Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1673 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Clubul Sportiv Amara/Secția Lupte, în perioada 3-5 octombrie 2025, a participat la Concursul Național «Micul Luptător», competiție desfășurată în municipiul Târgu Mureș. Micuții luptători legitimați la CS Amara, antrenați de inimosul Marian Moraru, au obținut rezultate remarcabile. Astfel, Ana-Maria Marin, la categoria 40 kg, alături de Elena Savu, la ca­tegoria 36 kg, s-au clasat pe cea mai înaltă poziție a podiumului, Ianis Muscalu, la categoria 21 kg U9, pe locul II, în timp ce Teodora Purcea, la categoria 32 kg, Valentin Moldovan, la categoria 28 kg, Mihai Băicoianu, la categoria 32 kg, și Ștefan David, la categoria 60 kg, s-au poziționat pe... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2025, 08:50 (4075 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

Lupte

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

În perioada 17-20 iunie 2025, la Costinești, s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă, juniori 4 și juniori mici. Clubul Sportiv Amara, o prezență constantă la astfel de competiții, a fost din nou pe podium. Medaliile obținute de micuții luptători antrenați de inimosul Marian Moraru au făcut ca, la finalul concursului, CS Amara să ocupe poziția III în clasamentul pe medalii, la competiție fiind prezente 41 de echipe. Revenind, Cristian Lucian Barbu, la categoria 60+, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. De asemenea, locul 4 a fost acontat de Ionuț Anton, la categoria 30 kg, aceeași poziție obținând și Elena Savu, la categoria 36 kg. Locul 6 a... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 10:10 (4307 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

Lupte

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

În perioada 6-8 iunie 2025, mu­nicipiul reședință Buzău a găzduit Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4 (grupa de vârstă U13), peste 300 de mici luptători înscriindu-se la eveniment. Secția Lupte din cadrul CS Amara a participat la această competiție, sportivii Clubului Sportiv Amara obținând rezultate meritorii. Astfel, Alexandru Popa, la categoria 48 kg, a urcat pe prima treaptă a podiumului și a câștigat titlul de campion național al categoriei. De asemenea, la categoria 52 kg, Bogdan Zota a câștigat medalia de bronz, obținând locul III. La aceeași categorie 52 kg, un alt sportiv legitimat de CS Amara, Rareș Ghiculescu, s-a plasat... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2025, 11:10 (6269 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

Sâmbătă, 15 februarie 2025, la Sala de Sport din Amara s-a desfășurat a II-a ediție a «Cupei Orașului Amara la lupte libere». Com­petiția a adunat la start peste 120 de luptători, cu vârste cuprinse între 7 și 15 ani, fete și băieți, de la 5 cluburi de profil din Ialomița, Călărași, București, Buzău și Constanța (CS Amara, CSA Steaua, CSS Steaua, CSM Buzău, CSM Călărași, ACS Jegălia, CSS Nr. 4 București, CS Valul lui Traian Constanța). «Cupa Orașului Amara» s-a dovedit și în acest an una cu un grad ridicat de dificultate, mai ales pentru luptătorii începători. Cum era de așteptat, CS Amara a obținut prima poziție pe echipe, Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2025, 09:10 (6378 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4268 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

În perioada 27-28 septembrie 2024, sportivii legitimați în ca­drul Secției Lupte Libere a CS Amara au mers la Constanța, unde au participat la campionatul zonal ce a asigurat calificarea la Cam­pionatul Național dedicat Juni­orilor 4. Șase din cei opt sportivi prezenți la această întrecere vor participa la Campionatul Național.

 

Vor merge la Târgu Mureș Campionatul Național de Lupte libere dedicat categoriei Juniori 4 se va desfășura în perioada 18-20 octom­brie 2024, la Târgu Mureș. La întrecerea zonală ce a asigurat calificarea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 09:25 (6485 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Sâmbătă, 14 septembrie 2024, comuna Zărnești, din județul Buzău, a găzduit a doua ediție a Memorialului «Isfache Ștefan», competiție dedicată luptelor libere. Întrecerea a adunat la Buzău peste 100 de sportivi, legitimați la 13 cluburi de profil din țară. Printre aceștia s-au numărat și luptătorii CS Amara. Sportivii ialomițeni s-au făcut remarcați la această competiție, ajungând pe podium.

