Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Turneu de Baraj pentru senioarele CSM Unirea Slobozia

Handbal

Turneu de Baraj pentru senioarele CSM Unirea Slobozia

După cum era de așteptat, s-a stabilit programul Turneului de Baraj pentru promovare/menținere în Liga Florilor handbal feminin. Competiția se va desfășura la Sfântu Gheorghe, în perioada 29-31 mai 2025, alături de CSM Unirea Slobozia la Turneu participând CSU Știința București, CSM Slatina precum și CSM Târgu Jiu. Astfel, handba­listele senioare CSM Unirea Slobozia vor juca o primă partidă joi, 29 mai a.c., de la orele 14,00, contra celor de la CSM Târgu Jiu (de la orele 12,00 urmând să se dispute meciul CSM Slatina-CSU Știința București), în timp ce vineri, 30 mai 2025, de la orele 14,00, elevele antrenorului Ion Ivan vor întâ... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 12:20 (4919 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Promovarea se joacă la Fetești

Fotbal, Baraj Liga a III-a, CS Făurei-CSM Fetești 2-2

Promovarea se joacă la Fetești

Feteștiul trăiește febril finalul sezonului fotbalistic. Toată lumea vrea promo­varea în Liga a III-a: de la primarul Laurențiu Șonchereche, până la directoarea CSM, Alexandra Stănescu (fostă handbalistă în echipa Sloboziei), antre­norul Mircea Ștefan, jucători și suporteri. Sorții au stabilit ca Feteștiul să se dueleze pentru acest obiectiv cu brăilenii de la CS Făurei, echipă creată în jurul fostului jucător al Stelei, Bănel Nicoliță. Meciul tur s-a jucat la Făurei, iar gazdele nu l-au avut în teren pe Bănel. Entuziasmul feteștenilor i-a făcut să uite de oboseala acumulată în urma celor 8 meciuri de Liga a IV-a jucate în doar 21 de zile. Antrenorul Mircea Ștefan a mizat, din primul minut, pe... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2021, 14:20 (5305 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Galben-albaștrii, cu un picior în Liga a II-a

Fotbal, Mostiștea Ulmu-Unirea Slobozia 0-2

Galben-albaștrii, cu un picior în Liga a II-a

Pe o căldură toropitoare, Unirea Slobozia s-a duelat pe Stadionul «Ion Comșa» din Călărași cu Mostiștea Ulmu în meciul tur al barajului pentru promovarea în Liga a II-a. Prima jumătate de oră nu a adus prea multă culoare în joc, elevii lui Enache Costea părând însă mult mai proaspeți. Unirea a etalat o apărare sigură, un mijloc compact și un atac imprevizibil. În minutul 37, Răduca dădea pentru prima dată fiori călărășenilor, dar mingea expediată de el lovea bara. 7 minute mai târziu, Adrian Moldovan este faultat în careu, dar șutul expediat de Toma de la punctul cu var, deși plasat, este mult prea slab, permițând portarului să respingă. După pauză, tot Unirea e la cârma jocului, iar golgheterul... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 13:10 (5083 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Drumul spre Liga a II-a trece prin Călărași

Fotbal, Unirea Slobozia

Drumul spre Liga a II-a trece prin Călărași

Au trecut mai bine de 5 ani de la ultima prezență a Unirii Slobozia în divizia secundă. A fost o perioadă frumoasă în care echipe precum Rapid sau Iași au plecat de pe «1 Mai» cu coada între picioare. Acea perioadă se poate reedita din sezonul viitor. Se anunță un campionat extrem de disputat în Liga a II-a, la start urmând a fi echipe de tradiție ca Rapid, Petrolul, «U» Cluj, Poli Timișoara sau FC U Craiova. Pe lângă acestea vor mai fi alte 5-6 formații care vor ținti promovarea. Aceasta este însă o discuție pe care o vom trata pe larg la momentul potrivit.

