Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1680 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Clubul Sportiv Amara/Secția Lupte, în perioada 3-5 octombrie 2025, a participat la Concursul Național «Micul Luptător», competiție desfășurată în municipiul Târgu Mureș. Micuții luptători legitimați la CS Amara, antrenați de inimosul Marian Moraru, au obținut rezultate remarcabile. Astfel, Ana-Maria Marin, la categoria 40 kg, alături de Elena Savu, la ca­tegoria 36 kg, s-au clasat pe cea mai înaltă poziție a podiumului, Ianis Muscalu, la categoria 21 kg U9, pe locul II, în timp ce Teodora Purcea, la categoria 32 kg, Valentin Moldovan, la categoria 28 kg, Mihai Băicoianu, la categoria 32 kg, și Ștefan David, la categoria 60 kg, s-au poziționat pe... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2025, 08:50 (4078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

Lupte

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

În perioada 17-20 iunie 2025, la Costinești, s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă, juniori 4 și juniori mici. Clubul Sportiv Amara, o prezență constantă la astfel de competiții, a fost din nou pe podium. Medaliile obținute de micuții luptători antrenați de inimosul Marian Moraru au făcut ca, la finalul concursului, CS Amara să ocupe poziția III în clasamentul pe medalii, la competiție fiind prezente 41 de echipe. Revenind, Cristian Lucian Barbu, la categoria 60+, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. De asemenea, locul 4 a fost acontat de Ionuț Anton, la categoria 30 kg, aceeași poziție obținând și Elena Savu, la categoria 36 kg. Locul 6 a... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 10:10 (4313 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

Lupte

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

În perioada 6-8 iunie 2025, mu­nicipiul reședință Buzău a găzduit Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4 (grupa de vârstă U13), peste 300 de mici luptători înscriindu-se la eveniment. Secția Lupte din cadrul CS Amara a participat la această competiție, sportivii Clubului Sportiv Amara obținând rezultate meritorii. Astfel, Alexandru Popa, la categoria 48 kg, a urcat pe prima treaptă a podiumului și a câștigat titlul de campion național al categoriei. De asemenea, la categoria 52 kg, Bogdan Zota a câștigat medalia de bronz, obținând locul III. La aceeași categorie 52 kg, un alt sportiv legitimat de CS Amara, Rareș Ghiculescu, s-a plasat... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2025, 11:10 (6294 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

Sâmbătă, 15 februarie 2025, la Sala de Sport din Amara s-a desfășurat a II-a ediție a «Cupei Orașului Amara la lupte libere». Com­petiția a adunat la start peste 120 de luptători, cu vârste cuprinse între 7 și 15 ani, fete și băieți, de la 5 cluburi de profil din Ialomița, Călărași, București, Buzău și Constanța (CS Amara, CSA Steaua, CSS Steaua, CSM Buzău, CSM Călărași, ACS Jegălia, CSS Nr. 4 București, CS Valul lui Traian Constanța). «Cupa Orașului Amara» s-a dovedit și în acest an una cu un grad ridicat de dificultate, mai ales pentru luptătorii începători. Cum era de așteptat, CS Amara a obținut prima poziție pe echipe, Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2025, 09:10 (6381 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4269 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

În perioada 27-28 septembrie 2024, sportivii legitimați în ca­drul Secției Lupte Libere a CS Amara au mers la Constanța, unde au participat la campionatul zonal ce a asigurat calificarea la Cam­pionatul Național dedicat Juni­orilor 4. Șase din cei opt sportivi prezenți la această întrecere vor participa la Campionatul Național.

 

Vor merge la Târgu Mureș Campionatul Național de Lupte libere dedicat categoriei Juniori 4 se va desfășura în perioada 18-20 octom­brie 2024, la Târgu Mureș. La întrecerea zonală ce a asigurat calificarea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 09:25 (6503 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Sâmbătă, 14 septembrie 2024, comuna Zărnești, din județul Buzău, a găzduit a doua ediție a Memorialului «Isfache Ștefan», competiție dedicată luptelor libere. Întrecerea a adunat la Buzău peste 100 de sportivi, legitimați la 13 cluburi de profil din țară. Printre aceștia s-au numărat și luptătorii CS Amara. Sportivii ialomițeni s-au făcut remarcați la această competiție, ajungând pe podium.

