Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici de familie

Ialomița are nevoie de medici de familie

Un raport al Federației Naționale a Patronatelor Medicilor de Familie (FNPMF) atrage atenția cu privire la lipsa medicilor de familie. În Ialomița, potrivit specialiștilor FNPMF, există 12 localități în care este nevoie de astfel specialiști. Reprezentanții Asociației Medicilor de Familie Ialomița susțin că acolo unde nu există cabinete au fost înființate puncte de lucru, doar că în aceste zone medicii ajung de cel mult două ori pe săptămână. La toată această situație se adaugă și lipsa dotărilor din cabinete, pe care reprezentanții administrațiilor locale le tratează cu indiferență...

Medicii preferă Occidentul... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2020, 17:20 (4169 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Nu doar spitalele din Ialomița se confruntă cu deficit din punct de vedere al medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță. La momentul de față, activitatea de zi cu zi se desfășoară cu doar doi medici, deși schema de personal prevede 10 posturi. Deși s-au făcut numeroase solicitări, iar posturile libere au fost scoase la concurs, toate demersurile au rămas fără răspuns.

Situație delicată Potrivit actelor normative, în cadrul Serviciilor Județene de Ambulanță ar trebui să existe câte un medic specialist pentru 30 mii de locuitori. Un calcul estimativ arată că la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 15:35 (5649 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este cea mai importantă unitate medicală din Estul județului Ialomița, deservind peste 100 mii de oameni. Cu toate acestea, spitalul funcționează în stare de avarie pentru că nu are medici suficienți. Estimativ, peste 26 de specialiști sunt așteptați să vină să lucreze aici. Din cauza lipsei de specialiști, unele aparate medicale, cum este cel de radiologie pentru sala de operație, nu pot fi utilizate...

E nevoie de medici
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este una dintre puținele instituții din Ialomița care a trecut cu bine... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 10:55 (7035 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!

Bolnavii au fost mințiți!... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 17:40 (8190 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursurile organizate de spitalele ialomițene pentru ocuparea posturilor vacante de specialiști nu rezolvă problema crizei de medici. Reprezentanții unităților medicale susțin faptul că desfășoară periodic astfel de testări, însă candidații sunt dezinteresați să participe. Indiferența cu care medicii specialiști tratează aceste examene afectează financiar fiecare unitate sanitară. Astfel, entitățile nu pot încasa integral banii oferiți de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru decontarea serviciilor medicale adresate pacienților.

6 concursuri simultan la Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 13:40 (7860 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4903 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Organizarea unui concurs pentru funcția de medic specialist în Chirurgie Pediatrică la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești agită spiritele în cadrul unității medicale. Într-un mesaj scris transmis reporterilor Independent se preciza faptul că testarea ar fi fost fraudată de reprezentații Comisiei de Evaluare. Nicolae Dugală, managerul spitalului, infirmă aceste aspecte și precizează că totul este un război între medici. Situația devine și mai interesantă în contextul în care concursul s-a anulat pe ultima sută de metri...

S-a întîmplat la Fetești... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 20:20 (26454 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Situație delicată la nivelul spitalelor din Ialomița. Din cauza lipsei de medici, unitățile sanitare se află în imposibilitatea de a accesa fondurile oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Criza specialiștilor a făcut ca numărul serviciilor medicale oferite pacienților să scadă, principalul efect al acestui aspect fiind diminuarea fondurilor. Un raport al CJAS Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, spitalele din județ au raportat un minus de 1000 de servicii medicale nedecontate. Pierderile financiare în acest caz se apropie de suma de 1 milion de lei.

De ce pierd spitalele banii?... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 16:40 (5211 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița riscă să fie trecută la o categorie inferioară. Totul din cauza lipsei acute de medici specialiști cu care Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă. Principalul efect al declasării este reducerea finanțării de care unitatea se bucură în prezent. Între timp, Spitalul din Slobozia își caută director medical, după ce interimatul chirurgului Dan Malincenco a expirat. Au fost organizate 3 concursuri consecutive, însă niciun alt medic, dintre cei rămași, nu a dorit să se înscrie.

Un spital fără medici
Bombardat de controale... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 14:05 (9504 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămâne fără medici

Încet, dar sigur

Spitalul Județean de Urgență Slobozia rămîne fără medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu migrația în masă a medicilor specialiști. În ultimele luni, alți 5 doctori au renunțat să profeseze în cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița. Motivele care i-au determinat să plece sînt diverse și niciunul nu a comentat public această situație. Ceea ce se știe cu certitudine este faptul că exodul specialiștilor atentează la siguranța bugetului instituției. Managerul Violeta Șapira dă însă asigurări că are soluții pentru rezolvarea acestei probleme!

O problemă veche
Lipsa medicilor specialiști este o problemă... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 19:40 (37474 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Se întîmplă în Ialomița

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Spitalul Municipal Urziceni devine prima unitate medicală din Ialomița care suspendă activitatea unei secții din cauza lipsei de medici. În urmă cu o săptămînă, conducerea instituției a întrerupt temporar activitatea Secției Boli Interne întrucît singurul medic care venea la serviciu a intrat în concediu medical. «Șefa secției are pneumonie și a solicitat concediu medical pentru a-și efectua mai multe analize» a declarat Sebastian Neidoni, directorul Spitalului Municipal Urziceni.

Pacienți internați la Slobozia
În urmă cu o săptămînă, Spitalul Municipal Urziceni anunța întreruperea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 16:50 (16124 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Ialomița a avut noroc

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scăpat de declasarea medicală, una dintre consecințele închiderii Secției Pediatrie. La sfîrșitul săptămînii precedente, Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că unitatea medicală a obținut «derogarea de la Ordinul 870», necesară pentru asigurarea gărzilor. Este de așteptat ca «derogarea» să poată fi aplicată și celorlalte spitale din județ.

