Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

Autofreza de 1 milion de lei

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

În fiecare an, deszăpezirea drumurilor din Ialomița înghite milioane de lei alocați de la buget. De anul acesta, lupta cu nămeții se va face și pe banii Uniunii Europene. Ialomița va beneficia de o autofreză, achiziționată cu fonduri comunitare. În valoare de 1 milion de lei, «utilajul va fi folosit doar în caz de urgență!» declară Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Achiziționarea acestei mașini scapă județul de «relicvele» folosite de SC Drumuri și Ponduri SA la deszăpezire. Depășite moral și fizic, 4 utilaje au fost scoase la vînzare...

Autofreze pentru toată regiunea... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2013, 10:28 (7351 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița, la mila nămeților

Utilajele de deszăpezire, (ne)pregătite pentru iarnă

Ialomița, la mila nămeților

«Iarna poate să vină liniștită, pentru că aveam mașini suficiente să-i facem față!» ne-a asigurat Constantin Atanasiu, prefectul județului Ialomița. Pe hîrtie, situația este sub control. În realitate, județul Ialomița nu dispune de logistica necesară pentru o deszăpezire ca la carte. Cele mai multe dintre utilajele pe care oficialii noștri preferă să le pună la treabă sînt vechi și ar trebui casate. «Mai bine blocăm drumurile decît să folosim utilajele!» susțin reprezentanții Serviciului Poliției Rutiere din cadrul IPJ Ialomița. Nici meteorologii nu au vești mai bune. În sezonul rece 2012-2013, viscolul va lovi puternic Bărăganul...

Un raport mincinos...... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2012, 17:31 (8328 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raport oficial privind deszăpezirea

Ialomița: Diferențe însemnate la cheltuieli în anumite localități!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a finalizat raportul privind cheltuielile efectuate de către autoritățile locale în perioada viscolelor din lunile ianuarie-februarie 2012. Potrivit concluziilor acestuia, multe dintre administrații au solicitat sume mai mari decît au cheltuit, pe ansamblu, cheltuielile efectuate depășind alocările bugetare cu 309154 de lei. Surprinzător, o analiză comparativă a costurilor în diferite localități ale județului relevă diferențe de pînă la 5 ori mai mari pentru același tip de servicii de deszăpezire prestate. De exemplu, în timp ce la Alexeni o oră de lucrări efectuate cu utilaje tip wola a costat 57 de lei, la Jilavele, aceeași oră de intervenție a costat... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2012, 10:33 (8893 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

ISU Ialomița: Pompierii încă mai deszăpezesc case

În ultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor locuințe din patru localități ale județului. Astfel, în data de 25 februarie a.c., 25 de pompieri din Urziceni au mers... [citește toată știrea]

29 Februarie 2012, 16:38 (10888 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Consiliul Județean a prezentat nota de plată a deszăpezirii

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Marți, 21 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea Consiliului Județean a făcut bilanțul financiar al celor 25 de zile de viscol. Potrivit unei estimări inițiale, valoarea cheltuielilor pentru deszăpezirea drumurilor județene se ridică la 2,2 milioane de lei. Suma este mai mare decît în anii precedenți, în timp ce alocările guvernamentale pentru întreținerea drumurilor județene au scăzut la jumătate, respectiv 4 milioane de lei pentru anul 2012.

Drumurile noastre toate
Conform datelor statistice prezentate în cadrul conferinței, lungimea totală a drumurilor județene din Ialomița se cifrează la 507 kilometri. Dintre aceștia, 185 de kilometri... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:30 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18584 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități... [citește toată știrea]

21 Februarie 2012, 18:58 (13916 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

După modelul Băsescu

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

Miercuri, 15 februarie a.c., în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat nemulțumit de «modul în care  autoritățile locale au acționat pentru responsabilizarea populației asupra obligațiilor ce le revin în astfel de situații». Este a treia oară cînd reprezentantul Guvernului în teritoriu acuză deschis autoritățile locale pentru sincopele apărute în gestionarea situațiilor de criză apărute în ultimele două săptămîni.