 

Pe podium, la Zărnești Memorialul «Isfache Ștefan» este o competiție sportivă dedicată luptelor libere ce are ca scop promovarea acestui sport î... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 09:20 (4694 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Din nou campioni

Lupte libere pe plajă

Din nou campioni

Recent încheiatul Campionat European de lupte pe plajă, desfășurat la Timișoara, a adus rezultate spectaculoase pentru luptătorii din Amara, pregătiți de profesorul Marian Moraru. Astfel, sportivii s-au întors acasă cu două titluri de campion european și unul de vicecampion. «Sunt mândru de rezultatele pe care le-au obținut!» susține antrenorul Marian Moraru.

 

Din nou pe podium Timișoara a fost la finalul săptămânii trecute capitala luptelor pe plajă. Sportivi din 20 de state ale bătrânului continent s-au întrecut în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2024, 13:10 (2464 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Lupte libere, Turneul Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe»

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Timp de 3 zile, în perioada 22-24 martie 2024, Medgidia a găzduit ediția a II-a Turneului Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe», organizat de CS Medgidia, cu sprijinul autorităților locale și în parteneriat cu Federația Română de Lupte. Regalul sportiv dedicat luptelor greco-romane și luptelor libere feminine a reunit 250 de copii și tineri din România și alte 5 țări, respectiv Italia, Grecia, Macedonia de Nord, Bulgaria și Republica Moldova. Clubul Sportiv Amara a participat cu două sportive, Ana-Maria Marin obținând locul 1, categoria 36 kg «U10» și Denisa Cerip, care s-a clasat pe locul ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 16:20 (12038 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi ialomițeni au cucerit argintul

Lupte, Campionatul Național «U17»

Doi ialomițeni au cucerit argintul

În perioada 9-12 noiembrie 2023, orașul Târgu Mureș a găzduit Campio­natul Național de Lupte, adresat sporti­vilor sub 17 ani. Sub coordonarea antre­norului Marian Moraru, CSM Unirea Slobozia s-a prezentat, la această competiție, cu trei sportivi. Aceștia au pus umărul, la propriu, pentru încheierea în forță a anului competițional. Alexandru Minea a ocupat locul 2 la categoria 51 kg. Același rezultat a fost obținut și de Ștefan Stancu, acesta concurând la categoria 60 kg. Al treilea luptător prezent la competiție, Răzvan Andreiu, a ocupat locul 8. În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia s-a clasat pe locul 7 în ierarhia pe echipe. ... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2023, 10:40 (4862 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

Lupte libere

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

În perioada 21-24 septembrie 2023, la Târgu Mureș s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor cu vârste sub 20 de ani. Și de această dată, sportivii ialomițeni au ținut steagul sus, ba mai mult, doi dintre ei s-au luptat în ultimul act al competiției. La categoria 74 kg, s-au duelat ialomițenii Marian Subțirică și Constantin Morar. Victoria i-a revenit ceva mai experimentatului Marian Subțirică. Cei doi au fost crescuți la Amara de antrenorul Marian Moraru. În acest moment, campionul Marian Subțirică evoluează pentru CS Rapid, iar vicecampionul Constantin Morar, pentru CSM Unirea Slobozia. Medalie de argint a obținut și Nicoleta Băjan la categoria 50 kg. Nicoleta este tot... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2023, 19:50 (2951 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

Lupte, Campionatul Național de lupte pe plajă

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

În perioada 31 august-3 septembrie 2023, la Costinești s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă. Sportivii crescuți în județul nostru au avut din nou rezultate excelente. La categoria de vârstă «U20», Nicoleta Băjan (50 kg) și Marian Subțirică (60 kg), luptători crescuți de Marian Moraru la Amara, au cucerit titlul de campioni naționali. Mai mult, Nicoleta a câștigat medalia de argint și în concursul seniorilor, dovedind că începe să aibă un cuvânt de spus și în luptele de plajă, disciplină care părea să nu fie punctul ei forte. Nicoleta și Marian vor reprezenta România la Campio­natul Mondial de lupte pe plajă care se va desfășura, în perioada 6-10 septembrie 2023, la Constanța.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 12:05 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Lupte libere

