Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici de familie

Ialomița are nevoie de medici de familie

Un raport al Federației Naționale a Patronatelor Medicilor de Familie (FNPMF) atrage atenția cu privire la lipsa medicilor de familie. În Ialomița, potrivit specialiștilor FNPMF, există 12 localități în care este nevoie de astfel specialiști. Reprezentanții Asociației Medicilor de Familie Ialomița susțin că acolo unde nu există cabinete au fost înființate puncte de lucru, doar că în aceste zone medicii ajung de cel mult două ori pe săptămână. La toată această situație se adaugă și lipsa dotărilor din cabinete, pe care reprezentanții administrațiilor locale le tratează cu indiferență...

Medicii preferă Occidentul... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2020, 17:20 (4170 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Nu doar spitalele din Ialomița se confruntă cu deficit din punct de vedere al medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță. La momentul de față, activitatea de zi cu zi se desfășoară cu doar doi medici, deși schema de personal prevede 10 posturi. Deși s-au făcut numeroase solicitări, iar posturile libere au fost scoase la concurs, toate demersurile au rămas fără răspuns.

Situație delicată Potrivit actelor normative, în cadrul Serviciilor Județene de Ambulanță ar trebui să existe câte un medic specialist pentru 30 mii de locuitori. Un calcul estimativ arată că la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 15:35 (5653 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este cea mai importantă unitate medicală din Estul județului Ialomița, deservind peste 100 mii de oameni. Cu toate acestea, spitalul funcționează în stare de avarie pentru că nu are medici suficienți. Estimativ, peste 26 de specialiști sunt așteptați să vină să lucreze aici. Din cauza lipsei de specialiști, unele aparate medicale, cum este cel de radiologie pentru sala de operație, nu pot fi utilizate...

E nevoie de medici
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este una dintre puținele instituții din Ialomița care a trecut cu bine... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 10:55 (7035 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!

Bolnavii au fost mințiți!... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 17:40 (8192 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursurile organizate de spitalele ialomițene pentru ocuparea posturilor vacante de specialiști nu rezolvă problema crizei de medici. Reprezentanții unităților medicale susțin faptul că desfășoară periodic astfel de testări, însă candidații sunt dezinteresați să participe. Indiferența cu care medicii specialiști tratează aceste examene afectează financiar fiecare unitate sanitară. Astfel, entitățile nu pot încasa integral banii oferiți de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru decontarea serviciilor medicale adresate pacienților.

6 concursuri simultan la Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 13:40 (7860 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4905 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Organizarea unui concurs pentru funcția de medic specialist în Chirurgie Pediatrică la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești agită spiritele în cadrul unității medicale. Într-un mesaj scris transmis reporterilor Independent se preciza faptul că testarea ar fi fost fraudată de reprezentații Comisiei de Evaluare. Nicolae Dugală, managerul spitalului, infirmă aceste aspecte și precizează că totul este un război între medici. Situația devine și mai interesantă în contextul în care concursul s-a anulat pe ultima sută de metri...

S-a întîmplat la Fetești... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 20:20 (26477 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Situație delicată la nivelul spitalelor din Ialomița. Din cauza lipsei de medici, unitățile sanitare se află în imposibilitatea de a accesa fondurile oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Criza specialiștilor a făcut ca numărul serviciilor medicale oferite pacienților să scadă, principalul efect al acestui aspect fiind diminuarea fondurilor. Un raport al CJAS Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, spitalele din județ au raportat un minus de 1000 de servicii medicale nedecontate. Pierderile financiare în acest caz se apropie de suma de 1 milion de lei.

De ce pierd spitalele banii?... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 16:40 (5215 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița riscă să fie trecută la o categorie inferioară. Totul din cauza lipsei acute de medici specialiști cu care Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă. Principalul efect al declasării este reducerea finanțării de care unitatea se bucură în prezent. Între timp, Spitalul din Slobozia își caută director medical, după ce interimatul chirurgului Dan Malincenco a expirat. Au fost organizate 3 concursuri consecutive, însă niciun alt medic, dintre cei rămași, nu a dorit să se înscrie.