Cum e Ungureanu, și prefectul Teculescu
Miercuri, orele 7,30 dimineață, în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 18:56 (16171 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea... [citește toată știrea]

13 Februarie 2012, 14:06 (15577 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: TOATE DRUMURILE, ÎNCHISE!

Situația traficului rutier luni, 13 februarie 2012, orele 14,40
Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că luni, 13 februarie 2012, orele 14,40, sînt impracticabile toate drumurile naționale și următoarele județene:
DJ 201 – între loc. Orezu - Bordușelu
DJ203E – între loc. Căzănești – Cocora (12 km)
DJ313 – între loc. Axintele - Horia 
DJ306H - între loc. Reviga - Ciochina 
DJ102H - între loc. Grindu – Cocora – Reviga - Miloșești
DJ201B – între loc. Ciochina – Orezu
DJ203B – între loc. Grindu – Gîrbovi
DJ203F – între loc. Scînteia – Valea Ciorii – Iazu – Grivița
DJ 302 - între loc. Dridu – ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 08:36 (19174 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autoritățile asigură funcționarea județului în regim de avarie

Din cod în cod

Ialomița: Autoritățile asigură funcționarea județului în regim de avarie

Duminică, 12 februarie 2012, în cadrul unei conferințe de presă comune, Prefectura Ialomița și Consiliul Județean au făcut publică situația momentană a eforturilor depuse pentru deszăpezirea județului. Potrivit declarațiilor oficiale, «instituțiile locale sînt pregătite pentru a face față oricărei situații»...

Mai rău nu se poate
Duminică, 12 februarie a.c., la orele 19,00, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu și vicepreședdintele Consiliului Județean, Ioan Martin au organizat o conferință de presă în care au făcut publice ultimele informații legate de ravagiile zăpezii și viscolului din ultima săptămînă. Potrivit declarațiilor comune, la acest moment... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 21:31 (16169 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Situația traficului rutier

Situația traficului rutier duminică, 12 februarie 2012, orele 17,30
Comitetul pentru Situatii de Urgenta Ialomita informează că duminic[, 12 februarie a.c., ora 17,30, sînt impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
- DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova;
- DN2A între localitățile Slobozia și Urziceni;
- DN2C între localitățile Slobozia, Grivița și Tovărășia;
- DJ 313 între localitățile Axintele și Horia;
- DJ 102H între localitățile Grindu, Colelia, Reviga și Miloșești;
- DJ203E între localitățile Căzănești și Cocora;
- DJ302 între localitățile Dridu si Movilița;
- DJ306A între... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2012, 07:52 (16469 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandamentul de Iarnă Ialomița: Peste 350 de polițiști, pompieri, jandarmi, militari și voluntari, mobilizați în sprijinul sinistraților zăpezii!

Comandamentul de Iarnă Ialomița: Peste 350 de polițiști, pompieri, jandarmi, militari și voluntari, mobilizați în sprijinul sinistraților zăpezii!

Ninsorile abundente căzute în ultimele zile au mobilizat peste 350 de angajați ai instituțiilor publice locale, Poliției, Jandarmeriei, Inspectoratului pentru Situații de Urgență, Armatei, dar și voluntari civili.
În perioada 3-11 februarie 2012, pe arterele județului au acționat la deszăpezire peste 25 de utilaje din cadrul Secției Drumuri Naționale Ialomița și SC Drumuri și Poduri SA Ialomița. De asemenea, au fost folosite 580 tone de material antiderapant pentru deblocarea drumurilor naționale și județene.
În această perioadă, stratul de zăpadă depus a depășit în unele zone ale județului 4 metri, ceea ce a determinat o mobilizare deosebită, atît a utilajelor cît și a echipelor de... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2012, 22:57 (15802 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri impracticabile și localități izolate!

Ialomița: Drumuri impracticabile și localități izolate!