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Primele zile de vară au fost prielnice pentru școala de lupte ialomițeană. Remarcată a fost Oana Dumitru, sportivă legitimată la CS Amara, unde este pregătită de antrenorul Marian Moraru. Oana a reprezentat România la Campionatul European Școlar, categoria U15. Luptătoarea din Amara a concurat la categoria 54 kg. Competiția s-a desfășurat în capitala Serbiei, Belgrad. Acest rezultat vine să întă­rească moralul Oanei Dumitru în vederea Campionatului European U15, unde va evolua la categoria 58 kg. Această competiție se va desfășura, în perioada 6-9 iulie 2023, în orașul maghiar Kaposvar. ... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2023, 13:05 (4113 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

Lupte libere

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

În perioada 4-7 mai 2023, orașul Seres, din Grecia, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte adresat juniorilor sub 15 și sub 17 ani. Județul Ialomița a fost reprezentat de doi sportivi, ambii pregătiți de antrenorul Marian Moraru. Oana Dumitru, legitimată la CS Amara, a concurat în cadrul turneului «U15», categoria 58 kg. A avut o evoluție foarte bună, ajungând până în finala competiției. Oana Dumitru a cucerit medalia de argint și, implicit, titlul de vicecampioană balcanică. Un rezultat notabil a fost și locul 4 obținut de Alexandru Minea. Sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a concurat în turneul «U17», la categoria 48 kg. Acest rezultat a avut o semnificație aparte pentru Alexandru,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 14:20 (4539 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Lupte libere

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Proaspăta campioană națională a Categoriei «U15», Oana Dumitru, a avut o nouă evoluție foarte bună, de data aceasta la Turneul Internațional al Bulgariei. Sportiva legitimată la CS Amara, unde este antrenată de Marian Moraru, a concurat la «U15», categoria 54 kg și, la cei 13 ani ai ei, a avut o evoluție curajoasă care i-a adus prezența în finală și medalia de argint. «Oana a avut o prestație foarte bună pentru care merită felictări!» a punctat antrenorul Marian Moraru. ... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 10:40 (2499 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, campion național «U23»

Lupte libere

Marian Subțirică, campion național «U23»

În perioada 18-20 noiembrie 2022, orașul Cluj-Napoca a fost gazda Campionatului Național de lupte adresat tinerilor sub 23 de ani. CSM Unirea Slobozia a avut, la această competiție, patru sportivi, toți cu rezultate demne de apreciat. Sub coordonarea antrenorului Marian Moraru, Marian Subțirică a avut din nou o evoluție excelentă și a cucerit titlul de campion național la categoria 74 kg. Faptul că Marian are doar 18 ani face ca succesul să fie unul remarcabil. Nicoleta Băjan a obținut medalia de bronz la categoria 50 kg. Același rezultat a fost obținut și de Denisa Negoiță, la categoria 57 kg. De menționat și locul 6 pe care s-a clasat Cristian Toader, la categoria 74 kg. În altă ordine de idei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2022, 10:20 (4199 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

5 medalii la Campionatul Național de juniori

Lupte libere

5 medalii la Campionatul Național de juniori

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2022, orașul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor. Luptătorii CSM Unirea Slobozia, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, și-au făcut, ca de obicei, datoria și au încărcat vitrina clubului cu încă 5 medalii. Marian Subțirică a avut din nou o prestație remarcabilă și a cucerit titlul de campion național al categoriei 74 kg. 3 luptători ai Sloboziei au câștigat medaliile de argint. Nicoleta Băjan a fost în Finală la categoria 50 kg, Denisa Negoiță, la cate­goria 55 kg și Constantin Morar la categoria 70 kg. Tot la 70 kg, Cristian Toader a obținut medalia de bronz. Menționăm și locul 7 obținut de Răzvan Jeaca, la categoria 6... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 12:10 (5012 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Lupte libere

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Săptămâna trecută, în ca­lendarul competițional al luptelor au fost programate mai multe evenimente. Cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au evidențiat mai mult sau mai puțin. La Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României, com­petiție care s-a adresat sporti­vilor cu vârste sub 20 de ani. Marian Subțirică, luptător legitimat la CSM Unirea Sloozia, a obținut medalia de bronz. Anterior, Marian participase și la Campionatul European al acestei categorii de vârstă unde, însă, nu s-a lipit de medalii. «Îl felicit pe Marian Subțirică pentru acest rezultat care se adaugă multor altora la fel de valoroase» ne-a declarat antrenorul Marian Moraru, ale cărui motive de mândrie nu s-au oprit aici.
... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 11:05 (8682 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