Un spital fără medici
Bombardat de controale... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 14:05 (9507 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămâne fără medici

Încet, dar sigur

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămîne fără medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu migrația în masă a medicilor specialiști. În ultimele luni, alți 5 doctori au renunțat să profeseze în cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița. Motivele care i-au determinat să plece sînt diverse și niciunul nu a comentat public această situație. Ceea ce se știe cu certitudine este faptul că exodul specialiștilor atentează la siguranța bugetului instituției. Managerul Violeta Șapira dă însă asigurări că are soluții pentru rezolvarea acestei probleme!

O problemă veche
Lipsa medicilor specialiști este o problemă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:40 (37505 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Se întîmplă în Ialomița

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Spitalul Municipal Urziceni devine prima unitate medicală din Ialomița care suspendă activitatea unei secții din cauza lipsei de medici. În urmă cu o săptămînă, conducerea instituției a întrerupt temporar activitatea Secției Boli Interne întrucît singurul medic care venea la serviciu a intrat în concediu medical. «Șefa secției are pneumonie și a solicitat concediu medical pentru a-și efectua mai multe analize» a declarat Sebastian Neidoni, directorul Spitalului Municipal Urziceni.

Pacienți internați la Slobozia
În urmă cu o săptămînă, Spitalul Municipal Urziceni anunța întreruperea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 16:50 (16124 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Ialomița a avut noroc

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scăpat de declasarea medicală, una dintre consecințele închiderii Secției Pediatrie. La sfîrșitul săptămînii precedente, Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că unitatea medicală a obținut «derogarea de la Ordinul 870», necesară pentru asigurarea gărzilor. Este de așteptat ca «derogarea» să poată fi aplicată și celorlalte spitale din județ.

Norocul se face, nu se așteaptă
La sfîrșitul săptămînii precedente, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat public că Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va rămîne... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 16:20 (7460 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legislația lasă spitalele ialomițene fără secții

Legislația lasă spitalele ialomițene fără secții

În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent relata despre iminenta închidere a Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Mai nou, situații similare se înregistrează la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești sau Spitalul Municipal Urziceni. Situația durează de mai bine de o lună, de cînd fiecare dintre aceste unități a încetat acordurile de colaborare cu medicii de familie. Totul din cauza unui vid legislativ care interzice acestei categorii de doctori să facă gărzi în spitale, fără acordul Ministerului Sănătății. Iar Ministerul pare impasibil față de aceste probleme funcționale.

Realitatea din spitale... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2015, 15:35 (7634 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Criza de medici din Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în pericol funcționarea uneia dintre cele mai solicitate secții ale acestei unități medicale. Secția Pediatrie ar putea fi desființată pentru că nu poate asigura o linie de gardă permanentă. Conducerea Spitalului a cerut sprijinul Consiliului Județean Ialomița pentru soluționarea acestei probleme. Una dintre soluții ar putea fi obținerea unei derogări din partea Ministerului Sănătății, astfel încît garda permanentă să poată fi asigurată și de către medicii de familie.

O poveste veche de un an
Lipsa de medici în cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2015, 19:10 (14928 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița importă specialiști din București

Medicină între două trenuri

Ialomița importă specialiști din București

În permanentă criză de medici, Ialomița importă specialiști din București. De cîțiva ani, zeci de doctori din Capitală vin în orașele județului ca să ofere consultații bolnavilor. Pentru cei mai mulți dintre aceștia, un județ precum al nostru este adevărată mană cerească. Doctorii bucureșteni nu au contracte cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate și își permit să practice orice tarife doresc. Prețul celei mai ieftine consultații pornește de la 60 de lei. Chiar dacă strîng din dinți înainte de a intra în cabinete, pacienții s]nt mulțumiți că are cine să-i consulte și să le prescrie o rețetă.

