5014 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Lupte libere

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Săptămâna trecută, în ca­lendarul competițional al luptelor au fost programate mai multe evenimente. Cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au evidențiat mai mult sau mai puțin. La Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României, com­petiție care s-a adresat sporti­vilor cu vârste sub 20 de ani. Marian Subțirică, luptător legitimat la CSM Unirea Sloozia, a obținut medalia de bronz. Anterior, Marian participase și la Campionatul European al acestei categorii de vârstă unde, însă, nu s-a lipit de medalii. «Îl felicit pe Marian Subțirică pentru acest rezultat care se adaugă multor altora la fel de valoroase» ne-a declarat antrenorul Marian Moraru, ale cărui motive de mândrie nu s-au oprit aici.
... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 11:05 (8682 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

3 titluri pentru ialomițeni

Lupte, Campionatul Național de Lupte pe plajă

3 titluri pentru ialomițeni

În perioada 22-26 iunie 2022, la Costinești s-a des­fășurat Campionatul Național de Lupte pe plajă, competiție la care județul Ialomița a fost reprezentat de două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au acoperit de medalii. Nicoleta Băjan (50 kg) de la CSM Unirea Slobozia a devenit campioană națională la seniori. Ialomița a mai cucerit două titluri naționale prin Alexandru Minea (CSM Unirea Slobozia, 50 kg) la categoria de vârstă U15 și prin Oana Dumitru (CS Amara, 50 kg) la categoria U13. Alexandru Minea a obținut și medalia de argint la categoria U17, acolo unde tot pe locul 2, dar la 60 kg, s-a clasat un alt slobozean, Ștefan Stancu. Nicoleta... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:55 (12736 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Duminică, 29 mai a.c., la ieșire din localitatea Grindu către Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că în evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 22:00
(5597 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 29 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27180, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 28 mai a ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 16:40
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 28 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27179, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 27 mai ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2022, 16:40
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 27 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27179, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 26 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 16:20
(8251 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Evaluarea standardizată la finalul anului școlar 2021-2022

În conformitate cu Ordinul nr. 3835/2022, în anul școlar 2021-2022, în perioada cuprinsă intre 30 mai-10 iunie 2022, se va organiza pilotarea evaluării standardizate pentru elevii claselor I-VII, respectiv ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 15:50
(12016 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noutăți în sistemul RO-eFactura

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începând cu data de 1 iulie 2022, operatorii economici stabiliți în România au obligația, în relația B2G (relația dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 13:45
(16093 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Începe depunerea cererilor de finanțare aferente Măsurii «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că de vineri, 27.05.2022, încep înscrierile pentru Măsura «Microgranturi în domeniul agroalimentar». Astfel, în perioada 27 mai 2022 ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 11:10
(12385 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de peste 98 milioane de lei, colectate în luna aprilie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna aprilie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 98,18 milioane de lei, cu 15,2 ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 19:00
(21604 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 25 mai a.c., activități de informare în rândul elevilor din cadrul școlilor din mediul rural și urban din județul Ialomița, pentru conștientizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:50
(13240 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Miercuri, 25 mai a.c., polițiștii au depistat pe Brațul Borcea doi bărbați, de 37 de ani, din comuna Stelnica, și de 47 de ani, din comuna Bordușani, în timp pescuiau într-o ambarcațiune din lemn, cu o ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:30
(3869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Joi, 26 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27177, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de miercuri, 25 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:15
(7443 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 26 mai 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural, având pe ordinea de zi dezbateri cu privire la activitatea de contractare a serviciilor medicale, medicamentelor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 15:30
(3326 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Culturii Slobozene», în perioada 30 mai-3 iunie 2022

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia, organizează în perioada 30 mai-3 iunie 2022 un amplu program de manifestări, sub genericul «Zilele Culturii Slobozene ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 14:45
(21150 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Joi, 26 mai a.c., începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a organizat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care a fost ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 11:30
(11193 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni și Sudiți!

Joi, 26 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți. Astfel, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 17:40
(5564 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27176, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 24 mai ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:35
(9492 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

A doua zi a evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii violenței în familie-fenomen complex, având consecințe atât în plan individual și familial, cât și la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:20
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Scutiri fiscale pentru angajații din sectorul agricol și industrie alimentară

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii despre faptul că a fost introdusă o nouă scutire de la plata impozitului pentru veniturile din salarii și asimilate salariilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 13:50
(10954 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2022

Având în vedere că anul școlar 2021-2022 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2022 că pot beneficia de prevederile Legii nr ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 12:20
(10716 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Târgul ofertelor educaționale»

lnspectoratul Școlar Județean lalomița își dovedește interesul pentru traseul educațional și profesional al elevilor de clasa a VIII-a prin organizarea unui Târg care să faciliteze accesul acestora la ofertele ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 20:40
(9913 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Liber la pașapoarte pentru copii de 1 iunie

De 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte va avea program normal de lucru. Funcționarii instituției vor onora însă solicitările pentru emiterea de pașapoarte ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 19:40
(10011 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Marți, 24 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de luni, 23 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 16:15
(1859 vizualizări - 0 comentarii)


Descindere la Slobozia organizată de Poliția Capitalei

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au efectuat marți, 24 mai a.c., 7 percheziții domiciliare, pe raza Capitalei și a județelor Ilfov și Ialomița. În Ialomița, descinderea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 15:00
(2432 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Întâlnire cu profesor doctor Marius Stan

Profesor doctor Marius Stan, celebrul savant român născut la Urziceni, ajunge vineri, 27 mai 2022, la Slobozia. Omul de știință va susține o conferință în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea». Denumit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:15
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 844 mii de lei, sume stabilite suplimentar în luna aprilie 2022

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie a.c., 19 inspecții fiscale și 21 de controale inopinate. În urma acțiunilor de verificare au fost stabilite obligații ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:00
(13829 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu. Astfel, marți, 24 mai 2022, în intervalul orar 08,00-17,00, se ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 18:05
(19794 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 23 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 22 mai a ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 17:10
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 110000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-22.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 110609 de chestionare la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:55
(14338 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționare a 3,5% din impozitul anual datorat la entități nonprofit/unități de cult (Formularul 230)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pot dispune asupra destinației unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul stabilit pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:20
(13282 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sudiți

Incendiu la o casă din Sudiți

Duminică, 22 mai a.c., în jurul orelor 16,40, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Sudiți. Trei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 13:10
(10641 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...