Dublă cu Ulmu fără spectatori... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 17:45 (5160 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărăganul Ciulnița înfruntă Steaua

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița înfruntă Steaua

Miercuri, 5 august 2020, de la orele 17,00, campioana județului Ialomița, Bărăganul Ciulnița, joacă primul meci în drumul către Liga a III-a. Va fi o competiție extrem de grea pentru trupa antrenată de Marius Milea și Cosmin Pană. Prima adversară va fi Steaua București, campioana Capitalei. Echipa antrenată de Daniel Oprița are în componență mulți jucători cu experiență în primele două divizii, exemple fiind Băjenaru, Zaharia sau Morariu. Proba superiorității roș-albaș­trilor a fost dată în primul meci din această grupă. Steaua a trecut cu 8-1 de campioana județu­lui Giurgiu, Ar­geșul Mihăilești. «În ciuda scorului, până la un punct a fost un meci destul de echilibrat. Giurgiuvenii au dat o replică... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 14:10 (3723 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Fotbal

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Meciul cu CSM Medgidia, jucat în turul campionatului pe 19 octombrie 2019, continuă să rămână un nod în gâtul Unirii Slobozia. Dacă elevii lui Enache Costea ar fi învis atunci, Unirea era acum cu arme și bagaje în Liga a II-a și făcea strategia pentru noul eșalon. S-a terminat, din păcate, 4-4, rezultat neverosimil, având în vedere superioritatea lotului slobozean. Galben-albaștrii au pierdut atunci 2 puncte mari pe care mai târziu au încercat să le recupereze la masa verde...

Neagu, mărul discordiei În minutul 85 al partidei cu Medgidia, la oaspeți intra tânărul Constantin... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 17:25 (4397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cu hotărâre spre Liga a II-a

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Cu hotărâre spre Liga a II-a

bonus: Liga a IV-a așteaptă acordul de la «Centru»

Pandemia noului Coronavirus continuă să bulverseze și să închidă competițiile sportive. Acolo unde sunt interese financiare legate de drepturi de televizare se fac eforturi disperate ca totul să fie dus la bun sfârșit. Nu este și cazul Ligii a III-a din România, unde bugetele sunt limitate iar jumătate dintre echipe se confundă mai degrabă cu amato­rismul. În aceste condiții este im­posibil să se reia pregătirea ținând cont de normele impuse de Guvern. Ca atare, FRF a decis înghețarea sezonului actual din Liga a III-a. Nu va retrograda nimeni și, prin urmare, Recolta Gheorghe Doja se va regăsi și în sezonul viitor la acest nivel. În privința promovării în divizia secundă, FRF a judecat oarecum... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:10 (4547 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

E oficial: Unirea joacă baraj pentru promovarea în Liga a II-a

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

E oficial: Unirea joacă baraj pentru promovarea în Liga a II-a

Recomandarea Comisiei de Competiții a Federației Române de Fotbal a căpătat statut oficial. Întrunit pe 11 mai a.c., Comitetul de Urgență al forului condus de Răzvan Burleanu a decis înghețarea ediției curente a campionatului Ligii a III-a. Problema promovării în Liga a II-a a fost tranșată diferit, în funcție de diferența de puncte care desparte în acest moment locul 1 de locul 2, din fiecare serie.

Unirea se va confrunta cu Ulmu Astfel, dacă diferența dintre locul 1 și locul 2 este mai mare de 3 puncte, ocupanta primei poziții promovează direct în eșalonul secund. Astfel, se va întâmpla... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 11:20 (7740 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

ACSO Pantelimon-Recolta Gheorghe Doja 0-0

Fotbal

ACSO Pantelimon-Recolta Gheorghe Doja 0-0

În 2012, Rapid Fetești, echipă devenită între timp istorie, promova în Liga a III-a. De atunci, Cocora, Fierbinți, Andrășești, Amara sau Abatorul au ieșit cu capul plecat din focurile barajului. Nu același lucru s-a întâmplat cu Recolta Gheorghe Doja, echipă care a răsturnat calculele hârtiei și a lăsat-o cu buza umflată pe campioana județului Ilfov, ACSO Pantelimon. A fost un succes pentru care s-a muncit 180 de minute, o victorie a fotbalului ialomițean care a demonstrat că se poate găsi o formulă câștigătoare cu oameni de-ai locului.