Boli tratate ca în Capitală... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 21:45 (11826 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Criză de medici în spitalele ialomițene

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Spitalele din  Ialomița au nevoie de medici. În fiecare secție a celor 4 unități spitalicești din județ este nevoie de cîte doi sau trei specialiști! Cea mai gravă situație din acest punct de vedere se constată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate care, pentru a acoperi toate liniile de gardă, a prevăzut în schema de personal medici pensionari sau de familie. Problema pare fără soluții, în condițiile în care unitățile medicale nu au suficientă capacitate de a-i atrage pe tinerii absolvenți în spitalele de provincie. «În afară de siguranța unui loc de muncă stabil, legislația nu ne permite să le oferim beneficii!» recunoaște Nicolae Dugală, directorul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2014, 16:50 (18038 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

 Criză de medici pe Secția Pediatrie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de specialiști

Criză de medici pe Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află în momentul de față în imposibilitatea de a acoperi toate gărzile din lipsă de specialiști. Conducerea unității medicale face apel către medicii de familie să vină la spital pentru a acoperi schema de personal necesară completării tuturor liniilor de gardă.

Se caută soluții În momentul de față, pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență gărzile sînt acoperite de trei medici specialiști și doi medici de familie, însă numărul acestora este insuficient. Recent, unul dintre specialiști a plecat în concediu... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 14:10 (18392 vizualizări - 16 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Sărbătoare la Catedrala Episcopală din Slobozia

Sărbătoare la Catedrala Episcopală din Slobozia

Mii de credincioși sînt așteptați luni, 1 octombrie a.c., să participe la cinstirea celui de-al doilea hram al Catedralei Episcopale din Slobozia. Evenimenul religios se va bucura de prezența celor mai ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 18:32
(9448 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: Groaznic accident rutier cu 4 morți și 12 răniți

Circulația rutieră pe DN2 Buzău-Urziceni este restricționată în zona localității ialomițene Cotorca, după un accident teribil. Astfel, la primele ore ale dimineții de joi, 27 septembrie a.c., un microbuz ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 07:47
(15857 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

26 Septembrie 2012, 17:36


Accidente la Luciu și Lilieci

Marți, 25 septembrie, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Luciu s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:24
(11307 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Neacșu sună goarna în Parlament: Mobilizare generală pentru o nouă sesiune parlamentară!

Deputatul ialomițean Marian Neacșu a declarat că «este absolut necesară o mobilizare generală pentru actuala sesiune parlamentară», care «deși este cea mai scurtă, este sesiunea pe umerii căreia fosta conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:19
(8132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Romi la expoziție

Muzeul Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială și cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează vineri, 28 septembrie a.c., începînd cu orele 11,0 ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:14
(25699 vizualizări - 43 comentarii)


Pocora nu minte, e parlamentar cuminte: «Am reparat încă o nedreptate făcută românilor în guvernarea PD-L!»

Printr-un comunicat de presă, parlamentarul ialomițean Cristina Ancuța Pocora anunță că, în sfîrșit, activitatea ei de parlamentar a dat roade. După 4 ani, deputatul de Fetești-Țăndărei anunță electoratul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:08
(9259 vizualizări - 1 comentariu)


Săptămînă plină pentru pompierii ialomițeni

În urma ploilor căzute în data de 21 septembrie a.c, gospodăria unui cetățean din cartierul Bora al municipiului Slobozia a fost inundată. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:06
(7288 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată pentru că a furat un telefon mobil

O tînără de 27 ani, din Urziceni, a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției sîmbătă, 22 septembrie a.c., de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:05
(8022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 8 persoane, reținute în urma conflictului din cartierul Vlașca

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii ialomițeni cu privire la conflictul ce a avut loc în zilele de 19 și 20 septembrie, în cartierul Vlașca din Fetești, 8 persoane au fost reținute. Potrivit datelor ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:57
(9481 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Furt calificat în familie

Polițiștii efectuează cercetări față de trei femei, cu vîrste cuprinse între 23 și 38 ani, toate domiciliate în comuna Vlădeni, suspecte de comiterea infracțiunii de furt calificat. Sîmbătă, 22 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:55
(9690 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


IPJ Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

În săptămîna 24-28 septembrie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară o serie de acțiuni specifice prin care marchează «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Sub acest slogan «Săptămîna ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:54
(9786 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fraude de milioane depistate de polițiști

Luni, 24 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 44 ani, doi ialomițeni, un ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:50
(6738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 urmăriți internațional, prinși de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Birourile de Investigații Criminale Slobozia și Fetești, în colaborare cu Secțiile Rurale de Poliție Slobozia și Grivița și Serviciul de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:47
(8902 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A furat de două ori din aceeași biserică