 

Pe podium, la Zărnești Memorialul «Isfache Ștefan» este o competiție sportivă dedicată luptelor libere ce are ca scop promovarea acestui sport î... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 09:20 (4693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Din nou campioni

Lupte libere pe plajă

Din nou campioni

Recent încheiatul Campionat European de lupte pe plajă, desfășurat la Timișoara, a adus rezultate spectaculoase pentru luptătorii din Amara, pregătiți de profesorul Marian Moraru. Astfel, sportivii s-au întors acasă cu două titluri de campion european și unul de vicecampion. «Sunt mândru de rezultatele pe care le-au obținut!» susține antrenorul Marian Moraru.

 

Din nou pe podium Timișoara a fost la finalul săptămânii trecute capitala luptelor pe plajă. Sportivi din 20 de state ale bătrânului continent s-au întrecut în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2024, 13:10 (2461 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Lupte libere, Turneul Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe»

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Timp de 3 zile, în perioada 22-24 martie 2024, Medgidia a găzduit ediția a II-a Turneului Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe», organizat de CS Medgidia, cu sprijinul autorităților locale și în parteneriat cu Federația Română de Lupte. Regalul sportiv dedicat luptelor greco-romane și luptelor libere feminine a reunit 250 de copii și tineri din România și alte 5 țări, respectiv Italia, Grecia, Macedonia de Nord, Bulgaria și Republica Moldova. Clubul Sportiv Amara a participat cu două sportive, Ana-Maria Marin obținând locul 1, categoria 36 kg «U10» și Denisa Cerip, care s-a clasat pe locul ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 16:20 (12027 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi ialomițeni au cucerit argintul

Lupte, Campionatul Național «U17»

Doi ialomițeni au cucerit argintul

În perioada 9-12 noiembrie 2023, orașul Târgu Mureș a găzduit Campio­natul Național de Lupte, adresat sporti­vilor sub 17 ani. Sub coordonarea antre­norului Marian Moraru, CSM Unirea Slobozia s-a prezentat, la această competiție, cu trei sportivi. Aceștia au pus umărul, la propriu, pentru încheierea în forță a anului competițional. Alexandru Minea a ocupat locul 2 la categoria 51 kg. Același rezultat a fost obținut și de Ștefan Stancu, acesta concurând la categoria 60 kg. Al treilea luptător prezent la competiție, Răzvan Andreiu, a ocupat locul 8. În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia s-a clasat pe locul 7 în ierarhia pe echipe. ... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2023, 10:40 (4854 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

Lupte libere

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

În perioada 21-24 septembrie 2023, la Târgu Mureș s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor cu vârste sub 20 de ani. Și de această dată, sportivii ialomițeni au ținut steagul sus, ba mai mult, doi dintre ei s-au luptat în ultimul act al competiției. La categoria 74 kg, s-au duelat ialomițenii Marian Subțirică și Constantin Morar. Victoria i-a revenit ceva mai experimentatului Marian Subțirică. Cei doi au fost crescuți la Amara de antrenorul Marian Moraru. În acest moment, campionul Marian Subțirică evoluează pentru CS Rapid, iar vicecampionul Constantin Morar, pentru CSM Unirea Slobozia. Medalie de argint a obținut și Nicoleta Băjan la categoria 50 kg. Nicoleta este tot... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2023, 19:50 (2951 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

Lupte, Campionatul Național de lupte pe plajă

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

În perioada 31 august-3 septembrie 2023, la Costinești s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă. Sportivii crescuți în județul nostru au avut din nou rezultate excelente. La categoria de vârstă «U20», Nicoleta Băjan (50 kg) și Marian Subțirică (60 kg), luptători crescuți de Marian Moraru la Amara, au cucerit titlul de campioni naționali. Mai mult, Nicoleta a câștigat medalia de argint și în concursul seniorilor, dovedind că începe să aibă un cuvânt de spus și în luptele de plajă, disciplină care părea să nu fie punctul ei forte. Nicoleta și Marian vor reprezenta România la Campio­natul Mondial de lupte pe plajă care se va desfășura, în perioada 6-10 septembrie 2023, la Constanța.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 12:05 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Lupte libere

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Primele zile de vară au fost prielnice pentru școala de lupte ialomițeană. Remarcată a fost Oana Dumitru, sportivă legitimată la CS Amara, unde este pregătită de antrenorul Marian Moraru. Oana a reprezentat România la Campionatul European Școlar, categoria U15. Luptătoarea din Amara a concurat la categoria 54 kg. Competiția s-a desfășurat în capitala Serbiei, Belgrad. Acest rezultat vine să întă­rească moralul Oanei Dumitru în vederea Campionatului European U15, unde va evolua la categoria 58 kg. Această competiție se va desfășura, în perioada 6-9 iulie 2023, în orașul maghiar Kaposvar. ... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2023, 13:05 (4111 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