Comitetul pentru Situatii de Urgenta Ialomita informează că sîmbătă, 11 februarie 2012, orele 21,00, rămîn impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
  DJ DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova;
- DJ 101B între localitățile Maia și Rădulești;
- DJ 102H între localitățile Reviga și Miloșești;
- DJ 203B între localitățile Gîrbovi, Valea Măcrișului;
- DJ 302 între localitățile Dridu și Movilița;
- DJ 306A între localitățile Ciochina și Crunți;
- DJ 313 între localitățile Axintele și Horia.
A fost deschis circulației rutiere DJ306 între localitățile Crunți și Reviga.
La acest moment 4 localități sînt izolate din punct de vedere al comunicațiilor rutiere sau feroviare ( Piersica,  Crunți, Mircea cel Bătrîn, Horia), iar 5 sunt nealimentate parțial (Dridu Snagov, Drăgoești) sau total (Maia, Rădulești, Rasimnicea) cu energie. Traficul feroviar a fost perturbat, fiind blocate 3 linii de cale ferată... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2012, 22:11 (15837 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Luptă cu troienele la Colelia și Reviga pentru deszăpezirea caselor!

click pe poză

Un echipaj format din 7 subofițeri și un ofițer de la Garda de Intervenție Slobozia s-a deplasat joi, 9 februarie a.c., în comuna Colelia, unde mai multe locuințe erau acoperite de zăpadă. Aceștia au lucrat pînă la apusul soarelui pentru deszăpezirea uneia dintre case și crearea căilor de acces de la aceasta către drum, iar în această dimineață acțiunea a fost reluată. Alte 30 de cadre de la Gărzile de Intervenție Slobozia și Țăndărei s-au deplasat în comunele Colelia și Reviga pentru a ajuta la deszăpezirea locuințelor cetățenilor. (foto ISU Ialomița)... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2012, 12:29 (14140 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit peste 7 milioane lei pentru deszăpezire

Doar la primul viscol

Ialomița a cheltuit peste 7 milioane lei pentru deszăpezire

Timp de 48 de ore, Ialomița, la primul viscol, a fost ruptă de restul țării. Cu 7 drumuri naționale închise și aproape toate drumurile județene blocate, autoritățile județene s-au dovedit, încă o dată, depășite. În ciuda acestui record negativ, costurile deszăpezirii rămîn același. Iar partea leului a fost adjudecată de Tehnologica Radion, una dintre găurile negre în care se scurg de ani buni investițiile în infrastructura rutieră a județului...

Bilanț negativ, aprecieri pozitive
Vineri, 27 ianuarie 2012, după 48 de ore de viscol, Prefectura Ialomița organiza prima conferință de presă în care făcea un bilanț intermediar al efectelor viscolului in Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2012, 14:27 (13575 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Au început să se deblocheze drumurile naționale și județene!

Situația traficului rutier miercuri, 8 februarie 2012, orele 19,00
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că miercuri, 8 februarie 2012, orele 19,00, circulația a fost reluată pe:
- DN21 între localitățile Drajna, Slobozia și Bărăganu, cu excepția autovehiculelor ce depășesc 3,5 tone;
- DN2 între localitățile Urziceni și București, cu excepția autovehiculelor ce depășesc 3,5 tone;
- DN3B între localitățile Chirana și Fetești, cu excepția autovehiculelor ce depășesc 3,5 tone;
- DN2A între localitățile Slobozia, Țăndărei și Giurgeni, cu excepția autovehiculelor ce depășesc 3,5 tone.

Situația traficului rutier miercuri, 8 februarie 201... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2012, 13:24 (18157 vizualizări - 3 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase... [citește toată știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38 (8524 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are bani pentru 24 de ore de viscol

Record negativ pentru deszăpezire la nivelul județului

Ialomița are bani pentru 24 de ore de viscol

După «războiul zăpezii» declanșat între autorități în iarna 2009-2010, oficialii județului par să nu fi înțeles nimic. În prag de iarnă, cu o atenționare de cod galben trecută glonț pe la urechi și sabia viscolului de Bărăgan deasupra capetelor, pentru deszăpezirea drumurilor județene din Ialomița au fost alocate fonduri de doar 100 mii de lei. Banii reprezintă de 9 ori mai puțin decît alocarea bugetară de anul trecut și nu sînt suficienți nici pentru combustibilul necesar parcurgerii celor 487 de kilometri de drum județean aflați în grija SC Drumuri Județene. Autoritățile declară că știu ce fac și spun că vor suplimenta fondurile existente «dacă va fi cazul».