Norocul se face, nu se așteaptă
La sfîrșitul săptămînii precedente, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat public că Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va rămîne... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 16:20 (7456 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legislația lasă spitalele ialomițene fără secții

Legislația lasă spitalele ialomițene fără secții

În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent relata despre iminenta închidere a Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Mai nou, situații similare se înregistrează la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești sau Spitalul Municipal Urziceni. Situația durează de mai bine de o lună, de cînd fiecare dintre aceste unități a încetat acordurile de colaborare cu medicii de familie. Totul din cauza unui vid legislativ care interzice acestei categorii de doctori să facă gărzi în spitale, fără acordul Ministerului Sănătății. Iar Ministerul pare impasibil față de aceste probleme funcționale.

Realitatea din spitale... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2015, 15:35 (7631 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Slobozia: Secția Pediatrie a Spitalului Județean ar putea fi desființată

Criza de medici din Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în pericol funcționarea uneia dintre cele mai solicitate secții ale acestei unități medicale. Secția Pediatrie ar putea fi desființată pentru că nu poate asigura o linie de gardă permanentă. Conducerea Spitalului a cerut sprijinul Consiliului Județean Ialomița pentru soluționarea acestei probleme. Una dintre soluții ar putea fi obținerea unei derogări din partea Ministerului Sănătății, astfel încît garda permanentă să poată fi asigurată și de către medicii de familie.

O poveste veche de un an
Lipsa de medici în cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2015, 19:10 (14923 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița importă specialiști din București

Medicină între două trenuri

Ialomița importă specialiști din București

În permanentă criză de medici, Ialomița importă specialiști din București. De cîțiva ani, zeci de doctori din Capitală vin în orașele județului ca să ofere consultații bolnavilor. Pentru cei mai mulți dintre aceștia, un județ precum al nostru este adevărată mană cerească. Doctorii bucureșteni nu au contracte cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate și își permit să practice orice tarife doresc. Prețul celei mai ieftine consultații pornește de la 60 de lei. Chiar dacă strîng din dinți înainte de a intra în cabinete, pacienții s]nt mulțumiți că are cine să-i consulte și să le prescrie o rețetă.

Boli tratate ca în Capitală... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 21:45 (11821 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Criză de medici în spitalele ialomițene

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Spitalele din  Ialomița au nevoie de medici. În fiecare secție a celor 4 unități spitalicești din județ este nevoie de cîte doi sau trei specialiști! Cea mai gravă situație din acest punct de vedere se constată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate care, pentru a acoperi toate liniile de gardă, a prevăzut în schema de personal medici pensionari sau de familie. Problema pare fără soluții, în condițiile în care unitățile medicale nu au suficientă capacitate de a-i atrage pe tinerii absolvenți în spitalele de provincie. «În afară de siguranța unui loc de muncă stabil, legislația nu ne permite să le oferim beneficii!» recunoaște Nicolae Dugală, directorul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2014, 16:50 (18015 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

 Criză de medici pe Secția Pediatrie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de specialiști

Criză de medici pe Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află în momentul de față în imposibilitatea de a acoperi toate gărzile din lipsă de specialiști. Conducerea unității medicale face apel către medicii de familie să vină la spital pentru a acoperi schema de personal necesară completării tuturor liniilor de gardă.

Se caută soluții În momentul de față, pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență gărzile sînt acoperite de trei medici specialiști și doi medici de familie, însă numărul acestora este insuficient. Recent, unul dintre specialiști a plecat în concediu... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 14:10 (18374 vizualizări - 16 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22894 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23187 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18043 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15515 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13210 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24930 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23883 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22046 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23825 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13002 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24159 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12121 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21690 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25929 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23271 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22056 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15346 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15597 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12849 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, ploșniță la grâu!

Atenție, ploșniță la grîu!

«Unitatea Fitosanitară Ialomița atenționează toți producătorii agricoli din județ să-și controleze culturile de grîu pentru determinarea adulților de ploșniță cerealelor» atenționează directorul Maria ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:36
(26940 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din râul Ialomița

Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din rîul Ialomița

Joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, după o săptămînă de la data dispariției, trupul bărbatului a fost văzut de localnici în albia rîului, la aproximativ 3 km în aval de locul unde a căzut în apă ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:00
(16293 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat de la magazin un cuțit de vînătoare

În după-amiaza zilei de marți, 27 aprilie, Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții unei firme de pază despre faptul că un tînăr necunoscut a furat un cuțit de vînătoare dintr-un magazin de profil ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(17771 vizualizări - 0 comentarii)


Trei șoferi penali

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au întocmit două dosare penale pe numele unor cetățeni care au fost depistați conducînd autoturisme pe drumurile publice, deși nu posedă permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(26439 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni pentru siguranța elevilor

Miercuri, 27 aprilie în intervalul orar 10,00-18,00, polițiștii feteșteni, în colaborare cu jandarmi și polițiști de Frontieră au acționat în zona unităților de învățămînt din municipiu, avînd ca obiectiv ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(23721 vizualizări - 0 comentarii)


25 de ialomițeni, cercetați pentru braconaj piscicol

30 de infracțiuni constatate, 84 de sancțiuni contravenționale aplicate, 65,5 kg de pește și 18 unelte pentru pescuit confiscate, reprezintă succint rezultatele celor 87 de acțiuni și controale desfășurate ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:46
(25081 vizualizări - 2 comentarii)


43 de locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 43 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în Marea ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 13:07
(20918 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de lapte

Producătorii de lapte pot solicita, pînă la data de 14 mai 2010, sprijin financiar destinat deținătorilor de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. Potrivit legislației în domeniu, în funcție ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 08:16
(23624 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...