Lupte libere

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

În perioada 4-7 mai 2023, orașul Seres, din Grecia, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte adresat juniorilor sub 15 și sub 17 ani. Județul Ialomița a fost reprezentat de doi sportivi, ambii pregătiți de antrenorul Marian Moraru. Oana Dumitru, legitimată la CS Amara, a concurat în cadrul turneului «U15», categoria 58 kg. A avut o evoluție foarte bună, ajungând până în finala competiției. Oana Dumitru a cucerit medalia de argint și, implicit, titlul de vicecampioană balcanică. Un rezultat notabil a fost și locul 4 obținut de Alexandru Minea. Sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a concurat în turneul «U17», la categoria 48 kg. Acest rezultat a avut o semnificație aparte pentru Alexandru,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 14:20 (4537 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Lupte libere

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Proaspăta campioană națională a Categoriei «U15», Oana Dumitru, a avut o nouă evoluție foarte bună, de data aceasta la Turneul Internațional al Bulgariei. Sportiva legitimată la CS Amara, unde este antrenată de Marian Moraru, a concurat la «U15», categoria 54 kg și, la cei 13 ani ai ei, a avut o evoluție curajoasă care i-a adus prezența în finală și medalia de argint. «Oana a avut o prestație foarte bună pentru care merită felictări!» a punctat antrenorul Marian Moraru. ... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 10:40 (2497 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, campion național «U23»

Lupte libere

Marian Subțirică, campion național «U23»

În perioada 18-20 noiembrie 2022, orașul Cluj-Napoca a fost gazda Campionatului Național de lupte adresat tinerilor sub 23 de ani. CSM Unirea Slobozia a avut, la această competiție, patru sportivi, toți cu rezultate demne de apreciat. Sub coordonarea antrenorului Marian Moraru, Marian Subțirică a avut din nou o evoluție excelentă și a cucerit titlul de campion național la categoria 74 kg. Faptul că Marian are doar 18 ani face ca succesul să fie unul remarcabil. Nicoleta Băjan a obținut medalia de bronz la categoria 50 kg. Același rezultat a fost obținut și de Denisa Negoiță, la categoria 57 kg. De menționat și locul 6 pe care s-a clasat Cristian Toader, la categoria 74 kg. În altă ordine de idei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2022, 10:20 (4197 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

5 medalii la Campionatul Național de juniori

Lupte libere

5 medalii la Campionatul Național de juniori

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2022, orașul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor. Luptătorii CSM Unirea Slobozia, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, și-au făcut, ca de obicei, datoria și au încărcat vitrina clubului cu încă 5 medalii. Marian Subțirică a avut din nou o prestație remarcabilă și a cucerit titlul de campion național al categoriei 74 kg. 3 luptători ai Sloboziei au câștigat medaliile de argint. Nicoleta Băjan a fost în Finală la categoria 50 kg, Denisa Negoiță, la cate­goria 55 kg și Constantin Morar la categoria 70 kg. Tot la 70 kg, Cristian Toader a obținut medalia de bronz. Menționăm și locul 7 obținut de Răzvan Jeaca, la categoria 6... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 12:10 (5005 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Lupte libere

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Săptămâna trecută, în ca­lendarul competițional al luptelor au fost programate mai multe evenimente. Cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au evidențiat mai mult sau mai puțin. La Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României, com­petiție care s-a adresat sporti­vilor cu vârste sub 20 de ani. Marian Subțirică, luptător legitimat la CSM Unirea Sloozia, a obținut medalia de bronz. Anterior, Marian participase și la Campionatul European al acestei categorii de vârstă unde, însă, nu s-a lipit de medalii. «Îl felicit pe Marian Subțirică pentru acest rezultat care se adaugă multor altora la fel de valoroase» ne-a declarat antrenorul Marian Moraru, ale cărui motive de mândrie nu s-au oprit aici.
... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 11:05 (8673 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

3 titluri pentru ialomițeni

Lupte, Campionatul Național de Lupte pe plajă

3 titluri pentru ialomițeni

În perioada 22-26 iunie 2022, la Costinești s-a des­fășurat Campionatul Național de Lupte pe plajă, competiție la care județul Ialomița a fost reprezentat de două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au acoperit de medalii. Nicoleta Băjan (50 kg) de la CSM Unirea Slobozia a devenit campioană națională la seniori. Ialomița a mai cucerit două titluri naționale prin Alexandru Minea (CSM Unirea Slobozia, 50 kg) la categoria de vârstă U15 și prin Oana Dumitru (CS Amara, 50 kg) la categoria U13. Alexandru Minea a obținut și medalia de argint la categoria U17, acolo unde tot pe locul 2, dar la 60 kg, s-a clasat un alt slobozean, Ștefan Stancu. Nicoleta... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:55 (12727 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Balaciu: Trei persoane rănite în urma unui accident