Remiză albă, promovare sclipitoare Meciul a început... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 18:20 (3523 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Marea surpriză de la Gheorghe Doja

Fotbal, Baraj pentru Liga a III-a

Marea surpriză de la Gheorghe Doja

7  ani au trecut de la ultima promovare în Liga a III-a a unei echipe ialomițene. Scepticismul s-a păstrat și în acest an, mai cu seamă că reprezentanta Ialomiței la baraj dă din nou piept cu campioana Ilfovului. ACSO Pantelimon a trecut drept favorită a barajului atât declarativ, cât și prin ce a scris presa sportivă. Recolta Gheorghe Doja a crezut în șansa ei și, astfel, jumătate din misiune a fost îndeplinită în meciul de sâmbătă, 15 iunie a.c., de pe terenul propriu, în turul barajului. Recolta a învins și a surprins multă lume. Promovarea nu a fost încă rea­lizată, dar sunt 2 goluri avans și șanse mari ca după meciul retur, dopurile sticlelor de șampanie să bubuie la Gheorghe Doja..... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 16:55 (6282 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Rămânem ciuca bătăilor

Fotbal, Abatorul a pierdut barajul

Rămânem ciuca bătăilor

De 6 ani, județul Ialomița nu a mai trimis nicio echipă în eșalonul al III-lea. Ne-au tocat sistematic reprezentante ale Tulcei, Teleormanului sau Buzăului, iar acum a venit rândul Ilfovului să triumfe asupra alor noștri. Suntem printre județele cu cele mai multe echipe la nivelul Ligilor a IV-a, a V-a și a VI-a, dar continuăm, iată, să păstrăm doar o singură reprezentantă în Ligile Naționale, Unirea Slobozia. Campioana din acest sezon al Ligii a IV-a, Abatorul Slobozia, nu a putut ține pasul cu CSO Bragadiru. După un 1-1 pe teren propriu, în care ilfovenii nu au rupt gura târgului, a venit meciul de la Bragadiru, unde apele s-au limpezit în defavoarea ialomițenilor. Bragadiru a intrat decisă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 18:15 (4350 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Baraj privit cu optimism

Fotbal, Liga a IV-a

Baraj privit cu optimism

Punct final în campionatul Ligii a 4-a ialomițene cu Abatorul, deja campioană, făcând scorul campionatului în fața Olimpiei Rădulești. După un sezon cu puține sincope, echipa lui Ion Ionescu va da piept cu CSO Bragadiru, campioana județului Ilfov. Diriguitorii Abatorului pariau încă din iarnă pe acest adversar, afirmând că șansele de promovare sunt egale. Meciul tur se va juca sâmbătă, 16 iunie a.c., orele 18,00, pe terenul Abatorului, iar returul, o săptămână mai târziu.

Incertitudini la retrogradare Spicul Colelia nu s-a prezentat la meciul cu Amara și a pierdut cu 3-0. Dacă nu se... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 15:35 (3409 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

O înfrângere ceva mai dulce

Fotbal, Liga a IV-a, Metalul Buzău-CS Amara 5-2

O înfrângere ceva mai dulce

Pentru al 5-lea an consecutiv, fotbalul ialomițean eșuează în tentativa de a oferi Ligii a III-a o nou promovată. Ba nu se poate, ba nu se vrea și, astfel, Unirea Slobozia continuă să fie singura noastră reprezentantă în diviziile naționale. CS Amara este ultima victimă a barajului pentru promovare, lucru pe care îl știam încă din tur, când băieții lui Robert Tereacă pierduseră cu 4-0 pe propriul teren, în fața Metalului Buzău. În returul jucat sâmbătă, 24 iunie a.c., pe sinteticul Stadionului «Cornel Negoescu», jocul a fost, cel puțin în prima repriză, mult mai echilibrat. Și arbitrajul a fost superior celui din tur, cu toate că ialomițenii au acuzat o poziție de ofsaid la primul gol al gazdelor... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 17:05 (4015 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Arbitraj ostil, înfrângere nemeritată