3 titluri pentru ialomițeni

Lupte, Campionatul Național de Lupte pe plajă

3 titluri pentru ialomițeni

În perioada 22-26 iunie 2022, la Costinești s-a des­fășurat Campionatul Național de Lupte pe plajă, competiție la care județul Ialomița a fost reprezentat de două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au acoperit de medalii. Nicoleta Băjan (50 kg) de la CSM Unirea Slobozia a devenit campioană națională la seniori. Ialomița a mai cucerit două titluri naționale prin Alexandru Minea (CSM Unirea Slobozia, 50 kg) la categoria de vârstă U15 și prin Oana Dumitru (CS Amara, 50 kg) la categoria U13. Alexandru Minea a obținut și medalia de argint la categoria U17, acolo unde tot pe locul 2, dar la 60 kg, s-a clasat un alt slobozean, Ștefan Stancu. Nicoleta... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:55 (12733 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Șoferiță de «ocazie», amendată de polițiști

Trasă pe dreapta pentru un control de rutină, o tînără de 22 de ani s-a ales cu un dosar penal din partea polițiștilor care au oprit-o. Tînăra a fost depistată conducînd pe drumurile publice fără să dețină ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 13:40
(5402 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Neatenția la volan era să o coste viața

O tînără de 27 de ani a ajuns la un spital din București după ce a fost implicată într-un accident rutier. În cauză a fost întocmit un dosar penal. Din primele cercetări, se pare că tînăra de 27 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 11:50
(6513 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Polițiștii ialomițeni au continuat seria acțiunilor preventive, organizate în sistem integrat. Cu această ocazie, oamenii legii din cadrul mai multor servicii ale Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 10:15
(5849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mandat de arestare de 30 de zile pentru «tentativă de omor»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul BOCÎRNEA IONUȚ, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2015, 18:05
(7269 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățean chinez, rezident în Ialomița, arestat preventiv pentru 174 de infracțiuni economice

Judecătorii Tribunalului Ialomița au admis propunerea de arestare preventivă emisă de procurorii Parchetului Județean pe numele lui Li Shenggheng și Fănel Mocanu. Cei doi sînt acuzați de săvîrșirea a peste ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2015, 11:50
(7630 vizualizări - 1 comentariu)


Procurorii pe urmele evazioniștilor. Firme din Slobozia care comercializau îngrășăminte chimice, călcate de mascați!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 6 locații de pe raza municipiului Slobozia. Vizate au fost 6 sedii de societăți comerciale și tot atîția suspecți, acuzați de fapte de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 19:20
(11444 vizualizări - 2 comentarii)


Accident pe varianta Sloboziei

Accident pe varianta Sloboziei

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier joi, 19 februarie 2015, în jurul orei 12,20, pe varianta ocolitoare a municipiului Slobozia. În urma impactului, un bărbat în vîrstă de 63 ani ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 16:10
(6085 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentier agricol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează rentierii ialomițeni că, pentru a intra în posesia rentei viagere pentru anul 2014, trebuie să se prezinte ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 12:25
(7027 vizualizări - 0 comentarii)


Interlopul Toma Frusin, condamnat definitiv la închisoare

Curtea de Apel București l-a condamnat definitiv pe interlopul Frusin Toma, din Slobozia, la 6 ani de închisoare cu executare, în dosarul în care a fost cercetat penal pentru «vătămare corporală», de procurorii ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2015, 11:05
(9384 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Percheziții la evazioniști. Prejudiciul estimat, 22 milioane de lei!

Marți dimineață, 18 februarie 2015, polițiștii ialomițeni efectuează 21 de percheziții, pe raza județelor Ialomița, Ilfov, Dolj și în municipiul București, la sediile unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2015, 09:10
(7006 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton băut acroșat de un vehicul la Giurgeni, autoturism răsturnat în apropiere de Movila

Marți, 17 februarie 2015, în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2A s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2015, 08:05
(6462 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Centura de siguranță salvează vieți!», siguranța copiilor-prioritate a Poliției Române

Începînd cu data de 14 februarie 2015, au intrat în vigoare dispozițiile referitoare la utilizarea obligatorie a centurilor de siguranță și a sistemelor de fixare a copiilor în scaune în vehicule.  ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 22:35
(5316 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a omorît soția în bătaie