Balaciu: Trei persoane rănite în urma unui accident

Sâmbătă, 5 august a.c., în zona localității Balaciu s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

5 August 2023, 14:40
(7279 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între Slobozia și Drajna

Accident rutier între Slobozia și Drajna

Pompierii din Slobozia au intervenit vineri, 4 august a.c., în cazul unui accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia și Drajna. În urma impactului dintre 3 automobile au rezultat cinci victime, printre ...[citește_toată_știrea]

4 August 2023, 20:40
(9010 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beci uriaș descoperit sub un garaj

Slobozia: Beci uriaș descoperit sub un garaj

DADP Slobozia continuă acțiunea de demolare a garajelor ilegale din Slobozia. Joi, 3 august a.c., angajații DADP au demolat un garaj și o gospodărie îngrădită, în zona blocurilor U din Slobozia, în imediata ...[citește_toată_știrea]

3 August 2023, 17:00
(14046 vizualizări - 5 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, 600 de misiuni de ordine publică în luna iulie 2023

Jandarmii ialomițeni, 600 de misiuni de ordine publică în luna iulie 2023

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii trecute, 608 misiuni de ordine publică, dintre care 19 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice la manifestări ...[citește_toată_știrea]

3 August 2023, 15:40
(12816 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni publice pentru combaterea consumului și traficului de droguri

IPJ Ialomița: Acțiuni publice pentru combaterea consumului și traficului de droguri

Polițiștii IPJ Ialomița, împreună jandarmii ialomițeni și reprezentanții Agenției Naționale Antidrog Ialomița, au continuat miercuri, 2 august 2023, activitățile preventive în sistem integrat, dar și acțiunile ...[citește_toată_știrea]

3 August 2023, 15:30
(29035 vizualizări - 0 comentarii)


USR Ialomița: «Managerul spitalului din Urziceni trebuie demis de urgență! Este inadmisibil ca o femeie să fie lăsată să nască pe trotuarul din fața spitalului!»

Consilierii USR Elena Radu și Gabriel Cateliu au cerut în dese rânduri și vor cere încă o dată, astăzi, în ședința Consilului Local al Municipiului Urziceni, primarului PNL, Constantin Sava, demiterea managerului ...[citește_toată_știrea]

1 August 2023, 21:10
(14765 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cercetat penal pentru că și-ar fi agresat mama

Un tânăr de 23 de ani, domiciliat în Fetești, este cercetat penal de polițiști pentru «violență domestică». Luni, 31 iulie a.c., oamenii legii au emis pe numele său un ordin de protecție provizoriu, după ...[citește_toată_știrea]

1 August 2023, 16:30
(18664 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan sub influența alcoolului

Luni, 31 iulie a.c., polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 49 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

1 August 2023, 16:20
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Luni, 7 august a.c., la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Instantanee cromatice». Lucrările sunt semnate de pictorul ialomițean Gheorghe Petre, președintele ...[citește_toată_știrea]

1 August 2023, 14:50
(4175 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,87%, rata șomajului la sfârșitul lunii iunie 2023

La sfârșitul lunii iunie 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3799 de șomeri (din care 1957 femei), rata șomajului fiind de 4,87%, cu 1,15% peste ...[citește_toată_știrea]

1 August 2023, 14:40
(18305 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere la Ciochina și Mihail Kogălniceanu

Duminică, 29 iulie a.c., pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier produs pe raza localității Ciochina. Trei persoane au fost rănite în urma impactului dintre 3 autoturisme. Două dintre victime ...[citește_toată_știrea]

1 August 2023, 11:50
(11123 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată

În ultimele 72 de ore, pompierii au acționat pentru localizarea și stingerea a 4 incendii înregistrate la nivel județean. În cazul a 3 dintre aceste intervenții a fost vorba despre incendii de vegetație ...[citește_toată_știrea]

1 August 2023, 11:30
(12652 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Depistați drogați la volan

Polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni specifice și în acest sfârșit de săptămână pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea faptelor cu violență, prevenirea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2023, 19:20
(4135 vizualizări - 0 comentarii)


O nouă autospecială de intervenție în dotarea ISU Ialomița

O nouă autospecială de intervenție în dotarea ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de intervenție pentru stingerea incendiilor. Autospeciala a fost distribuită de Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2023, 15:00
(10683 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul USR Cristian Seidler: «Politrucii PSD-PNL de la CCR pun în pericol banii din PNRR!»