Fotbal, baraj de promovare Liga 3, CS Amara-AFC Metalul Buzău 0-4

Arbitraj ostil, înfrângere nemeritată

Sâmbătă, 17 iunie 2017, pe Stadionul «Tineretului» din Amara s-a desfășurat meciul tur al barajului de promovare, dintre echipa locală CS Amara și AFC Metalul Buzău. Se anunța o partidă echilibrată, între două echipe de valori apropiate. Buzoienii și-au trădat tactica încă din start: apărare pe două linii și contraatacuri periculoase. Invitați să controleze teritorial, elevii lui Robert Tereacă au desenat frumos la firul ierbii și au deschis inspirat pe flancuri, pentru viteziștii Țaporea și Constantin Zamfir, însă centrările acestora au fost imprecise. Conform cursului jocului, prima ocazie notabilă le-a aparținut gazdelor. În minutul 24, Zamfir centrează în careu, însă lovitura de cap a lui... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 14:05 (8786 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Nu-i Petrolul, e Metalul!

Fotbal, Liga a IV-a, CS Amara merge la barajul pentru promovare

Nu-i Petrolul, e Metalul!

bonus: Final de campionat în Liga a IV-a

«Dacă e să cădem măcar să o facem de pe un cal frumos!» își spuneau jucătorii de la Amara în urmă cu ceva săptămâni, când deja devenise clar că echipa din stațiunea balneară va fi campioana județului Ialomița. Deși pare o atitudine oarecum masochistă, cei mai mulți dintre ei își doreau pentru barajul de promovare în Liga a III-a o confruntare cu Petrolul Ploiești. Mai mult, unii visau chiar să-și atârne oficial ghetele în cui în vestiarul de pe «Ilie Oană». Rețelele de socializare musteau cu 2 săptămâni în urmă de fotografii care prezentau o confruntare cu iz de petrol și nămol. În cele din urmă, în malaxoarele FRF s-a decis drept adversară pentru Amara campioana Buzăului. Federația ar fi aflat... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 13:15 (8413 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, FCM Alexandria-Andrias Andrășești 3-1

Încă mai au șanse!

Cu 28 de ore înainte de catastrofala înfrîngere a României din meciul cu Albania, la Alexandria orgoliile se măsurau la alt nivel, dar cu la fel de mult patos. FCM din localitate primea vizita campioanei județului Ialomița, Andrias Andrășești. Se juca turul barajului pentru Liga a III-a, iar foamea de fotbal în Teleorman e mare. Astfel se explică faptul că băieții lui Robert Tereacă au fost întîmpinați la intrarea în teren de peste 1500 de spectatori uniți în jurul Alexandriei. «Trebuie să recunosc că echipa gazdă a arătat un grad superior de pregătire fizică. Să nu uităm ca am jucat împotriva unui oraș reședință de județ care, din cîte am înțeles, are un buget de 1,1 milioane lei pe sezon. Nu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 13:50 (4572 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Baraj pentru Liga a III-a, Petrolistul Boldești-Unirea Fierbinți 3-0

Campionii continuă să spere

Cum am scris și săptămîna trecută, în meciul tur de baraj a cîntărit mult experiența competițională. Petrolistul Boldești vine dintr-un fotbal prahovean cu un plus de tradiție net superior celui ialomițean. Campioana județului nostru, Unirea Fierbinți, s-a bazat pe ambiția patronului Sorin Petre, dar și pe dorința jucătorilor de a se afirma la un nivel superior. Aceste aspecte nu au fost suficiente, din păcate, pentru ca echipa care domină de două sezoane competiția județeană să se impună. Mai mult, ialomițenii au pierdut la scor de neprezentare. Fierbințiul a evoluat în formula: Bănică-Costache, Grigore, Gradea, Stoian-Anca, Popescu, Pandele, Petală-Munteanu, Babagianu. Au mai jucat Celpan, ... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 18:10 (4870 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Baraj pentru Liga a III-a