Polițiștii au reținut vineri, 21 septembrie a.c., un tînăr de 27 ani, din comuna Grivița, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Suspectul a pătruns în noaptea de 19/20 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:46
(9391 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la Amara

Incendiu la Amara

O dependință a unei gospodării din localitatea Amara a fost mistuită de flăcări în după amiaza zilei de marți, 25 septembrie. Focul a fost provocat din cauza unei pîini lăsată prea mult la cuptor... Proprietarul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:11
(8045 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Scrimă: Iulian Teodosiu și echipa CSS Slobozia, campioni naționali de juniori la sabie

În perioada 12-16 septembrie 2012, Sala Sporturilor din Iași a găzduit Finalele Campionatului Național de Scrimă-Juniori, în organizarea FRS și DJST Iași. Pentru a doua oară consecutiv, echipa masculină ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:11
(11634 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache, în primii 70 din Europa

Începînd cu 11 septembrie 2012, Sorin Iordache, tenismenul slobozean legitimat la TenisCon Slobozia, s-a aflat la Chișinău, unde a participat la două foarte puternice turnee internaționale de tenis. Într ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:10
(23953 vizualizări - 32 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de muncă Ialomița a făcut publică lista locurilor de muncă vacante la data de 21 septembrie 2012. Angajatorii pun la dispozție însă 53 de locuri de muncă... Cele ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7957 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Simpozion pe teme istorice

Baza arheologică de la Orașul de Floci a fost vineri, 21 septembrie a.c., gazda celei de-a XX-a ediție a evenimentului denumit «Zilele europene ale patrimoniului». Astfel, la ruinele fostului oraș medieval ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii vor dona sânge

Ialomița: Jandarmii vor dona sînge

Peste 100 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Județean de Jandarmi Ialomița se vor alătura campaniei «Întinde o mînă-salvează o viață», în cadrul căreia aceștia vor merge la Centrul de Transfuzii ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 17:18
(7914 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul Anual de Carte»

Lumea cărților își redeschide porțile la Slobozia. Mai sînt cel mult două săptămîni și începe «Salonul Anual de Carte». Cel mai important eveniment cultural al Ialomiței a ajuns anul acesta a la cea de ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 19:00
(8522 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Tipografii» de bani falși, trimiși la răcoare

Falsificatorii de bani din Movilița au fost trimși la închisoare. Magistrații Judecătoriei Slobozia au admis cererea procurorilor de arestare preventivă pentru 29 de zile a trei dintre cei 10 suspecți acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:57
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Două familii de țigani s-au luat la bătaie pentru fier vechi! 35 de persoane, audiate de polițiști!

Scandal de proporții în seara zilei de miercuri, 19 septembrie a.c., la Fetești. Două familii de romi din cartierul Vlașca s-au luat la bătaie din cauza mai multor componente de fier vechi pe care fiecare ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:53
(11819 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Au săpat după cablu telefonic și i-a prins Poliția

Patru «vînători de comori», cu vîrste cuprinse între 17 și 58 ani, din Fetești, au fost prinși în noaptea de 19/20 septembrie a.c. pe un cîmp din apropierea localității  Lăcusteni, în timp ce săpau ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 16:54
(8896 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Septembrie 2012, 18:23


Slobozia: Se redeschide «Salonul Național de Artă Plastică»

Casa de Cultură Municipală din Slobozia va găzdui vernisajul expoziției de pictură «Atitudini Contemporane», în cadrul Salonului Național de Artă Plastică. Evenimentul a devenit deja o tradiție în rîndul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 18:11
(6578 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Descoperiți cu o bîtă și un cuțit în mașină

În noaptea de luni spre marți, 17/18 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia au identificat pe bulevandrul Matei Basarab doi tineri, de 21 și 27 ani, din ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:57
(6340 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Vecina i-a furat poarta!

Poliția a fost sesizată marți, 18 septembrie a.c., de către o femeie de 25 ani, din Fetești, cu privire la faptul că vecina sa i-a sustras poarta de la intrarea în curtea locuinței. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:54
(6900 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident de muncă la Mînăstirea Hagieni

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că la Mînăstirea Hagieni un perete a căzut peste trei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:52
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...