De nouă ori mai puțini bani decît anul trecut... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2010, 05:38 (13707 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Miercuri, 7 iunie 2017, preoții parohiilor din municipiul Slobozia, în frunte cu părintele Butu Ionuț, Protopop de Slobozia, au săvârșit Sfânta Taină a Maslului la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia, alături ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2017, 15:20
(7151 vizualizări - 0 comentarii)


DADP execută lucrări de dezinsecție la Slobozia

În perioada 12-28 iunie 2017, între orele 7,30-16,30, Primăria Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public, respectiv la parterul blocurilor, parterul blocurilor de locuit, realizându ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 20:25
(5415 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Simpozion «Școala și viața»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Casa Corpului Didactic Ialomița organizează miercuri, 14 iunie 2017, a XXXVIII-a ediție a simpozionului «Școala și viața». Evenimentul se desfășoară în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 18:25
(5895 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dosare penale pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis dosare penale pe numele a patru tineri, cu vârste cuprinse între 15 și 22 de ani, sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au pătruns în sediul unei firme din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 17:20
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examene de Bacalaureat, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 6-30 iunie 2017, ordinea și siguranța publică la mai multe ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 23:27
(6185 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza interjudețeană a concursului «Cu viața mea apăr viața»

Joi, 8 iunie 2017, începând cu orele 10,00, se va desfășura faza interjudețeană a concursului de elevi «Cu viața mea apăr viața». Echipele clasate pe primele locuri la ciclurile gimnazial și liceal ale ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 21:20
(8033 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Primul tău loc de muncă EURES

«Your first EURES job» este o schemă de mobilitate a locurilor de muncă din Uniunea Europeană care își dorește să ajute tinerii din Europa să își găsească un loc de muncă sau oportunități de instruire la ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 19:25
(5575 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ANOFM EURES


Lapte stricat la școlile din Buești și Sălcioara!

Laptele distribuit prin programul «Cornul și Laptele» este un pericol pentru sănătatea elevilor din Ialomița. Școlile Gimnaziale Sălcioara și Buești au sesizat recent Direcția Sanitară Veterinară și pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2017, 22:40
(6848 vizualizări - 0 comentarii)


Spectacol pentru copii, organizat de Protoieria Urziceni

Protopopiatul Urziceni a marcat și anul acesta Ziua Internațională a Copilului prin desfășurarea evenimentului «Zâmbet de copil». Manifestarea se află la a IX-a ediție și a constat în prezentarea unui spectacol ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2017, 21:20
(6050 vizualizări - 0 comentarii)


Opt feteșteni, la spital cu toxiinfecție alimentară după ce au consumat brânză din piață. Producătorul a fost amendat de DSVSA Ialomița!

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat 49,64 de kilograme de brânză telemea și au amendat cu 1000 de lei administratorul firmei care a produs ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2017, 20:25
(10268 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat preventiv pentru că și-a agresat tatăl

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat miercuri, 31 mai 2017, arestarea preventivă a inculpatului Ioan Andreas Ferar. Acesta este acuzat de faptul că și-ar ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2017, 20:05
(6353 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs interjudețean de Geografie, desfășurat la Slobozia

Slobozia a fost anul acesta gazda concursului interjudețean de Geografie «Terra, de la poveste la realitate». 62 de elevi din 10 județe ale țării, printre care Dolj, Brașov, Teleorman, Buzău, Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2017, 17:10
(6620 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără focare de gripă aviară

În urma analizei modelelor de evoluție a Influenței Aviare de Înaltă Patogenitate atât la nivel European, căt și pe teritoriul național, prin intermediul supravegherii active și pasive, s-a constatat lipsa ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2017, 19:10
(6311 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Dar din dar...»

Protopopiatul Urziceni: «Dar din dar...»