Cocora, viață grea cu Mangalia

Contestată de unii, apreciată de alții, Voința Cocora este campioana anului 2013 în Liga a IV-a Ialomița. Logic, pentru băieții lui Gigel Stoica urmează barajul pentru promovarea în al treilea eșalon. Din păcate, sorții nu au căpătat buletin de Ialomița în acest an și i-au hărăzit Cocorei un adversar aproape imposibil. Este vorba despre campioana Constanței, Callatis 2012 Mangalia. «Mangalia este o echipă mai bună decît noi... Au mulți jucători cu experiență în Liga a II-a și chiar în Liga I. Au contracte, salarii, în vreme ce noi nu facem nici măcar un antrenament pe săptămînă. Prin urmare, n-am să vă pot spune lucruri mari... Însă, cu siguranță, ne vom vinde scump pielea și ne vom juca șansa... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 14:36 (6561 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Baraj pentru Liga a III-a

Hai Rapid Fetești!

Mirecuri, 20 iunie 2012, este o zi importantă pentru fotbalul ialomițean. La sfîrșitul acestei zile ne putem bucura de o a doua participare în sezonul 2012-2013 a unei echipe din județul nostru în Liga a III-a. La 17,30 încep meciurile de baraj pentru stabilirea campioanelor de județ care vor face pasul către al treilea eșalon fotbalistic. Campioana județului Ialomița, Rapid Fetești se va deplasa la Berca, județul Buzău, unde va da piept cu reprezentanta Brăilei, Victoria Traian. Amănunte despre evoluția feteștenilor veți găsi după terminarea partidei pe www.independentonline.ro. Iubitorii fotbalului din Slobozia se vor putea bucura în aceeași... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 14:52 (13688 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5647 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8326 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5845 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5212 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4433 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4708 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5526 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11877 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm
șoferi profesioniști TIR
transport cereale
-curse locale
-salariu atractiv
Relații la telefon 0729/158.773

21 Iulie 2017, 11:20


CJP Ialomița: Solicitări scăzute pentru biletele de tratament

O situație a Casei Județene de Pensii Ialomița cu privire la acordarea tichetelor de tratament arată faptul că anul acesta pensionarii ialomițeni nu au făcut demersuri pentru a primi aceste bilete. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2017, 18:15
(8287 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Și-a înșelat consătenii că îi angajează în străinătate

Polițiștii ialomițeni vă atrag atenția să nu vă lăsați înșelați de persoanele care vă contactează și vă promit că vă ajută să obțineți un loc de muncă în străinătate în schimbul unor sume de bani. Un bărbat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 18:10
(8740 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie acroșată de un autoturism

O femeie, de 57 de ani, din Slobozia, a fost rănită în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia marți, 18 iulie 2017. Aceasta a fost acroșată de un autoturism condus de o femeie, de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:35
(5161 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Manasia: I-au furat din mașină

Marți, 18 iulie a.c., Poliția a fost sesizată de către un cetățean din comuna Manasia cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras mai multe unelte din autoturismul proprietate personală. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:20
(4034 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în acest sfârșit de săptămână, 14-16 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, precum ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2017, 15:20
(3942 vizualizări - 1 comentariu)


Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Două vagoane ale unui tren de marfă au deraiat sâmbătă, 15 iulie 2017, în apropiere de Gara Țăndărei. Garnitura transporta combustibil lichid, iar vagoanele căzute de pe șine s-au fisurat. Zona a fost asigurată ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2017, 16:17
(4855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2017, 21:05
(3355 vizualizări - 0 comentarii)


Delegație chineză, în vizită la Slobozia

21 de reprezentanți din cadrul administrației publice ai Provinciei Henan-China, vor participa sâmbătă, 15 iulie 2017, la o întâlnire de lucru la care vor participa reprezentanți ai administrației centrale ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 19:20
(5229 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...