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița l-au arestat preventiv pentru 30 de zile pe Florin Cristea, sub acuzația de «omor asupra unui membru de familie». Din cercetările anchetatorilor, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 21:10
(8090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița omor


Amara: Femeie înșelată prin metoda «accidentul»

O femeie, de 59 de ani, din Amara, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune prin metoda «accidentul». Ea a relatat anchetatorilor că a fost contactată pe ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 19:45
(6335 vizualizări - 0 comentarii)


Un tînăr din Amara a murit după ce a intrat cu mașina într-un stîlp

Un tînăr, de 20 de ani, din Amara, a murit sîmbătă, 14 februarie 2015, într-un tragic accident rutier. Acesta se afla cu alți doi tineri în mașină, pe drumul Slobozia-Amara, cînd a încercat o depășire, ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 18:20
(8135 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Amara accident


Slobozia: Spectacolele lunii la Casa Municipală de Cultură

Reprezentanții Casei Municipale de Cultură din Slobozia prezintă programul spectacolelor din săptămînile următoare. Capetele de afiș sînt marii artiști Radu Beligan și Maia Morgenstern.
Joi, 26 februarie ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 15:15
(10172 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat executat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au identificat și reținut un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, condamnat pentru complicitate la vătămare corporală gravă. Bărbatul avea de executat ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 14:45
(7623 vizualizări - 0 comentarii)


Gala «Filmului Anului Ortodox» la Slobozia

Centrul Socio-Cultural «Damaschin» al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a fost locul unde s-a desfășurat gala «Filmului Anului Ortodox» la Slobozia. Evenimentul-pilot a avut drept scop modul în care este ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 14:25
(7799 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Apartament cuprins de flăcări

Panică într-un bloc din Slobozia după ce, în puterea nopții, un apartament a fost cuprins de flăcări. La fața locului s-au deplasat pompierii care au reușit să stingă incendiul. La momentul sosirii militarilor ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 13:20
(7289 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Accident grav, trei persoane rănite

Tragedie la Alexeni. Trei persoane au fost rănite, una foarte grav, după ce au fost implicate într-un accident rutier. La fața locului a fost nevoie de intervenția paramedicilor SMURD, dar și de un elicopter ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 12:40
(7577 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Șeful ISU Ialomița a ieșit la pensie

Se caută un nou șef pentru Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Un comunicat de presă remis publicității de Biroul de Presă al instituției anunță încetarea carierei ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 11:25
(7693 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural

Galeriile Arcadia din cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi așteaptă miercuri, 18 februarie 2015, pe pasionații de arte plastice la un eveniment de marcă. Cele mai frumoase creații ale pictorilor ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2015, 10:50
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii ianuarie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8720 șomeri, din care 3217 șomeri indemnizați, respectiv 5503 șomeri ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 17:55
(5443 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 54 de ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza Făcăeni, și nu a revenit pînă în prezent. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 14:45
(6384 vizualizări - 0 comentarii)


Persoane urmărite internațional, depistate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii au depistat, în urma schimbului de date și informații prin intermediul Biroului SIRENE din cadrul Centrului de Cooperare Polițienească Internațională-IGPR, trei persoane urmărite internațional ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 13:10
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR Ialomița: Pregătirea metodologiei pentru deschiderea primelor măsuri de finanțare prin PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) elaborează metodologia specifică accesării fondurilor europene pentru a pregăti deschiderea primelor măsuri de finanțare din cadrul Programului Național ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 11:50
(12447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură porci și biciclete

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi ialomițeni sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un bărbat, de 37 de ani, din Fetești, este bănuit că, în cursul ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 10:40
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Două accidente rutiere, soldate cu rănirea a trei persoane s-au petrecut miercuri, 11 februarie 2015. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 14,30, în afara localității Păltiniș. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 10:15
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Stelnica și Bărcănești

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină în după-amiaza zilei de miercuri, 11 februarie a.c., în cazul a două incendii izbucnite la interval de o oră, primul în localitatea Stelnica, iar cel ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2015, 09:35
(6806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de plată pentru bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița reamintește că, pînă la data de 16 februarie 2015, inclusiv, se depun Cererile de plată pentru Măsura 215-pachet a)-porcine ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2015, 10:05
(6201 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...