Curtea Constituțională a amânat astăzi fără motiv o decizie pe legea PSD-PNL privind pensiile speciale, ceea ce va bloca accesul României la banii europeni din PNRR. Judecătorii CCR, unii dintre ei beneficiari ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2023, 15:25
(14762 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 27 iulie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat Ședința Colegiului Prefectural și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. «(...) Este evident că trebuie să acționăm colectiv pentru a aborda problema instabilității atmosferice. Acțiunile noastre, atât ca indivizi, cât și ca autorități, pot face o diferență semnificativă în atenuarea unor eventuale nenorociri provocate de furtuni și vijelii. Vă încurajez pe toți să rămâneți informați despre problemele climatice și să răspândiți cunoștințele despre măsurile rapide ce trebuie aplicate în cazuri extreme. Este imperativ să fim bine pregătiți și să ne asigurăm că oamenii rămân în siguranță în timpul acestor evenimente naturale. Să rămânem vigilenți și să lucrăm împreună pentru a face față acestor provocări! ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2023, 15:10
(6238 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Ordin de protecție emis de polițiști după ce un tânăr și-ar fi agresat părinții

Polițiștii din cadrul Secției nr. 3 Poliție Rurală Stelnica au fost miercuri, 26 iulie 2023, cu privire la faptul că un tânăr, de 28 de ani, din Făcăeni, și-ar fi agresat părinții. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2023, 18:25
(20763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Fetești: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii din Fetești au desfășurat acțiuni specifice pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea faptelor cu violență, prevenirea accidentelor rutiere precum și depistarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2023, 18:10
(8256 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Arderea miriștilor, strict interzisă!

Într-un comunicat de presă remis publicității, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează faptul că incendierea miriștilor este strict interzisă! Proprietarii terenurilor care nu respectă această ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2023, 12:30
(4082 vizualizări - 1 comentariu)


Ordine de protecție emise pe numele unor slobozeni care și-ar fi bătut concubinele

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au fost sesizați vineri, 21 iulie a.c. cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, ar fi agresat-o fizic pe concubina sa, o ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2023, 18:35
(14994 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii rutieri au depistat sâmbătă, 22 iulie a.c., pe raza localității Bărbulești, un tânăr de 15 ani, din localitate, care circula pe drumurile publice deși nu deținea permis de conducere pentru nicio ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2023, 18:20
(3776 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Broșteni și Alexeni

Accidente la Broșteni și Alexeni

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în localitatea Broșteni, în care au fost implicate un autoturism și o autoutilitară, cu ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2023, 14:10
(11966 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Cercetat penal, un bărbat a amenințat că-și dă foc în fața Parchetului Slobozia

Un bărbat de 53 de ani, căruia polițiștii și procurorii i-ar fi suspendat permisul pentru că a încălcat Codul Rutier, a amenințat că-și dă foc în fața Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, acolo ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2023, 13:00
(11630 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Vineri, 21 iulie 2023, a survenit o avarie la nivelul sursei care asigură alimentarea cu apă a orașului Fierbinți-Târg. Pentru remedierea acesteia, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2023, 13:00
(9844 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în ultimele 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 108 evenimente, dintre care 102 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Au fost sesizate 14 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2023, 19:50
(5714 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2023, 19:05
(8558 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: La volan fără permis de conducere

Un tânăr de 27 de ani, domiciliat la Slobozia, a fost despitat de polițiști, pe raza localității Ciulnița, la volanul unui automobil, fără permis de conducere. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2023, 18:40
(4356 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că începând de joi, 20 iulie 2023, pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și 3 ani cu dobânzi anuale ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2023, 14:40
(11956 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» și acțiune de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» și acțiune de donare de sânge

Miercuri, 19 iulie 2023, cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o acțiune de donare ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2023, 18:30
(4370 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, candidatură pentru a deveni «Capitala Tineretului din România» în 2025

Slobozia, candidatură pentru a deveni «Capitala Tineretului din România» în 2025

Slobozia/Ialomița și Vaslui/Vaslui sunt orașele candidate pentru titlul «Capitala Tineretului din România» în 2025, un program inițiat de Consiliul Tineretului din România, Federația Tinerilor din Cluj ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2023, 15:05
(18594 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...