Prin grija și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a primit o donație de la Sectorul ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2017, 18:55
(6890 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Cunoaște și protejează patrimoniul cultural național»

Poliția Română și Fundația «Collegium XXI», în calitate de inițiator al proiectului, organizează și desfășoară, în parteneriat, proiectul educațional național «Cunoaște și protejează patrimoniul cultural ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2017, 18:15
(6216 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Polițiștii ialomițeni organizează marți, 30 mai a.c., în intervalul 9,00-11,00, «Ziua Porților Deschise» pentru copiii care doresc să cunoască polițiștii și activitatea acestora. Astfel, cu ocazia «Zilei ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2017, 18:40
(6220 vizualizări - 0 comentarii)


Punctele Enel, închise pe 1, 2 și 5 iunie 2017

Toate Punctele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise în zilele 1, 2 iunie, precum și 5 iunie 2017. În celelalte zile, Punctele Enel vor funcționa după programul obișnuit ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2017, 16:50
(5296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ENEL


AJOFM Ialomița: Atestarea și certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice și sociale, ocuparea forței de muncă ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2017, 15:45
(6614 vizualizări - 0 comentarii)


30 mai-12 ani de la înființarea Direcției Generale Anticorupție

Direcția Generală Anticorupție a fost înființată în contextul procesului de aderare la Uniunea Europeană, ca structură specializată pentru prevenirea și combaterea corupției în rândul personalului Ministerului ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2017, 14:35
(6756 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Voluntarii «Interact», acțiune de «Ziua Internațională a Copilului»

Voluntarii Clubului «Interact» Slobozia organizează pentru a doua oară consecutiv evenimentul «Tărâmul Copilăriei». Evenimentul va avea loc în jurul Ciupercuței din Parcul Tineretului de la Catedrală, desigur ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2017, 12:15
(3940 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița, program normal pentru donatorii de sânge

Chiar dacă urmează minivacanța de Rusalii cu 5 zile libere pentru angajații din sistemul public, Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița anunță că programul de lucru cu donatorii de sânge se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2017, 11:05
(7991 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 5 mașini s-au ciocnit în trafic

Reprezentanții Centrului Infotrafic al Poliției Române informează că în dimineața zilei de sâmbătă, 27 mai 2017, în zona localitțății Coșereni s-a pertecut un accident rutier în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2017, 13:25
(6733 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal la Fetești și Slobozia

Joi, 25 mai a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat acțiuni pe linia verificării respectării regimului armelor și munițiilor. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2017, 19:10
(41664 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pietonii, amendați cu 13000 de lei

Joi, 25 mai a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea accidentelor de circulație, în special a celor produse pe fondul indisciplinei ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2017, 19:05
(4882 vizualizări - 1 comentariu)


ANUNȚ

Subscrisul Partidul Ialomițenilor, în conformitate cu Legea nr. 334/2006 din 17 iulie 2006, privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale, a înregistrat la Autoritatea Electorală Permanentă-Filiala Ialomița, cei doi mandatari financiari pentru alegerile locale parțiale din data de 11 iunie 2017 astfel:
-Nechifor Maria-mandatar financiar coordonator inregistrat în data de 25.05.2017
-Croitoru Denca Luminița-mandatar financiar teritorial înregistrat în data de 26.05.2017

26 Mai 2017, 17:05


«Ziua Eroilor», marcată de polițiștii ialomițeni

«Ziua Eroilor», marcată de polițiștii ialomițeni

Joi, 25 mai a.c., pe raza județului Ialomița s-au derulat manifestări publice dedicate Zilei Eroilor, polițiștii ialomițeani adoptând măsuri speciale pentru siguranța celor care au participat la aceste ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2017, 19:10
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campania Națională în domeniul construcțiilor

În perioada 9-13 mai 2017 s-a desfășurat Campania Națională privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată și verificarea modului de respectare a cerințelor minime de securitate și sănătate în muncă ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2017, 19:05
(5718 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 174,80 milioane de lei la bugetul de stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în primele luni ale anului 2017 la bugetul general consolidat  suma de 174,80 milioane de lei, ceea ce reprezintă un ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2017, 14:30
(5713 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița controlează centrele de prelucrare a laptelui

Având în vedere că în această perioadă se înregistrează o creștere a producției de lapte și a consumului de produse lactate, DSVSA Ialomița a intensificat acțiunile de control în centrele de prelucrare ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2017, 12:55
(6662 vizualizări - 0 comentarii)


«Preoți ialomițeni în Războiul de Reîntregire», biografie semnată de preot Adrian Lucian Scărlătescu

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, a apărut volumul «Preoți ialomițeni în Războiul de Reîntregire», sub semnătura Părintelui Adrian Lucian Scărlătescu, care cuprinde biografia Părintelui ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2017, 20:50
(8805 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...